GEMENGDE BERICHTEN Ned. Oost-Indië Praat eens met den Pastoor. In „Pniël" schrijft de bekende Ds. Gun ning aan een ambtgenoot- die zich welecns moedeloos voelt: „Misschien hebt gij daar wel een of an deren gemoedelijken pastoor met wien ge eens praten kunt. Schrik daar nu niet van on krijg geen stuip van schrik als ge dit leest, want ook in de Roomsche kerk hebt gij wel van die barmhartige menschen, voer ,wic Christus' gemeenschap boven alles gaat. Ik krijg af en toe wel eens een brief van een Roomsche, die mij heusch meer verblijdt en verwarmt dan een dozijn Kerk bode-artikelen over de verderfelijkheid van den „Reraonstrantschen zuurdees-em" of over „het verborgen adderenvenijn" in de geschriften van den ouden la Saussaye. ge lijk daar in een van die bladen, die ik hier onder de oogen krijg, over gesproken yordt". R. K. Hongaarsch Kindercomité. Het bestuur van het R. Iv. Hongaarsch Kindercomité in liquidatie deelt mede, dat de Hongaarsehc vacantie-kindertrein uil Nederland naar Boedapest vertrekt op Maandag 23 September. Eventueel mede te zenden pakketten moeten voor of uiterlijk 17 September in het bezit zijn van den heer A. J. M. Primus, wethouder te Dui- yeudrecht. Er dient hier nog eens op te worden ge lezen, dat pleegouders, welke in vacantie- tijd een arm Hongaarsch kind tot zich na men, verplicht zijn dit kind met- deze ge legenheid terug te zenden naar Hongarije. Ook de pleegouders, die nog steeds kinde ren uit Hongarije hebben, dienen ernstig te overwegen, dat deze gelegenheid de laatste is om ze via bovengenoemd comité en dus voor minimum kosten terug te zen den naar hun vaderland. Monster 10.000 inwoners. Toen de heer A. J. Ruygrok van Ter •Heyde op het bureau van den Burgerlijken Stand van Monster aangifte kwam doen ,van de geboorte van een zoon, bereikte de gemeente de 10.000 inwoners. De burge meester, de heer Kampschöer sprak don gelukkigen vader toe, en overhandigde hem namens het gemeentebestuur een spaarbankboekje met 100. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Noodlottige aanrijding. Een meisje aangereden en overleden. Mej. R., wonende te Vogelenzang, fietste Dinsdagmiddag omstreeks twee uur op den iVogelenzangschen weg bij Bloernendaal. Zij werd opgeschrikt door een plotseling uit het struikgewas aan den kant van den weg komend vier-jarig meisje, een dochtertje van den heer D. uit Vogelenzang, dat snel wilde oversteken, om aan de overzijde van «den weg bramen te zoeken. Het kind had daarbij echter niet opgelet en kwam onder het rijwiel van mej. R. tereclit. Aanvanke lijk liet het ongeluk zich niet ernstig aanzien. Thuis werd het meisje door de ouders naar bed gebracht. Om ongeveer 9 uur 's avonds, toen zij plotseling een bloedspuwing kreeg, verergerde den toe stand zoodanig, dat onmiddellijk genees kundige hulp werd® ingeroepen. De dokter constateerde een schedelbreuk, en achtte "onmiddellijke overbrenging naar 't zieken huis noodzakelijk. Gisterennacht te onge veer één uur is het meisje overleden. Twee aanrijdingen. Een meisje gedood. Dinsdagavond hadden op den Gronin ger straateg te Leeuwarden twee ernstige ongelukken plaats. Een vijf-jarig kind, dat plotseling den weg overstak, werd door 'n luxe auto overreden. De automobilist trachtte nog door remmen een aanrijding te voorkomen, doch slaagde daarin niet. Zwaar gekneusd werd de kleine onder den auto vandaan gehaald. In den loop van den nacht is het kind in het Stads-zieken- huis overleden. Later op den avond geraakten de sturen van de fietsen van twee daar naast elkaar rijdende meisjes in elkaar. Beiden kwamen te vallen, een harer werd door een juist passecrenden motorrijder overreden. Met een hersenschudding werd zij opgenomen. De motorrijder reed tegen een boom en kreeg daardoor lichte verwondingen. