ONDERWIJS STADSNIEUWS De sluiting van de zitting der Staten-Generaal. Bij Kon. besluit van 4 September is be paald. dat de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 14 September, des namiddags te drie uren. Onze minister van staat, minister van binnenlandsche zaken en landbouw, wordt gemachtigd zich op het in artikel 1 vermel de tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, teneinde in eene ver- eenigde vergadering der beide Kamers de zitting in Onzen naam te sluiten. Open zetels in de Eerste en Tweede Kamer •De-benoemde Tweede Kamerleden jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck en jhr. mr. de Geer hebben hun geloofsbrieven niet bin nen den bij de wet bepaalden termijn in gediend. Thans zal de voorzitter van het centraal stembureau in de plaats van jhr. Buys do Beerenbrouck tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaren mr. Go- seling te Amsterdam en in de vacature- de Geer jhr. mr. Beelaerts van Blokland. Aangezien jhr. Beelaerts va-n Blokland minister is, za-1 ook deze zijn zetel niet in nemen, waarna dan benoemd zal worden verklaard jhr. Rutgers van Rozenburg. In plaats van den heer Asselbergs is tot lid van de Eerste Kamer benoemd ver klaard de heer E. B. Dumoleyn te Hon- tenisse. Minister Verschuur neemt afscheid van de Raden van Arbeid. Toespraak van weth. Goslinga uit Leiden. De jongste bestuursvergadering der Ver- eeniging van Raden van Arbeid te 's-Gra- venhage gehouden, was belegd met het bijzonder doel van den oud-voorzitter der Vereeniging Mr. T. J. Verschuur afscheid te nemen. Mr. dr. J. van Bruggen hield een waar- deerende rede, welke door minister Ver schuur beantwoord werd. Verschillende sprekers voerden daarna nog het woord, o.a. de heer Goslinga, die aanwezig was als plaatsvervangend bestuurslid, maar ook als voorzitter der commissie voor de V. O. V.-propaganda. AJs spreker zijn blijdschap uitspreekt over de hooge onderscheiding aan den voorzitter ten deel gevallen, dan wil hij daaraan ook wel een wensch toe voegen. Te meer vrijmoedigheid heeft spreker daarvoor, omdat hetgeen hij vra gen wil geen geld behoeft te kosten. Na de tot stand gekomen wijziging der V. O. V. wordt dringend behoefte gevoeld, dat do tarieven zoo spoedig mogelijk verschijnen. Dat dezen er nog niet zijn vei-lamt de pro ductie. Daarom, als spreker een beroep mag doen op Zijne Excellentie, dan zou hij willen vragen vóór alles zijn invloed aan te wenden voor bespoediging van het ver schijnen der tarieven. Alles wacht daarop. De stakende Haagsche werkloozen. Elagers op het ministerie niet ontvangen. De Haagsche werkloozen, die in een motie hun afkeuring hebben uitgesproken over de houding van eenige gemeentelijke autoriteiten, die hen niet wilden ontvan gen, hebben zich eenige malen achtereen aan het departement van binnenlandsche zaken en landbouw vervoegd om hun grie ven met den inspecteur van de werkver schaffing in algemeenen dienst, den heer Meyer de Vries, te bespreken. Zij zijn evenwel niet ontvangen en hun is meege deeld. dat zij hun klachten ter kennis van hun vakvercenigingen moesten brengen. De gemeentelijke commissie voor de werkverschaffing zou vandaag over deze aangelegenheid vergaderen- Het bioscoopconflict in het Zuiden. Bouwmeesters revue mag niet worden vertoond. Naar wij vernemen heeft het. conflict tusschen den Ned. Bioscoopbond en de Vereeniging van Zuidelijke gemeenten tot gemeenschappelijke filmkeuring een eigen aardig uitvloeisel gehad, dat de houding van den Bioscoopbond nu niet direct in een fraai licht plaatst. Louis Bouwmeester Jr. bereist op het oogenblik met zijn revue het