KERKNIEUWS ONDERWIJS UIT DE OMGEVING SPORT EN. WEDSTRIJDEN Typhus-epidemic. In de Middel-Frankische stad Weis-sen- bnrg is een typhus-epidemie uitgebroken. Op het oogenblik zijn er 60 patiënten, van pie er 21 in het ziekenhuis zijn opgenomen. De meeste gevallen moeten van ernsti- gen aard zijn. Een patiënt is overleden. De epidemie moet door gebruik van drinkwa ter zijn ontstaan. Het volksfeest, dat giste- ;n tc Weisenburg zou worden gehouden, werd door het districtsbestuur afgelast. Waanzinnige maakt zes slachtoffers. In een dorp bij Santa Morgherita in de provincie Padua zijn zes personen het slachtoffer geworden van een waanzinnige. De politie had deze verboden schietwa penen te dragen; de man was daarover zoo woest, dat hij op wraak zon. u Nadat hij door een toeval in het bezit ge il tomen was vari een geweer, schoot hij op een voorbijrijdenden auto, waarin de diB- trictsarts en nog eenige personen gezeten waren. De dokter stapte uit, daar hij meen de dat een band van den auto gesprongen was. Hij had toen 'n tweejarig kind op den et arm- Op hetzelfde oogenblik knalde een tweede schot, waardoor het kind gedood werd .Verdere schoten volgden, waardoor rijf personen min of meer ernstig gewond rerden. Een jacht op slangen. Te Luik zijn in den nacht van Vrijdag op jj. Zaterdag twee slangen, van een circus, na lat zij een ruit hadden verbrijzeld, uit him 40k gekropen. Een der reptielen werd in je staltent rondom een prachtigen hengst ei ter waarde van 25.000 frs. teruggevonden en ej gevangen. Het paard was doodgedrukt. De tweede slang was in de tent der wonder dieren geraakt en verteerde, toen zij werd ontdekt, gezapig een schaap met zes poo kten. Men moest een half uur strategisch te el werk gaan om het rondom een wagendissel geslingerde vijftien meter lange serpent meester te worden. Per zeilboot over den Oceaan. Twee Zweden zullen met een 8 meter flange zeilboot een poging doen, om den ei Oceaan over te steken. BENOEMINGEN. Paters Franciscanen. Tot Secretaris van de Nederlandschc Min- 35 derbroeders-provincie is benoemd Fa-ter se Damasus Sloots, gardiaan van het S. Ber- u nardinus-klooster (H.B.S.), te Heerlen. - Tot Gardiaan van het S. Bernardinus- Éooster te Heerlen is gekozen Pater Da- 6 mascenus Rombouts, tevens Directeur van k- de R. K. H.B.S. aldaar. Fathers van Mill Hill te Haelen. De paters van Mill Hill, die than® te Üeerïtter zijn gevestigd, zullen begin Sep tember het klooster Aldenghoir te Haelen ?I van de Zusters TJrsidinen overnemen en er a een studiehuis voor een honderdtal studen ten vestigen. „Msbd." Coadjutor voor Brugge benoemd. De Brusselsobe correspondent van de ,Msbd." seint: Z. H. de Paus heeft aan den 32-jarïgen bisschop van Brugge een coadjutor met scht van opvolging gegeven in den per soon van kanunnik Hendrik Lamoroy, pas toor-deken der St.. Maartenskerk te Ype- !e ren. De nieuwe bisschop werd den 23sten te Augustus 1883 geboren te Heurle (Oost- in Vlaanderen) en was gedurende enkele jaren professor aan het groot-Seminarie te Brug- jj ge tot 1922. V0QRL0QPJG 0NN00DIG. Te Grootegast (Grom) waren voor twee yacatures van hoofd der Openbare School niet voldoende sollicitanten. Het Gemeente- ;n bestuur doet thans een herhaalde oproeping aan sollicitanten met deze aanduiding: ,Bewijzen van zedelijk gedrag behoeven yoorloopig niet te worden overgelegd". "1111 „Tijd". ZEGWAART. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- s- meente vergadert op Dinsdag 20 Augustus de-s namiddags 7.30 uur, ten Raadhuize. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Begrooting Drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten". 