ZET UW SCHKRÏSTAL ,Nog steeds ben ik bereid bet stukje „grond, gelegen hoek Vinkenlaan—Pické- „straat, te. verkoopen voor den prijs van „tien gulden per M-2. zegge 10. „Wat deze prijs betreft, deze is geba seerd op de prijzen, die door Uwen Raad „steeds voor gelijksoortigen grond bij in- „gebruik-nemirig tot wegverbetering zijn „betaald, dus twijfel niet, of dit zal Uwe „goedkeuring wegdragen. „Tevens verbind ik hieraan door de Ge beente ook te koopen het strookje grond, „gelegen op den hoek Losplaatsweg, waar- „op reeds vroeger door de Gemeente een „bouwverbod is gelegd voor uitbreiding „der straat; dit voor den prijs van vier „gulden vijftig per M2. Zegge 4.50." Naar aanleiding van dit aanbod mer ken B. en W. op: Bij schrijven van 10 November 1923 heeft de heer de Yreede bedoeld stukje grond eveneens aan de Gemeente t.e koop aangeboden' en wel voor den prijs van 9 per M2. Op dit aanbod werd afwijzend be schikt, daar de gevraagde prijs veel te hoog werd -gevonden. Thans is de gevraag de prijs 10.per M2„ zoodat voor dit stukje grond, dat groot is 35 M'2., een som wordt gevraagd van 350.echter even als bij het vorig aanbod nog met deze bezwarende bepaling, dat tevens moet worden aangekocht een perceeltje grond, gelegen aan den Losplaatsweg, ter grootte van ongeveer -25 M2. voor den prijs van 4,50 per M2. Het is B. en W. onbegrijpelijk hoe de heer de Yreede kan beweren, dat de door hem gevraagden prijs is gebaseerd op de prijzen, die door de gemeente steeds voor gelijksoortigen grond is betaald. Deze be wering is geheel onjuist, behalve in excep tioneel® gevallen zooals werd aangetoond. Ofschoon B. en W. bereid zijn in dit ge val een prijs te betalen, die, naar hun mee rling, ver uitgaat boven de waarde van den grond, meenen zij toch den Raad ten sterk ste te moeten ontraden op het aanbod in te gaan, niet omdat deze prijs, in dit geval, voor de Gemeente onoverkomelijk is. doch omdat daarmede een prijs voor soortgelij ke gevallen zou worden vastgelegd, die in het verleden nimmer is betaald, en ook, in redelijkheid, ver uitgaat boven de waarde van het aan te koopen bezit. De heer Gaspers zei-de, den hoek echter zoo gevaarlijk te achten, dat hij toch gaar ne zou zien, dat de gemeente den grond aankocht. De voorzitter antwoordt, dat men dan een zeer gevaarlijk precedent zou schep pen. De heer Krau wil tot onteigening over gaan al zou 't de gemeente 1000 kos ten. De heer Meijer zou dit punt ook in ge heime zitting willen bespreken, wat wordt toegestaan. In de vergadering van 24 Mei besloot de Raad ter financiering van den bouw van de in huurkoop uit te geven 22 wonin gen. aan te wenden de opbrengst van den verkoop van 57050.miminaal inschrij vingen N. W. S. on verder van het nog ontbrekende bedrag een gedeelte der alge»- meene reserve. Naar aanleiding hiervan maken Ged. Staten eenige opmerkingen. Alhoewel Gedeputeerde Staten tegen de aangenomen financiering geen bezwaren hebben, willen zij blijkbaar, on afhankelijk van de huuropbrengst, een waarborg, dat het vervreemde kapitaal en de verbruikte reserve in ieder geval bin nen een bepaalden tijd weder beschikbaar komen. Gedeputeerde Staten willen blijk baar hiervoor een termijn aannemen van 50 jaar. O.i. is deze tijds-duur te lang. Im mers de langste duur gedurende, welke de huizen in huurkoop worden uitgegeven is 25 jaar. B. en W. stellen daarom voor een schikking te treffen, dat het verstrekte kapitaal binnen 30 jaar weer beschikbaar komt. De heer v. Nes vroeg, wat er tegen is om deze zaak in 25 jaar af te wikkelen. Toegelicht werd, dat het niet onmoge lijk is, dat na -25 jaren nog huizen moeten worden afgelost. Bij de Rondvraag vestigde de heer Cas- pers de aandacht op de Beeklaan en ver zocht de bosschage nog 25 M. weg te kap pen. De voorz. had zelf ook reeds dit ge vaarlijke punt opgenomen. De heer Alkemade zeide, dat de weg van Xoordwijk langs de Leidsche Vaart tot aan den Noordwijkerhoek thans in goeden toe