GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Aan de gevolgen overleclen. Naar wij vernemen, is het slachtoffer de 12-j. rige Janssen, die bij Egmond door een auto werd aangereden. Woensdagavond 11 uur in het >St. Elisabeth-gastkuis te Haar lem overleden. Autoband gesprongen. Tusschen de z.g. Zwarte Kat en Ouder kerk is Woensdagmiddag een twee per- soons-auto door het springen van een achterband, over den kop geslagen. De in zittende heer brak twee ribbon en werd naar zijn woning te Amsterdam overge bracht. Vrachtauto omgeslagen. Woensdag sloeg onder Veldhuizen, een militaire vrachtauto om. De bestuurder kwam onder den wagen terecht en brak een arm. Botsing tusschen twee auto's. Op de Mooksche baan, onder Nijmegen, is de luxe auto van den heer V., uit 's-Gra- venliage, in botsing gekomen met een vrachtauto van den heer J., uit Boxmeer. Beide auto's1 werden zwaar gehavend. De botsing liep zonder persoonlijke ongeluk ken af. Het auto-ongeluk te Vlaardingen. Zooals wij reeds hebben bericht, is Woensdagavond te Rotterdam een auto, waarin S personen waren gezeten, te water gereden. Uit. de richting Gouda reden op den 's Gravenweg omstreeks 10 uur drie auto's kort achter elkaar. De weg is ter plaatse smal en aan beide zijden loopt een diepe sloot, zoodat het, vooral in 'het duister, niet gemakkelijk is te passeeren. Ter hoogte van de IJsselmondsche laan wilde de be stuurder van den tweeden auto, de 45-jarigo A. O. uit Rotterdam, voorbij rijden, doch zijn auto, een gesloten Peer'less H. 65545, iheeft daarbij met het rechterachterwiel den naaf van het linkervoorwiel van den auto, die vóór hein reed, geraakt. Deze maakte een zwaai naar rechts, kan telde en sloeg over den kop in de naast den weg gelegen sloot. De aanrijding veroorzaakte een gewel digen slag, waardoor de omwonenden op het ongeluk opmerkzaam werden gemaakt. De 27-jarige A. Vrooman, die aan de over zijde woont en leden van de familie van R. zijn in nachtgewaad te hulp gesneld. Juist op liet oogenblik van de aanrijding was ook de adjudant van politie C. de Jongh, uit Kralingsoheveer, in de nabijheid. Deze heeft met de .bovengenoemde burgers1 hulp verleend. Terwijl de adjudant een ruit in trapte, is Vrooman het water ingeloopen en heeft een portier opengerukt. Het bleek dat in de omgeslagen auto, een gesloten Chevrolet, gemerkt H. 36316, acht personen zaten. De auto lag half onder wa ter. Onder de inzittenden was een paniek ontstaan. Door het kalme optreden van den adjudant de Jongh is het echter gelukt de- inzittenden één voor één uit den auto te halen. Het waren de 47-jarige A. B., ea- rosseriemalcer uit Vlaardingen, bestuurder van den auto, zijn 47-jarige vrouw J. B.-P., hun vier kinderen, resp. 6, 9, 13 en 16 jaar oud, de 30-jarige zuster C. B. en de 39-jari- ge mevr. J. N. K., allen uit Vlaardingen. Nadat zij allen uit den auto waren ge haald bleek dat mej. C. B. wonden aan hoofd en handen 'had gekregen. De 16-jarige P. B. had een#wond aan de knie opgeloo- pen. In een café van den heer Vrooman zijn «illen zoo goed en zoo kwaad als dit ging ,van droge kleeren voorzien. Nadat de auto van den Geneeskundigen Dienst was aan gekomen zijn zij naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd waar de twee gewon den zijn verbonden. Het gezelschap heeft daarna de reis naar Vlaardingen kunnen vervolgen. De tweede auto, die de aanrijding ver oorzaakt heeft en waarvan de bestuurder onmiddellijk daarna heeft gestopt om zoo mogelijk hulp te verleenen, heeft geen noe menswaardige schade opgeloopen. De bestuurder hiervan staat bekend als •een. zeer voorzichtig chauffeur, die in dit gevti nok