EET MEER CHOCOLADE REEPEN BUITENL. BERICHTEN UIT DE OMGEVING INGEZONDEN MEDEDEELfNG. 'S morgens om f 1 en "s middags om A uur, ïbeï-77 uanneer c/erf aag begint te vragen, neemtsdi arbeidskracht af; M.V.HOLLANDSCH ZWITSERSCHE CHQCOLADE-FABRj" - o &dz aam vcrsée pk end! Een spontane kinderhulde aan Prins Hendrik. Een aardig straat-tooneeltje. Z. K. H. Prins Hendrik brengt voor Roode Kruis-aangelegenheden nog wel eens een bezoek aan een woning in de Surina- mestraat te 's-Gravenhage, hetgeen ook aan de jeugd daar in de omgeving niet ontgaan was. Telkens wanneer de hof- auto daar voorreed en de Prins uitstapte, werd hij daar door de kinderen begroet en op de hem minzame wijze groette hij de kleinen terug. Zoo was er langzamerhand tusschen den prins en deze kinderen een band ontstaan icn daardoor rijpte bij deze laatsten de ge dachte om op een zekeren keer. dat de iprins weer een bezoek bracht in de Suri- nameBtraal, hem een bijzondere hulde te brengen. Vrijdagmiddag reed de bekende Konin klijke auto weer voor in de Suriname- straa-b en al spoedig ging dat bericht als een loopend vuurtje rond. De koppen werden bij elkaar gestoken en een tweetal trok de stoute schoenen aan, belden aan het huis en deden daar het voorstel of de kinderen straks bij het vertrek van Z. D. H. een dansje voor hem mochten uitvoeren op de straat. De Prins was er onmiddellijk voor te vinden en toen hij ongeveer 10 minuten voor vier het huis verliet, stond een groep- !je kinderen hem op te wachten en onmid dellijk werden eenige dansen, op school geleerd, uitgevoerd, onder het zingen van enkele liedjes. De Prins bleef met zijn adjudant op jde stoep staan en amuseerde zich blijk baar zeer met deze spontane en hartelijk gemeende kinderhulde. Hij had intusschen voor een tractatie der kinderen gezorgd, die op hun beurt den Prins bij het afscheid een eenvoudig veldbouquet aanboden, dat de Prins echter dankbaar accepteerde. Z. K. H. onderhield zich met elk kind, vroeg naar den naam en oudernaam en nam van ieder afzonderlijk afscheid met een hartelijken handdruk. Dat dit ongewone straat-tafereeltje dat ruim 10 minuten duurde veel be langstelling trok, laat zich begrijpen. Met een „Leve de Prins" reed de hof- auto weg. „Res.b." Vreemdelingervbezoek te Zandvoort. „D eutschland über alles" Het „Handelsblad" publiceert een ge- ihouden enquête betreffende het bezoek van vreemdelingen aan de verschillende ^badplaatsen. Over Zandvoort schrijft het bad het ^volgende: Onder de plaatsen, die het sterkst onze oostelijke buren trekken, staat Zandvoort thans nummer drie, evenals dat vóór den oorlog het geval was. In 1913 kwamen er jaarlijks ongeveer 2000 Duitschers hun va- cant-ie doorbrengen, waartegenover (dit woord niet letterlijk op te vatten!) slechts ;32-S Engelschen, 95 Belgen en 54 Franschen stonden. In 1922 verhinderde de stand .•hunner valuta de meeste Duitschers te ko men, er waren in dat jaar 159 Duitschers, 5S Engelschen en 26 Franschen. Maar nu aiadert het Duitsche totaal weer dat van 'vóór 1914, want verleden jaar waren er 36 a 1800 Duitschers, voorts een honderd tal van andere nationaliteit, voornamelijk Engelschen en Franschen (60) en nog enkele VZwitsers en Oostenrijkers. Dit jaar zullen [deze cijfers niet veel met 1928 verschillen, ibet koude voorseizoen was 6t evenwel ioorzaak van dat de gasten minder dan ge- Woonlijk kwamen huren. Ter toetsing van de bovenvermelde cij fers zij vermeld, dat het totaal aantal badgasten te Zandvoort thans boven dat van vóór den oorlog gestegen is, n.l. van ,13000 op ongeveer 14 a 15000, afkomstig in de eerste plaats van Amsterdam, dan uit de rest van Nederland, en ten derde uit Duitschland, een volgorde, waarvan ook in de oorlogsjaren niet afgeweken is. Vreemdelingenverkeer" geeft er dan ook zijn gidsen in onze taal en in het Duitsch uit, terwijl Zandvoort eigen roem en be- teekenis in Duitsche bladen adverteert. Nijpend watergebrek te Kerkrade. De „Limb. Koerier" meldt: Niettegenstaande