Kmde/jkopjes Uw B$< skhouding in orde UIT DE RIJNSTREEK rmetmboi,dik haar KERKNIEUWS Al lijkt. het. mij in dit uw vreedzaam dorp niet héél noodig, ik wil er in een tijd, waarin we rondom ons miskenning, ja ondermijning en ontkenning van het ge zag zien, op gewezen hebben, dat ik als drager van het gezag reken en vast reken, ja recht heb op uw aller hulp en mede werking tot instandhouding en handhaving van het wettig gezag. Het tweede deel van mijn taak is als hoofd van ir-v- College den Raad. Ik sta erop I direct te zeggen, dat gij in mij, als zoodanig, geen partij-man kunt begroeten. Ik zal mij stellen boven de par tijen en buiten de politiek, ik zal uwe ver gaderingen met Gods hulp leiden met. dat eene groote, mooie doelwit, voor oogen, het belang en weizijn, de bloei en voor spoed van Wassenaar en zijn bewoners. En dat is het wat ik U allen, misschien 'overbodig, nog eens op het hart zou willen drukken. Het is immers een bekend, maar droevig verschijnsel, dat vele genVeente- raden, al lieb ik dat van den uwen ook nimmer vernomen doordat zij geheel verpolitiekt zijn, als ik dat zoo eens mag uitdrukken, in plaats van het werkelijk algemeen en plaatselijk belang der ge meente, kleine politieke belangen en voordeelen nastreven en daarmede hun roeping, hun mooie en voorname roeping als eerste bestuursorgaan, belast met de regeling en het bestuur van de huishou ding der gemeente, ten eenenmale missen. Daarom Mijne Heeren, laten wij deze fout niet begaan, laten wij ons op een hoogèr standpunt plaatsen en alleen de werkelijke belangen van deze gemeente, ook al moch ten die eens in strijd met ons persoonlijk inzicht of belang komen, behartigen en verzorgen. En tenslotte het derde en laatste d eel v a n m ij n t a ak, die van Burger vader, voorwaar niet. het minste, wel ge loof ik het mooiste en meest voldoening gevend deel, mitsmen het vertrouwen der bevolking weet te winnen. Ik van mijn kant kan daaraan voor het oogenblik niet meer doen dan met nadruk verklaren, dat het mij steeds en te allen tijde een groot genoegen zal zijn, als men bij mij aan Vst Gemeentehuis en in dringende gevallen ook aan mijn woonhuis, zal komen aan kloppen in goede en slechte tijden, mij daardoor in staat, stellend het leven van mijn burgers mede te leven, te deelen in hun vreugde en leed. Dat het mij gegeven moge zijn veel geluk en voorspoed te dee len, bij voorkomende gevallen droefheid en verdriet te helpen lenigen. Ik weet, en dat is een goede wetenschap, dat ik in dit laatste deel van mijn taak ten krachtig ste zal worden ter zijde gestaan door mijn "Vrouw, die gij, als 'fc ware om deze ver houding uit te drukken, voor dit maal naast mij aan deze tafel heb doen plaats nemen. Tot slot spreek ik de hoop uit, dat ik mijn taak zal mogen vervullen tot heil van Wassenaar in prettige, vriendschap pelijke samenwerking met den Secretaris, den man met. wien ik zoo nauw en dage lijks in aanraking zal komen. Uw steun en vriendschap zullen door mij ten zeer ste worden op prijs gesteld, evenals de medewerking van alle heeren ambtena ren. waarop ik hoop wel' te mogen reke nen. (Applaus). Aangezien niemand meer het woord ver langde, sloot, de voorzitter hierop de openbare vergadering. Het gezelschap bleef nog eenigen tijd bijeen om op de blijde inkomst en de hoop volle toekomst van den nieuwen burge meester te