niet to hard heeft gereden. De ■oorzaak van het ongeval moet zeer waar schijnlijk worden gezocht in de geringe .breedte van den weg tusschen Rotterdam en Qouda. Het auto-ongeval op den Schieweg. Het onderzoek, dat de politie heeft inge steld naar de omstandigheden, waaronder Zondag op den Schieweg alhier een auto met 8 personen te water is geraakt, en de 56-jarige A. Z. uit Haarlem is verdronken, heeft tot resultaat gehad, dat is komen vast te staan, dat de stuurinrichting van den auto reeds geruimen tijd defect moet zijn geweest. Tegen clen eigenaar van den auto, een garagehouder uit Haarlem, zal proces-verbaal worden opgemaakt. Auto's te water. Op den Hoornschen weg te Oudorp (N.- H.) raakte een auto, bestuurd door den foloembóllenhandelaar Gr. uit Hillegom, toen hij moest uitwijken voor een wielrijder, an de Hoorns-che Vaart. Een passeerende wiel rijder wist door het. openen van het por tier, den heer Gr. uit zijn benarde positie te verlossen. De wielrijder, J. Rens uit Oudorp was door de aanrijding over den a uto ge slingerd en werd naar het St. Elisabeth- zïekenhuis te Alkmaar vervoerd. Na ver bonden te zijn werd hij naar zijn woning overgebracht. Woensdagavond werd op den Naald- wijkscheweg tusschen Naaldwijk en Honse- lersdijk een vrachtauto van de firma Gebrs. B., Stoomwasscherij te Loosduinen, aange reden door een A.P.C.-auto, waardoor de auto'van de gebrs. B. te water geraakte. Met zeer groote moeite is deze door de V.I.O.S. uit Wateringen op 't droge ge bracht hetwelk eerst des nachts om half twee gelukte, mede doordat men geregeld imocst wijken voor de Stoomtram. De chauffeur kwam er met een nat pak af. Aan de gevolgen overleden. Te Amersfoort is overleden de militaire motorrijder Smeets uit Heerlen, die Dins dagavond half elf een val op den Arnhem- schen weg te Amersfoort met zijn motor maakte en met. een zware beenbreuk en ernstige inwendige kwesturen naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. De overledene behoorde tot de compagnie motordienst uit Haarlem, die te Amersfoort was ingekwartierd, tot het houden van oefe ningen. Door een paard getrapt. De getroffene overleden. Te Beetgum kreeg de melktapper IC. W. H. een zoodanigen trap van zijn paard, dat hij aan de verwondingen is overleden. Van een dak gevallen. De Bossche loodgieter T. is bij de aan de in aanbouw zijnde woningen aan de Julianalaan te Helmond van een dak ge vallen »en zwaar gewond naar het St. An- tonius-gasthuis vervoerd. Vermoedelijk heeft- hij den rugwervel gebroken. Zijn toestand is ernstig. Den hals gebroken. De voerman M. v. d. Heuvel van de Abdij van Berne te Heeswijk is bij het laden van haver op de ontginning der abdij van de kar gevallen en brak den hals. Hij was op slag dood. Gevaarlijk spel. De 9-jarige C. te Alkmaar beging de on voorzichtigheid een pen uit een op den Tienenwal aldaar staanden wagen te trek ken, waardoor hij de klap van den wagen op zich kreeg. Bewusteloos werd hij in een nabijzijnde woning binnengebracht, van waar hij naar het. St. Elisabeth-ziekenhuis werd vervoerd. Hij had ernstige hoofd wonden bekomen en een gebroken arm. Aan de gevolgen overleden. Eenige dagen geleden -waagde -op het Bloemendaalsche strand de tuinman R. zich te ver in zee. Hen badman redde hem en een ontboden geneesheer consta teerde zware longontsteking. Gisteren avond is het slachtoffer overleden. Verdronken. Een 3-jarig kind van den heer S. te Hoogkarspel viel in een onbewaakt, oogen blik te water en werd daaruit levenloos opgehaald. Schip gezonken. Gistermiddag om half twee is te Voor burg ter hoogte van het hotel Wijkerbrug, een met steenen geladen