KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW SPORT UIT DÉ OMGEVING UIT DÉ RIJNSTREEK TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1929 Jubileum Pater Wijnand Sluijs O.F.M. Het zal bij vele vrienden van Pater Wijnand Sluijs zeker belangstelling wek ten te vernemen, dat Zijneerw. den 15en September a.s. zijn 121/2-jarig Priester feest hoopt te herdenken. Deze ware Franciscaansche leerling, ge vormd in de theologische school der Pa ters Minderbroeders, is in ons geheel© land bij Katholieken als niet-Katholieken oerbekend. Geboren 1 Juli 1S90 te Utrecht, bezocht hij van 19041910 het Gymnasium te Me- gen, om daarna voor hoogei'e studie opge nomen te worden in het klooster der Pa ters Minderbroeders te W.eert, tot hij 18 Maart 1917 de H. Priesterwijding ontving. De tegenwoordige huisvesting van Zijn eerw. is in het klooster te Nieuwe Niedorp. Gedurende tal van jaren is de arbeid van Pater Sluijs bijna uitsluitend gewijd aan het bekeeringswerk. De conferenties voor niet-Katholieken, die door hem in ver- I schillende plaatsen van ons land geregeld worden gegeven, worden over het algemeen zeer druk bezocht niet alleen, maar zijn ook oorzaak, dat velen tot de Moederkerk terugkeeren. De hartelijke toewijding, die dezen nederigen priester bij dit moeilijke werk steeds bezielt, heeft hem onder allen met wie hij in aanraking komt, van wel ken stand of opvatting ook, legio vrienden doen verwerven, die, wij twijfelen er niet aan, hem zeker den lSen September van hun belangstelling zullen blijk geven. Pater dr. Damascenus O.M. Cap. naar Pdlen. De Weleerw. Pater dr. Damascenus O.M. Cap., uit Leiden, die vorige maand te Rome zijn studies voltooid heeft, is door zijn Overheid benoemd tot professor in de philosophie aan het Seraphijnsch Semina rie te Lomza voor opleiding van Poolsche Capucijnen en zal in de eerste helft van September naar zijn nieuwe standplaars afreizen. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag, Woensdag en Donderdag der vol gende week geen audiëntie verleenen. Melkveiling te Rotterdam. Men schrijft ons: Nadat in Kring den Haag met j.l. 1 April een melkveiling is opgericht, welke vele verwachtingen te boven gaat, is steeds in elke ledenvergadering van don R. Jx. Bond van Melkveehouders van den L. T. B. van den Kring Rotterdam in den breede be sproken het oprichten van een melkvoiling in Rotterdam, wat nog altijd gestuit is op verschillende bezwaren, maar in de leden- vergadering van j.L 27 dezer is de eerste step gezet door bet benoemen van een Commissie, welke tot taak heeft de zaak te onderzoeken om bij voldoende deelna men a.s. October te beginnen in Rotterdam melk te gaan-veilen, van den z.g. kaasboe ren rondom Rotterdam. HET 10-JARIG BESTAAN VAN DEN DIOCESAAN-HAARLEMSCHEN VOETBALBOND. 1919 7 September 1929. In vorige artikelemis reeds in den bree de uiteengezet de wijze waarop in princi pieel opzicht de bond zich gedurende de eerste 10 jaren van zijn bestaan heeft ge weerd. Wij kunnen ook met gerustheid den technischen kant beschouwen. Tien jaren geleden begonnen wij met 25 vereenigingen, welke echter niet allen de beschikking over een terrein hadden. Meer deren van hen waren onderhuursters van andere vereenigingen, meest neutrale. Zij beschikten bijgevolg slechts over een be perkten speeltijd. In het algemeen liet ver der de accomodatie der terreinen veel te wenschen over. Wat het spelpeil aangaat, t slechts enkele vereenigingen konden een i behoorlijke hoogte bereiken. Over het al- i- gemeen was het spel, hetwelk gedemon streerd werd, onbeholpen. Er kon slechts één R. K. F.