drinken. Daarna was er gelegenheid met den bur gemeester kennis te maken in de Trouw zaal. Deze zaal was eveneens met palmen versierd er prijkte o.a. nog een prachtig bloemstuk van het secretariepersoneel. HILLEGOM. Bouwen. Het bouwen van een bloem- bollen schuur aan de Haarlemmerstraat voor rekening van den heer J. Lommerse (Huize Nabij) alhier is opgedragen aan den heer A. Leliveld alhier. De Ne,d. Herv. kerk. De. nieuwe Ned. Herv. kerk is bijna- onder de kap. Als er geen tegenslag komt hoopt men met Nov. het gebouw reeds in gebruik te kunnen nemen. Met de restauratie van den toren hoopt men tevens een aanvang te maken. LANGERAAR. De Wilhelmina-ver. Zaterdag was het voor de kinderen van de leden der Wil helm in a-ver èeniging een mooie feestdag. Al heel vroeg joelde het bij het feestter rein. totdat de spelletjes begonnen. Op het terrein waren verschillende attracties, waarvan de kinderen terdege profiteerden. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgedeeld. Verder werd er getrac- teerd op verschillende versnaperingen, kortom de Wilhelmina-vereeniging heeft de kinderen op een aangename en feeste lijke wijze beziggehouden, tot -het avond geworden was en zij allen zeer voldaan huiswaarts keerden. LEI DSCHENDAM. R. K. Reiskas. Dezer dagen hield de R. K. Reiskas „St. Christoffel" een alge- meene ledenvergadering. Met algemeene ■stemmen werd besloten om een uitstapje te maken naar Rotterdam en daar tevens een boottocht te maken door de verschil lende havens. Daarna wbrdt een bezoek gebracht aan den Dierentuin. De kosten bedragen voor hen, die gespaard hebben 2.50. Ook niet-spaarders kunnen mede, mits zij lid zijn van den R. K. Volksbond; de kosten voor dezen bedragen 2.75. NOORDWIJKERHOUT. Korïinginnefeest. De viering van Ko ninginnedag werd verleden Zondag op de gemeentelijke muziektent in het dorp in gezet door de R. K. Harmonie „St. Jean ne d'Arc", welk corps verschillende mu ziekstukken uitvoerde. Het buitengewoon fraaie weder had een publiek gelokt, zoo talrijk als nog zelden voorkwam en de opgetogenheid over de zeer goede muziek uitte zich telkens in een luid applaus. De volgende week worden de groote INGEZONDEN MEDEDEELING. VAfibK PER MAAND. Brieven oi® er >"^134 Bureau v. d. Blad. feesten gehouden, nl. op 10, 11 en 12 Sep tember. Het vastgestelde programma is als, volgt: Dinsdag 10 Sept. 2 uur nam. op tocht van de verschillende schoolkinderen naar het feestterrein, opgeluisterd met muziek. Daar worden dan wedstrijden ge houden om prijzen en worden allen getrac- teerd. Woensdagmiddag na 4 uur worden de verschillende vermakelijkheden op* het terrein voor het publiek opengesteld. Des avonds is er étalage-wedstrijd voor den middenstand. Het terrein is voor iedereen gratis toegankelijk. Donderdag 12 Sep tember 9 uur optocht met twee muziek korpsen. Deelnemers aan wedstrijden, fietsers met versierde rijwielen en school kinderen trekken door het dorp. Dan ne men de wedstrijden een aanvang: ringrij- den per fiets voor dames en heeren, vo gelschieten voor mannen boven IS jaar, tonknuppelen voor hoofden van gezinnen, fietsrijden met steenen pijpen en naar den trein Joopen voor jongens; blaastrappen, fietsrijden met hindernissen, een pop aan- kleeden voor meisjes. Om twee uur nam. ringrijderij voor paren met paard en til bury. Ook voor de versiering zijn prijzen uitgeloofd. Het feest wordt opgeluisterd door de Chr. Muziekvereeniging „De Harpe Da vids" en de R. K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc". 