3. Conversie geldleeningen. 4. Verzoek snb- ,a sidie GymnastiekvereeDiging „Pro Pa tra". 5. Idem Harmonie vereeniging „Kunst en Vriendschap". 6. Id. Oranjevereeniging. 1. Aanschaffing brandbluschmateriaal. 8. Verzoek bestuur Chr. school om voorschot vergoeding art. 101 L.O. Wet 1920. 9. Vast stelling vergoeding art. 104 L.O. Wet 1920 'ƒ0.50 administratiekosten per leerling over jaren 1922 t.m. 1926. 10. Verzoek be stuur Chr. School om gelden beschikbaar te stellen voor inrichting 7e leerjaar. 11. Vaststelling verordening niet-uitvliegend- pluimveegedierte. 12. Vaststelling verorde ning aanvulling van. de verordening in het Belang der algemeen© reinheid en gezond heid. 13. Plan verbetering Dorpsstraat en Bet Laageinde. 14. Aangaan geldleeningen. 15. Wijziging begrooting 1929. 16. Verhuur aschschuur. Botsing. Op den Bleiswijkschen weg Bad Vrijdagvond 10 uur een botsing plaats tnssöhen twee auto's. De heer F. uit Moer- capelle stond aan den kant van den weg fcjn auto te repareeren. De lichtleiding der auto was ml. defect. Een bestuurder ®ener auto, die uit de richting Zegwaart Bwam, had blijkbaar geen erg in het on verlichte voertuig. Hij botste met zijn auto ^Sen de achterzijde der stilstaande auto. rijdende auto moest door een monteur lorden hersteld, voor de wagen weer kon I pdem RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De gedempte Oude Vliet. Klach ten over de vuilnis-belt. Van het woningbureau „Contracta" wordt niets meer gehoord. Voorzitter Burgemeester J. 7.. Bosschie- ter. Afwezig de heeren W. L. v. d. Gugten en Dr. H. G. Jonker. Bij de ingezonden stukken bevond zich o.m. een adres van de gemeentewerklieden, waarin deze loonsverhooging verzoeken. B. en W. stellen voor, dit adres in hun handen te stellen, ten einde bij de begrooting 1930 voorstellen te doen. Aldus besloten. Adressen van G. den Heijer, Gebr. Krom hout en M. Döbken-Van Duijn, waarin deze verzoeken in huur of in koop te mogen ont vangen de achter hun perceelen door dem ping van de Oude Vliet, beschikbaar geko men perceelen. B. en W. stellen voor aan G. den Heijer en M. Döbken-Van Duijn, die beiden voor denzelfden grond vragen, ieder de helft van de breedte en aan de overige adressanten de volle breedte te verhuren. k 0.10 per M2. per jaar. Aan dezen ver huur zijn eenige voorwaarden verbonden als: recht van onmiddellijke huuropzegging, verbod van bebouwen, het hebben daarop van een mestvaalt of vuilnisbelt, enz. Wordt z. h. s. besloten. Verzoek van den heer J. van Iterson om te mogen koopon een perceel bouwgrond aan de nieuwe straat bij den Buitenweg ter lengte van 22.07 H., en een verzoek alsvo- ren van den heer N. van Delft Gzn. voor eeq perceel, lang 11 M., beiden over de volle diepte. B. en W. stellen voor de beid© perceelen te koop aan te bieden a 3.75 per M2. Z. h. s. wordt aldus besloten. Adres van A. Jungerius e.a. bewoners van den Oegstgeesterweg, waarin deze zich beklagen over het aanwezig zijn van een vuilnisbelt aldaar. B. en W. zijn van me-ening, dat de toe stand aldaar niet ideaal is, maar 't komt hun voor, dat het schrijven de nadeelen erg overdreven voorstelt. Zij stellen daarom voor het adres voor kennisgeving aan te ne men. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. B. en W. bieden aan de gemeentereke- ning en de rekeningen van de bedrijven over 1928, vergezeld van het advies van het Bureau voor Verificatie. De gemeentrekening sluit met een batig saldo van 13.452.98 voor den gewonen dienst en een batig saldo van 474.19 1/2 voor den kapitaalsdienst. De winst van de bedrijven bedraag: gas 17.556.88, elctriciteit 279.54 en water 36Ï.85. Van deze bedragen komt 60 pet. de ge meenterekening ten goede, terwijl 40 pet. bestemd is voor reserve voor de bedrijven. Besloten wordt de rekeningen in handen te stellen van een oommissie, ten einde te worden nagezien. B. en W. vragen machtiging tot het op roepen van sollicitanen voor de betrekking van gemeente-opzichter, op een jaarwedde van 1000. Na eenige bespreking wordt de instructie vastgesteld en B. en W. gemach tigd sollicitanten /op te roepen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan G. v. Delft, op diens verzoek, ontheffing te verleenen voor hondenbelasing over een half jaar. Rondvraag. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt, of B. en W. al médedeeling kunnen doen van het onder-houd met het Woningbureau „Con- tracta" te 's Hage. De voorzitter antwoordt, dat in deze urgente zaak de noodige urgen tie is betracht. Kort na de vorige raadsver gadering is er een bijeenkomst gehouden van bedoeld bureau. B. en W. en de com missie voor het grondbedrijf. Door het Bu reau Contra efca" is toegezegd, dat een be rekening zou worden gedaan voor den bouw van arbeiderswoningen, waarvan echter na dien nimmer meer iets is vernomen. Of de oprichting van een Bouwvereeniging ter plaatse daar verband mede houdt kan de voorzitter niet mededeelen. Nadat ook de heer T. Kralt, als lid van de commissie voor het grondbedrijf, eenige mededeelingen had verstrekt, verklaarde de heer v. d. Vijver zich voldoende ingelicht. De heer W. van Tilburg vraagt of het niet mogelijk is, alhier te komen tot een tweede maandelijksche zitdag .voor betaling vah rijksdirectebelasting. Den voorzitter lijkt dit een alleszins billijk verzoek en door hem worden stappen in deze richting toegezegd. De heer T. Kralt deelt mede, weder klachten te hebben vernomen over de slech te bevaarbaarheid van de Vliet. De voorzit ter zegt toe, deze kwestie in vergadering van B. en W. te bespreken en met een kos tenberekening te zullen komen. Ten slotte deelt de voorzitter nog mede, dat voor noodzakelijke herstelling van de brug over de Langevaart ongeveer 310 zal moeten worden uitgegeven. B. en W. vragen machtiging, voorzoover de begroo ting niet toereikend is, deze gelden uit te geven. De heer J. den Haan wijst er op, dat de brug meer dan noodig is beeft te lij den, door dat degene die met het ophalen belast is, dat bijna nimmer doet, en nu of de schippers zelf of jongens de brug bedie nen, wat niet altijd even zachtzinnig gaat. Bovendien zijn er ongelukken te wachten, doordat niet voor afsluiting met de daar voor bestemde ketting wordt gezorgd. De voorzitter zegt, met de gemaakte opmerkin gen rekening te zullen houden. Hierna slui ting. N0 0RDWIJKERMO JT. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Gisterenavond had in ca té Brama de definitieve oprichtingsvergade ring plaats van een af deeling van den Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus'. De heer Van Noort als voorzitter van den Volksbond opende de vergadering, heette den heer Johan Spit als afgevaardigde wel kom en hoopte dat deze oprichtings-ver- gaderïng een succes mocht worden. Het woord was dan aan den heer Spit. Deze begon met aan te stippen, dat de taak van dezen avond niet licht was. Er moest een bestuur gekozen worden en leiderschap is zwaar. Kies daartoe man nen uit die bekwaam zijn tot succesvol optreden in huishoudelijke zaken, zoowel als in invloed naar buiten, zoowel in stof felijk en geestelijk als in sociaal opzicht. Wat in andere plaatsen reeds is, moet ook hier komen. Gij treedt in verbinding met ons