UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK •AAN DEN VOORAVOND VAN DEN EERSTEN SEPTEMBER De Roomsch-Katholieke Jeugdbeweging pa Nederland staat aan den vooravond van een grooten dag. Den dag van 'het eerste gemeenschappe- jjjk optreden der beweging naar buiten. Zondag a.s., den eersten September, zul- Jen onze jonge mannen uittrekken met dui zenden, om te getuigen van hun jeugd idealen en te propageeren hun beweging, en in 'Zeeland, in Twente, in Holland en jjiXL'burg, in Brabant en Utrecht zullen zij met wapperende banieren en fieren groet hun hulde gaan brengen aan hun Honing Christus en te gelijk belijdenis afleggen van hun trouw en aanhankelijkheid aan geestelijke en wereldlijke overheid. Heeds weken en maanden was het al leven en beweging in de rijen van onze katholieke jongeren Toen het wachtwoord was uitgegeven, dat 1 September zou worden de dag van katholiek Jong Nederland, heeft men een drachtig de handen ineengeslagen en is men zich gaan voorbereiden in waardigen ernst en blij enthousiasme, om dien dag tok inderdaad te maken tot een grootscbe - manifestatie van liefde en toewijding aan Christus, den Koning der katholieke jeugd- beweging en katholieke jongelingschap. Zoo staan thans circa 50.000 jongeren klaar om Zondag a.s. in aaneengesloten geheel met gelijkluidend programma en overeenstemmende idealen uit te trekken in groepen van duizenden en in Utrecht en Maastricht, Breda en Den Haag, Eid- hoven en Hulst, Bergen op Zoom en Hen- gelo openlijk te getuigen van wat er leeft V aan Christus' liefde en Christus' trouw in de 'harten der katholieke jongeren. En terwijl die scharen van jongeren uit- gaan naar buiten, zal katholiek Nederland zich verheugen en blijde meeleven, God dankend, dat het jongere geslacht klaar r staat om de traditie der ouderen te hand haven en voort te zetten het werk van ka- tholieken durf en katholieke actie, door hen met zooveel zorg en offer begonnen en tot stand gebracht. - Om de algemeene belangstelling van katholiek Nederland nog sterker te scher- - pen op de jeugddemonstraties van_ katho- 1 hek Jong Nederland op Zondag a.s., zij nog e een enkel woord over de beteekenis daar van hieraan toegevoegd. i Vooreerst dan dienen de aanstaande i jeugddemonstraties niet beschouwd te wor- den als een op zich zelfstaande gebeur- tenis. Zij hangen samen met den groei en ont- wikkelingsgang van het katholieke jeugd- 3 werk in Nederland. e We mogen ze beschouwen als een uiting 3 van wat er in de jongste jaren leeft in de I rijen van onze jongeren. Ze zijn een gevolg van den drang om zich uit te spreken; een roep naar krach tiger werkzaamheid; een zucht om van uit de sfeer der passiviteit naar actieve zelfbeleving over te gaan; de openlijke manifestatie van het verschijnsel, dat het katholieke jeugdwerk van het type van jeugdzorg bezig is zich te ontwikkelen naar de nieuwere vormen van een frissche jeugdbeweging, Dit verschijnsel is niet alléén in de krin- 3 gen van het katholieke jeugdwerk waar te 0 nemen. We treffen het aan over de ge'heele linie van jeugdwerk, zoowel in Nederland als daarbuiten. Elders is men daarin zelfs reeds voor- gegaan en heeft zich dat ontwikkelings- proces al reeds eerder voltrokken. De jeugd van onzen tijd, die in geheel andere levensomstandigheden opgroeit dan voorheen, vraagt dat en heeft het 1 noodig; zij roept om een persoonlijk aan deel in het eigen ontwikkelingswerk en wil door zelfopvoeding en zelfwerkzaam- i beid zich scholen voor de levensroeping, die zij in onze maatschappij heeft, te ver- vullen. Op zich een verblijdend