's Avonds wordt op het feestter rein het traditioneele vuurwerk ontstoken wat door allen steeds op prijs gesteld wordt. Dë prijzen, welke door het feestcomité voor de verschillende wedstrijden zijn uitgeloofd zijn reeds aangekocht en te be zichtigen in de étalage van den heer C. v. Dam. Alles zal dus vast slagen. Als nu het weer maar medewerkt en het daarmede niet gaat. als vorige malen. Personalia. Aan de St. Josephsehool is tot onderwijzer benoemd de heer J. R. Go ossen.s voor dien werkzaam als zooda nig te Schalkhaar bij Deventer. NOORDWIJK. Autotocht ouden van dagen. Gistermiddag had onder begunstiging van mooi zomerweer voor de eerste maal alhier een autotocht plaats voor ouden van dagen. Mevr. S. A. v. Konijnenburg en mevr. P. J. de Groot hadden daartoe het initiatief genomen. Spoedig werd een co mité gevormd bestaande uit de dames mevr. S. A. v. Konijnenburg, mevr. P. J. de Groot, nievi\ J. Vermeulen en de heeren J. v. d. Werf, J. Vermeulen, J. de Witt, J. v. Kan en C. v. d. Wiel. Dit comité kreeg spoedig daadwerkelijken steun van een aantal autobezitters, die hun auto be schikbaar stelden alsmede van winkeliers en particulieren, die door hunne ruime ga ven in geld en natura het mogelijk maak ten voor de noodige versnaperingen zorg te dragen. Zuster v. d. Helm en een 2-tal zus ters uit het St. Jeroensge-sticht waren het comité tijdens den tocht in alles behulp zaam. Te ongeveer 1 uur waren een 27-ta-l auto's op het Lindenplein verzameld en werden de ouden van dagen met een bou- quetje getooid, welwillend aangeboden door den bloemist, den heer A. Overvelde. Te ongeveer ha-lf twee werd het sein tot vertrek gegeven en reden de auto's op nummer weg, waarbij de politie het ver keer op uitnemende wijze regelde. De tocht ging over Sassenheim haar Scheve- ningen, waar aan den Boulevard eenige versnaperingen werden verstrekt. Men be- 'gaf zich daarna naar den Pier, waar eenigen tijd werd doorgebracht. De heer J. H. v. d. Werf deelde met welgekozen woorden hier de ouden mede dat de aan geboden tractatie te Scheveningen uitging van de Oranjevereeniging te Noordwijk- Binnen. Het bestuur had gemeend ter ge legenheid van het Oranjefeest dit aan te moeten bieden. Spr. bracht hulde aan de O. V. voor hun milde gift wat werd beslo ten met drie hoeraatjes voor de O. V. en Koningin. Daarna werd weder ingestegen en de reis vervolgd met het doel Meyen- del. Hier werd een uurtje rust genomen en weer werden versnaperingen uitgedeeld aan de dames, terwijl de heeren een si gaartje ronkten. Een der heeren van het comité bracht in een toespraak dank aan de dames, die het initiatief namen voor dezen tocht en aan de milde gevers voor hun ruime giften en gaven in natura. Hierna werden de oudjes weder eenige lekkernijen aangebo den. beschikbaar gesteld door den banket bakker, den heer Vlug. Hierna ging het weder huiswaarts waar men te ongeveer 8 uur aan kwam. Na een rondrit door het- dorp werden de oudjes thuis gebracht. Onnoodig te zeggen, dat ze genoten hadden. Uit de glundere ge zichten bleek d;it. zeer duidelijk. Allen wa ren opgetogen en hadden hetzelfde oordeel n.l. dat het prachtig geweest was. Men was ook buitengewoon dankbaar tegenover het