Zuiden van ons land. Op -3, 4 en 5 September zou hij in Eindhoven spelen en op 6 en 7 Septem ber te Venlo. De Ned. Bioscoopbond had hem meegedeeld, dat het door den Bond als een onvriendelijke daad zou worden be schouwd, wanneer hij tijdens het Bioscoop conflict met zijn revue in het Zuiden zou komen. De heer Bouwmeester is echter van oor deel. dat hij met het conflict niets te ma ken 'heeft en huurde theaterzalen tege lijkertijd bioscopen in Eindhoven en Venlo. Toen heeft de Ned. Bioscoopbond aan de exploitanten van die theaters ver boden de opvoeringen van de revue te la ten doorgaan. In Eindhoven, waar. als eenig geschikt theater vfior de revue het Rembrandt-theater was gehuurd, moest nu van de opvoering worden afgezien. Een schadepost dus voor den heer Bouwmees ter. In Venlo kon nog tijdig het Concert gebouw worden gehuurd, dat niet als bio scoopzaal wordt geëxploiteerd. Daar werd nu gisteravond de revue gegeven en ook vanavond zal zulks geschieden. Intusschen heeft de heer Bouwmeester tegen den hoer de Smet. exploitant van het Rembrandt-theater te Eindhoven, een eisch tot schadevergoeding ingesteld en deze zaak aan zijn rechtskundigen raads- ma. mr. A. Maud te VGravenhage, in handen gegeven. Voor Heerlen en Tilburg, waar de heer Bouwmeester den Stadsschouwburg heefi gehuurd, heeft de bond ook een opvoerings verbod uitgevaardigd. Mocht dit worden opgevolgd, dan volgen ook hier exploiten. evenals zulks overal elders eventueel zal geschieden. Zou de Bioscoopbond zijn zin krijgen, dan zou het uit 56 personen bestaande gezelschap Bouwmeester tot. een maand werkeloosheid zijn gedoemd. Als de heer Bouwmeester niet toegeeft, wat hij tot he den absoluut niet van plan is. dan dreigt hem een boycot van den Ned. Bioscoop bond. Het verder verloop van deze kwestie zien wij met belangstelling tegemoet. „Msb." Internationale erkenning van wettelijke waarborgteekens op gouden en zilveren voorwerpen. Op het te Londen den 28sten, 29sten en 30sten Mei 1930 te houden congres van de Liternationale Federatie van Juweliers zal een voorstel aan de orde komen om bij de verschillende regeeringen aan te dringen op een internationale erkenning van wet telijke waarborgteekens op gouden en zil veren voorwerpen. In Zwitserland en Ca nada bestaat een dergelijke erkenning reeds. Een dergelijke wederzijdsche erkenning zal tot gevolg hebben, dat gouden en zil veren voorwerpen, voorzien van waarborg teekens der landen, die tot deze internatio nale regeling zijn toegetreden, bij invoer niet meer zullen behoeven te worden on derworpen aan het essay-onderzoek op het metaal, wat tot een groote vereenvoudiging en kostenbesparing zal leiden. Ook zullen door belanghebbenden in Frankrijk, Engeland, Nederland, Zwitser land, Duitschland, Tsjecho-Slowakije cn Canada stappen in deze richting bij den Volkenbond worden gedaan. Het verkeer en de voetgangers. Op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Smeenge betreffende voorzienin gen in het belang der voegangers bij den aanleg en de verbetering van Rijkswegen heeft de minister van Waterstaat geant woord dat ook naar zijn oordeel bij de wegenverbetering naast de belangen van het snel- en rijwielverkeer die van do voet gangers in het oog dienen te worden ge houden. Voor den aanleg en de verbetering van Rijkswegen zijn laatstelijk bij beschikking van 15 Aug. 19-29. afd. Waterstaat T. nor male dwarsprofielen vastgesteld, waarbij ook is gerekend op den aanleg van een voudige voetpaden, behoudens voor die wegen, welke uitsluitend voor het verkeer met motorrijtuigen en rijwielen zullen wor den bestemd. Echter is het niet de bedoe