schip van den heer R. door tot nu toe onbekende oorzaak gezonken. De schipper, die alleen aan boord was, wist zich tijdig in veiligheid te breilgen. Daar het schip buiten de vaargeul ligt, levert he-t voor het verkeer geen bezwaar. Drie jongens van Texel vermist. Een drietal jongens van 18 tot 21 jaar hebben Zondagavond in het donker hei melijk de ouderlijke woning op Texel ver laten en zijn met een vletje het Marsdiep evergestoken. Het schijnt dat zij reeds lang plannen hadden een uitstapje naar Rotterdam te ondernemen. Gisterenmid dag had men echter nog niets van hen vernomen. Een adderbeet. In de duinen nabij Bloeanendaal is Donderdagmiddag een padvinder uit Am- sterdam door een adder gebeten. Onmid- d el ijk geneeskundig ingrijpen kon den jon geling van den dood redden. Alhoewel door vrienden jacht op de adder werd ge maakt wist het dier te ontkomen. Tragisch. Te Hoorn werd de heer v. V. begraven. Tijdens den tocht naar het kerkhof werd mevr. v. V. door een bloedspuwing overval len, waaraan zij terstond overleed. „Tijd". ALASTRIM. Tweede geval te Hilligersberg. In de gemeente Hilligersberg heeft zich wederom een geval van alastrim voorge daan. Dit is dus het tweede geval en de in woners worden nogmaals aangespoord zich te laten inenten of herinenten. De meening van een medicus. Bij een ingezonden stuk in de „Telegraaf" teekent Dr. I. H. J. Vos te Amsterdam het volgende aan: Naar mijn meening zal de alastrim-epi- demie in ons land niet worden bedwongen. Deze epidemie vindt ons dank zij onze regeering gansohelijk onvoorbereid. Het heeft ontbroken aan alle logische bestrij dingsmaatregelen. Isolatie van alle geval len en alle contacten lijkt mij in dit stadium geboden en de regeering had daarvoor moe ten zorgen. Het advies om te vaccineeren komt m.i. te laat en men zal er wanneer het eerst geschiedt, als er ziektegevallen in een bepaald milieu optreden niet het gewenschte resultaat van zien. Wanneer men het versieepen der alastrim gedoogt zooals dat thans geschiedt loopt men do kans, evenals elders jarenlang aan deze ziekte vast te zitten met alle ellendige ge volgen van dien. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Te Spanbroek (nabij Hoorn) brandde .gis termiddag de kapitale boerderij van den heer A. B. af. De brand is ontstaan door dat de dienstbode, die alleen thuis was, een brandende briket liet vallen. Men slaagde er in een gedeelte van den inboedel te redden. Verzekering dekt de sGhade. Auto in brand. Een aan een Amstcrdamschen begrafe nis-onderneming toebehoorende lijkauto, waarmede, bij uitzondering, een overhuis- boedel naar een buurtschap in de -gemeente Barneveld was vervoerd, is op den terug weg tusschen Stroe en den Viersprong in brand geraakt en totaal in vlammen opge gaan. De wagen was voor 4000 verzekerd. DE MOORD OP DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Nieuwe getuigen. De procuratiehouder van O. niet d e d ad er? Uit Rotterdam wordt aan de „Tel." ge meld: De geheimzinnige moordzaak-Lans met haar verwikkelingen en onverklaarbare tegenstrijdigheden houdt nog steeds de ge moederen in beweging. Steeds lastiger wordt het, klaarheid in dezen duisteren chaos van sohier onoplosbare vragen te brengen. Een verrassend gezichtspunt is nu weer geopend door belangrijke verklaringen van nieuwe getuigen omtrent het in het Boeren- gat weggeworpen pakje. Oorspronkelijk deelden twee personen, mej. Enzlin en een autobus-chauffeur, mede, dat zij op den avond vaii 29 September 1928 (den avond van den moord), een man uit het hek aan de Oost-Admiraliteitskade zagen komen, die een pakje iu het water wierp. Bij de be schrijving