SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in jn morgen van 28 Aug. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Ijoogffte barometerst.765.3 te la Coruna. Laagste barometerst.: 746.2 te Yardö. Verwachting tot den avond van 29 .Vug.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Waar- jchijnlijk eenige regen of onweer- Iets loeier. LUCHTTEMPERATUUR 21 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. De Zijl: 7 uur 20 gr., 12 uur 2.5 gr., 3 ir 21 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 20.5 12 uur 21 gr.. 3 uur 21.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagavond 827 uur tot Don derdagmorgen 5.35 uur. Pt ^enen statigheid, niettegenstaande zij reeds meer dan vijf eeuwen in gebruik zijn. [n de historie der wegen is echter na ver loop van tijd een kentering ten goede ge komen. In 1S10 werd Thomas Telford, 'n etselaar, die den aanleg van wegen be studeerd had, opgedragen den weg tus schen Londen en Holyhead, 'n afstand van' 191 mijl te herstellen. In 1930 is de eerste lechts'treeksche weg, welke twee plaatsen verbindt, voltooid. Ongeveer terzelfder tijd een groote verbetering aangebracht in iet Fransche wegenstelsel. De grondslag voor het tegenwoordige stelsel is toenter tijd gelegd. De Ver. Staten hebben ook vroeg de waarde van goede wegen inge- ?en -zien. President John Quincy Adams was ■een der eersten, die de regeering vool den aanleg van hoofdwegen verantwoor delijk stelde. Reeds in het begin der 19e eeuw was er een geregelde dienst tusschen Üfew-York en Boston. De regeering heeft eindelijk in 1811 de zaak aangepakt en den Rational Road" van Cumberland naar Maryland laten aanleggen, welk werk 32 jaar geduurd heeft. Door de tot s-tandko- e8 ming van de spoorwegen heeft zich het ?8 perspectief van dit vraagstuk voor een "c goed deel veranderd. In plaats van de ^^faandacht aan de wegen te besteden, heeft jiuen zich bij den nieuwen verkeersvorm zeer ten koste van de oude ver keerswegen. In den loop der jaren is men e; echter tot de overtuiging gekomen, dat de verkeerswegen niet mogen verwaarloosd worden. Nieuwe verkeersmiddelen wer- e^- den weder uitgevonden, welke de behoefte aan goede wegen steeds meer op den •oorgrond brengen. Ook in ons land heeft men aan den drang naar betere verkeers- routen gevolg gegeven en worden niet al leen de wegen overal verbreed en van een betere constructie voorzien (o.a. Amster damAmersfoort), maar worden ook op vele plaatsen nieuwe wegen aangelegd, zooals b.v. de nieuwe weg Den HaagRot terdam. KUNST. Een oud. blinkend stadje, met stille, hobbelige straatjes, waar de zon 's Zon dagsmiddags te blakeren staat op de roo- de daken der huizen, op het leien dak van de groote kerk door katholieke voorva deren eens gebouwd nu door een hand jevol psalmzingers slecht onderhouden. 't Gedreun van 't orgel waait nu en dan iver op dc zoele wind en een hond blaft •er weg uit louter verveling. Even rimpelt het. breede water en nederig neigen de rietpluimen. Om de hoek komt welgedaan en tevreden een moedereend gevaren met schuifelende, gele. schaar achter zich aan; vlug als heel kleine raderbootjes ver storen ze de rust van 't spiegelend vlak. Dan opeens slaat 't drie volle slagen van den toren en 't echoot nog na over de roo- de daken, door de nauwe straatjes, over de rijpende velden ver we-g. Aan de overkant gaat een deur open. 