ieerveus/e onru ffüjnhar erspannsn ssapesoos enuwfaisletten uit de omgeving telegrammen marktberichten" INGEZONDEN MEDEDEELJNG. Gebruik hit endc en Zenuwstevkendo Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten Luxor: Casino: Trianon City: BIOSCOPEN. Afgekeurd. Afgekeurd. Afgekeurd. Goedgekeurd voor Het niarinestation tc San Francisco kreeg te 9.20 (Pacific Standard tijd) draadloos ver binding mot de „Graf Zeppelin" welk con tact geruimen tijd gehandhaafd kon blijven. BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 24 Aug. 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 769.te Clermont. Laagste barometerst.: 744.8 te Thor&haven Verwachting tot den avond van 25 Aug.: Matige Zuid-Westelijke tot Westelijke jrind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer. Aanvankelijk weinig verande ring in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 18.2 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19.5 gr. en 12 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17.5 gr. en 12 uur 17.5 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 8.35 uur tob Zondagmorgen 5.30 uur. Van Zondagnamiddag 8.33 uur tot Maandagmorgen 5.31 uur. StormwaarschuwirgsdiensL Het Kon. Nederl. Meteorologisch Insti tuut te De Bilt seinde hedenmorgen kwart over 10 aan de posten: Weest op uw hoede. bevorderd; voor Meetkunde konden 9 niet overgaan, terwijl 8 leerlingen niet in aan merking kwamen voor bevordering. Vier leerlingen komen in aanmerking voor het eindgetuigschrift, voorgeschreven in art 29 der Nijverheids-Onderwijswet, ml.: voor Vakteekenen aan Timmerlieden en Meetkunde: H. Koppeschaar en N. J. van Rijt; voor Vakteekenen aan Schilders Hout- en marmerschilderen en Meetkunde G. v. d. Post en K. Horsman. Na dank gebracht te hebben aan direc teur, leeraren en concierge voor de in den afgeloopen cursus betoonde toewijding, vestigde de voorz. er de aandacht op, dat de inschrijving van leerlingen voor den eerstkomenden nieuwen cursus 1 October 1929—31 Maart 1930 plaats heeft: Maan dag 26, Dinsdag 27 en Woensdag 28 Aug. a.s., telkens des avonds van half 8 tot 9 uur in het Bondsge'boüw Steenschuur 15, alhier, terwijl oude leerlingen zich, om toegelaten te worden, dan opnieuw moeten laten inschrijven. Daarna werd de tentoonstelling van tee- beningen en hout- en marmerstalen be zichtigd, welke een duidelijk bewijs levert voor het deugdelijk onderwijs op cle Tee- benschool gegeven en getuigt van de kun digheid der leerlingen. De toegang tot de tentoonstelling is vrij. Een kijkje loont de moeite zeer. R.-K. Damesgymnastiekver. „Klimop". Maandag 26 Aug. des avonds om 8 uur zal in hotel „Den Burcht" (ingang poort) een bijeenkomst plaats hebben van alle le den. Hier worden dan de voor „Klimop" belangrijke mededeelingen voor de a.s. Sportweek gedaan. Voorts heeft dan de uitreiking plaats van de gratis-toegangs bewijzen voor de „Rood- Wit"„Klimop avond, en de instudeering van ons nieuwe clublied. Komt daarom allen. De Leidsche Winkelstand. Een advertentie in dit nummer kon digt de heropening aan van de zaak van den heer Joh. Kager, lood- en zinkwerker, gas-, water- en centrale verwarming en sanitaire installation!, Doelensteeg 9. 