T ranspijpgf-ende Voeten BWTENL. BERiëSP Auto tegen dronken fietser. De vier inzittenden en de fietsrijder ernstig gewond. Uit Helmond, wordt ons gemeld: Te Someren heeft gisteren een ernstig auto-ongevat plaats gehad. Een viertal per sonen uit Helmond, die per auto naar den brand aldaar waren geweest moesten uit wijken voor een dronken fietser. De fietser werd evenwel toch gegrepen. De auto ,kwam daardoor met groote vaart in een sloot terecht. De vier inzittenden weiden allen ernstig gewond, evenals de fietsrijder. Door den heer v. "Will uit Helmond, die jmot zijn auto juist passeerde, werden de gewonden naa-r Helmond vervoerd. De a-uto is totaal vernield. Auto tegen een huis gebotst. Men meldt uit Maassluis aan de „Msb.": Zaterdagmiddag reed een vrachtauto uit Delft tegen een Wedde op, om boven op den dijk te komen. Plotseling brak de as van den wagen, waardoor de bestuur der niet meer kon remmen. De wagen liep achteruit van de hoogte en botste tegen de woning van den heer Sar op, waar door de gevel op verschillende plaatsen scheurde. De schade is aanzienlijk Aan de gevolgen overleden. De 16-jarige J. Huisman, uit Zuidlaren, die Donderdag nabij Vries onder een auto bus was geraakt, is aan de bekomen ver wondingen overleden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Door een locomotief meegesleurd. Uit Tiel wordt aan de ,,Ort." gemeld: Op den onbewaakten overweg bij het Inundatiekanaal onder Wadenoyen heeft Zaterdagmorgen ongeveer half twaalf een ongeluk plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een karrevoerder be vond zich op dat tijdstip op de spoorbaan, toen van de zijde van het station Tiel in volle vaart, een losse locomotief kwam aan gereden, welke tegen paard en wagen bot ste en deze ongeveer dertig meter mee sleurde. Het paard was op slag dood en de kar werd verbrijzeld. De voerman, die naast het paard liep. werd aan den sloot kant neergeworpen, doch bekwam wonder boven wonder geen letseL Ter plaatse wordt het uitzicht belemmerd door het .wachtposthuis en een boomgaard, welke langs de spoorbaan ligt. De voerman verklaarde, dat hij zijn aandacht had gevestigd op een van den tegenovergestelden kant. naderenden auto mobiel. Hij is geverbaliseerd. Ontsporing goederenwagens. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te Amsterdam eenige goederenwagens ontspoord op het emplacement bij de St. 'Peterstraat. Twee van de drie sporen wa ren daardoor eenige uren versperd. De dienst kon echter over het. derde spoor ge leid worden. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. DOODELIJKE MIJNONGELUKKEN. Twee slachtoffers. Vrijdagmiddag viel de Poolsche gehuwde mijnwerker Maizarack in de mijn Willem Sophia te Kerkrade in een tusschen- sc'hachtje van 40 M. diep. Hij was .onmid dellijk dood. Dienzelfden middag verongelukte in de Domaniale Mijn de 20-jarige mijnwerker v. d. M. uit Kerkrade. Hij viel in een tus- schenschacht van ongeveer 90 M. diep. Met lucifers gespeeld. Kind ernstig gewond. Door den Geneeskundigen Dienst te 's-Gravenhage is Zaterdagavond naar het Gemeentelijk Ziekenhuis overgebracht de 9-jarige M. uit de Tak van Poortvliet- straat, die, doordat hij met lucifers speel de, ernstige brandwonden bad bekomen aan romp en bovenarm. De toestand is echter niet levensgevaarlijk. Verdronken. De 6-jarige P. V. afkomstig van het schip S.H.V. is Zaterdagavond ;e Rotter dam omstreeks vijf uur bij het spelen op de Maashaven Z.Z., waaT het schip ge meerd lag, te water geraakt en verdronken. Na een half uur werd het ongeluk ontdekt. Schippers hebben 't kind met een scheeps- haak opgehaald en kunstmatige, ademha ling toegepast, doch zonder resultaat. Onder Weerdinge is Vrijdag een 3-jarig zoontf-e van den heer H. Binder nabij de ouderlijke woning verdronken. De arbeider A. de Jong te Ten Post is met zijn fiets in het kanaal geraakt en verdronken. Hij laat een vrouw en een kind achter. Te Almelo is door He politie uit de Havenkom opgehaald heb lijk van den 53-jarigen J. H. van Sui te Rotterdam, die Maandag te werk gesteld was 'bij de [werkverschaffing te Vriezenveen. Vrijdag geraakte .te Weurt bij Nij megen heb driejarig kind van den schip per H., die daar nabij een steenfabriek met zijn schip op stroom lag, te water. De vader, die niet zwemmen kon, sprong dadelijk in een roeiboot, maar kon den kleine niet meer redden. ALASTRIM. Het oordeel van Dr. N. W. Jo- sephus Jitta. Dr. N. W. Josephus Jitta, voorzitter van den Gezondheidsraad, heeft in het Nederl. Tijdschrift voor Geneeskunde een artikel geschreven over Alastrim, welke naam, naar hij meedeelt, afkomstig is van Brazilië, naar alstrar, dat verspreiding beteekent. De conclusies van dr. Josephus Jitta lui den: „Zeker is het, dat de personen, die in de nabijheid van een patiënt leven, of met hem kort voor het uitbreken der ziekte of gedu rende deze laatste in aanraking zijn geko men, ingeënt moeten worden, als zij deze bewerking nog 'nooit ondergaan hebben, en INGEZONDEN MEDEDEELING. en andere t^msp^-eejfrade lichaamsdeelen moet men behandelen metPurolpoeder, als zijnde het meest afdoende miaöét daarvoor. 