verschijnsel Goéd geleid en gevormd zal zich daar- e uit innners het jongere geslacht des te be- l ter kunnen voorbereiden op die algeheele zelfstandigheid, die de bekroning van al len opvoedingsarbeid moet wezen. Dat ons katholieke jeugdwerk dien eisclj, van onzen tijd verstaat en door de medehulp der jongeren zich roeer en meer in die richting gaat ontwikkelen, mogen w,e Zondag a.s. in de demonstraties van onze katholieke jongeren blijde begroeten en a'ls een eerste verdienste van dit open baar optreden van katholiek Jóng Neder land aanmerken. De demonstraties van 1 September ge- ven nog om andere gronden reden tot vreugde. Ze zijn het eerste gemeenschappelijk aantreden en samenwerken van onze jon geren, en daardoor laten we hopen bet begin en de voorbereiding van de toe- bomstige ééne katholieke jeugdbeweging in Nederland. 'De in groote vrijheid gegroeide B,. K. Jeugdorganisatie heeft in het verleden ge leid niet slechts tot groote verscheiden heid, maar ook tot groote gedeeldheid. Buiten het gemeenschappelijk katholieke levensprogram werd in onze jeugdorgani satie feitelijk geen eenheid gevonden. Op 1 eigen kracht dreef iedere vorm van jeugd werk zijn eigen bestaan. Hoe vaak werd niet uitgesproken het verlangen naar eenheid van organisatie. van werkzaamheid en beweging. lederen dag opnieuw werd de noodzakelijkheid daarvan sterker gevoeld. Vooral de latere jaren, waarin ook de katholieke jeugdbeweging voor groote nieuwe en moeilijke problemen gesteld werd, openbaarde zich ook meer en meer de drang om door gemeenschappelijk over- log en door gemeenschappelijke actie tot de oplossing van de moderne jeugdvraag- stukken te komen. De jeugddemonstraties van a.s. Zondag zijn niet anders dan het verblijdende re sultaat van dien drang naar grootere een heid. Wat reeds langeren tijd leefde in velerlei kring is op natuurlijke wijze tot werkelijkheid gegroeid. Men heeft, elkan der gevonden en ervaren, dat door ge- meenschappelijken ailbèid, ook op het ter rein'der jeugdorganisatie zoovéél is te be reiken en zulk een macht ten goede kan worden ontwikkeld. Doch ook is men door den gemeenschap- pelijken voorbereidingsarbeid zich er van bewust gaan worden, dat een blijvende vorm van organisatie met, behoud van zelfstandigheid op eigen terrein .in onze katholieke Jeugdorganisatie zeer goed mo gelijk is en is men door de demonstraties dichter tot de overtuiging gekomen, dat. de ééne groote jeugdbeweging van katholiek Jong Nederland geleidelijk haar wording nadert. In dat opzicht zijn ook voor de jongeren zelf de demonstraties van groote betee kenis. Ook onder hen zelf ontwikkelt zich ster ker het saamhoorigheïdsgevoei. Ook daér wordt begrepen, dat alléén door sterkere aaneensluiting en door gemeenschappelijk optreden kan ontwikkeld worden de zede lijke kracht, die de katholieke jeugd van onze dagen als steunpunt noodig heeft, om op de straat, fabriek, kantoor of ate lier staande te blijven te midden van al de zedelijke gevaren, waartegen zij voort durend heeft te strijden. Een frissche. krachtige jeugdbeweging, die ook openlijk met haar idealen voor het licht durft te verschijnen en publiek op de straat zich durft uit te spreken is voor onzen tijd in derdaad voor den jongen man zulk een machtig hulpmiddel, om ook yannoer hij staat in de branding van den dagelijkschen strijd van het leven, zijn beweging en baar beginsel-program niet te verlooche nen. Wat baat de zorg van het jeugdwerk, wanneer de. jongen wel Roomsch durft zijn binnen de grenzen van het eigen gebied der jeugavereeniging, maar het niet durft 