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. Kinderen overreden. Op de Vaillantlaan te Den Haag is gis terenmiddag de 6-jarige P. S., wonende Van Miereveltstraat 30, overreden. Het knaapje bekwam een hersenschudding en in door de zorg van den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd. In de Vermeerstraat te Den Haag, is gis termiddag de 5-jarige M. J., wonende Frans Halsstraat 142, door een auto aangereden. Met een gapende wonde aan het achter hoofd is het kind door den Geneeskundigen Dienst, naar het Ziekenhuis aan den Zuid- wal gebracht. Goed afgeloopen. Dinsdagmorgen had Ie Hoogersmilde een auto-ongeval plaats, dat buitengewoon goed is afgeloopen leest men in de „Asser Crt." Uit de richting Assen kwam een auto met man, vtouw en twee kinde ren, toen ter hoogte van het ontspan ningslokaal de stuurinrichting defect ge raakte en de auto zwenkte, met het gevolg dat zij nagenoeg loodrecht boven de Drent- sohe Hoofd vaart kwam te hangen. Geluk kig konden de inzittenden uit hun benarde positie worden verloet, waarna de auto door een paar paarden weer op den weg getrokken werd. Het mag een wonder hee- ten dat dit ongeval zoo goed afliep. Door een locomotief overreden. Uit- Utrecht wordt ons gemeld: Heden avond ongeveer kwart voor 11 heeft op het rangeerterrein nabij Uit-en-In een ernstig spoorwegongeval plaats gehad. Een stationsambtenaar is onder een rangeeren- de locomotief terecht gekomen, vermoede lijk doordat hij achterom wilde passcoren, toen de locomotief plotseling achteruit reed. Den man werden linkerarm en lin kervoet afgereden. Hij werd verder aan het rechterbeen verwond, en kreeg een vleeschwonde aan het hoofd. Per auto van den G.G.D. is de ongelukkige naar de Rijksklinieken overgebracht alwaar hij ter verpleging is opgenomen. In zee verdronken. Aan het Scheveningschp slrand, ter hoogte van den Vuurtoren is gisteravond omstreeks half zes ©en 16-jarig meisje G. B., wonende in de Rochussenstruat, bij het. baden in zee verdronken. Geruimen tijd heeft een geneesheer van den Geneeskun digen Dienst, nog gepoogd de levensgees ten bij de drenkelinge op te wekken, het geen evenwel niet mocht baten. Door een glazen kajuitskap gevallen. De heer Kruithoff, kapitein van ie sleepboot „Rehaboth" is op zee door de glazen kajuitskap gevallen en heeft zich, zoo wordt uit Hoorn aan het „Hbld." ge meld, zoo ernstig verwond, dat zijn toe stand ernstig is. Meisje verbrand. Gistermiddag ontstond in de autogarage van den heer Ekeris te Zeist kortsluiting, tengevolge waarvan een auto in brand vloog. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat ook het dochtertje van den ga ragehouder in brand geraakte. Deerlijk verbrand werd zij in het ziekenhuis opge nomen. De vader bekwam minder ernstige brandwonden. INGEZONDEN MEDEDEELING. ALASTRIM. Een geval te Hilligersberg. Naar wij -vernemen, heeft zich te Hilli gersberg een nieuw geval van alastrim voorgedaan. Van de drie nieuwe patiënten te Rot terdam zijn er twee in het ziekenhuis aan de Hildegardisstraat opgenomen. Encephalitis na inenting. In de week van 18 tot en met 24 Augus tus werden twee gevallen van encephali tis na inenting ter kennis van het Staats toezicht op de Volksgezondheid gebracht. BRANDEN. Boerderijen afgebrand. Gisteravond om half 8 bra-k brand uit in de boerderij van den landbouwer J. Bakx, gelegen onder de gemeente Halste ren. Het vuur vond in den aanwezigen oogst een gretig voedsel en in eenige ocfgenblik- ken stond de schuur, alsmede de woning, in lichter laaie. Het vee kon worden ge red, doch het huisraad ging voor een groot gedeelte verloren. De Halstersche brand weer, die spoedig ter plaatse was, kon niets uitrichten, omdat in de nabijheid geen water aanwezig was. Zij moest haar werk bepalen tot. het omhalen van eenige mu ren. Zoo wijvernamen zijn 't huis en de oogst door verzekering gedekt. 'De oor zaak van den brand moet gezocht worden in hooibroei. Gistermiddag brandde te Winkel de- boerderij van den heer J. A. Poortermans in den Groetpolder af er is slechts eenig huisraad gered. Alles was verzekerd. Woning afgebrand. Te Nistelrode (N.