't Is nu ruim 10 jaar geleden, dat de heer Kager op heel bescheiden voet een werkplaats als lood- en einkwerhjer achter genoemd perceel inrichtte. Toen de tijden echter veranderden en vooral de afdeeling sanitaire artikelen zich geleidelijk iiit- breid'de, zag de heer Kager zich genood zaakt zijn zaak uit te breiden en opende hij vijf jaar geleden een winkel. Maar, ook dat is nog niet voldoende gebleken. Met de uitbreidingen op allerlei gebied, hield de vooruitstrevendheid van den heer Ka ger gelijken tred. Door prima bediening wist hij veler vertrouwen te verwerven, want behalve veel werk voor het rijk (oa <1© sanitaire inrichting van het Psychopa- then-asyl) kreeg de heer Kager meer en meer werk van particulieren en om dezen nu vooral te toonen wat hij kan brengen, besloot de heer Kager zijn zaak opnieuw te vergrooten. Onder leiding van den heer Proper werd de winkel belangrijk uitgebreid, het geen door de woninginrichting naar boven te brengen, kon geschieden. Achter den hinkel bevindt zich nu een ruime werk plaats. De winkel zelf ziet er keurig uit. Langs de wanden is een keurige lambri seering aangebracht, waarlangs de diverse sanitaire artikelen werden aangebracht. Het geheel kreeg door den schilder, den heer Joh. Koet een net aanzien en we twij felen er niet. aan, of de heer Kager zal 'an deze verbetering succes beleven. Handelsregister K. v. K. Opheffing 1745. A. van der Meer, Alke- ttade. Wijk B. 146. Graan handel. Wijziging 3342. Wed. F. Volwater. Alke- ttade, Roeïofarendsveen B. 39. Melkhandel: Overl. E.: Wed. F. M. VolwaterCom- pier, Roeïofarendsveen, d-d 24 November 1922. Wijz. hande-lsn. thans: P. J. Volwater. Wijziging 3754. „De Graanbeurs", Lei den. Nieuwe Rijn 23. Sigarenmagazijn en winkelier. De hoofdzaak is met ingang van 1 Aug. 1929 overgegaan aan den heer M. v. d. Lelie, die deze zaak onder denzelfden naam voortzet. Het filiaal Hoogewoerd 48, is thans hoofdzaak geworden, onder den naam Sigarenmagazijn Maks Sweriss Wijziging. Louis Kuster. Leiden Visek- markt 1. Schoen- en Laarzen magazijn. Overl. E.L. C. J. Kuster, Leiden cLd. 11 Augustus 1929. Bij minist-erieele beschikking is bepaald, dat iiï den winter 19291930 van half Oc tober tot half Maart hier ter stede rijkun- stig onderricht aan onbereden beroeps- en reserve-officieren zal worden gegeven. Ten einde het deelnemen aan de rijles sen door de daarvoor in aanmerking ko mende reserve-officieren te bevorderen, zullen zij, die in verband met hun burger werkkring overdag niet aan die'lessen kun nen deelnemen, in de gelegenheid worden gesteld tot het ontvangen van rijlessen in de avonduren. Aan de R.-K. H. B. S. is benoemd tot leeraar in het Nederla-ndscih drs. A. C. de Jong, uit Amsterdam. Gisteravond om half acht geraakte de 6-jarige S. wonende op de Oranjegracht alhier bij het spelen op aldaar liggende sohuiten te water. De toestand werd een oogenblik ge vaarlijk toen de jongen onder de schuit ge raakte. Een daar aanwezig persoon die dit bemerkte, nam een der vaarboomen en wist met behulp daarvan den jongen onder do schuit vandaag te halen en op het droge te brengen, zoodat dit ongeval gelukkiger wijze nog zeer goed afliep. ProgTamma voor het Parkconcert Dins dag a s. te 8 uur: 1. Xachklange von Os- siau" ouverture. Gave2. Unvoiendete Sinsonia, a. Allo. moderato, b. Andante con moto, Schubert3. Marche honoroise, Berlioz4. „Neue Liebe, Neue Leben", wals, Geijp; 5. Tranengunst, Translotenv, 