Wereldreis van de Zeppelin LETTEREN EN KUNST UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING Burgerlijke Stand HET LUCHTSCHIP BESCHADIGD. Het vertrek moest worden uitgesteld. Tienduizenden waren Donderdagmorgen (d.i. Woensdagavond Nederl. Tijd) in ge spannen verwachting. De „Graf Zeppelin'' zou weder uit Japan vertrekken. Uit allo oorden des lands- hadden belang stellenden zich naar het vliegveld te Ka- soeniigaura begeven, 0111 van het vertrek van de „Graf Zeppelin" getuige te zijn. Dagen lang was men ijverig in de weer geweest. Reusachtige voorraden brandstof en vulgas waren aan boord genomen. Uit Tokio werden onophoudelijk uitvoeri ge telegrammen verzonden, die de wereld kond deden, dat alles gereed was en de „Graf Zeppelin" op het punt stond, den grooten tocht over den Stillen Oceaan te aanvaarden. De „Graf Zeppelin" werd op den vastge- stelden tijd buit** de luchtschiphal ge bracht. Maar op hetzelfde oogenblik, dat de toeschouwers den machtige romp van het gevaarte aanschouwden, klonk het be vel, dat. het luchtschip weder naar binnen moest worden gebracht. En spoedig werd een teleurstellende me- dedeeling gedaan. Het vertrek was vier en twintig uur uitgesteld. Bij de voorbereidingen voor den start is. naar de telegrammen ons meldden, de achterste motorengondel, tegen den grond gebotst en eenigszins beschadigd. Een telegram van de „United Press" berichtte nader, dat tengevolge van dit on geval tevens de stuurinrichting beschadigd .werd. Het constate eren van deze beschadiging, die overigens iliet zoo ernstig schijnt te zijn, was voor Dr. Eckener aanleiding genoeg, het luchtschip weder in de hal terug te la ten brengen, teneinde nauwkeurig te doen onderzoeken, wat er gebeurd is. De „Graf Zeppelin" zal dus pas heden avond vcrtickken. Het is de eerste tegen slag, dien dc kranige commandant Ecke ner thans ondervindt.. De gevaren van Sibe rië en Japanscbe zee heeft hij overwonnen, nui gedwarsboomd te worden door een fout, bij het manoeuvreereu op den beganen grond begaan Het vasteland is voor een Zeppelin ge vaarlijker dan de lucht. Dc h ad c a 1 t m c Nader wordt uit Tokio gemeld: Dc schade, welke de vijfde gondel van de „Graf Zeppelin" bij het naar buiten brengen van het luchtschip door het langs den grond sleepen, heeft opgeloopen is min der ernstig dan men dacht en Donderdag avond (Japansche tijd) zal het luchtschip weer startklaar zijn. De motoren bevinden zich in uitstekende conditie en er heersdht prachtig vliegweer. Van Japansche zijde zijn alle maatregelen getroffen om hot lucht schip assistentie te verleenen. Twee torpe do-jagers zullen gedurende de vlucht van dc „Graf Zeppelin" over den Stillen Oceaan op liet door het luchtschip over te vliegen traject kruisen, teneinde in geval van nood assistentie te verleenen. De „Graf Zeppe lin" zal eenige postduiven van Japansche dagbladen mee aan boord nemen, die in den loop van het eerstvolgende traject ge bruikt zullen worden, teneinde de draad- looze installatie eenigszins to ontlasten. Dc 300ste vertooring van Boefje. De 300ste vertooning van Brussc's Boef je, gisteravond in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te 's-Gravenhage gegeven, heeft een volle zaal als van ouds kunnen ontroeren en vermaken. Annie var. der Lugt—Meiser 1— van