GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige botsing bij Oirschot. Een schipper gedood. Woensdagavond reed op den weg Oir- sr'- Best onder de gemeente Oirschot bi; Eindhoven 'de vrachtauto van A. van Beers in de richting Best. Naast hem za ten in de cabine het knaapje Steenbekkers en de schipper K. Balgooy van net schip ,,Anold". De wagen was geladen met plan ken. Achter deze vrachtauto reden twee personenauto's; uit de tegenovergestelde richting kwam een andere wagen aanrij den. Toen de eerste van de twee volgende personenauto's de vrachtauto had gepas seerd, wilde ook de tweede inhalen, doch doordat de uit Best komende tegelijk pas seerde, werd de passage te nauw, met het gevolg dat de tweede personenauto, waar van de bestuurder nog dacht te kunnen voorbijrijden, met het achterspatbord tegen de vrachtauto reed. Dientengevolge raakte de bestuurder van den vrachtwagen het stuur kwijt en reed tegen een boom. Alle drie inzittenden werden uit de cabine ge slingerd. De bestuurder Van Beers en het knaapje Steenbekkers hadden nagenoeg geen letsel. De schipper Van Balgooy ge raakte tusschen een boom en den wagen bekneld. Met gebroken borstkas en zware kneuzingen is hij naar het ziekenhuis te Oirschot. overgebracht, waar hij anderhalf uur na het gebeurde is overleden. De verongelukte Van Balgooy is gehuwd en laat een vrouw zonder kinderen achter. Door een gesloten spoorwegboom gereden. Woensdagavond omstreeks half 12 reed een auto, bestuurd door den chauffeur A. J. H., wonende in de Camphuystraat te Haarlem, met snelle vaart door een geslo ten overweg bij de Kleverlaan te Haarlem. De aanraking met den spoorwegboom was zoo krachtig, dat deze finaal brak en de auto op het eerste spoor bleef staan. De chauffeur trachtte teen den .auto uit de frails te krijgen, maar zijn poging had geen resultaat-. Zoowel uit Haarlem als uit Bloe- mendaal naderde een trein. Met groote te genwoordigheid van .geest, greep een baan wachter een roode lantaarn en liep daar mede een stoomtrein uit de richting Bloe- mendaal tegemoet. De machinist daarvan bemerkte het waarschuwingssein en wist den trein juist voor den auto tot stilstand te brengen. Uit de richting Haarlem na derde een electrische trein. Hoewel de baanwachter ook dezen trein al zwaaiende met het roode licht tegemoet ging, was het reeds te laat. De motorwagen reed op den auto in en sleurde dezen 40 a 50 meter mee. De auto werd aan de* voorzijde vernield. De botsing was zoo hevig, dat de motorwa gen ernstig beschadigd werd en de trein niet verder kon. De trein is, getrokken door een locomotief, naar Haarlem terug gebracht en de passagiers zijn met een anderen trein naar IJmuiden vertrokken. De chauffeur kreeg geen letsel, doch hij verkeerde na het ongeval in overspannen toestand. Per ziekenauto is hij naar zijn woning te Haarlem gebracht. De politie té Bloemendaal heeft proces-verbaal opge maakt. De beschadigde auto is naar de garage van V.. aan wien de auto behoorde, gesleept. Juffrouw aangereden. Op de Brink laan te Bussum reed giste ren mej. N. v. M. op haar rijwiel. Plotse ling en onverwacht sloeg zij een zijlaan in met het gevolg, dat zij werd aangereden door een achter haar aankomend wielrij der. Zij kwam te vallen en bekwam een beenbreuk, waarmede zij in de Majella- stichting werd opgenomen. Trap van een paard gekregen. Korporaal aan zijn verwondingen overleden. Dezer dagen heeft een korporaal van de rijdende artillerie, bij het vervoer van mi- 'litaire troepen uit Arnhem, een trap van een paard gekregen. Na te Zwolle in het Sophiaziekenhuis te zijn opgenomen, is hij daar