van den man klopten de verkla ringen van beiden echter niet met elkaar en tijdens de behandeling van de zaak werd er dan ook betrekkelijk weinig aandacht aan geschonken. Thans evenwel heeft de rechter-commis saris nieuwe getuigen gedagvaard, n.l. twee jongemannen, die kort na de heropening van de instructie een anoniemen brief aan de politie hebben gericht, waarin zij schre ven, dat zij op den avond van den moord een man gezien hebben, die een pakje in het Boerengat wierp. Die „paar jongens', zooals zij zichzelf noemden, zijn na veel moeite gevonden. Gevraagd naar de reden, waarom hij niet eerder gekomen was met deze zoo gewichtige feiten, vertelde de briefschrijver liever niet met de politie in aanraking te willen komen, omdat hij daaraan minder aangename herinneringen heeft. Deze nieu we getuige nu heeft den man zonder jas el) zonder hoed uit het steegje, waaraan het pand van de firma De Haas grenst, zien komen, en deze, nadat hij zich als het ware overtuigd had, dat hij niet werd gadege slagen, het pakje zien wegwerpen. Daarna verdween de onbekende weer door het hek. Bij confrontatie met den verdachte Van O. verklaarde deze getuige beslist, dat I Van O. niet de man geweest is, -dien hij op den bewusten 'avond de geheimzinnige daad heeft zien verrichten, want deze was veel grooter. Zijn kameraad, eveneens aan een verhoor onderworpen, bevestigde grooten- deels dit getuigenis. Zoo neemt het vermoeden, dat niet de procuratiehouder Van O. den moord ge pleegd heeft, vaster vorm aan. Met belang stelling wordt nu het verdere verloop van de zaak tegemoet gezien. De openbare behandeling, die men aan vankelijk in de eerste helft van September verwachtte, zal vermoedelijk tot October uitgesteld moeten'worden, te meer waar de rechter-commissaris op het oogenblik met vacaiutie is en eerst begin September zal terugkeeren.- INBRAKEN. Inbreker te Arnhem gearresteerd. De politie te Arnhem heeft in den nacht van Woensdag op Donderdag 1.1. ver moedelijk een goedé vangst gedaan door de arrestatie van een 26-jarigen DuitScher, die, naar de „N. R. Crt." meldt, waar schijnlijk de dader of althans een van de daders is van eenige in de laatste weken te Arnhem gepleegde inbraken. Om één uur bemerkten de bewoners van een wo ning aan de van Hogendorplaan, dat iemand in huis was. Toen zij opstonden, bemerkten zij een man in de kamer, die oogenblikkelijk de vlucht nam. Even later ontdekte een bewoner van de van der Duyn van Maasdamlaan, dat er een man om den hoek van de slaapkamer was. Toen hij opstond, vluchtte de man door het geopende raam. Inmiddels hadden de bewoners van eerstgenoemdfe woning de politie gealarmeerd, die spoedig met een aantal manschappen ter plaatse was en die juist bemerkten, dat de bedoelde per soon uit de woning in de. van der Duyn van Maasdamlaan vluchtte. Hij werd ge arresteerd. ontkende zich aan diefstal te hebben schuldig willen maken, doch op weg 'te zijn naar een broeder, die in Yelp woonde, waarbij hij verdwaald was. Hij heeft nog niet bekend. Inbraak te Rotterdam. Woensdagnacht heeft iemand zich toe gang verschaft, tot het magazijn van de Naamlooze Vennootschap Hollandsche Ijzerhandel op den Schiedamschen weg te Rotterdam. Van een deur, die aan de Wil lem Beukelszoonstraat toegang verleent tot het pand, stond een raampje open, en hierdoor heeft de man de grendels kunnen wegschuiven en is hij het pand binnenge komen. Op de belétage werd een bedrag van 40 gestolen en uit de cassa»in den winkel is 30 aan kleingeld meegenomen. Verder is voor een waarde van ongeveer 300 aan huishoudelijke artikelen gesto len. De pseudo-machinist. Egn zonderling man