UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 7 Sept. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 772.4 te Calshot. Laagste barometerstand: 752.8 te Wisby. Verwachting tot den avond van 8 Sept.: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Licht tot half bewolkt. Kans op ochtend nevel. Droog weer. Zelfde temperatuur. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr., 12 uur 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19 gr„ 12 uur 19 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR 16.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagavond 8.05 uur tot Zondag morgen 5.52 uur. een winkelmeisje'' in een echt Amerikaansch scenario, dat verfilmd, dien titel gekregen heeft. Toch is het wel een prettig verhaal en het spel van Mary Pickford is, zooals al tijd, ook nu zoo aantrekkelijk, dat deze film reeds alleen daardoor een bijzondere waardeering zou verdienen. Charlie Chaplin vermaakt het publiek in een zeer geestige tweeacter, terwijl op het tooneel de Schwestern Pretzsch zeer goed eenige aardige Duitsche liederen zin gen. ALKEMADE. Geboren: Hendrikus Johannes zoon van J. M Straathof en G. H Vink. Hermann Petrus zoon van H. Zoetemelk en M. J. Schirm. Petronella Cornelia d. v. L. Hogenboom en A. Heemskerk. Fran- ciscus Theodorus Gerardus z. van M. J. Colijn en E. C. Volwater. Overleden: Joanna. Jacoba Hoogen- boom 10 maanden. Antje Galis .wed. G. Bruin 81 jaar. Simon de Moei 71 jaar. HILLEGOM. Ernstige aanrijding. Gistermiddag wilde een logeetje van den heer Paase aan de -Havenstraat, een ventje van rond 9 jaar, gedachteloos aan de Hoofdstraat bij Van der Geest de straat oversteken, waardoor het kind onder een voorbijko mende luxe-auto kwam. Hevig bloedend aan neus, hoofd en uit de ooren, verleen den de doktoren Ten Hoopen en Versluijs de eerste hulp, waarop het kind naar het Leidsche Ziekenhuis werd vervoerd. Tij dens het vervoer waa het bloedverlies groot. De toestand is zeer zorgelijk. Den chauffeur treft geen schuld. Schuit gezonken. In de Vaarsloot, noordelijke zijde der Wilhelminalaan, is ter hoogte der firma K. van Bourgondiën en Zoon een schuit, geleden met ijzeren va ten teer gezonken. Gisteren heeft men de schuit van de teerproducten ontdaan, ter wijl de schuit nog gezonken ligt, tot onge rief der voorbijvarende vletten. Ondertrouwd: P. Grootveld en M. W. Dam. Getrouwd: P. W. v. d. Laan en C. M. Winkelaar. Geboren: d. van P. A. Vermeijvan den Ham z. van B. der Nederlanden Vooys d. van E. A. KoppersGroot 7. van J. M. WeijersGoedeman d. van !A. M. van ElAelkema zoon van J. KramerDe Groot. Overleden: A. A. Beinhart, we duwe van H. A. W. I. Bussel 74 jaar. KATWIJK. Raadslid. De heer W. A. Bijken. door hef. Centraal Stembureau als lid van den raad benoemd, in de vacature-D. de Jong, heeft deze benoeming aanvaard. De heer B. is lid van de Christ. Volkspartij. LANGERAAR. De veilingen. Volgende week zullen alleen Dinsdag en Vrijdag de veilingen in Ter Aar gehouden worden. LISSESASSENHEIM. De hulpkerk. De Z.E. Deken van Noordwijk ral 18 Sept. a.s. de nieuwe hulpkerk te Li o in zegenen. NIEUW-VEN NEP. Vijf kinderen te water. De moeder loopt van angst de sloot in. Gisteren moest de arbeider F. Schutte Jacz. voor zijn ba$is, den landbouwer P. Biesheuvel, een ploeg bij den smid halen. Op den terugweg liet hij 3 kinderen, zus jes en broertjes van den bestuurder, mede rijden. en 2 kinderen van den arbeider Joh. v- d. Linden. De kinderen moesten naar de openbare school