Ees werd gehuldigd met drie bloemstukken en tallooze malen teruggeroepen. Aan het slot volgde een stormachtige ovatie, die minuten lang aanhield. Jan Bcerend's causerieën. De bekende blijde zwerver in God's vrije, natuur, de .pelgrim, die te voet van Am sterdam naar Rome ging heeft zijn pro gramma voor 19291930 gereed en waar hij steeds meer een overal gaarne geziene gast wordt als causeur, die heel ons land doortrekt om de menschen de vreugde- der schoonheid te leeren lijkt het ons soed even iets van dat programma- te ver tellen. Voorop staa!„De wereld i« mooi", een zonnige causerie met een rijkdom van zeld zame, verrassend mooie opnamen, vooral du 3i'. in elk onderdeel der planten den stijl volle overeenkomst in de architectuur wordt getoond. Verder: Het carnaval van mode en dracht, een causerie over de klee ding en haar cultureele beteekenis ..Film kunst'1. een causerie over karakter en ont wikkeling van de filmkunst, Grootstad, over Amsterdam in den loop der eeuwen, De vrouw met het zwaard, over het leven en het tijdperk van St. Jeanne d'Arc, Dc Kathedraal van Chart res. over de schoon heid en symboliek eener Middeleeuwscho Kalhdraal en ook weer dc bekende „Pil grimage van Jaap en Jan" bevattende de indrukken en avonturen van een voettocht van Amsterdam naar Rome. Een uitgebreid en interessant program ma dus, waaruit verecnigingen en organi saties een rijke keuze kunnen maken. Wie Jan Beerecds eenmaal gehoord heeft, kent hem, en hij weet dan dat hij de vruchtdragende idealen van het leven op allen wil overdragen. Wij herhalen ten slotte wat Leo Fens in zijn inleiding op dit programma over hem schrijft ..liij kwam in deze tijd van jachtende geldverdier.ers, alsof hij geroepen was, te staan als de onbekommerde zwerver, om dc nienschheid simpelweg wat schoonheid te brengen, wat jong optimisme, wat oogen- blikken van nobele bezinning. Wie een maal deze gave van hem ontving, blijft hu z'n leven-lang dankbaar." ALPHEN AAN DEN RIJN. Feesten Wilhelminavereeniging. Detweededag. De tweede dag der feestelijkheden geor ganiseerd door de W. V. was, mede dank zij het gunstige weder, zeer druk bezocht. In den voormiddag om half elf vingen op bet terrein, dat in de morgen-uren voor ieder vrij toegankelijk was, de kinderspelen aan, welke gerangschikt waren als volgt: Bloem- potfaenwedloop voor meisjes van 12 tot 16 jaar. Baldrngen voor meisjes beneden 12 jaar. Pijploopen voor jongens niet ouder dan 12 jaar. Indianendans voor jongens van 12 tot 16 jaar. Zakloopen voor jongens van denzelfden leeftijd. Infcussohen werd door de bekende mej. Dora Schramade uit Rotterdam met haar poppenkast een voorstelling gegeven, ter wijl zij door haar goooheltoeren en geestige vertelling de jeugd aangenaam wist bezig te houden. De prijzen bij de kinderspelen werden behaald als volgt: Bloempottenwedloop: 1. M. Uithol. 2. P. Lam. 3. Willy Streng. 4. Frida Markus. 5. Anna Tuinenburg. 6. Lena Visser. Baldragen: le pr. Sijtje van Geer. 2e pr. K. Blauw, terwijl nog een tiental deelne- mers(sters) prijzen verwierven. Indianendans: een aardige attractie. No. 1 kwam uit het strijdperk J. Krumpelman. 2. Henry dc Looy. 3. A. Hoest, terwijl H. Hogenes met de troostprijs ging strijken. -In liet zakloopen* bleken sommigen zeer behendig, anderen daartegen maakten tij dens de wandeling een salto mortale over de grasvlakte, hetgeen hen dc kamp deed verliezen. No. 1 werd J. Hogenes. 