BUITENL. BERICHTEN LAND-EN TUINBOUW VRAGENBUS HET SPOORWEGONGELUK BIJ MEPPEL. Een onderhoud met den conduc- teur. Door den slaap aan een ongeluk ontkomen. De correspondent van de „Msb." meldt nog omtrent het spoorwegongeluk bij Meppel: Toen wij vernamen, dat de heer G. A. Platenkamp, conducteur der brievenmalen uir Zwolle, met zijn collega van der W 1 uit Meppol op wonderbaarlijke wijze in den totaal versplinterden post wagen op het nippertje aan den dood ontsnapt waren, hebben wij den heer Pla tenkamp te zijnen huize opgezocht. Hoe gebeurde het ongeluk eigenlijk? De trein, aldus begon de heer P. zijn verhaal, was 10 minuten te laat uit Mep pel vertrokken. Wij hadden er dus een flink gangetje in. Toen onverwachts voel den wij dat hevig geremd werd, maar op bijna 't zelfde oogenblik ontstond een. hevig lawaai en gekraak. Wij werden tegen den grond geslingerd, en op het zelfde oogenblik werd onze postwagen als een lucifersdoosje in elkaar gedrukt en versplinterd. Hevig ontdaan en ontsteld van schrik stonden wij beiden op. We rekten onze leden om te constateercn dat het onge looflijke waar was gebleken. Niets gebro ken, niets gekneusd. En het eerste wat m'n maat me toeriep, was: „Dat hebben we d'r goed afgebracht." Wij zijn toen uit de wagenruïne, die uit de rails was gelicht, gekropen. Toen bleek dat er geen dooden of ernstige gewonden waren te betreuren, ging ik^ de woning van de wacht© res bin nen. Heelemaal in de war van schrik trof ik de vrouw in nachtgewaad in de kamer. Zij was op het helsch lawaai wakker ge worden en het bed uitgesprongen. Zij heeft m'n hand verbonden. Waren er spoedig doktoren? Ja. Drie doktoren uit Meppel waren zeer spoedig ter plaatse, doch gelukkig behoefden zij geen Hulp te verleenen. Ook de burgemeester van Meppel was weldra aanwezig. Hoe is het derde klas rijtuig achter den postwagen er afgekomen? Die wagen is bijna heelemaal in elkaar gedrukt. In één der ooupé's lag een reiziger te slapen. Dat is zijn geluk geweest, want hem zouden beide beenen zijn afgekneld wanneer hij gezeten had inplaats van te liggen. De druk van de achterste wagens was zoo groot dat de zitbanken tegen el kaar geschoven werden. Was het weer helder? Niet heelemaal, antwoordde de heer P. Er was een lichte mist, doch het on veilig signaal was zeker zichtbaar. Het drama ie Rucphen. De verdachte van de brandstichting te Rucphen, waarbij, zooals bekend is, drie kinderen zijn verbrand, H., werd Donder dagavond j.l. op vrije voeten gesteld, doch dienzelfden avond op last van den Officier van Justitie wederom gearresteerd en te "Breda opgesloten. De moeder van de drie kinderen is eveneens naar Breda overge bracht. Haar aanhouding is eveneens ver lengd, daar er zich nieuwe, tegen haar pleitende omstandigheden hebben voorge daan. Diefstal en heling te Hillegersberg. Eenigen tijd geleden heeft de directie van de N.V. Electrische Mij. Electrostroom aan den Electroweg te Hillegersberg bij de politie aangifte gedaan, dat zij geregeld koper en maehine-onderdeelen uit haar zaak miste. De recherche heeft toen een onderzoek ingesteld en daarbij al spoedig verdenking gekregen tegen den 42-jarigen A. V., die iederen dag met toestemming van de directie met een handwagen op het terrein van de fabriek kwam om afval te halen. Ook kreeg men argwaan tegen den 39-jarigen arbeider R. J. H. K. die geregeld nableef om de fabriek schoon te maken. Tenslotte heeft men ingegrepen en beiden gearresteerd. Het is gebleken, dat men hiermede een goeden slag heeft geslagen. Sedert ongeveer 9 maanden heeft K. stel selmatig goederen gestolen, welke V. op kocht. ïn totaal is voor ©enige duizenden gestolen. De diefstal in de kazerne te Deventer. In verband met. den dezer dagen door ons gemelden diefstal van 1200 uit de cantine der kazerne van het 4de half-regi- ment huzaren te Deventer heeft de