't Is Toon, die er uitkomt. Een van 't zes tal zonderlingen, die in 't stadje rondwa ren. Nooit getrouwd geweest. Altijd hard gewerkt voor zijn broodje, stoelenmatten, konijnen en kippen houden. Niemand durft daar verder komen dan de deur. Niet dat 5t er spookt, maar 't is zoo'n vieze vent en 'n beetje een rare. Want, zooals in alle kleine en groote stadjes; daar wordt nogal gekletst, daar worden nu en dan een paar goede namen te grabbel gegooid, daar zijn bovendien onuitwarbare familie-relaties, en interes sante schandaaltjes. En omdat Toon zijn mond kan houden als een Karthuizer, ieder, die hem ontmoet wat idioterig toe- grinnikt, daarom is hij bij stille overeen komst opgenomen in 't gilde der zes zon derlingen. Men zegt wel eens, dat hij be halve konijnenfokken, stoelenmatten en kippen houden nog vaak iets anders deed maar wat eigenlijk? De waschvrouw de burgemeester, een eerzame dikke dame uit. 't Peperstraatje met drie bloed jes van kinderen, zegt dat hij studeert in kolossale boeken over sterren. En wie het niet gelooven wil, krijgt onverwijld ruzie met 'r. De drogist, een venijnig en pienter manneke, zegt, dat ie beter in. den Bijbel thuis is dan de dominee en de pastoor sa men en dat ie er al zijn levertraan en [aspirine om verwedden wil. De echtgenoo- te van de tweede wethouder evenwel wil absoluut geen kwaad van 'm denken, maar afijnstille waterenafijn en d'r zijn ook drinkers zonder roode neus De klok van de katholieke kerk aan de andere zijde van het stadje begint te beieren. Dat is voor 't- lof. De boeren ko men al afgezakt met hun verweerde ge- chten en de zwarte petten op; de boe linnen met hun groote dochters stijf in de plooi. De burgers zetten een deftif ge zicht en verlaten het huis. Maar let vooral op de notaris. Want het wordt een bijzon der lof. 'i Wordt een plechtigheid ter eere van Onze Lieve Vrouwe. Want u moet weten dat. de kapelaan en de notaris sa men verbazend veel van kunst houden. En nu hebben ze 't met vereende krachten ge daan gekregen, dat er eindelijk eens iets moois, iets piekfijns, iets artistieks in de kerk komt te staan. De kapelaan heeft de huizen afgeloopen en gepleit voor de goe de smaak en de hervorming van de maat schappij. Hij heeft heftig gevochten tegen de zieltogende, suikerzoete en van-hun- stokkie-vallende heiligenbeelden. De nota ris verleende behalve moreele, ook nog krachtige finantieele steun. De pastoor was al een paar jaar ziek. De wijd open deuren vangen langzaam aan alle bezadigde groote menschen en fladderende kinderen als in een fuik, Zij huiveren even om de koelte, die hen in de schemerduistere kerk omvaamt. Zacht neu riet 't orgel en zwellend voert het de har ten omhoog. Omhoog naar het beeld in de bloemen. Het witte beeld, slank en rijzig, een juweeltje van plastiek, één en al gebed en nederige overgave. De kapelaan kan met voldoening neerzien op de menigte, als hij'den kansel beklimt en de enthou siaste toespraak gaat houden. Want de menschen zijn voor het meerendeel gewon nen. Na de toespraak de inzegening. De notaris zit glimmend van geluk vooraan, vlak onder den bloemenheuvel. En zijn gcede vrouw bidt en de drie kinderen bid den, stralend, gelukkig zich voelend onder de hoede van Maria. De waschvrouw van den burgemeester links achteraan weet tersluiks op te mer ken, dat Toon niet- op z'n gemak is. Zouden er vannacht zooveel sterren van den he mel gevallen zijn? De drogist is wel ontroerd van de preek, maar kan niet nalaten tegen zijn buurman te zeggen, dat Toon 't natuurlijk wéér be ter weet omdai-ie zoo goed thuis is den Bijbel. En de vrouw van de tweede wethouder