ling om, waar in en nabij bebouwde kom men het plaatselijk verkeer bijzondere voor de voetgangers eischt, de kosten van die bijzondere voorzieningen voor Rijksre kening te nemen. Deze werken zullen in samenwerking tusschen belanghebbenden en het Rijk kunnen tot stand komen. Op 16 September zal de Koningin een Koninklijk vaandel uitreiken aan het corps mariniers op het Malieveld te 's-Gravenhage, des middags om half twee. Het corps zal daartoe op het Malie veld zijn opgesteld en het stafmuziekcorps van de Koninklijke marine zal zijn mede werking verleenen. f De gemeenteraad van Zwolle heeft besloten een subsidie van 4000 jaarlijks te verleenen aan de Dedenisvaartsche Stoomtram-Mij. voor de exploitatie van een Stad s-a u t o b u s-d i e n s t. De minister van waterstaat heeft thans aan deze gemeente concessie ver leend voor inrichting van een gemeente lijke radiodistributie. Aan het Rapport over den toestand der gemeente Amsterdam ontleenen wij nog merkwaardjgheidshalve. dat een leger van bijna tweeduizend agenten zorgen voor de openbare orde. bijgestaan door 7 vrouwelijke collega's. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft, naar „St. Bavo" meldt, bpnoemd tot in specteur van het R.-K. L. O. in het Deke naat Gouda den zeereerw. Pastoor fr. P. de Graaf O.F.M., aldaar. De groei van het Katholiek Onderwijs. Het Jaarboek 1929 van het R. K. Cen traal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te 's-Gravenhage is verschenen en brengt in 900 blz. een schat van welgeordende be schouwingen en gegevens nopens het on derwijs en de opvoeding der katholieke volksjeugd in ons land. De groei van het R. K. bijzonder alge meen vormend lager onderwijs blijft aan houden. wat blijkt uit de volgende cijfers: Jaar Scholen Leerkrachten Leerlingen 1920 1186 7.627 244.544 1925 1803 9.714 325.086 192S 2156 10.497 300.918 1929 2249 11.025 382.140 VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERH. SACRAMENT. Het programma der feestviering. Zooals reeds gemeld, herdenkt den Vrien denkring ter eere van het H.H. Sacrament haar 25-jarig bestaan en zal ter dier gele» genheid op Zondag 8 September Z. Exc. Mgr. L. Schioppa. Pauselijk internuntius, in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart (Mon Père) 's morgens 11 uur een Ponti ficale Hoogmis opdragen. Het verdere programma deT feestelijk heden ziet er als volgt uit: Des avonds te 8 uur van den zelfden dag wordt er een groote feestvergadering gehouden in de Stads-Gehoorzaal, uitslui tend toegankelijk voor de leden van „Den Vriendenkring". Opgevoerd zal worden het drama „Tarcisius" of de Martelaar van het H. Sacrament, welwillend» in studio geno men en uit te voeren door de toonqplclub Adolf Kolping", onderafd. van de „St. Jozefgez.-Vereeniging. Dinsdag, 10 September, 's morgens te 7 uur: Gezongen H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor de zoons der leden. 's Avonds te 8 uur: Plechtig Lof, waar onder predikatie, te houden door den Idoogeerw. heer J. P. Huibers, Deken van Hoorn, oud-Geest^remv e.Jviseur der Ver eeniging. !an de Woensdag, 11 StFurd. cbr, 's morgens te 7 uur: Gezongen H." ZÜ5, waaronder Alg. H. Communie voor de':'r ames-leden. Donderdag, 12 Septeic.ber, 's morgens te 7 uur: Plechtige Hoogmis, waaronder Alg. H. Communie voor de heeren-leden. 's Avonds te 8 uur: Plechtig Lof, waar onder predikatie, te houden door den Wel- ecrw. heer A. Kramer, Kapelaan der St. Pefcrus-Parochie te Leiden. Zaterdag, 14 September, 's morgens te 7 uur: Gezongen H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor de dochters der leden. Zondag, 15 September, 's morgens te 10.30 uur: Hoogmis voor alle leden. 