BINNENLAND DERDE blad DE LEIDSCHE COURANT. DAG 2(. AUGUSTUS 1929 ned. r. k. bond voor groote gezinnen. Landelijk Congres tegen het Neo-Malthusianisme. Zondagavond om acht uur werd in de jVereeniging" te Nijmegen het R. K. Lan delijk Congres tegen het Neo-Malthusianis- houden door den Ned. R. K. Bond van Groote Gezinnen geopend. Op het aanvangsuur was de congreszaal, -elke een sobere versiering droeg, geheel gevuld met congressisten uit alle deelen des lands. Tegenwoordig waren vele autoriteiten uit stad en land, zoo geestelijke als burger lijke overheid. openingsrede werd uitgesproken door den voorzitter van het congres, den J. W. F. van Meegeren, voorzitter den Ned. R. K. Bond van Groote Ge- u'nnen. Prof. dr. J. Kors O. P., hoogleeraar aan ie R. K. Universieit, hield vervolgens een Algemeene inleiding tot de op het congres te behandelen onderwerpen. Maandag, tweede congresdag, werd be gonnen met een H. Mis voor de congres sisten, opgedragen door pastoor A. J. M. Beer, uit 's Bosch, geestelijk adviseur va-n den Ned. R. K. Bond voor Groote Ge zinnen. De St. Augustinuskerk, waar de H. Mis om negen uur gecele breerd werd, was gevuld met congressis ten. De ochtendzitting werd om tien uur ge- ipend door den congresvoorzitter, den heer J. W. F. van Meegeren, die inleidde prof. mr. W. Duynstee C.s.s.R., hoogleeraar aan de R. K. Universiteit. Prof. mr. W. Duyn- verhandeling over „Het Neo- Malthusianisme, uit zedelijk en gods dienstig oogpunt beschouwd". Tegen tweeën werden congresbestuur en congressisten door het gemeentebestuur ten Eaadhuize ontvangen. In den naimiddag hield prof. mr. dr. Charles Raaymakers S.J. éen referaat over het Neo-Malthusianisme in economisch op zicht en besprak d_s. J. de Boer, rector het R. K. Lyceum voor meisjes te 's Hage, het Neo-Malthusianisme als een gevaar voor de opvoeding van het jonge Des avonds om acht uur is er in de ,Vereeniging'' een groote volksvergade ring. Daar spreekt de weleerw. pater H. de Greeve S.J. uit Den Haag over: de Gruwel der verwoesting. k.r.o.-congres. De Nederlandsche Bond van R. K. Ra- dio-Vereenigingen „St. Willibrordus" hield Zondag een reünie te Valkenburg. Toen Zondagochtend ongeveer elf uur de trein uit het Noorden kwam, was het da- gelijksoh bestuur van de Afd. Valkenburg van den K.R..O. ter begroeting aanwezig van de vertegenwoordigers der a-fdeelin- gen die uit alle deelen van het land naar Valkenburg waren gekomen. Ter gelegenheid van deze reünie had de Bisschop van Roermond Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen toestemming verleend voor het lezen van een H. Mis in de nog niet geheel gereed zijnde Lourdesgrot. Dit was de tweede maal, dat daar een H. Mis werd gecelebreerd. Na de begroeting op het station begaf men zich naar de Lourdesgrot, waar de H. Mis werd opgedragen door prof. Hub. Es- sers, professor aan het Bisschoppelijk Col lege te Roermond. Tijden? de H. Mis zong een koortje toepasselijke liederen. Na de H. Mis richtte de pastoor van Valkenburg, de zeereerwaarde heer M. Hermans, zich in eenige enthousiaste be woordingen tot de aanwezige reünisten en vond tevens een mooie gelegenheid om God 'te danken met het behaalde succes na de April-beweging der K. R. O. Na de H. Mis vond ten raad'huize de offioieele ontvangst plaats van de reunis- ten door het gemeentebestuur. Des middags werd in het R. K. Jongens patronaat onder leiding van den voorzit ter van den Ned. Bond van R. K. Radio ver eenigingen „St. Willibrordus", den heer G. Kampschöer, de algemeene jaarverga dering gehouden, welke zeer druk bezocht was. De heer Kampschöer opende de vergade ring met den ohristelijken groet, waarna hij zijn groote tevredenheid uitsprak over de groote opkomst. In het bijzonder wer den welkom geheeten de pastoor en burge meester van Valkenburg, pastoor Perquiu en de heer Paul Speet. Na eenige op- en aanmerkingen werden de notulen van de vorige jaarvergadering Hierna deed de secretaris-penningmees ter, de heer G. Derkx, voorlezing van zijn verslag over het vereenigingsjaar 1928 en zijn financieel verslag over het boekjaar 1928, waarvoor de voorzitter hem na-mens de vergadering dank zegde. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Derkx te Kerkraderen P. L. Hofmeyer te Amsterdam werden bij acclamatie her kozen, terwijl in de vacature ir. C. J. Oos- terholt werd voorzien door de verkiezing van den heer Meyers te Nijmegen. Ook deze werd met algemeene stemmen her kozen. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel tot het benoemen van een inspecteur voor den Bond aan de orde. De voorzitter licht te dit voorstel nader toe. In korte trekken komt het hier op neer, dat het Hoofdbe stuur 20 pCt. van de inkomsten krijg'-, wel ke de K.R.O. delft. Uit deze gelden zou een bezoldigd inspecteur aangesteld kun nen worden, terwijl de rest van de geiden Verdeeld zou worden onder de afdeelin-^ gen. Dit evenwel naar behoeften dev af deelingen. Wanneer alle afdeelingen ac tief waren geweest, ha/d het Hoofdbestuur ttet zulk een voorstel niet gekomen. Er is gebleken, dat er afdeelingen zijn, die geld te kort hebben, en er zijn afdeelingen, ^elke geld te over hebben. Er moet ge zorgd worden, dat de afdeelingen bewerkt borden tot meer arbeid. De samenwerking ."Mm de afdeelingen .met den bonds-secreta ris laat op het oogenblik te wensohen over. Om die afdeelingen af te reizen, moet iemand aangesteld worden. Na uitvoerige discussies nam het Bonds- bestuur zijn voorstel terug. Een nieuw hervormd bestuursvoorstel zal later be kend worden gemaakt.. Afd. Maastricht besprak de wensche- lijfcheid van het vormen van kringen in den lande. Dan is een inspecteur niet noo- dig. Bij een eventueele verwerping van voor gaand voorstel, had het bondsbestuur voor gesteld om de Bondscontributie voor het jaar 1930 te verlagen van 10 op 5 ct. per ingeschreven lid. Met bijna algemeene stemmen alléén Deventer stemde te gen werd dit voorstel nu door de ver gadering aangenomen. Na dit zakelijke gedeelte hield de voor zitter van den K. R. O., pater Perquin O.P., een rede, met als onderwerp: „Wel ke successen hebben wij met den K.R.O. behaald F' Zeer actueel noemde zijneerw. zijn rede. In 1925 kwam pater Perquin op de ge dachte om voor de radio te gaan werken. Dit naar aanleiding van een radio-rede, welke hij beluisterde. Er ging volgens zijn eerw. daaruit een verderfelijken invloed. Op een artikeltje in de couranten volgden tal van adhaesiebetuigingen, waarna besloten werd tot oprichting van den K.R.O. In November 1925 begon men met één avondje in de week. Vervolgens besprak pater Per quin de 'verdere ontwikkeling van den K.R.O. en de ontelbare moeilijkheden, wel ke daarmee gepaard gingen. Ook van de tegenwerking, welke men van zekere zijde had, maakte pater Perquin gewag, doch niets heeft den bloei van den K.R.O. kun nen stuiten. Pater Perquin bracht hulde aan den voorzitter vaar de Chr. Radio-Vereeniging, mr. van Deurne en den heer Constant Twaalfhoven, die mede hebben gewerkt tot het verkrijgen van een eigen zender voor de Ohristelijken en Katholieken. De K.R.O.-voorzitter wijdde natuurlijk ook nog eenige woorden aan den Radio- raad, waarin twee Katholieken zitting heb ben, n.l. prof. Nolet en onze nieuwe minis ter mr. Verschuur. Dezen hebben de ka tholieke kaas niet van hun brood laten halen. Zij hebben een beslissing van den radioraad inzake de verdeeling van de zenduren weten uit te stellen. Ook aan deze heereiT bracht pater Perquin zijn hulde. Spr. memoreerde den A. V. R. O.