TELEGRAMMEN Z. Em, W. Kardinaal Rossum in ons land naar waarnemingen in der morgen van 3 Sept. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instiluut te De Bildt: Hoogste stand: 767.7 te Isafjord. Laagste stand: 75v.7 te Biarritz. Verachting tot den avond van 5 Sept. Meest zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring. Waar schijnlijk regen- of onweersbuien. Koeler. LUCHTTEMPERATUUR 26 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21.5 gr., 12 uur 21.5 gr., 3 uur 22 gr. C. De Zijl: 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20 gr., 3 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagavond 8.11 uur tot Don derdagmorgen 4.48 uur. Door den bliksem gedood. Te Over-Loon bij Boksmeer is gister avond de bliksem geslagen in het huis van mejuffrouw G. H. de Lange. De vrouw werd getroffen en werd op slag gedood. Er ontstond geen brand. Boerderij floor den bliksem getroffen. Te St. Antonis is de boerderij van den heer C. van Sonsbeelc door den bliksem getroffen en geheel door brand vernield. ■Drie kalveren kwamen in de vlammen om. De inboedel en de land'bouwinventaris werden een prooi der vlammen. De boer derij 'brandde totaal uit. Te Groningen.' Uit Groningen wordt gemeld: Tijdens een hevig onweer dat heden nacht boven de gemeente Eelde heeft ge woed sloeg de bliksem in de boerderij van den heer H. Groenwold. De behuizing brandde totaal uit. Een zeer groote hoeveelheid .haver werd even eens een prooi der vlammen. Een bijge bouwtje kon behouden blijven. De bewo ners konden zich nog tijdig redden. De brandweer van Eelde stond machteloos. Verzekering dekt de schade. MOTOR-ONGELUK. Twee dooden. Hedennacht heeft op den weg Nijmegen- Beek een ernstig motor- en auto-ongeluk plaats gehad. De motorrijders Simonis uit Nijmegen en Wagenveld uit Den Haag- reden op een motor naar Nijmegen en kwamen onder Ubbergen in botsing met de auto van den heer Sneeman, die zeer langzaam reed vanwege het hevige on weer. Plotseling kwamen beide vöor elkaar te staan en een botsing was onvermijde lijk. De motor werd tegen den grond geslagen en totaal vernield. De beide mo torrijders vielen en bleven beiden dood op den weg liggen. De auto werd aan den voorkant zwaar beschadigd. De po litie stelt een nader .onderzoek in. Een motorrijder tegen een wagen gereden. Men meldt ons uit Ottersum:- Gisteravond is de motorrijder Rutten. uit _Heien nabij Gennep met zijn motor rijwiel tegen een met paard bespannen wagen gereden. R. werd tegen den grond geslingerd en werd in bewusteloozen toe stand opgenomen. Hij is haar het zieken huis te Gennep overgebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. DE LANDING DER „GRAF ZEPPELIN". FRIEDRICHiSHAFEN, 4 Sept. (V. D.) Bij het uitwerpen der landingstouwen wik kelden deze zich niet geheel af, zoodat zij half in de lucht bleven hangen. Niettemin gelukte het den landingsmanschappen de touwen te grijpen en het luchtschip lang zaam omlaag te trekken. Het luchtschip zwenkte met den boeg naar het Oosten en zoodra het den grond bereikt had, begon men te manoeuvreeren om het den hal binnen te brengen. De passagiers zouden de gondels niet eerder verlaten dan nadat het luchtschip in de hal was gebracht. Te 9.06 uur (9.26 A'damsche tijd) was het. luchtschip in de hal. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. HET DRAMA IN „ZORGVLIET". De dader tot vijf jaar veroordeeld. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden den student O. de C., die in den avond van 13 Mei j.l. in het park ^Zorg vliet" te den Haag Mej. B. doodschoot, tot 5 jaar gevangenisstraf. Bij de strafmaat werd rekening gehou den met den ernst van het feit eenerzijds en het. blanco verleden en de verminderde toerekenbaarheid van den verdachte an derzijds. DE AUDIENTfE BIJ H. M. DE KONINGIN OP HET L00. Zooals wij reeds meldden, is Z.Em. Kar dinaal van Rossum gisterenmiddag ten pa- leize Het Loo door H. M. dc Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik en II. K. H. Prinses Juliana in gehoor ontvangen. In aansluiting daaraan kan no£ het vol gende worden gemeld: De Kardinaal arriveerde met zijn gevolg op ihet Stationsplein te Apeldoorn, juist toen de trein van 3.49 uur uit Amsterdam het station binnenreed. Het publiek ver wachtte algemeen, dat Z.Em. met dezen trein zou aankomen, zoodat een talrijke menigte op het plein aanwezig was, die den Kardinaal, zoodra men hem in den auto bemerkte, hartelijk toejuichte. Terstond stapte het gezelschap) over in de beide hofauto's, welke voor het sta tion gereed stonden. Daarna reed men naar het .paleis Het Loo, waar Z.Eminentie op den stoep van de cour werd ontvangen door Hr. Ms. opper- ceremoniemeester, J. H. F. Graaf Du Mon- ceau. De audiëntie duurde van vier uur tot kwart over vijf. De Katholieke leden van het hofpersoneel hadden zich intusschen verzameld en ontvingen voor zijn vertrek den zegen van den Kardinaal. Te ruim half zes vertrek het. hooge ge zelschap in de hofauto's naar het Stations plein, vanwaar het met dc particuliere auto's naar Amsterdam terugkeerde. DE KARDINAALSMIS. Heden was het de groote dag der hul diging van Z.Em. Kardinaal van Rossum. In de ochtenduren werd een plechtige Kar dinaalsmis gehouden in de St. Willebrcr- dus-kerk. Daarvoor was de hooge geeste lijkheid van ons land naar Amsterdam ge komen. Zijn Excellentie de Internuntius Mgr. Schioppa was reeds den vorigen dag ge komen en had zijn intrek genomen bij de paters Jezuïeten aan de iïobbemakade. De aartsbisschap van Utrecht, Mgr. H. v. d. Wetering, en de Bisschop van Roer mond, Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, waren samen per auto gearriveerd en afgestapt bij den deken van Amsterdam op het Ba- gijnhof. Daar kwamen ook aan de bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. A. F. Diepen, die met den trein van 9.36 aan het Weesper- poort-8tation was aangekomen, en de bis schop van Breda, Mgr. A. F. W. Hopmans, die met den trein van 9.46 uur aan het Centraal-station was aangekomen. Deze kerkprela-ten werden bij hun aankomst in de stad ontvangen door eenige leden van de Commissie van Ontvangst. De bisschop van Haarlem was bij deze plechtigheid niet aanwezig. Hij had zijne afwezigheid reeds gisteren medegedeeld, omdat hij ter bedevaart, was naar Ke- velaer. De vier bisschoppen begaven zich daar na, vergezeld van den Deken, Dr. Van Noort, naar de pastorie van de kerk aan den Ams'teldijk. Vandaar begaven zij zich met drie kamerheeren van den Paus en de officieele vertegenwoordiger van de souvereine orde van Malta, H. Baron van Lamsweerde, naar den hoofdingang van het kerkgebouw om den Kardinaal te ont vangen. Na de ontvangst schreed deze hooge priesterschaar door het geheel ge vulde en met bloemen versierde kerkge bouw naar het Altaar. De kerkelijke plechtigheid van heden morgen droeg een bijzonder oachet door de aanwezigheid van den Internuntius en vier Bisschoppen. Om 10.30 uur ving hedenmorgen de Pontificale Mis aan, opgedragen door Z. E. Kardinaal van Rossum. Reeds laijg te voren was de groote kerk aan den Amsteldijk tot in de uiterste hoe ken gevuld. Sober doch smaakvol zijn kerk en hoofd altaar versierd met groen. Op het altaar en langs de pilaren zijn witte en gele bloe men aangebracht. Aan den hoofdingang is een palmversiering opgesteld, terwijl buiten van alle ingangen vlaggen met pau selijke wimpels waaien. Onder de bogen en tusschen de pilaren zijn de vaandels van de verschillende vereenigingen en broederschappen opge steld. Het voorplein van de kerk en in de Herman Houtstraat heeft, zich een groote menigte belangstellenden