wil er geen kwaad van denken, maar afijn sommige menschen worden nu een maal 'n beetje sentimenteel, als ze hun heele leven aan de jenever hebben geze ten De klok luidde de angelus. Het Tantum Ergo dreunde en golfde statig langs de ge welven. Wierookwolken kringelden om hoog: Dan de plechtige zegen, het juichend en smeekend liedje van „Sterre der Zee" en 'b weus al weer uit. Ze stoven naar buiten, de bonte troep jes kinderen, ze stoeiden op 't zonnige plein in wilde wedloop, met klaterende lach. Om de hoek klonk kort en scherp een autoklaxon. Een akelig hóóge gilen de heele menigte stuift instinctmatig één kant op.- Mies van de notaris lag daar naast de zware auto languit, doodsbleek. Uit haar ooren sijpelde bloed. De chauffeur naast zijn wagen beteuterd en suf van schrik. De kring er om heen doodstil. Moeder kwam er bij, wit als een doek, maar flink en resoluut. Ze knielt neer en streelt het kind over de golvende haren. Vader was niet te vinden. De koster st-ond er ernstig over te denken aan de brandklok te gaan trekken; er moest toch iets gedaan worden En ieder dacht, dat een ander de dokter wel halen zou. Met afgemeten stappen kwam de burgervader aanwandelen en be keurde als hoofd van de politie de verbou wereerde chauffeur. Want de veldwach ters waren juist achter stroopers aan. „Gaat ze nou dood?" vroeg een heel klein boerenmeisje angstig aan een vrien dinnetje. Even later kwam de kapelaan met de H. Olie. Twee nachten en drie dagen hadden ze gebeden, gewaakt en in stilte geschreid. Uren en heele avonden waren ze om beur ten gaan bidden voor het nieuwe schoone Mariabeeld in de kerk, vader, zus en de twee jongens. Maar iederen keer, als de dokter binnenkwam, keek hij meewarig en schudde het hoofd. Hersenschudding en schedelbreuk. Het meisje op bed was ma ger geworden. Zacht riep moeder haar soms bij de naam; misschien hoorde ze 't tóch wel, al reageerde ze niet. Wel hon derd rozenhoedjes hadden ze samen gebe den en telkens weer het „Gedenk, o Aller heiligste Maagd". „Als 't toch moet, moet O. L. Heer onze Mies maar gauw halen!" zei vader de der de atvond een beetje wrevelig. Hij had soms moeite, zijn geduld te bewaren: had den ze daartoe zoo geijverd voor het nieu we Mariabeeld? Weer kwam de dokter, nuchter en zake lijk, onderzocht het hart, telde de ademha ling, keek onder de oogleden. „Ze is toch bediend?" vroeg hij. Moeder knikte van ja. De notaris liet hem uit. Zijn handdruk was voor ?t eerst niet die van een dokter, maar van een vriend. „Een offer noemen jullie Room- schen da.t, is 't- niet?" vroeg hij en ver dween op de fiets. Zij begonnen aan de gebeden der ster venden. Juist toen die af waren, gebeurde het on verwachte. De bel was afgezet. Daarom kwam hij door de achterdeur, torsend een groot zwart voorwerp. Hij bezweek er haast onder. En zonder een woord te zeg gen, kwam hij ermee de ziekenkamer bin- „Toon!" „MevTouw!" nrag ik dit beeld hier neerzetten? Er zijn wonderen mee gebeurd lang geleden. Ik heb 't van grootvader en zoo voort. Nu ga ik nog bloemen halen." De notaris kwam binnen en schrok van 't zwarte, verweerde en lompe beeld „Maar, vrouw!" ,,'t Is van Toon". „Wat een monster! Wat moet dat hier?" „Hij komt terug". Hij kwam terug met twee keulsche pot ten vol wilde bloemen. Pinksterbloemen en lisschen en koekoeksbloemen en margrie ten. Hij zotte ze naast 't beeld, dat aan 't hoofdeinde op tafel was gezet en ging zonder een woord te verspillen aan het voeteneind zitten prevelen, de oogen strak gericht op 't knoestige, afstootelijke. ge barsten Mariabeeld. Hij had even goed voor een Buddha kunnen doorgaan. 