-afdeeling geformeerd worden, r welke door opname van enkele N. V. B. elf- tallen zooal3 Graaf Willem II, Wilhelmus, Leonidas en H. B. C. een zeker cachet had. Er is in die 10 jaren hard gewerkt om tot verbetering te komen. Herhaaldelijk is q den vereenigingen voorgehouden, dat ver- i 'betering van terrein en accomodatie nood- zakelijk was. En er is daaraan gevolg ge- «r geven. Bijna ieder jaar mochten wij het js openen van een of meerdere nieuwe terrei- - nen constateeren. In Amsterdam bracht de toewijzing van het terreinen-complex te II Watergraafsmeer groote verbetering. In Rotterdam bij de opening van het Sport park Duivesteijn. In "het algemeen hebben H, tbans de vereenigingen de beschikking over een -eigen terrein, tal van hen over .heel goede. In' de inrichting der kleedloka len komt ook steeds veel verbetering. Bijzoiidere vorderingen heeft het spel onder onze beoefenaren gemaakt. De af- 2 deeling, welke vroeger een bijzonder ca chet aan onze organisatie moest geven, is toet andere samengesmolten, zonder dat fiilks moeilijkheden opleverde. Integendeel l tal der jongere vereenigingen, welke nim- toer in neutraal verband uitkwamen, zijn 1 de ouderen nog voorbijgestreefd. Niet al- 1 ken echter is het spelpeil omhoog ge bracht, maar ook wordt over het algemeen fair gespeeld. Tenslotte werd bij de vaststelling van bet wedstrijd-programma rekening gehou- den met de plaatselijke kerkelijke omstan digheden. Wij mogen dan ook bij deze mijlpaal in de geschiedenis van den D. H. V. B. ge rust constateeren, dat onze bond in allo opzichten aan zijn tweeledig doel, in de eerste plaats het propageeren der voetbal sport en in de tweede plaats de verzorging der godsdienstig-zedelijke belangen van zijn leden, heeft beantwoord. Wij kunnen ons dan ook verheugen in de herdenking van dit tweede lustrum en de hoop uitspreken, dat dit feest moge bijdragen tot verdere uitbreiding onzer inzichten. Dat dan de volgende, periode moge getuigen van nog groot er bloei en dat in deze periode ver vuld moge worden de wensch van onzen be minden Bisschop Mgr. Aengenent, die zoo vurig wenscht, dat alle Roomsch-Kafcholie- ken in Zijn Bisdom hun Sport beoefenen, in het verband van den Diocesaan Haar- lemschen Voetbalbond. Pers- en Propaganda-Comtnissic van den D. H. V. B. R. K. SPORTWEEK 1929. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood Wit". Evenals het vorige jaar heeft ook thans bovenstaande vereeniging wederom een werkzaam aandeel in de R. K. Sportweek 1929. Singelloop. Allereerst organiseert „Rood Wit" op Zaterdag 7 September a.s. een z.g. Singel- loop, een hardloopwedstrijd langs de Leid- sche Singels welke open staat voor alle R. Iv. georganiseerde athleten in het Bis dom Haa/leni. Reeds vele bekende loopers schreven in en in totaal wordt eene deel name verwacht van pl.m. 30 personen. Dat ei voor dezen singelloop zooveel animo be staat is wel te denken. Als le prijs is beschikbaar gesteld een door den heer Peter Verhoef aangeboden zilveren wisselbeker, die den eerstaanko- menden deelnemer zal worden uitgereikt. Voorts zijn er verschillende fraaie vereeni- gingsprijzen en tevens een ander herinne ringsmedaille voor de helft van de deelne mers, die de finish passeeren. Wie voor dezen wedloop nog prijzen wil beschikbaar stellen wordt vriendelijk ver zocht deze zoo mogelijk voor Woensdag 4 Sept. te willen doen bezorgen bij H. Duin dam Ivoornbrugsteeg 2, Leiden. De start heeft plaats om 5 uur precies aan