R. K. organisatie-wezen. Het oor spronkelijk getal van 17 leden is reeds gegroeid tot 24. Ga -het zoo door. Gij kiest thans een bestuur van 5 leden, waaruit dan een voorzitter. Na dit alles worde een programma opgesteld en mededeeling ge daan van het gebeurde aan uwe overheid. Gekozen werden thans als bestuursleden de heeren L. Scherder, M. R. Thibaut, N. v. d. Klauw, G. Hendriks en P. Venfce. Met een groote meerderheid werd de heer Thibaut tot voorzitter verkozen. De heer Spit wenscht den gekozenen geluk, wees er nog op, dat deze vereeniging een vakafdeeling was, echter niet staande on der particuliere werkverschaffing. Heb middel van staking is in dit verband uit gesloten, andere middelen dus geboden, en er zijn yele andere middelen. Moge de heer Thibaut de kracht hebben in deze de hoofdleiding te hebben, tot nut van allen. De nieuwe voorzitter nam nu het woord, bleek dadelijk de juiste man te zijn voor deze functie. Hij dankte allen voor het vertrouwen in hem gesteld, maar wilde er vooral op wij zen, dat in de eerste plaats in alle ge vallen een christelijk optreden van allen geëischt moet worden, vodral ook tegen over de niet-leden. Tegenover de religieuze meerderen moet steeds de verschuldigde eerbied betracht blijven, de diensten moe ben nauwkeurig worden waargenomen, geen. scherpe verhouding mag geschapen wor den. We moeten ons geheel, geven aan onze taak. Bij moeilijkheden, die natuur lijk wel eens zullen voorkomen is kalmte en samenwerking eerste vereischte. Het 'bestuur zal confereeren met de overheid. De leden mogen niet dpor kleinigheden groot^r© belangen voorbijzien. Zakelijk samenkomen en zakelijk handelen met ach ting en eerbied voor de overheid zal ons werk zeker doen gelukken. Applaus. Dan werd de heer Soherder benoemd tot secretaris en de heer Yente tot penning meester. Daarna werden enkele punten aangege- geven, die nadér beschouwd zouden wor den, als ziekte-regeling, vaste aanstelling, voeding, verlofregeling, pensioen, scheids gerecht, werktijd, rooster. De heer Spit wees er op, dat eerst moest worden vastgelegd, dat, wat er reeds is. En daarna kan verder worden gezien wat verandering vraagt. Zijn er alleen ver plegers lid of ook vaklieden of ongeschool den. De inwonings-aftrek, de huwelijks vooruitzichten de loonregeling en de con tributiebetaling. Heb bestuur zal dit wel weten, maar alles moet toch eerst ver werkt worden. Een ledenlijst moet worden aangelegd met vermelding van functie en loon. De contributie zal a.s. Maandag ingaan. Het bestuur is nu geïnstalleerd. Vriendschap en vertrouwen is nu geboden. Wantrouwen is gebleken een moordend gif te zijn voor het organisatie-wezen. Ge zonde critiek echter mag'er gerust zijn. De leiders werken belangeloos voor uwe belangen en wij, wij moeten Katholiek in onze daden zijn. „Allen op hun plaats en alles op zijn tijd" is onlangs gezegd door een organisator. Dat houdt alles in. Met vriendschapsgevoelens in het hart en met Gods besten zegen zal alles goed gaan. Kapelaan v. Stralen sprak nu ongeveer als volgt: Gelijk dr. Eckener z'n wereld reis begon, alles goed voorbereid, zoo be gint u ook. Velen beschouwen de lucht reis schouderophalend. Het getal reizigers is gering. Ieder echter is berekend voor z'n taak en doet z'n plicht. Zoo ook uw schip, dat hedenavond z'n tocht begint. Nog weinig passagiers zijn aan boord, ver trouwend in de leiding; de tocht zal ge lukken. Uw dienstplichten moet ge trouw vervullen. Terecht soms laadden de verple gers een minder goeden naam in het dorp. Ik vertrouw dat ge, als volgelingen van St. Paulus zult ijveren voor uw goede