thans aan de bekomen verwondingen overleden. Spoorwegarbeider door trein aangereden. De losse arbeider bij de Nederlandsche Spoorwegen, H. v. S. te Alkmaar, is gis termorgen aldaar omstreeks half twaalf, terwijl hij op de spoorbaan werkzaamheden verrichtte, door een naar Egmond ver- trekkenden trein aangereden, daar hij de zen te laat bemerkte en zich niet tijdig uit de voeten kon maken. Hij werd. nadat de trein tot stilstand was gekomen, opge nomen met eenige hoofdwonden en een verbrijzelden voer, De verwonde voet is later in het St. Elizabethgesticht geampu teerd. Kokende koffie over het lichaam. Een drie-jarig kind van den heer T., wondnde aan de Turfhaven te Hoorn, heeft tijdens een korte afwezigheid van de moe der een kokende kan koffie over zich heen getrokken, waardoor het ernstige brand wonden bekwam en naar het Sint Jans gasthuis werd vervoerd; de toestand is nog redelijk wel. Ongelukkige val. Gisterenavond viel de werkman L.. uit Nijmegen, werkzaam bij de betonwerken der N.V. Gebr. van Thiel's Draadnagel-, Klinknagel- en Moerboutenfabriek te Hel mond. van een 4 meter hooge verdieping. Hij kwam daarbij met zijn hoofd terecht op een op den grond liggenden balk. Met een schedelbreuk werd hij opgenomen en naar het St. Antonius-ziekenhuis ver voerd. Dr getroffene is 31 jaar oud en on gehuwd. Zijn toestand is zeer ernstig. Van den wagen gevallen. De arbeider W. D. te Nieuwalda (Gd.), is door het schrikken der paarden va-n den wagen gestort en met gebroken ri'bben en ernstige inwendige kneuzingen opgenomen. Zijn toestand is zorgelijk. Verdronken. Gisteravond omstreeks kwart over ne gen werd het personeel van de Oosterdoks- sluis te Amsterdam gewaarschuwd, dat daar in de buurt een knaapje in het water was geraakt. Toen het personeel op de plaats des onheils kwam. bleek, dat voor bijgangers het ventje, dat. bewusteloos was. reeds op het droge hadden gehaald. Ondanks pogingen van den inmiddels aan de Wachtpost van de sluis gekomen ge meentelijken geneeskundigen dienst, welke pogingen, ruim drie kwartier duurden, mceht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken. Het lijk van het 6-jarig knaapje, woon achtig in de Kleine Kattenburgerstraat, werd daarop naar het Binnen-Gasthuis overgebracht. Woensdagavond te zeven uur werd het 5-jarig zoontje van den heer Ouwerkerk, te Overschie, vermist. Daar voorbijgangers het ventje voor het laatst spelende hadden gezien, nabij de Schie, heeft, de politie ge noemd water afgedregd met het resultaat, dat het knaapje, na twee uren dreggen, levenloos daaruit werd opgehaald. Het lijkje is vervoerd naar de ouderlijke woning. Bij het zwemmen in de Schelde is gis terenmiddag te zes uur het zevenjarig z.oontje van de wed. H. van O. uit Ierseke doordat, het zich te ver van den wal begaf en door den sterken stroom werd meege sleurd verdronken. Men is er tot dusver nog niet in geslaagd het lijk te vinden. Gered. Gisteravond omstreeks kwart over ze ven werd het personeel van de Oosterdoks- sluis te Amsterdam gewaarschuwd, dat een knaapje in het water van het Y, nabij de Piet Heinkade, was geraakt. Toen men onmiddellijk na ontvangst van deze tijding naar de plaats des onheils snelde bleek het, dat voorbijgangers er reeds in waren geslaagd het knaapje op het droge te brengen. In bewusteloozen toestand ver voerde men den drenkeling naar de wacht post van genoemde sluis, waar men het genoegen smaakte na ruim drie kwartier niet behulp van kunstmatige ademhaling, de levensgeesten van het jongetje op te wekken. Met een inmiddels gewaarschuwde auto-brancard van den Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst werd het zes-jarige ventje, W. F. genaamd en wonende in de Kleine Kattenburger straat, naar het Binnengasthuis vervoerd. Treinontsporing. Van den trein, die gistermiddag om 15.20 uur uit de richting Zaandam te Am sterdam moest aankomen, liep de tender op het Westelijk Stationseiland met een as uit de rails. De trein werd overgehaald naar een ander spoor. Om 16.02 uur was de trein aan. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Andere treinen hadden geen vertraging. De ontspoorde wagen was spoedig weer in de rails. DE 200 BEREIKT. Er zal wel geen plaatsje in ons vader land zijn, waar men niet eens gehoord heeft van de bekende firma Jamin. De firma Jamin is over het geheele land met haar filialen verspreid en welke kolos sale uitbreiding de zaak reeds genomen heeft blijkt wel uit het. feit, dat het 200ste filiaal thans geopend is. Ter gelegenheid daarvan is een bijzon dere reclameplaat vervaardigd, die in alle winkels is opgehangen. ALASTRIM. Weer een geval te Delft. Te Delft is een nieuw geval van ^astrim geconstateerd bij het vierjarig zoontje van den heer de G. De kleine is in het gast huis opgenomen. De toestand op Augustus. „Stct." No. 167 bevat een opgave van het aantal aangegeven gevallen van 'be smettelijke ziekten over de week van 18 tot en met 24 Augustus. In de week van 18 tot en met 21 Aug. zijn in de gemeente Rotterdam waargeno men 18 gevallen van ^lastrim, terwijl in het ziekenhuis aldaar werden aangetast 6 personen van het personeel en 8 patiën ten. Totaal 32 personen. Een vrouw van 61 jaar is aan Alastrim overleden. Sedert het waarnemen der ziekte te Rotterdam zijn aldaar gemeld 173 ziekte- met 5 sterfgevallen. Voorts zijn in genoemde week de vol gende gevallen in andere gemeenten waar genomen: Hilversum 1 geval, Amersfoort 1 geval (2de geval in één gezin), Jutfaas 1 geval, Delft 1 geval, Dordrecht 1 geval, Hillegersberg 1 geval, Mijnsheerenland 1 geval. Kesteren 1 geval. Totaal-generaal 196 gevallen met 5 sterfgevallen. Aflevering entstof. Door de entstofinrichting te Amsterdam werd afgeleverd koepokstof voor 91.515 personen, door de entstofinrichting te Rot terdam koepokstof voor 104.615 personen, (waarvan 2520 vaccinaties en 58412 revac- cinaties in de koepokinrichting), door de entstof inrichting te Groningen koepokstof voor 727 personen. Totaal voor 196.857 personen. Encephalitis na inenting. Twee gevallen van encephalitis na in enting werden ter kennis van het Staats toezicht op de Volksgezondheid gebracht. Andere ziekten. Meningitis cerebrospinalis epidemica totaal 2 gevallen (t. w. 1 in Emraen en 1 in Maastricht); encephalitis 4 gevallen (t. w. 1 Waarde- radeel en 1 Leeuwarderadeel, 2 Rotter dam. Poliomyelitis anterior acuta totaal 13 gevallen (t. w. 2 te Eindhoven. 1 te Rcusel, 1 te Bocholtz. 1 te Maastricht, 1 te Usquet. 1 te Amsterdam, 2 te Edam, 3 te 's-Graven- hage, 1 te Vlaardingen). Nekkramp. Te Roermond is bij een 5-jarig meisje een geval van nekkramp geconstateerd. Het kind is in het ziekenhuis opgennmen. BRANDEN. Groote brand te Borne. Woon huizen en een café uitgebrand. Gistermiddag is een ernstige brand uit gebroken in een woonhuis aan de Almelo- schestraat te Borne, beyvoond door ver schillende Drentsohe gezinnen. Het pand brandde geheel uit, evenals een café en woonhuis daarnaast, bewoond door den heer Simonetti. Aan de overzijde der straat vatten ook twee huizen vlam. Deze zullen echter vermoedelijk grootendeels behouden kunnen blijven. Ernstig gevaar bestond voor een rijwielhandel en garage der firma Brok. De blussching werd aangevangen met materiaal van de stoomspinnerij „De Spanjaarddaar aile straalpijpen van Je gemeentelijke brandweer zich ter repa ratie in Almelo bevonden, en eerst een uur later konden worden gebracht. V SCHIETENDE KAMPEERDERS. Een gevaarlijk cadet. