SPORT TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 27 Ang. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste harometerst.768.9 te Breslaji. Laagste barometerst.: 739.9 te Vardö. Verwaohting tot den avond van 28 Aug. Matige Zuid-oostelijke tot Zuidelijke of Zuidwestelijke wind. Toenemende bewol king. Aanvankelijk droog, later kans op legen of onweer. Aanvankelijk warm. LUCHTTEMPERATUUR 23.S gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Van Dinsdagnamiddag 8.31 uur tot Woensdagmorgen 5.33 uur. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18.5 gr., 12 uur 19 gr. en 3 uur 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20 gr., 12 uur 20 gr. en 3 uur 21 gr. C. de laatste de „Rocket" was, waarmède George Stephenson den prijs van 6000. won. De samenwerking van vader en zoon Stephenson kon niet missen, uitmuntende resultaten op te leveren. George Stephen son bracht zijn veeljarige ondervinding als practicus mede, en Robert zijn omvatten de theoretische kennis. Robert Stephen- son was de eerste spoorweg-ingenieur en de grootste locomotieven-fabrikant in En geland; zijn naam is verbonden aan den aanleg van tal van spoorbanen, niet alleen in Engeland, maar ook in het vasteland van Eux'opa, in Azië en Afrika. Lid van het parlement en tot de hoogste rangen van zijn land opgeklommen, beschikte hij, dank zij zijn verdiensten, over een onmete- lijken invloed. Robert heeft zeer veel te j danken aan zijn vader George Stephen son, die in opofferende vaderliefde vele nachten doorgewerkt heeft. George Ste phenson overleed den '12den Augustus 1848 in „Tapton House" bij Chesterfield. De stad New-Castle herdacht zijn verdiensten door op de Stephenson-brug een standbeeld voor hem op te richten. Zijn zoon Robert stierf in 1859. ALLERLËf DE LEVENSGESCHIEDENIS VAN EEN AFREKAANSCH MILLIONAIR. Een medewerker schrijft in het „Vad.":' Onlangs is verschenen bij Simpkin Mars hall, Ltd. te Londen de levensgeschiedenis van een pionier van de goud- en diamant velden in Zuid-Afrika, geheeten: „Memoi res, Mines and Millions, being the life of Sir Joseph Robinson, Bart." Compiled and edited by Leo Weinthal. (12/6). Robinson was een eenvoudige Zudd- Afrikaansc-he boer, van Engelsche afkomst. Hxj werd op 3 Augustus 1840 in het dis trict Cradock in de Kaapkolonie geboren en was bekend om zijn groote lichaams kracht en zijn liefhebberij om de wildste paarden te berijden. Hij nam deel aan den Basoeto-oorlog in den Oranje Vrijstaat. Aan den avond zijns levens heeft de heer Robinson aan zijn vriend Leo Weinthal al' de bijzonderheden van zijn levensloop medegedeeld en het belang wekkende boek, op fraai kunstdrukpapier gedrukt, keurig ingebonden en verlucht met talrijke platen en historische spotpren ten uit de Zuid-Airikaansche pers, is een welkome bijdrage tot de geschiedenis van. ..een belangrijk tijdperk in de goud- en diamantnijverheid. Het boek bevat nog eenige bijdragen als: „President en Pio nier: Oom Paul en J. B. R.", „Zuid-Afrika's eerste pionier, blikken op een schilder achtige loopbaan". Sir Joseph die nu 89 jaar oud is, woont op zijn