schrijft de „Tel." vertoeft op het oogenblik aan het poli- tie-bureau Warmoesstraat, te Amsterdam. Het is iemand, die zich blijkbaar verbeeldt machinist, der spoorwegen te zijn, op loco motieven klimt en met valsche kaarten zich toegang weet te verschaffen tot de sta tions en spoorwegexplacementen. Eenige dagen geleden verscheen deze man in de Jordaan. Hij was gekleed in de uniform van machinist bij de Ned. Spoor wegen en geraakte in gesprek met een juf frouw, die hij te kennen gaf, dat hij wel in de gelegenheid was jongelui op te leiden voor leerling-machinist.. De juffrouw dacht, dat haar buurvrouw dat wel erg prettig zou vinden, want deze had een zoon, die gaarne bij den spoorweg in dienst zou willen tre den. De buurvrouw vond het een meeval lertje en de 18-jarige zoon ook. De jonge man zegde zijn betrekking op en sprak af met den machinist voor den volgenden mor gen aan het Centraal-Station. Niemand koesterde ©enigen argwaan, want de machinist leek precies een echte machi nist. Hij droeg de pet met gouden band, had de uniformjas en broek en sleepte zelfs overal zijn etensketeltje mede. Bovendien was hij op welke wijze is niet. bekend in liet bezit geraakt van liet instructieboek voor locomotief-personeel en van een ge nummerde kaart, welke toegang gaf tot de stations. Woensdagmorgen trof de jongen zijn meester aan het Centraal-station. De machi nist deelde hem daar mede, dat zij den trein ZwolleAmsterdam zouden rijden, zoodat zij als passagier naar Zwolle moes ten gaan. Dat gebeurde dan ook. Doch daar aan gekomen begon het den leerling op te val len, dat de dienstregeling voor het locomo tief-personeel toch wel erg onpractisch en vreemd in elkaar zat. Want de meester zeide liem op het per ron te wachten; zelf klom hij op een losse machine, die ergens stond en scharrelde wat in de cabine heen en weer. Daarna ging hij er weer af en zette den jongen in een anderen trein. Even voor het vertrek kwam de verbaasde leerling tot de ontdekking, dat de trein naarRotterdam ging. Daar over ging hij zijn meester interpelleeren. Doch de machinist in al zijn wijsheid sprak, dat de trein die richting uit ging om tien minuten vertraging in te halen. Intusschen verwijderde hij zich, zoogenaamd om te vragen welken dienst hij had. De leerling nam plaats in een trein nahr* Amsterdam. De machinist die bij hem was gekomen stap te uit in Baarn en liet don jongen man al leen achter. Dank zij zijn kleeding want ook hij was in uniform gestoken wan delde hij aan het station Muidex-poort door de controle zonder lastig gevallen te wor den. Aan het. Centraal Station vroeg hij in lichtingen aan een ambtenaar; deze, die er geen touw aan kon vastknoopen, nam hem mee naar het politiebureau Warmoesstraat, waar de jongen hetzelfde verhaal deed. Intusschen dook de machinist, die kans had gezien naar Amsterdam te komen, weer bij de woning van den knaap op. De vader volgde hem heel listig en zag, dat de ma chinist naar een bioscooptheater op den Nieuwendijk ging. Vermoedelijk ging hij daar uitrusten van zijn vermoeiende spoor- wegavonturen. De vader sprak een brigadier van poli tie aan; deze wist toevallig van het relaas van den jongen man af en verzocht den ma chinist. hem te volgen naar het bureau War moesstraat.. De politie weet niet goed wat zij van den man moet denken. Niet onmogelijk is, dat hij niet wel bij het hoofd is. In elk geval werd hij er gehouden. Ook is niet bekend op welke wijze de man in het bezit van de boekjes en de kaart is geraakt. Wel heeft men ontdekt, dat hij zijn machinisten- pak niet heeft betaaldop het bureau Sin gel is indertijd aangifte gedaan van op