verzameld om getuige te zijn van de aankomst van den jubilaris. Een flinke ruimte was door de politie vrijgehouden. Toen .de auto voor reed, klonk een spontaan gejuich. In het voorportaal der kerk werden bij het bin nenkomer! de gebruikelijke gebeden ge zegd. De Kardinaal plaatste zich onder een baldakijn, dat gedragen werd door de vier kapelaans der parochie. Voorafgfe- gaan door een kruisdrager en gevolgd door de bisschoppen en den pastoor der pa rochie begaf de stoet zich langs bidkapel naar het hoofdaltaar, terwijl door het zangkoor, bestaande uit mannen en kna pen, onder leiding van Theo v. d. Bijl, het „Ecce Sa-cerdos" voor zesstemmig ge mengd-koor gezongen werd. Na op het hoofdaltaar te zijn aangeko men ving dadelijk de Pontificale Mis aau, opgedragen en gezongen door Kardinaal van Rossum, waarbij assiteerde als pres byter assdstens mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris van het Bisdom Haarlem, Troon- diakens waren Mgr. H. J. Taskin, presi dent van het Groot-Seminarie te "Warmond en Mgr. dr. B. J. Eras, procureur van het Ned. Episcopaat te Rome. Als diaken en subdiaken fungeerden dr. C. P. H. Dirckx, kanunnik en deken van Bavel en dr. P. J. van Gils, inspecteur van het R. waren mgr. dr. Jos. Drehmann, en Th. W. Pichot. De verdere functies werden vervuld door theologanten van het Groot Semi narie te Warmond. Het zangkoor voerde uit de Missa in Honorem Sancti Francisci voor 4 st. ge mengd koor met orgelbegeleiding van Th. v. d. Bijl. Na het einde van de Mis werd door de gezamenlijke geestelijkheid het Te Deura ingezet en door het zangkoor overgeno men. Het machtige 4-stemmige Te Deum met orgel-begeleiding van Don Lorenzo Perosi was een waardig slot van dezen morgen. De kerkelijke plechtigheden maakten en grootschen indruk op de zeer vele aan wezigen. De K. R. O. zond de plechtigheid uit. Na de II. Mis werd Zijne Eminentie weer uitgeleide gedaan door de bisschop pen. Later vertrokken ook de bisschoppen. Zij begaven zich wederom naar de pastoile op het Bagijnhof, om vandaar te ongeveer half een naar de Joh. Vermeerstraat te gaan, waar zij den lunch gebimikten met den Kardinaal. DE HULDIGING IN HET CON CERTGEBOUW. In den middag had de groote huldiging plaats in het Concertgebouw, dat versierd was met planten en bloemen in scharlaken r.ood. Tegen het uur dat Z.Em. Kardinaal Van Rossum zou arriveeren, was het ge- heele gebouw gevuld. Op het podium had den een zeer groot aantal kerkelijke hoog- waardigheidsbekleeders alsmede vooraan staande Katholieke burgers plaats geno men. Wij noemen slechts den Internuntius, de vier Bisschoppen en de meeste R. K. leden van de Staten-goneraal en de Prov. Staten van N.-Holland. Z.Em. Kardinaal Van Rossum arriveer de aan den ingang aan de J. Willem Brou werstraat, waar Hij werd ontvangen door de leden van het Comité van ontvangst. Hij schreed hierna door de zaal, zijn ze gen gevend, om op het podium plaats te nemen. Dadelijk daarop ruisohen de klanken van den marche triomphale, voortgebracht door het orgel, door de zaal. Nadat vervolgens het gemengd- en knapenkoor der Schola Cantorum de Salutatio van Hubert Cuy- pers, die ook de leider was, ten gehoore had gebracht, was het woord aan Mgr. Prof. Dr. J. Hoogveld, als voorzitter van het Uitvoerend Comité. Spr. opende de bij eenkomst met den Christeiijken groet en heette daarop allen welkom, die, zoo zeide spr., hier in dit plechtig uur zijt samengeko men, vrouwen en manuien uit alle Neder- landsche gouwen, uit allen staat en stand, voorgegaan door Uwe kerkelijke en wereld lijke overheden, om deel te nemen aan de plechtige hulde, die katholiek Nederland wil brengen aan zijn grootcn zoon, den gou den priesterjubilaris, zijn hoogvereerden Kardinaal Wilhelmus Marinus van Ros sum. Een speciaal welkomstwoord