2. J. v. Leeuwen. 3. H. Domburg. 4. K. de Hoed. 5. M. v. Rijsdam. 6. G. Langejans. 7. H. v. Engelen. 8. H. Ivoelewijn. 9. J. v. Rijsdam. 10. H. de Jong. Als laatste nummer kregen we Pijploopen te zien. le prijs behaalde Jan do Groot. 2. Koos de Hoed. 3. G. Lange jans. 4. J. Nieumeijer. 5. Henk van Enge len. 6. Jac. v. Dijk. 7. L. v. Hellemond. S. Cor de Jong. 9. Willem Niemeijer. 10. Adr. v Leeuwen. Het namiddag-programma begon met een demonstratie van do Landelijke Rijvereeni- ging „Kita Seneng" van Nieuw Vennep, waaraan werd deelgenomen door de da mes: Jo de Vlieger, Nel van Tol, Bets van Wijk, Jenny Knoop en Bets Knoop en dc heeren K. van Rossing, J. de Jong, C. Zeil maker, J. de Groot en P. de Breuk. Instruc teur was de heer J. Slimmer. Het programma dozer demonstratie be vatte de navolgende nummers: Demonstra- tic C'aroussel, Patrouille Springen, Horden- rennen, Individueel Springen en tal van an dere attracties. Deze demonstratie, die keu rig werd uitgevoerd, gaf het publiek menig staaltje van goede rijkunst en behendig heid te zien. Wij zijn er dan ook van over tuigd, dat het bestuur der W. V. met de keuze van dit programmanummer een goe de keuze heeft gedaan. Circa half vier werden alle op het ter rein aanwezige kinderen door het bestuur op versnaperingen onthaald, terwijl daar na begonnen werd met kuipjesteken voor jongens en mannen niet jonger dan 16 jaar om geldprijzen. De uitslag hiervan werd: 1. G. Blauw, 2. W. Lenting, 3. L. Tuinenburg, 4. H. Krumpelman, 5. C. J. Droog en 6. C. de. Jong. Hiermede was het middagprogramma af- geloopen en ving om 7 uur het avond feest aan. De harmonievereeniging Leo XIII gaf een goed geslaagd concert. Als ge woonlijk genoot de bioscoopvoorstelling die, om 9 uur op het terrein werd gegeven, weer veel bijval, terwijl ook 4e verdere op het terrein aanwezige zijnde vermakelijkheden zich in e>en druk bezoek mochten verheu gen. De Wilhelminavereeniging besloot haar feest, met een schitterend vuurwerk, dat door duizenden kijklustigen werd bijge woond. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer P. J. de Korte, alhier. Om zijn woord te houden. De Lim burger Joop Franssen was door de Wil helminavereeniging alhier geëngageerd voor haar grasbaan-wielerwed'strijden op 20 Augustus j.l. Deze renner had Ne derland vertegenwoordigd te Zurich op de aldaar gehouden wielerwedstrijden om het wereldkampioenschap. Na een spoor- reis van 24 uur ariveerde hij Maandag avond j.l. te 6 uur te Heerlen. Hij begaf zich naar huis doch versliep zich den an deren morgen, dus Dinsdagmorgen 20 Augustus met het gevolg, dat hij den trein te Heerlen miste. Zijn woord echter ge stand willende doen pakte hij zijn rijwiel en reed naar Venlo pijn. 45 K.M. In Utrecht aangekomen van Venlo per trein miste hij ook daar weer de trein van Utrecht naar Alphen. Franssen die niet tegen een ritje opzag pakte weer zijn ve hikel en peddelde ook de laatste 37 K.M. naar Alphen a. d. Rijn waar hij juist 5 mi nuten voor den aanvang der wielerwed strijden tot groote blijdschap van het be stuur' der Wilhelminavereeniging aan kwam. Aldus hield een Limburger zijn woord gestand. Personalia. Voor