1>e wezen, wanneer hij staat in het open bare leven van de straat en de fabriek met 'haar verleiding en gevaren? Hoe menig jongere is zwak geweest, omdat hij zich zoo alléén voelde staan in zijn strijd en den steun miste van de open lijke getuigenis en de openbare werk zaamheid van de jeugdvereeniging, waar toe hij behoorde? Wanneer hij maar gelegenheid had ge had, om ook openlijk zich uit te spreken en van zijn beginselen te getuigen, en den steun maar voelde van de massale een heid en activiteit van zijn eigen beweging, hij zou zijn woord niet ontrouw zijn gewor den, maar propagandist zijn geweest voor de beweging, die zoo stprlc zijn belangstel ling en liefde wist te trekken. Wanneer straks dan ook in drommen van duizenden onze katholieke jongeman nen zijn opgegaan om hun Koning Christus openlijk trouw te zweren en tegelijkertijd fier en vrij de vaan van hun jeugdbeweging te volgen, zullen we dan niet mogen ver wachten, dat ook na dien eersten Sep tember zij zich sterker aan Christus en aan hun katholieke jeugdbeweging zullen gebonden weten! Ten slotte is er nog een laatste reden, om onze. volle aandacht aan de jeugdde monstraties te schenken. 't Is om den inzet, waarom dat alles ge beuren gaat. Onze mannelijke rijpende jeugd gaat Zondag a.s. een machtige geloofsdaad stellen. Zij gaat zich toewijden aan haar Ko ning Christus en getuigen, dat ze Hem als Heer en Meester wil volgen en dienen. Geen leuzen op stoffelijk gebied zullen Zondag door onze katholieke jongeren worden aangeheven; geen program van eischen zal worden aangeboden. Slechts de roep? ..Voor Christus, onzen Koning! God wil het! Amen" zal weer klinken, en daarmede zal worden aange duid. dat onze katholieke jeugdbeweging geen ander uitgangspunt en geen ander einddoel heeft en kennen wil dan Christus, den Koning der Eeuwen, aan Wien alles en allen en ook de jeugd toebehoort. Voor Christus, onzen Koning! Katholieken van NederlandMet, dat woord op de lippen, gaan uw kinderen Zondag op ter demonstratie Volgt gij hen om wille van-dat hooge ideaal met al uw belangstelling en mede leven. Laat het enthousiasme van uw jongeren ook uw enthousiasme wezen! Bidt met katholiek Jong Nederland den zegen van ons aller Koning Christus over uw kinderen en 'hun jonge beweging af, opdat uit hen moge groeien een geslacht, onzen Koning Christus waardig. Vereenigt u met ons en houdt u bereid en heft, met katholiek Jong Nederland aan den gemeenschappelijken groet: Voor Christus, onzen Koning! God wil het! Amen. De voorzitter der Interdiocesane Jeugdcommissie. B. H. DE GBOOT. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Dinsdag 3 September instal latie van den burgemeester. Bcuw van garages. Verbree ding Schouwweg. In het vil la-dorp Wassenaar worden vele woningen bewoond, die onbe- bewoombaar moeten worden geacht! Woningbouw nood zakelijk. De Baad dezer gemeente heeft Woens dagmorgen vergaderd onder voorzitter schap van den heer Drop, Wethouder Loco- Burgemeester. Na de goedkeuring der notulen doet de Voorzitter voorlezing van het Ivon. Besluit d.d. 20 Augustus 1029 houdende benoeming van den heer J. J. M. Wiegman tot Bur gemeester dezer gemeente. Deze mededee- ling wordt staande aangehoord. In ver band hiermede deelt de Voorz. mede, dat hij van plan is, om een openbare vergade ring van den Baad te beleggen tegen Dinsdag 3 September a.s. des namiddags 3 ure, in welke vergadering de heer Wieg man als Burgemeester zal worden geïn stalleerd. Voorts deelt hij mede, dat er op dien dag tnssehen 4.155.15 ure ten Baad- huize gelegenheid zal bestaan om met den Burgemeester en Mevrouw Wiegman ken nis te maken. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van eenige missives van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten en van een brief van dit College houdende mededeeling, dat het bezwaar blijft maken tegen de goedkeuriug van het raadsbesluit tot inbreng van de was- en waterleidingbe drijven in de N.V. Electriciteits Maat- srhsppij. Op voorstel van den Voorzitter wordt goedgevonden dezen brief voor de leden ter lezing te leggen. De heer Van Leeuwen merkt op, dat bij deze mededeeling met voldoening heeft vernomen, omdat hij zich steeds tegen den inbreng heeft, verzet. Op een adres van de B. K. Vereenigïng „Moederschapszorg" te Heerlem, om sub sidie wordt afwijzend beschikt. Een verzoek van Th. Strik om restitutie van betaalde bouwleges tot een bedrag van 12.—, wordt ingewilligd. Op een verzoek van J. C. van Biet om tegemoetkoming in de kosten van het aanschaffen van leer middelen enz. ten behoeve van het volgen van het Mulo-onderwijs door een zijner kin deren wordt afwijzend beschikt. De heer Boender informeert, waarom af wijzend is beschikt op een verzoek van J. Heidinga om gratis leermiddelen voor zijn zoon, die de Middelbaar Technische School te Haarlem bezoekt. Hij is van oordeel, dat het indertijd genomen besluit om gra tis leermiddelen te verstrekken aan leer lingen, die middelbaar onderwijs genieten, luim moet worden toegepast. De heer Drop merkt op, dat indertijd uitdrukkelijk is vastgelegd, dat alleen aan leerlingen van H. B. S. en Gymnasia gra tis leermiddelen zouden worden verstrekt. Hij acht het daarom beter, dat het voor stel van dei^ heer Boender naar B. en W. wordt verwezen om advies. Aldus wordt besloten. De Voorz. deelt mede, dat de gemeente zich bij a-ankoop van een deel van Duinrell heeft verplicht tot afrastering van haar eigendom. B. en W. hebben daarom prijs opgaaf gevraagd, waarvan de uitslag is, dat het laagst is ingeschreven door H. den Boer en Zonen alhier voor 2692. Besloten wordt het werk aan deze firma op te dragen. De beer Boender dringt erop aan, om. aan deze firma te verstrekken de besteks- bepalingen, welke gelden voor werken, dr:cr de gemeente aanbesteed. De Voorz. zegt dit toe. Hierna brengt de Voorz. ter tafel een voorstel van den heer Wouters tot wijzi ging van de Bouwverordening ten opzichte» van den bouw van garages. De Voorzitter «egt- dat. dit voorstel naar het oordeel van B. en W. wel wat ver gaat. Daarom hebben B. en W. een besluit genomen, dat ten dien aanzien zeer tegemoetkomend is. Zij hebben bepaald: a. dat vrijstaande garages, welke vol- doen_aan behoorlijke eischen van welstand mogen worden gebouwd op een afst-and van de ei'fscheidirig, die in de openbebouwing A, B. en C 2.5 Meter en in de open bebou wing D 3 Mcte-r minder bedraagt dan de voor de betreffende bouworde voorgeschre ven afstand tusschen het hoofdgebouw en de erfscheiding. b. dat vrijstaande garages in het alge meen zooveel mogelijk achterwaarts, dus tegen de achtererfscheidingen der percee- len moeten worden gebouwd. De heer Prins vraagt, of men bij dit voorstel vrijgelaten wordt in de bepaling van de plaats, waar men bouwen wil. De Voorz. zegt, dat zooveel mogelijk ach terwaarts zal moeten worden gebouwd. De heer Prins is het hiermede niet eens. De groote perceelen komen dan in ongunstiger conditie dan de kleine. De heer Wouters gelooft niet, dat het veel moeilijkheden zal geven omdat de perceelen over het algemeen niet dieper zijn dan 40 Meter en ten aanzien van groo te perceelen de bouw van een garage an ders