B. en W. reeds eerder ■waarschuwden om bij het. gebruiken van water de noodige zuinigheid te betrachten, 'blijkt, dat het waterverbruik niet. voldoen de is verminderd. Daarom waarschuwen iB. en W., daar de omstandigheden zich niet in gunstigen zin hebben gewijzigd, de be volking, dat bij het verbruiken van water (dat betrokken wordt uit een Sperre over ;*le grens) de uiterste zuinigheid moet wor den in acht genomen, daar anders de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat binnen afzienbaren tijd de levering van water moet gestaakt worden. Het schrobben van trot toirs, het besproeien van tuinen en het. rei nigen van auto's met leidingwater is ver boden. Bij overtreding van het verbod zal de watertoevoer afgesneden worden. Het mooie weer. De weerkundige medewerker van het „Vaderland" schrijft: Toen in het midden van de vorige, week het weer regenachtig en daarna winderig was geworden, scheen het alsof de voor uitzichten, die gunstig werden genoemd, vervangen waren door ongunstige, m. a. w. of de verwachting van mooi na zomerweer geheel den bodem was ingeslagen. Het regenweer met den daarop gevolg den vrij sterken wind was echter het ge volg van het voorbijtrekken van een se cundaire depressie, die een aanhangsel was van een grootere. welke over Noord- Europa voorbijtrok, en het daarop ge volgde. opdringen van een gebied van hoo ge n druk- uit het Zuidwesten. De vooruit zichten schenen dus alleen ongunstig, wan neer men naar de locale weersgesteldheid zag oh niet, wanneer men het verloop der .verschijnselen over een groot gebied yolgde. Het weer der laatste dagen heeft bewe zen. dat het met de algemeene weersge steldheid in het Westen en Zuiden van ons werelddeel niet ongunstig gesteld was. Inderdaad breidde zich van het Zuidwes ten een gebied van hoogen druk over het vasteland uit en gisteren lag de kern daarvan boven ons land. Hierdoor was het weer bij zwakken wind van uiteen'loopende richtingen vrij droog, licht bewolkt en warm, en in het algemeen zoo mooi als men slechts wenschen kan. Evenwel bren gen de langere nachten, wanneer de lucht onbewolkt is, meer afkoeling dan in den midzomer, zoodat de morgentemperatuur nu reeds vrij laag is. Zoolang het weer helder en windstil is, kunnen wij rekenen op koele nachten en een vrij hooge tem peratuur op het raidden van den dag. Hei zou natuurlijk een zeer gelukkig verschijnsel zijn, wanneer de tegenwoor dige wee rstoc.s tand nog ecnigen tijd zou aanhouden. Uit den aard der zaak is daarvan thans met zekerheid niets te zeg gen. Wel is een z.g. centrale ligging van een gebied van hoogen druk. d. w. z. de hoogste luchtdruk boven Midden-Europa in den nazomer nog wel eens van langeren. duur. zoodat het niet onwaarschijnlijk is, dat. wij eenige dagen mooi weer behouden, maar aan don anderen kant moeten wij er rekening mee houden, dat zich in het Westen weer een nieuwe depressie ver toont en dat. bij ons de barometer lang zaam daa'lt waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat óf het gebied van hoogen druk langzamerhand, zonder te verplaat sen, zijn omvang en beteekenis verliest, hetgeen dan zou uitloopen op het verdwij nen van het. mooie weer, óf dat het door de in het Westen opkomende depressie verdrongen wordt. Ook in dat geval zou het mooie weer reeds na een paar dagen omgeslagen kunnen zijn. In welken zin de algemeene luchtdruk- verdeeling zich in de eerstvolgende dagen zal ontwikkelen, valt. niet te zeggen. Wij kunnen ons dus slechts verheugen in iederen mooien dag en hopen dat het prachtige weer nog eenige dagen mag aan houden. DE OORZAAK VAN DE SPOORWEG RAMP BIJ BUIR. De chef van het station Düren verantwoordelijk? De door het. Duitsche rijksministerie van verkeer en door de administratie der rijks- spoorwegen naar Buir gezonden commissie die de oorzaak moest opsporen van de ont sporing van den D-t.rein van Wars^fxau naar Parijs, is teruggekeerd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft het onder zoek tot nog toe uitgewezen, dat de oor spronkelijke voorstelling over de oorzaak van de ramp niet geheel juist. is. De machi nist. van den D-trein, die wegens werk zaamheden aa.n de lijn over een ander spoor moest rijden, had van den dienstchef van het station Düren een verkeerde in structie gekregen die voor de vorige dagen gold en volgens welke op het juiste spoor achter het station Buir voorzichtig gere den moest worden. De nieuwe instructie, die vootf Zondag uitgevaardigd was, luidde dat voor het station Buir over een wissel op verkeerd spoor overgegaan moest wor den. Daar de machinist deze instructie niet ontvangen had, meende hij dat hij het sta tion Buir met de voorgeschreven grootere snelheid passeeren kon. Toen de trein met- deze snelheid daarin reed, moest, hij ontspo ren, daar voor 't berijden van wissels 'n be perkte snelheid voorgeschreven is. Tot ze kere hoogte i« de machinist schuldig om dat hij het. dubbele signaal voor het be rijden van den wissel niet opgemerkt heeft Naar het resultaat van het onderzoek schijnt dus de hoofdschuldige de dienst chef van het station Düren te zijn; vastge steld moet echter nog worden, of hij de nieuwe instructie tijdig ontvangen heeft. Munitie-ontploffing te Nanking. Talrijke slachtoffers. Te Nanking is Maandag een van de grootste munitiemagazijnen der stad, ge legen in een dicht bevolkte wijk, ontploft. De materieele schade is aanzienlijk. On der de bevolking ontstond een paniek! Om plunderingen te veimijden werd de staat van beleg afgekondigd. Volgens nadere bijzonderheden, zijn 25 personen om het leven gekomen. De totale schade wordt op 150.000 pond sterling geraamd. De oorzaak van de ontploffing kon nog niet worden vastgesteld. ONGELUKKEN. Het auto-ongeluk bij Wintermoor. Gisteravond is in het ziekenhuis te Sol- tau dr. Brinkmann, arts te Soltau, aan zijn verwondingen, die hij Zondag bij het auto-ongeluk bij Wintermoor had opgeloo- pen, overleden. Alle inzittenden van de auto, die door den trein SoltauHamburg is gegrepen, zijn thans omgekomen. Ernstig bergongeluk. Een ernstig bergongeluk heeft in het kanton Graubunderland plaats gehad. Een Duitsche familie uit Barmen werd bij een toer in het hooggel>ergte Zondag door een lawine van steenen overvallen. Mevrouw Schlieper werd terstond gedood, terwijl haar dochter ernstige verwondingen op liep, die echter niet levensgevaarlijk zijn. De tweede dochter, de zoon en de gids ble ven ongedeerd. Het lijk van men. Schlieper is naar Romontogna overgebracht, waar haar man die den toer niet had meegemaakt, is aan gekomen. De dochter is in het ziekenhuis van Samaden opgenomen. Tragisch ongeluk. Te Antwerpen op den hoek van Amerika Lei en Zuiderplein werden twee echtpa ren uit Lier afkomstig, waarvan het eene juist een telegram van het overlijden van zijn zoon had ontvangen, door een zwaren vrachtauto vevrast. Drie hunner, het echt paar Nauwelaerts en mevrouw Marie Nau- welaerts, de echtgenoote van den heer Lie- kens, werden gedood. De vierde persoon, Louis Liekens, die nog tijdig op zij had kunnen springen, bleef ongedeerd. Brand te Berlijn. Door het dicht so 1de eren van kisten met films. Gistermiddag om 3 uur geraakte in het. huis Zimmerstrasse 79-30 het dakgeraam te in brand. Op de vijfde verdieping van het huis en in de dakverdieping bevonden zich ver scheidene opslagplaatsen van filmmaat schappijen, zoo o.a. va® de Messfro-film- maatschappij. In weinige oogenblikken sloegen groote vlammen uit de vensters der bovenverdie ping en uit het dak. De brandweer rukte met. groot materiaal uit. Kort na half 4 gelukte het aan de brand weer, de verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Om 4 uur was de brand ge- bluscht, die in hoofdzaak de Messtro-film maatschappij getroffen heeft. De oorzaak van den brand is hierin te zoeken, dat. ingepakte films bij het dicht- soldeeren der kisten vlam gevat hebben. Plotseling de spraak teruggekregen. Te Durham (Engeland) heeft een stomme