HAARLEMMERSTRAAT 130136 LAND- EN TUINBOUW SPORT STADSNIEUWS INGEZONDEN MEDEDEELING. CHEVIOT SCHOOL- BROEKEN, vanaf MANCHESTER SCHOOLBROEKEN vf FLUWEELEN SüHOOLBK OEKJSN If JONGENS- EN\ ,1 MEISJES CAPE» 1. BARETS ALPIN, all* kleuren FRAAIE PULL OVERS vanaf BLAUW KAMGARE& JONGENS PETTEN In onze Portiek verkoop E IJZERSTERKE PAD- VI ND ER SK O US EN m. Jacquard randen, leef- j tijd 8 jaar MEISJES SCHOOL- KOUSEN, prima manco leeftijd 5 jaar GESTREEPTE FLA NELLEN JONGENS BLOUSES GEKLEURDE KINDER- SCHORTEN m. mouwen WITTE MEISJES- SCHORTEN met bord. 0.47'° f 0.40 f 1.10 f 0.67 f 0.60 |apan- en Mantelstoffen. Buitengewoon vrord 'süoe aanttlcdlltQ in zilver, aan: mej. E. van der Zee, huishoudster bij den heer H. C. Schmitt. te Woerden; mej. A. van der Steen, huishoudster bij de familie Z. van der Mey, te Leiden; J. van Leeuwen, fabrieksbaas op de steenfabriek van den heer H. P. Koning, voorheen J. Sprey Lz.. te Z w a m m e r- d am; in brons, aan: Th. van Biezen, huisschildersknecht bij de familie A. M. de Lamaar, te Wasse naar; P. van 5t Veer, wonende te Barwouts- waarder, timmermanskecht in dienst van de familie Verwev. te Rietveld; H. Smit. besteller bij de Naamlooze Vennootschap Expeditie-onderneming van Gend en Loos, te Woerden; D. Brokaar. kettingboomer bij de firma J. en A. Le Poole, te Leiden: N. de Mey, voorman bij de Naamlooze Vennootschap Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij, te Leiden; W. Breedijk, scheepmakersknecht bij den heer H. J. Westhof, te Zoeter- w o u d e. Het conflict in de Zaansche houtindustrie. Gistermiddag had te Amsterdam een bijeenkomst plaats tusschen de partijen, betrokken bij de staking in het houtbe drijf te Zaandam. Zooals men zich zal her inneren zijn deze partijen voor het eerst bijeengekomen op Woensdag 14 Augustus om aan de staking, die bijna vijf maanden duurt een einde te maken. Deze conferentie is toen gesehorst tot' Vrijdag 16 Aug. De partijen zijn op dien dag niet tot een bevredigend resultaat gekomen. Daarna hebben de verschillende arbeidersorganisaties opnieuw vergaderd en aan de werkgevers verzocht nogmaals een onderhoud te hebben. Dit onderhoud is gistermiddag om half drie begonnen. Na ongeveer een uur ge confereerd te hebben hebben de werkne mers-afgevaardigden een afzonderlijke bij eenkomst gehouden. Vervolgens hebben beide partijen nogmaals vergaderd. Om vijf uur is de conferentie opgeheven om vanmiddag halfdrie te worden voortgezet. In dien tusschentijd zullen de partijen ieder afzonderlijk overleggen over de op de con ferentie van gistermiddag in het midden gebrachte voorstellen. Van ander zijde meldt men aan de „N. R. Crt.": Naar wij vdrnemen houdt het voorstel van de arbeidersorganisatie, ge daan in de gistermiddag te Amsterdam ge houden conferentie tusschen werkgevers en werknemers verband met de sympathie staking van de havenarbeiders. Het bestuur van de bootwerkersvereeni- ging „Eensgezindheid", heeft eveneens gis termiddag met de scheepvaartvereeniging Noord besprekingen gevoerd over vernieu wing van het arbeidscontract, dat 1 April 1.1 was afgeloopen en waarbij par tijen zijn overeengekomen dat men zoolang de besprekingen zouden duren, de voor waarden van het oude contract zou nako 'Omtrent de gisteren gehouden confe rentie tusschen de scheepvaartvereeniging en de bootwerkers, vernemen wij, dat do arbeiders bereid zijn direct het werk op de oude voorwaarden te 'hervatten. In dit voorstel wil de scheepvaartvereeniging niet treden. Zij wenscht, dat liet