prachtig landgoed „Hawthornden" te Wijnbex'g in de Kaapkolonie. Zijn on verwoestbaar optimisme en volharding, ge paard. met een groote mate van geluk, waardoor hij een ontzaglijk fortuin ver gaarde, en het sprookje van de ontdekking van goud en diamanten in Zuid-Afrika worden op een uiterst bloeiende wijze ver teld en het is daarom van belang, omdat hij van de eerste diamantdelverijen aan de Vaalrivier en de ontdekking van de fabel achtige rijke Witwatersraiid de geschiede nis te boek stelde. Wij lezen, dat hij in 1868 met paax'd en kar door een drift rijdt van de Vaalrivier eix klippen zag van verschillende klexxr en vorm die zijn aandacht trekken. Den vol- gendeix dag gelast hij zijn koetsier opnieuw door dezelfde plek te rijden en heeft het geluk een diamant in de drift te vinden. Men danste van vreugde. Op de vraag van een van zijn gezelschap, die een blin kende klip had gevonden, hoeveel hij er voor wilde geven, was Eo'binsons ant woordtieix koeien. Van dien dag af vond men iederen dag nieuwe diamanten. Hij zond zijn eerste bezending naar Europa. Daxi verhaalt Ro-binson van de opkomst en groei van Kimbei'ley, waarvan hij later burgemeester wex-d en welke stad hij in het Parlement heeft vertegenwoor- i digcl. Ka de diamanten komt de roman van het goxxd in Transvaal, waar hij land op kocht, dat zelfs Rothschilds deskundigen yerkkarden waardeloos te zijn en ailleen geschikt om door naturellen te worden be woond. „Goud, niet genoeg om een trouw ring van te maken", zeide een der be kwaamste ingenieurs. Maar op een koopje kocht Robinson, ondanks hun spotten, tal van plaatsen, links en rechts op, waar onder de beroemde Randfontein, waarin zeven mijlen goudrif zijn gelegen. Hij be steedde een 20.000 pond stexding aan boer derijen, welke nu nog millioenen waard zijn, nadat er een 50 jaren lang al vele millioenen uit zijn gehaald. De diamant- en goudmijnen, van Zuid- Afrika, in welks tot stand komen Sir Jo seph zulks een groot aandeel had, hebben al een 1400 millioen pond sterling opgele verd en hij is van oordeel, dat de mijn- arbeid nog lang zal doorgaan en nieuwe ontdekkingen zullen volgen. Sir Joseph mocht President Kruger graag. Hij stelde dien aan Gecil Rhodes voor. Maar Kruger was heelemaal niet onder den indruk van Robinson. Toen aan Sir Joseph in 1922 een peerage werd aangeboden, welke hij weigerde in verband met de scherpe cx-i'tiek in het Hoogerhuis, schudde hij in Engeland het stof van zijn schoenen, verkocht zijn ver zameling kunstschatten en keerde naar zijn gebooxkegrond, Zuid-Afrika, terug om daar zijn laatste levensdagen te slijten. Moderne verkeersmiddelen in het hooge Noorden. De regeering van Canada heeft een spoorweg laten aanleggen, die niet a-Heen een gxmote beteekenis is voor de economi sche ontwikkeling van het land. maar oo'k voor het materieele welzijn der Missie. Deze spoorweg»begint in Le Paz ep eindigt in Port Courchill (Hudsonbaai). Door deze lijn wordt de afstand txxsschexx Wesk-Cana- da en Europa met 7800 mijlen verkort. Men behoeft nxx de Europeesche waren eerst niet meer door geheel Canada en de Vereenigde