-strijd van de lange golf. Alle invloeden werden in het werk gesteld om de lange golf te bezitten. De A. V. R. O. wenschte de 1859 M., en Huizen moest zich tevreden stellen met een golflengte van 298 M. De minister heeft .het advies van den radio-raad niet opgevolgd. Om beurten wordt nu gebruik gemaakt van de lange en korte golf. De Ohristelijken en Katho lieken komen in October weer in de lange golf en dan zullen zij zorgen, dat zij er in blijven. Dat Huizen en Hilversum om beurten ge bruik maken van de lange golf, is een be- wijs van de gelijkwaardigheid van de bei de radio-vereenigingen. Dit was een groot succes voor den K. R. O. Hier in Holland begrijpt men het beste, wat de radio voor ons Katholieken betee- kent. Wat de pers en de school voor het leven beteekenen, dit is ook de radio. Dit wordt ook begrepen door de Vlaam- sche Katholieken, terwijl de Katholieken in Jcego-Slavië zich eveneens van het be lang van een eigen radio-vereeniging be wust zijn. Aan het slot van zijn rede deed Pater Perquin nog eenige mededeelingen omtrent het getal leden, dat de K.R.O. bezit. Op het eind van December 1928 bedroeg het getal 23.000. Thans is dit 90.909. Dank zij de succesvolle'April-actie zal de K.R.O. wel de 100.000 behalen, want nog niet alle opgaven zijn binnengekomen. Spr. bracht een woord van hulde aan al len, die tot het succes hadden meegewerkt. Aan de bisschoppen, die hun toestemming tot de April-actie hebben gegeven, verder nog aan de geestelijken en aan de Federa tie van Limburg. Dit geweldige succes was het antwoord op het beruohte A.V.R.O.-plebisciet. Tenslotte herinnerde Pater Perquin aan de verhuizing van den K.R.O. te Amster dam. Men is verhuisd van Heerengracht 46 naar 128, waar een patriciërshuis is be trokken. Techniek en kantoor zijn hier op waardige wijze ondergebracht. Een eigen orkest onder leiding van een eminenten directeur zal voortaan de programma's ver zorgen. De rede werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd en werd meermalen door applaus onderbroken. Hierna vereenigde men zich aan een ge meenschappelijk diner in Hotel „Germa- Na afloop dankte de voorzitter pater Perquin voor zijn rede. Des avonds woonden de vertegenwoordi gers in het openluchttheater het open luchtspel .„De bokkenrijders in het land van Valkenburg" van Hub. Ubaghs bij. Het conflict in het Zaansche houtbedrijf. De Bond van werkgevers in het hout bedrijf te Zaandam heeft aan de samen werkende organisaties in het houtbedrijf aldaar geschreven: Wij ontvingen uw brief d.d. 21 dezer en namen van den inhoud goede nota. Gelet bp de recente beslissingen zoowel van uwe als van onze ledenvergadering, staan wij weinig hoopvol tegenover het resultaat van nieuwe onderhandelingen. Aangezien wij echter uit uw brief lezen, dat gij ten aanzien van het uiteindelijk re sultaat gunstiger verwachtingen koestert, zijn wij bereid, nogmaals een conferentie te doen plaats vinden. Wij noodigen u daarom uit tot een be spreking, te houden op Donderdag 29 dezer, des middags om half drie in de Industrieele Club te Amsterdam. GEMENGDE BERICHTEN Te Rotterdam. Het aantal alastrim-gevallen in Rotter dam breidt zich nog steeds zéér sporadisch uit; van een epidemie is dan ook geen sprake geweest en behoeft dan ook niet meer te worden gevreesd. Over het alge meen zijn de Rotterdammers immuun ge bleken tegenover de kafferpokken en door herinenting wordt een machtig nieuw af weermiddel tegen de ziekte verkregen. Zaterdag zijn nog drie patiënten in het ziekenhuis in de Hildegardisstraat opgeno men, Zondag ook weer drie. Dit zieken huis is nog steeds groot genoeg om alle alastrim-patiënten te herbergen, telkens kunnen er enkelen als genezen uit ontsla gen worden. In het ziekenhuis aan den Bergweg te 'Rotterdam is een bejaarde vrouw, die lijdende was a-an alastrim, aan de gevol gen overleden. Encephalitis te Rotterdam. Naar het „Vad." verneemt, heeft zich te Rotterdam weer een geval van encepha litis voorgedaan en wel bij een pas inge ënt kind. Hét patiëntje is in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstig auto-ongeluk. CJisternamiddag ongeveer 5 uur kwam ds. van Wijngaarden met zijn auto, be stuurd door een chauffeur, van Den Berg naar Veenendaal, toen plotseling