het be gin van den Morschsingel bij den Morsch- weg. De te- loopen route is als volgt: Morschsingel, Rijusburgersingel, Maresin- gel, Heerensingel, Zijlsingel, Utrechtsche brug, Zoeterwoudsche Singel, Witte Singel, Vreewijkbrug en Kaiserstraat, waar de finish is, in het geheel een afstand van 5 a 6 K.M. De prijsuitreiking, welke alleen toe gankelijk is voor de deelnemers en genoo- digden vindt plaats direct na afloop in het St. Jozefgezellenhuis aan het Rapen burg waar kleed- eu waschgelegenheid voor de deelnemers is ingericht. Uitvoering. Woensdag 11 September des avonds om 8.15 uur precies geeft bovenstaande ver- eeniging in samenwerking met de R. K. Da- mes-gymna-stiekvereeniging „Klimop" een feestavond in de groote Stadsgehoorzaal. Ook deze uitvoering belooft zeker interes sant te worden temeer daar Dr. V. C. M. Leesberg zich bereid verklaard heeft de zen avond een causerie te houden over „Algemeene Sporthygiëne". Verder geeft het programma verschillende stok- en vrije oefeningen en eenige reidansen, uit te voe ren door de leden van „Klimop" en ook en kele oefeningen en a-thletiekstanden door de leden van „Rood Wit". De leden en do nateurs hebben voor dezen avond vrijen toegang en hebben reeds him kaarten ont vangen of krijgen deze eerstdaags toege zonden. Voorts is voor belangstelling nog een aantal kaarten beschikbaar, die ad f 0.60 plus sted. belasting verkrijgbaar zijn bij de leden van beide vereenigingen en des avonds aan de zaal. Leden, die nog kaarten in verkoop wenschen kunnen deze verkrijgen bij de hun Maandagavond mee gedeelde adressen. De afrekening van deze kaarten moet plaats hebben op Zondag 8 Sept. a.s. tusschen 121 uur in de vestibule van de Graanbeurs. Athletiekwedstrijden. Als derde programmapunt in de a.s. sport week staat op naam van „Rood-Wit" de diverse Athletiekwedstrijden voor senioren welke deze vereeniging op Zondag 15 Sept. des namiddags om half twee heeft uitge schreven op het A. S. C.-terrein in Oegst- geest. Het programma omvat de nummers 100 M., 1500 M., 5000 M. hardloopen, speerwer pen, discuswerpen en kogelstooten, ver springen met aanloop en polijtokversprin- gen en tot slot een Zweedsche estafette (400300200100 M.). Voor dezen wed strijd stelde de heer Kampenhout een zilve ren wisselbeker beschikbaar, die als P. J. v. K.-beker zal ten deel vallen aan de ver eeniging, die in dezen wedstrijd in totaal- klassement het hoogste aantal punten be haalt. Ook voor dezen wedstrijd zijn reeds enkele vereenigingsprijzen beschikbaar, doch ook inzendingen van particuliere zijde zoo mogelijk vóór 10 September, zuilen aan het adres Koornburgsteeg 2 in grooten dank worden aanvaard. Reeds vele inschrij vingen ook van bekende R. K. cracks zijn ingekomen en daar de inschrijving nog tot 31 Augustus a-.s. openstaat wordt eene groote deelname uit heel het Bisdom ver wacht. Leden en Donateurs van „Rood-Wit" hebben toegang tot dezen wedstrijd op vertoon van hun lidmaatschapskaart 1929. Verder zijn de prijzen der plaatsen: Tri bune 1.le Rang 0.60 en 2e rang 0.30 terwijl een aantal kinderkaarten beschik baar is ad 15 cent. VOETBAL, DIOC. HA'ARL. BOND. De Competitie. W edstrijdleiders gevraag d. Binnen enkele weken zal de voetbal-com petitie weder een aanvang nemen. Ook de Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond hoopt dan weder een aanvang met zijn wed strijd-programma te maken. Het is met heb oog daarop, dat het bestuur van den D. H. V. B. een dringend beroep doet op hen, die zich voor de lichamelijke opvoe ding der Roomsch-Katholieke jeugd inbe- resseeren. De bond heeft behoefte aan wedstriid-leiders, die met tact kunnen op treden. Zij. die zich daarvoor beschikbaar willen stellen, gelieven zich te wenden aan het secretariaat van den bondPrins Hen drikstraat 133, Zaandam. R. K. D.O.S. Wederom zal het a.s. Zondag een druk ke dag worden voor de D.O.S.