zaak. Als gij fout handelt, krijgt de orga nisatie de schuld. Op u de plicht de naam van uw bond hoog te houden. Men moet uw leden voorbeelden kunnen noemen. St. Bavo is de patroon van uw gesticht, van Gent en van Haarlem. Moge gij Haarlem en Gent verbinden. Weest goed, doet ge beden en stille goede werken tot intentie van uwe vereeniging en onder den zegen van St. Paulus en St. Bavo zet gij dan koers. Moge ook uw tocht gelukken! Een daverend applaus gaf uiting aan de opgewekte geestdrift. Thans sloot de voorzitter de vergade ring met den Chr. groet. RIJNSATER WOU DE. Een ongeval dat goed afliep. Nadat de motorsleepboot „Holland III" waarach ter zich drie bakken geladen met hout be vonden het pontveer van den heer J. van Staveren aan de Oudewetering gepasseerd was, haalde van Staveren de draad op ten einde met de pont over te gaan. Achter aan de laatste bak bevond zich een stuk ketting met een haak, hetwelk door het water sleepte, zooals de bestuurder van de motorboot later beweerde om de achterste bak in de goede richting te houden. De haak bleef achter de staaldraad van het pontveer zitten, gelukkig brak de staal draad doormidden, zoodat de heer van Sta veren die aan de slinger van de ophaallier stond geen letsel bekwam. Het bleef al leen bij materieele schade, welke de be trokken gezagvoerder niet wenschte te be talen, zoodat dit muisje nog een staartje zal hebben. We herinneren ons nog een soortgelijk geval verleden jaar te Haar lemmermeer aan de ringvaart waarbij de betrokken potbaas door een klap van den slinger bet leven vefloor, zoodat dit onge val voor den heer van Staveren eveneens ernstig had kunnen zijn. ROEIEN. DE WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN. Gunther wint den skiffwed strijd. Laga's vier zonder stuurman tweede na italie. De voorwedstrijden. Zaterdag en Zondag zijn bij Bydgoszcz in Polen de Europeesche roeikampioep- schappen gehouden. Do resultaten van de voorwedstrijden luiden Vier mot stuurman: le heat: 1. Italië, 2. Zwitserland, 3. Frankrijk, 4. Tsjecho-Slowakije. 2e heat: 1. Denemarken. 2. België, 3. Polen. Achten: le heat: 1. Hongarije, 2. Denemarken, 3. België, 4. Toego-Slavië. 2e heat: 1. Italië, 2. Polen, 3. Tsjecho- Slowakije. De wedstrijden vier met stuurman waren weinig interessant, de strijd bij de achten was daarentegen zeer spannend. Nederland nam aan deze voorwedstrijden niet deel. De uitslagen van de repêchage-wedstrij den zijn: Vier met stuurman: 1. Frankrijk, 2. Tsje- cho Slowakije, 3. Polen. Achtnemsgieken1. JoegoSlavië, Tsjecho-Slowakije, 3. België. Polen en Bel gië vielen dus af. De eindstrijden. De uitslagen der eindstrijden luiden vol gens „de Courant": Vier met stuurman: I. Italië in 6 min. 15 3/5 sec. 2. Denemarken in 6 min. 18 1/5 sec. 3. Zwitserland in 6 min. 22 1/5 sec. 4. Tsjecho-Slowakije. 5. België. 6. Frankrijk. Stuurmanlooze twee: 1. Italië in 6 min. -10 1/5 sec. 2. Polen in 6 min. 40 4/5 sec. 3. België in 7 min. S 1/5 sec. Skiff: 1. Holland (Gunther) in 6 min. 32 4/5 sec. 2. Tsjecho-Slowakije (Straka) in 6 min. 37 1/5 sec. 3. Belgie in 6 min. 41 2/5 sec. De Poolsche skiffeur kwam met den Zwitserschen skiffeur in aanvaring; zij werden respectievelijk 4e en 5e geplaatst. Twee met stuurman: 1. Italië in 7 min. 4 4/5 sec. 2. Frankrijk. 3. Polen. 4. België, 5. Spanje. Stuurmanlooze vier: 1. Italië in 5 min. 56 4/5 sec. 2. Holland in 6 min. 4 1/5 sec. (twee lengten). 3. Polen in 6 min. 12 3/5 sec. 4. België. 5. Tsjecho-Slowakije. Zwit serland (opgegeven). Double scull. 1. Zwitserland in 6 min. 11 4/5 sec. 2. Italië in 6 min. 16 2/5 sec. 3. België, 4. Frankrijk, 5. Polen. Achtriemsgieken. 