Speei0lMiivervoer TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 23 Aug. 1929, medegedeeld door heb Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.770.3 te Vardö. Laagste barometerst.: 744.1 te. Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 24 Aug. I 'Zwakke tot matige "Westelijke tot Zui- I lelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken ;jiet tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk re genbuien. Weinig verandering in tempe ratuur. LUCHTTEMPERATUUR 16.gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl": 7 uur 18 gr., 12 uur 18 gr. en 3 uur 18 gr. C. Zweminrichting Hooge Bijndijk: 7 uur 20 gr., 12 uur 20 gr. en 3 uur 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Vrijdagnamiddag 8.39 uur tot Zaterdagmorgen 5.25 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. OESSTGEEST A. P/ VAN NIEUWKOOP GEVERSSTRAAT 2 TELEFOON 2527 47 ONEERLIJKE VINDERS. 1000 opgemaakt. Den löden Juni werd door den slager S uit Warmond hier ter stede een bedrag van 5500 aan bankpapier verloren. De heer S. had blijkbaar het geld op wel wat nonchalante wijze in zijn portefeuille ge- jlegd, zoodat het er bij het ter hand nemen der portefeuille op straat schijnt uitgegle den te zijn. Een klein meisje vond hiervan een be drag van ƒ4200, zijnde drie bankbiljetten van f 1000 en vier van 300. Zij bracht het geld naar haar moeder, die vol belangstel ling uitzag naar een oproep in de bladen, welke dan ook verscheen en zij bracht het geld bij den heer S. in Warmond terug. Hiervoor ontving zij een belooning van 300. Van de overige 1300 hoorde men verder niets, totdat bij 'n burenruzie in de Trans- vaalhof bij de politie bekend werd, dat er nog al met geld gesmeten werd. Uit een door de politie ingesteld onderzoek kwam thans aan het licht, dat een jongen uit de Transvaalhof van bovengenoemd bedrag een bankbiljet van 1000 had. gevonden. Hij had het ook aan zijn moeder gegeven, die met medeweten van een buurvrouw het geld onder zich hield. Men durfde het geld echter maar niet zonder meer wisselen en wachtte op een gunstige gelegenheid. Deze kwam, toen een kennis der beide vrouwen, mej. v. B., in vertrouwen werd genomen en zeide het geld te zullen wisselen. Daarvoor zou ze 100 krijgen. Toen zij het geld gewisseld had bracht ze echter slechts 600 mee. Naar haar zeggen had de geldwisselaar 300 voor zijn moeite voor zich gehouden, terwijl zij zelf slechts 100 behield. De overige 600 kwam daarop in het be zit der vrouwen, die er, zonder weten van de mannen, goede sier van maakten, zoo dat er thans niets meer over is. Tegen beide vrouwen, P. en K. genaamd, is proces-verbaal opgemaakt, evenals tegen mej. v. B. wegens heling. De laatste 300 zijn thans nog zoek. Ook deze zijn weliicht in handen van een „eer lijken vinder" terecht gekomen. „Sarictus Augustinus". De inlichtingscommissie van de R. K. Studentenvereeniging „Sanctus Augusti nus" is als volgt samengesteld: Pater G. Dolle, O.F.M. Moderator, Haagweg 13, Lei den. Tel. 2645. H. E. R. E. A. Frank, Jur. Stud., Praeses, Nassau Ouwerkerkstraat 8, Den Haag. Tel. 13422. L. H. C. Perquiu, Chemie, Secretaris, Rapenburg 24, Leiden, Tel. 2126. Mej. A. J. V. Quadekker, Jur. Stud., Koningin Wilehlminalaan 538, Den Haag. Zij, die schriftelijke inlichtingen wen- schen, kunnen zich uitsluitend wenden tot het Secretariaat der Inlichtingscommissie: Rapenburg 24, Leiden. Mondelinge inlich