stand verkeert. In het najaar wordt deze weg echter totaal stukgereden. Waar jaar lijks groote kosten worden gemaakt, zou spr. daarvan gaarne een opgave zien, om, wanneer de kosten zeer hoog mochten blij ken, een andere constructie aan dien weg te geven, tenzij de Provincie dien weg overneemt. Weth. van Eeden antwoordt, dat deze weg is opgenomen in het Provinciaal We genplan als verbinding NoordwijkLeiden Deze overname is echter nog hangende. De heer Krau informeerde naar den grondaankoop van Gebr. Admiraal. Weth. van Eeden zeide, dat de grond aankoop van Gebr. Admiraal een groote uitgave vergt. De verbreeding van den weg daar is niet alleen een gemeentebelang maar ook van groot gewicht voor de N. Z. H. T. M. Langen tijd zijn reeds onderhan delingen met de trammaatschappij gevoerd over een bijdrage in de kosten, maar de besprekingen vlotten niet erg. De Maat schappij vindt het best, dat de weg ver breed wordt en zij dubbel spoor kan aan leggen, en om de gemeente daarvoor een bedankje te zenden. Van de heeren Admi- iaa-1 is nog uitstel gekregen tot half Sep tember. Aan de N. Z. H. is verzocht vóór dien datum mede te deelen, of zij wenscht bij te dragen. Alleen aan grond zal een som van 8000.gemoeid zijn. De heer Ivrau meende, dat als de ge meente eigenaresse is, de N. Z. H. toch. verplicht, is aan haar concessie te vragen voor dubbel spoor. Weth. van Eerden ant woordt, dat de concessie verleend wordt door de Provincie, die deze zeker geven zal. Wanneer vóór half September geen be slissing van de Maatschappij is gekomen, zal, zooals bij'informatie door den heer Liefferink bleek, deze zaak nogmaals in den Raad besproken worden. De heer v. d. Niet vroeg, wanneer de wijziging van het salaris van den boekhou der-kassier bij heb gasbedrijf eens aan de orde komt. Weth. van Eeden antwoordde bij bcdrijfsbegrooting 1930. Antwoord op de rede van d r. van N e s b ij de installatie vergadering. Hierop nam de heer Alkemacle het woord en sprak als volgt M. de Voorzitter. In de vergadering, waarin U als burge meester is geïnstalleerd, heeft Dr. v. Nes een redevoering gehouden, waarop ik met een enkel woord wil reageeren. Namens de geheele Katholieke Raadsfractie wilik verklaren, dat ik het uitspreken van be doelde rede betreur, oni drie redenen: Ten eerste, omdat Dr. van Nes, liet woord voerend namens den R a a d, zoo goed als uitsluitend een persoon- 1 ij k woord heeft gesproken. Ten tweede, omdat Dr. van Nes in dat persoonlijk woord een pleidooi heeft, willen voeren voor hot openbaar en tegen het bij zonder onderwijs. Ik vertrouw, dat. ook vele OA'crtuigde voorstanders van het open baar onderwijs, het met mij eens zullen zijn, als ik verklaar, dat dit pleidooi zeer te onpas is gehouden. Ten derde, omdat Dr. van Nes in dat persoonlijk woord heeft willen uitspreken de vrees, die er bij velen zou bestaan, dat een Katholieke burgemeester, niot zóó de door zijn ambt vereisehte onpartijdigheid zou betrachten, als een niet-Katholieke. Deze vrees is geboren uil onkunde of uit onverdraagzaamheid en kan door geen enkel bewijs redelijk worden gemaakt, 'fc Is waar, dat Dr. van Nes er met een enkel woord heeft bijgevoegd, dat hij persoonlijk deze vrees niet deelt; wij voor ons kruinen van iemand met de levenserva ring, die genoemde medicus heeft, ook niet anders verwachten! Maar het uitspreken wil deze vrees, berustend op een gansch verkeerde en grievende beoordeeling der Katholieken, had hier achterwege moeten blijven, tenzij om haar te brandmerken als een dwaasheid of als een insinuatie! Mijnheer de Voorzitter, Dr. van Nes zal het zelf begrijpen, dat ik dit koele woord namens de geheele Katholieke fractie heb moeten spreken, terwijl verre van ons is, om ons mede-Raadslid te grieven. Zijn rede echter heeft een wederwoord onzer- zijdsch n o o d z a k e 1 ij k gemaakt. Wij beschouwen thans deze zaak als afgedaan en zullen er dan ook met geen enkel woord meer op terugkomen. De