werk op de nieuwe voorwaarden, welke eenige loons verlaging inhouden en waarover partijen nog niet hebben beraadslaagd, wordt her vat. Eerst als dit het geval is, zal men over de nieuwe arbeidsvoorwaarden con- fereeren. Het nieuwe contract behelst o.a. de instelling van een centrale arbeidsbe middeling. Oproep in verband met de Jeugd- Demonstratie van 1 September. Zondag a.s. wordt onze grootsche de monstratie van jongeren in Nederland in geluid met een H Mis in de St. Hubertus- kapel te Amsterdam, waaronder predica te van Praeses van Galen. Deze H. Mis wordt gezongen door Amsterdamsche de monstranten en uitgezonden door de K.R.O. Stemt Zondagmorgen in uwe huizen of vereenigingen af op de K.R.O. te 8.15 uur. In den namiddag wordt door de K.R.O. te halfvier de demonstratie van Houtrust te Den Haag uitgezonden. Namens het K. R. O.-Comïté Kath. Jong Nederland. J. TH. VAN GALEN. Secretaris. Gdoekoope trein. Op Zondag 8 September a.s. zal ©en goedkoope trein 2e en 3e klasse, loopen van den Haag S.S., Voorburg, Zoetermeer- Z., Zevenhuizen-M., Leiden, Zoeterwoude, Hazerswoude-K., Alphen a. d. Rijn, Zwara- merdam. Bodegraven, Waarder, Gouda, Oudewater, Woerden, Harmeien, Vleuten en Utrecht C.S. naar Oosterbeek Hoog, Arnhem, Oosterbeek Laag en Nijmegen en terug. P. H. C. Brunt, t Te Wassenaar is, 59 jaar oud, overleden de heer P. H. C. Brunt, referendaris bij de Algem. Rekenkamer. De thans ontslapene ving in 1SS9 als tweede klerk zijn ambtenaarsloopbaan bij de Algem. Rekenkamer aan, bij welk col lege hij de verschillende rangen doorliep en in 1918 werd bevorderd tot referen daris. In dezen rang was hij laatstelijk chef van de Ie afdeeling (Uitgaven). De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden a.s. Zaterdag le 12 uur op de begraafplaats Rhijnhof bij Leiden. Bloembollen. In- en uitvoer. Over Juli bedroeg de uitvoer 30.281 K.G., voor 31.306 en gedurende het tijdvak Ja nuariJli 3.588.144 K.G. voor 3.653.027 te gen 2.419.392 K.G. voor /2.412.90S verleden jaar. Het gewichtsc-ijfer van den invoer be droeg 470.674 K.G. voor 314.135 en vanaf Januari 782.910 K.G. voor 564.014. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Vergadering District Leiden. In ..Lunchroom Americain" aan de Steen straat had gisteravond plaats een vergade ring waartoe de vereenigingen, ïessortee- rende onder het District Leiden van den D. H. V. B., waren opgeroepen door Rector Groot naar aanleiding van het aftreden van het geheele Districtsbestuur wegens gerezen meeningsverschillen omtrent de niet-verkiezing van den Districtscandi- daat voor het 'hoofdbestuur van den D. H. V. B. Aanwezig waren de vereenigingen-V. V. L., D.O.S., O.V.Vv, Meerburg. S.N'.A,. Tcij- lingen, R.-K. S. V. Leiden, S.J.C., Lisse, A.S.C., D.V.O. en het afgetreden bestuur van het District. Het hoofdbestuur van den D.H.V.B. was vertegenwoordigd door den Eerw. Voorzitter, Pater Ph, Esser, en den secr.-penningm. G. Rruyver, en den geest.- adviseur Reetor S. Braakman. Tegen halfnegen opende Rector Groot de vergadering, die de hoop uitsprak, dat het een „conferentie van herstel" zou zijn. Successievelijk kregen alle vereenigingen de gelegenheid hun meening te uiten om trent de onderhavige punten. Het hoofd bestuur heeft bij monde van zijn voorzitter en van den geest.