richtte spr. daarna tot den internuntius Mgr. Schioppa, als vertegenwoordiger van den Paus, om daarna het woord te geven aan Z. D. H. den Aartsbisschop, die als hoofd der Ne- derlandsche Kerkprovinc:e het woord richtte «tot dén Kardinaal. REDE VAN Z. D. H. MGR. H. VAN DE WETERING. Uw vijftigjarig priesterschap, aldus de Aartsbisschop, was een voortdurend ver kondigen in woord en voorbeeld, dat 's men- schen gehechtheid aan eigen land en volk nooit zoo ver mag gaan. dat hij practisch jegens andere landen en volken in. gene genheid te kort schiet. Uw apostolische offerliefde wist van geen landsgrenzen; zij wasrin den vollen zin van het woord we reldomvattend. Toch had het land uwer ge boorte zich nimmer te beklagen, integen deel. Dankbaar gedenken, wij, zoo vervolg de spr., de talrijke blijken van genegen heid, die Nederland, Katholiek Nederland vooral, van Uwe Eminentie mocht ontvan gen. Uwe rondreis door ons land, kort na Uwe verheffing tot kardinaal, en Uwe deelname als Pauselijk Legaat aan het Eucharistisch Congres te Amsterdam heb ben hier onuitwischbare indrukken nage laten. Hoe zware eischen Uw hooge ambt ook aan Uw oplettendheid en Uwe werk kracht stelde, voortdurend bleef Uw har telijk medeleyen bij gebeurtenissen van al lerlei aard ons niettemin bewijzen, dat ka tholiek Nederland Uwe Eminentie na aan 't harte ligt. En nu Uw gouden priesterfeest daagt, valt mij wederom de eer en het voorrecht te beurt, Uw Em. nameus het Episcopaat en de katholieken van Nederland in ons midden welkom te mogen heeten. Ik moge Uw Em. de verzekering geven, dab wij uwe tegenwoordigheid op hoogen prijs stellen. Het is ons een behoelc des harten bij Uw gouden priesterfeest uiting te geven aan de gevoelens van warme vereering, die wij voor Uw verheven persoon en Uw eerbiedwekkenden missiearbeid koesteren. Zonder vooruit te loopen op de rede van Mgr. prof. dr. Hoogveld, moge ik alvast deze gelegenheid te baat nemen, om na mens het Episcopaat, dc priesters en de geloovigen van ons land Uwe Eminentie harttlijk geluk te wenschen met uw vijftig jarig Priesterschap, zoo rijk aan vruchten voor de uitbreiding van het Godsrijk op aarde. Wij vereenigen ons gebed met dat van de geheele Kerk, dat God het zoo kost baar leven, van Nederlands Kardinaal nog menig jaar in gezondheid en voorspoed bewaren moge en dat dit gouden priester schap eenmaal zijn eeuwige belooning mo ge vioden in het gouden hart van den Christus Redemptor! Hierna zong het koor Tu es Petrus. Het woord was vervolgens aan mgr. prof. dr. J. Hoogveld, voor het uitspreken van de huldigingsrede en de aanbieding van het huldeblijk. REDE VAN MGR. DR. J. HOOG- VELD. Ten derde male mogerl wij U door Gods goedheid begroeten op vaderlandscben bodem, aldus spr. Wij mogen hier met U samen zijn, nu niet om onze vreugde uit te jubelen, omdat wij na vier eeuwen weer voor het eerst een der onzen als Prins der Kerk mogen huldigen; nu niet om den gezant van 't heilig Rome welkom te hee ten, die in de stad van den stillen omgang Christus in zijn liefdegeheim komt ronddra gen in triomtocht, omstuwd door alle na tiën en talen het is nu om U eerbiedig te omringen en onze hulde te bieden aan den jubileerenden Hoogepriester, om met U het „Te Dcuin laudamus" te zingen, nu Uw prinselijk rood wordt overstraald dócr den gouden glans van het vijftigjarig pries terschap. Met kindervreugde en heilige dankbaarheid begroeten wij U. En meer dan 'ooit voelen wij ons heden verbonden mot Uw Eminentie als kinderen der Eeue Moederkerk, als zonen van het Eene Va derland. Als wij heden met onze vreugde- ge voelen s verbinden een gevoel van fierheid omdat hij, die jubileert, „frater est et earo nostra" een der onzen is, dan zal niemand ons ook maar een oogenblik kunnen ver denken van enghartig nationalisme, om