-B.) is door onbekende oorzaak totaal afgebrand de woning van H. van de Wetering. De inboedel ging ge heel verloren. Verzekering dekt de schade. Bakkerij uitgebrand. Te Ottersum bij Gennep is afgebrand de bakkerij van den heer V. Heklens. Van den inboedel kon weinig gered worden. Oorzaak van den brand onbekend. Ver zekering dekt de schade. Autobus verbrand. Dinsdagavond om ongeveer half 10 be- merkte de chauffeur van de firma- Van Leeuwen, toen hij bij het eindpunt stond op het Rozenburgerplein, te Schiedam, dat er een vlam sloeg uit de cabine bij den motor van zijn autobus. Met een brandbluschapparaat trachtte hij het vuur te dooven, wat hem echter niet meer gelukte. De autobus stond spoedig geheel in brand. De brandweer heeft met 3 slan gen het vuur spoedig kunnen blusschen. De bus zelve was geheel vernield, terwijl een ta-seh, inhoudende f 25 en de plaats bewijzen, verloren ging. De chauffeur ver klaarde, dat een uur te voren te Rotter dam er eveneens een brandje was ge weest bij den motor. DRUKTE OP SCHEVENINGEN. De tram vervoerde Dinsdagavond ruim 100.000 menschen. De uitgezochte avond van Dinsdag heeft, duizenden en duizenden naar liet strand te Scheveningen gebracht. Eerst in den vooravond waren er demonstraties van de vliegtuigen, en later werd het vuurwerk afgestoken, daarbij het heerlijke weer, dat alles maakte, dat het dien avond op den boulevard drukker was dan ooit. De tram heeft het goed kunnen mer ken. Gewoonlijk worden na een vuurwerk avond 70 tot 80 duizend menschen ver voerd. Dinsda-gavond heeft men er meer dan 100.000 naar huis gebracht. Het was na 'het vuurwerk dan ook ©en drukte van belang bij de halten. De slinger bij lijn 14 b.v. had verscheidene bochten. De politie ha/d de handen vol om haastige menschen te beletten voor de beurt te gaan. Wrijffde ge*nette en ontstoken forzichlg in met Purol, en pdje st«ds droog, door bij vanlien luier, telkens te federer^met Purpt-Kinderpoeder. I doosfeo. 90 cl. Tube 80 ct. >|-Kinder^fïederbus60ct.en1 gld. Toch was om even twaalf uur vrijwel alle drukte verwerkt. Dat is niet veel later dan gewoonlijk. Merkwaardig is wel, dat er Dinsdag avond zelfs bij de taxi's een file ontstond. In minder dan geen tijd waren alle sta- tioneerend© wagens geladen. Een contro leur wierp zich maar op als commandant, toen er eindelijk een wagen verscheen. Er werden nl. tweemaal twee rijlustigen in de taxi geladen. Naar schatting stonden nog wel een tachtig menschen op een auto te wach ten. „Tel." Verloren en teruggekeerd. Disdagmorgen bevond zich een juffrouw, afkomstig uit Limburg, op doorreis in de vestibule van het spoorwegstation te Eind hoven. Zij had een koffer en eenige pakjes bij zich, die zij, terwijl zij een kaartje nam, even naast, zich neerzette. In de 'haast vergat zij echter een pakje mee te nemen. Op het perron gekomen, ontdekte zij plotseling dat zij iets miste. Zij spoedde zich naar de vestibule terug, waar zij ech ter bemerkte, dat het pakje verdwenen was. Deze vermissing was te ernstiger, daar 'het pakje o.a. een bedrag van f 2400 aan effecten en een spaarbankboekje met een tegoed van f300 bevatte. De toestand van de vrouw laat zich begrijpen. Onmiddel lijk werd de recherche gewaarschuwd, die zen onderzoek instelde en maatregelen nam, dat de stukken niet op de banken konden worden verzilverd. Ca-. 