's Morgens om half zes zat hij nog te bidden. Om kwart voor zes ging vader slie- kum naar de kerk. Om vijf minuten voor zes deed "jMies haar oogen open: „Moe der!" Om zeven uur kwam de dokter, be keek 't geval nuchter en zakelijk en zei: „Er is veel kans op beterschap." Maar begrijpen deed hij 't niet. En toen de waschvrouw van den burge meester de geschiedenis van Toon en het beeldje voor de twee en twintigste maal had. verteld, voegde ze er wijsgeerig aan toe „Ik zeg maar zoo, zeg ik, als 't alleen van die kunst kommen mot, zal de wereld geen snars beter worden, zeg ik. Maria kon 't net zoo goed met eén leelijk beeld als met een mooi, zeg ik, als de menschen maar oen beetje eenvoudig wouen wor den En déze koer kletste zij niet. (Ontleend aan het keurig verzorgde I'rancisoaansche tijdschrift „Sint Francis- cus"). WIELRENNEN. Belangrijke internationale wedstrijden te Keulen. A.s. Zaterdag 31 Augustus zullen op de Stadionbaan te KeulenMüngersdorf in ternationale wielerwedstrijden om den „groote Prijs van Keulen" plaatB vinden. De beste renners hebben ingeschreven, waaronder zeven die reeds wereldkampioen zijn geweest. De volgende deelnemers verschijnen aan den start: Miohard (Frankrijk) wereldkam pioen, Kaufman (Zwitserland), P. Moes kops (Nederland) allen ex-wereldkampioen, benevens de ex-amateur-vrereldkampioenen En-gel (Duitschland), Martinetti (Italië), Meyer (Nederland) en Falck Hansen (De nemarken). Voorts komen nog uit: Fau- cheux (Frankrijk) en de Duitschers Osz- mella, Steffes, Knappe en Schamberg. LAATSTE BERICHTEN DE HAAGSCHE CONFERENTIE. De Duitsche delegatie had hedenmorgen naar uit Den H.aag gemeld wordt, nog voor de -zitting der zes uitnoodigende mo gendheden, die om 11 uur was bijeengeroe pen een langdurige bespreking over de houding, die de Duitsohe delegatie thans moest aannemen. Gemeld wordt, dat de Duitsche delegatie zich niet tot een on middellijke beslissing, wil laten dwingen. Frankrijk heeft, driegen-halve week noodig gehad óm met Engeland tot overeenstem ming te komen, zoodat niet binnen enkele uren een beslissing van Duitschland ver langd kan werden. Hedenochtend om II uur zijn de delega ties der 6 uitnoodigende mogendheden bij- Bij het eindigen dezer zitting, ongeveer 1 uur, werd van Duitsche zijde medege deeld. dat deze bespreking diende tot op heldering van het gister getroffen a-ccoord zoover het Duitschland betreft. Hedennamiddag zullen de finantieele experts, ook die van Duitschland, bijeen komen. Te 3 uur vergaderen de vier bij de be zetting betrokken m-ogendheden; om 4 uur wordt de discussie van hedenochtend door de 6 delegaties voortgezet-. Minister Wirth zeide bij het verlaten der ochtendzitting dat hij de moeilijkheden als opnieuw opgeworpen en zeer ge-wichtig Men meldt, ons uit 's-Gravenhage Na de zitting der zes uitnoodigende mo gendheden hedenmorgen vernamen wij van Engelsche zijde, dat. men het mogelijk acht, dat morgen een practische regeling tot s'tand komt. Bij het verlaten van het Binnenhof werd 'Snowden door het op het Buitenhof wach tende publiek toegejuicht. Band van een motor gesprongen. Drie personen gewond. Uit Harlingen wordt gemeld: Gisteravond is op den straatweg nabij Harlingen een ernstig ongeluk gebeurd. De 40-jarige kistenfabrikant A. Hoek uit. Har lingen, reed per rijwiel naar Harlingen, met zijn zoontje achterop. Van den ande ren kant