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft zich, naar de „Tel." meldt, op de Loosdrechtsche plassen een gebeurtenis afgespeeld, welke wel in een bloedbad had kunnen eindigen. Een groep leden van de Watersportver- eeniging „Loosd recht" had het. plan opge vat, een nachtelijk bezoek te brengen aan kampeerders op een der eilandjes. Tot- het zeilgezelschap behoorden de heer Munnich Schmidt, tandarts te Hilversum, diens echtgenoot e de Nederlandsche jollenkaiu- pioen B. Maas. de heeren J. Maas. van E., Kurpershoek, H. Leegstra en M. Leenen. de meesten uit Hilversum, die zich per auto van Hilversum naar de Loosdrecht sche plassen hadden 'begeven. Ongeveer ter hoogte van de villa van den kunstschilder Ernst Leyden, begaf men zich in een schoujv. Men deed er bijna twee uur over om het eiland te bereiken. Daar vertoefden *kampgasten. onder wie ver scheidene jongelui uit Bussum. Het kamp. staat onder leiding van den leeraar De B. aldaar. Er waren 22 kampeerders, dames en heeren. De bedoeling van de zeilers was het traditioneele nachtelijk bezoek te brengen en in het kamp vuurwerk te ont steken. Toen de schouw het eiland op on geveer zes meter was genaderd, liep zij vast. De kampbewoners stonden toen al aan den wal. Op de schouw was intusschen reeds Bengaalsch licht ontstoken en een tooverachtig schijnsel overgoot den wa terspiegel. Een verrukkelijk gezicht in den zilveren maannacht. Reeds had de heer Munnich zich opge richt. Hij riep: ..Hallo, goeden avond!" Deze groet werd echter allesbehalve vriendelijk beantwoord. Dondop, zou het teruggeklonken hebben. Ga weg Maar het is hier vrij vaarwater, klonk het uit de schouw. Er wordt geschoten! Toen gebeurde er iets ergs. Plotseling klonken schoten en kogels van vrij zwaar kaliber vlogen over de schouw en versplin terden 't hout van de boot. Het lichtende vuurwerk bood maar een al te goede tref kans. Een Mauserkogel vloog dwars door den 20 c.M. dikken mast en ook door den bootwand. Toen het ons bleek, alcluB vertelde later de heer Munnich Schmidt., dat er met scherp geschoten werd, bukten wij ons. De kogels drongen in de wand, ongeveer op de hoogte, waar wij onze hoofden ge borgen hadden. Door een wonder is het gezelschap voor een groot deel aan den dood ontsnapt. De heer .Kurpershoek had op een gege ven oogenblik even boven den bootrand uitgekeken. „Houdt toch op met schieten", riep hij. Het antwoord was vier schoten achtereen, vlak door den wand. waar zijn hoofd geborgen was. Ongeveer terzelfder tijd voelde de heer Munnich een hevige pijn boven zijn enkel. Een der 9 m.M. kogels had getroffen. Het schot raakte zijn enkel. Binnen enkele oogeniblikken vloeide bloed in zijn schoen, In de boot bevindt zich een cockpit; daar op lag de heer Kurpershoek. De heer Munnich Schmidt lag vlak daaronder. Jelui bent. gek", riep de heer Munnich Schmidt ontsteld uil. Maar nog steeds knalden er meer schoten, totaal nog een negental. Het schieten werd toen gestaakt. Het bleek zeer noodzakelijk de'n heer Munnich Schmidt te verbinden. Hij had zelf nog den moed via een andere boot op het eiland te gaan. De eene helft van de kampeerders riep: Kom hier, wij hebben verband. Anderen echter schreeuwdendop, verbind je maar thuis. De gewonde verbonden. Er werd een noodverband gelegd door een der kampbewoners. Daarop zijn de zeilers, nog zeer onder den indruk van het gebeurde, teruggekeerd. In