militai- de politie thans aangehouden den in die kazerne woonachtigen soldaat H. De man is in arrest gesteld. Een deel van het ge stolen bedrag is achterhaald. In brand geraakt. Donderdagmorgen was de schilder K. op den hoek van de Mooierstraat en Scher- bierstraat, te Amersfoort, bezig met de verf van de kozijnen te branden. Plotseling vloog de benzinelamp in brand, waardoor de schilder ernstig aan gelaat en armen werd verwond. Door de politie werd hij verbonden en daarna naar het Gasthuis vervoerd. Des avonds was de toe-stand vooruitgaande. Molen afgebrand. Te Oosteind (gem. Oosterhout) is de windmolen van den heer A. v. G., geheel afgebrand. Verzkering dekt- de schade. Bliksem ingeslagen. Te Nieuw en St. Joosland is de bliksem geslagen in den schoorsteen van do wo ning van den landbouwer P. K., die met zijn gezin aan tafel zat in de woonkamer. De bliksem maakte een eigenaardigen tocht en vernielde de aschbak, die op tafel stond. De slinger van de pendule op den schoorsteen werd bijna afgeschroeid, ver der was de blok oogenschijnlijk niet be schadigd. De dochter des huizes werd aan den linkerarm verwond, doch het is niet te zeggen of zij getroffen werd door den blik sem. dan wel door een der door de kamer wegvliegende stukken steen. Paard in de wei gedood. Yan den landbouwer v. d. Sluis te Vel- sen is door den bliksem een paard in de weide gedood. Het verstand teruggekregen. Eenigen tijd geleden geraakte de arbei der W. v. d. V., te Made onder een auto, bekwam een zware hersenschudding en was sedert dien tijd lijdende aan verstandsver bijstering. Hij zou in een krankzinnigenge sticht worden geplaatst, doch heeft thans plotseling hef verstand teruggekregen. Vliegenplaag in den Zutphenschen Wijnhuistoren. Gisterochtend tusschen kwart over tien en half elt heeft men den „Boerendans" van den Wijnhuistoren te Zutphen niet hooren klinken. Wat daarvan de reden was? De stadsklokkenist, de heer Ferd. Engelsma. lora.ru het aan de Zutph. Ct. vertellen: Het is zóó stampvol vliegen in den toren dat het niet te doen is er langer dan een paar minuten te verblijven. Ook op Koninginnedag wemelde het er al van de vliegen, maar gisterochtend wa® het oneindig veel erger; nu zitten er wel hon derdduizenden, in centimeters dikke lagen boven op elkaar, langs de wanden, in de raamkozijnen, op den vloer, ja letterlijk overal. Natuurlijk werpen de lastige in secten zich dadelijk op den mensch, die het wagen durft zich in dep toren te be geven. In het lokaal, waar de klokken be speeld worden, was het eenvoudig niet te harden, te midden van het gegons der las tig stekende vliegen. De trappen en de vloeren zijn bezaaid met vliegen, levende en doode. Het instrument dat. de heer En gelsma bespelen moest, zat ook vol met de gehate insecten. De beer Engelsma heeft rapport, ge maakt van deze afgrijselijke vliegenplaag, maar er is niets aan gedaan. De directie van gemeentewerken weet er geen weg op, zoo werd den stadsklokkenist meegedeeld. Geslaagde familie-puzzle. Een te Sint-Analand dezer dagen geslo ten huwelijk heeft de volgende familie- puzzle doen ontstaan: De getrouwde man is de zwager van zijn zoon. de schoonbroer van zijn schoondochter en de oom van zijn kleinkind. Zijn vrouw is de moeder van haar zuster, de moeder van haar zwager, de tante van haar kleinkind en de dochter van haar man. De zoon is de zwager van zijn vader, de broer van zijn moeder, de neef van zijn vrouw en ook de neef van zijn kind. De vrouw van den zoon is de zuster van haar schoonmoeder, de zuster van haar vader, de nicht van haar man en ook van haar eigen kind. Het kleinkind moet oom zeg gen tegen grootvader, tante tegen groot moeder, oud-tante tegen zijn moeder en neef tegen zijn vader. De oplossing va.n de puzzle is: de groot vader is gehuwd met de zuster van zijn schoondochter. „Tel." ONGELUKKEN. Twee