's Avonds te 7 uur: Plechtig Sluitings lof me'. Te Deimi en Feestpredicatie, te houden door den Zeereerw. heer A. J. M. van Meeuwen, Pastoor te Heiloo, oud- Geestelijk Adviseur. Zondag, 22 September, 's avonds te S uur: 2de opvoering van „Tarcisius", drama in 3 bedrijven, in de Stads-Gehoorzaal, uit sluitend toegankelijk tegen entree. Plaatsbespreken in de vestibule der Stadsgehoorzaal van 1 tot 3 uur. Prijzen der plaatsen:* le rang ƒ1.2e rang 0.75, 3e rang 0.50, plus rechten. Kaarten zijn vanaf 14 September ver krijgbaar bij de Firma- Wed. A. J. Huibers, Haarlemmerstraat 123 (tegenover de Har te brugskerk). Het uitgebreide programmaboek bevat voorts enkele artikelen van den geestelijk adviseur Kapelaan B. M. Nieveen van Dij- kum en den voorzitter, den heer L. Schrij vers. Voorts is er een beschrijving in op genomen van het op te voeren drama „Tar cisius". DE R. K. SPORTWEEK. Oproep "art alle sporters. De leden der s;: ertvereeniging worden nogmaals herinnerd aan de H. Mis, welke morgenochtend ten 9 uur zal worden opge dragen in de Lodewijksberek; Alle sportleden worden verzocht tot do H. Tafel te naderen. Een prachtig geslaagde optocht als inzet. Gisteravond is de R. K. Sportweek, die ook voor dit jaar wederom is georganiseerd, op grootsche wijze ingezet. Zooals het vorige jaar worden ook nu weer mooie wedstrijden en groote feesten gehouden en een weck lang zal de aandacht van Roomsch Leideu.weer op de Room sche Sport worden SfevePtigd. De inzet van deze feestelijkheden is ge weest de optocht der Leidsche Roomsche Sportvereenigingen, die gisteravond door de stad trok. Bij het beginpunt „den Burcht" waren alle Roomsche Leidsche Sportvereenigin gen weer present om met ontplooide vaan dels en pakkende transparanten getuige nis af te leggen van hun liefde voor en Je groei van de Roomsche Sport. Voor den aanvang der optocht verklaar de de heer H. Tobé. voorzitter van de R. K. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding, in een kort speechje de Sportweek voor geopend. Spr. spoorde allen aan tot deel neming aan alle feesten en wedstrijden en vooral tpt deelneming aan de H. Mis, die Zondagmorgen om 9 uur in de Lodewijks- kerk zal worden opgedragen, waarbij spr. alle sportleden uitnoodigde tot de H. Ta fel te naderen. Hierna ving de optocht aan. Voorop reed een rijtuig, waarin gezeten waren de zeercerwaarde heeren J. C. C. Groot, sport- adviseur en Pater Methodius Mulder en de heer H. J. L. Tobé, voorzitter van de P. K. Commissie voor lichamelijke opvoe ding. Daarachter volgde het muziekcorps „Werkmans Wilskracht", waarna de ver schillende sportorganisaties volgden, n.l. de Sportpropagandaclub, de R. K. Schietver- eeniging „Excelsior", de R. K. S. V. „Lei den", de R. K. Athletiekvereenigingen „Rood Wit" en „Urlo", de R. K. gymnas- tielcvereenigingen „Klimop" en Jeanne d'Arc", terwijl tussehen de stoet de R. K. muziekvereeniging „Perosi" meeging ter muzikale opluistering. Voorop werd de vlag der R. K. Sport gedragen, terwijl in den stoet transparan ten werden gedragen, waarop met groote letters de aansluiting bij de R. K. sportbe- weging gepropageerd werd. Heb was een indrukwekkende stoet van 1 ruim 500 Katholieke sportmenschen. Vanaf „Den Burcht" ging de optocht, die overal zeer groote belangstelling trok, langs Nieuwstraat-, Hooigracht, Pelikaan straat, Haarlemmerstr., Jan Vossensteeg, Oude Vest, Mare, Haarlemmerstr., Prin- cessekade, Rapenburg, Doezastraat, J. v. Houtkade, Plantsoen, Kraaierstraat, Hoo- gewoerd, Watersteeg, N. Rijn, Korenbeurs, Korenbrugsteeg, Breestraat, Gangetje, Bo