Katholieke Raadsfractie wil gaarne, onder Uwe leiding, Mijnheer de Voorzitter, met alle leden van den Raad samenwerken in wederkeerige waardeering en zonder iemand, in zijn overtuiging te krenken, om zoodoende de belangen te behartigen van de geheele Noordwijksche gemeenschap. De heer van Nes antwoordde hierop, dat men wel gelooven zal, dat het spreker, tot zekere hoogte, zeer spijt dat hij de in directe oorzaak is van hetgeen, de heer Alkemade thans in 't midden brengt. Spr. zou over deze zaak nog een paar dingen willen aanstippen. Heb heeft bij spr. niet voorgezeten propaganda te maken voor het openbaar onderwijs. Hij zal de eerste zijn om toe te geven, dat hij geen redenaar is, en zich niet heeft kunnen uitdrukken, zooals hij zelf had gewild. Spr. heeft het openbaar onderwijs niet willen propagee- ren tegenover bijzonder onderwijs. Zijn be doeling was op den burgemeester een be roep te doen om de verdeeldheid tot de ge ringste proporties terug te brengen, en dat de burgemeester, die tot de partij behoort, die zeer zeker zoo ver mogelijk tot zich zelf gekeerd is, zou trachten die groepjes te doen ophouden. Spr. zeide het zeer te waardeeren, dat de heer Alkemade zijn meening openlijk heeft uitgesproken. Ook spr. kan zeer ze ker verantwoorden wat hij gezegd heeft in de vorige vergadering. Spr. had de waar heid kunnen bemantelen, wat hij niet heeft willen doen. Maar evenmin heeft hij willen pogen de Katholieken en den Katholieken burgemeester te grieven, maar uiting wil len geven aan wat in*de gemeente heeft geleefd. Het was bedoeld als een waar schuwing, opdat de burgemeester later niet zou merken, wat een eerlijk man thans heeft gezegd. Un homme averti vaut deux. Spr. heeft er geen haar op 't hoofd aan gedacht om den burgemeester te krenken. Hierna sloot de voorzitter de openbare vergadering en ging de Raad n-jn ge heime zitting. De voorzitter der Katholieke Raadsfrac tie, de heer C. Alkemade, heeft na een kort. en duidelijk betoog verklaard, dat de Katholieke Raadsfractie „deze zaak thans als afgedaan beschouwt." Dat was verstandig. De heer Alkemade mocht te voren veronderstellen, dat de heer v. Nes niet zou kunnen ontzenuwen de drie redenen, waarom, naar de meening van de Katholieke Raadsfractie, het hou den van zijn rede bij de installatie van den burgemeester moet worden betreurd. Deze veronderstelling is juist gebleken. De heer v. Nes heeft feitelijk het betoog van den heer Alkemade op geen enkel der drie punten w e e rl egd Hij heeft alleen verklaard, dat zijn b e- d o e 1 i n g goed is geweest en die bedoe ling eenigszins verduidelijkt. Wij willen deze verklaring aanvaarden. ALKEMADE. Geboren:' Elisabeth Petronella Maria, d. van A. Kalker en G. l'Amie. Overleden: Anna Apolonia Cornelia Otfcen, oud 16 j., Aaltje Bruin, echtg. van H. C. Grandadam, 80 j. N00RDWIJKERH0UT. INGEZONDEN MEDEDEELING. PATER C. DE KLERK C.s.s.R. Hedenavond plan. 6 uur zal pater C. de Klerk aan het station Noordwjjker- hout van Wittem arriveeren, waar hij door een stoet van fietsers, ruiters, auto's en rijtuigen zal worden afgehaald. Er is verzocht dan zooveel mogelijk te vlaggen en eerepoorten zijn reeds opgericht. Aldus, op de meest feestelijke wijze, zal de St. Josephs-parochie voor de tweede maal een barer zonen als priester binnenhalen. Den avond zal pater De Klerk in intienien familie-kring doorbrengen. Zondag zijn de kerkdiensten om 7, S.30 en 10 uur, le laat ste de plechtige Hoogmis, door pater De Klerk opgedragen, 's Middags van half 3 tot half 4 receptie ten zijnen huize en 's avonds of half zeven of. Onder de Hoogmis houdt Pater Versteeghe de feest predikatie. s Avonds zal de neomist een toespraak houden tot de parochianen. HILLEGOM. R. K. Postmannen. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Hillegom en Om streken van den Ned. R. K. Bond van P. T. T. Personeel „St. Petrus" in café Flora, De voorz., de heer J. Heemskerk, opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en geeft het doel dezer bijeenkomst aan, n.l. bespreking van den beschrijvingsbrief voor het a,s. Bondsraad congres. Stond de vo rige vergadering nog eenigszins in- een tee ken van feeststemming in verband met het tienjarig bestaan der vereeniging, deze staat weder in het teeken van actie, in ver band met de bijeenkomst onzer Bondsraad- vertegenwoordigers. Er schijnt over het ge heele land een zekere stilte te heerschen na de uitwerking der salarisherziening, doch hiertoe is nog geen reden, omdat hoewel eenige tegemoetkoming werd gegeven het P. T. iH.-personeel nog lang niet is, waar het zijn moet. Spreker heeft veel vertrou wen in de Bondsraadvergadering, omdat daar de categorale belangen flink onder de oogen zullen worden gezien. Deze afdee ling maakt tegenwoordig een goed figuur, doordat zij de eer heeft een Bondsbestuurs- lkl en een Bondsraadslid in haar midden te hebben, terwijl wij het volle vertrouwen in beiden kunnen hebben. Hierna werden de notulen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. De mede- deelingen waren strikt huishoudelijk. Ver volgens werd de beschrijvingsbrief in behan deling gebracht. Breedvoerig werd het punt „Betere salarieering voor hulppersoneel" besproken, mede in verband met het ver schil in loon tusschen de kantoren Lisse, Bermebroek en Hillegom. De examenkwes ties werden eveneens breedvoerig bespro ken, temeer omdat op dit terrein zooveel onbillijkheid is geschapen, bij invoering van de nieuwe rangbevordering. Bij de rondvraag sprak de heer van Lier op over de geheimhouding van de no tulen van de Commissie van georganiseerd Overleg, welke geheimhouding z.i. wordt gesehonden door andere bonden ten nadeele van den Bond „St. Petrus". Hierna sluiting op de gewone wijze. Electrische Klok. Door het Electrisch- bedrijf N.V. Hillegom, Lisse, Sassenheim is aan elk der drie gemeenten een fraaie klok geschonken, die met zeer duidelijke cijfers clen tijcl aanwijst en bij avond schit terend is verlicht. De klok is hier aange bracht aan het politiebureau, juist tegen over den Hoftuin. Een zeer doelmatige plaats WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdagmorgen te 10 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing voorschriften Bouwverordening. 3. Reclame schoolgeld. 4. Subs. Koningin WilbeLmina- Vereeniging. 5. Wijziging begrooting 1929. 6. Wijziging verordening Retributieheffing. 7. Verzoek verlenging hoofdbuis Waterlei ding in den Rijksstraatweg. 8. Verpach ting jacht recht Schulpweide. 9. Bijbouw lokalen Openbare Lagere School no. 1. 10. Wijziging Politie-verordening. 11. Verhuur terrein voormalige remise aan de Haven. 12. Aankoop terrein voor voetpaden langs Zijdeweg en Schouwweg. 13. Onbewoon baarverklaring diverse huizen. OUDE WETERING. Moeilijke redding. Door J. Raads- kelder, wonende te Wassenaar, doch logee- rende bij zijn oom, den heer Jos. Penning de Vries, alhier, is Dinsdag j.l. met groot gevaar voor eigen leven een 7-jarig kind van een wissen dood gered. Een aantal gezinnen uit Alphen aan den Rijn maakte dien dag met een motorschuit van de fa, Oosthoek aldaar een pleziervaart. Op de 's avonds voor den waschdag in een oplossing van N.P. Wasch- kristal, den volgenden morgen is al 'het vuil opgelost DQ^THET GROOTSTE WERK OOK^J hl ET VATEN WASSCHEN ALLEEN ECHT IN NEVENSTAANDE VERPAKKING HET SPEL IN DE GEZELLEN- VEREENIGING. Het is voor degenen, die buiten de Ge zellenvereeniging staan, wel eens nuttig tel HOOG! HET WERK DER RETRAITE. Een van de meest merkwaardige teeke nen des tijds is, dat tegenwoordig velen van onze katholieke jongemannen, on danks de gevaarlijke moderne 20e eeuw, een behoefte gevoelen om meer te doen dan het strikt noodzakelijke, om meer aan dacht te schenken aan ziel en zaligheid dan tot dusverre werd gedaan. Een merk waardig teeken vooral, omdat daaruit dui delijk blijkt, dat. er nog leeft in zeer velen van ons opgroeiend geslacht de overtui ging, dat