aan den Aalsmeerder- i^eg. Toen hij een paar honderd meter had gereden zag hij dat een ploegzweng ver geten was en wilde omkeeren- Het paard liep in plaats van voor- achteruit, waar- door in een minimum van tijd, het ge- heele gerij onderst boven in de tocht langs den Bonnebroekerweg lag. De kinderen waren spoedig gered met het paard ging dit niet zoo vlug. De moeder van de twee kinderen was op het vernemen, dat haar kinderen te water lagen, zoo in de war, dat zij niet hoorde dat haar kinderen ge red waren en pardoes in 't water liep. Ook zij werd gered. Nadat het tuig stuk ge sneden was, werd het paard op 't droge gebracht. De wagen was onbruikbaar ge worden. Te veel haast. De heeren v. Ham en N. Duivenvoorden, beiden wonend te Lis- serdijk moesten te Nieuw-Vermep belasting gaan betalen en hadden hiermede nog al haast. Met hun motorrijwiel bestuurd door v. Ham, en N. Duivenvoorde als duo-pas sagier, namen zij de bocht Hillegommer- dijkVenneperweg te snel, waardoor de motor wegschoof, beiden op den weg wer pend. Met. eenige ontvellingen en ver scheurde broeken kwamen zij er af. Niet allen hebben zoo'n haast in het dienen van den fiscus. OUDEWETERING. 25-jarig bestaan der Groene-Kruis-afd. Op Maandag 9 September a.s. zal feestelijk herdacht worden het 25-jarig bestaan van de afdeeling Oudewetering en Omstreken van de Zuid-Hollandsche Vereeniging Het Groene Kruis. Ter gelegenheid van dit ju bileum zal er tevens een bazar worden ge houden. waarvan de baten ten goede zul len komen van de vereenigingskas. Uit het verschenen programma blijkt, dat Maandagavond te acht uur een fees telijke bijeenkomst zal worden gehouden in de tent, staande -op het terrein van de Ned. Krachtvoederfabriek „Muskator'. Dien avond zal o.m. de feestrede, welke zal worden uitgesproken door den weled. heer J. F. de Ben te Leiden, oud-ingeze tene. worden gehouden en zal de Groene Kruis-film worden vertoond. Voorts zal dezen avond worden opgeluisterd door de zang vereen icing ..Halleluja" en de mando lineclub „O.M.S.C." beiden alhier. Op Dinsdag, Woensdag en Donderdag zal de met veel zorg voorbereide bazar wor den gehouden, waarvan de opening zal plaats hebben door den edelachtbaren heer I. H. M. J. Fosters, burgemeester van Al kemade, des namiddags te 4 nur. Behalve dat er op de bazar van allerhande te koop zal zijn, zijn er ook verschillende verma kelijkheden opgesteld, welke zeker ook vele liefhebbers zullen trekken. Onder de te koop zijnde artikelen bevindt zich o.m. een zeer mooie vaas, aangeboden door "Z.M. Wilhelm, ex-keizer van Duitschland. Als een der meest geambieerde prijzen der vermakelijkheden zal zich wel een gratis bon voor een vliegtocht per K.L.M. doen gelden. Woensdag zal tot, opluistering het plaat selijk muziekgezelschap „Euriditio" een zo meravond-concert. geven nabij de tent, ter wijl op dien avond extra bussen van Maar- se en Kroon op Huigsloofc zullen loopen. Het wordt den bezoekers zoo aantrek kelijk en gemakkelijk mogelijk gemaakt en als het weer meewerkt zullen de organisa toren, naar onze verwachting, niet over te weinig bezoek te klagen hebben. TER-AAR. Bekroning. Op het festival te Leimui- den won de heer C. v. Dam., dir. ..Arti et Beligioni", de directeursprijs van 25. Modderbad. Donderdag reed de heer W. Roest, met paard en wagen door Lange- raar. Plotseling rende 't paard bij v. d. W. het erf op en liep in de moddersloot. Met groote takels wist men het dier uit de mod dersloot te bevrijden. G e b o r en