dat eeu zee van getuigenissen bewijst, hoe ons alles vreemd is, wat de gedachte van de algemeenheid van Christus' rijk zou kun nen beperken. Wat de Nederlandsche Ka tholieken zijn, zijn zij door Gods Genade en erbarming, maar zij durven heden zon der schaamte treden voor den Kardinaal, die het wereldapostolaat leidt, voor hun Kardinaal, omdat gij weet hoe ruim en warm en trouw hun harten kloppen voor de wereldmissie en hoe zij onder alle vol keren zelfs voorop gaan in zorg voor dc opleiding van den inlandschen priester in dp heidenlanden. Hieraan vlocht spr. eenige persoonlijke herinneringen iu zijn rede om er vervolgens op te wijzen dat aan den Kardinaal werd toevertrouwd wat na het pauselijk bestuur welhaast het gewichtig ste is in Christus' Kerk: de algemeene lei ding der geloofsuitbx-eiding, de uitvoering van 's Heeren Testament, om zijn Evangelie te brengen tot aan de grenzen der aarde. En uw priesterschap, dat zoovele kinde ren voortbracht in Christus, mocht be kroond werden met de hoogste voltooiing, die U de vis generativa sacerdoti schonk. Moge ons de geschiedschrijver geschonken worden, die dit rijk, dit overrijke leven vastlegt tot onze leering en stichting. Na uitvoerig bij het leven van den Kardinaal te hebben stilgestaan, vervolgt spr.: Zijt gij 34 jaren geleden van ons heengegaan naar hét lichaam, gij zijt onder ons geble ven naar den geest. De liefde tot Uw land- genooten wist steeds tijd uit te winnen op Uw overstelpende zorgen om belangstel ling te toonen voor ieder geestelijk werk in Uw vaderland. Zoowel de openbare ac tie ik denk naast de Missie aan de re- traïten, de drankbestrijding, de sociale or ganisatie, de pers, de universiteit als tallooze bijzondere werkzaamheden van genootschappen en individuen, zij vonden steun in Uw bemoedigend woord en zegen beden. Er zal wel nimmer, ondanks Uw ontelbare bezigheden, een vengeefsch be roep gedaan zijn op Uw welwillendheid. Met den dank aan God „voor de groote din gen, die U gedaan heeft, de Machtige" ^il katholiek Nederland daarom lieden den diepsten dank brengen aan Uw hooge per soon. Het heeft aan zijn hulde en eerbie dige gelukwenschen ten teeken van zijn "innige erkentelijkheid gaarne een stoffelij ke gave willen verbinden. De wensch, dien wjj van Uwe Eminentie mochten vernemen, deze gave te bestemmen voor de oplei ding van opvoeders der inlandsche priester studenten voor de missie-gebieden, moest Katholiek Nederland uit het hart zijn ge grepen, dat immers reeds geloond had, de zen alles beheerschendcn cisch van de ke- dendaagsche missioneering te begrijpen. Wij wisten, dat het niet alleen een kardi naal vraagstuk is der hedendaagsche mis sioneering, maar dat het ook het vraag stuk is van onzen Kardinaal. Namens Uw vaderlandsehe geloofsbroeders mag ik Uwe Eminentie heden voor dat heerlijk doel een feestgave aanbieden, die er iets toe wil bijdragen om Uw dierbaarsten levens- wensch te vervullen. Een kunstzining be werkte schrijn zal de namen bewaren van de schenkers wij verheugen ons, dat deze in het gebouw der Propaganda Fide de gedachtenis zal bewaren aan het jubel feest, den Kardinaal in zijn vaderland be reid. Een oorkonde meldt onze bedoeling. Uwe Eminentie gelieve deze gave te aanvaarden, die evenals de gift der Ko- rinthiërs niet slechts strekke tot steun van onze noodlijdende broeders „maar grooter beteekenis hebbe door veel dank zegging tot God". Zoo zal in dubbelen zin vervuld worden het woord, da-t Z. H. de Paus tot Uwe Eminentie heeft willen rich ten: dat Uw feestviering mee zou brengen vermeerdering van Gods glorie. Ten slotte herinnerde spr. aan de voltooiing van het 75e levensjaar van den Kardinaal. Dave rend applaus klonk na de rede. Nadat het applaus was verklonken was wederom het woord aan het koor, dat thans