comité en allen die hun auto beschik baar hadden gesteld voor dezen mooien rit. Voorzeker zal dezen tocht nog langen tijd in aangename herinnering voortleven. Autotochten voor ouden van 'dagen. Door B. en W. dezer gemeente is vergun ning verleend aan mevr. v. K. en mevr. de G., beiden alhier, tot het laten circuleeren van lijsten bij de ingezetenen, ter verkrij ging van gelden noodig voor het geven van auto-tochtjes aan arme ouden van da gen, op nader aan te geven dagen. Ernstige val. Bij het aanhalen van een boom op een voer stroo. brak de boom en kwam v. d. B. alhier van een hoogte van p'l.m. 2.50 M. te vallen. Op advies van Dr. Nederveen alhier is v. d. B. per auto naar het zieken' A te Leiden vervoerd en aldaar ter ven ug opgenomen. Lichte aanrij g. Op de Wilhelmina- straat alhier had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer M. te Am sterdam en het haringwa gentje van wed. P. alhier, tengevolge waarvan het achterwiel van het wagentje licht werd beschadigd. De schade is on derling geregeld. Autobotsing. Op het kruispunt Beek laanVinkenlaan alhier had een aanrij ding plaats tusschen twee luxe auto's, een komende vanaf de Vinkenlaan en een rij dende op de Beeklaan gaande in de rich ting Heerenweg, respectievelijk bestuurd door den heer L. en den heer B., beiden te 's-Gravenhage. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Slechts materieele schade aan de spatborden, welke schade door verzekering wordt gedekt. Oorzaak is waarschijnlijk het niet bekend zijn met genoemd kruispunt en het belemmerde uit zicht ter plaatse. 25 voor een hontlje. Aan het politie bureau alhier is aangifte gedaan van het vermissen van een fox-terrier. Door den eigenaar is voor den vinder een belooning uitgeloofd van 25. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen. Muziekconcours. Aan het muziekcon cours van het Rotterdamsch Gemengd Zangkoor „Harmonie" te Rotterdam werd deelgenomen door een drietal leden van de Harmoniekapel „Crescendo" alhier. Deze heeren behaalden de volgende prij zen: In de 2e afd. solisten: J. Hoogendam (alt-sax.) met L'Oiseau Manche van Bouil lon: le prijs met 110 punten; N. Imthorn (clarinet) met Louisa de Montfoort van Bergson: 2e prijs met 92 punten; N. v. d. Mark (clarinet) met Fantasie Brillante van Singelea: 2e prijs met 94 punten. In de afd. Duo: J. Hoogendam en N. Imthorn met Trio in E-mol van Mozart: 3e prijs met 112 punten. De heeren J. Hoogendam en N. Imthorn behaalden in samenwerking met de heeren A. J. Koudijs en J. Woning, leden der mu- ziekver. ..De Harpe Davids" te Noordwij- kerhout met kwartet No. 2 van Haydn au James Briër een len prijs met 150 punten. VOORSCHOTEN. Geboren: Hendrik z. van E. Grif fioen en van N. Hoogervorst. Cornelis Gerardus Petrus z. van P. van R-hijn en van J. M. M, van Hemert. Ondertrouwd J. van Kampen 23 j. en C. van Doorn 22 j. Getrouwd: C. W. Goemans 24 j. en A. A. van Boheemen 18 j. WARMOND. Koningirmefeesten. Reeds vroeg in. den morgen heersch+e in ons dorp een vroolijke drukte. Overal is men bezig de vlaggen uit te steken. De schoolkinderen met vlaggen en met oranje getooid gaan met glunderende gezichtjes schoolwaarts. waar zij opgesteld worden om zich bij den optocht aan te sluiten. Circa half tien is de stoet geordend. Voorop de Oranje-Commissie, daarach ter het vaandel van St. Mathias en de mu