Petrus Antonins, zoon van K. HoogervorstVan Tol Antonius Cornelis, zoon van Th. J. van Emmerik Lek Johannes Martinus, zoon van R. M. v. d. MeerWillems Cornelis Jacobus, zoon van A. BouwmeesterDroog. Over'led en P. M. Cats oud 26 jaar J. van Vliet 6 jaar zoon van C. van VlietRodenburg. Gehuwd: J. Janmaat oud 33 jaar en J. Th. Markman oud 29 jaar. WASSENAAR. De Koningïnnefeesten. De tweede dag. De tweede dag van de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin werd evenals de eerste begunstigd 'door schit terend weder. Al vroeg waren dientenge volge de inwoners op de been en brachten bedrijvigheid in de dorpsstraten en op het feestterrein. Om tien uur namen de wed strijden voor grooteren een aanvang. De ze bestonden voor heeren uit wedloop met hindernissen en voor dames uit den stoe lendans. Beide, spelen mochten zich in groote be langstelling verheugen en deden de om standers vaak schateren van den lach. De prijswinnaars waren voor stoelendansle mej. P. Zandvlietvan Leeuwen, 2e mej. A. Konings, 3e mej. L. Vogels. 4e mej. N. Westgeest, voor veldloop met hindernis sen: le J. Konings, 2e Ko Boddeus, 3e W. Bruin, 4e W. Rijk, 5e R. Ruygrok. Des middags 1 uur kwamen achter de N. H. Kerk de deelnemers aan het ring steken met paard en tilbury* bijeen. Aller eerst werd de versiering gekeurd, waarvan de uitslag was: le prijs L. v. d. Velde en M. Overdevest, 2e. G. Verwer en C. Par- levliet; 3e. W. Paardekooper en A. Bra bander; 4e H. Overdevest en A. van dér Velde. Daarna werd een optocht gefor meerd, welke geopend werd door auto's met het bestuur der K. W. V. en gevolgd door Excelsior, de tilbury's, motorrijders en de gymnasten. Omstreeks half drie was de stoet gear riveerd op het feestterrein, gelegen bij de buitenplaats Duinrell, welwillend beschik baar gesteld door Graaf van Zuylen van Neyevelt, Een groote menigte toeschou wers wachtte hier af de dingen die ko men zonden. Met behulp en onder voor lichting van het Bestuur der Motorclub Zuid-Holland waren hier banen gemaakt, waarop de diverse wedstrijden konden worden gehouden. Vrij spoedig werd be gonnen met het ringsteken voor paard en tilbury. In afwijking van vroeger werd gereden op tijd, terwijl op de baan meer dere ringen konden worden gestoken. De wedstrijd liep daardoor veel vlotter. De uitslag was: le prijs G. Verwer en C. Par- levliet; 2e. L. van der Velde en M. Over devest, 3e P. A. Westgeest en A. West geest., 4e J. Kortckaas en J. Oudshoorn. Hierna gaven op het middenterrein de leden van Blacw-Zwart onder leiding van den hoer J. van der Weijden vrije en orde oefeningen en kreeg men keurige staaltjes van behendigheid te zien op de brug. Inmiddels werd de behendigheidswed strijd voor motore?? voorbereid. Op de baan was geplaatst een bel welke door de duorijdster moest worden geluid, ver der moest worden geileden over een plank van 30 meter terwijl vervolgens de rijder met zijn voertuig door een hek, en de duorijdster onder een groot zeil moest doorgaan, terwijl ten slotte een stok uit den bodem getrokken moest wor den en daarmede ringgestoken. Het geheel moest in een maximum tijd worden volbracht. Voor dezen wedstrijd waaraan 25 rijders deelnamen bestond gToote belangstelling. De uitslag was: Ie prijs J. Bosman, 2e H. A. Slok, 3e. J. N. Hohkes, 4e J. van Nissius en 5e J. Beelc. Vervolgens werd een pijpenwedstrijd voor motoren gehouden. Gereden moest worden op tijd, terwijl op het midden van de baan een lange pijp moest worden ge stopt en ontstoken door de duorijdster, die door den rijder rockende bij de finish moest worden getoond. Prijswinnaars wer den: 1. F. Hoeksma, 2. J. P. C. Bakker en J. N. Henkes. Tot slot kwam de kinderwagenrace, welke veel van de lachspieren van de aan wezigen vergde. Aan den motor we?