kwam de motorrijder de Jong uit Sixbierum. Juist bij het passeeren sprong een band van het motorrijwiel. De heer De Jong verloor zijn stuur en reed over den heer Hoek en zijn zoontje heen. Beiden werden ernstig gewond. De heer Hoek brak een been, zijn zoontje beide beenen. Zij zijn naar het. Alg. Ziekenhuis te Harlingen vervoerd. Ook de motorrijder De Jong, die niet ernstig gewond werd, is in het Zie kenhuis opgenomen. Autobus door een trein gegrepen. De chauffeur ernstig gewond. Op den onbewaakten overweg bij Soha-r- negoutirm is hedenmorgen tegen 7 uur de autobus, bestuurd door K. Miedema uit- Bolsward door den uit Leeuwarden komen den trein -gegrepen. De autobus werd eeni ge honderden meters pieegesleurd en to taal vernield. Dc bestuurder liep eenige zware hoofdwonden op en werd met den zelfden trein, die ongeveer een kwartier vertraging had, naar Sneek vervoerd, waar hij in het fit. Antonius-Ziekenhuis werd op genomen. Hij is ernstig, doch niet levens gevaarlijk gewond. De man moet- den trein niet hebben opgemerkt, want bij den onbe waakten overweg, waar Tref. -ongeval plaats vond, is het uitzicht goed. De machinist kon den trein niet meer tijdig tot stil stand brengen. Gelukkig had Miedema niet de autobus juist een gezelschap naar fineek gebracht en reed hij met een leegen wagen terug. Orgeluk in een leerfabriek. Door het breken van een d r ij f r i e m. Door het breken van een drijfriem is heden in de lederfabriek van de N.V. P. van Loon Gzn. te Waalwijk, een vliegwiel weggesprongen en uit elkaar geslagen. Het vliegwiel richtte in de machinekamer groo te verwoestingen aan en sloeg door het dak. Een stuk van het wiel kwam op de stoomketel terecht. Het personeel doofde onmiddellijk de vuren. De mat-erieele schade is aanzienlijk. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Een verstekeling. In de retirade van een trein verscholen. Uit Amersfoort seint men ons: Een jongmensch uit Rotterdam crioor te Almelo zijn portemonnaie. Hij wandel de naar Zwolle en verstak zich daar in den trein naar Rotterdam in de retirade, die hij van binnen met touwen vastbond. Te Amersfoort -forceerde de politie echter de deur van de retirade en het minder-jarig jongmensch werd onder geleide naar zijn ouders te Rotterdam doorgezonden. Mijnongeluk. Uit Heerlen wordt gemeld: Bij het verrichten van reparatie-werk in een opbraak in de mijn „Hendrik" raakte dc arbeider L. K. bekneld tusschen een liftkooi en den wand van dien opbraak. De man werd onmiddellijk doodgedrukt. Hij was woonachtig te Brunssum. 42 jaar oud en Duitsc-her van nationaliteit. Inbraak in een schoenmagttzijn. Hedennacht is te Heerlen ingebroken in het schoenmagazijn der firma W. V.. gele gen aan de markr te Kerkrade. Dc bewo ners hadden we! eenig gerucht gehoord, doch daarop verder geen acht geslagen. Toen zij hedenmorgen ontwaakten, bleek dat eenige honderden paren dames- en jongenskousen gestolen waren BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen Fransch L. O. is geslaagd A. C. van Dam, alhier. NIEUWVEEN. Wilhelminaf eesten. Evenals de vorige jaren heeft de Wilhel- mina-Vereeniging alhier ook nu weer kos ten nog moeiten gespaard om de Koningin- nefeesten zoo luisterrijk mogelijk te vie ren. Zaterdagavond jl. werden de feestelijk heden geopend met een concert vóór het raadhuis, gegeven door de Muziekvereeni- gtng „Eensgezindheid" uit Nieuwkoop, on der leiding van den heer P. Wit. Jammer dat het weer geen medewerking verleende om dezen avond ten volle