tingen kunnen alleen gegeven worden, wan neer zij te voren schriftelijk aangevraagd ziin bij den Secretaris. De inschrijvingsdata zijn op Dinsdag 24 September en op Dinsdag 1 October 1929. Aan de inschrijving op 24 September moet de voorkeur gegeven worden, daar dan slechts een tijdige aanvang van de studie verzekerd kan worden. Prof. Windisch vertrokken. Gistermiddag is Prof. H. Windisch naar Kiel vertrokken, alwaar hij. zooals men *eet, tot hoogleeraar is benoemd. Prof. Windisch werd uitgeleide gedaan door den rector magnificus en de professoren Eerd- mans en Heering. Jeugddemonstratie 1 September a.s. Deelnemende Jeugdverenigingen wor den er aan herinnerd, dat tot uiterlijk he denavond 10 uur bij den heer G. C. Bleijs, Drogisterij. Noordeinde 24 gelegenheid be staat tot afdracht der gelden voor reis, voor proviandeering en de dubbeltjes- bijdrage. De reiskosten zijn voor jongens tot 18 jaar 32 ct., ouder 56«ct. De proviandeering kost 20 et. per deelnemer. Na hedenavond kunnen geen deelnemers meer worden aangenomen. Het plaatselijk comité. Hot Instituut voor Preventieve Genees kunde zal met ingang van 1 Sept. in de te zijner beschikking staande localen van de perceelen in de Boerhaavestraat 2022 aan dr. de, Bruïne Groeneveld werkgele genheid verschaffen voor zijn onderzoekin gen betreffende het kankervraagstuk. Het laboratorium voor bacteriologie, ge zondheidsleer en medische politie van prof. Van G'alcar zal omstreeks 15 September van de Boerbaavestraat naar het daarvoor bestemde gebouw op het terrein van het nieuwe academisch ziekenhuis wórden over gebracht. Sedert enkele dagen is van Gemeente werken een aanvang gemaakt met het leg gen van een trottoir op het laatste rechter gedeelte van de Hoogewoerd. De persoon uit Leiden die door alastrim was aangetast, is thans geheel genezen. Sedert dien hebben zich hier ter stede geen nieuwe gevallen van alastrim voorgedaan. Het Leidsche Politiemuziekgezelschap onder leiding van den heer M. Bolderdijk heeft op het Donderdag te Monster gehou den nationaal muziekconcours een 2den prijs gehaald met 215 punten in de 1ste afdeeling fanfare. Voor den lsten prijs waren 5 pun ten meer noodig. Toen de politiemuziek gisteravond met autobussen van den Haagweg kwam, werd zij ter hoogte van de Da Costastraat opge wacht door de Postharmonie, die bij aan komst de politie met muziek verwelkomde. Gezamenlijk werd daarop naar den Burcht gemarcheert, waar de voorzitter van de Postharmonie het Politiemuziekgezelschap gelukwenschte met het behaalde succes. Gisteren kregen twee jongens van 8 en 10 jaar in de Pieterskerkkoorsteeg twist. De een sloeg daarbij den ander met een .vleeschhaak op het hoofd, waardoor hij een bloedende verwonding opliep. Een juist pa-s- seerende dokter heeft den jongen verbon den. LETTEREN EN KUNST DE MUZIEKSCHIJF. Zoo noemt Gr. in een interessant artikel in „De Hollandsclie Revue" de gramofoon- plaat. Wij lezen o.a.: De gramofoonindustrie is nog jong en dat is duidelijk merkbaar. Wat men er ten oenen male mist is een behoorlijke inter nationale organisatie. De groot e uitgevers in het buitenland hebben ten onzent hun vertegenwoordigers die uit de productie een keuze doen vol gens eigen inzicht. Alles wat daar buiten valt-, dus de duizenden elfduizenden opna men welke niet in de Nederlandsche re pertoires worden opgenomen zijn practisch gcsi)rokcn voor den liefhebber onbereik baar. Wanneer