ziekvereeniging van dieu naam. Hierach ter de schoolkinderen, wier aantal niet ver onder de 400 blijft. De lange stoet wordt gesloten door Wiarmond's Fanfare, dat om beurten met de Harmonie haar opwek kende tonen doet hooren. Als van ouds wordt vanaf de Baan de Heerenweg gevolgd tot aan de plaats van den heer Pijnacker Hordijk, welke rond wordt gemarcheerd en waar vriendelijke dames de kinderen van lekkernijen voor zien, welke attentie van de bewoners der plaats ten zeerste op prijs wordt gesteld. Terug langs den Heerenweg, Lockhorst- laan, Dorpstraat tot aan het Raadhuis, waar voor den burgemeester en de com missie, die intusschen op het bordes van het Raadhuis hebben plaats genomen, wordt gedéfileerd. De kinderen werden door den burge meester toegesproken. Om beurten wordt nu door de beide mu ziekkorpsen het „Wien Neerland's Bloed" en het „Wilhelmus" gespeeld, waarna de rondgang door het dorp wordt vervolgd. Nadat de kinderen naar hunne respec tievelijke scholen waren teruggekeerd waar zij rijkelijk werden getracteerd en waarvan de Commissieleden, die in groe pen de scholen bezochten, zich hebben kun nen overtuigen, werd tot halfdrie gepau- seerd en met de kinderspelen begonnen. Door het groot aantal deelnemers ein digde deze circa halfzes en kon met de prijsuitdeeling begonnen worden. De uitslagen waren: Korfballen: ,1e prijs, pop, Mart je Briedé; 2e pr., zakdoekjes, Mina van der Geest; 3e pr., borduurdoos, Henny Prins, 4e pr., weefdoos, Geurtje Poulain 5e pr., zak doekjes, Thea Kerkvliet; 6e pr., kleurdoos, Sientje Haverkort. Extra-prijs, doos kra len, Koba Ouwehand; extra-prijs, doos kralen. Pietje van Wouwen; extra-prijs, kinderhorloge, Tina- van Leeuwen. Houtjesrapen: le prijs, spoortrein, Ja-11 Kool2e pr., spoortrein, Wim van Schie; 3e pr., tooverlantaarn, Reginald Jacobs; 4s pr., gezelschapspel. Piet Schakenbosch 5e pr., glijbaan, Gerard Beugelsdijk; 6e pr., trom met stokken, Ko Visch. Extra-prijs, mondharmonica, Theo van Seggelen; ex tra-prijs, domiho-spel, Adri van Moorsel. Paardjespelen met hindernissen: le pr., pop. Nellie van Moorsel2e pr., manicure doosje, Teuni Zwaan; 3e pr., handtaschje, Leêna Mesker; 4e pr., zakdoekjes, Fran- sina Beugelsdijk; 5e pr., weerhuisje, Stina van der Geest; 6e pr., poppenkast, Ida v. d. Geest. Extra-prijs, zakspiegeltje, Nelly Zwetsloot; extra-prijs, zakspiegeltje, Dina Terbeek; extra-prijs, zakspiegeltje. Bertha Heemskerk; extra-prijs, zakspiegeltje, Ja- coba Kaak. Zakloopen: le prijs, bouwdoos, Rinus van Tongelen; 2e pr., dambord met sch., Gilinus van Tongeren3e pr., sportbeurs, Piet Koekoek; 4e pr., hengel met sim, Henk Haverkort; 5e pr., electr, zaklant., Louis Poulain; 6e pr., lotto-spel, Adr. van Tongeren. Extra-prijs: mondharmonica, Maarten Kraanextra-prijs, school-étui, Bernard van Winsen. Slofloopen: le prijs, naaimandje, Dina Nieuwenhuis2e pr., handtaschje, Annie van Leeuwen; 3e pr., handtaschje, Jansje van der Meij4e pr„ doos postpapier, Truus Hekker; 5e pr., flacon eau de col., Nelly de Vries6e pr., foto-album, Corry Meijer. Extra-prijs, doos postpapier, Nelly Meskerextra-prijs, rol-centimeter, Aga tha Kraan. Wagentjerijden: le pr.. Meccano-doos, Arie van Leeuwen 2e pr.. voetbal, Bart Zwaan; 3e pr., electr. zaklantaarn, Wim Eijkenaar4e pr., padvindersmes. Jacob Ouwehand; 5e pr.. schuitje, Wim van Ton geren; 6e pr.. pistool, Jan