te doen slagen. Winnaars van den uitgeschreven étala ge-wedstrijd waren de heer van Ankeren, die den lsten en. 3den prijs behaalde, de heer Campfens. wien een 2den prijs ten deel viel en de heer van Breggen wien een troostprijs werd toegekend. Maandag, 26 Augustus, begon eerst, de eigenlijke feestviering. De vaderlandsche driekleur wapperde huis aan huis. Des morgens werden de kinderen op school onthaald op limonade en andere versnape ringen. Tegen twee uur 's middags trokken de leerlingen der lagere scholen, met oran je-sjerp om, naar het raadhuis. Hier wa ren reeds aanwezig de burgemeester der gemeente, de edelachtb. heer Geesink, met. zijn echtgenoot e, als mede het bestuurder Wilhelmina-Vcreeniging. Dr. Xout. sprak als voorzitter der vereeniging den burge meester toe. Dan werden onder leiding van den heer Schoorl, hoofd der R. K. School, door alle schoolgaande kinderen een drie tal vaderlandsche liederen gezongen waar op een welverdiend applaus volgde. De burgem est er sprak een dankwoord en richtte zich toen in het bijzonder tot de kinderen, hun wijzende op den eeuwen ouden band die Nederland met ons huidig vorstenhuis bindt. De burgemeester bood den kinderen nog een kleine tractatie aan, die dankbaar aanvaard werd. Onder de vroolijke tonen van een muziekcorps ging het vervolgens naar het terrein van den heer Kan, waar verschillende kinderspelen werden uitgevoerd. Schitterende prijzen werden aan de „kampioenen" uitgereikt; de overigen kregen een troostprijs. Na de spelen volgde een ware attractie voor de jeugd: een poppenkast-voorstelling. Een vroolijke lach schaterde onophoudelijk over het zonnige terrein. 's Avonds had een fakkeloptocht door het dorp plaats. Gezien het groot aantal fakkeldragers, dat de muziek volgde, was de feeststemming er wel in. Na den rond tocht ging het naar het feestterrein, waar alle gelegenheid geboden was zich te ver maken: concert, bioscoop, theaters, etc. Dinsdags werden de feestelijkheden voortgezet, waarover morgen. BTOSCOPEN. Luxor: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. Trianor.Afgekeurd. City: Goedgekeurd voor volwassenen. DE CONFERENTIE TE DEN HAAG. Het bereikte accoord. Een volkomen verassing voor Engeland. LONDEN, 28 Aug. IV. D.). Tengevolge van het late nachtelijk uur waarop de mogendheden te Den Haag gisteren tot overeenstemming zijn gekomen, ontbreekt in de Engelsche ochtendbladen elk uitvoe rig commentaar. Voorloopig wordt uitge rekend, dat ongeveer 83 pet. van de Brit- sche eischen is ingewilligd en dat de Britsche delegatie in het algemeen een gunstig resultaat heeft bereikt. Het berecht van dc overeenstemming was te Londen een volkomen verrassing, want nog in het ochtendblad van heden morgen van de „Daily Tel." komt een (vóór het bereiken der overeenstemming geschreven) critiek voor van den diploma- tieken medewerker van dit blad op het voorlaatste voorstel der geallieorden, dat de belangrijksle concessies wilde doen ten koste van Duitschland en de kleine mo gendheden. Een Fransch oorlogschip naar Syrië. In verband metde troebelen in Palestina. PARIJS 28 Aug. (V.D.) In verband met- de troebelen in Palestina heeft de Fran sche minister van Marine besloten tot heb zenden van den kruiser „La Motte Piequeb" ter bescherming van de veiligheid van de Levant-kust. De kruiser is reeds te Bey routh aangekomen. Na den treinramp bij Buir. Het. oprui mingswerk. KEULEN, 28 Aug. (V.D.) Naar de spoor wegdirectie mededeelt zijn de opruimings werkzaamheden op de