wordt opgelost. De heer Prins houdt zijne bezwaren vol. De Voorz. zegt dat B. en W. tot hun be sluit zijn gekomen na de Commissie van Openbare Werken te hebben gehoord. Hij verklaart zich gereid het bezwaar van den heer Prins te zullen doen onder zoeken. Hierna wordt besloten vergunning tot het bouwen van een garage te geven aan de heeren van Harlingen en Steinmetz. Op een verzoek van den heer Stokhuij- zen, om ontheffing van voorschriften der bouwverordening wordt afwijzend be schikt. Ontheffing wordt verleend ten aanzien van de uitbreiding van de R. K. Meisjes school en de verbouwing van een landhuis in Meijendell. Aan G. C. Westgeest wordt op zijn ver zoek ontheffing verleend aan zijn aanslag in het schoolgeld over een gedeelte van 1927 en 1928 tot een bedrag van 6.66 en 3.33. Een verzoek van de Koningin Wilhelmi- na Vereeniging om subsidie van 300. in de kosten van de feesten op 4 en 5 Sep tember a.s. wordt gunstig beschikt. De heer Boender welde geacht worden te heb ben tegen gestemd. De begrooting van uitgaven van den ge wonen dienst voor 1929 wordt verhoogd met 19640.60 die van den kapitaaldiénst in inkomsten en uitgaven met 12743.25. Besloten wordt tegemoet te komen aan liet verlangen van Ged. Staten tot h£t aan brengen van enkele wijzigingen in de ver ordening op de heffing van retributie voor kinderen, die in Den Haag schoolgaan. Op een verzoek van de heeren Mr. Dr. .T. C. Overvoorde, en W .Buys, om den hoofd buis van de waterleiding in den Rijks straatweg te willen doortrekken van de Raadhuislaan naar de Bust en Vreugdlaan in verband met de beveiliging hunner per ceelen tegen brandgevaar, wordt, om de hooge kosten afwijzend beschikt. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten voor den tijd van 3 jaren onderhands te verpachten het jaehtrecht. op dc Schulp- weide aan den heer S. W. van der Noordaa alhier voor 10.per jaar. Op een verzoek van den "heer J. C. Ligt- voet, om een verordening vast te stellen, waarbij het vrij laten rondvliegen van dui ven behalve op terreinen waar binnen ze keren afstand van het duivenhok geen hui zen staan, wordt verboden en waarbij be palingen ivorden gemaakt, de inrichting, liet onderhoud en dc reiniging van duiven hokken, welke worden gehouden binnen een te stellen afstand van bewoonde hui zen, zulks ter voorkoming van schade aan de perceelen en tuinen der buren, wordt afwijzend beschikt. Op voorstel van B. en W. wordt vervol gens besloten tot het aanbrengen van di verse wijzigingen in de politieverordening. De heer van Leeuwen vraagt daarbij scherper toezicht op het te snel rijden bij scholen, omdat hem is gebleken, dat men zich aan liet. verzoek 0111 langzaam te rij den weinig stoort. De heeren Boender en Prins bepleiten maatregelen ter voorkoming van de ver ontreiniging van eigendommen aan den pnblieken weg grenzende. De heer Vogels vraagt de politie op te dragen te letten op het te snel rijden in het Tuinpad. De Voorz. zegt toe, verschillende maat regelen te zijner tijd met. den Burgemees ter te zullen bespreken. Besloten wordt aan den heer P. H. Maandag onderhands te verhuren een per ceel grond aan de Haven groot 138 M2. te gen f 0.20 per M2. per kwartaal. De Voorz. deelt vervolgens mede, dat aan de eigenaren van perceelen aan den Schouwweg is gevraagd oen gedeelte van hun voortuin af te staan ter verbreeding van den weg en togen een prijs, door drie' taxateurs te bepalen. Van een is geen antwoord ongekomen, terwijl een heeft ge weigerd. B. en W. stellen voor hen te machtigen, om tegen den t.e bepalen prijs den benoodigden grond aan