1. Italië in. 5 min. 54 4/5 sec. 2. Tsjecho-Slowakije in 6 min. 1/5 sec. 3. Polen in 6 min. 2 4/5 sec. 4. Honga rije. 5. Denemarken. 6. Tsjecho-Slowakije. Italië heeft, dus de Coupe Glandaz go- wonnen. Wat den strijd in de skiff betreft kan het blad nog het volgende melden: Gunther startte iets te laat, maar des ondanks wist hij op 500 M. al een voor sprong van een halve lengte t.o nemen. Op 800 M. had hij dit voordeel reeds tot twee lengten vergroot om daarna zeer gemak- gelijk met een tempo van 27 slagen per minuut als éérst© door de finish to gaan. Laga's stuurmanlooze vier had heel wat zwaarder strijd. Even na den start lag de Nederlandsche boot derde, maar kort daar op plaatsten de Delftenaren zich tweede achter Italië dat voortdurend de leiding behield. Dé studenten trachtten met een dui- velsch tempo 35 slagen per minuut de Italianen te naderen, doch niets baatte. De Hollanders hadden zooveel van zichzelf gevergd, dat zij na de finish te zijn gepas seerd, volkomen uitgeroeid waren. WIELRENNEN. DE WERELD-KAMPIOENSCHAPPEN. Het wereldkampioenschap weg rennen, afstand 200 K.M., gewon nen door Ronsse (Belg) en Berta- lazzi (Italiaan). (Van een 'bijzonderen correspondent). ZURICH, 17 Aug. Aan de heden over 200 K.M. gehouden wedwedstrijden om het wereldkampioenschap werd deelgenomen door 16 beroepsrijders en 30 amateurs. Van de professionals passeerde de Belg Ronsse als eerste den eindstreep in den tijd van 6 uur 48 minuten 47 sec, Tweede werd Frantz (Luxemburg) met een handbreedte ver schil. terwijl Binda (Italië) zich derde plaatste. De Hollander Franssen arriveer de als 15de in den tijd van 7 uur 8 min., gevolgd door zijn landgenoot Polak, die precies 5 minuten later als 16de arriveerde. Van de amateurs won de Italiaa-nsche rijder Bertolazzi in den tijd van 7 uur 20 min. 36 sec., met een handbreedte verschil gevolgd door zijn landgenoot Bertoni. Als derde arriveerde Brossi (Frankrijk) en de Hollandsche renner Aurich als 18de. De eindwedstrijd 100 K.M. achter motoren. Wegens regen na 52 ronden gestaakt. ZURICH, 18 Augustus. Hedenmiddag ving op de Oerlikonbaan de eindwedstrijd aan om het wereldkampioenschap over 100 K M. achter groote motoren tusschen Pail- lard (Frankrijk), Sawall (Duitschland), Krewer (Duitschland), Linart (België), Benoit (België). Kort na den aanvang, toen er 52 ronden gereden waren, moest de wedstrijd worden gestaakt wegens den regen. De stand was toen de volgende: 1. Paillard. 2. Krewer (80 M. achter), 3. Linart (130 M. achter), 4. Sawall (230 M. achter), 5. Benoit (250 M. achter). Bij gunstig weer wordt de wedstrijd he denmiddag te 5 uur voortgezet. Vergadering Nederlandsche Voetbalbond Afdeeiing II. Te Don Haag werd Zaterdagmiddag de jaarlijksche vergadering gehouden van af<i» II van den N.V.B. De heeren Burgwal en Koolhaas werden bij enkele eandidaatstelling tot bést-uur®- lcden herkozen. Een voorstel-Unitas (Gorkum), niet over neming rehabilitatie van een U-nit-a s-lid, vond geen ondersteuning. Een voorstel van dezelfde vereeniging om verschillende boeten op een lager be drag te stellen, werd na eenige discussie met bijna alg. stemmen aangenomen. Het betrof hier een wijziging van art. 65 H.R. en van art. 5. 