lichting. Men durft den pseudo-machinist niet op vrije voeten te stellen, daar men bang is, dat hij, eenmaal op een locomotief staan de, onheilen zal veroorzaken. Vechtpartij. Woensdagavond laat kwam een vrijwel blinde man, TL. G. geheeten, de hulp inroe pen van den rijksveldwachter te Haaks bergen. De man bloedde uit verscheidene hoofdlwon.den. die, naar zijn zeggen, zijn zwager C. M. hem had. toegebracht. De rijksveldwachter M. wilde gaan arresteeren teerd en ingesloten. Waarschijnlijk is ech ter nog iemand bij de vechtpartij betrok ken geweest-, want toen bovengenoemde rijksveldwachter M. wilde gaan aresteeren, vond hij een uit Groenlo afkomstige weg werker aan den weg liggen. Met. behulp van den ter assistentie verschenen gemeen te-veldwachter L. is deze man overgebracht naar het politiebureau. Daar bleek, dat hij een messteek in de zijde had gekregen. De man is daarop per brancard naar het St. Anthonius-gasthuis vervoerd. Een zeldzaam examen. Woensdag en gisteren werd te Den Haag examen voor derde deel notariaat gehou den. Zooals meii weet, is dit examen heele- znaal schriftelijk, zegt het „Vad." Nu had dezer dagen een candidaat het ongeluk zijn rechterarm te breken, zoodat hij onmogelijk schrijven kon. Toch wilde hij, zeer begrijpelijk, want slechts eens in het jaar wordt daartoe gelegenheid gege ven-, examen doen. De Commissie vond toen de even billijke als galante oplossing, den candidaat toe te staan zich van de hulp van een typiste te bedienen. Eenige voor waarde was, dat „de hulpe tegenover hem" niets van notarieele zaken mocht afweten. Zoo is geschied en nu zitten de twee na tuurlijk onder behoorlijke controle, wat voor de eventueele gemoedsrust der candiclaten enkel bevorderlijk kan zijn, de opgaven te verwerken: hij dicteerende, zij tikkende. Misschien is deze benijdenswaardige can didaat wel de eerste in Nederland, die on der zulke poëtische omstandigheden de groote proef mag - afleggen. Globetrotter in Travestie. Dinsdag vervoegden zich bij de politie te Venlo twee globetrotters om op hun doorreis hun papieren te laten stempelen. Door een opvallende beweging van een van d'e twee achtte de politie het ge- wenscht den man te onderzoeken, waaruit bleek, dat men niet een vrouw in nians- kleeren te doen had. Uit de identiteits papieren beek, dat de globetrotters ware?* O. A. uit Den Helder en de 23-jarige gehuwde juffrouw v. L. uit Amsterdam. Beiden waren van Amsterdam over Utrecht—-Arnhem—Nijmegen te Venlo aan geland. De reis is nu in pasend cos- tuum voortgezet. Sjef van Dongen. Naar „De Standaard" verneemt, treedt Sjef van Dongen, die zich, zooals bekend, een groote populariteit verwierf door zijn moedige reddingspogingen van Nobile, met ingang van 1 September a.s. in dienst van de Nederlandsche verkoopafdeeling der Philips Fabrieken te Eindhoven. SPOORWEGRAMP IN SALZBURG. Sneltrein in botsing met personentrein. Vier reizigers gedood en vele gewond. Op den Tauern-spoorweg is gisteroch tend halftwaalf de sneltrein PraagTriëst die om 9 uur 45 uit Salzbizrg was vertrok- b ken, tusschen Schwarzach en St. Veit bij u de halte Loifarn met een personentrein in botsing gekomen, welke laatste om 10 uur b 40 het station van Bad-Gastein had verla ten. a Volgens de tot dusver ontvangen berich ten zijn bij de ramp vier reizigers om het leven gekomen, terwijl 17 personen ernstig en talrijke anderen licht werden gewond. O.m. werden drie treinconducteurs zwaar gewond. De oorzaak van de botsing is vermoede lijk in de omstandigheid gelegen, dat. men den personentrein heeft laten vertrekken, alvorens het betreffende traject veilig was. Aangezien er slechts