plaats des onheils bij Buir zoover gevorderd, dat hedenmor gen om 8.30 uur de tweede lijn weer ia ge bruik kon worden genomen. Het verkeer op het baanvak KeulenAken geschiedt weer op normale wijze. De toestand der 16 zwaar gewonden is stationnair. Twee personen van de negen, die in het Ziekenhuis te Buir zijn ondergebracht-, geven echter nog reden tot bezorgdheid. De machinist was er hedenmorgen weer iets beter aan toe. Koude zomer te NJotVegen. Zomersche sneeu t o r m e n KOPENHAGEN, 27 Aug. (V. D.). Uit Oslo wordt- gemeld, dat deze zomer in het Noordelijk gedeelte van Noorwegen de koudste is, die men daar sedert men- schenheugcnis heeft meegemaakt. In Telemarken heoft het den geheelen zomer minstens eens per maand gesneeuwd en zelfs in de maand Augustus hebben sneeuwstormen gewoed, die anders eerst laat in het jaar optreden. TER AAR, 28 Aug. Veiling „St. Phocas" Tomaten A 1.902.10, idem B 1.70, id. C 1.2,0 per 50 Kg.; witte kool 1.40 per 100 Kg., bloemkool 716 cent per stuk, pos telein 2.10 per 100 kg., andijvie 1.20 2.00 per 100, prinseboone-n 1.302.10, idem dubbele stam 60 cent, spekboonen 7590 cent, witte pronkers 73 cent, snijboonen 0.901.65, idem extra 2.10, idem stek 18 cent per 10 kg.; Augurken: fijn 8.40 9.10, fijnbaslord 4.401.60, basterd 2.60 2.65, grof f 1.75, komkommers 41 cent, stippel f 1.451.55 per 25 kg. R0EL0FARENDSVEEN, 2S Aug. Groen- tenveiling. Meloenen 0.060.43, Snijboo nen 0.650.75, idem M. 1.20, idem I 1.65, extra 2.60—2.80, afwijkend 0.30, stek 0.16, prinse-boonen 0.800.90, idem I 1.45, idem II 0.300.40, idem z. dr. 1.65, dubb. stam 0.600.70, idem II 0.15, witte pronkboonen 0.75, alles per 10 K.G., augurken fijn 6.10 8.60, fijn basterd 1.804.60, basterd 2.20 2.30, idem II 1.351.70, grof 1.601.70, bom men 0.70, stippel 1.501.55, alles per 25 K.G. WOERDEN, 27 Aug. Kaas. Aange voerd: 339 partijen. 4441, met Rijksraerk le kwal. 5154, 2e kwal. 4649, zware 58. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.38 Londen 12.10 New-York 2.49.57 Parijs 9.76"/g Brussel 34.70 Zwitserland 48.04 Milaan 13 041/2 Madrid 36 69 Oslo 66 49 Kopenhagen 66.42 Stockholm 66.53l/o Weenen 35.15 Praag 7.401 Boedapest BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De reactie in Margarine Unies, die be gin beurs plaats had, behoefde na de sen- sationeele rijzing der laatste dagen geen verwondering te wekken. Op het lagere peil deed zich evenwel zulk een gr9ote vraag gelden, dat- dc laagste koersen van gisteren weer konden worden bedongen. Calvé Delft bewogen zich op overeen komstige wijze. Van Berkels verkeerden in herstel en kwamen wederom boven :t00 pet., al kon die koers niet 'geheel be houden blijven. Ford-aandeelen goed prijs houdend. Voor de Philips-aandeelen be stond een vaste tendenz en onder ruime omzetten werden de 960 grens overschre den. Voor Kunstzijde weinig belangstel ling. Küchenmeisters aan aanbod onder hevig en diensvolgens lager. Vrij groote belangstelling bestond voor Olie, waarbij Kon. aan de spits gingen. De inzinking van gisteren werd heden volkomen inge haald. Tabakken op den achtergrond. Oude Deli's opnieuw lager verhandeld. Deli Bat-avia's en fienemba's per saldo iets hooger. Alg. Exploraties werden uit de markt genomen. Boeions daarentegen la ger. Ook Redja /s iets lager. Rubbers prijshoudend zonder meer. Bij kalme han del noteerden de Suikers een kleinigheid. Yankees in overeenstemming met Wall- street. Prol. 51/451/o °/o 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3