-leden. Het lste elftal moet naar de opening van het „Sporthof" om tegen Tcylingen een me daille-wedstrijd te spelen. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden en we hopen, dat vele Veenders gezamenlijk per fiets naar Sassenheim zullen trekken. En D.O.S. II en III trekken naar Lisse om vriendschappelijk tegen Lissc III en IV te spelen. Jongens, doet allen je best om een goed resultaat te bereiken, want dit zijn faire tegenstanders. Vertrek gelijk met D.O.S. I om 1.30 uur vanaf het clublokaal. Het Ilde speelt rm 2.30 uur. Ook op het D.O.S.-terrein zal er een zeer grappigen wedstrijd plaats hebben, n.l. een ontmoeting tusschen leden van verschillen de vakorganisaties, welke gecostumeerd een wedstrijd spelen ten bate van het nieu we vaandel hunner vereeniging .We kunnen zeer zeker een kijkje ten volle aanbevelen. Deze' ivedstrijd wordt opgeluisterd met muziek en vangt te 4.30 uur aan. Om den zilveren bal. Het programma voor Zondag a.s. luidt als volgt A: ExcelsiorH.D'.V.S. B: V. U. C.—Sparta. C: 't Gooi—AD. O. D: Willem IIFeijenoord. Halve eindstrijden. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. V. R. A.—V. V. V.; V. O. C.—H. C. C. 2; Ajax (L.)—H. D. V. S. (Leiden) Tweede klasse. C.: Sparta—Quick (H.).; Ph. 2H. D. V. S. 2; Ph. 2Ajax (L.) 2. WIELRENNEN. L. R. en T. V. ,.Swift". Zondag a.s. zal de eerste wedstrijd om het lange afstand kampioenschap verreden worden over een afstand van 40 K.M. ge zamenlijk. Voor dit kampioenschap zijn drie wedstrijden vastgesteld namelijk 40 K.M. en 60 K.M. op tijd en 100 K.M. Wie het minst aantal punten behaalt in deze wedstrijden is kampioen 1929; start 9 uur precies aan de II. B. S. WASSENAAR. Installatie Burgemeester Wiegman. Gisteravond werd in het Centraal Thea ter een bijeenkomst gehouden van 'bestu ren van diverse vereenigingen hier ter plaatse met het doel plannen te beramen om den Burgemeester en diens echtgenoo- te bij hunne komst in onze gemeente op 3 September a.s. een hartelijke ontvangst te bereiden. Na ampele bespreking werd een pro gramma opgesteld, hetwelk luidt als volgt: Dinsdagmiddag te 1.15 uur komen de be sturen van de deelnemende vereenigingen bijeen aan Hotel den Ouden Deyl. Bij aankomst van den Burgemeester zet „Excelsior" een feestmarscli in. Na afloop hiervan heeft de begroeting plaats en spreekt de voorzitter van het Comité èen kort woord van welkom.'Na het aanbieden van bloemen aan Mevrouw Wiegman wor den de voertuigen bestegen. Met de mu ziek aan het hoofd wordt een stoet gefor meerd, welke de volgende route zal nemen: Oude Deyl, Rijksstraatweg, Lange Kerk- dam, Langstraat. Kerkstraat, Schouw weg, Stoeplaan, v. d. Oudermeulenlaan, Rijks straatweg, Raadhui slaan tot vóór het ge meentehuis. waa-r de stoet wordt ontbon den. Om 3 uur heeft de plechtige installatie plaats in een openbare raadszitting, ter wijl van 4.15 tot 5.15 uur door den Burge meester en Mevrouw Wiegman ten Raad- huize receptie wordt gehouden. Koninginnefeest. Woensdag 4 en Don derdag 5 September a.s. zal in -onze ge meente den verjaardag van H. M. de Ko ningin worden gevierd. De Koningin Wil- helminavcreenip ing heeft daartoe weder een keurig programma saamgesteld, het