termarkt, Burgsteeg naar „Den Burcht", waar zij tenslotte ontbonden werd. Internationaal Archaeologisch Congres. Bij Kon. Besluit is buiten bezwaar van 's Rijks schatkist benoemd tot gedelegeer de van de Nederlandschc Regeering bij het 4de internationaal archaeologisch con gres, dat van 23 tot 29 September 1929 te Barcelona zal worden gehouden, dr. A. W. Bijvanck, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit alhier. Ruim Baan. De repetities voor dames- en kinder koor beginnen weer op Maandag 16 Sep t„ dus niet Maandag 9 Sept. Show-room N. S. F. Hedenmiddag heeft de N.V. Nederland- sche Seintoestellen Fabriek (kortweg be kend als de N.S.F.) een show-room ge opend van haar radio-producten en die van de Philips Radio-fabrieken aan de Bree straat. Op de keurige bruine voorpui van het nieuwverbouwde pand 26 geven de zil vergrijze letters N. S. F. de bestemming aan. Aan weerszijden toonen twee smaak volle etalages de nieuwste aantrekkelijk heden op radio-gebied, gefabriceerd in de N.S.F. fabrieken en de Philips fabrieken, terwijl de deur in het midden een fraaie doorkijk geeft in het inwendige van dit draadlooze tempeltje. De bedoeling van deze show-room is uit sluitend de toestellen te demonstreeren; de verkoop geschiedt niet in dit heiligdom der schoonheid, doch kan plaats vinden via iederen willekeurigen installateur. De firma de Vries en Stevens, waarmede de nieuwe showroom annex is gebouwd, is, zooals bekend, vertegenwoordiger der N.S. F. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat alles in deze toonkamers ingericht is op zoo perfect mogelijke demonstratie. Langs de met eikenhout en velours bekleede wanden van het eerste gedeelte vindt men onder aan diverse stopcontacten voor 220 volt, voor 127 volt, voor antenne en aardleiding, terwijl de nieuwste toestellen in de meest luxueuze en meest practische uitvoeringen, zooals de moderne ontwikkeling der radio deze -vereiseht, als het ware ongeduldig klaar staan om hun kwaliteiten ten toon to spreiden. De antenne is door een af- scherm-systeem zóó aangebracht, dat in 't geheel geen hinder ondervonden wordt van tramstoringen, een succes, dat voor de drukke Breestraat opmerkelijk is. De nieuw ste verlichtings-ornamenten zijn er langs de wanden aangebracht, terwijl ook overi gens een overvloed van licht zorg draagt dat de nieuwste uitvindingen der techniek niet in het duister blijven. Tot deze nieuwe vindingen behoort a.o. een nieuwe Philips- luidspreker, welke behalve op de Jaar beurs nog niet. gedemonstreerd is. Verder is er de „Aristofoon", een nieuwe electri- sche gramofoonversterker, speciaal be stemd om voor groote localiteiten krachti ge muziek weer te geven. Het is een N.S.F. fabrikaat, dat ook met ingebouwd ont vangtoestel in den handel wordt ge bracht en dan zoowel gramofoon- als radio- muziek ten gehoore kan brengen. Het ge- luids-volume is enorm, terwijl de onver- vormde muziekw eer gave opvallend is. Een en ander is te danken aan de kwaliteiten van de van binnen aangebracht electro- dynamisch bekrachtigde Philipsluidspreker. Via het bureau van den leider der show room komt men in een aparte luisterka mer, met gordijnen van het overige gedeel te afgescheiden, waar gemakkelijke fau teuils een aangenaam zitje waarborgen en de groen-gebeitste triplex wandbekleeding een rustige atmosfeer schept. Om de stilte zoo ongestoord mogelijk te waarborgen is een lampje aangebracht, dat waarschuwt, wanneer er geluisterd wordt, zoodat men niet gestoord wordt door het onverhoeds binnentreden van loo pend e employe's. Achter deze show-room is een afdeeling bestemd voor filiaal van het