het examen Fransch L. O. is geslaagd mej. C. J. F. Dankel- man alhier. N00RDWIJK. Verkooping. De uitslag van de gehou den verknoping onder notaris H. Eerd- beek te Katwijk van eenige perceelen bloembollenland alhier is als volgt: Per ceel 1, groot 44 A. 10 c.A. ingezet op 9600, gemijnd op 800, kooper J. R. v. d. Meulen alhier; perceel 2, groot 22 A. 73 c.A. ingezet op 4000, gemijnd op 1800, kooper K. Verloop alhier. DE KWAK EL. Auio-ongeval. Dinsdagvoormiddag verzakte de vrachtauto van den heer Boo* gaard uit Alphen a. d. Rijn in den weg tus- schen Kwakel en Vrouwenakker. Met veel moeite werd de wagen op d,en weg ge bracht, wat evenwel ten gevolge had groote averij aan vooras en machinerieën. De be stuurder kon zijn weg niet vervolgen. Gis terenmorgen werd de auto, na eenige re paratie, naar Alphen a. d. Rijn gesleept. Nieuw-bcuw. Met de voorbereidende werkzaamheden van het gymnastieklokaal en twee lokalen is men reeds begonnen. Naar men van bevoegde zijde verneemt, zal eerdaags de eerste paal geheid worden. Na verloop van eenige maanden zal weer en wind dienende aan den noodtoestand een einde worden gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Raadsvacature. Men kent de ge schiedenis betreffende het als werknemer optreden in de gemeentebedrijven door het raadslid den heer de Jong en als ge volg daarvan de gestelde vragen in de laatstgehouden raadszitting door den heer J. v. Duyn. Dat deze geschiedenis gevolgen zou hebben, schreven we reeds. Gisteren meldden we het bedanken als raadslid door den lieer D. de Jong. Thans vernemen wij, dat ook als een der gevolgen kan worden genoemd het bedanken van de heeren D. v. Beelen en E. de Jong. resp. als voorzitter en secretaris der Christ. Volkspartij. Tuinbouwcursus. Wij meenen de jon ge tuinders er op attent te mogen maken dat de datum van opgave voor de Tuin- bouw-winte: cursus vermeld in de adver tentie in dit blad, n.l. 23 Aug., bijna daar is en dat men met do aanmelding dus de noodige spoed moot betrachten. De besturen die dezen cprsus organiseeren, rekenen, gezien het succes van vorig jaar, en het feit dat meerdere kennis op tuin bouwgebied in den tegenwoordigen tijd een gebiedende eisch is, op voldoende op gaven opdat de cursus, die een bepaald aantal leerlingen moet tellen, zal kunnen doorgaan. Men late zich niet onbetuigd en profiteere van de gelegenheid die thans geboden wordt. Inschrijving. Door B. en W. is het parkeerterrein voor auto's rond de mu ziektent bij inschrijving verhuurd aan den heer Gregoir alhier. Schietwedstrijd. De wedstrijd om den Rijnl. Zuidbeker te houden door de Bur gerwachten Voorschoten, Valkenburg en Katwijk zal plaats hebben a.-s. Vrijdag middag 23 Aug., aanvang 5 uur. Tevens is er vrije-baanwedstrijd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen zijn mo menteel weer tamelijk laag en voor meer dere soorten ook niet loonend. Betaald werd thans voor Gladiolen van 13 tob 50 ct. per 100, Dahlia's 0.40—1.60, Zinnia's f 1.601.80, Asters in meerdere kleuren 0.140.45, - Margrieten 0.25—0.30, St-a- tice f 0.05—0.17, Afrikanen f 56. per 100 bos, Asters Lilyputter 3—5. Leeuwenbek ken f 3—3.50, Lelia's 0.07—0.17, Flox 3.00—6:00. HET DANSEN. Een geweldige krachtsverspilling. Het. Italiaansche blad „II resto del