welk in korte trekken aldus luidt:1 Woensdag: des morgens om half 9 ko- raalmuziek, uit te voeren door Excelsior op het Dorpsplein; om 9 uur optocht vau schoolgaande kinderen, waarna traetatie in het patronaatsgebouw en op het feest terrein. Des middags 1 uur Volks- en Kin derspelen, des avonds 8 uur concert op het Dorpsplein en cabaretvoorstelling in het Centraal Theater. Donderdag: des morgens 10 uur Volks spelen voor ouderen; des middags om half 2 our op een terrein aan de Spelderslaan tegenover de R. K. kerk diverse wedstrij- i den als ringsteken met paard en tilbury, behendigheidswedstrijden met motoren enz., een en ander afgewisseld door vrije- en orde-oefeningen en hardloopen; des avonds 8 uur concert op het plein door heb muziekgezelschap Forum Hadriani van Voorburg en cabaretvoorstelling in het Centraal Theater. Tot besluit om 11 uur groot vuurwerk. Aanrijding. De keurmeester L. A. van der Kleij is Vrijdagmorgen op de Raad huislaan in botsing gekomen met een auto. Hij kwam zeer onzacht met den grond in aanraking en beliep enkele niet ernstige verwondingen. Zijn rijwiel werd ernstig beschadigd. Geboren: Cornelia Achsa d. van J. Landsman en M. P. Naafs Theodora Antonia Johanna Wilhelmina da van B. A. Voorham en J. M. Gerrebrands Johan nes Wilhelmus z. van J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand Johannes Rijk Davids z. van J. J. Tetteroo en J. M. Geradts Adriana Cornelia Elisabeth Alida- d. van B. Henny en A. C. E. A. van Gilse van der Pals Johannes Sirhon z. van P. J. de Greef en H. Vogels Tine d. van J. Haasnoot en H. Klarenberg. Ondertrouwd: C. J. Speek en A. Vervaart W. N. J. van Ditmar en W. E. von Potobsky. Overleden: Pieter Hendrik Corne lls Brunt m. van H. van der Eem, 59 j. ALKEMADE. Inenting tegen alastrim. B. en W. de zer gemeente hebben bekend ge-maakt, dat het in verband met de voorgekomen geval len van alastrim in ons land, zeer ge- wenscht blijkt, dat alle personen, die reeds gcruimen tijd geleden zijn ingeënt, zich laten herinenten en dat allen, die nog niet zijn ingeënt of bij wie de inenting zonder goed gevolg is afgeloopen (voornamelijk kinderen beneden 4 maanden), alsnog wor den ingeënt. In verband hiermede zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting op Donderdag a.s. des middags twaalf uur te Oudewetering ten huize van dokter Van der Bijl; op Vrijdag a.s. te Nieuwe-Wetering des middags te 12 uur in de R. K. Par. School; op Zaterdag a.s. om 12 uur te Rijpwetering in de R. K. school; om half twee te Oud-Ade in de R. K. school, om half drie te Kaag in de openbare school en om 4 uur te Roelof- arendsveen in de R. K. Jongensschool. Geboren: Helena Maria, d. van G. J. van Leeuwen en W. M. Belt. Johan nes Theodoras Gerardus, z. van J. B. A. Leune en M. M. Meijer. Ondertrouwd: J. F. G. Versteij- nen 30 j. en H. E. Verhaar 26 j. Gehuwd: A. S. van der Geest jm. 26 j. en C. A. van der Poel jd. 24 j. D. Nasveld jm. 24 j. en J. M. van der Meij jd. 25 j. NIEUWE-WETERING. Aanvaring. Donderdag is de brug over de Ringvaart alhier wederom aangevaren; ditmaal ecliter zonder ernstige gevolgen. Door den sterken wind werd een, achter een sleepboot arend schip tegen het gor- dingwerk aangedreven, waardoor dit licht werd beschadigd. Verzekering dekt voor den schipper de schade. STOMPWIJK. Personalia. Voor het examen Fransch L.O. gehouden te Amersfoort slaagde onze plaatsgenoot H. J. Mol, onderwijzer aan de St. Willibrordussohool te Veur. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Dierenbescherming. Bouwver ordening. Gemeentelijke aan bestedingen. Donderdagavond te 8 uur kwam de ge meenteraad alhier, onder presidium van den edelachtbaren heer J. W. Geesink, in openbare zitting bijeen. Nog afwezig de heer P. Groeneweg. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en geeft dan het woord aan den secretaris, den heer Roo- vers, die de notulen der vorige vergadering voorleest, welke ongewijzigd worden goed gekeurd. De voorz. deelt op de vraag van den heer Vossepoel, in zake terreinverlichting mede, dat de electriciteit niet geleverd werd tegen verminderd tarief, daar de voordeelen hiervan niet kwamen ten bate van de Wilhelmina-Vereen. doch van den aannemer van het terrein. Tevens deelt de voorz. mede, dat de verwijdering van kroos uit de poldersloot voor A. v. d. Vaart volgens overeenkomst van gemeentewege geschied is. Goedkeuring af- en overschrijving van 100.voor voorziening drinkwater. De heer Vossepoel vraagt hoe het staat met de plannen voor waterleiding. Voorzitter zegt: „De volgende week hebben wij we der hierover vergadering met de veertien betrokken gemeenten. Een schrijven is binnengekomen van den Pensioenraad met verzeek om herzie ning van de pensioengrondslagen van de gemeente-ambtenaren. Goedgekeurd. Schrijven van de Vereeniging voor Die renbescherming met verzoek bij nieuw te bouwen stallen te zorgen voor betere in richting en met het oog op brand nooddeu- ren te maken in die stallen en tevens een installatie waardoor, door een eenvoudi ge beweging al het vee tegelijk los komt. Prae-advies van B. en W. is afwijzend te beschikken. Aldus besloten. De heer Groeneweg komt ter vergade ring. Nu komt aan de orde de nieuwe bouw verordening; bij de leden is zij reeds rond gegaan en wordt nu besproken. De heer Vossepoel vraagt eemge inlichtingen, be treffende de rooilijn en de privaten. Hem worden inlichtingen verstrekt. De voorzit ter doet uitkomen-dat door de nieuwe ver ordening soliede woningen kunnen ge bouwd worden tegen matigen prijs. Op de vorige verg. werd besproken de levering van brandstof voor de scholen en de secretarie. Aan de brand stoffenhande laars is prijsopgaaf gevraagd. Over de regeling van de hondenbelas ting wordt veel gesproken. Nadat de heer Vossepoel weer eenige opmerkingen heeft j gemaakt, wordt de regeling goedgekeurd: i De gemeente-rekening over 1923 sluit met een- batig slot ad 8226.19 5, doordat de opbrengst der belastingen meeviel, voor de gemeente- en de winst op het electrisch bedrijf. De rekening ligt 14 da gen ter inzage. Dan komt aan de orde de vernieuwing van den toren der Ned. Herv. Gemeente. De bouwkundige schatte de kosten op pl.m. 4500.De toren moet tot aan de deur worden afgebroken. De heer Vosse poel wenscht bij' de aanbesteding de plaatselijke aannemei's den voorkeur, te geven, als hun raming iets hooger is. D© voorzitter deelt mee dat dit in strijd is met de bepalingen van den Bond van Aannemers. Besloten wordt den toren te vernieuwen. De heer Vossepoel vraagt of de ver bouwing aan de openbare lagere school niet aanbesteed had moeten worden. De wethouders geven te kennen dat de loop der omstandigheden meebrachten dat aan besteding niet kon plaats hebben, wilde de verbouwing niet nog langer uitgesteld worden. De agenda afgehandeld zijnde, volgt de rondvraag. Wethouder Hoogervorst heeft gelezen dat er goedkoope gebruikte straat klinkers aangeboden worden. Zou dit iets voor de gemeente wezen? D!e heer Rij-, laarsdam meent dat het beste er wel van af zal wezen. Vossepoel deelt nog mede dat hij be zoek