ten gehoore bracht Gloria in Excelsis Deo uit de missa hon. Sanctae Caeciliae. REDE VAN Z.EM. KARDINAAL VAN ROSSUM. Hierna verhief Kardinaal van Rossum zich van zijn zetel om het woord te nemen. Het was hem onmogelijk, zoo zeide hij, mi woorden weer te geven den diepen indruk, dien zoo grootsche huldiging op zijn ge moed heeft gemaakt. Wel wist ik, zoo ver volgde spr., van het algemeen en vurig verlangen der Katholieke bevolking van mijn immer dierbaar vaderland, om mij bij gelegenheid van het gouden jubilé van mij ne heilige priesterwijding te eeren en te huldigen, maar dat dit zulke afmetingen aan zou nemen, neen, dab wist ik. niet en dat vermoedde ik niet. Uit het diepst van mijn gemoed welt dan ook een groote, on weerstaanbare drang op om U mijn innig- sten, warmsten dank uit te spreken. Mijn oprechten dank aan Z. D. H. den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland voor de hooge huldiging, die zij met zooveel oprechte genegen heid heden gebracht hebben. Ik dank den goeden God, dat het Hem be haagde aan de Kerk van Nederland zul ke vrome en wijze Opperherder» te schen ken. Nergens ter wereld bloeit het Gods dienstig leven zoo ten volle als in Neder land, waar inderdaad het geloof de grond slag en de zuurdeesem is van het gezins leven en het familieleven, van de opvoeding der kinderen, van het openbaar zoowel als van het private leven, van de vereenigin- BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwas senen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. gen op alle gebied. Dat alles is te danken aan het zoo wijze, voorzichtige vrome be stuur der Hoogwaardigste Bisschoppen, aan den ijver en de toewijding der geeste lijke herders, aan de hoog opgevatte chris telijke leiding der Katholieke voormannen op elk gebied. Moge dat altijd zoo blijven, ja zelfs gestadig toenemen! Oprechten groolon dank brengt spr. ook aan de ver schillende commissies, die deze grootsche huldiging zoo goed hebben opgezet, ze met zooveel toewijding en liefde hebben door gevoerd. Ten slotte mijn innigsten, hartelijksben dank aan allen voor het huldeblijk, dat ge mij op mijn gouden priesterfeest hebt aan geboden. Waarlijk U heeft mij gelukkig gemaakt met die gave, die mij, zoo hoop ik, in staat zal stellen, bij gelegenheid van mijn gouden priesterjubileum, iet» blijvends voor de heilige missios te kunnen onder nemen. Iels aangenamers, iets verblijden- ders was wel op dit priesterfeest voor den Prefect der propaganda niet te bedenken. Zoolang reeds koesterde ik den wensch aan zoovele volksstammen, die uit het hei dendom werden opgeheven, oen degelijk gevormde goed geschoolde inlandsche priesterschap te schenken, en daartoe een geëigende stichting te beginnen. Uw blije gave zal mij daartoe een spoorslag cn krach tige steun zijn. Het geschenk sluit zich heerlijk aan bij alles wat katholiek Neder land voor het missiewerk doet. Holland geeft daartoe in ruime mate zijn stoffe- lijken steun, zoo onontbeerlijk voor het missiewerk het helpt en sterkt op aller lei wijze de missionarissen in hun moeilijk en opofferingsvol werken en leven het geeft zijn beste zonen, die voor geen moei lijkheden en opofferingen terugdeinzen. En als spr. nu denkt aan deze zoo bui tengewone huldiging, dan vindt spr. daar van de verklaring in het diep en levendig opvlammend geloof der aanwezigen. Ge hebt in mij, zoo zeide spr., bovenal willen vieren, vereeren, huldigen den priester, de priesterlijke macht, de priesterlijke waar digheid, grooter dan welke in heel de schepping Gods niets kan gevonden wor den. Gij hebt den goeden God willen lo ven en prijzen cn danken. Aan het slot van zijn rede zeide spr.: danken wij Jezus, maar danken wij ook Ma ria, de Onvergelijkelijke Moeder des Hee ren, de groote Uitdeelster van Gods gena den