1 uur ver voegde zich echter een Duitscher, wonen de te Eindhoven, R. genaamd, aan het politie-bureau, met c(3 mededeeling, dat hij een, pakje ha-d gevonden in de vesti bule. Hij had het willen deponeeren op het bureau van gevonden voorwerpen aan het spoorwegstation, doch toen hij dit niet kon vinden had hij het mee naar huis ge nomen en het daar gehouden, totdat iemand bij hem thuis kwam, die Neder- landsch kon lezen, en hem kon mededee- len, wien het toebehoorde. Hij had zich daarop onmiddellijk naar het politiebureau begeven, waar de vronw nog aanwezig was. Mishandeling. Te Veghel drongen de gebroeders v. d. L. ieder met een mes in de hand plot- sling de keuken van den heer P. v. E. binnen, waar de familie bij elkaar zat-. Zij brachten den huisvader drie sneden over het gezicht toe en verdwenen daarna, alvorens de familie van den schrik beko men was. De gebroeders staan zeer ongun stig bekend en zijn 's avonds nog in gerekend. Een vriendelijke gast! Te LTden kwam bij een veehouder een sc'hapenkoopman met Limburgsch accent, die, na het noodige gemarchandeer, een partij schapen kocht. Het liep tegen den avond, dies sloeg de „koopman" niet de gelegenheid af om ten huize van den veehouder te blijven logeeren. Ook den maaltijd liet. hij zich voortreffelijk sma ken. Des ochtens zou onze gast te Veghol even het noodige geld gaan halen om de gekochte schapen te betalen. Of hij even de nieuwe fiets van den -heer des huizes gebruiken mocht? Hierin werd volgaarne toegestemd. De rest begrijpt men de vriendelijke gast is niet weergekeerd. „Tijd". Terugkeer van een echtgenoot na twaalf jaar. Het was Dinsdag een heele drukte in de Woldstreek onder Siddeburen, aldus meldt men aan de „Tel." In een plaatsje dat dicht bij We-genborgen ligt, had de be woonster sedert 1917, dus ruim twaalf jaar, niets meer van haar man, die was gaan varen, gehoord. Eenige jaren geleden was zij daarom hertrouwd, omdat zij in de ver onderstelling verkeerde, dat haar man was overleden. Tot- haar groote verbazing kwam gisteren de eerste echtgenoot weer haar woning binnenstappen. "Wat er verder is gebeurd, vermeldt de geschiedenis niet. De ramp te Veendam. Blijkens de vierde verantwoording van ingekomen en toegezegde giften voor de slachtoffers van de ramp te Veendam, is thans totaal ingekomen 17.280. Een honderdjarige. Gisteren werd mej. Hoven, die verblijf houdt in het St. Fred ericu «ge sticht te Leeuwarden, 100 jaar. ONGELUKKEN. Mijnongeluk in Silezië. Drie dooden. In de Hohenlohe-mijn te Kattowitz zijn door het instorten van een mijngang drie arbeiders gedood. Hun lijken zijn geborgen. Ernstig motor-ongeluk in Oost-Pruisen. Een ernstig motorongeluk heeft in de buurt van Altenburg plaats gehad. Een motorrijder trachtte een ander motorrij wiel te passeeren met het noodlottig ge volg, dat een botsing ontstond. De bestuurder van het eene rijwiel en zijn begeleider werden op den weg geslin gerd on terstond gedood. Botsing met een minister-president. Tengevolge van te hard rijden is de auto van den premier van Bulgarije, Liapt- scheff, tussehen Euxinogra-d en Varna met een paard en wagen in botsing gekomen, waarover de voerman zoo in woede ont stak, dat hij in het wilde weg eenige re volverschoten op de inzittenden lost-e. Hij richtte geen onheil aan, doch staak te zijn schietoefeningen, toen de cha-uffeur hem er van op de hoogte stelde, wie zijn passagier was. Overhaast nam de hevig geschrokken man de vlucht, doch werd door de politie gegrepen. Op verzoek van den minister-president werd echter geen vervolging tegen hem ingesteld. Ontploffing te Boekarest Volgpns een bericht, aan de Maryarsag is de bevolking van Boekarest weer hevig geschrokken door eene ontploffing. In het electriciteitswerk naast het vliegveld Pi pera is door de onachtzaamheid van den machinist een met gecomprimeerde lucht gevulde Diesel-motor ontploft en zijn de machinist en drie toevallig aanwezige sol daten in stukken gescheurd. Het dak van de elecfcriciteitswerken werd cloor de ont ploffing ver weggeslingerd. Ontploffing in een fabriek. Gisterenmiddag heeft in een fabriek in de buurt vg,ji Hamburg een ontploffing in een olie-reservoir plaats gehad, tengevolge waarvan een arbeider gedood on vijf an deren gewond werden. Een brand, welke door de ontploffing ontstond, kon spoedig gebluscht worden. Ernstige explosie in een ijzergieterij. Een ernstig explosie-ongeluk is Woens dag voorgekomen in de ijzergieterij van de metaalfabrieken van de gebrs. Tun- horn in Brackwede, bij Bielefeld, die ge heel vernield werden. 