6. Marsch, Holzman. HILLEG0M. Hoogst gevaarlijk. Gisteravond te on geveer half elf kwam een Brockwaybus van de richting Leiden. Ter hoogte van Walter Blom zagen wandelaars, dat or vlammen onder de bus vandaan kwamen, uit een benzinepot vermoedelijk. De ben zinedamp verspreidde zich ook in den wa gen, waarin een vijftal personen. Bij de halte in het dorp werd de chauffeur op het gevaarlijke opmerkzaam gemaakt, doch deze gaf een boos antwoord op den wenk. Eerst toen er gedreigd werd met de poli tie, ook door een inzittenden heer, werd verbetering aangebracht. We achten zoo iets onverantwoordelijk. Ondertrouwd: C. P. de Groot en M. Warmerdam. Getrouwd: A. Obdam en M. Spreeuw Th. Bakker on H. M. M. Jonk- Geboren dochter van A. M. van dei- LindenWillemse dochter van A. P. DoesVan der Zwan dochter van G. HuismanVan Alphen dochter van J. WalravenDe Jong twee zoons van G. H. la FeberWeijers zoon van G. Maat Jager zoon van C. O. BreedSnip zoon van C. A. van XieuwenhuizenPaase zoon van G. van EijkVan der Voort dochter van A. E. van BemmelenLeen- slag dochter van J. A. RuttenHooger- vorst. Overleden: J. C. Reijs, weduwe J. C. Kroone 81 jaar.» LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". Gister avond hield de R. K. Harmonie „Adoli Kolping" haar 3e jaarvergadering in het patronaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Voort.. Met den Kol- pingsgroefc opende deze de vergadering en heette allen welkom. Spr. memoreerde het feit, dato men op het concours te Heem stede een 2en prijs in de tweede afdeeling wist te behalen. Een woord van hulde bracht hij voor dit succes aan den direc teur, den heer G. Dik, te Leiden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Beschermvrouwe, Mej. de Mulder, met een felicitatie voor het be haalde succes. Van de Redactie van het muzikale tijdschrift „Musica" was een schrijven ingekomen om dit tijdschrift on der de leden te propageeren. De voorzit ter gaf dit den leden in overweging. Hier na bracht de secretaris, de heer H. v. Stijn, een mooi gestyleerd en zakelijk jaarverslag uit waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Vervolgens was de beurt aan den Penningmeester om zijn finantieel verslag uit te brengen. Hieruit bleek dat was ontvangen 633.19 tegen een uitgave van 257.85, aizoo een voordeelig saldo van 375.32. Hierna kwam de Eerw. vice-praeses van de St. Josephgczellen, kapelaan v. Zon. binnen, en werd door den voorzitter verwelkomd. De heeren Jac. de Jeu en G. Verhaar werden aangewezen om de boe ken van den penningmeester te controlce- rpn. In de muziekcommissie was een va cature ontstaan door het bedanken als zoodanig van den heer M. Vermölen. In zijn plaats werd benoemd de heer Jac. de Jeu. In het bestuur waren aftredend de voorzitter J. v. d. Voort en de penning meester. M. Vermölen; beiden werden herkozen verklaard, doch de voorzitter wenschte zijn herbenoeming nog iri beraad te houden, waarvoor hij de argumenten uiteenzette. Hierna had de voordracht van een drietal nieuwe ledgn plaats, waarop de leden hunne goedkeuring gaven. Bij de rondvraag werden nog enkele za ken van internen aard besproken, waarna de vergadering gesloten werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Diefstal. Donderdagmorgen kwam een automobilist uit de richting Katwijk aan den