men een Spaansche, Fransche, Grieksche, Russische plaat wil hebben, en men gaat naar zijn leverancier toe gewa pend met nummer en merk, dan zegt hij natuurlijk heel beleefd: „O, zeker mijnheer we kunnen alles leveren, we zullen 't voor u bestellen". Maar de verlangde platen ziet men nooit verschijnen. De eenige wer kelijke afdoende wijze om curiosa te ver zamelen is deze in de landen waar zij ge stempeld worden, te gaan halen. Niet ieder heeft, daarvoor den tijd en de midde len. Het verbaast mij dat er niet in een van onze groote steden een firma is, die zich naast het courante goed een stock van merkwaardige zeldzaamheden heeft aan gelegd. Wanneer dit met intelligentie en kennis van zaken geschied, is er een extra broodje mee te veixlienen en men doet er op den koop toe een goed werk voor de muzikale cultuur mee. De fout steekt hier in. De gramofoonhandel is, laten we het maar ronduit zeggen, over het algemeen niet berekend voor zijn taak. Ten einde misverstand te voorkomen herhaal ik: in 't algemeen. Dat wil dus zeggen dat er wel degelijk intelligente en ter zake kun dige handelaars zijn, maar hun aantal is niet groot. genoeg. Zeer weinigen overzien de wereldproductie eix zeer weinigen dus ook kunnen het, koopend publiek een wer- kelijk nuttig advies geven. Een tweede fout schuilt bij de impor teurs. Deze heeren maken naar mijn mee ning niet genoeg gebnxik van de middelen welke de moderne reclametechniek biedt om hun nieuwe repertoire onder de oogen van alle liefhebbers te brengen. Het is een klacht die ik in mijn gramo- foonpractijk bijna dagelijks hoor dat men niet voldoexxde ingelicht wordt omtrent de noviteiten. Bovendien is het niet altijd bekend waar men bepaalde platen koopeix kan. Telkens en telkens weer krijg ik brief-' kaarten: „Mijnheer,_u schrijft zoo enthou siast overkimt u mij nu ook niet ver tellen waar ik die plaat krijgen kan?" Het spreekt vanzelf, dat het mij oixmogelijk is om in zoo'n geval te helpen; om do dood eenvoudige roden dat ik 't zelf niet weet. Maar, dit bewijst overduidelijk, dat er aan organisatie en exploitatie een en ander ontbreekt. Ik ben overtuigd dat met geringe op offeringen op dit terrein oneindig veel te verbeteren valt indien men gebruik maakt van de methoden welke in een vex'want vak, de boekhandel, in een jarenlange practijk deugdelijk zijn gebleken. Tot nog toe is de gramofoonindustrie puur en alleen beschouwd als een middel om geld te verdienen. Dit is het natuur lijk in hoofdzaak" én moet het blijven, maar, men kan koopman zijn, een goed koopman, en toch niet blind voor de oischen welke het intellectueele leven der natie stelt. Onze uitgevers van boeken zijn voox-beelden die. dit bewijzen. Wanneer ik goed zie dan is op dit oogenblik Polydor de firma die de artistieke en intellectueele elementen van hel bedrijf het krachtigst souligneert. Schrijver betoogt, verder, dat er nog veel te doen blijft vooral in Nederland. Er moet, en liefst zoo spoedig mogelijk, een reeks opnamen van Nederlandsche mu ziek komen. Laten we bescheiden zijn. Hier zijn minimuxn eischen: Een ouverture van Dr. Johan Wagenaar, gespeeld door het Residentic-ox-kest. De Chacone Gotica van Dopper, onder leiding van den componist, gespeeld door het Orkestgebouworkest.' Dan een representatieve uiting van Diepenbrock nacler te kiezen. De Ouverture Baron Hop van Alex Voox-molen is een populair werk dat onge twijfeld koopers zal