-adviseur de gerezen vra gen beantwoord, en wel in dien zin, dat ten slotte niemand meer er iets tegen had langs den gewonen, organisatorisc'hen weg verder te werken. De hoop werd uitge sproken, dat het oude districtbest uur weer terugkeert. DE JEUGDDEMONSTRATIE OP 1 SEPTEMBER. Het volgende programma is vastgesteld voor de vereenigingen, welke de gezamen lijke tocht naar Den Haag maken. De leiders der groepen zorgen om kwart voor 12 uur op het plein voor het Station alhier aanwezig te zijn. Alle deelnemers moeten om 12 uur op bovengenoemd plein zijn. Door een afzonderlijke toegang gaan alle deelnemers onder geleide van hun leiders het perron op naar de gereedstaan de extra trein. De aankomst van dezen trein in Den Haag is bepaald op 12.30 uur. Vanaf het station van aankomst wordt in optocht gemarcheerd naar het Malie veld. Hier volgt aansluiting bij de verschil lende plaatselijke groepen üit ons Bisdom. Daai'na gezanmenlijke afmarsch naar Hout- rust. Om 3 uur feestelijke intocht vail de dui zenden leden der Jeugdvereenigingen van het Bisdom Haax-lem met talloozc vaandels en vlaggen en 10 muziekcorpsen. 3.30 uur. Pontificaal Lof op hot terrein, te celebreeren door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, waar onder feestrede door den Zeereerw. Pater Bori'omaeus de Greeve, en opdracht aan Koning Christus. 4.30 uur. Défilé langs den Bisschop en overige autoriteiten besloten met een toespraak van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aen genent. Hierna afmarsch naar de Theresia-school aan de Parkietlaan, waar consumptie zal worden verstrekt, speciaal voor de ver eenigingen welke zich bij de gezamelijke Leidsche stoet hebben aangesloten. Daarna in optocht ndar den trein welke om 19.57 uur of 3 min. voor 8 uur in Leiden zal aan komen, waarna ontbinding der stoet. De volgende aanwijzingen zijn voor alle deelnemers van het grootste belang: Ieder zorge uiterlijk 12 uur present te zijn. Hij die te laat is kan niet met de extra trein mede. Alle deelnemers houden zich strikt aan de aanwijzingen welke door de leiders ge geven worden. Ieder neme eenige boterhammen mede om in den trein op te eten. De jongens ne men in den optocht geen bagage, als taa- schen, pakjes of dergelijke mede. Ook is het verboden in den optocht te rooken of te snoepen. Bij het voorbijgaan eener kerk wordt de Romeinsche groet gebracht aan het H. Sacrament. Door de gezamenlijke patronaten is het muziekcorps „Perosi" geëngageerd, waar door de Leidsche stoet haar eigen muziek gezelschap heeft. De jongens zullen door houding en het loopen in de marschmaat laten zien dat zij op prijs stellen wat door de Patronaten voor hen gedaan is. Verdere instructies zullen tijdens den optocht gegeven worden. Ouders en Overheden worden verzocht de jeugdige deelnemers attent te maken op den grooten dag welke wacht en hen te wijzen op houding en gedrag gedurende de plechtigheden. Het Plaatselijk Comité. AFSCHEID A. v. d. MEER EN G. H. LAAGLAND. Hedenmorgen had in het gymnastieklokaal van de Zusterschool aan de van der Werff- straat in tegenwoordigheid van eenige lo den van het schoolbestuur, pastoor A. Leu- sen en de heeren Jac. Creyghton, G. Ka- gie en H. Simonis, den heer J. Baak Jzn., inspecteur van het Lager Onderwijs, den heer J. L. v. Heteren, hoofd der R. K. Jon gensschool aan de Haarlemmerstraat, de ondei*wijzers(essen) en leerlingen der school Pelikaanstraat, het afscheid plaats van de heeren A. v. d. Meer, hoofd der school Pelikaanstraat en G. H. Laagland, onderwijzer aan die school. Beide schei dende onderwijzers werden te even 11 uur piet. hun echtgenooten en verdere familie in het' gymnastieklokaal ontvangen. De voorzitter van het schoolbestuur, de