Staten te zenden, maar zij kun nen nxx direct aan de Hudsonbaai overge laden worden. Het graan vooral kan nxx met weinig kosten ten voordeele van den prodxxoent en den Europeeschen consument ver scheept wordexl. De Missies, die tot. nog toe moeilijk van levensmiddelen voorzien konden worden, liggen betrekkelijk dicht bij de nieuwe spoorlijn. Vooral de Prefectuur aan de Hud sonbaai gaat er met de nieuwe lijn veel op vooruit. Mgr. Fixrguetil, die tot nu toe slechts tweemaal per jaar met de beschaaf de landen in aanraking kon komen, heeft nu het eindpunt der nieuwe lijn, de Chur ch ilhh a ven, in zijn Missiegebied liggen. Wat een verandering in 40 jaar tijd. In het jaar 1889 was men nauwelijks begonnen met de Canadian-Pacific-lijn. Er was geen enkele spoorweg in de drie toen bestaande provinciën van West-Canada. Thans door kruist een dicht spoorwegnet geheel het land en zelfs de landen waar de Eskimo's wonen, (die men vroeger als onbereikbare streken beschouwde, omdat -zij als het ware' aan het uiteinde der wereld lagen) kan men thans per spoor bezoeken. Na het sluiten van den vrede 'hoorde men in die landen pas dat er oorlog was ge weest tussc-hen Dxxitschland en Frankrijk. Thans brengt, de radio binnen enkele se conden ieder bericht naar de Noordpool- zone. Helaas zooals overal, brengt de ma terieele vooruitgang ook geestelijk gods dienstige gevaren voor de inboorlingen met zich mede, wat des te treuriger is, om dat hun christelijk geloof nog niet diep wortel geschoten heeft. WIELRENNEN. Belangrijke internationale wedstrijden te Keulen. A.s. Zaterdag 31 Augustus zullen op de Stadionbaan te Kexxlen—Müngersdorf in ternationale wielerwedstrijden om den „gx-oote Prijs van Kexxlen" plaats vinden. De beste, renners hebben ingeschreven, waaronder zeven die reeds wereldkampioen zijxx geweest. De volgende deelnemers verschijnen aan den start: Miohard (Frankrijk) wereldkam pioen, Kaufman (Zwitserland), P. Moes kops (Nederland) allen ex-wereldkampioen, benevens de ex-amateur-wereldkampioenen Engel (Duitschland), Martinetti (Italië), Meyer (Nederland) en Falck Hansen (De nemarken). Voorts komen nog ixit: Fa-u- cheux (Frankx-ijk) en de Duitschers Osz- mella, Steffes, Knappe exx Schaanberg. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. DE MOORDAANSLAG IN PARK ZORGVLIET TE 's-GRAVENHAGE. Voor de Haagsche rechtbank heeft heden terechtgestaan de 20-jarige A. C. J. S. M. Orobio de Castro, ter zake dat hij te 's-Gra- venhage in den avond van 13 Mei 1929 na te voren in kalm overleg en rijp beraad het besluit heeft gexxomen om Anna J. J. M. Bijnen van het leven te berooven, al thans zwaar lichamelijk letsel toe te bren gen, ter uitvoering van dat besluit opzet telijk ixit een met zes scherpe patronen, geladen revolver, dx*ie, althans een of meer schoten op haar heeft gelost, in haar rich ting vurende uit de onmiddellijke nabij heid, door een van welke schoten, welk schot op eeix afstand van hoogstens enkele centimeter werd gelost, zij zoo werd ge troffen ixx het rechtergedeelte van het hart, de onderste holle ader, de lever en de rechterlong, dat zij