vinden. Liederen van Bernard Zweei*s gezongen door Mia Peltenburg. Twee liederen van Matthijs Vermeulen, gezongen door Berthe Seroen. Tenminste twee werken van Willem Pij per, de eenige van onze jonge componisten die een Eux-ppeeschen naam heeft. Ik noem hier, rekening houdend met den smaak van een omvangrijk publiek, slechts enkele namen voor de vuist weg, alleen om te bewijzen dat er materie genoeg is om een kleine interessante collectie Neder landsche muziekplaten uit te voeren. De definitieve samenstelling van zulk een programma zou natuurlijk veel overleg en zorg eischen. De vraag is wie van de groote firma's spant zich daar nu eens voor. Polydor komt. cr m. i. het eerst voor in aanmerking, omdat de technische uitvoe ring van alles wat deze firma- onderneemt aan de hoogste eischen voldoet. Of de di rectie daarbij durf en kunstzin genoeg heeft, weet ik niet, want de heeren zijn mij onbekend. Maar dat is zeker, dat wie het doet, en goed doet, een blijvend plaatsje ri den Nederiandschen mnz.ekhemel ver dient. Tegelijkertijd kan men dan bij wijze van proef eenige literaire opnamen makén. Een vorigen keer heb ik hier reeds op gewezen. He kom er op terug omdat Patlxé thans in den handel brengt 'n „Anjjhologie des Poètes contemporains dits par eux- Een aantal dichters, onder wie enkele interessante (Paul Forts, Franc Noham, Franpois Porché, Pierre de Nolhac) heb ben voor de microfoon hun eigen verzen gezegd. Het eirpeximent heeft veel aan trekkelijks, maar lijkt me toch niet navol- genswaard, omdat lang niet alle schrijvers de kunst verstaan om hun werk werkelijk goed voor te dragen. Ik zou veel liever zien dat men aan een ervaren kunstenaar op droeg, enkele gedichten, die typisch voor de hedendaagsche letterkunde zijn, te lezen. Wanneer deze opnamen werkelijk goed zouden slagen, dan zouden zij behalve een genot voor den poëzie-minnaar, een zeer machtig hulpmiddel bij het onderwijs in de litteratuur op onze Middelbare scholen worden. De gramofoon behoort in de moderne school en komt er ook zonder eenigen twij fel. Wanneer zij er op dit oogenblik nog niet algemeen is, kan komt- dat omdat een gepast ondei'wijs-repertoire tot nog toe ontbreekt. Degenen die met behoorlijke pacdago- gische voorlichting, Fransche, Duitsche, Engelsche, Italiaansche en Nederlandsche litteraire voortbrengselen in een ideale dictie op de plaat vastlegt, opent daarme de een geheel nieuw afzetgebied voor ap paraten en platen. Maar dat ii jixist wat ik de gramofoon industrie 't meeste verwijt: een gebrek aan initiatief. 't Leek mij. nuttig om de aankondiging van nieuwe platen voor ditmaal eens te onderbreken doox"_ deze algemeene be schouwing. LAATSTE BERICHTEN Met een mes gestoken. Hedenmorgen heeft de stoker E. op de Trawlerkade te TJmuiden een jonge vrouw N. K. genaamd, met Wie hij eenige maag den had samengeleefd, na eexi korte woor denwisseling met een mes een tweetal die pe vlceschwonden toegebracht, in de schou der en bovenarm. Hevig bloedend wex*d de vrouw een magazijn binnengedragen waar een geneesheer constateerde, dat zij niet levensgevaarlijk gewoixd was. Gisteravond reeds had E. gedreigd, de vrouw te zullen doodsteken, voor hij weer naar zee ging. De dader is ii\ de duinen gevlucht en tot nu toe nog niet teruggekeerd. Tengevolge van mishandeling overleden? Op den laatsten kermisavond te Oud- Gastel, op 14 Augustus, kreeg de 64-jarige L. v. d. Eijde eenige