man gisteren plotseling de spraak terug gekregen. De man. een oorlogsinvalide, moest eens klaps voor een motorfiets uitwijken, die hem dreigde te overrijden. Het levensge vaar, waarin hij een oogenblik verkeerde, deed hem zoo schrikken, dat hij van de emotie plotseling het. vermogen van to kunnen spreken, terugkreeg, en eenige woorden uitte, de eerste, die hij sinds meer dan 11 jaar gesproken had. De man had zijn stomheid, evenals een verlamming aan de rechterzijde en een gedeeltelijke doofheid te wijten aan het feit, dat tijdens een oorlog nabij Atrecht een granaat vlak bij hem uiteen gespat was. Een aardbeving op Kephalonia. Op Kephalonia is een vrij sterke aard- be ving gevoeld, die met een dof gerommel gepaard ging. Onder de bevolking ontstond een paniek, doch er schijnt geen ernstige schade aangericht te zijn. De cholera in Engelsch-dndië. Sedert, de laatste week in Juni zijn inde verschillende districten van Bombay meer dan 11.000 gevallera van cholera voorgeko men; 4272 zieken zijn overleden. Een opzienbarend proces. Gisteren werd te Gastonia, in Noord- C'arolina. het proces behandeld tegen 16 stakers van de textielfabriek te Ga3tonia, beschuldigd van samenspanning tot moord in verband met den dood van een politie ambtenaar bij communistische relletjes in de stacl op 7 Juni. De correspondent van de „Times" te New York wijst in een artikel op het groote gewicht aan deze zaak in de V. S. gehecht. Zij heeft er volgens hem een be langstelling gewekt haast even groot als de zaak Sa-cco en Vanzetti in Massachu setts en het proces-Scopes in Tennessee. In het. begin van dit jaar ontstonden er in verscheidene Zuidelijke staten plotse ling arbeidsmoeilijkheden. Meer dan tien jaar lang hadden deze staten en andere aangrenzende staten noordelijk kapitaal tot zich getrokken door de belofte van ..goedkoope en gedweeë" arbeidskrachten. Bij de Amerikaansche Federatie van den Arbeid aangesloten vakbonden zonden ver tegenwoordigers naar de zuidelijke staten omdat het door de overbrenging van tex tielfabrieken naar het zuiden waar de ar beidstijden zeer lang en de loonen zeer laag waren, moeilijk werd in het noorden hooge loonen in de textielindustrie te handhaven. De vertegenwoordigers der vakvereenigingen vonden niet. alleen ver zet in het zuiden bij de fabriekseigenaars, maar ook bij een groot deel der bevolking van de plaatsen waar de fabrieken gele gen waren omdat men vreesde dat. als de fabriekseigenaars gedwongen waren de loonen der vakvereenigingen te aanvaar den, zij hun fabrieken zouden overplaat sen. De vakvereenigingsmannen werden openlijk en anoniem bedreigd en te Eliza- bethton in Tennessee werden zelfs twee hunner ontvoerd en over de grens ge bracht naar Zuid-Carolina. In N. en Z. Ca rolina stond de zaak voor de organisatie- vertegenwoordigers nog moeilijker want daar werden zij in hun campagne belem merd door de komst van 15 of 20 commu nisten uit het Noorden, die hier een prach tige gelegenheid meenden te zien om den klassenstrijd te prediken. De aanwezigheid der communisten verwekte groote woede in de beide staten en, blijkbaar om niet met hen verward te worden, trokken de vertegenwoordigers der bij de conservatie ve Amerikaansche Federatie van den Ar beid aangesloten organisaties zich voor een poosje terug. De communisten wisten in Z. Carolina een paar kleine stakingen te ontketenen, maar hun eigenlijk doel was de groote textielfabriek Lcrray van de ManvilleJenckes Company te Ga-stonia. in N. Carolina. Op l April proclameerden zij daar een staking. Ongeveer 1500 man nen, vrouwen en kinderen legden den ar beid neer, maar de groote meerderheid bleef aan het werk, zoodat de staking al dadelijk t-ot mislukking gedoemd bleek. De stakers hadden geen geld en geen levensmiddelen en werden na een poosje uit. de woningen der onderneming gezet. Bovendien wilde men in en om de stad niets mper van hen weten met het oog op hun verwantschap met de communisten. Velen trokken weg om elders