Rijn aan den Noordwijkerweg, toen bij buiten het dorp door het niet tijdig uitwij ken door een wielrijder genoodzaakt werd de berm van den weg te nemen. Het was hem niet meer mogelijk uit den berm te komen, reden waarom hij naar het dorp ging om hulp te halen. Bij zijn terugkomst waren 4 flesschen wijn uit den auto ont vreemd. Door den inspecteur van politie worden inlichtingen gevraagd omtrent een persoon die dien tijd, te kwart voor zes des morgens, aldaar met een fiets reed, een zak over zijn hoofd hebbende. Een beloo ning van 10.wacht hem die aanwijzin gen kunnen geven, die er toe leiden dat de dader bekend wordt. Tuinbouw. Het koele weer en de re genbuien is den tuinders, en vooral den bloemkooltelers naar den zin. Immers hier aan zal het vel voor het grootste deel te danken zijn, dat de bloemkoolprijzen deze week bijzonder goed waren. Prijzen van 2333, zooals deze week golden, ge ven den tuinder weer moed al is het om zetcijfer nog aanzienlijk lager dan vorig jaar. Ook met de late aardappelen gaat het weer iets vlugger, terwijl bospeen in goede kwaliteit ook zeer redelijke prijzen opbrengt. Het gewas der late bloemkool staat zeer goed. N0 0RDWI JKERH*0UT. De burgemeester. Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot burgemeester dezer ge meente de heer A. A. C. M. van Iersel. 0EGSTGEEST. Personalia. Mej. Thouairs, assistente aan de school Leidsche Buurt, is wegens het toenemen van- het aantal leerlingen aangesteld als tijdelijk onderwijzeres. Naar we vernemen hoopt bet nieuw-be- noemde Hoofd 16 September a.s. in functie te treden, met ingang van welken datum aan het tijdelijk Hoofd, den heer Maas, eervol ontslag zal worden verleend. Oranjevereeniging. De Oranjevereeni- ging gaat zooals bekend feest vieren op het terrein naast de R. K. Kerk. "We krij gen dus een feestterrein bij uitnemend heid. Om verzekerd te zijn van de goede orde heeft het bestuur besloten de leden met de bij hen inwonende gozinsleden een 1 oegangskaart op naam thuis te bezorgen. Kinderen beneden 12 jaar behoeven geen kaart te hebben en worden zonder meer gratis toegelaten. We zagen dezer dagen de ledenlijst, in, waarbij ons bleek dat slechts een 300 ingezetenen lid zijn. Dit is toch veel te weinig lijkt ons. Daarom zich nog spoedig aangemeld. Het mooie kinder feest met tractatie op zichzelf moest aan leiding 'zijn om reeds lid te zijn en daar naast krijgen we nog een rijk feesfcprogram waaraan ieder kan meedoen. Daarom zich aangemeld bij het Bestuur. RIJNSBURG. Personalia. Foor het examen hoofd - acte is geslaagd de heer D. A. Jansen, alhier. Bloemenhandel. Alhoewel de aanvoer in het laatst der week tamelijk groot was, waren de prijzen, vooral voor de goede kwaliteit, aanraerkeÜik beter dan begin dezer week. Gladiolen gaan in de gewo ne soorten van 2090 cent terwijl betere soorten van 0.901.65 opbrengen. Dah lia's varieeren van 0.502.10. Veel Dah lia's zijn nog kort van- stengel. Margrieten 3540 cent, Galardia 3440 cent, Leeuwen bekken 34 per 100 bos. Asters Lilyput- ter 79, Lelies 9IS, Monbretia's 40 45 cent per 100, Scabiosa- 3545 cent, He- Hanthus 7580 cent-, idem extra 2.15, Convilli's 9095 cent, Zinnia's 1.801.90, - Kopgodesia 46, Hazenstaarten 15-"21 cent, Asters in meerdere kleuren 2065 cent. Tuinbouw. De aanvoer van late aard appelen is dezer dagen