slagen op het hoofd. Door een broer werd hij des avonds naar bed gebracht. Toeix hij den anderen dag niet opstond en men ging kijken, vond men hem bewusteloos, xiit welke bewusteloosheid hij sindsdien xxiet meer is ontwaakt. Gis teravond is hij overleden. Het parket uit Breda heeft ter plaatse een onderzoek in gesteld, tevens is de sectie op het lijk verricht. Door de marechaussee zijn gear resteerd A. Da-men, uit Gastel en J. de Leeuw uit Ondenbosch. NIEUWVEEN. Prijs behaald. Op het Zangconcours te Monster behaalde de Gemengde Zang- vereeniging „Excelsior" in de 3e Afd. een 2en prijs met 288 punten. Auto-orgeval. In het Blokland zou Donderdagmiddag de vrachtauto van den dienst AmsterdamGouda, eigenaar van Rijn, uitwijken, waardoor de auto door den graskant reed en toen omsloeg en in de wegsloot terecht kwanx. Dc chauffeur klaagde alleen over het stoolen van zijn hoofd. De inhoud van den wagen bekwam waterschade. Voor deix avond had men de auto weer uit. de sloot en werd bij D. Buijs. ondergebracht. Ongeluk. Donderdagmiddag overkwam de heer r. Rijn een ernstig ongeluk. Terwijl hij bezig was met hout zagen, met een elektrische zaag, kwam hij te vallen, waar door een been in aanraking kwam met de dragende zaag. Het been werd ernstig ge blesseerd. ZO ETER MEER—ZEGWAART. Prijs behaald. Gister toog onze Har- monievereeniging „Kunst en Vriendschap" ter concourse te Monster. Voor het eerst kwaxn zij uit in de 3e afdeeling. Eu met suc ces. Zij behaalde een 2en prijs -met 294 pun ten. Het scheelde maar 6 punten, of den eersten prijs was bemachtigd geworden. Heeft misschien de regen invloed gehad op het klankgehalte van de instrumenten? DE WERELDREIS V.\M DE GRAF ZEPPELIN. NEW YORK. 23 Augustus. (V. D.) Uit Tokio wordt gemeld, dat de Graf Zeppelin te 7.36 uur (M. E. T.) boven de stad Mito vloog 40 K.M. ten Noorden van de lucht haven van Tokio. NEW YORK, 23 Aug. (V.D.). Uit Tokio wordt gemeld, dat. de „Graf Zeppelin" te 10 uur (M. E. T.) boven Taira, ongeveer 200 K.M. ten Noorden van Tokio, werd gezien. De weerberichten luiden vrij gun stig, alhoewel niet. verwacht wordt, clat het luchtschip wind mee zal hebben- Rijkskanselier Müller. BiiH'LERSHöHE 23 Augustus. (V. D.) Rijkskanselier Müller is uit Heidelberg alhier aangekomen om een kuur te doen. Mobilisatie in Mandsjoerije. PEKING, 23 Augustus. (V. D.) Door den geixeralen staf van Tsjang Sjoe-Liang's leger is Donderdag het mobilisatiebevel voor alle Moekdensche strijdkrachten en reserves gegeven. Voorts worden ook 4'di visies van het Mandfejoerijsche leger ge mobiliseerd, die aan de andere zijde van de groot-Chineesche muur, dus buiten Mandsjoerije waren gelegerd. Zij werden eveneens naar de Russisch-Chineesche grens gedirigeerd. Opnieuw MoskouNew York. KOWNO, 23 Augustus. (V. D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, is hedenmorgen te 3 uur (Moskousche tijd) van het centrale vliegveld bij Moskou de vlieger Sjestakow, die bij de eerste poging een noodlanding in Siberië moest maken, gestart met het vliegtuig „Land der Sovjets" om oju^uw te pogen van Moskou naar New Yonv te vliegen. Hij zal denzelfden weg volgen als bij de eerste poging. Toeristen-auto in een kanaal gestort. LONDEN. 23 Aug. .