aan de geovlgen daar van binnen enkele oogenblikken overleed. Verdachte bekent, dien avond met het meisje te hebben geloopen en een revol ver bij zich te hebben gedragen. Hij had in haar oogen, gedurende het gesprek, dat zij toen voerden, iets- gezien, dat ehm pijn deed. Of hij daarop den revolver heeft ge trokken en daarmee heeft geschoten weet vedachte niet, hetgeen de president, mr. Feith, zeer eigenaardig vindt. Nadat de verschillende getuigen zijn gehoord, luidt de eisch 8 jaar gevangenis straf. Het Koninklijk Paleis te 's-Gravenhage. Het Koninklijk Paleis aan het Noordein de te 's-Gravenhage is van Woensdag 28 Augustus af weder voor publieke bezichti ging opengesteld. Brand in een Rijnaak. Lx de Nieuwe Vaart bij de werf»en op slagplaats van metalen van de firma B. J. N ij kerk te Amsterdam lag de Rijnaak ..Mars", afkomstig uit Koudekerke, ten einde ijzerafval te laden, voornamelijk z.g. krullen. Door de olie, die nog aan dit ijzer kleeft door de machinebewerking, was ver moedelijk door broeiing brand ontstaan onder de kajuit. Hedenmorgen omstreeks 9 uur sloeg een hert ge rook uit het schip. De brandweer weid gewaarschuwd en arri veerde met de drijvende spuit „J. v. d. Heij den' en een paar andere spuiten. Met een magneet, gebonden aan oen kraan, werd een gedeelte van de lading onder de. kajuit gehaald. Met twee stralen weid het vuur na geruim en tijd geblusoht. Het schip werd gedeeltelijk onder water gezet. LEIDEN. Voor het diploma A van het Esperanlo- exameu is te Utrecht geslaagd de heer B. J. H. Hen geveld alhier. LISSE. Oude man aangereden. Gisteravond ha-lf zes heeft bij de Stal en- brug onder deze gemeente een ernstig on geluk plaats gehad. Een bewoner van het Piusgesticht, de 68-jarige C. Akerboom, wilde met. zijn fiets van de linker- naar dc rechterzijde van den weg oversteken en lette daarbij niet op een uit Amsterdam komende auto. Hij kwam onder den wa gen terecht. Met een zware hersenschud ding werd hij opgenoihon en naar het Pius gesticht Vervoerd, waar hem het H. Oliesel werd toegediend. De aangered ene is nog steeds bewusteloos; zijn toestand is zorg wekkend. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Snowden edelmoedig voor Duitschland. Tot rechtvaardige regeling bereid. LONDEN, 27 Augustus. (V. D.). De Haagsche correspondent van de ..Daily Herald" bespreekt in een artikel de ge volgen voor Duitschland, wanneer de con ferentie te Den Haag mislukt. Snowden is niet onverschillig voor de financieele, economische en politieke gevolgen van een mislukking der conferentie. De Bidt sche delegatie is zich de financieele en economische gevolgen voor Duitschland bewust. Er is evenwel reden om aan te nemen, dat, wanneer de conferentie mis lukt, Snowden zich bereid zal verklaren een voor Duitschland rechtvaardige rege ling te treffen. Vandaag het einde? BERLIJN, 27 Aug. (V.D.) Volgens hier uit den Haag ontvangen berichten heeft de Frans che minister-president Briand he denmorgen een brief gezonden aan den president van de Haagsche conferentie, den Belgischen minister-president Jaspar, waar in hij verklaart, dat onder