Car- lino" schrijft: Dt. Carles Tigerstedt van de Universi teit in Hclsingfors heeft eenigen tijd gele den verschillende proeven genomen, om na te gaan, hoeveel levensenergie er bij het dansen verspild wordt. Dr. Tigerstedt heeft als resultaat van zijn proefnemingen vastgesteld, dat een man van normaal gewicht bij het dansen van een wals een hoeveelheid warmte ver bruikt die. voldoende is om 5 L. water van 4 gr. boven nul tot het kookpunt te bren gen. De „Charleston", die van de Vereenigde Staten naar hier gekomen is, eischfc meer kracht dan noodig is om 10 boomen te vel len, waaruit duidelijk blijkt, dat deze dans heelemaal niet aan te bevelen is, vooral niet voor vrouwen. De dans, die tegenwoor dig bekend is onder den naam „Java" vor dert een kracht, die gelijk staat met een hevig vuistgevecht. Ons lichaam is een machine met een in wendig verbrandingsproces; deze motor loopt altijd, doch op zekere momenten ver snelt de loop en is het krachtsverbruik groeier. Wanneer iemand rust, dan is het verbruik veel geringer en de organen slijten dus niet af. Het hart van een mensch, die zich normaal beweegt, werkt veel bedaarder en langzamer dan dat van een mensch, die danst. Het aantal hartslagen bij deze personen geeft, een verschil van 20.000 hartslagen per dag. Dc gevolgen van krachtsbesparing zijn van buitengewoon gewicht. Men heeft wetenschappelijk vastgelegd, dat hoe meer kracht tijdens het leven ge spaard wordt, men des te langer kan leven. Een man verbruikt veel meer kracht dan een vrouw. Twee personen van verschil lend gewicht verbruiken, een verschillende kracht; de grootste en zwaarste veel meer dan de klein en licht gebouwde persnon. Do geleerden konden de grootte van het krachtsverbruik op verschillende manieren vaststellen. Het grootste krachtsverbruik heeft de waschvrouw, dan volgt de arbeid van een houthakker. HET CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. Een herinnering aan den Russisch- Japanschen oorlog. Nu in den laatsten tijd in het verre Oos ten van Azië een zeer gespannen toestand heerscht tusschen de Sovjet-republiek en China, is het wel interessant even te den ken aan het drama, dat zich juist 25 jaar geleden eveneens in het verre Oosten vol trok. Wij bedoelen den Russisch-Japansohen oorlog, waar de Japanners, in alle finesses van de krijgswetenschappen door Duiteche officieren onderricht, een glansrijke over winning bevochten tegen het oude Tsaren rijk. Als voorgeschiedenis van den oorlog kan vooreerst genoemd worden de Ja- pansch-Chineesche oorlog van 1S94, welke in 1895 eindigde met den vrede van Somi- noseki, waarbij Korea onafhankelijk werd, Formosa aan Japan werd afgestaan en Ja pan een bezetting mocht leggen te Port Arthur. Japan moest deze stad echter spoe dig weer aan China teruggeven tengevolge van het dreigend optreden van de Russi sche, Fransche en Duitsohe vloten. In het jaar 1900 brak de Bokseropstand uit. 30.000 Christenen werden vermoord, een welkome gelegenheid voor de verschillende mogend heden om kustgebieden van China in bezit te nemen. (Deze gebieden werden zooge naamd gepacht). Rusland maakte van Chi na's onmacht gebruik om Moekden, de hoofdstad van Mantsjoerije, te bezetten en zich een spoorweg naar Port Arthur te ver zekeren. Japan kon zich hiermede natuur lijk