(V. D.) In de nabij heid van Montreal in Canada kwam giste ren een met Amerikaansche toeristen be zette touringcar in botsing met een andere auto. De touringcar werd in het naast den weg loopende kanaal geworpen, waardoor vijf Amerikaansche toeristen verdroxxken. De bemanning van de Quimistan gered. BERLIJN, 23 Aug. (V.D.). De B. Z. am Mittag meldt uit New York. dat het Ame rikaansche s.s. „President Harison" de uit 26 koppen bestaande bemanning van het brandend op den Atlantisch en Oceaan ronddrijvende Duitsche schip „Quimistan" in uitgepjitton toestand aan boord heeft genomen. De bemanning, die vex-deeld was over 2 reddingsbooten, had, nadat zij het brandend schip had moeten verlaten, een vreeselijken strijd met de elementen ge had. Morgen zal zij te New York aanko men. De admiraliteit, te Washington heeft, een tox-pedojager uitgezonden om de uitge brande „Quimistan" die als zij' blijft rond- drjjven gevaarlijk voor de scheepvaart kan worden, tot zinken te breixgen. LEIDEN, 23 Aug. Vee. Aan gevoerd 750 runderen, 76 kalveren, 1103 schapen. 69 stieren 200—475, 189 kalf- en melk koeien 225—380. 148 va re koeien 180 270 - 213 vette ossen en koeien f 275460. (sch. a. cl. haak 0.60—1.10); 131 graskal veren 30—80, 27 vette kalveren 65— 135, 1.20—1.40); 40 nuchtere kalveren 12—20. 553 vette schapen 32—50, 850 weideschapen 24—38, 720 Londensche varkens 34—70, 90 zouters 0.80—0.35, per K.G. lev. gew.; 898 biggen 18—30, 2 paarden, 5 veulens, 3 bokken en geiten 2-12. Handel: voor slieren, kalf en melkkoeien stug; voor varekoeien. vette ossen. Londen sche varkens en biggen, matig; voor gras- kalveren, stroef; voor zouters, vlug. Kaas. Aangevoerd 101 partijen, le srt. Goudsche kaas 49—52. 2e srt. id. 4548, le srt. Leidsche kaas 5358.50 2e srt. id. 4552. per 50 K.G. Handel goed. Aan de Stadswaag gewogen 71 par tijen, 2882 stuks, 22748 K.G. ALKMAAR, 23 Augustus. Kaas. Fa- briekskaas met merk 0.170.50. boeren kaas met nxerk 0.49, Fabriekscommissie met merk 0.460.50, Boerexxcommissic met merk 0.48. Aanvoer 99 stapels, 152.000 K.G. Handel matig. LEEUWARDEN, 23 Augustus. Vee. 1-in enters) oren f 150^-300, 135 t.wcntor st ieren 300—17."., 390 vette koeien f 170 375, 0.7*1.02 per K.G.: 8:14 melk- en kalfkoemn f )7" >380, 92 pinken 100 iso. 62 vet I e kalvr: n 35—105. 300 sras- kalveren f 8—17. 232 vette schapen 28 4-2, 150 wr-iJeschapon 20- 2. 255 lamme ren 16—27. 1135 vette varkens 65160. 0.760.88 per K.G.. zouters 0-829.S0 per K.G. 88 magere varkens J' 3565,'320 kleine biggen 15—22. 36 bokken en geiten 20 paarden. Totaal 1976 stuks. Boter. Mijnboter 1.811.80 1.69, voilingprijs 1.80 1.65. Aanvoer 15/3, 19/6. 2/12. Cknnmi -ionotecring 1.94, Bondsnotcering 1.95. Kaas. Sleutclkaas 11— 5 1. nagelkaas 28—30, Goudakaas 1770. Edammerkaas 40—83'. Aanvoer 41.814 K.G. Eieren. Kippeneieren 31000 K.G. C8 ct. Handelspvijs 105—115. Eenden eieren 600 K.G. 6—7.5 ct. Ilandelsprijs 0.80—0.90. TER AAR, 23 Aug. Veiling „St. Phocas" Tomaten A 3.805.20, idem B 3.60, id. C 2.30—2.80 alles per 50 Kg.; bloemkool 2—16 cent per stuk, princesseboooon 1.35 —2.05, spekboOJaen 1.401.45, witte pron kers 0.650.S0, snijboonen 1.052.55, idem slok 34 cent, alles per 10 Kg.: Augur ken: fijn 8.30—8.50, fijnbasterd 4.15 •1.25, basterd 2.55, grof 1.70, stippel 1.50, komkommers 33 cent alles per 25 kg. TER AAR, 22 Aug. Veiling „Tuindersbe- lang". Snijboonen O.-lO1.95, stek 1525 cent, princcsseboonen 1.402.witte pronkers 6595 cent. Augurken: fijn 6.40 S.20, fijiibaslerd 3.804.20, basterd 2 2.40, grof f 1.101.60. knorrcls f 1.20. R0EL0FARENDSVEEN, 23 Augustus. Groentenvciiing. Meloenen 174S, tomaten A 3.904.70. idem 1? 