bij het passeeren van een wagen een meisje, Schrijver genaamd, van achter diens wagen den weg wilde oversteken. Zij werd door de auto van ds. van Wijngaarden gegre pen en overreden. De auto maakte een scherpe zwenking, kwam in het mulle zand langs den weg, slipte en sloeg tegen een boom. De kleine werd zwaar gewond op genomen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De voorkant van den auto werd in elkander gedrukt. Ds. van Wijn gaarden en de chauffeur kwamen met den schrik vrij. Auto tegen een werktrein. Gisterenmorgen is in den bocht van den Maasbuurt-spoorweg bij het postkantoor te Venlo een auto tegen een achteruit rij denden werktrein van den Maasbuurtspoor opgereden. De botsing was hevig en de auto is ge heel vernield. De wagen werd zelfs nog een eind voortgeschoven over den weg en heeft daarbij een wachtende autobus van de maatschappij belangrijke schade toe gebracht. De machinist had het alarmsignaal van den op den eersten wagen staanden man niet bemerkt en de chauffeur had den trein niet zien aankomen vanwege een groot, het uitzicht belemmerend reclame bord, dat juist in de bocht is geplaatst. De materieele schade is aanzienlijk. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorgevallen. ONGELUKKEN. STEIGER INGESTORT. Twee gewonden. Gistermiddag stortte bij de Gerf. Kerk te Oldehove een steiger van pl.m. .6 M. hoogte naar beneden, terwijl zich twee voegers en een sjouwerman erop bevon den. Een der voegers en de sjouwerman vielen en werden onder de planken, .bal ken en steenen bedolven. De andere voe ger bleef haken aan een plank en zweefde tusschen hemel en aarde. Met behulp, van een ladder werd hij uit zijn benarde positie bevrijd. De sjouwerman L. ten Hove was er het ergst aan toe en werd, kreunende van pijn, de directiekeet binnengedragen. Nadat dr. v. Kappen een voorloopig ver band' had aangelegd is de man naar het Academisch ziekenhuis te Groningen over gebracht. Roeiboot overvaren. Een Duitsch matroos verdronken. Zaterdagavond laat zou de 26-;arige Duitsché matroos K. W. R. van het bij de Wilhelminakade te Rotterdam op stroom liggende Duitsche s.s. „Oresl" in een roeiboot eenige schepelingen van de kade gaan afhalen on deze naar boord te brengen. Toen de man op nog slechts ge ringen afstand van het zeeschip was, na derde de moterboot „Rapide", schipper J. C. Oosterwijk uit Ouderkerk a. d. IJssel. De schipper zag het licht van de roeiboot te laat, met het jammerlijk gevolg, dat deze werd overvaren. R. raakte natuurlijk te water en is verdronken. De rivierpolitie heeft nog eenige uren gedregd, doch helaas zon der resultaat. Thans wordt onderzocht of er bij het overvaren van de roeiboot niet van schuld sprake is geweest. Een 101-jarige. Gisteren herdacht mej. M. Groenveld te Mantgum haar lOlden verjaardag. Honderd driejarige. Op 1 September a.s. zal mej. K. Braaf- hart, te Ede, haar 103den ierjaardag vie ren. Het oudje is nog vlug ter been. Het bosch van Bredius. De heer P. van Leeuwen Boomkamp, eigenaar van het bosch van Bredius te Naarden, heeft op verzoek van de gecom bineerde Gooische bladen toegangskaarten beschikbaar gesteld voor hen. die het bosch van Bredius willen bezoeken. De postzak terecht Te New York achtergebleven. De vermiste postzak is terecht. Achteraf is vast komen te staan, dat er feitelijk niet van vermissing gesproken mag wor den. Er is nl. gebleken, dat de postzak niet met de „Olympic" te Cherbourg is aange komen. Het bericht, dat de zak reeds te Paris Nord vermist zou zijn, was dus juist. Het hoofdbestuur der P. T. T. hier te lan de heeft Zaterdag echter bij Paris-Nord naar de juistheid daarvan geinformeerd. Waarschijnlijk als resultaat van deze vraag ontving het hoofdbestuur gistermorgen uit New York bericht, dat de postzak niet als vermist behoeft te worden beschouwd, aan gezien de zak te New York is achtergeble- Er .is dus van diefstal of verkeerde expe ditie