de' boot zag men de gaten, door de kogels in het. hout geboord. De heer Munnich Schmidt heeft zich per auto naar Hilversum laten terug rijden, waar hij door dr. Van der Linde is verbonden. Later is hij naar huis gegaan. Nader verneemt de Tel.", dat de scho len zijn gelost door den twintigjarigen C. uit Bussum, die juist zijn examen voor cadet te Breda had afgelegd. De politie heeft hem niet gearresteerd. Naar nog gebleken is, was onder de kampeerders afgesproken bij nachtelijk bezoek te schieten, een en ander in ver band met een nachtelijke molestatie van verleden jaar. Het mag wel een wonder heeten. dat er geen menschenlevens te be treuren zijn, te meer, daar er veertien personen in de schouw waren. BELANGRIJKE OPLICHTING. Een bedrag van 145.000 en een schilderij van 30.000. Naar de „Tel." verneemt, is bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan van oplich ting voor een bedrag van 145.000 en een schilderij, een waarde hebbende van 30.000. Als verdachte van deze oplichting heeft men bij de politie den naam ge noemd van een advocaat en procureur, kantoorhoudende in de KaL-erstraat. Uit het. voorloopig onderzoek is geble ken, dat bedoelde advocaat zich niet te Amsterdam bevindt. Hij zou in Duitscliland vertoeven. Zijn opsporing is aan de politie gevraagd. Ladelichtster aangehouden. Herhaalde malen werd den laatsten tijd door verschillende winkeliers bij de Leeu warder politie aangifte gedaan, van lade- lichting. Als verdacht hiervan werd gis teren het 19-jarige meisje, G. v. D., wonen de in de Woonschepenhaven, te_ Leeuwar den, door de politie aangehouden. Zij is reeds een oude bekende van de justitie en werd reeds verschillende malen veroor deeld. Bij de laatste ladelichting ontvreem de zij 30. Een zonderlinge verloofde. Door middel van een huwelijksadverten- tie maakte een Amstelveensche schoone kennis met een heer uit. Utrecht. Woensdag ontmoetten de twee elkaar in de oude Bis schopsstad. De galant was zeer voorko mend en bezocht met het meisje tal van inrichtingen van vermaak. Waar genoem de titularis „vergeten" had voldoende geld bij zich te steken, klojJte hij al spoedig bij zijn nieuw meisje aan om voorschot. Zij toonde zioh niet karig en gaf contan ten. Tenslotte belandden de twee in een eafè. De man zag daar kans ongemerkt te verdwijnen met het taschje van het meis je, inhoudende ciroa elf gulden. Daar hel meisje vreemd was en geen raad wist hoe naar huis te komen, is onder de cafébe zoekers gecollecteerd; er is een bedrag van ƒ.9 bijeengebracht, welke cle zoo snood, verlatene ter hand werd gesteld. Yoor op sporing der verloofde zal de politie in den arm worden genomen. Tasch met geld gestolen. Mej. U. die met haar verloofde in den trein naar Woerden reisde, vermiste bij aankomst haar tasch met 40. In ver band hiermee, is te Utrecht een zigeunerin aangehouden, die met denzelfden trein heeft, gereisd. De tasch heeft, men op haar gevonden, doch van het geld was slechts 30 over. Paardendieven. De gebroeders S. uit Duitscliland af komstig, die zich te Groenlo gevestigd had den, werden gisternacht door den mare- chaussée van hun bed gelicht en gevan kelijk naar Zutphen overgebracht. Een der vorige nachten hadden zij in de gemeente Brummen uit een weide een stamboek- hengst gestolen, het dier over de Duit- sche grens geleid en in de omgeving van Minister verkocht. Te Zutphen hebben zij een volledige bekentenis afgelegd. Misdaad? Uit de Waal, voor Nijmegen, is opge- vischt het lijkje van een kindje van eenige maanden. De politie vermoedt een misdaad. Kind verwaarloosd. Te Dordrecht heeft zich. in de