3.70 4.90, idem G' 1.602.70, idem CC 0.70 0.80, per 100 pond; snijboonen 0.80—0.90, idem I 1.201.60, idem extra 22.95. idem afwijkend 0.20, idem stek 0.27, prinsesseboonen 1.151.-23, idem T 1.55, idem zonder draad 1.301.35, idem z. dr. I 1.331.90. dubb. stamboonen 0.60 —0.65, witte pronkboonen 0.85. alles per 10 K.G., augurken: fijn 5.50—6.90. fijn basterd f 1.702.90, basterd 2.152.20. grof 1.751.80, bommen f 0.32 stippel f 1.35—1.40, alles per 25 K.G. DELFT, 22 Aug. Boter. Aanvoer 122/8 en 7/16, wegende samen 3110 kg. Prijs 1.90 2.20 per kg. Handel vlug. Kaas. Vette koeien 1*80115, kalf- koeien 185330, vaarkoeien 150275, magere varkens 2272, nnchlere kalve ren 8—26, biggen 18—34, paarden 100 300, rundvlcesch 1.100.95—0.80 per kg. Aanvoer: £40 runderen, 2 paarden, 1 gras kalveren. 97 magere kalveren, 66 schapen of lammeren, 503 varkens, 799 biggen, 5 geiten of bokken. UITHOORN, 22 Aug. Kaas. Op dc kaas markt waren aangevoerd 70 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort R.M. 5058, 2de soort idem 4449, zonder rijksmork 43 48, 40 jonge kippen. Handel matig. VEUR, 22 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 3.90, 2e soort 1.80, 3e soort 70 cent, stek 14 cent; gele komkommers 1c soort 5.90, 2e soort 2.80 3e soort 1.10, stek 18 cent; kropsla le soort 1.80, bloemkool le soort 19.30, 2e soort f 7.10, uitschot 2.30, tomaten (mid.) 6.10, gr. ronde 5.2c soort 5.20, 3e soort 2.30, andijvie 1.90, spinazie f 14.70. postelein 7.50. peen 7.80, snij boonen 22.spercieboonen 23. Eierenveilirg. Aangevoerd: 11021 kip peneieren 7.15—8.25 en 176 eendeneieren 6.507.75 per 100 stuks; 251 kippen 0%402.15 per stuk; 16 konijnen 0.65 2.25 per stuk; 15 duiven 2032 cent p er stuk. LOOSDUINEN, 2-2 Aug. Groentenvei ling. Bloemkool 7.5023. rijen kom kommers f 3.806.50, perziken 1011, per 100 stuks; meloenen 33—147 ct.. per stuk; rood0 knol f 2.702.90. stamprinces- sen f 6.109.40 per 100 K.G.tomaten A 5.20—6.30, B 4.10—5.10. C 3.10—5.60, CC f 2.10—3.40. bonken f 2.703.90. per 50 K.G.; postelein 25—42 ct., per 6 K.G.; druiven 86 ct.. per K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* (Niet officieel). Berlijn 59.431 Londen 12.09 f»7j0 New-York 2.1')'3 Parijs 9.77 Brussel 31.701/2 Zwitserland 48.06 Milaan 13 116''., Madrid 36 72 Oslo 66 45 Kopenhagen 66.421/.-, Stockholm 66 W Weenen 35.17'/o Praag 7.39 Boedapest Prolongatie 5 1/4 pet. BEURSOVERZICHT. Dc belangstelling toncentrëerds zich heden geheel op Margarine Unies. Na ope ning op «02 deden enkele vc tnpr: !ers kwam eenige vraag oj .- tor hol fonds naar boven liep. Nu on dan \er- oorzaakten viestnemingen een kleine reac tie doei, .Jo/.e V eter v« .U, - 1. Calvé Delft volgden ."j het i ooi: in wat gematigder tempo. Phsips in door snee zoo goed als ongewiizigd. De Ford- uandcrVn .Ir hun in ,!o IrA doch putten hieruit rr-- ;.i W, Kunstzüdc b nnv 1. Van Bcr- kels flauw. Op de Mijnaf l. lie o-./s na lager inzet wen' naar b u V". Ex ploraties in herstel. Re-lbiTi.es bu ien 2G0. Ecu kli Au tfairc omsiond in ".ie, die vrijwel onveranderd 1:1"'. 1. Fcrlakkeu zakten iets in. Van dc T ken -kwat cn DeliBatavia's en Oude Dn'i s Ir r. Van handel in Rubbers was niet -ei- mi on kooi i an le ingen van bet keni kwa men niet voor. Suiker cel. lu iten dc belangstelling. Oude en Nicit e Vaatten trokken thans wat meer aandacht.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3