werk te vin den, en hun vertrek werd verhaast door een nachtelijken aanval der stedelingen waardoor het bureau der communisten ge heel vernield werd. Einde Mei waren er nog maar 200 stakers, die een lentenkolo- nie aan den rand der stad bewoonden. In den avond van den 7en Juni heette het dat. er een kans was de staking nieuw leven in te blazen door een -bctooging voor een der fabrieken. Een der communis ten. een vx-ouw, wilde een toespraak hou den doch werd met een regen van groen- tenafval ontvangen door de stadsbevol king. Een tweede spreker, een man. weivl bovendien met steenen bekogeld. Hij begon toen met. een opmarsch te leiden naar de fabriek, gevolgd door politie en burgers, die hen terugdreven naar het kamp voor dat de fabriek bereikt, was. Het hoofd der politie, Aderholt, ver scheen met een half dozijn agenten voor het kamp. Een gewapende wacht weigerde hem toe te laten als hij geen bevelschrift tot huiszoeking kon toonen. Aderholt ant woordde dat hij geen bevelschrift noodig had en een agent trachtte den bewaker zijn geweer af te nemen. Er ontstond een worsteling in het halfduister waarbij het geweer afging. Van beide kanten werden nog meer schoten gelost waarbij o.a. Ader holt en een communist gewond werden. De gewonden werden weggedragen en de politie arresteerde 59 personen. Den vol genden dag stierf het hoofd der politie en verrichtte de politie nog 36 aanhoudingen. Alle gearresteerden werden na door een magistraat, gehoord te zijn weer vrijgelaten op 24 na. Aan 16 dezer onder wie drie vrouwen, waarvan er een een dochter is van den overleden voorzitter van het Jood- sche theologische seminarie te New York werden vastgehouden onder beschuldiging va-n sahienzwering tot moord, waarop de doodstraf staat. Den ovei*igen werd mis handeling ten laste gelegd. De gevangenen werden dicht opeengepakt in kleine cellen va-n de stedelijke gevangenis, zeven vrou wen in één cel van 4 bij 8 voet, doch later overgebracht, naar een andere gevangenis waar zij meer ruimte kregen. Eenige da gen lang werd hen belet zich met hun ad vocaten in verbinding te stellen. Op 29 Juni kwam de zaak te Gastonia voor. Radicale bladen hadden inmiddels verteld dat de beklaagden niet zoozeer voor moord zouden terechtstaan als wel omdat zij communisten waren, en daar door bij 't- publiek beduchtheid was gewekt voor een tweede Sacco en Vanzetti-zaak. Tenslotte werd het proces tot heden ver daagd. Het bagno van Frankrijk. Het bagno als'strafoord, ingesteld bij de wet van 1854, heeft zooals men weet, al heel wat critiek uitgelokt. Als een van de grootste schaduwzijden wordt steeds genoemd, dat iemand, die voor het eerst veroordeeld wordt tot dwangarbeid, naar Guyana moet worden gebracht, waardoor hij in een milieu te recht komt, dat hem vrijwel onvermijdelijk steeds dieper naar beneden haalt. Thans heeft de afgevaardigde Maurice Sybille een voorstel ingediend om wijziging te brengen in het stelsel van uitvoering van de veroordeeling tot dwangarbeid. Daarbij wordt voorgeschreven, dat be paalde veroordeelden, op grond van een met redenen omkleed advies van het hof, kunnen worden vrijgesteld van het trans port, d. i. dus va® het verblijf in het bagno. De bedoeling zou zijn zoodoende tot een selectie te komen, waardoor bepaalde ver oordeelden, van wie verwacht, mag worden dat zij weer op den goeden weg zullen trachten te komen, bewaard kunnen wor den voor he-t funeste contact met onverbe terlijke recidivisten. Dronkemansgevecht. Zondagnacht is het. in het gehucht Dor- nau bij Neumarkt tusschen verscheidene jonge mannen, die te veel hadden gedron ken. tot een hevige vechtpartij gekomen. Een zoon van den landbouwer Gassner is gedood, een tweede zoon zoo ernstig gewond, dat zijn toestand hopeloos i6. Twee andere landbouwerszonen zijn even eens ernstig gewond, doch niet levensge vaarlijk. De dader, ook een zoon van een land bouwer, is in hechtenis genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Posterijen. De