en gaven, Maria die immer heeft ge holpen en die ik hoop te beminnen cn te danken, heel mijn leven lang. Aan Haar beveel ik U allen aan en zal ik U blijven aanbevelen, opdat de goede God op Hare Alvermogende voorspraak U verleene hulp en bijstand, barmhartigheid en zegeningen in allen overvloed. Daverend was het applaus na de woor den van den Kardinaal. De 150ste Psalm was liet einde van dezen grootschen mid dag. Hot „A^n U, o Koning der Eeuwen"- werd meegezongen, waarna de grijze Kerk vorst het Concertgebouw verliet, onder de tonen va4i het orgeL Wegens plaatsgebrek moeten verschei dene verslagen o.a. van feesten te Voor schoten en te Katwijk aan Zee blijven liggen. (Ni et-O ff Iele el). 451c STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 4 September 1929. 4c Klasse 3c Lllst. Hooge prilzen: 2933 25.000.—. 3582 6099 ƒ1000— 4886 8143 /4U0.— 657S 200 969 15327 20484 100—, Prijzen \at i f 65. 102 105 212 213 2S1 343 350 366 375 385 411 466 471 483 498 598 621 650 786 790 823 878 1095 1128 1150 1179 1213 1296 1327 1582 1684 1712 1774 1799 18 '6 1831 1866 1900 1948 1991 1996 2007 20-15 2063 2096 2171 2260 2301 2304 2314 2320 2415 2451 2551 2557 2602 2730 2760 2.96 2816 2872 2893 2906 2936 2962 2966 2976 2987 3199 3216 .3235 3259 3268 3270 3300 3316 3356 3374 3411 3428 3464 3465 3484 3525 3608 3646 3828 «3837 3952 3985 3990 4008 4056 4173 4182 4218 4228 4344 4373 4377 4464 4493 4496 4527 461! 4625 4675 4694 4705 4788 4798 4.865 4894 4899 49.W .5128 5214 5270 5279 5351 5359 5383 5416 5436 5444 5518 5545 5600 5695 5758 5792 5817 5821 5844 5975 5993 6025 6122 6130 6177 6179 6215 o284 6320 6463 6527 6533 6584 6592 6596 6716 6737 6772 6831 68.56 6R60 7131 7242 7398 7399 7421 7480 7497 7501 75.3.3 7536 7552 7566 7617 7684 7696 7709 7715 77 IS 7828 7841 7960 8039 8058 8171 8210 8224 8234 8327 8370 8380 8387 S445 8456 8513 8515 8§69 8615 8626 8725 8787 8844 8854 8899 8938 8948 8973 S988 8997 9005 9008 9050 906S 9076 C129 9185 9187 9236 9322 9409 9427 9477 955S 9597 9620 9708 97.32 9877 9884 9893 9915 9961 9967 100G6 10062 10069 10090 10109 10148 10171 10244 10277 10282 10285 10307 10321 10341 10427 10490 10596 10608 10609 10635 10719 10743 10756 10820 10825 10826 10836 10859 10880 1093S 10969 11026 11054 1106.3 11085 11099 11104 11205 11211 11244 11249 11.3.34 11411 11443 11462 11482 11560 11609 11621 11628 11756 11772 11782 11820 11859 11908 11941 11944 12014 1209.3 12133 12136 12193 12209 12242 12257 12.346 12354 12356 12448 12486 12500 12506 12508 12576 12604 12657 127C7 12782 12791 12825 12835 12839 12970 12977 12995 13010 13023 13068 13117 13161 13168 13187 13195 13238 13263 13358 13.389 134.34 13457 13619 13641 13652 13655 1.3662 13670 13706 13710 1.37.37 13738 13776 1.3841 13878 13935 13999 14033 14070 14111 14199 14228 14268 14369 14383 14427 14446 14582 145<;'6 14669 14735 14796 14818 14986 15026 15054 15055 •5124 15221 15222 15268 15277 15279 15414 1.5429 15467 15492 15576 15583 15658 15701 15715 157J6 15777 15786 157S7 15888 15852 15892 16003 16077 16078 16097 16167 16206 16218 16246 16267 16312 16420 16500 16587 16662 16766 16786 16794 16831 16929 16967 17002 17094 17115 17190 17230 17258 17260 17335 17415 17418 17444 17523 17526 17574 17575 17611 17633 17639 17645 17646 17674 17714 177,33 17756 17760 17828 17838 17887 17918 17962 18028 18102 18275 18280 18,399 18415 1S416 18570 18571 18591 1S599 18618 18656 18759 18767 18839 1S844 18902 18980 18999 19106 19118 39156 19169 19204 19231 19293 19331 19340 19.348 19399 19106 19460 19539 19602 19605 19771 19825 19S65 19939 20106 20113 20119 20172 20181 20281 20449 20473 20490 20543 20643 20716 20726 20754 20768 20770 20829 20871 20877 20921 4856. V e rbe t c r 1 n g 4c KI. 2c li ijst: 5S56 m.z

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3