1 Arbeider werd ge dood, 1 levensgevaar! gewond, terwijl nog 2 arbeiders lichter gewond werden. Noodlottige haarwaelde. Alice Wintel-bon, een 32-jarige onge trouwde vrouw in een dorp in Essex, was in het geheele graafschap bekend om de lengte van heur haar. Het was ruim 1.2 M. lang. Eergisteren is haar lijk gerechtelijk ge schouwd en werd verklaard hoe het lange haar haar noodlottig was geworden. Zij was 's avonds met haar twee zusters van een feestje thuis gekomen. Voor het naar bed gaan borstelde zij heur haar uit, de tocht die door een open raam kwam, deed het wapperen en zoo kwam het in aanra king met de vlam van een kaars. In e>en ommezien, stond zij in bvand en in het zie kenhuis .bezweek zij aan 'haar deerlijke brandwonden. Ongelukken bij vliegdemonstraties. De eerste dag der lucht-Derby te Cleve land in Amerika is door een ongeluk een droeve dag geworden. Twee aviateurs zijn ml. gedood, terwijl de echtgenoot© van één hunner doodelijk gewond werd. In de buurt van Glogau in Duitschland is een vlieger die kunststukjes uitvoerde, doch ten slotte een noodlanding moest maken, niet. zijn vliegtuig onder de toe schouwers terecht gekomen. Het ongeluk liep betrekkelijk nog goed af, daar slechts twee personen ernstig gewond werden. Gas-ontsnapping te Breslau. De brandweer van Breslau is in den nacht van Dinsdag op Woensdag vijftien maal gealarmeerd, daar in verschillende wijken der stad de bewoners door gas- lucht wakker waren geworden. De men schen vreesden dat vergiftige gassen uit een of andere fabriek ontsnapt waren. Men maakte zich geweldig ongerust. Vele men schen werden ernstig onpasselijk. De brandweer constateerde spoedig dat het gas uit. eenfabriek van superfosfaat in de voorstad Cawallen kwam. Het ga-s heeft zich, naar de directie vermoedt, ont wikkeld doordat zwavelzuur van slechte hoedanigheid bij de fabricage werd ge bruikt. Het onderzoek duurt voort. Bloedig drama in Saksen. Gevolg van ja Ion zie. Slaapziekte in Japan. 200 gevallen SO met doodelijken afloop. Er zijn in Japan 200 gevallen van slaap ziekte gesignaleerd, waarvan 80 met doo delijken afloop. Er zijn 20 nieuwe gevallen. Een dorp 'door brand geteisterd. Wormsfelde. een vijf kilometer van Landsberg aan de Wart© gelegen dorp, staat sinds Woensdagochtend in vlammen. Alle huizen aan de linkerzijde van de dorpsstraat zijn reeds afgebrand. Hoewel de brandweer van vijftien om liggende gemeenten ter plaatse is, schijnt het dorp niet mee-t te redden. Groote brand te Rio de Janeiro. Een hevige brand heeft drie gebouwen, o.a. het theater Carlos Gornez", in de asch gelegd. De schade wordt op millioe- nen geschat. Er zijn geen slachtoffers. De 77ste. Eergisteren heeft te Chicago een bom ontploffing plaats gevonden, en dat wel in een winkel, die toebehoorde aan een secretaris van den vroegeren president van de Chicago Sanitary District L. T. Keng, tegen welken heer Keng reeds tot twee maal toe bomaanslagen waren gepleegd, die wel schade doch geen slachtoffers had den veroorzaakt. Het was in den loop van dit ja^r reeds de 77ste bomaanslag in Chicago. In Battgendorf raakte gistermorgen vroeg de echtgenoot© van den landbouwer Dittmar uit jalouzie in twist met de mede- bewoonster van het huis, zeker© vrouw Bach. Vrouw Dittmar greep een bijl en sloeg daarmede op vrouw Bach in, zoodat deze zwaar gewond en met bloed overstroomd in elkaar zakte. Vrouw Dittmar legde daarop de bewus- telooze in do schuur en stopte haar mond met een doek dicht. Daarop snelde zij in het huis terug, ver brandde 1000 Mark aan papieren geld, da aan haar man en dien van vrouw Bach toe behoorden, en klom flaar den zolder, waai zij zich aan een balk ophing. Vrouw Bach kon zich, ondanks haar zware verwondingen, op straat sleepen en om hulp roepen. Zij werd naar het ziekenhuis te Kölleda gebracht, waar zij nog in bedenkelijken