niet onbeteeke- nend. Soms komen ruim 300 balen per vei ling. De prijs is weer iets stijgend. Moge lijk in verband met de verlaging van in voerrechten in D'uitsehland van 1 M. op 2 M. per 100 Kg. De prijs varieert van 1.401.70 per baal van 50 Kg. Ook bloem kool komt thans in flinke partijen en gaat voor goede prijzen, nl. van 1728 per 100 voor eerste soort. Heden wordt ook weer gekocht voor export, wat- op den prijs van invloed is. Eigenheimers en bloem kool zijn op heden nog de vermeldenswaar dige producten. VOORSCHOTEN. Concert. Gisteravond gaf het Harmo niegezelschap „Benvenuto" onder leiding van den directeur. G. Verhey, voor de eerste maal eene uitvoering in de nieuwe muziektent staande in het Burgemeester Vernèdepark. Aanvankelijk was men be vreesd, dat regen-buien de uitvoering zou den verstoren, doch den geheelen avond hinderde het weer geen e-nkel oogenblik de uitvoering. Verschillende nummers wer den door het harmoniegezelschap uitge voerd. De uitvoering was tamelijk bezocht. WASSENAAR. Geboren: Petronella Maria. d. van L. J. P. Smulders en P. M. A. Helle brekers. Cornelie Kllen Eugenie, d. van H. J. Ch. Tendeloo en M. A. Grondhout. Cornelia Achsa, d. van J. Landsman en M. P. Naafs. Ondertrouwd: W. van Leeuwen en D. Koert. Th. J. van Beek en G. C. Ummelen. Overleden: Johannes Fredericus Cornelis Nienhuis, m. v. M. A. J. van der Pijl, 61 j. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. „Sanctus Augustinus". De inlichtingscommissie van de R. Iv. Studenbenvcreeniging „Sanctus Augusti nus" is als volgt samengesteld: Pater G. Dolle, O.F.M. Moderator, Haag weg 13, Lei den. Tel. 2645. H. E. R. E. A. Frank, Jur, Stud., Praeses, Nassau Ouwerkerkstraat 8, Den Haag. Tel. 13422. L. H. C. Perquin, Chemie, Secretaris, Rapenburg 24, Leiden, Tel. 2126. Mej. A. J. V. Quadekkcr, Jur. Stud., Koningin Wilehlminalaau 538, Den Haag. Zij, die schriftelijke inlichtingen wen- Bchen, kunnen zich uitsluitend wenden tot het Secretariaat der Inlichtingscommissie: Rapenburg 24, Leiden. Mondelinge inlich tingen kunnen alleen gegeven worden, wan neer zij te voren schriftelijk aangevraagd zijn bij den Secretaris. De inschrijvingsdata zijn op Dinsdag 24 September en op Dinsdag 1 October 1929. Aan de inschrijving op 24 September moet de voorkeur gegeven worden, daar dan slechts een tijdige aanvang van de studie verzekerd kan worden. LAATSTE BERICHTEN Doodelijk ongeval. Gistermiddag om 4 uur had op de cen trale werkplaats van de Xederl. Spoor wegen te Zwolle een ernstig ongeluk plaats. De heer de Groot-, werktuigkundig ambte naar van het hoofdgebouw der Xed. Spoor wegen te Utrecht, was op een bijna 10 M. hoog plateau bezig met het nazien van een hijschkraan, toen hij doordat het raderwerk in beweging kwam, tusschen twee kamra deren geraakte. Zwaar gewond werd hij naar het Sofia-ziekenhuis vervoerd, waar hij gisteravond aan de bekomen verwondin gen is overleden. Van een ladder gevallen. Gisteren is in de Agniet-enstraat te Arn hem de 65-jarige schilder de Jager van een ladder gevallen. In den afgeloopen nacht- is hij in het gemeentelijke ziekenhuis, waarheen hij vervoerd werd, aan de gevol gen overleden. Felle brand te Beverwijk. Hedennacht omstreeks half 3 ontstond brand op de bovenverdieping van café „Knapen" op de Breestraat te Beverwijk. Aangewakkerd