juist het meer doen dan het noodzakelijke in onze jonge harten kan uitwerken een diep geloof, een hecht ver trouwen en een vurige liefde voor Hem, Die door de maatschappij door velen niet wordt erkend, maar Die door een jong ge slacht getoond zal worden als den Koning van hemel en aarde. Welnu, in deze onze Gezellen-rubriek willen we in een paar korte doch (naar we vertrouwen) zakelijke artikelen uiteen zetten, een van de meest krachtige midde len om staande te blijven, nl. het middel der Retraite. Och, nu niet een beteuterd gezicht ge zet gezellen, nu ge begrijpt dat het propa ganda is'voor de Kerst-retraite. Wat heb ben we aan gezellen, die alléén op een bil jart hun lidmaatschap toonen, wat heb ben we aan hen, die lid zijn zonder ooit te toonen. dat bij ons vóór alles de Gods dienst staat. Zeker, in de eenvoudige vervulling van onzen plicht op godsdienstig en maatschap pelijk terrein kan, als we dat eenvoudig vervullen goed begrijpen, de kracht, daar van ons leven goed doen zijn. Maar onze tijd vraagt meer, vraagt offers, ook van ons en daarom moet door ons alles worden gedaan om Katholiek van de daad te zijn. Onzen tijd vraagt ons veel krachtigen durf voortkomend uit. een geloof van waar heid en gedragen door een liefde, waar de wereld niets van kent. We behoeven, om ons tot. het meest eenvoudige te bepalen, maar te wijzen op -het gevaar in onze om geving, dagelijks t.erugkeerend of anders op sommige momenten met kracht slaande tegen onze zielen. Herinnert gij u nog gezellen, hoe op, onze laatste verga dei'ing door onzen vice- praeses. werd verteld ons tot leering, 't heillooze gedoe van die „beestmen- schen" in Duitschland. Klaar en duidelijk is ons voor den geest gekomen de onom- stootelijke waarheid dat opvoeding zon der godsdienst uitloopt op een fiasco. En waar wij staan midden in zoo'n wereld, ja, waar ons leven iederen dag gevaar loopt, daar hebben wij toch te zorgen dat we sterk staan to midden dier stroomingen. Als je op een drukken verkeersweg loopt bestaat er veel kans voor ongelukken want autos,trams, fietsen en mensehen gaan er in tallooze richtingen. Trouwens dat is dwaas nietwaar, geen mensch loopt, mid den in een straat met aan alle kanten ge vaar. Dwaas, juist precies, maar dan is 't toch nog veel dwazer, midden in de jach tende wereld zoo maar op goed geluk af je gang te gaan, met de niet geringe kans, het. inwendig leven van onze onsterfelijke ziel te dooden, en de mooie kans op eeuwig geluk weg te gooien? Welnu, ons leven is een groote weg, vol gevaren en geheime machten, want „de kinderen der duisternis zijn voorzichtiger dan de kinderen des lichts". Wat doet nu de mensch om geen ongeluk te krijgen? Wel heel eenvoudig hoor ik U .al zeggen, ga op een vluchtheuvel staan!! Oh zoo, nu zijn we waar we wezen moeten, zoo'n vluchtheuvel maar veel hooger, vanwege de hoogte van ons kindschap Gods, is de re traite. Een volgende, keer iets over het rijke werk der Retraite in ontstaan en doel. S. M. weten, wat er alzoo in de Gezellenvereeni ging door de gezellen op de gewone avond- bijeenkomsten gedaan wordt. Zooals be kend is, is de zaal vijf van de zeven avon den in de week voor al hare leden geopend waar zij zich op verschillende wijze aange naam en nuttig bezig houden cloor spel-, leestafel en gesprekken. Zeker niet alleen ontspanning maar ook arbeid en inspanning is het parool der Gezellen, dat getuigen de vele onderafdee- lingen clubs etc., welke vorige week deze rubriek zijn vermeld. Deze keer bezien we eens het spel, en wel het meest beoefende spel het biljarten en kaarten en vervolgens het kegelen dammen. Ja de 3 biljarts, zijn staan nooit onge bruikt en het gebeurt wel dat men. half uur moet. wochten alvorens men aan de beurt is. Een partij duurt echter middeld pl.m. 20 minuten zoodat hef meestal met het wachten nog al losloopt Er zijn stemmen opgegaan tot oprichting eener biljartclub en uitvoerig is dit punt op de laatste