van Winsen. Extra-prijs, portefeuille, Jos. van Moorsel extra-prijs, portefeuille, Bertus Beugels dijk. Het verslag van de schitterend geslaag de serenade en den lampion-optocht wordt morgen geplaatst. ~~~"alphen aan den rijn. Melkwagen in de sloot. Dat sommige autobestuurders niets meer ontzien, moest gisterenmorgen in de Prins Hendrikstraat een melkhandelaar ondervinden, toen het melkvvagentje dat hij voortduwde hem uit de handen werd gereden en, met den inhoud, in de sloot verdween. De schade hierdoor veroorzaakt werd onderling geregeld, Collecte. De Zaterdag gehouden speld jesdag ten bate van „Pro Rege" heeft hier 161.45 opgebracht. Duivententoonstelling. Naar wij ver nemen zal -door de Postcluivenvereeniging „De Gevleugelde Vrienden', evenals het vorige jaar, in het einde van November wederom een nationale duivententoonstel ling worden gehouden waarvoor inmiddels reeds een 5-tal bekers en vele andere fraaie prijzen werden beschikbaar gesteld. In lichtingen zijn thans reeds te bekomen aan het escretariaat Raadhuisstraat 187. Post- en telegraafkantoor. Lijst van onbestelbare briev enen briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn; terug ontvangen in de 2e helft der maand Augustus 1929. Brieven binnenland: A. van lersel B aamsdonk C 54 (afz. en geadr. on bekend); Handelsmaatschappij Colga'e palmolive Peet Spuistraat 6470 Amster dam (geweigerd voor de port); Mej. J. Mul der p.-a. D. Mulder Schoolstraat 59 (afz. en geadr. onbekend). Briefkaarten binnen land: L. C. v. d. Nouweland R. K. Pasto rie Zuidenneer (afz. en geadr. onbekend); Schipper J. de Jong, schip Goede Verwach ting Leeuwarden (afz. en geadr. onbekend); Schipper S. J. Slottz schip Elizabeth Mid delburg (afz. en geadr. onbekend). Brieven buitenland: De Bray Noeuveau Cirque Paris (geadr. onbekend, afz. Circus v. Be ver). boskoop. Bloemenhandel. De handel in afge sneden bloemen was de vorige week tame lijk goed. De prijzen waren behoorlijk goed te noemen en de rozen werden beiaald vanaf ƒ0.211.14 per bos van 10 stuks. Di versen per bos: Dahlia's gr. bl. 4061 et-, idem kl. bl. 12 ct., Lilium triginum 50—70 ct., Lilium lancifolium rubrum 1012 ct. per tak. bodegraven. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Gis teravond. hield de B.V.L. een feestverga- dering ter gelegenheid van den verjaardag van H. M, de Koningin. De voorzitter dr. Beije, opende deze bijeenkomst en heette allen welkom, waarop door allen staande het Wilhelmus werd gezonden. Het kinder koor „Hosanna", onder leiding van den heer Binsbergen bracht daarna eenige liedjes ten gehoor e. De voorzitter wijdde eenige waarcleeren- de woorden aan. de nagedachtenis van den voor eenige maanden overleden heer v. Pelt, inspecteur van den B. V. L. De heer P. H. Smit hield vervolgens een kernachtige rede over het ontstaan van den B. V. L.. hoe n.l. daartoe door minister Ruys den eerste stoot werd gegeven tot handhaving van orde en vrijheid. Spreker betoogde de noodzakelijkheid daarvan, omdat de motie, aangenomen op liet con gres van de S.D.A.P. in1919, altijd nog van kracht blijft. De B. V. L. werkt pre ventief en bezweert daardoor de revo lutie, maar als het moet zal zij ook actief optreden. Spreker spoorde aan propaganda te maken en vele nieuwe leden aan te werven. Hierna werden eenige films vertoond en door het kinderkoor eenige liederen ge zongen, -waaronder het B. V. L.