te koopen en dezen prijs ook te betalen aan hen, die zich tot gratis afstand hebben verbonden cn voorts om ten opzichte van de beide an dere perceelen een onteigeningsprocedure aanhangig te maken. De heer Van Tol acht het wel gewenscht, dat de afscheidin gen op kosten der gemeente worden te ruggeplaatst. De Voorzitter zegt zulks toe. De heer Vogels bepleit verbetering van het pad aan de N. W. zijde. De Voorz. antwoordt, dat daaromtrent reeds wordt onderhandeld. Hierna wordt het voorstel met alge meene stemmen aangenomen, en B. en W. gemachtigd voor de gemeente een taxateur aan te wijzen. Tenslotte komt. ter tafel het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van diverse wo ningen. De Voorz. deelt mede-, dat de Gezond heidscommissie in beroep is gegaan bij Ged. Staten, naar aanleiding van haar ad vies tot onbewoonbaarverklaring van 93 woningen. De heer van Boven Inspecteur van de Volksgezondheid werd toen opge dragen een onderzoek in te stellen. Daar voor werd slechts 3 dagen gegeven, zoodat een juist onderzoek niet mogelijk was. In middels heeft hij een conferentie gehou den met de Ge zondheids oom mis sic en den heer Van Boven, met. het resultaat, dat het beroep werd ingetrokken, onder voor waarde, dat in de eerstvolgende vergade ring omtrent, het voorstel aan den Baad zou 'worden beslist. De heer Van Boven heeft den tijd benut om een onderzoek in te stellen en is tot de slotsom gekomen, dat voor oogenblikkelijke onbewoonbaar- verklaring in aanmerking komen 53 wo ningen. De Commissie heeft, zich met deze con clusie vereenigt. en voorgesteld tot onbe woonbaarverklaring van deze woningen te besluiten, 'welk voorstel door B. en W. werd overgenomen. De heer Vogels is van oordeel dat de verbeteringen welke voor do overige wo ningen zullen yorden voorgeschreven niet uitvoerbaar zijn. Hij is van oordeel dat de Gezondheidscommissie wel wat ver is gegaan on meent dat de eenige oplossing is deze huizen ook al worden ze niet ver beterd, voorloopig niet onbewoonbaar te verklaren. De Voorz. wil de voor te schrijven verbe teringen op het oogenblik laten rusten. De heer Van Leeuwen acht het van groot nut, mee te doelen, dat thans aan de beslissing van den Baad wordt onclerwoT- pen. Hij wijst, op het rapports door de Com missie ingediend en acht het van groot be lang als de voorgestelde maatregelen wor den toegpast. Hij wil, dat de Raad uitspre- ke, dat in den woningnood zoo spoedig mo gelijk worde voorzien. De heer Drop zegt, dat B. en W. van het rapport zeer goede nota hebben geno men. Zijn persoonlijke meening is, dat niet op groote schaal woningen moeten worden gebouwd. Wel is hij van oordeel, dat een werkman evengoed een woning moet hun nen vinden als een mijnheer een villa. Het vraagstuk eïsoht echter grondige studie en hij acht. het alleszins gewenscht, dat den Burgemeester ook gelegenheid wordt gege ven, zich hi deze materie in te werken. De heer Van Barneveld acht. het ge wenscht, dat de eigenaren van de voor ver betering in aanmerking komende wonin gen de gelegenheid krijgen, oin do huizen van licht en water te voorzien en op de voordeelige voorwaarden. De Voorz. antwoordt, dat dit punt onder het oog kan worden gezieii. De heer Vogels bepleit soepelheid ten aanzien van het omschrijven van verbete ringen. Hij onderschrijft de woorden van den heer Van Leeuwen en hoopt dat naar het zoeken van terreinen voor eventueel© bouw niet te ver buiten dc kom wordt ge gaan. Tenslotte doet hij een krachtig beroep om nogmaals onder het oog te zien de mo gelijkheid, om voor arbeiders de gelegen heid open