niet vereenigen en verlangde de ontrui ming van Mantsjoerije door Rusland. Het Tsarenrijk weigerde principieel om onder handelingen over Mantsjoerije te voeren. Ni-Höng, de Keizer van Korea, stond ge heel onder Japanschen invloed. De regee ring van Tokio zond een ultimatum, en riep maar reeds zijn gezant uit de Russi sche hoofdstad terug. De Russische, gezant in Tokio kreeg toen opdracht om onver wijld de Japansche hoofdstad te verlaten, terwijl de behartiging van de Russische be langen werd opgedragen aan den Oosfcen- rijksohen gezant te Tokio en den Duitsohen Consul te Nagasaki. Toen Japan do vijan delijkheden opende, verklaarde de Tsaar den oorlog aan Japan. Korea sloot een ver bond met Japan, waardoor het feitelijk on der Japansoh gezag kwam. Men kent de geschiedenis. Het Japan sche leger en de Japansche vloot sloegen het beleg voor Port Arthur, dat van land en zeezijde geheel werd ingesloten. De Rus sische ontzettingstroepen onder generaal Stackelberg werden verslagen door den Ja panschen veldmaarschalk Oyama. Het Rus sische leger onder Generaal Kuropatkin werd beslissend verslagen bij Liaujang. Moekden werd door de Japanners bezet. En toen kwam het tragi-comische incident bij Doggersbank, waar de Russische Oost- zee-vloot, welke naar Azië moest opstoo- meh, reeds voor de Japansche vloot meende te staan en begon te schieten.. In werkelijk heid werd een Engelsche visschersvloot be schoten, waarbij een vissohersvaartüig in den grond werd geboord cn dooden en ge wonden vielen. De Russische regeering moest hiervoor een groote som schadever goeding geven. Toen de Rus-sische vloot in Oost-Azië aankwam, werd zij reeds bij het eerste treffen in de Straat van Tsjeosima door de Japansche vloot onder bevel van den admiraal Togo vernietigd. Intusschen had de vesting Port. Arthur zich ook moeben overgeven. Toen Rusland aldus te land en ter zee verslagen was bleef niets anders over dan vrede te sluiten. De Amerikaan- sche President Roosevelt verleende hierbij zijn bemiddeling. De vrede, welke te Ports mouth tot stand kwam in het jaar 1905, hield de volgende voor Rusland smadelijke bepalingen in. Rusland moest aan China Mantsjoerije teruggeven en aan Japan af staan het schiereiland Liao-tong met Poit Arthur, Dalni en een deel van de spoorlijn naar Port Arthur, verder het zuidelijk deel van Saohalin. Japan verkreeg liet protec toraat over Korea, d.w.z. werd daar opper machtig. Wij vragen ons af, wat Rusland nu, 23 jaar later, gaat doen. Zal het Sovjet- regiem zijn hoofd wagen, waar de Tsaar zoo gevoelig zijn hoofd heeft gestoten 1 Durft Stalin den strijd aan tegen het gele ras, ver van zijn eigenlijke operatiebasis, te midden van een bevolking, welke altijd haar tegenzin tegen het Bolsjewisme toon de en daarom altijd gevaarlijk voor dit re giem blijft? Wij weigeren het vooralsnog te gelcoven. LEIDEN. Geboren: Jan, z. van P. Nieuwen- huyzen en J. W. de Romeijn. Judith Eleonora, d. van IT. G. S. Snijder en N. Gelflerman Jaantje, d. van H. C. Blans- jaar en N. de Graaf Nicolaa-s, z. van K. P. Scheps en S. W. P. van Brouwers haven Petronella, d. van G. Veldhuij- zen en P. Florisson. Hendrica, d. van G. N. de Ru en M. Onderwater. Geer trui Catharina, d. van P. P. Speel en M., M. Prins Piet-er, z. van P. van Groe ningen en L. van