-lied. Ten slotte zong de jeugdige Grietje Kooistra. eenige liedjes. De kleine soliste oogste met- haar zuivere stem zeer veel bijval. Door den voorz., den heer C. v. d. Veer, wer den de brevetten aan konings- en scherp schutters uitgereikt. Tot de eerste groep behoorden de heeren P. Verburg. T. Zaal, J. J. Hoogendoorn, v. d. Peek. v. Muiswin kel en C. de Veer. die allen bovendien nog met een keurige zilveren medaille werden bekroond. Vervolgens werd het brevet van scherpschutter aan 20 leden uitgereikt. Na dat nog een film was vertoond, bracht de 2e voorz., de heer J. v. d. Giesen op hu moristische wijze dank aan allen, die had den meegewerkt tot het welslagen van de zen avond en sloot deze de bijeenkomst. Auto-pech. Gisteravond passeerde alhier een gezelschap per touring-car met bestemming naar Rotterdam. Op den hoek Goudsche Straatweg verloor de wagen een achterwie?. Persoonlijke ongelukken had den gelukkig niet plaats. De landbouwdag. De landbouwdag zal Maandag 9 Sept. des middags om 4 uur plechtig op het gemeentehuis worden ge opend. 4.30 uur opening van de kaasten toonstelling. Dinsdagmorgen bezichtiging van de kaasmarkt. 11 uur groote vergade ring in Hotel v. Rossum. N.m. 3 uur open luchtspel, le groep; Huldiging van Ceres, beschermvrouwe van den landbouw, 2e groep: de landbouw in den ouden tijd. De landbouw in de Middeneeuwen, Lente, Zo mer. Herfst en Winter in het leven van den landbouw. 3é groep: Boerenbruiloft (de monstratie en vendelzwaaien). De land bouw in den tegenwoordigen tijd en hare ontwikkeling. Het spel zal gegeven worden op een ter rein bij de markt. Amphitheatersgewijze worden de tribunes gebouwd, welke plaats bieden voor 4000 personen. Aan het spel incez0nden MEDEDEELING. ha^ Jioeit veel sneller als gij datJn^Pur©! behandelt. Als b men zoo nu eirdan^tëchts een weinig Purol goed in ^^ffoofdhuid wrijft, dan I wordt da^g^ffT de haargroei krachtig I bevordert en het haar mooier en dikker. nemen 250 personen deel. Medewerking wordt -verleend door de rijvereeniging Kita Senang uit de Haar lemmerméér. 's Avonds 8 uur bioscoopvoor stelling. Melkfiets te water. Terwij] de melk- slijter G. zijn klanten bediende, maakten eenige kleine jongens de rem van de drie- wielige fiets los, waardoor deze in de Goudsche Vaart te' water geraakte. Eieren en kaas gingen verloren. Ook de fiets werd beschadigd. KOUDEKERK. Koninginno-feest. Begunstigd door zeer prachtig weer werd vanwege de Oranje vereeniging Dinsdagmiddag te 2 uur de feestviering ingezet met verschillende kin derspelen op het feestterrein. Reeds vroeg in den morgen waaide de vaderlandsche driekleur van de gemeente-gebouwen, ter wijl eveneens ook vele particulieren de vlag hadden uitgestoken. Van het verdere verloop van deze feestviering volgt nog 'n uitgebreider verslag. Noodlottige aanrijding. Dinsdagmorgen bereikte ons het treurige bericht, dat onze vroegere plaatsgenoot, de heer L. Vlas veld, thans gemeente-ontvanger te Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, Maandag middag aldaar door een auto, zoo noodlot tig werd aangereden, dat hijnog den- zelfden nacht tengevolge daarvan is over leden. NIEUWKOOP. Moedercursus. D'onderdag a.s. zal hier ter plaatse de eerste Moedercursus worden gegeven in het Patronaatsgebouw 's middags om 3 uur. NOORDEN. Naar