enkolspoor ligt, werd het doorgaand verkeeïfeover de lijn dooi de ramp gestremd. Instorting in een groeve. Drie dooden. Bij A'uchy zijn bij instorting dn een as- phalt-groeve drie werklieden bedolvrn en om het leven gekomen. Tribune ingestort. Drie en twintig gewonden. Te Lyon bezweek tijdens een circus voorstelling een tribune met het gevolg. dat. een honderdtal toeschouwers naar be- C( neden tuimelde en 23 hunner gewond wer- den. De pleger van een aanslag op een trein n gegrepen. sl De dader van den aanslag op een trein, op het traject FriedlandNeu Branden- j, burg, is gisteren gegrepen. Het is de 22- ja-rige lijnwerker Frank uit Friedland, die n beweert tot zijn daad te zijn gekomen uit woede, dat hij te N'en Brandenburg den laatsten trein had gemist. Twee journalisten in 'cle leeuwenkooi. Twee Parijsche journalisten, Dalgara en Saladin, die over een beroepskwestie ruzie f hadden, daagden elkaar een dezer dagen uit, niet op degen of pistolen maar opt de leeuwenkooi. Beiden kwamen overeen, i' zich in de leeuwenkooi van een menagerie 3' op Montmartre te begeven en de eigenaar e: va-n het circus zou arbiteren, wie door de moedigste houding het duel had gewonnen. Er waren in de kooi drie dieren, de voor name rustige Prince en twee uitermate M\- nerveuze leeuwinnen, Cora en Betty. Ëv Saladin opende de vertooning. Luchtig I betrad hij de kooi. een zweep in de rech- s terhand. de linkerhand toch wat zenuw- v achtig frommelend aan een potlood in zijn h vestzakje. Prince gehoorzaamde zijn wen- d lren onvoorwaardelijk, maar de dames s schenen niet. zoo bang voor den kranten- n man. Ten slotte gaf Cora hem zelfs een g haal met. haar poot; het gevolg was niet v een ernstige verwonding, daarentegen wel p bet afrukken van een kleedingstuk, waar- door Saladin zich genoodzaakt zag onver- n wiiid de kleedkamer op te zoeken. Dalgara gedroeg zich niet minder moe- a dig dan zijn confrère en vijand. Ook te T zijnen aanzien waren de dames het lastigst c en een oogenblik vreesde de omstanders, dat Bett.y, in wier oog het zeer unladylike r glinsterde, den amateur-dierentemmer zou aanvallen. Gelukkig viel haar blik juist op dat. oogenblik op Dalgara.'s vulpenhouder, die met zijn glimmend klemmetje vermoe- del ijk aan een revolverloop deed denken en opeens was haar felheid geweken. 3 'De jury oordeelde, dat beide helden zich zóó kranig hadden gedragen, dat de strijd als onbeslist geëindigd moest worden be* schouwd. De woudbranden irt de Vereen. Staten. Een stad bedreigd. Uit Columbia Falls (Montana) wordt ge- 1 meldDe woudbranden bedreigen de stad 1 Belton. De grens van het National Park I en talrijke boerderijen zijn reeds verwoest Typhoon in Hongkong. Aardverschuivingen en I vloedgolven. Een hevige typhoon trok gistermiddag over Zuid-Honglcong. De maximum-snel- lieid van den wind bedroeg 120 mijlen per uur. N In de haven zag men geweldig-hooge golven. De meeste schepen zochten tijdig beveiliging. Er wordt tot nu toe geen ernstige schade gerapporteerd, doch er deden zich vele aardverschuivingen voor. De transportdiensten stonden stop, het zakenleven was den heelen dag ontwricht. De storm duurde vijf uren en werd ge volgd door vloedgolven. Een dijk van de Hoartgho doorgebroken. Groote overstrooming in Shantoeng. De Katholieke missie te Tsaochow tele grafeert, dat een dijk van de Hoangho (of Gele Rivier) is doorgebroken, waardoor een uitgestrekt gebied overstroomd is en cle oogst van cle boonen en gierst is ver nield. De bevolking, die nauwelijks aan den hongerdood is ontkomen, wordt door deze ramp opnieuw beproefd. 2-3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8