zeereerw. heer pasi-oor A. Leusen, Bprak het eerst de scheidende functionarissen toe. Zich allereerst richtende tot den heer v. d. Meer, bedrukte spr. hem voor al het geen hij gedurende die vele jaren voor het onderwijs en in het bijzonder voor het on derwijs in de school Pelikaanstraat heeft gedaan. Spr. hoopte, dat den heer. v. d. Meer nog vele jaren van welverdiende rust zouden geschonken worden en dat hij ge durende al dien tijd met voldoening op zijn werk moge terugzien. Tevens hoopte spr., dat hij diezelfde voldoening moge smaken, wanneer hij, bij het zien van zijn leerlingen op straat, zich zelve herinnert te hpbben mogen medewerken, aan hun op voeding. Ook tot den heer Laagland sprak pas toor Leusen hartelijke woorden van dank voor zijn bemoeiingen voor het onderwijs en hij uitte den wen'.rit, dat hem nog vele jaren van rust. mogen gegund zijn. Hierna sprak de heer J. Baak Jzn. woor den van dank tot de scheidende functio narissen en vroeg speciaal den heer v. d. Meer, of hij belang wilde blijven stellen in de school en zijn opvolger, waar noodig, met raad en daad te willen bijstaan. Vervolgens sprak de heer H. Meyer, on derwijzer aan de school Pelikaanstraat, thans benoemd tot tijdelijk hoofd dier school. Deze sprak ongeveer als volgt: Wanneer ik een oogenblik terug zie op de jaren van uw hoofdschap aan deze school, dan denk ik vanzelf ook aan de welwillendheid en vriendschap steeds van u ondervonden. Wat leefdet ge niet mee met uw persoueel in lief en leed. Heersch- te er vreugde, gij deeldet mee in de blijd schap, maar ook. werd iemand gedrukt door kommer en leed, hoe wist gij niet al tijd woorden van troost te vinden om ons weer te - bemoedigen en ons den weg te wijzen naar Hem, bij Wien waro troost to vinden is. En gij koiult dat doen, om dat gij zelf bij ondervinding wist, wat er zoo al in het dagelijksc-h leyen komt kijken. Maar daarenboven, wat waart gij ons altijd een voorbeeki van ijver en nauwe plichtsbetrachting. Al ernstig ongesteld moest gij zijn wildet gij van de school weg blijven, al zeer ernstig moest de reden zijn wildet gij eens een dag verzuimen., Welk een werklust en ijver stelde gij ons steeds voor oogen. Hoe wist gij het hart an onze jongens te winnen, dip toch zoo moeilijk te winnen zijn, dat het zelfs ge beurde, dat een jongen naar u toe kwam en spontaan zeide:,, Wat bent u toch een goeie meester". Zie, dit zegt veel meer, clan ik met veel woorden zou kunnen zeg- gen. En daarom, voor gij uit ons midden ver trekt, zeg ik u namens allen hartelijken dank voor de wijze, waarop gij voor ons hoofd der school zijt geweest. Wij hebben clan ook gemeend het niet enkel bij woor den te moeten laten, maar u ook een stof felijk blijk van dien dank te moeben a-an- .bieden. In vereeniging met onze jongens, die dan toch ook wel wat voor hun boven meester wilden doen, bied ik u dan deze schemerlamp aan, terwijl ik nog tot slot den wensch en de hoop uitspreek, dat het u moge gegeven zijn nog vele avonden met uwe echtgenoote gezeten naast deze lamp van uwe welverdiende rust te mogen genie ten. En u ook, geaohte collega, voor gij heen gaat van harte dank voor de vriendschap pelijke verhouding, welke er altijd tusschen u en ons besfond. Ook u wilden we zoo niet van ons laten heengaan. En daarom verzoek ik u namens ons allen dezen rook tafel te aanvaarden. Nadat vervolgens- de heer J. L. v. He teren, hoofd der school Haarlemmerstraat, als collega, den heer v. d. Meer had toe gesproken en erop gewezen had, dat