Wijngaard straat een ernstig geval van verwaarloo- zing voorgedaan. Ten huize der familie B. is n.l. een éénjarig kindje tengevolge van verregaande vervuiling overleden. Bij een inval der recherche is gisteren een en an der geconstateerd. De zaak is in handen der justitie gegeven, aldus meldt de „Msb." Met een mes gestoken. De politie te Middelburg heeft een man aangehouden, die na ruzie met een vrouw, met wie hij had samengeleefd, deze met een mes in het hoofd had gestoken. Daar na- had hij haar schoonzoon een steek in de borst toegebracht en bovendien een spiegelruit vernield. De wonden van de ge troffenen bleken niet van ernstigen aard te zijn. Ruzie in een dorpsraad. Uit Schoonhoven meldt men aan de „Tel.": In den raad van Moercapelle (Z.-H.) kan het wel eens gezellig toegaan. Tus schen den burgemeester en sommige raads leden heerscht al lang een gespannen ver houding, die tot allesbehalve parlemen taire tooneeltjes aanleiding geeft. In een vorige raadsvergadering werd de burge meester „een gestuurde jongen" genoemd, wien verzocht werd, zoo gauw mogelijk „weg te wezen". Thans speelde zich hij een voorstel van B. en W. om het salaris van een ambte naar ter secretarie te verhoogen, het. vol gende tooneel af: Het raadslid B. tot den burgemeester, die tevens secretaris is: „Tot mijn spijt was ik geen raadslid toen u tot secretaris benoemd bent en ik moet tot mijn leedwe zen zeggen, dat u nog secretaris bent, maar dat u als zoodanig nooit iets hebt De voorzitter: „Maak je toch altijd niet zoo druk, kerel." De heer B.„Jij verdient geld als se cretaris. Jij hebt dien man aangenomen en jij moet 'hem betalen. Jij De voorzitter: ,,Bjij moet je mond houden en mij niet- in de rede vallen." De heer B.: en ik zeg dat jij het hier op je slofjes af kunt en dat er in zoo'n snertplaatsje geen aparte ambtenaar poo dig is." Het slot van de geschiedenis was, dat de burgemeester geen verhooging voor zijn ambtenaar kreeg. Een 101-jarige. Mej. M. Groene veld te Mantgum (Fr.) vierde dezeT dagen haar 101 den verjaardag in het genot van een uitstekende gezond heid. Een „verstekeling". Te Obdam, nabij Hoorn heeft de eige naar van een lading kool, die zich in een spoorwagon, welke voor Duitschland be- stemd was, bevond, toen hij voor het ver trek de zending nog even kwam inspectee- ren, verborgen tusschen de koolstronken een jongen man bemerkt, die de reis als blinde passagier dacht mede te maken. Toen hij zich echter ontdekt zag, pakte de „verstekeling" in minder dan geen tijd zijn biezen. De algemeerre weerstoestand verbeterd. De weerkundige medewerker van het „Vaderland" schrijft: In de vorige beschouwing over het weer zijn enkele mogelijkhden genoemd bij het verdere verloop der verschijnselen. 0.a. is er op gewezen, dat de depressie, welke in het Westen lag, Oostwaarts zou kunnen vooruitdringen, waardoor het gebied van hoogen druk over Midden-Europa wegge drukt zou kunnen worden en het mooie weer dan een einde zou vinden. In dien zin heeft de nlgemeene luchtdrukking zich ge wijzigd. Dinsdagmorgen lag het centrum dier depressie nog ver ten Westen van Ier land en liep de grens tusschen lagen en hoogen druk ongeveer over Engeland. Gis^ termorgen was die grens Oostwaarts ver plaatst tot Denemarken en was de kern der depressie naar Ierland doorgedrongen terwijl zich over de Noordzee een tweede centrum had ontwikkeld. Tot- op zekere hoogte beteekende dit een slechter worden van den weerstoestand over Noordwest- Europa waarvan wij hier de gevolgen on dervonden. Eenigen tijd lang was daardoor een voor onweer guustige weersgesteldheid ontstaan en nam de