visschersbooten gezonken» Acht- personen verdronken. Aan de Noordelijke kust van Spanje zijn gistermorgen 2 visschersbooten met elkaar in botsing gekomen en gezonken. Yan de uit 21 koppen bestaande bemanningen der beide booten zijn er 8 verdronken. De overige 13 zijn door reddingsbooten opge pikt.. nadat zij 12 uur in het water had den rondgedreven. Ontploffing in Sao Paulo. Vele dooden en gewonden. De .Associated Press" meldt uit Rio de Ja neiro, dat nabij de installaties van d© At lantic Refining Comp te Sao Paulo een ontploffing heeft plaats gehad, waardoor verscheidene personen zijn gedood en zes tien gewond. Over grooten afstand zijn huizen verwoest, zoodat de aangerichte schade zeer groot is. Ontploffing in een café te Meenen. Twee dooden en vijf zwaar gewonden. In het Belgische plaatsje Meenen nabij de Fransche grens heeft in een café een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor het huis instortte en zeven personen zware verwondingen opliepen. Twee hunner zijn na hun overbrenging naar het ziekenhuis reeds bezweken. Locomobiel-ontploffing door onvoorzichtigheid. Zes gewonden. Op het landgoed Tiefensee is gistermor gen bij het dorschen met gebruik van een locomobiel een ernstig ongeluk gebeurd. De machine stond onder te hoogen druk en in zijn angst wierp de machinist water in de vuurhaard, waarop een geweldige ontploffing volgde, welke het geheele voor- en achterstuk der locomobiel uiteenscheur- de en de machine twintig meter ver tegen een boom slingerde. Yan de omstanders werden drie perso nen zeer ernstig en drie minder zwahr ge wond. De ernstig gewonden weiden naar het Augusta Victoria-heim te Eberswalde vervoerd. Café ingestort 2 dooden, 5 zwaargewonden. In West-Vlaanderen heeft in het plaats je Menin nabij de Fransctye grens in een café een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor het huis instortte en zeven per sonen zware verwondingen opliepen. Twee hunner zijn na hun overbrenging naar het ziekenhuis bezweken. Autobus verongelukt In de buurt van Warschau is Donderdag morgen op den straatweg naar Jablomma een autobus verongelukt. De bus kwam in een greppel langs den weg terecht. Yan de inzittenden werden er 16 gewond, van wie twee ernstig. Ook zware onweders in Duitschland. Talrijke boerderijen afgebrand. In verschillende streken van Duitschland is Donderdag door hevige onweders groo- te schade aangericht. Zoo woedde boven Erfurt en omgeving twee unr lang een hevig onweer, dat door zware hagelbuien vergezeld werd. In Büssleben sloeg de bliksem in een hooi berg, zoodat in een minimum van tijd vier boerderijen in vlammen stonden. Een brand de geheel af. van de andere gingen de stallen en schuren verloren, terwijl boven dien veel vee omkwam. Ook het Munsterland is geteisterd. De- meeste schade werd aangericht in het dis trict Steinfurth. In de streek Borghorst. werden twaalf boerderijen in de asch ge legd. Ook van Boven- en Beneden-Rijn ko men berichten over groote schade. Ook het telefoonnet aan de Duitsch-Nederland- sche grens werd danig gehavend. Verder is nog een station van de Rijnsch-Westfaal- sche electrieiteïtsfabriek door heb inslaan van den bliksem vernield. In ongeveer 4 uur telde men 1300 bliksemstralen. Daar bij viel er maar weinig regen. Noodweer in Zuid-Spanje. Vijftig dorpen overstroomd. Uit de provincies Amdalucië en Valen cia worden zware onweders met hagelslag gemeld, waardoor een groot deel van den oogst werd vernield. Vijftig dorpen en ver scheidene stukken spoorlijn werden over stroomd. Vijftien personen zijn verdron ken, 50 werden door den bliksem getrof fen en gewond of gedood. Zestigtal dooden op de Philippijnen. Slachtoffers van den typhoon Berichten uit de provincies Bulacan en Lagund melden, dat het aantal dooden. a-ls gevolg van den typhoon, I ot 61 is gestegen. Groote boschbrand bij