te stellen tot het verkrijgen van oen eigen woning. De. V oorz. belooft overweging. De heer Prins wil, gehoord dc urgentie van den woningnood, de Commissie opdra gen met voorstellen te komen zij B. en W. De Voorz. ontraadt dit.. Hierna wordt. met. algemeene stemmen besloten om 53 woningen onbewoonbaar te verklaren, om 38 woningen voorloopig niet onbewoonbaar te verklaren cn om een' 3-tal, waaromtrent onteigening zal worden toegepast, niet onbewoonbaar te verklaren Hiermede was de agenda fafgehandeld. De heer Wouters brengt den Voorz. dank voor de wijze, waarop hij deze vergadering heeft geleid, waarna de vergadering wordt gesloten. VOORHOUT. Bloembollendiefstal. Bij de firma Zonneveld en Philippo te Sassenheim, welke firma alhier haar schuren heeft staan, zijn 8 stuks triumph-tulpen, genaamd Korin Forum, ontvreemd bij het sorteeren van de tulpen. Deze tulpen vertegenwoor digden een waarde van 450.De politie heeft de dader, een bloem is fckn eoh t van genoemde firma, reeds opgespoord. Avonturiers. Zaterdagavond kwam de heer O. niet een luxe-auto op familiebe zoek alhier. Hij stalde de auto bij den stal houderij van de Wed. P. v; d. Zon alhier. Zondagmorgen bemerkte men dat dc auto in gebruik was geweest en eenige beseha-»1 digingen had opgeloopen. De 'nasporingen' van de politie hadden tot resultaat dat twee jongemannen van pl'jn. 19 jaar de auto weggenomen hadden en er een bezoek mee hadden gebracht naar Leiden, o.a. bij fleck's Lunchroom en bij Zomerzorg. Dit uitstapje zal deze jongelieden duur te staan komen, omdat dit vergrijp vervolgd zal worden en zij dus hun straf niet zullen ontloopen. Diefstal. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan van de ontvreemding van een mestvork. WOUBRUGGE. Te water. Woensdagmorgon geraakte een met twee honden bespannen kar met den bestuurder in den langs den weg al hier gelegen tocht. Do bestuurder kwam onder de kar terecht, doch werd spoedig door toegeschoten lieden gered. Bij dep heer A. Boon werd hij van droge kleeding voorzien en verbonden. De bespanning kwam cr goed af; de aflevering van de manden met brood was juist geschied. Polderbestuur. De goedgekeurde re kening van den polder Oudendijk bedraagt aan inkomsten ƒ8603.55 en aan uitgaven 7497.48. Batig slot 1106.07. De begroe ting 1929 belooptaan ontvangst en uit gaaf 9746.38. De omslag per H.A. is be paald op 10. ALPHEN AAN DEN RIJN. Miltvuur. Bij de landbouwster Wed. R. in de Ridderbuurfc zijn twee koeien aan miltvuur gestorven. Bakkers op bezoek. Dc gewestelijke Zuid-Holl. Bakkersvereeniging hield giste ren in „Hotel Centraal" alhier hare druk bezochte jaarvergadering. In. den morgen werd door een gedeelte van het gezelschap per stoomboot der Mij. „De Volharding" een boottocht naar Boskoop gemaakt. Na de vergadering werd door het geheele ge zelschap weder een boottocht ondernomen, naar de Brasemermeer, terwijl "de dag met een diner en een gezellig samenzijn werd besloten. Te water. Gisterenmiddag is langs den Woubrugsche weg een bakkersiocr- ling van de fa. D., die een bakkerswagen met honden bespannen bestuurde, door heb aanschieten der honden met het gespan in een langs den weg gelegen sloot ge raakt. Door toegeschoten personen werd do jongen gered en de wagen uit het wa ter gehaald. Z0ETERW0UDE (Dorp). Patronaat. Alle leden van het Patro naat, van de Gymnastiekclub en de R. K. S. V. „A.S.C." worden nog eenmaal her innerd aan de groote samenkomst, op Vrij dagavond halfaoht vopr dc groote jeugd demonstratie op 1 September. 3—2'

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7