de huidige om standigheden een onmiddellijke Uijeenroe- ping der zes uitnoodigende mogendheden dringend noodig is, om den geheelen toe stand te onderzoeken. In verband met de zen brief zal hedenmiddag te 6 uur een bespreking plaats hebben tusschen de zes uitnoodigende mogendheden, in welke be spreking over het definitieve lot der con ferentie zal worden beslist. Verder wordt gemeld, dat de Britsche kanselier voor de schatkist Snowden een schrijven heeft gezonden aan den president, der conferentie Jaspar, waaxdn hij ver zocht de plenaire sJuitingszittinig der con ferentie op Woensdag te willen bijeenroe pen. Een gelijkluidende brief heeft de lei der der Italiaansohe delegatie Mosconi aan Jaspar gezonden. Deze heeft de drie delegaties laten verzoeken, de definitieve beslissing over bet einde der conferentie iu de hedenmiddag te houden zitting van de vertegenwoordigers van de zes uitnoo digende mogendheden te willen nemen. DE WERELDVLUCHT VAN DE ZEPPELIN. De staart beschadigd? De schade van weinig beteekenis. NEW YORK, 27 Aug. (V.D.). Volgens een radiogram van boord van de „Graf Zeppelin" zou de staart van het luchtschip bij den start licht beschadigd zijn. Toe schouwers zouden gezien hebben, dat het onderste zij-stuur bij het opstijgen even langs den grond schuurde. De schade zoxx echter van weinig beteekenis zijn. DE TROEBELEN IN PALESTINA. Een Arabieren-aanval op Haiffa, Tegenstrijdige berichten. LONDEN, 27 Augustus (V.D.) Naar de „Daily Tel." uit Beyrouth meldt, deelden daar aangekomen vluchtelingen uit Pales tina mede, dat de Arabieren Maandag een aanval op Haiffa gedaan hebben. Talrijke personen zouden hierbij gedood of gewond zijn. Een deel der soldaten werd door de Arabieren ontwapend. De meeste berichten van het ministerie van koloniën hebben slechts betrekking op de gebeurtenissen tot Zondagmorgen. Daar in wordt vastgesteld, dat de toestand in Palestina, hoewel hij iets verbeterd/06, toch nog ernstig blijft. De verdedigingsmaat regelen duren voort. Behalve het vliegtuig moederschip en een tweetal torpedojagers die reeds van Malta naar Palestina onder weg zijn, worden 8 torpedo-jagers voor hef vertrek naar Palestina gereed gemaakt. LONDEN, 27 Axxgustxis (V.D.) De ge beurtenissen in Palestina dringen zelfs de 1 berichten over de Haagsche conferentie tij delijk op den achtergrond. De berichten zijn zeer tegenstrijding en in zooverre on betrouwbaar. daar in verband met de cen suur geen directe berichten uit Jerusalem worden ontvangen. Particuliere telegram men spreken van 8010 dooden, als slacht offers van de botsingen tot nu toe. Twee zwaargewonden van Buir overleden. DUEREN, 27 Aug. (V.D.) Maandag avond was men nog druk aan den arbeid met de opxmimings-werkzaamhede.il op de plaats waar de sneltrein Par ijs - W ar scha u derailleerde. De locomotief is door een kraan weer op de rails gebracht en kon daarna weg gesleept worden. Men meent, dal ze nog gerepareerd kan worden. De in elkaar ge drukte wagens zijn gesloopt en aldus weg gewerkt. De mogelijkheid is niet uilgeslo ten dat er onder een wagen nog dooden ge vonden zullen worden. Maandagavond