een goede buur beter is dan een verre vriend, maar dat daai-naast de heer v. d. Meer ook een goede vriend voor hem is gewees', trad de leerling H. Lek naar voren, die als volgt, sprak: Voor ons allen ie thans een gewichtige dag aangebroken, voor ons. Want onze hoogemeester gaat voorgoed van ons heen. Zoo'n groot deel van zijn leven heeft hij gegeven aan de opvoeding der jeugd, maar vooral aan het onderwijzen der Leidsche jeugd. Nog vele onzer ouders zijn geweest leerlingen van Meester v. cl. Meer en ook wij hebben altijd graag bij hem schoolge gaan. En daarom past heb mij vandaag wel, uit naam van al uw jongens, u harte lijk dank te zeggen voor al datgene wa.t u voor ons zoowel i n als buiten de school hebt gedaan. Maar niet alleen is deze dag gewichtig voor ons, ook voor u, want nu u voorgoed van ons weggaat, wordt er 'n deel van uw leven afgesloten waarin u steeds hard werkte voor ons. Niet altijd werd uw arbeid door ons ge waardeerd, maar toch zijn we u allen zeer dankbaar. God geve, dat. u nog vele ja ren gespaard moge worden om in goede gezondheid van uw welverdiende rust te genieten. Als stoffelijk blijk van onzen dank meenden wij niet beter te kunnen doen dan naar beste vermogen te sparen voor de schemerlamp, die u zoo juist door Meester Meijer is aangeboden. Lang leve onze hooge Meester. Hoeral Nadat ten slotte een afscheidslied was gezongen, nam de heer v. d. Meer zelf het woord. Hoe zal ik woorden vinden van dank, aldus spr., voor zooveel bewijzen \van vriendschap en liefde! Spr. zeide, dat zijn hart-vol was van dank, maar ook van weemoed, omdat hij moet wijken van een plicht, die hem zoo dierbaar was gewor den. Spr. brengt dan allereerst dank aan God, die hem de kracht heeft gegeven om uitbreiding te mogen geven aan zijn naam en heerlijkheid. Hij meent voorts te weinig gedaan te hebben bij de vervulling van zijn plicht. Dank brengt spr. vervolgens aan den zeereerw. heer pastoor Leusen. Het is niet te zeggen, wat pastoor Leusen voor het onderwijs hier ter stede heeft gedaan, spe ciaal ook wat zijneerw. voor hem heeft ge daan. Spr. vraagt zijneerw. zijn dank ook over te brengen aan de overige leden van het schoolbestuur. Dank wilde spr. ook brengen aan den vertegenwoordiger van het rijksschooltoe- zicht, den heer Baak. Spr. wil volmondig bekennen, dat. er tekortkomingen zijn ge weest, maar aan den wensch van den heer Baak. zich te willen blijven interesseeren voor het onderwijs en de school, wil spr. gaarne voldoen. De heer Meyer, aldiis zeide de heer v. d. Meer, had hem te veel opgehemeld. Spr. heeft altijd een gewillig oor gevonden bij de onderwijzers. Er heeft altijd liefde en vrede geheerscht en arbeidslust. Spr.'s clank gaat daarom uit naar het geheele personeel, dat steeds een groote welwil lendheid en meegaandheid aan den dag legde en waarvan hij gedurende al die ja ren trouw en ijver heeft, ondervonden. Spr. dankt vervolgens den heer Kagie, administrateur van de scholen, hartelijk voor de prettige samenwerking en richt zich clan tot zijn jongens, die hij engeltjes noemde, met. een B ervoor. Na- eenige va derlijke vermaningen belooft spr. zijn jon gens een gezellig middagje en dankt hij tenslotte nog eens hartelijk allen die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken heb ben gemaakt. Na even met pastoor Leusen en inspec teur Baak gesproken te hebben, deelde de heer v. d. Meer mede, dat de jongens he denmiddag vrijaf hadden, hetgeen met blijdschap werd aanhoord. Hiermede was de eenvoudige treffende plechtigheid ten einde. 