der Klugt Adriaantje, d. van P'. B. de Ridder en A. Boekhout. - Johanna Alleganda Maria, d. van G. C. Bleijs en J. J. Knijnenburg Simon, 'z. van P. C. N. Hoogstraten en G. C. van Leeuwen Jacoba, d. van D. Burger en A. Vorst. Jacobus Paulus, z. van J. P. Flaman en M. J. Hooistad. Helena Ma ria, d. van A. J. Karreman en M. J. E. Bik. Petrus Cornel-is, z. van P. C. Beugelsdijk en K. J. Ter Haar. Elisa beth Johanna. Maria, d. van J. G. van Hoogstraten en M. P. P. van Duren. Hsndrika Maria, d. van H. Nagtegeller en M. J. v d. Linden Jacoba Maria, d. van M. Hoogstraat en en J. M. Koops. Catharina Johanna d. van L. Klaassen en G. E. Lange veld. Jacobus Christiaan, z. van A. Faas en J. van Evert. Anna Ja cobus, z. van H. Bunk en A. Lemstra Johan Marie, z. van A. Knetsch en A. de Vries. Elisabeth Cornelia d. van C. A. Kemmers en N. M. Herlaar -1- Cornells Frederik, z. van C. Buijs en M. Hout Herbert Karei Jan, z. van A. J. M. Vier ling en I. J. Hennig. Cornelis Antho- nius Bartholomeus, z. van J. H. v. d. Kwast en C. H. Dool. Geertruida, d. van C. Houweling en Th. Dekker. Alida d. van C. Vijlbrief en H. v. Oosten Cornelia Christina, d. van C. Hommers en C. S-ontrop Alida, d. van P- Wegman en M. Maarsen. Maria Helena Wilheïmina, d. van J. N Kok en M. W. Verhoogt. Johannes Franciscus, z. van W. A. Blom en G. J. Koene. Gehuwd: F. Filippo, j-m. en J. Stam, jd. A. Quartel, jm. en M. C. Perin, j A. van As, jm. en W. J. Stoute, jd. G. Bon, jm. en M. Boom, jd. G. Libo chant, jm. en J. Feitsma jd. W. Piket jm. en C. Serdijn, jd. Th. Scalke, ju en J. Heruer, jd. P. H. Montfoort, jm en M. Bavelaar, j-d. A. Starreveld, ju en C. v. d. Lelie, jd. Overleden: C. van Gorkum, dr., w. A. J. v. d. Hoeven, wed. 70 j. M. Boot.Van Weizen, wed. 79 Q M. ChristiaanseLemmers, vr„ 29 j. I. Zierikzee, gehuwd met G. P. Onvlee vr., 26 j. J. Warmerdam-Kapteijn, wed 74 j. J. J. Loke, gesch. 71 j* Personen in Leiden gevestigd. J. van Amsterdam, Hulp H-ui-sh., Croni steinkade 14. H. Beij-van der Vos, Hab maanshof 1. D. J. Boon, Rijnsb.weg 1( A. Breewel, Dienstbode, Haagweg 5. G. Brussel en fam„ Chauffeur, Trompst 34. A. T. Cahen en fain., Witte Singi 50 G. J. A. Groothuis, Verpleegstei Acad. Ziekenhuis. J. W. N. van Het J. van Houtkade 16 D. M. C. A. van ÏÏ2 ten-Verlint, da Costasir. 49. A. S. Leiden. Kind er juf fr., Warmonderweg 49. F. M. Rodenburg, Dienstbode, Hoogewoeii 129. G. Roijinga, Hulp Huish., H. Rijndij 44. A. J. H. van Riet, Kok, N. Beesten markt 23. Wed. F. W. den Ouden-Ziege! laar, O. Heerengracht 12. M. van Rijswijk en fani., Hoofdonderwzer, Rijn en Sohie kade 26. J. Schellingerhout, Dienstbode Looijerstr. 63. J. M. C. SchermerVoest Zoeterw.weg 13. J. E. Sturm, Utr. Jaag pad 20. M. Tukker, van der Tasstraat 2 H. Turk, Dienstbode, N. Beestenmarkt 13 A. J. de V^an, Verzekeringsagent. 11 Moonsstraat 9a. W. C. Vierbergen, Huis houdster, Waard 3. J. J. Vreeburg, di Genestetstraat 37. F. G. de Wilde ei faru„ Apotheker, Fagelstr. 53. J. van Wil gen, Landbouwer, Joubertstr. 31a. M. E de Winter, Telefoniste, Mariënpoelstr. 