commissarissenvergadering be sproken: daar het echter tenslotte onrede lijk is de biljarts voor een gedeelte der le- 'den te reserveeren en het. biljartspel zonder club in de Vereeniging zeer druk beoefend wordt, is hiervan afgezien, wel zullen in het najaar en winter onderlinge wedstrijden worden gehouden, Zeer in trek is het kegelbiljarten ondet leiding van „Willem". Naast het biljarten vinden de kaarten de meesten aft-rek. Ja dat kaartspel! Daar is al heel wat over gesproken en besloten. Reeds twee jaar geleden is een kaartreglement samen gesteld waarin verschillende geluksspeli worden verboden en de maximum speeij prijs vastgesteld. Door verschillende wel strijden en leeravondeii kan thans gezegtl worden dat de gezellen echt kunnen „kaai ten", dit toont ook de deelname aan dl kruisjas en pandoerwedstrijden (de laa-tste pandoerwedstrijd telde niet minder dan 3i deelnemers), Onze vice-praeses is evenals kap. Kern- perman z.g. een warm propagandist, het mooie Whistspel, welk spel mee meer ingang vindt. Goed oefenen en ande ren het leeren, dan kunnen we dezen win ter ook hierin onderling ons meten. Kegelen, dat doen we niet alleen als het vriest, dat het kraakt, maar ook in de- hondsdagen. De oude baan, waarop tientallen jaren geleden de gezellen, die nu het, z.ilver reeds dragen, de zware ballen wierpen, is vorig jaar vernieuwd en met animo wordt sinds- dien. dit spel beoefend. De „Poedelaars" zijn iederen Zaterdagavond, present en vol gende week Donderdag begint de tweede club baar loopbaan, terwijl dikwijls ook' op andere dagen druk gekegeld wordt. Het simpele kegelspel wat kan het ook een echte blijheid en vroolijkhcid veroor zaken wanneer het met animo door een club jongemannen beoefend wordt! Ja, het klinkt allicht vreemd in de ooren van hen. die meenen dat blijheid en genot alleen zijn te vinden in de moderne vermaken-biosco- pen, dancings etc. Nog een enkel woord over een ander spel wat ook door de Gezellen beoefend wordt, het damspel. Twee jaar geleden is opgericht de damclub „De Twee Sleutels' Deze club waarvan ongeveer 20 Gezellen lid waren is door verschillende oorzaken wat aan het sukkelen geraakt, maar September zal iederen Maandagavond we derom gedamd worden, dat de stukken er in letterlijken en figuurlijken zin afvlie gen. Op de oude dammers wordt beslist gerekend. Hiermede, zijn enkele der voornaamste spelen in de vereeniging de revue gepas seerd en met. blijdschap ziet een goed gezel uit naar de winteravonden, wanneer het buiten stormt en giert, en allen in het ge zellige tweede tehuis in eensgezindheid en vroolijkkeid na volbrachten arbeid e welverdiende ontspanning genieten. SENIOR Zijl, nabij Leiden gekomen, sloeg plotse ling een 7-jarig kind van boord. De 16- jarige Jan, die per fiets naar Leiden reed, zag het ongeluk gebeuren en hij aarzelde geen moment om van de fiets te springen, zin jas uit te trekken en zich in 'het water te werpen. Voordat 'hij het kind had bereikt, verdween dit echter in de diepte. Op het punt gekomen, waar het kind was verdwenen, dook hij een tweetal malen naar onder en mocht het hem geluk ken de drenkeling vast te grijpen. Hij was echter nog tamelijk ver van den vas ten wal en slechts met inspanning van al zijn krachten vermocht hij de kleine en ziohzelf -te redden. Hoeveel moeite hem dit heeft gekost kan men begrijpen, als men 'bedenkt, dat hij behalve z'n jas z'n kleeren, alsook zijn schoenen nog aan had. Na al z'n moeite mocht, hij echter het genoegen smaken het kind weer ii armen van z'n moeder te zien, die vanaf de niet zoo spoedig tot stilstand te bren gen 'boot, de redding met angstige span ning had gevolgd en die nauwelijks te weerhouden was, om zelf ook te water springen. Behalve de den kraningen jonge man reeds door de familieleden en door Ie omstaanders gebrachte hulde en dank, komt hem ook zeiker van deze plaats openlijk lof voor zijn heldhaftige i toe.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 12