«! een kinderwagen, waarin een heer of 'dame plaats nam, gebonden. Vervolgens moest in den kortstmogelijken tijd met den wa gen op sleeptouw naar het midden der baan worden gereden. Daar aangekomen, moest de duo-passagier in een kruiwagen overstappen en door den rijder naar de finish worden gevoerd. Deze wedstrijd had di volgenden uitslag: le prijs F- Hoeks ma, 2e W. Visser, 3e C. Druseker. Op de buitenbaan werd intusschen een veldloop gehouden met den volgenden uitslag: 1. A. van Leeuwen, 2. G. Gordijn. 3. J. Lode- wijks, 4. D. van Leeuwen, 5. H. Remmers waal. Na afloop vr* de wedstrijden had de prijsuitreiking plaats door een der be- Btuursleden van de K. W. V. Deze bracht dank aan allen die tot het welslagen had den medegewerkt in het bijzonder aan het bestuur der Motorclub Zuid-Holland. Op het feestterrein was het des mid dags niet bijster druk, maar tegen den avond werd het hoe langer hoe voller. Het was er recht gezellig en er heerschte een opgewekte stemming, welke bleef tot lang na middernacht. Te 11 uur werd het traditioneele vuur werk ontstoken, dat dank zij de gunstige opstelling, goed tot zijn recht. kwam. Hier mede behoort dit 24ste Wassenaarsche feest tot het verleden. WOUBRUGGE. Geboren: Wilhelmus z. van J. W. Waasdorp en E. van der Tang. Gerardus Wilhelmus z. van A. van Veen en M. E. Kolker. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. den Ouden en P. Guldenmond. ALPHEN AAN DEN RIJN. Voor de bloemenliefhebbers. Tentoonstelling van e i g e n-g ekweekte planten. De .groote Nutszaal prijkt weer in eon rijke bloemenweelde. De vereeniging „Al phen Vooruit" heeft er gisterenmorgen hare tweedaagsche tentoonstelling geopend, bestaande uit bloemen en planten, opge kweekt door de leerlingen der verschillen de scholen. Doch niet alleen de jeugd, doch ook vele particulieren hebben thans me- degeijverd om de door hen opgekweekte planton te zien bekronen. Het aantal in zendingen bedraagt ruim 1000. Uit dit groo te aantal mag terecht worden afgeleid, dat de liefde voor bloemen en planten in onze gemeente steeds in meerdere maten toe neemt. De expositie van deze bloemen weelde is in één woord schitterend, en voor liefhebbers ten volle het bezichtigen waard. De tentoonstelling werd gisteren morgen in tegenwoordigheid van enkele genoodigden door den burgemeester met een kort woord geopend. Spreker heeft met bijzonder veel genoegen gevolg gege ven aan de uitnoodiging van het bestuur om deze tentoonstelling te openen. Te meer omdat spreker van deskundige zijde heeft vernomen, dat de inzendingen weer zeer mooi zijn, waarover hij zich verheugt. Deze vijfde tentoonstelling bewijst dat de bloementeelt bij de jeugd inslaat. Een bij zonder woord van dank brengt spreker ver volgens aan de jury, voor de moeitevolle arbeid bij hare beoordeeling. Tenslotte dankt de burgemeester in het bijzonder de heer de Wcis, de heeren Gebrs. Lam, be nevens mevr. Gaillard en allen die aan dit tot standkomen der tentoonstelling had den medegewerkt. Spreker besluit met den wensch, dat de liefde tot de bloemen steeds zal toenemen en de tentoonstelling zal mogen slagen. Nadat de genoodigden eenige verver- schingen waren aangeboden, werden zij in de gelegenheid