Schiphol. Vrijdag brachten de leden van de Jeugd-organisatie der R. K. Drankbestrijding per motorschuit van Gebr. Schutter een bezoek aan het vlieg veld Schiphol. Om 6 uur gingen 65 personen scheep,, waaronder enkele bestuursleden van Kruis- verbond en Mariavereeniging als geleide en de Kruisverbonder G. Pieterse met gra- mofoon en harmonica als muzikant. De vaderlandsche driekleur in een gepavoi- seerden mast. de wit-blauwe vaan van de drankbestrijding op het roer en een plank op den boeg, met witte letters op blauwen grond beschilderd met R. K. Drankbestrij ding Noorden. Op de Noordsche Vliet werd eerst een passend gebed verricht en daarna klonken al spoedig de Söbriëtas-liederen in vroo lijke stemmen over het golvende riet en in een prettig vaartje ging het. langs Amstel's boorden, over Vrouwenakker, Leimuiden en Oude-Wetering, tot men om half twaalf in de allerbeste stemming het vliegveld bereikte. De komst was voorbereid en namens de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij stond de heer de Jong gereed om het ge zelschap rond te leiden. Met spanning werd onder het geronk der motoren het aanhoudend aankomen en vertrekken van ook meerdere buitenlandsche vliegtuigen gadegeslagen, terwijl de heer de Jong na allerlei interessante mededeelingen aan de deelnemers de bekende Fokker VII toon de. waarmede de eerste luchtreis naar Ba tavia gemaakt werd en waarin allen een oogenblik mochten plaats nemen. Met dit vliegtuig op den achtergrond werd ten slotte van het gezelschap een foto ge maakt. Zeer voldaan werd om half twee de schuit weder bestegen en koos men voor den terugreis een andere route en wel over de Nieuwe Meer, midden door Am sterdam en langs den Amstel, waarna men om 8 uur weder in Noorden aankwam. Het weder werkte heerlijk mede, gebr. Schutter hadden niets verzuimd om cA.or inrichting van het schip en de bediening tot. het welslagen bij te dragen, nv erdere ouders hadden gezorgd voor versnaperin gen en de dames van de Maria-vereeniging G. Wansinck-ten Brink, P. Pieterse en J. A. van der Zwet zorgden gansch den dag voor koffie, thee en alles wat noodig was om 't den deelnemers aangenaam te makfcn Deze hebben intusschen veel gezien en ge leerd en kostelijk veel genot-en. waarom het fonds voor dit doel van een paar cen ten per week naar aller wensch en verlan gen wel behouden blijft. Moge de idee der drankbestrijding onder onze jeugd in 'breedte en- diepte daarvan de rijke vruch ten plukken. benoemingen. In het Aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Dalmsholte (Lemelerveld) den Weleerw. heer J. Th. M. Müter en tot pastoor le Martenshoee den Weleerw. heer J. F. Bolsman. Voorts heeft Z. D. H. benoemd tot assistent te Utrecht (O. L. Vr. ten Henielopn.) den Weleerw. heer A. B. J. M. Verholjg tot ka pelaan te Doetinchem cien Weleerw. heer J. J. A. Aalders, tot kapelaan te Blaricuin den Weleerw. heer J. L Gerritsen, tot ka pelaan te Vleuten den Weleerw. heer W. F.' C'. Mientjes, tot kapelaan te Loener- sloot den Weleerw. heer J. A. Kempers, tot rector van het R. K. Ziekenhuis te Amersfoort den Weleerw. heer B. Th. Sfco- verinck, tot kapelaan to Sneek den Wel eerw. heer A. G. L. Goibich, lot kapelaan te Duiven den Weleerw. heer N. G. Jansen, en tot kapelaan te Wolvega den Weleerw heer B. J. Wilmink,

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6