heeft gehad van een ingezetene der gemeente die klaagde dat drie weken achtereen woonwagenbewoners in den polder gras bij hem hadden weggehaald. De voorz. meent dat de betrokken persoon recht, had moeten zoeken waar die te vinden is, dus bij de gemeente of de ge meente-veldwachters. Tegen tien uur sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Motor tegen een boom gereden. Gisteravond omstreeks half twaalf is langs den Steekterweg -een motorrijwiel met zijspanwagen, waarin drie personen uit Delft waren gezeten, tegen een boom gereden. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de bestuurder, door de lichten van een passeerende auto, het uitzicht werd belemmerd. Het motorrijwiel sloeg over den kop. Een dame, op de duo gezeten, werd over de straat geslingerd en bekwam een lichte hersenschudding en een blo», dende hoofdwonde. Zij werd binnengedra gen bij den landbouwer H. K. Haar toe stand bleek van dien aard, dat zij tot. he den toe nog niet mag woTden vervoerd. De dame die in den zijspanwagen had plaats genomen, bekwam schaafwonden aan beide beenen. terwijl de bestuurder weinig letsel trof. Dr. Schreuder verleende geneeskun dige hulp. Aanbesteding. Door het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente van A'lphen e.a. werd gisteren publiek aanbesteed het bou wen van een vereenigingsgebouw met wo ning en bijbehoorende werken op een ter rein aan de Emmalaan, hoek Ja-n van', Nieuwenhuizenstraat. De inschrijvingen waren als volgt: P. v. Egdom 25881; H. Turkenburg 25179; J. v. Wieringen 24241; J. Vonk 23980; K. Tolk ƒ23800. Jubileum. Zondag 1 September her denkt de heer J. Göbel den dag, dat hij gedurende 25 jaar koster is bij de Ned. Herv. gemeente alhier. Het station beveiligd. Ten einde be schadiging te voorkomen van het station, dat dezer da-gen geducht onder de verf kwast is genomen, werd voor het plaatsen van rijwielen voor genoemd gebouw een ijzeren hek geplaatst. Een edelmoedig verliezer. Gisteren werd op de - Leidsche veemarkt door een koopman uit Nieuwkoop een portefeuille inhoudende 2500 verloren. De vinder was zekere T. uit de Ridderbuurt alhier. Door tusschenkomst der politie Wam de koop man weer in het bezit van het verloren geld. terwijl T. een belooning van 120 ontving. BODEGRAVEN. Vergunning. Door B. en W. is aan D. Scheer vergunning verleend tot ver bouw van een woonhuis voor rekening van den heer G. van Walraven, idem aan G. M. Bosman te Zwammerdam tot den bouw van een schuur voor rekening van den 'heer Graafland; idem aan T. C. Scheer tot den bouw van een loods voor rekening van de Coop. Ver. „Helpt el kander". Gevonden. Een handtaschje. Verloren een portemonnaie met inhoud en een be lastingplaatje. Inlichtigen ter secretarie. Geboren: Gerardus Theodorus, z. v. J. A. Jacobi en C. A. van Benten. Lambertus Gerrit z. v. G. H. de Bruijn en A. Verhoek. Adrianus Arnoldus Maria, z. v. J. C. Hooijmans en A. W. Egberts. Geertje Helena Agatha, d. v. D. Blijleven en W. van de Lagemaat. Getrouwd: P. Mook, 31 j. en C. P. van der Heijden, 25 j. Overleden: Pieter Zijervekl, 65 j., geh. met E. M. Leliveld. Gevestigd: A. van Dijk, fabrieks arbeider, van Veenendaal. J. Koops, boerenknecht, van Zwammerdam. C. van Roekel, dienstbode, van Gouda. Vertrokken: G. A. Pott en gezin, predikant, naar Rotterdam. V. Smink, dienstbode, naar Rotterdam. G. Ver sluis, chauffeur, naar Gouda. P. A. Althof, winkeljuffrouw, naar Utrecht. B. W. Lakerveld,' zonder beroep, naar Langeruigeweide.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5