zijn in het ziekenhuis te Buir nog 2 gewonden overleden. Het stoffelijk overschot der dienstvroxxw en van den bagagemoester zijn gisteravond naar hun woonplaatsen over gebracht. Het doode meisje, wier naam men niet kon vaststellen, werd als Fraai oak c geïdentificeerd. Het lijk zal naar Parijs vervoerd worden. Do overige dooden zul len hedenmidag te 5 uur te Buir voorloopig worden begraven. Dc stoker van don trein die door het raam van den locomotief sprong, en zoo gespaard bleef, is naar Ilamm teruggekeerd. Volgens infornia:<ar in het ziekenhuis is de toestand van den zwaargewonden machinist nog onveran derd. Men1 kan1 hem dus nog geen verhoor afnemen. Vechtpartij met doodelijken afloop. NEUMARK, 27 Aug. (V.D.). Gisternacht zijn te Dorn.au een aantal opgeschoten jon gelui uit jaloezie met elkaar in strijd ge raakt. Een der jongens werd neergestoken terwijl zijn broer zoodanig gewond werd, dat voor zijn leven wordt, gevreesd. Twee andere boerenzoons werden licht gewond. De dader werd gearresteerd. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 59.42 Londen ..JO.. 13.091/2 New-York 2.49!,/I6 Parijs 9,7 61/o Brussel 34.70 Zwitserland 48.031/., Milaan 13.05 36 68 Oslo 66.45 Kopenhagen 66.421/o Stockholm 66.85 Weenen 35.17l/o Praag 7.39 Boedapest Prol. 51/4-51/2 0/o BEURSOVERZICHT. De reactie in Margarine Unies, die be gin beurs plaats had, behoefde na de sen- sationeele rijzing der laatste dagen geen verwondering te wekken. Op heb lagere peil deed zich evenwel zulk eexx groote vraag gelden, dat de laagste koersen van gisteren weer konden worden bedongen. Calvé Delft bewogen zich op overeen komstige wijze. Van Bei'lcels verkeerden in herstel en kwamen wederom boven 300 pet., al kon die koers niet geheel be houden 'blijven. Ford-aandeelen goed prijs houdend. Voor de Philips-aandoelen be stond een vaste tendenz en onder ruime omzetten werden de 96Ö grens overschre den. Voor Kunstzijde weinig belangstel ling. Küchenmeisters aan aanbod oxidcr- hevig en' diensvolgens lager. Vrij groote belangstelling bestond voor Olie, waarbij Kon. aan de spits gingen. De inzinking van gisteren werd heden volkomen inge haald. Tabakken op den achtergrond. Oxxde Deli's opnieuw lager verhandeld. Deli Batavia's en Senemba's per saldo iets hooger. Alg. Exploraties werden uit do markt genomen. Boetons daarentegen la ger. Ook Redjangs iets lager. Rubbers prijshoudend zonder meer. Bij kalme han del noteerden de Suikers een kleinigheid. Yankees in overeenstemming met Wall- street. LEIDEN. 27 Aug. Vette varkens. - Aangevoerd totaal 253 stuks, zwaar230, licht: 23. Zwaar, prijs per KG. levend ge wicht, ƒ0.92—0.90, licht ƒ0.88—0,87. Han del vlug. R0EL0FARENDSVEEN, 27 Aug. Groen ten veiling. Meloenen ƒ0,80—0.42 per stuk. Tomaten A ƒ2.20—3.40, B 2.204.00 O 1.30—2.20, per 10 pond. Snijboonen ƒ0.60—0.70, M f 1.20, I ƒ1.50—2.30, afwij kend 0.300.35, stek 0.21, prinseboonen 1.70, I 1.95, II ƒ0.40, z. dr. 1.85—2.00 dubb. stamboonen .600.80, witte pronk- boonen 0.55, alles p. 10 K.G. Augurken; fijn ƒ2.10—8.30, fijnbasterd 2.70—3.70, basterd ƒ2.35, II 1.30—1,60, grof