gesteld de expositie te be zichtigen. Hieronder laten wij volgen een overzicht van de bekroningen die luiden als volgt: Volwassenen. Eereprijs: 1. mej. Plomp-v. d. Mey, 2. N. C. Rook, 3. A. Groe- neveld, 4. mevr. Rademaker. le prijs: 5. N. C. Rook, 6. P. Plomp, 7. P. Snel, 8. H. Hoogendoorn, 9. P. Snel, 10. N. v. d. Linden-Plomp, 11. D. v. Leeuwen, 12. T. Meijs, 13. mej. IP. de Knijff, 14. N. C. Rook, 15. mej. Halm. 2e prijs: 16. L. Honselaar, 17. A. N. Jon genburger, 18. N. C. Rook, 19. D. G. v. Straaten, 29. Idem, 21. N. C. Rook, 22. N. v. d. Linden, 23. W. Vaartjes, £4. P. Smits, 25. C. Klaverweiden-Blonk, 26. mej. J. de Knijff, 27. J. B. Cats. 3e prijs: 28. H. Hoogendoorn, 29. Ca. Plomp, 30. H. v. Keeken, 31. G. J. Lam- mers, 32. Idem. 33. H. Hoogendoorn, 34. K. Verboom. 35. Idem, 36. E. de Goede. 4e prijs: 37. mej. W. van Leeuwen-de Wit, 38. v. d. Burgh, 39. E. Mechelse, 40. P. Smits, 41. J. Starre veld, 42. K. Tolk, 43. A. Visser, 44. mevr. F. C. de Roou Hertoge- Voorma, 45. J. Feenstra, 46. C. J. van Leeuwen, 47. P. Plomp. 5e prijs: 48. mej. A. van Keeken, 49. D. Verkade, 50. T. van Rijn, 51. A. Doorn- heim, 52. P. Westerbrink, 53. J. Nagtegaal. Ge prijs: 54. mej. Plomp-v. d. Meij, 55. J. van Zwikten. Troostprijs: 56. v. d. Burgh, 57. M. van Muiswinkel, 58. J. van Kerk, 59. mej. Scho tel, 60. B. Keizer, 61. H. Baars, 62. mej. Schötel. Kinderen. Eereprijs: 63. Frans Meere, 64. Kees Buitenen, 65. Gerrit Versluis. le prijs: 66. Tinus Sampion, 67. P. Plomp, 68. Wim Los, 69. Nelli van Wermesker- ken, 70. Piet Bakvis, 71. Marie Domburg, 72 Christina Blom, 73. Jan Wigbers, 74. Grietje Veenstra, 75. Nellie Kroon, 76. Jan Revet, 77. Jetje Altona, 78. Jan Martens, 79. E. Lekx, 80. Mary Lam, 81. Huib. de Vos. 2e prijs: 82. Piet Wigbers, S3. Nellie Kroon, 84. Win? Ketel, 85. A. de Roode, 86. Jan v. d. Linden, 87. H. v. Zwieten, SS. Karei Marsman, 89. Marie Domburg, 00. M. v. Eijk, 91. Elizabeth Kop, 92. Rinke Cusveller, 93. Kees de Weijs, 94. Johan V erkaik. 3e prijs: 95. Alex Cusveller, 96 Pleun Ver woerd, 97. Cornelia Snel, 98. Jo Verschuur. 99. Annie Hölzken, 100. Arie Lagendijk, 101 P. Plomp, 102. Nellie Fulpen, 103. Ber tha Bos. 104, Corrie Kroon, 105. Sophia de Heer, 106. Rika van Doorne, 107. Jet v. Vliet. 4e prijs: 108. Anton Croon. 109. Jan Wos- terman, 110. Hug Oppelaar, 111. Arie Kas- teleijn, 312. Cobie Overes, 113. Jenny v. d. Meens, 114. Corrie Hoogeveen, 115. Corrie Meijer, 116. Ali Tuinman. 117. Jan Pauw, 118. P. v. Arkel, 119. Agatlia Nagtegaal, 120. Mina Gesman. 5e prijs: 121. Stel Bahlmann, 122. Wil- helmina Snel, 123. Jo Verschuur, 124. Gretha Veltman, 225 Johanna van Wieringen, 126. Nellie Fulpen, 27. Jansje Kramer, >2*. Ger- rie Sneeuw, 129. Margarctha v. d. Berg, 130. Dirk Houweling. 6e prijs: 131. Hugo Oppelaar. 132. Neeltje Donker, 133. Hetty Munting, 134. Arie La gendijk, 135 To van Engelen, 136. Arie van Veen, 137. C'or dc Kleer. Troostprijzen: 138. Beu van Ees, 139. Herman Slootweg, 140. Nelia Sneep, 1 tl. Marie Krommenhoek, 142. Cobie van der Neut, 143. Gerard Busselman, 144. Jan Meijer. Gevonden voorwerpen. 