naar een ander land, zooals wij Za terdag veronderstelden, geen sprake. De postzak is nu Vrijdag jl. met de „Ma jestic" afgezonden en kan aan het einde van deze week hier te lande worden ver wacht. Een misdrijf tot klaarheid gekomen. De speciale brigade van .de centrale re cherche is het na een langdurig onderzoek gelukt klaarheid te brengen in den overval gepleegd op een kantoor aan de Bloem gracht te Amsterdam, eenigen tijd geleden. Een 21-jarige straatmaker, een 19-jarige fabrieksarbeider en een 32-jarige slager, die voor andere misdrijven achter slot en grendel zitten, kunnen als de daders wor den beschouwd. Voorts bevindt zich aan het Hoofdbu reau van Politie te Amsterdam de 27-jarige knecht, die dezer dagen aangehouden en verdacht wordt van medeplichtigheid aan dit misdrijf, vooral door het verstrekken van inlichtingen. De bij den overval ge bruikte maskers en revolvers zijn door hen in het water geworpen, terwijl het geld is verdeeld. De geheimzinnige vondst Het onderzoek naar de in de buurt van Venlo gevonden dameskleederen heeft klaarheid gebracht. Op 4 Aug. zijn eenige dames, die gebaad hadden in een bos-ch- vijer nabij het Duitsche dorpje Leuth en in badcostuum rondliepen, door een man ge stoord, die zich met een rugzak en de on- derkleeren van een der dames uit de voe ten maakte. De kleederen zijn herkend. De dief heeft deze blijkbaar op Hollandsch gebied weggeworpen. Inbraak. In een linnenwinkel aan de Roggestraat te Arnhem Is inbraak gepleegd, waarbij de dader zich toegang heeft verschaft door een raam aan de achterzijde. Een lessenaar werd opengebroken en het kas register _in den pinkel geplunderd. Er is voor een bedrag van f500 gestolen. Oplichter aangehouden. Door de .recherche te Eindhoven werd voor den officier van Justitie te 's-Herto- genbosch geleid H. C. K., 33 jaar, kapper te Eindhoven, als verdacht van diverse oplichtingen, gepleegd te Eindhoven in de laatste maanden van de eerste helft van 1929. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord werd hij ingesloten in het Huis van Bewaring. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Kist met vuurwerk ontploft. 4 dooden, Uit Madrid wordt gemeld, dat in een autobus een kist met vuurwerk ontplofte. De autobus werd geheel vernield. De chauffeur en 3 passagiers werden gedood. Ernstig auto-ongeval op de Luneburger Heide. Vier personen gedood. Zondagavond is op de wegkruising van den straatweg van Soltau naar Hamburg met den spoorweg de auto van Ur. Brink man in botsing gekomen met een perso nentrein. De chauffeur, twee vrouwen en een kind werden gedood terwijl de genees heer zelf zwaar gewond werd. Auto tegen trein gereden. Twee dooden, 2 zwaargewonden Te Deauvillc, de bekende Fransche bad plaats, is nabij het station Trouville-Deau- ville een auto op een nachttrein ingere den. x Bedoelde nachttrein kruiste de Avenue de la Républiquc, terwijl, als gewoonlijk, twee mannen met lantarens aan ie-dere zij de van de kromming als posten uitstonden om 't publiek van de komst van den trein Ie verwittigen. Het was half 3 's nachts, een groote auto naderde in volle vaart, terwijl juist een trein passeerde. Of de bestuurder van den auto dacht, nog voor den trein heen te kunnen komen, ■of dat hij het. lantarensignaal niet heeft gezien, is onbekend. De auto waarin zich 4 personen bevonden, reed dwars op den trein in en werd geheel vernield. De schok waS zoo hevig, dat vele men- schen, die in huizen ar.n zee wonen, uit hun slaap gewekt werden. Twee personen werden gedood, de twee andere zwaar gewond. Viaduct onder 3 auto's bezweken. Uit Lancaster (Pennsylvanië) wordt ge meld Een viaduct over den Pennsylvania- spoorweg stortte in, toen er drie auto's over heen reden. Do auto's kwamen op de spoorlijn terecht, waarbij 1 persoon werd gedood, terwijl verscheidene personen wer den gewond. Een grooter onheil werd voorkomen, doordat een der gewonden den naderen den express-trein deed stoppen, door met een roodo vlag te zwaaien. UIT DE RADld-WERELD. Programma's voor Woensdag 28 Aug. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. (Ui-tal. N.C-R.V.-uitzending). 11.0011.30 Ziekendienst. 12.302.00 Concert. Instrumentale solis ten. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.30 Concert. Instrumentale- en vo cale solisten. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Gramofoonmuziek. 7.007.30 Lezing over: Nieuwsvoorzie ning en pers in den loop der eeuwen. 7.308.00 Bestuursmededeelingen door den N. C. R. V.-voorzitter. 8.00 Heiligings-samenkomsb van 't Leger des Heils te Amsterdam. Zang, Lezingen en Toespraak. Daarna: Persberichten. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het Tuschinski- Orkest. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.303.30 Kurhaus Scheveningen. Kinder Matinee. 3.305.00 Concert door het A. V. R. O.- Kwintet. 5.307.15 Concert door het Omroep-or- kest. Sophie HaasePiei.tnan, sopraan. 7.157.45 Lezing door Joris Ivens over: Wat de amateur-fotograaf kan bereiken. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Het Resi dentie-Orkest. Nathan Milstein, viool. Na afloop: Persberichten en gramofoonmu ziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12AO Gramofoonmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Dansmuziek. 5.05 Orgelconcert. Cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital door St- Askenase. 7.20 Lezing. 7.45 Voorlezing. 8.05Concert. Cello-kwartet. 8.20 Concert. II.05 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. ,.R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. Langonberg, 473 M. 7.207.50 Gramofoonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3512.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert m. m. van so praan. 5.556.50 Orkesbconcert. S.209.15 Orkestconcert. 9.20 De Vroolijke Woensdag. Humor in Woord en Toon. Daarna tot 12.20 Dansmu- Zeesen, 1635 M. 6.1012.45 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonmuziek. 1.155.20 Lezingen. 5.206.20 Concert uit Hamburg. 6.208.15 Lezingen. 8.50 Declamatie. 9.05 Concert. Instrumentaal kwartet. 9.35 Concert. Prof. Albert Fischer, bas. Daarna tot 12.50 Dansmuziek* Brussel, 508 M. 5.20 Trio-conoert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Toespraak, orkest, voor dracht, vocale- en instrumentale solisten. Hambiir g, 372 M. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Concert. Koor en vocale solisten. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Goethe-herdenking. Orkest, decla matie en zang. 10.45 Orkestconcert. Twee kinderen vermoord gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden op het politiebureau te Dusscldorf door de ouders de 6-jarige Gertrud Has- sacher en de 13-jarige stiefzuster als ver mist opgegeven. In de morgenuren van Zondag werden do beide kinderen op onge veer 200 meter van de ouderlijke woning in een tuin gevonden. Het 6-jarige meisje was do hals afgesneden, terwijl men het 13-jarige stiefzusje door messteken in den rug had gedood. De. bevolking van dit gedeelte der stad is ontzettend opgewon den, vooral daar Tiet nog steeds niet gelukt is den gevaarlijken „messtekèr" te arres teeren, die voor eenige dagen eenige naar huis keerende lieden verwondde. Typhus te Berlijn. In het Oosten der stad, in de Frank furter Allee, zijn 8 personen door typhus aangetast. Eén der zieken is gestorven. Ofschoon do bron der ziektegevallen tot nu toe nog niet met zekerheid vaststaat, zoo ligt toch het vermoeden voor de hand, dat er een gemeenschappelijke ziektehaard moet zijn, dio waarschijnlijk in een melkerij is te zookon. Van geneeskundige zijde en van de zijde der politie zijn alle noodige voorzorgen getroffen om een verdere uitbreiding der ziekte te voorkomen. Alle zieken zijn in de ziekenhuizen on dergebracht.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5