3 OCTOBER-VEREENSGING. Kunst-avond op 1 October a.s. Evenals vorig jaar, toen de Cantate „Leidens Strijd en Zegepraal" is opgevoerd geworden, zal ook dit jaar wederom een Muziek avond worden georganiseerd, meer speciaal niet de bijzondere bedoeling, het geboclene per radio uit te zenden. De hier zoo wèl bekende vereeniging „Sursum Corda" zal onder leiding van ha ren bekwamen dirigent, den heer Hu bert Cuypers een voor dezen avond met zorg uitgezocht program uitvoeren, waar bij mevrouw Maart je Offers als soliste zal optreden, die hare medewerking wel willend aan -het bestuur der 3-October- Vereeniging heeft aanjfcboden. Dat belooft dus met recht een avond yan kunst te wordenDe A.V.R.O. heeft zich bereid verklaard, het programma uit te zenden, zoodat heel Nederland een avond van kunstgenot wacht. De R. K. Militairen-Vereeniging. Een oproep om medewerking. Donderdagavond hacl in de R. K. Mili tairen-Vereeniging een vergadering plaats ter bespreking van de a.s. herhalings-oefe- ningen, die zullen plaats hebben van 12 tot 29 September. Aan 't bestuur werden eenige leden toe gevoegd, die zich zullen belasten om het onaangename van die dagen voor de dienstplichtigen zooveel mogelijk te ver lichten. Door het bestuur werden daartoe "gekozen als voorzitter de weleerw. pater Frigge en de 'heeren A. Sanders, H. Bo- kern J. Alofs, F. Driessen, J. Remundt en M. Lindenhof, die zullen zorgen, dat de militairen iederen avond een afwisse lend programma in de R. K. Militairen- Vereeniging kunnen vinden, o.a. wed strijden, muziekuitvoeringen en tooneel- voorstellingen. Dat dit noodzakelijk is heeft de erva ring maar al te goed bewezen. De dienst plichtigen zijn gedwongen om 17 dagen hun werk te verlaten, velen ook hun huis houden, om die dagen in hun garnizoens plaats door te brengen. Men begrijpt, dat het organiseeren van dezen avond veel geld kost, maar daar voor schrikt het bestuur niet terug, want het weet, dat iedereen gaarne er iets voor over heeft. Inwoners van Leiden, gij weet en ziet wat de R. K. Militaire Vereeniging voor de militairen doet, maar vooral ook inwoners van de omliggende plaatsen, die zooveel aan die vereeniging verschuldigt zijt, toont nu eens uwe edelmoedigheid en zendt uwe gave: versnaperingen, siga- Gemeentelijke Aankondigingen Stedelijk Museum „De Lakenhal". Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Stedelijk Museum „De Lakenhal" op Zater. dag 31 Augustus a.s., ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, slechts geopend zal zijn tot des n.m 12.30 UU' A. VAN DE SANDE BAKHUYZEX, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1929. Badhuis Van der Werffstraat. Burgemeester en Wethouders van Leidei brengen ter algemeene kennis, dat het ge meentelijk Badhuis in de Van der Werff straat op Zaterdag 31 Augustus a.s., tei gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin, slechts geopend zal zijn tot des n.m. 12.30 xrar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, 30 Augustus 1929. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat door hen ontheffing van het sluitingsuur voor winkels is verleend, uitsluitend ten aan zien van den door de Christelijke Jeugd- vereeniging N.O.M.A.T.E.G., op 4 en 5 Sep tember a.s. in het gebouw „Prediker", Jan Vossensteeg 17, te houden bazaar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1929. LEIDEN. De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Aug. tot en met Zondag 1 Sept. waargenomen cloor de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. ren of prijsjes voor de wedstrijden, aan den heer A. Sanders, Haarlemmerstraat. 