door den feilen wind,' tastte het vuur weldra het gehcele perceel aan, waarna de vlammen oversloegen op het daarnaast gelegen winkelpand van de N.V. Bleekers Manufacturenhandel, dat eveneens geheel een prooi der vlammen werd. Beide perceelen zijn totaal uitgebrand. De brand weer stond vrijwel machteloos tegenover de geweldige vuurzee en kon alleen de belen dende perceelen bewaren. Verzekering dekt de schade, die ongeveer 50.000 bedraagt. Van het huis, waarin het café was geves tigd, is een gedeelte ingestort. Het s.s. „Eugenia" vlot gekomen. Uit Den Helder wordt ons gemeld: Eet Duitsche s.s. „Eugenia", dat r,p den dag af 9 maanden geleden bij Den Helder strandde en hoog op den dijk werd gewor pen, is hedenmorgen te kwart over 9 vlot gekomen. Zooals bekend, is aan het vlot brengen van het schip geruimen tijd met kracht gewerkt. Steeds verder werd het schip in de richting van zee gebracht en gedurende de laatste weken liet hel zich aanzien, dat het- schip bij gunstig getij vlot zou kunnen worden gebracht. Op het stoom schip werden de vuren weer gestookt en hedenmorgen slaagden de sleepboot-en „Drente" en „Limburg" van het bureau Wcismüller erin, terwijl de „Eugenia" zelf meehielp, het stoomschip weer in zijn ele ment te brengen. Hoewel lmt. vlot komen nog vrij onverwacht geschiedde, was er toch groote belangstelling. Toen het. schip vlot was, ging er een gejuich op. De „Eu genia" is in het Marsdiep voor anker ge gaan. Het stoomschip zal vermoedelijk naar Amsterdam gaan om daar te dokken. Een volledige dief. Te Halfweg is aangehouden een 21-javige Belg, die te Baarn door middel van braak een doos chocolade-reepen uit een kiosk had gestolen. Tevens bleek, dat het rij wiel, hetwelk hij bereedf te Breskens was gestolen. Ook het costuum, dat-hij aan had, was van diefstal afkomstig, alsmede een in zijn bezit zijnd horloge en een tafel kleedje. DE WERELDVLUCHT VAN DE ZEPPELIN. Boven den Stillen Oceaan. NEW YORK, 24 Aug. (V.D.) Volgens een draadloos bericht, van boord van de „Graf Zeppelin" bevond het luchtschip zich Don derdag avond om 23 uur (M.E-T.) op 159 gr. O.L. en 38 gr. N.Br. Ongunstige weersverwachting NEW YORK, 21 Aug. (V.D.) De weerbe richten luiden, dat de barometer ten Wes ten van de 180ste' lengtegraad sterk daalt en dat zich boven do Golf van Alaska stormcentra vormen. Van de Aleoetcn en de Koerillen wordt sterke nevel gemeld. tiet station Kon oericnicn ui&zenaeu en om vangen van hot luohtschip, terwijl uit de antwoorden van de Zeppelin bleek, dat men aan boord de mededeelingen van het sta tion uitstekend ontving. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ FULDA Vier dooden. FULDA 21 Aug. (V.D.) Het vliegtuig D. 757 is bij Ellen in de nabijheid van Ful- da plotseling in een nevel geraakt en in dn bosschen op de bergen verongelukt. Hierbij kwamen de piloot Bauer en twee inzittenden, do Amerikaan Gross en de op perwachtmeester van de politie Ruschert uit Frankfort a. d. Main om het leven. Een dame, mej. Noubauer uit Berlijn en de vrouw van den opperwachtmeester werden ernstig gewond. Xader wordt gemeld, dat ook mej. Neu- bauer aan haar verwondingen in bezweken. De piloot was ren der betrouwbaarste vlie gers van de Luf Hansa. Reeds jaren hoeft hij op dezelfde route gevlogen. Spoorwegongeluk in Frankrijk. Vijftien personen ernstig gewond. PARIJS, 24 Aug. (V.D.) Op hel traject ÜriageGrenoble in het Fransche departe ment Isère zijn twee treinen door tot nu toe onbekende oorzaak met elkaar in botsing gekomen, waarbij 15 personen ernstig wer den gewond. LEIDEN 24 Aug. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt wa ren als volgt: prima fabrieksbotcr (con trole) 2.05, prima boererbote'- ƒ2.2.10. id -gorde ƒ1.90—1.95 per K.G. Aangevoerd 72/8 24/16 vaten, wegende 1685 K.G, Han del goed. Eierenveiling. Aangevoerd 5173 stuks. Kipeieren 7—7.(40, eendeneieren 6.90—7.10 per 100 stuks. Handel matig. Turfmérkt. In de week van 19 tol cn met 24 Aug. Aanvoer large tuf 130.000 stuks. Laagste prijs ƒ8.— hoogste prijs 9.per 1000. Korte turf geen aanvoer, geen noteeringen. R0EL0FARENDSVEEN, 24 Aug. Vei ling. Meloenen 7—33 cent, snijboonen 70 90 cent, snijboonen T 1.201.60, snijboonen extra 2.102.25, snijboonen afwijkende 2030 cent, snijboonen stek 27 rent, prin- cessebooneu 1.40, idem T 1.65, idem II 35 gent, idem zonder draad 1.551.75, dubbele stam 50«—r65 cent, witte pronkers 55 cent, alles per 10 Kg.; Augurken: fijn 'f 4.508.00, fijnbasterd 3.60, basterd 1.70—2.45, grof 1.75—1.95, idem II 1.45 bommen 34 cent, stippel 1.601.65 alles per 25 Kg. KATWIJK a.d. RIJN, 23 Aug. Groenten- veiling. Eigenheimers ƒ0.701.10 per kist van 25 K.G. Peen per 100 bos ƒ9.10 11.60. Bloemkool I 20.10—28.40 per 100 stuks. Aanvoer: 380 kisten groote aardap pelen. 2-250 bossen peen, 15000 stuks bloem kool. ZEVENHOVEN, 23 Aug. Eierenveilirg. Aangevoerd 5462 stuks. Prijzen: kippen eieren 6.507.25. eendeneieren f 5.70 6.10 per 100 stuks. Kaas 0.480.50 per pond. Oude kippen ƒ0.801.10 per stuk. Handel matig. TER-AAR 23 Aug. Veiling Tuindersbs- lang" Snijboonen 0.25—1.95, stek /'0.16 -0 25, Prinsesseboonen f 1.401. ?o Witte Pronkers f 0.650.80, fijn 7.20—8.20, fijn basterd ƒ4.40. basterd 2.202.35, grof f 1.10-1.75 ALPHEN a.d. RIJN, 23 \ng. Groenten- veiling. Spinazie ƒ9.30 10.80. Heeren- boor.en f 0—13.30, Snijboonen 1319. Peren: Oomsk. 24.Suikerp. 1 206.— per 100 K.G. Peen 7.1011.10, Kroten ƒ2 —2.30, Andijvie 2.20—2.90 per 100 bos. Kropsla ƒ1,501.70, Komkommers T 4 5.Bloemkool I f 1420.—, id. II 4.60 8.20 Savoyekool f 11.6012.50, Roodekool ƒ9.1012.Meloenen 25—16.- Rabar- mer 12.30 per 100 stuks. Roodo' bessen ƒ10.11.per 100 pond. Eierenveiling. - - Aanvoer 10-29 stuks. Kippeneieren 6.80—8.—Eendeneieren ƒ6.10—6,80 per 100 stuks. BOSKOOP, 23 Aug. Bloemenveiling. Ro zen per bos van 10 stuks: Ophelia 32—26 ct., Golden Ophelia 48 cl., Afarcel Rouyer 6077 ct., TTadloy 81111 ct., C'l. Pern et 60—86 ct., Columbia 85 c£, Butterfly 58 64 ct., Mac Keiler f 0.89l, Bouche 42 ct.., Rosalandia 4252 ct., Van Rossum 64 ct., Polyantharo/.en 3110 ct. Diversen per bos: Dahlia's gr. bh 41—15 ct., idem kl. bl. 1 ct.. Chrysanthemum gr. bl. 2730 ct. per stuk. Gladiolen 1012 ct.. Anjers 2024 ct., Lilium Tigrinum 53—70 ot„ Gerbera 72 ct., Plox 12 ct.. Lilium Lancifoliiun Ru- brum 15 ct. per tak. WÏSSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM» (Niet officieel). Berlijn 59.43 Londen 12.10 New-York 2.49 5/s- Parijs 9.77 Brussel 84.70 Zwitserland 48.041., Milaan 13.06 Madrid 36 731/„ Oslo 66 5 Kopenhagen 66.431 Stockholm 66.831 Weenen 35.15 Praag 7. ;s 3—1 Boedapest

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3