f 1.60— 1.80, bommen 0.40, stippel 1.60—1.65, II 1.25. Alles per 25 K.G. BODEGRAVEN 27 Aug. Kaas. Aan voer 368 partijen Goudsche kaas, w.o. 361 met rijksmerk. zijnde 15.812 stuks, wegende 126.496 K.G. Met rijksmerk le soort 5459, 2e soort 5154, zwaardere tot 62, zonder rij-kamerk 4549. Handel matig. ROTTERDAM, 27 Axig. Vee. Aan voer 248 paarden, 59 vexxlens, 977 magere runderen, 810 vette runderen, 353 nuchtere kalveren, 290 vette kalveren, 360 schapen of lammeren, 73 biggen, 12 bokken of geiten, 408 graskalveren, 8 ovexdoopers. Vette koeien le kw.. 52,555, 2e kw. 4649, 3e kw. 3035. Ossen 5054, 46—48, 42, Stieren 46 49, 4248, 35—38. Kalveren 72,5—77,5, 67,570, 5060. Melkkoeien 200420. Kalf- koeien 200400. Stieren 110190. Pinkmx 80140. Vaarzen 150210. Werkpaarden 175300, Slachtpa&rden 140190. Hilton 116160. Veulens 7590. Fokkalveren 20 28. Biggen 2028. Graskalveren 4080. Slacht kalveren 1417. Biggen p. week 3.00 I —3.25. BIOSCOPEN. City: Goodgekeuid. TrianonGoedgekouid. Lux or: Niet afgekeurd voor volwassene! Casino: Afgekeurd. LISSE, 26 Aug. Bloembollenveiling, Prijzen voor top-I. Enkele vroege tulpen Vorm. Bvillant II 6.35, Gele Prins 5,55. Artus top-I 4.05, Oostenrijk 5.05, Fla mingo 5,50, Pres. Lincoln 6.80, Fred. Moore f 5.Brillanl Star f 5.60, Mon Tresor top 12.—, Cram. Brillont, 3.40. Ibis top 6.70. idem I 64*5, Prosperity 4,20, Witte Zwaan 4.15, Couleur Car dinal 6.75, Rose Luisante 6.55, Van der Neer 10.10, La Reine 4.25, Joost van den Vondel 4.95, Goudvink 6.95, Rose Grisdelin 4.50, Diana 4.50, Rose Due 5.05, Dusart 4.35, Scarlet Due 3.20, Rose la Reine 4.50, Gna-nd Due 10.30, Crimson Queen 4.75, Wouwerman 8.70. Hobbema 7.05, Waterloo 4.05, Prince de Ligtie 6.20, Lady Boreel 5.95. Dubbele vroege tulpon: Imperator Ru- brorum top 8.idem I 7.45, Schoon oord 5.75, C'oxir d'Or 10.5 5.80, Mr. van der Hoei'f 11 cru. 6.Vuurbaak 7, Murillo beste toppers 1.90, idem top-I 1.20, Theeroos 4.95. Boulc de Neige 5.45, Murillo (bruin) 5.10. La Candour 5.25, Salvator Rose 6.45, Harlequin 4.80, Peach Blossom 7.Titiaan 7.85 El Toreador II 9,10. Broeder Tulpen: Panorama 4.75, St. James 5.—. D'arwin-TulpenWill. Copland top 6,30 Bartigon 5.856.—, Clara Butt 4.40.T 4.90, Will. Pitt 5.05, Prof. Ranv.énhoff top 5,60, idem I 5.--, Contenaire f 4.75 Pride of Haarlem 1.60, Victoiro d'Óliviè- re 5.95, Rex. Ewbank 5.90, Franc. San ders 1.75, King Harold 5.10, Greuze top 5.30, idem T 4.55, Mad. Krclagc 5. Sieraad van Flora I 4.35. The Sultan 4.75, Painted Lady 5.La. Tulipo Noi re 6.90, Grotchen 4.50, La Candeur 5.40, Tonnaye 5.20, Roi d'Islands top 8.75, Potter Palmer 4.50, Wally Moes 4.35, Le Notre I 5.65, Dream 5.45. Enkele late tulpen: Orange King 3.60, Bonton, d'Or 4,654.90, Ingle. Yellow IT. 3.50, Caledonia 4.35, Isabella 4.16, Moonlight 4.90, Ingle. Pink 3.40, La. Merveiïle 4.40. Dideri Alba 3.60, Gesn. Macrospheila 3.40, Mrs. Moon f 7.90, Ro sa Bella 15.20, Blauwe Vlag 12.10. Irissen: I.H. David Tennicrs 2.05, Hum boldt 1.05, King of the Blues 1.30, Kon. Wilhelmina 1.15, H.I. Imperator top 2.80, 7—8 2.67 1.25, Iris Anglica 3.25. Narcissen: Von Sion top 8.10—8.40, id. I 7.107.50, Princeps I 4.90, idem top 5.50, Sir Watkin 175 pm. 4.05, Victoria 150 pm. 9.