131. De herhalingslichting zal u dankbaar zijn en een aangename herinneinng uit eiclen medenemen. Vliegpost naar Ned.-lndië. De directeur van het postkantoor alhier verzocht ons opname van het volgende: Binnenkort zullen wederom vliegtoch ten naar Nederlandsch-Indië worden uitge voerd 'en wel vanuit Amsterdam-Schiphol op 12 en 19 September, 3 October exi ver volgens om de 14 dagen. Met deze vliegtuigen zal alleen gewone en aangeteekende luchtpostcorrespondeu- tie (met. uitzondering van smukken met aangegeven waarde) voor Nederlaudsch- Indië worden verzonden. De verschillende luchthavens in Indiö zullen, naar wordt verwacht, in 9 tot 11 dagen bereikt worden. Het boven de gewone porten en rechten verschuldigde luchtrecht behoort door raiddel van bijzondere luchtpostzegels op de stukken gekweten te worden en ba. draagt a. voor briefkaart en postwissels 40 cent per stuk, b. voor de overige stukken 75 cent por 20 gram gewicht. De stukken behooren te worden voorzien van een ten postkantore verkrijgbare strook „Per luchtpost, par Avian" of wel van eene zeer dxiidelijke dienovereenkom stige aanwijzing. De bus aan het Hoofdkantoor te Leiden wordt op de dagen van vertrek voor de laatste maa lgelicht te 2.40 uur in den nacht. Feest vieren en goed doen. De verjaardag van H. M. de Koningin zal morgen, zulks is overduidelijk uit de talrijke berichten reeds gebleken, morgen op feestelijker wijze gevierd woixlen dan tot lieden het^ geval is geweest. Maar men mag met het vieren van feest ook niet vergeten goed te doen en steun te verleenen. Dien steun roept de Leidsche Reddings brigade van haar burgerij in. 't Is tot in den treure herhaald, dat de Leidsche Red dingsbrigade veel geld noodig heeft om het qjateriaal in goede conditie te houden. Herhaaldelijk werd reeds gewezen op de schandelijke vernielzucht, waaraan red- dingshaken en -lijnen ten prooi vallen. De Leidsche Reddingsbrigade neemt de feestviering van morgen te baat om een bijdrage van de feestgangers te verzoeken. In den reclame-optocht van de Vereen:- ging „Koninginnedag" zal een wagen met reddingsmateriaal mederijden, terwijl pad vinders tijdens den optocht loten ten ver koop zullen aanbieden. De prijs hiervan bedraagt slechts 10 cent. Men houde zijn dubbeltje gereed! Wie lid of donateur van de Reddingsbri gade wil worden, deponeere zijn visite kaartje in de auto! „St. Barbara". Bovengenoemde vereeniging hield baar jaarvergadering. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met gebed, wer den de notulen voorgelezen en onder dank goedgekeurd. De jaarverslagen van secre- tai'is en penningmeester werden uitge bracht-. Blijkens het financieel© overzicht van inkomsten en uitgaven was er een ruim saldo aawezig. Mededeeling werd gedaan van een ju bileum van den plaat selijken Volksbond, hetwelk binnenkort zal plaats hebben en waai'voor van alle onderafdeelingen werd gevraagd, een geschenk beschikbaar t< stellen. In deze werd een bevredigend be sluit genomen. De bestuursleden, die aftredend waren, werden herkozen, terwijl een functiever wisseling plaats had tusschen voorzitter Klein en vicevooixz. La Riviere, zoodat dit thans is omgekeerd: La Rivière is voor zitter. N. C. Klein, vice-voorzitter. Nadat een ruim gebruik was gemaakt van de rondvraag, werd de vergadering met gebed gesloten. j

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2