Marseille. Kwaadwilligheid in het spel? Op het plateau Lamure nabij Marseille zijn 200 H A. bosch, met naaldboomen, door brand vernield. De brand is op zeven of acht plaatsen tegelijk uitgebroken, zoo dat het vermoeden van kwaadwilligheid bestaat. Sterke afdeelingen brandweer, geassisteerd door soldaten, hebben het vuur bestreden en- slaagden er in de om liggende dorpen te redden. Hedenmorgen woedde de brand nog steeds voort, doch hij was geheel omsingeld. Andere branden die toe te schrijven zijn aan de langdurige droogte worden eveneens uit verschillende deelen van Frankrijk gemeld.' Dertien huizen en 10 an- dere gebouwen in het dorp Mieges in de Jura- zijn gisteren verwoest 130 personen zijn dakioos gewprden. Meer dan een half millioen francs schade is aangericht door een brand in de omgeving van Amiens. „Tel." Bom in een postkantoor gevonden. Een kwajongensstreek? Gistermorgen vond een postambtenaar van het postkantoor O 27 in de Magazin- strasse bij de Alexanderplatz te Berlijn een blikken bus, waarin zich bij nader onder zoek 23 patronen, een hoeveelheid houts kool en stukken papier bleken te bebinden, terwijl in den deksel een spiraalveer was bevestigd. De dader heeft klaarblijkelijk, daar hij gestoord werd, geen gelegenheid gehad om het papier in brand te steken. Volgens de deskundigen, die den inhoud onderzocht hebben, was zijn bedoeling waarschijnlijk slechts om verwarring te stichten, misschien om te rooven. Overval in esn trein. Gisteravond is de reiziger Hermann Koenïtzer general-vertegenwoordiger van een firma te Liepzig in den D-trein Keulen Aken tusschen Buir en Düren overval len. Kort voor het 'station Buir bedreigde een jonge man hem in een tweede klasse coupé met een revolver en trachtte geld van hem los te krijgen. Daar de reiziger hevigen tegenstand bood, werd de bedoe ling van den misdadiger verijdeld. Hij sprong uit den rijdenden trein en ontkwam in een naburig bosch. De rijksspoorwacht. stelde met vijf poli tiehonden en ondersteund door de veld- wacht en de plaatselijke politie een on derzoek in. Den geheelen nacht werd het bosch doorzocht doch zonder resultaat. Stakingsrelletjes te Nantes» De toestand te 'Nantes, waar de haven arbeiders' in staking zijn, heeft zich aan- zienlijk verscherpt. De stakers trachten met geweld te verhinderen, dat de werk willigen de schepen lossen. Daarbij is het tot een gewapend optreden van de gen darmerie gekomen, waarbij één havenar beider gedood en vescheidenen gewond werden. Een vrij groot aan tail stakers is gearresteerd. Arrti-dans-ac-tie op Cuba. In verband met protesten van godsdien stige organisaties hebben de Cubaansche autoriteiten lasfc gegeven alle danslokalen en dansscholen te sluiten. Bloembollenteelt en wratziekte bij aardappelen. B. en W. van Bloemendaal stellen den gemeenteraad voor, naar aanleiding van een verzoek der algemeene vereeniging voor bloembollencultuur, een verordening in te stellen, houdende verbod tot het tei len van bepaalde soorten aardappelen, welke bijzonder vatbaar zijn voor de wxat- ziekte. Nederlandsche Heidemaatschappij, De Iepenziekte woekert voort. Gistermiddag is te Leeuwarden de 41ste algemeen© vergadering van de Nederland sche Heidemaatschappij aangevangen, on der presidium van den heer A. W. J. J. Baron van Nagel van Barneveld. aan wiens openingsrede het volgende is ontleend: De beruchte iepenziekte blijft voortgaan met het eischen van offer onder onze in het vlakke land zoo op zijn plaats zijnde icpeboomen. De onderzoekingen van prof. Wesferdijk en dr. Buisman, die mogelijk gemaakt zijn door financieelen steun van het Prijsvra- geninstituut van den Oranjebond van Or de, hebben ons helaas de hoop op het wij ken van de ziekte binnen afzienbaren tijd ontnomen. Het is intusscheD van veel belang, dat wij door die onderzoekingen een inzicht in de ziekte hebben