8 en 10 W.K. Een voorstel-Unitas (Gorkum), om art. 62 H.R. te wijzigen (verlaging inleggeld bekerwedstrijd, uitgezonderd le en 2e klasse vereenigingen) werd met algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel dierzelfde vereeniging, om art. 18 W.E. te wijzigen, werd verworpen. Na een korte bespreking van het jaar verslag en do agenda- voor de vergadering van den N. V. B., werd de vergadering ge sloten. Alphen—V. I. 0. S. 3-5. De thuisclub kwam zeer onvolledig uit tegen de Hagenaars, die volledig waren. Bij <le rust. was de stand 22. In de tweede helft wist V. I. O. S. nog driemaal het net te vinden, waartegenover Alphen slechts eenmaal scoorde. Om den Zilveren Rijnstreekbeker. De le ronde om bovengenoemden beker zal gespeeld worden Zondag 25 Augustus op het terrein der A. V. V. „Alphen". Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door Leonidas (Rotterdam), kampioen 3e klasse, ..Vriendenschaar" (Culfemborg), kamp. 3e klasse, „De Spartaan" (Amsterdam), 2e klasse en „Alphen", kampioen 3e klasse. Bij loting werden de wedstrijden vastge steld als volgt: AlphenLeonidas, De Spartaan-V riendenschaar. De vereeniging „Alphen" is momenteel houdster van den beker. P. S. V. in Polen. Naar wij vernemen heeft P. S. V. uit Eindhoven in een te Warschau tegen de Poolsche voetbalvereeniging „Legja" ge speelden wedstrijd een 3—1-ncderlaag ge leden. CRICKET. De competitie. Eerste klasse. De uitslagen van de gisteren gespeelde cricketwedstrijden luiden als volgt: H. C. C. IAjax (L.) Gcw. door H. C. C. I met- 113 runs op de le innings. Ajax le innings 110 (H. de Vrind 12; L. Schilthuizen- 45; P. de Vrind 16; D. v. d. Putten 15. Fokker 329 Fcith 114 M. Jansen 337; H. Neeb 214. H. C. C. I. le innings 232 voor 7 (ge sloten). (H. v. Manen 86; E. Schil 16 M Jansen 12; J. F. v. M'oorsel 2-1Jhr. Mr. C. Feith 45J. v. Tienhoven 32). W. Eige- man 167 Ric© 335; P. de Vrind 270; v. d. Mey 129. Ajax 2o innings 75 voor 9 (tijd). (Schill- huizen 12v. <f. Meij 13; Eigeman 22). H. v. Manen 118; Fokker 322; M. Jan sen 211A. v. Manen 20. P. W— R. en W. Ged. door R. cn W. met innings en 76 runs. P. W. le innings 73, R. en W. Ie innings 222 voor 7 (gesloten). P. W. 2e innings 73. V. R. A H. O. O. II. Gew. door _H. C. C. II met. 21 runs op de le innings. (Nog 8 wickets in. handen). V. R. A. le innings 7S. H. C. C. IT le in nings 99 voor 2. HaarlemH. D. V. S. Gew. door Haarlem met 46 runs op de le innings. Haarlem le innings 159. H. D. V. S. le in nings 113. Tweede klasse C. Ajax IIL.G.C. Gew. door Ajax met 13 runs op de 1c innings. (Nog 10 w. in han den). L. C. C. le innings 38 (F. v. Es 10); P. de Vrind 510, de Jong 519. Ajax le innings 51 voor 0. (P. de Vrind 29, A. v. Goor 10). Ajax IISparta. Gew. door Sparta niet 65 runs op de le innings. Ajax le in nings 40 (S. de Jongh 14), J. Sonn 814. Sparta le innings 105 (R. Wilson 41, J. Senn 14), J. de Vrind 519, S. de Jongh -1—44. Ajax 2o innings 68 voor 4 (gestaakt). (A. v. Goor 28, J. Snijders 12), J. Senn 533. H. D. V. S. IIL. C. C. Gew. door H. D. V. S. niet innings en 66 runs. H. D. V. S. le innings 213 (P. v. Gent 49, W. v. d. Schouw 49, J. Tuijl) 44). A. van Es 537, S. van Es 357. L. C. C. le innings 63 (A. v. Es 14, S. v. Es 16). L. C. C. 2e innings 84 (S. v. Es 19, .T. Se- gaar 15, J. Heemskerk 15). WIELRENNEN. L. R. en Toerist-Ver. „Swlft". Zondag j.l. werd een wedstrijd met voor- gift gehouden over een afstand van 25 K.M. Het was een prachtwedstrijd. Het rijden van J. Riethoven viel bijzonder op; van Steen voorden reed ook goed, maar dc voorgift was te zwaar voor hem. Het eerst vertrok F. de Haas, 1 minuut later F. v. Maurits, weer 1 minuut later C. Dadema, 30 sec. later A. v. Egmond, 30 sec. later E. Sladek, 30 sec. J. Riethoven en het laatst J. v. Steenvoorden. De uitslag was: 1. J. Riethoven, 2. O. Dadema 3. A. v. Egmond, 4. E. Sladek, 5. F. de Haas, 6. J. Steen- voorden, 7. F. v. Maurits.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7