bewolkig toe. Tot een uitbarsting is het 'hier niet gekomen en daar de secundaire depressie over de Noordzee gistermorgen zich van ons land verwijderde, klaarde het weer in den loop van den dag op, waarbij echter door de inval van koude lucht, uit het Westen een belangrijke afkoeling intrad. De maxi mum temperatuur (25 gr. C.) kwam in den voormiddag voor. Het heeft echter eenigen tijd, vooral in den namiddag en avond van Dinsdag eenigszins gespannen wat kans op de ontwikkeling van een onweerstoe- stad betrof. De plotselinge sterke stijging van de temperatuur (max. temp. Dinsdag 29 gr. Cj) wees daarop. Intusschen is ook de secundaire depres sie, welke Dinsdag in de Golf van Biscaye lag, en die voor den weerstand in het Zuidwesten gevaar opleverde verdwenen. Inplaats daarvan nam de luchtdruk weer eenigszins toe. In het algemeen is de weerstoestand se dert Dinsdag verbeterd. Zoodat ook de kansen op het langer voortduren van het mooie weer toegenomen zijn. Dat ook na de dreigende verstoring van den weers toestand voorbijgegaan is zonder dat het weer „bedorven" is, doet zien dat het weer nog steeds een sterke neiging heeft behouden om „mooi" te blijven. 1 t BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Paddenstoelenvergiftiging. De familie van den boekbinder Cronetr te Erlangen, is van het eten van zelf ver zamelde paddenstoelen zwaar ziek gewor den. Een 3-jarige zoon is gisterenmorgen gestorven. De toestand van den vader is zeer ernstig. Daarentegen zijn de moeder en een tweede zoon aan de betere hand. Geëlectrocuteerd. Bij herstelwerken op de spoorbaan Pa rijs'St. Germain, ter hoogte van de brug bij Ohatou, was gisterennacht een groep Kabylen gaan schaften, waarbij drie hun ner op den electriscïïen rail hadden plaats genomen, juist op het oogenblik, dat voor de eerste treinen de lijn weer op stroom werd gebracht. Zij werden alle drie door den hoogspan- ningsstroom getroffen. De onmiddellijk ont boden geneesheer uit Chatou kon slechts den dood constateeren. De overstroomingen van de Indus. Men spreekt van 300 d o o d e n. Uit Bombay wordt gemeld, dat de Indus door sterken regenval in de Pendsjaal nog steeds verder stijgt. De waterstand is de hoogste, die men in de laatste 50 jaren ooit gekiend heeft. Het gevaar bestaat, dat de stad Dera Ghazi Khan geheel door het water zal worden vernield. In het Sin-ge bied is de oogst reeds geheel verloren ge gaan, en ook de stad Kandakot loopt ge vaar. Uit Lahore wordt gemeld, dat het spoorwegstation Wak op 50 K.M. van Af tok door het water is verwoest. De wegen tusschen Pesjassar en Newsjara staan kilometers vep onder water. Volgens be richten uit Karachi in het Pendsaab-ge- bied zijn daar 300 menschen door de over stroomingen om het leven gekomen. Tal rijke dorpen werden geheel vernield en door het water weggespoeld. Slaapziekte te Rijssel. Een eigenaardig geval van slaapziekte doet zich sedert enkele dagen voor bij ©en 15-jarig meisje te Rijssel. Het meisje, dat in betrekking was, werd verleden week stijf op haar bed gebon den. Daar haar oogen wijd open waren wilde haar patroon haar wekken, doch het meisje gaf geen atwoord. Een geneesheer, die inmiddels geroepen werd, stelde vast, dat het hart van het meisje bijna normaal klopte, doch alle pogingen om haar tot het bewustzijn te brengen, bleven vruchteloos. Het meisje werd naar hare woning over gebracht. Zij is nu reeds een week in haren geheimzinnigen slaap gedompeld. Set eenige teeken van leven dat men ontwaart is het hijgen van de borst en het af ©n toe knippen der oogen. «I

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8