verkregen. En het door de Nederlandsche Heidemaatschappij uit te geven boekwerk, dat de resultaten van het onderzoek bevat, kan in dezen veel nut stichten. De stand van fruit en warmoezerïj^ gewassen» Stand van het fruit en de warmoezerij- gewassen op 26 Aug. 1929, verstrekt door de directie van den Landbouw (zie Staats blad Sept. 1929 No. 171). Het- fruit. Hoewel uit verschillende streken wordt melding gemaakt van de na- deelige gevolgen van de droogte, waarbij in sommige gevallen soms sprake is van in ontwikkeling ten achterblijven der vruch ten en ontijdig afvallen der appelen, zoo stemmen de opbrengsten, resp. oogstver- wachtingen zoowel van peren als van appe len, alleszins tot tevredenheid. Appelen zijn er echter nog belangrijk meer dan pe ren. Alleen de Goudreinetten is wat onre gelmatig van dracht. De druiven zijn voornamelijk in het Westland vrij sterk in achterstand achter uitgegaan de teelt kan thans niettemin als goed werden aangegeven. De warmoezerij-gewassen. In veel ster kere mate dan het fruit hebben de groen- tengewassen, vooral kool en boonen, van de droogte geleden. De stand van de witte kool bleef vrij goed, roode en savoye kool zijn nog achteruitgegaan, deze staan thans matig. De bloemkoolteelt is op verschillen de plaatsen door ziekte vrijwel geheel mislukt. De stand van tomaten en augurken is ver der goed, van prei, schorseneeren en boo nen vrij goed en van de pootuien matig tot vrij goed. Samenvatting. Leidt men uit de opgege ven cijfers, met inachtneming van den om vang der teelt in de verschillende streken, het cijfer af voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende resultaat waar bij liet tusschen geplaatste cijfer aan geeft hoe de stand was op 26 Juli 1928. Appelen- 73 (67) Peren 61 (57) Druiven 72 (81) Perziken onder glas 70 (72) Perziken natuur 50 (51) Tomaten 74 (74) Witte kool 60 (59) Roode kool 52 (55) Savoye kool 53 (59) Bloemkool 46 (58) Pootuien 56 (56) Prei 61 Schorseneeren 60 Augurken" 70 (72) Boonen 61 (67) Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 100 uit muntend, 90 is zeer goed. 70 is goed, 60 is vrij goed, 50 is matig. 40 is vrij slecht, 30 is slecht en 10 is mislukt. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND (Afd. Leiden). (Secretariaat Leliestraat 7.) Zendag S Sept. Gewestelijke vergade ring des middags te 4 uur Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag. Rechtskundig Bureau ran 6.30 tot 8 uur. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alien R. K. georganiseerden, en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Woensdag. Bestuur R. K. Volksbond 8 uur. Dames Missieclub „St. Ursula" 8 uur. Donderdag. Dames Missieclub „St. Ur sula (tooneel) 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- vereeniging „Pulchri Studio" te 8 uur. Te vens kunnen nieuwe leden zich aanmelden. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 78 uur; Zitting „Eigen Huis", 89 uur. INTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52, Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7—10.15; verplichte bijeen komst van 8.15—9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph- Spaarkas in de bestuurskamer. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering afd. Ongehuwde Gezellen. Gezellen maakt propaganda voor onze leerzame en gezellige maandvergadering. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Van 8 tot 9 uur zitting R. K. Arbeids beurs voor Jongelingen. 8.15 uur Kegelclub Afd. Gezellen. Vrijdag 8.30 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur 8.30 uur kegelclub „de Poedelaars". Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St.-Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeclingen: Gezellen die een Retraite hebben medegemaakt moe ten propagandist zijn voor onze a.s. Re traite. R^K. PATR0NATENB0ND. (District Leiden.) Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. EL Arbeid1 beurs voor onze Patronaatsjongens in he Gebouw der St. Joseph's-Gezellen Vereeni ging, Rapenburg 52. Telefoon 456. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leer lingen van de St. Joseph's-Gezellen-Ver- eeniging. Aug. 1887Sept. 1920) Zondag half 5 uur Conferentie, daarna contributie betalen, spaarkas en ontspan ning. Tevens inschrijving nieuwe leden. ST. ANT0NIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag half 5 Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. De ouders worden beleefd verzocht er voor zorg te dragen dat de jongens op tijd aanwezig zijn. Maandag van 8 tot 10 uur bijeenkomst Gezellen. Woensdag, 8 uur tooneelrepetitie. Vrijdag 8 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag van 6 tot 7 uur betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en re- Retraitefonds. DERDE ORDE. Donderdagavond om zeven uur Be stuursvergadering. Zondag 15 Sept. begint het Triduum voor de leden der Derde Ordp. Allen worden dringend verzocht, trouw op te komen, en de oefeningen bij te wonen. RECOLLECTIE OUD-RETRAITANTEN. De Recollectie zal gehouden worden op Donderdag van de volgende week, dus op 19 September. ZITA-VEREENIG ING Afd. Bescherming van Meisjes. Pleterskerkkoorsteeg 15. Zondag vanaf 2 uur zijn de zalen ge opend voor de Hollandsche en Duitsche meisjes. Woensdag van 810.15 uur bijeenkomst Hollandsche meisjes. 4 Donderdag vanaf S uur tot 10.15 bijeen komst Duitsche meisjes. De bibliotheek is geopend Maandag, Woensdag en Vrijdag van 78.30 uur. Ook niet-leden kunnen van de biblio theek gebruik maken. ST. AGNES-MEISJESPATRONAAT. Voor de Parochies van 0. L. Vr. Hemel vaart en van den H. Jozef. Maandag 9 Sept. half S bijeenkomst van alle patronaat sled en. Ook de nieuwe le den worden dien avond verwacht. Betaling van contributie. Gelegenheid tot spareu. Dinsdag van 78 uur 3e en 4e leerjaar naailes, 89 uur 3e en 5e leerjaar gods dienstles. Donderdag van half 89 uur le en 2e leerjaar en 5e*afd. naailes. Meisjespatronaat De vacantie is geëindigd. Zondag van 5 uur tot 5.30 uur Gods dienstonderricht, daarna ontspanning. Dinsdag van 7.309.30 uur onderricht, in handwerken en naaien voor degenen die de vakschool niet bezoeken. Zondag 5 uur gelegenheid voor het aan geven van nieuwe leden voor het patro naat. De meisjes van de parochie van de „Hartebrug" waaronder ook „de Haag- weg" behoort komen alleen in aanmerking Zij moeten den leeftijd van 12 jaar heb ben bereikt.. R. K. ARBEIDSBEURS VOOR JONGELINGEN. Gebouw der St. Joseph's-Gezellen, Ra penburg 52, Telefoon 456. Aanmelding: Donderdag 89 uur. Gevraagd1 Ma-nufact urier leerling. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag. Na de hoogmis repetitie van het Congr. koortje. Om 6.30 uur vergade ring van de Mar. Congr. Daarna bijeen komst. in de „Gezellenzaal" van 7.3010 nur. Donderdag. Verplichte vergadering van 8.30 tot 10 uur. Tevens gelegenheid tot betalen der contributie. lederen laatsten Donderdag van de maand gelegenheid om zich op te geven als lid der Gezellen-Vereen, bij den Vice- Praeses. St Aloysius Patronaat. Zondag. Vergadering van de Mar. Congr van 6.307.30 uur. Daarna, verplichte bij eenkomst in de groote zaal van St. Willi- brord te 9 uur. Vraag: Mijn dochter is ziek gewor den en is door haar mevrouw, bij wie zij in dienst was direct ontslagen. Op hoeveel weken loon heeft zij nu nog recht? Antwoord Uw dochter kan aan spraak maken op het loon, dat zij ver diend zou hebben, wanneer haar mevrouw de opzegtermijn in acht zou hebben geno men. Deze termijn is gewoonlijk de tijd, welke verstrijkt tusschen twee opeenvoL gende uitbetalingen van loon. Ontving uw dochter bijv. haar loon wekelijks, dan heeft zij recht op één week loon.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6