inwoners meenen we er attent op te mogen maken, dat het post kantoor op 31 Aug. a.s. voor den post dienst alleen geopend is tot 12.30 uur n.m, met dien verstande dat voor den Post cheque en Girodienst, postwissels en kwi- tantiën het kantoor den geheelendag ge sloten is. (Voor expresse is het tot 12.30 geopend). Op Dinsdag 3 Sept., wanneer den verjaardag van H. M. de Koningin feestelijk gevierd wordt is het kantoor voor den postdienst tot 12.30 uur geopend, In den namiddag voor alles wat den post dienst betreft, gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Koninginnefeest. De Koningin nefees- ten zullen hier gehouden worden op Woens dag 4 Sept. Volks- en kinderspelen zul len gehouden worden. Een optocht zal plaats hebben waaraan deelnemen ver schillende groepen, vakken voorstellend, 's Middags zal een ringrijderij op fietsen gehouden worden, 's Morgens is er kinder optocht. waaraan ongeveer 2300 kinderen zullen deelnemen. Voor de bewaarschool kinderen is een afzonderlijk nummer vast gesteld. n.l. vertooning met een poppen kast. De muziekverecniging verleent hare volle medewerking. NIEUWE WETERING. Ernstige aanvaring. Maandagavond is de brug over de Ringvaart alhier ernstig aangevaren. Een der booten van de Mij, Bus te Haarlem, poogde op korten afstand van de brug een sleepboot, waarachter 4 geladen zandbakken, te passeeren, ten ein de het eerst door de brug te varen. Het mocht de Busboot echter niet gelukken ge noeg voor te komen, zoodat de aanvarinj onvermijdelijk was. De Busboot zette nJ" de sleepboot op zij, doch voer door def' schok tegen het gordingwerk van de brui' op. Dit was echter nog niet het ei-gste Doordat de sleepboot op zij werd geduw< geraakten ook de zandbakken uit der koers. Deze voeren nu met volle kracht tegen het landhoofcl, aan de zijde van Haarlemmermeer aan, hetwelk ernstig werd beschadigd en ontzet. Gelukkig wa ren de staaldraden, waarmede de zandbak ken achter de sleepboot waren vastge maakt, nog bijtijds losgemaakt, anders wa ren persoonlijke ongelukken waarschijnlijk niet uitgebleven. Ten gevolge van deze aanvaring was de scheepvaart geruimen tijd belemmerd, terwijl de brug ook niet meer dicht kon worden gedx-aaid. Eerst na dat een paar balken waren verwijderd kon de brug weer dicht en konden de auto's, die er voor stonden passeeren. Behalve aan de brug is ook groote schade toegebracht aan het vischtuig van den visscher Eveleens van Aalsmeer, die naast de brug een dicht- visscherij heeft. De schuld van de aanva ring ligt zonder twijfel bij den stuurman van de Busboot, die den vei-keerden wal heeft gehouden en geen enkel signaal heeft gegeven. OUDE WETERING. Te water. Gisteren geraakte het- 9-ja- rig zoontje van den heer F. Hulsebosch alhier, terwijl hij zich in het fietsrijden oefende te water. Door Chris Nasveld, die gekleed en al te water sprong w§rd hij weer op het droge gebracht» VOORHOUT. Concert. Zaterdagavond. 31 Augustus a.s. zal de R. K. Muziekverecniging ..St. Cecilia" en de Zangverceniging ..Voor- 'houtsch Gemengd Koor" een gemeen schappelijk concert geven in de muziek tent ter gelegenheid va-n den verjaardag van H. M. de Koningin. Geboren: Anthonius z. va-n F. van Dam en C. de Groot. Ondertrouwd: Wilhelmus Adrianus Brama 28 j., te Noordwijkérhout, en Geer- truida Gerarda Witteman 25 j. Overleden: Klaart-je Colijn 57 j-i wed. van L. Diemei. Gevestigd: J. H. A. Zibking van Harderwijk M. C. v. d. Meij van Leiden W. B. den Dubbelden van Oegstgeest W. J. Koek van Bodegraven J. J- Vries van Alkmaar J. Zoer van Odoorn A. A. Weegh van Alkmaar H. Hoo- gerworst van Wassenaar C. W. Straat hof van Medemblik. Vertrokken: J. W. Turk naar Noordwijk J. Opdam naar Heiloo W. A. M. Ch. de Ruijter naar Echt H. F- Vrolijk naar Noordwijkérhout H. Th- M. Wildenburg naar Veghel J. v. Dam naar 's-Hert-ogenbosch A. Kramer naar Leiden J. van der Lubbe naar Noord- wijk R. E. A. C. Flamand naar Leiden-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6