1 portemon- naie met inhoud, 1 paar zwarte kousen, baclhandoek en 1 belastingplaatje in étui. BODEGRAVEN. De Winkelweek geopend. Hedenmiddag te 3 uur had in het ge meentehuis dc officieele opening plaats va de Winkelweek door den Burgemeester. /"eb het winkelweek-comité zullen aan wezig zijn de leden van het eere-comité bestaande uit de Raadsleden, behalve dc heer Oldemans, die Bedankt om de zij- delingschc verbinding met den Koningin nedag en de leden van de comm. van toezicht. Na de opening maakte „Cres cendo" een rondgang door de gemeente. Do lijst van deelnemers telt 70 namen. In een winkelpand aan de Mark is een etalage geopend van de ten geschenke voor de koopers aangeboden goederen. Deze zijn inderdaad de bezichtiging waard. Geboren Rijkje, dochter van W. J. van der Boon en M. van Muiswinkel Leonardus Anthonius, zoon van J. J. dc Wit en G. J. M. Bakker Hendrik, zoon van P. F. van Noort en G. Kranenburg. Overleden Neeltje Kwakernaak, 47 jaar goliuwd met C. Lok. Ondertrouwd: J. Wolswijk 24 jaar en A. C. van Benten 26 jaar. Gevestigd: C. Blom, zonder beroep, van Alphen aan den Rijn C. J. C. van Mrerten, apotheker, van Delft G. Swa ger, huishoudster, van Katwijk P. G. Meijer, zonder beroep, van Amsterdam C. P. van der Heijden, zonder beroep, van Wroerden. Vertrokken: M. J. Ranke, zondei beroep, naar Mook E. Gerritsen, kokin, naar 's-Gravenhage E. Grendel, apothe ker, naar Gouda N. Hamoen, zonder bejroep, naar Bunnik Wed. P. Zijerveld, zonder beroep, naar Zegveld J. van dei- Leden, Slagersknecht, naar Nieuwveen A. van den Heuvel en gezin naar Vleuten. HAZERSW0UDE. Koninginne-feest. Onder begunstiging van prachtig zomer weder hield de Wilhelmina-vereeniging Donderdag 1.1. haar jaarlijksch Koninginne- feest. Des morgens te half tien werd onder de vroolijke tonen der muziek een aanvang gemaakt met den optocht voor de deelne mers van de ringrijderij voor paard onder den man. Verschillende deelnemers hadden voor deze gelegenheid hun paard extra opgetuigd, wat aan den optocht zeer ten goede kwam. Op het terrein aangekomen, werd on middellijk aangevangen met het ringrij- den. De uitslag hiervan is als volgt: 1ste prijs Koos van Wieringen, 2e prijs A. de Kort. 3e prijs M. Gordijn, 4e prijs C. van Geest. Vervolgens kregen de deelnemers voor het ringrijden per fiets gelegenheid hun vaardigheid hierin te toonen, wat tot uit slag had: le prijs C. J. Rietveld, 2e prijs Koos van Wieringen, 3e prijs Bram van Geest, 4e prijs Cor van Geest. Hiermede was het programma van den voormiddag afgewerkt en ging men voor korten tijd naar huis om den inwendigen mensch te versterken. Te circa half drie werd een aanvang ge- BI0SC0PEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd. maakt met enkele sportieve wedstrijden. Hoewel de sport eigenlijk een nieuwtje is te noemen op het programma, van de Willi. Ver., bleek het goed gezien te zijn van het bestuur tot het organiscCTen hiervan. De belangstelling van het publiek was zoowel voor»de nummers mastklimmen als voor 't hardloopen met hindernissen uiter mate groot. Na verschillende spannende en voor de deelnemers zware kampen wer den de prijzen als volgt toegekend: le pr. vaji Elswijk, 2e prijs Jac. van Wieringen, 3e pr. A. Fa-ase, 4e pr. L. M. de Boer. De uitslag van de stoelendans luidt: le pr. Pietje Zwetsloot, 2e pr. Annie Timmer mans, 3e pr. Annie van Velzen. De uitslag van het hardrijden met kin derwagens: le prijs Corrie van Velzen, 2e pr. G. Louwers, 3c pr. M. van Wieringen en 4e pr. Jacoba Fransen. Tegen den avond werd het traditioneele popslaan gehouden, wat weer danig de lachspieren in beweging bracht. Het avondfeest werd opgeluisterd door het vroolijke spel van een gezelschap van Uithoorn, wat veel heeft bijgedragen om de groote vroolijkheid, welke op het terrein heerschte, ten toppunt te voeren. Een inooi vuurwerk besloc tdezen zeer goed