grossierbedrijf in Philips' artikelen. Uit deze korte beschrijving blijkt wel, dat een keurig aan het doel beantwoor dend geheel is verkregen. Het pand is ver bouwd onder leiding van architect Buur man, en van den aannemer Korswagen, ter wijl de binnenbetimmering werd uitgevoerd door den heer Huisman, het schilderwerk door den heer Siegelaar. en de verwarming en verlichting door de firma de Vries en Stevens. De N.S.F. doet alles om de populariteit van haar producten steeds te vergrooten. Daarvan geven blijk de bekende geïl lustreerde blaadjes met Radio-N.S.F.- nieuws, welke maandelijks in koper-diep druk verschijnen en gratis worden ver spreid; daarvan geeft thans weer blijk deze nieuwe showroom, welke aan het as pect van de Breestraat als winkelstand een nieuwen glans verleent. De Leidsche Winkelstand. De reeds meer dan zestig jaar bestaan de en overbekende juwelierszaak van de firma P. J. Maarten se op de Hoogstraat, alhier, heeft een bewondering afdwingen de metamorphose ondergaan. De oude zaak is in- en uitwendig ver bouwd, gerestaureerd, maar beter kan gezegd worden dat er een heel nieuw win kelpaleis is opgetrokken. Geheel overeenkomstig de rijke en lu- xueuse inhoud van gouden en zilveren voorwerpen, ziet de winkel zelf van bin nen en van. buiten er nu uiterst smaakvol en weelderig uit. Reeds bij den eersten aanblik van bui ten af treft de hoog chique pui-uitvoering in graniet en brons, een uitvoering, die tot heden hier nog niet werd gezien. De binnenbetimmering van den zeer ruimen winkel is van prachtig gepolitoerd masisef mahoniehout. Mooi zijn de driehoekige binnen-étala- ges, die. in de buiten-étalages zoo zijn aangebracht, dat van buitenaf niet te zien is, dat er eenige ruimte van de étala ges is afgenomen. Zoo is nu alles in overeenstemming met de flonkerende weelde der luxe artikelen en het moet nu een genoegen zijn in deze zaak, waar een zeer uitgebreide sorteering de keuze vergemakkelijkt, te verwijlen. De architect, de heer Fontein, die dit smaakvolle ontwerp maakte en de aanne mer de heer Van der Steen, die het uit voerde zullen wel nummer zooveel vreug de van hun werk hebben beleefd. Duidelijke waarschuwingsborden. Op den hoek Breestraa- tS teenschuur. Op den hoek van Breestraat en Steen- schuur zijn heden voor het eerst waar schuwingsborden geplaatst om het ver keer op het gevaar te wijzen, dat daar door druk verkeer gedurig ontstaat. Het is het boord dat door de Conférence internationale relative a la circulation automobile internationaal is vastgesteld en Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei- den; Gezien het verzoek van: a. J. Marijt om vergunning tot het oprichten van een be waarplaats voor gedroogde vellen (hui- den) in het pakhuis Kijfgracht. no. 11. ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie C nos. 1042 en 1043; b. J .K. Polanen om vergunning tot hef oprichten van een blikslagerij in het per ceel Volmolengracht no. 27, kadastraa bekend gemeente Leiden, Sectie B no. 969 c. de firma Rooyakkers en Kamsteeg om vergunning tot/heli oplichten van een ondergrondsche bewa/rp^ats. voor ben zine in het perceel Jfa/iënp^elstraat, da-straal bekend gen^fUte Lellen, Sectie L no. 1387, met afta#inrig£Éifig op het trottoir vóór het peiSe^faan de Marien- poelstraat, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie L no. 1411. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet Geven kennis aan het publiek, dat go- noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 21en September e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren te gen deze verzoeken in te brengen. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren: De Graaff, Kist, Poortman. Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 S e p t, waargenomen door de apotheek van den heer M. Boe k- wijt, Vïschmarkt 8, telefoon 552. door de commissie van normalisatie van verkeersseinen hier te lande is overgeno men. Het is een zeer duidelijk en in het oog loopend bord, een rood-witte plaat, die een driehoek draagt met een zware roode rand en in 't midden een zwart nitroepteeken, op witten grond. Op genoemde plaats is op beide hoeken zulk een bord aa-ngebracht. Vooral bij druk verkeer zooaJs op het kruispunt BreestraatSteenschuur wat te vens een zeer gevaarlijke hoek is, zullen deze borden belangrijke diensten bewijzen. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 742. Magazijn de Katoen- baal, v.h. N. Kloots Leiden, Haarlemmer straat 45. Grossierderij in wollen en ka toenen goederen, garen en band. Boven genoemde handelszaak is omgezet In een naamlooze vennootschap, onder den m N. V. Textielgoederen Handel-Mij. „De Katoenbaai", v.h. N. Kloots. W ij z i g i n g. 246. J. J. van Deuren. Alphen a.d. Rijn, Prins Hendrikstraat 106. Fijngoedwasscherij en strijkerij. Overl. El.: J. J. van Deuren, Alphen a.d. Rijn. Wijz. handelsn. thans: Wed. _J. J. van Deuren. N. E.Wed. M. van DeurenKesseL Wijziging. 3101. W. Th. Moerman. Koudekerk (Z.-H.), Hondsdijk wijk A 48a, Melkexpeditie. Wijz. adres thans: Hazers- woude B. Jaagpad Rijndijk 87. Wijziging. 4369. „A.D.W.A.L." (Auto busdienst W oubruggeAlphenLeiden). Woubrugge. Gemeentehuis. Het kantoor is gevestigd ten huize van den eigenaar? Hoofdstraat 263, te Alphen aan den Rijn. Wijziging. 2153. Fa. H. J. J. G. van Leeuwen, Koudekerk Wijk B 151-152. Pannenfabriek. Overl. M. E.: J. G. van Leeuwen, Koudekerk, d.d. 2 Aug. 1929, W ij z i g i n g. 2041. M. Seysener. Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrikstraat 6S. Krui denier. Vest. fil.Leliestraat, hoek Ro zenstraat, d.d. 26 April 1929. Wijziging. 5245. Algemeen Technisch Handels- en Ingenieurs bureau „Athibu", Leiden, Johaji de Wittstraat 48. Boven genoemde handelszaak is met ingang van 3 Augustus 1929 omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Alge meen Technisch Handels- en Ingenieurs bureau „Athibu". Het programma van het Parkconcert op Dinsdag 10 Sept. 8 uur luidt als volgt: 1. Brandenburgmarsch, Henrion; 2. Ou verture „Zauberflöte", Mozart; 3. „Sire- nenzauber", Wals, Waldteufel; 4. „La Grande Duchesse de Geroldstein", Offen bach; 5. „Glühwurmchen", Lincke; 6. Ro sa-wals, Kroslek; 7. „Ein flutter Studio' marsch, Wagner. BIOSCOPEN. Trianon. „Robert en Bertram" de lustige vage bonden is de titel van een der hoofdfilms, die deze week in het Trianontheater draaien. Intusschen heeft de film niets met het bestaande stuk van dezen titel, dat ook op het t-ooneel triomphen gevierd heeft, gemeen. Wat intusschen weer niet weg neemt, dat deze Robert en Bertram fcwee zeer vermakelijke vagebonden zijn gewor den, die met him grappen en streken het publiek kostelijk vermaken. Zij zijn twee schilders, die van de ado raties van dollarprinses niet gediend zijn. daar zij meer voelen voor het vrijgezelleu- leven en nu om deze in 't oog loopende adoraties te ontkomen te samen als land- loopers het Zwarte Woud intrekken. Hier beleven zij allerlei dolle en ver makelijke avonturen met als onontkoom baar slot, dat beiden natuurlijk aan de lief de niet ontsnappen. Bertram geniet de liefde van de dollarprinses en Robert die van een arm circusprinsesje. Eind goed, al goed. Mary Pickford is na de pauze ..slechte

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2