toe stand ligt. Brutale overval te Hannover Twee b ankloop ers beroofd. Een brutale overval op twee bankloo- pers heeft gisterenmorgen vroeg te Hanno ver plaats gehad. Twee loopers van de Landbank der provincie Hannover hadden bij het filiaal van de rijksbank te Hanno ver een bedrag van Mk. 60.000 afgehaald, welk bedrag tot dekking van de dagelijk- sche behoeften van de bank moest dienen. Een hunner, Kosswitz genaamd, droeg 59.000 Mark in bankbiljetten in een porte-1 feuille bij zich, terwijl de andere een be drag van 1000 Mk. in specie in een zak droeg. Op den hoek der Prinzenstrasse en Schiffgraben werden zij onverwachts aan gevallen. Kosswitz werd met vier schoten uit een revolver neergeschoten. De andere loopor kreeg een zenuwtoeval van den schrik. 1 De bandieten ontrukten Kosswitz de portefeuille met 59.000 'Mark en maakten zich daarop met een auto, welke stond te wachten, uit de voeten. Het geheele voorval speelde zich in en kele minuten af en werd zelfs gezien door de beambten van de bank, die door de ra men van het gebouw keken. Kosswitz is zwaar gewond naar een zie kenhuis gebracht. De politie heeft terstond omvangrijke maatregelen getroffen om de daders op te sporen. Omtrent den roofoverval wordt nader gemeld, dat de aanslag waarschijnlijk door drie personen is uitgevoerd. De schoteij zijn gelost door den chauffeur van deij auto. Kosswitz werd door 2 schoten in den heup getroffen en moest, daar zijn wonden levensgevaarlijk waren, in het ziekenhui] terstond worden geopereerd. De tweede looper, Erdfelder genaamd, werd door de schoten niet getroffen, doch schijnt mei een zandzak op het hoofd te zijn geslagen Inbraak in een kerk. J In een der oudste kerken van Napel heeft een brutale diefstal plaats gehad. 1 Inbrekers openden den schrijn, waariB de reliquieën van martelaars werden bel waard, welke schrijn zich in de kerk be vond. Zij stalen vervolgens alle ede'lgej steenten, paa-rlen en gouden sieraden, wel ke de geloovigen in den loop der tijden hadden geschonken en die tezamen eer ontzaglijke waarde vertegenwoordigen. Elf van zijn kinderen vermoord? Het parket te Lyon stelt een ohderzoel in naar een zaak, die zeker al heel onge woon om geen ander woord te gebriri ken is. Een landbouwer uit Charenos wordt beschuldigd elf van zijn kinderen on middellijk na de geboorte te hebben doei verdwijnen. De man had niet minder dan 22 kinderei van wie er nu nog slechts zes in leven zijn Vijf kinderen overleden en van hun. wer te bestemder plaatse aangifte gedaai Maar niemand weet wat van de overig kinderen is geworden. Er bestaan aanwij zingen, dat de vader vier zijner kinderei in den tuin zou hebben begraven. Het OB derzoek is in vollen gang. Missionaris in China vermoord. De congregatie der Franciscanen heel uit Shanghai bericht ontvangen, dat de pJ ter-missiona-ris Tiburce Cloodts, Belg va nationaliteit, te I-Tchang (Houpeh) vei moord is. Bijzonderheden ontbreken. De grootste centrale van Europa. In tegenwoordigheid van den heito van Aosta en tal van autoriteiten is gish ren de electrische centrale in het Elsacl dal in bedrijf gesteld. Door deze centra) wordt de benoodigde electriciteit gelever voor den Brennerspoorweg en voor de il dustrie in Opper-Italië. Deze centrale i de grootste van Europa. Ongeluk of opzet? Vergif in plaats van m e d i c ij n e n. De „Sum. Post" verneemt, dat op d onderneming Aekpaminke een aldaJ werkzame krani uit Assahan, die belast met de verstrekking van medicijnen, zieken koeilies verkeerde medicijnen gt met het noodlottig gevolg dat een zevei tal van hen als slachtoffers hiervan zi) gevallen. Op de lijken is sectie verrich' waarbij gebleken is, dat men hier vermot delijlc te doen heeft gehad met. arsenicum vergiftiging. Een onderzoek wordt nu i[ gesteld op welke wijze het mogelijk J?! weest. is, dat de krani in het bezit k«*ij van dit vergif

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6