geslaagden avond. Het actieve bestuur der vereeniging kan met genoegen op dit feest terugzien. De toestand in Palestina. LONDEN, 7 Sopt. (V. D.). Van parti culiere zijde wordt uit Jerusalem gemeld, dat 25 personen die hebben deelgenomen aan plunderingen, z.ijn gearresteerd. Het wantrouwen blijft aan beide zijden be staan. De gewapende botsingen beginnen langzamerhand plaats te maken voor een uitgebreide propaganda-actie. Lord Mel- chett, de voorzitter van de Zionistische organisatie van Groot-BrRtannië, is voor nemens, wanneer hij daartoe in de gele genheid is, zich naar Palestina te bege ven, teneinde ter plaatse den toestand te bestudeeren. Voor de oprichting van een Arabischen nationaien staat. NEW YORK, 7 Sept. (V. D.). Een. delegatie van in de Vereenigde Staten woonachtige. Arabieren had gisteren een onderhoud met den Brifcschen ambassa deur te Washington, Howard, en met den Amerikaanschen staats-secretaris Stimson, wien don eisch werd voorgelegd, het plan tot stichting van een Joodsch Nationaal Tehuis in Palestina op te geven, terwijl voorts geëischt word, dat Groot-Brittannië zijn verplichting tot het stichten van een Arabischen nationaien staat zal nakomen. LEIDEN, 27 Sept. Turfmarkt. Aan voer: geen. Prijs per 1000. f 89. Boter. Aanvoer 69/8, 21/16 vaten, wegende 1595 Kg. Prijzen: Prima fabrieks- boter f 2.10, prima boerenbotcr f 2.05 2.15, goede boerenbotcr 11.952, per Kg. Handel vlug. ALPHEN a.d. RIJN, 6 Sept. Groenten- veiling. Tuinbooncn f2.50, Heercnboonen f 15.2020.90, Snijboonen f 1*625.10, Pos telein f 4.20—8.10, Augurken fijn f 53, Pe ren Clapfow f 14.1017.10, Jutteperen f 6 13, alles per 100 Kg.; Peen f68, Kroten f 2.603.80, Andijvie f 1.70, per 100 bos; Bloemkool f 121G.50, II f 5.107, Sa- voyekool f 1315, Roodekool f912, Me loenen f 2247, Rabarber f 11.90. Eieren. Aanvoer 9557 stuks. Kip eieren f 67.40, eendeneieren f 66.50. KATWIJK a.d. RIJN. (5 Sept. Greenten- veiling. Due of York ƒ0.60—0.80, Eigen heimers 0.501.10 por kist van 25 ICG., Peen per 100 bos 7.5010.Bloemkool I per 100 12.10—16.90. ZEVENHOVEN. 6 Sept Eierenveilïrg. Aangevoerd 4899 stuks. Prijzen: Kippen- eireren 6.507.10, eendeneieren 66.30 per 100 stuks. Peren 8 et. per K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 59.41 Londen 12.093 New-York 2.491/2 Parijs 9.761/2 Brussel 84.68 Zwitserland 48.051/2 Milaan 13.051/J Madrid 36 771 /2 Oslo 66,441/2 Kopenhagen 66.42 Stockholm 66.851/2 Weenen 35.14* Praag 7.38l/£ Boedapest BEURSOVERZICHT. Een zeer drukke hall del ontwikkelde zich in Kon. Olie, die in navolging van Walistreot aanzienlijk hooger werden ge noteerd, en op die hoogere prijzen gemak kelijke koopers werden. In A'dara Rub bers vormde zich een oogenblik een groo te hoek, waarin de koersen boven gisteren kwamen, doch daarna verdween de belang stelling. Tabakken stil, doch prijshoudend. Op de Mijuafd. werd drukke handel ge dreven in Alg. Exploraties en Boetons, die vast gestemd waren, Suikers prijshoudend. Margarine Unies gingen op dezen eersten beurs-Zaterdag aan het hoofd. De inzet kwam pijn. 25 pet. boven het vorig slot, doch daarna kwam weer een flinke reac tie. Calvé Delft weinig veranderd. Een groote hoek vormde zich in Acoustiek, die een groot avance behaalden. Philips na vaste opening iets lager. Kunstzijde op nieuw ongeanimeerd en lager. Ford-aan- deelen en Van Borkels gevraagd en hoo ger. Er ging meer om in Aniems, die rond om 500 pot. schommelden. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3