—, idem 200 pm. 8.40, idem Rond 13-op 1.20, Empress 150 pm. 6. Walter The Ware 225 pm. 4.90, Ornatus 300 pm. 3.30, idem 400 pm f £.95, tVn. ,-m- tcs 250 pm. 6.90, Sulphur Boaulo I 5.—, Emperor 150 pm 5.30, idem 200.pm. f 4.00 idem Rond 15-op 3,35, Laurens Koster 800 pm. 6.35, King Alfred 200 pm. 15.—, Albo Pleno 400 pm. 4.—, Westminster 225 pm. 4.90, Mad. de Graaff 225 pm 6.90, Glory of Lissc 300 pm. 3.30, Golden Spur 7.—, idem Rond 12-op t.20, H.irsfield 200 pm. 5,05, Oranje PI loenix 325 pm. 6.50, Bic. Graudis 250 pm. 4.95, Aspa- cia 4.60. Elvira 600 pm. 4.Spring Glory 200 pm. 9.80, Helios 0.— Crocussen: Purpurea Gr. 10 cM. ƒ6.30, id. 9 cM. 5.90, id. 7 cM. f 2.65, Gemengd z. 8.5 OM. ƒ3.30, Mont Blanc 8 cM. 4.50, id. 7 cM. ƒ3.25, id. z. 6 cM. ƒ2.15, Walter Scott z 7 cM.. ƒ3.40, id. z. 6 eM. 2.10, Mcijorbeer I 4.95, id. z. 7 e\f. ƒ2.85, Al bion Purper z 6 cM. f 2.10, Crocus Geel z 9-op ƒ7.90, id. 5 oM. f 3.05. Gen. Gordon z. S-op 3.95. Zilverlak 6—8 cM. ƒ2.—, King o. t. Whites 9 cM. 5.50, id. 6 e.M. ƒ2.35, Bar, van Brunow 8-9 cM. 4. id. 7 cM. ƒ3.—. Bijgoed: Auem. Fulgesn. ƒ1.55, Blauwe Druifjes ƒ1.10, Muse. Ileav. Blue f 2.— Enk. Gala 11 thus 2.10, Dubb. Galanthus 3.95, Lil. Candidnm ƒ11.70. Hyacinthen: E.B. Kueen of the Blues 20-op 22.—, id. 19-20 ƒ20.—, id. 18-ifi ƒ16.50, E.W. Gen. Vetter 18-22 /'28.50, id. 17-18 7.25, E.W. Allbertine. 18-op 9.id. 17-18 ƒ7.E.R. Lady Derby 18-19' f 8.50, E.R. Marconie 19-op 11.— id. 17 1/2 /0 50. E.G. Prins Hendrik 17 1/5 26.—, E.W4 LTnnocence 211/2 ƒ13.—, id. 20-op f 11.50, kl. 19 1/2 ƒ11.—, id. 19 ƒ10.50, id.' 17 1/2 ƒ9.E.R. Gertrude 21 21.id. 19-20 18.—, id. 18-19 150.—, E.B. Bismarck 18-19 22.—, id. 17-18 ƒ17.—. E.G. Yellow Hammer 16-17 18—, id. 15-10 14.—, id. 14-15 9.50, E.R. Queen o.t. Pinks 21-op 11.50, id. 20-op 10.50, id. 19-20 10.—, E.R. Moreno 20-op 21.—, id. 19-20 19.— E.R. Giganthea- 20 15, E.P. Balfour 16-17 ƒ14.50, id. 17-18 16.—, E.G. City of Haar lem 16-17 12.50, E.B. Dr. Liober 16-18 ƒ10,50, E.R. Rosea Max IS 9,- id. 16-18 6.75 id. 14-16 ƒ6.50, E.R. Marie 16-17 10.50, E.P. Mansfield 18-op 18—, id. 17-18 17.50, E.R. Garribaldi 17-18 ƒ11.50. Plantgoed. Enkele vroege tulpen: Pr. v. Oostenrijk ƒ96, Gele Prins ƒ111, La Reine 60, Diaua 80, Proserpine ƒ165, Chry- solora ger. ƒ126, King o.t. Yellow ƒ160, Rose Grisdelin 62, Cram. Brillant ƒ60, Herm, Schlcgel f 82, Due. de Berlin ger. 100— Dubbele vroege tulpen: Cour. d'Or ƒ106, Murillo 62.Boule de Neige 90. Enkele late tulpen: The Fawn 50. Breeder tulpen: Bronzen Queen 54. Cricus Geel 443. Narcissen: Sir Watkin 30,—. Empexor 35.King Alfred 95.—, Glory of Noord wijk 36,--, Ornalus 28—, Victo ria 4850.Glory of Leiden 36. Von Sion 30. Darwin tulpen: Will. Pitt 96.--, idem onder 11 c.M. 82.Tonnaye 60—, Le Notre 110.Clara Butt 50.— La Tu- lipe Noire 80.Ad. van der Heden ƒ00— Krelagc onder 10 c.M. 47—, Will. Copland 98.Bartigon 96.100 Fra An- ge.lico 60.Fame. Sanders 60,Vict. r-ion Bultan ƒ65. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3