26 S. C. M. Wijtenburg, Wasstraat 23. - A. Zadel, Commies le kl. Gem. Secr„ Rijt en Schiekade 91. C. de Zeeuw, Verpleeg- ster, Acad. Ziekenhuis. Personen uit Leiden vertrokken. C. Abspoel, IJmuiden, Trompstraat 1641 Wed. M. J. Audier-Eerdbeek, den Haag Celebesstraat 137. J. Bavelaar, Rotter dam, Julianastraat 15. G. Bergers, Hil versum, Floris Vosstraat 30. G. Berkhol Diepenveen, Rande 6a. H. Bodrij, Delft Oosteinde 115. J. Vrijenhoek-de Boer, dei Haag, Goudsbloemlaan 47. E. Breedijl Eikerbout, Druten, Puiflijk D 46. A. 1 Goosen-van den Broek, Boskoop, Juliana straat 45. B. Bromet, Antwerpen, Provin ciestraat 195.C. Buitelaar, Rotter dal Ziekenhuis Bergweg. A. Buttler, Voca schoten, Veursoheweg 45 F. P. van -dei Bijl, Katwijk, Jan Tooropstr. 45. D. Cat ree, Kamerik, B 120. W. J. Vaton, dei Haag, Archimedesstraat 62. J. Colpj Oegstgeest, Van Assendelftstraat 31. J P. Domisse, Rotterdam, Hooidrift 11S a. - S. Dijkstra, Amsterdam, 2e Kostverlorei kade 158. W. J. van Eeerde, den Haa F. Hendriklaan 46. E. C. Fontein, Wel Didamscheweg. P. Habraken, Eindhove Hanstelweg 90. C. P. F. van der Heid Wassenaar, Molenweg 29. J. A. I Schlatmann-van Helvert, Rotterdam, Boije landschelaan 81. J. A. van den Heuve den Haag, Pahudstraat 138. A. Holsla den Haag, Woonschip Laakkade. R. 1 f/Jacob, den Haag, Sta-dhouresplein 66. - C. de Jong, Woubrugge, Wetering 53. - R. Jonker, den Haag, Joh. Camphuisstraa 182. J. C. Kahlman, Dordrecht, Vooj straat 376. H. van der Kamp, den Haag Rijswijlcscheweg 158. W. P. C. Knegte den Haag, Stationsplein" 41. L. H. de Lan ge, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 10. 1 W. E. van der Blom-Lefebeer, Haaiden Nachtegaalstraat 58. C. T. Libert, Ed (Gld.), Bennekom Didenweg. I. Lott Rotterdam, Westerbeekstraat 57. C. 11 Meijer, Zoeterwoude, Utr. Jaagpad F l96( P. Molhoek, den Haag, Wingerd-straal 17. G. van Nieuwkerk, Mijdrecht I 9. - J. H. G. Poels. Rotterdam, S pi egelnis series de 14 B. L. M. I. Redelé, Venezuela. - M. Nolet-Rijnbende, Lonneker, Kuiper» dijk 60 3/3. D. Sloos, Boskoop, Dorpstr, 28. J. Smittenaar, Wassenaar, Santhorst- laan 59. M. A. Vierbergen, Utrecht, J. E Ccenstraat 17 bis. F. van Vliet, Haarlenj Madurastraat 27. K. Vonk, Rotterdam, Heiman Dullaertplein 36 B. E. Warmerj dam, Heemstede, Valkenburgerstraat 33 G. van Wilgen, Oegstgeest, Rijnzichf weg 173. C. L. IJzendijk, Zutphen, Coe- h-oornsingel 28. W. Zitman, Warmonl Warmundadwarsstr. 40 C. LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. Terug ontvangen in de le helft de maand Augustus 1929. Brieven binnenland: Mevr. 3 BesParmentier, Den Haag; Clara Chall F ra ui. Voorschoten: H. Hartley Mellt Utrecht; Mej. Ter Horst, Den Haag; 3 Koetsier, Moer-CapelleArtistique D braire, Den Haag; Ds. Lingbeek, Dei Haag; M. elle C. Nordhausen, Oosterbee! (2 stuks); B. Siepelt, Rotterdam; Mevr Tholen, Hilversum. Briefkaarten binnenland: I' J. Breukink, Amsterdam; W. van Engelen Amersfoort; K. Kruithof, Amsterdam, Nell1 v. d. Oe-st, Leiden; Mej. Paulessen, Dei Haag; Mej. A. Verhoeckse, '1111; J. Vou Ion, Amersfoort; J. Wijnand, Alkmaar; Cor. Zandbergen, 111. Brieven b u 11 e n 1 a n dM. Crie sing, Bremen; Mr. Dr. Soeripto, Paris! Mad. B. Vervooren, Engelberg. Briefkaarten buitenland: G C. Th. van Dorp, Orleans; M. Gott schalks, AllganFam. Kist, Konigs-bergj C. Massaar, 111; Lotte Meyers, 111; Ullrich, Coin; Mad. B. Vervooren, Engel berg; Meyr. de Vos, Antwerpen. 5 briefkaarten zonder adres.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8