4 Purol-Voet,* Toilet-fmKinderpoeder in Bussen van 60 ct. en 1 gldJBij Apoth. en Drogisten opnieuw ingeënt, wanneer men vermoeden kan, dat de eenmaal verkregen immiuiite.it niet meer bestaat. Ware het niet, dat aangenomen moet wor den dat de vaccinatie, zij het ook in een uiterst gering percentage, gevaren kan ople veren, dan zou er zeker met klem op aan gedrongen moeten worden om over te gaan tot wat men pleegt te noemen „massale vac cinatie", gelijk dit in Amsterdam zonder ernstig bezwaar in 1916 geschied is en in Maastricht aan het einde van 1926. Men be denke hierbij, dat het toen meestal revacci- naties gold, welke voor zoover onze erva ring reikt, volstrekt geen gevaar opleve ren. Teneinde de uitbreiding en het beloop der ziekte te kunnen nagaan, is het noodig, dat alle gevallen ter kennis worden ge bracht van de Inspectie en daarom is een Koninklijk besluit voorgesteld, dat de ziek te, aangeduid als „alastrim", tijdelijk op neemt onder de ziekten, waarvoor de aan gifte verplicht is gesteld. Aldus kan men den gang van zaken na gaan en wanneer dit onverhoopt aangewe zen mocht zijn, de krachtigste maatregelen treffen. Het beloop der ziekte in het buiten land maakt het echter niet waarschijnlijk, dat dit laatste hij ons noodig zal zijn". De uitbreiding te R'dam. In het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam zijn Zaterdag zes nieuwe pa tiënten, lijdende aan alastrim uit de bin nenstad opgenomen. Onder het personeel van het ziekenhuis hebben zich geen nieu we gevallen voorgedaan. Naar ons ter oore kwam is het aantal personen, dat zich aan de bureaux van het genootschap teT bevor dering van de koepokinenting opgeeft voor gratis behandeling, de laatste dagen sterk toegenomen. Gemiddeld wordt een totaal van ongeveer 14.000 inentingen per dag bereikt. Hierbij zijn niet inbegrepen de personen, die zich bij hun huisarts laten behandelen. Het geval van encephalitis. Naar wij vernemen is de encephalitis- patiënt, die in het ziekenhuis aan den Cool singel te Rotterdam ter verpleging was op genomen een 50-jarige man aldaar aan de gevolgen overleden. BRANDEN. Twee boerderijen en 4 woningen afgebrand. Zaterdagmiddag is te Someren nabij Helmond door onvoorzichtigheid tijdens een demonstratie met brandbluschappara ten een ernstige brand ontstaan. De de monstratie werd gehouden in de na-bijheid van met stroo bedekte boerenwoningen. Do voor het doel opgestapelde brandstoffen werden door de apparaten schitterend ge- bluscht, doch te laat wc-rd bemerkt, dat het dak van de naastbij zijndeboerderij vlam had gevat. Toen men met een nog beschikbaar apparaat toesnelde- was het reeds te laat. Spoedig stond de boerderij in lichter laaie. Het vuur sloeg daarna over op een belendende boerderij en van daar op twee dubbele woningen, die alle tot den grond toe afbrandden. Van de inboedels kon zoo goed als niets gered worden. De geheele oogst die in de beide boerderijen was ondergebracht, ging verloren. 6 gezinnen, waaronder een met 10 kinderen zijn hierdoor dakloos. De twee boerderijen resp. toebehoorende aan de landbouwers G. van der Weerden en W. Boerenkamps waren verzekerd. De vier woonhuizen echter niet. Brand in een stroomijt. Door onbekende oorzaak is Vrijdag avond brand uitgebroken in een groote stroomijt, staande bij den Stekkenberg te Groesbeek en eigendom van den heer Zijl stra. Het vuur greep zeer snel om zich heen en het rondvliegende, brandende stroo leverde een ernstige bedreiging op voor de belendende bosschen en korenvel den. De Groesbeeksche brandweer, die het blusschingswerk met kracht ter hand geno men had, achtte het daarom raadzaam de hulp van de Nijmeegsche brandweer in te roepen, die spoedig met een motor spuit en veel slangenmateriaal ter plaatse verscheen. Na ingespannen arbeid mocht hét gelukken den brand tot de stroomijt te beperken. Ongeveer 50.000 Kg. stroo, een dorscbmachine en een maaimachine gingen verloren. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt, slechts ten deele door verzekering gedekt. Bosch- en heidebrand. Op de Oirschotsche heide nabij Wintelre zijn ongeveer 50 H.A. bosch en heide af gebrand. DE MOORDZAAK AAN DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Het gewicht van de bloedvlekken» In de moordzaak Lans komt, dank zij het hardnekkig gevoerde hernieuwde on derzoek, waarmede men nog lang niet klaar is wel zeer blijkt hieruit, dat het uitgebreide eerste onderzoek voor de te rechtzitting op vele punten onvolledig is geweest toch ietwat meer licht, dan men aanvankelijk gedacht had. De „Msbd." meldt hieromtrent nog de volgende bijzonderheden: Zooals wij reeds meldden, heeft dr. Hes- selinlc op het pak en de schoenen van den procuratiehouder van O. positief bloed vlekken kunnen aantoonen. Dit pak had v. O. gekregen als afdan kertje van een heer te Rotterdam en nu zou deze heer af en toe lijdende zijn ge weest aan neusbloedingen, waar de bloed vlekken het gevolg van hadden kunnen zijn. Thans is echter met vrij groote zekerheid uitgemaakt, dat het bloed, dat door den deskundige is aangetoond, niet van neus bloedingen afkomstig kan zijn: daarvoor zijn de vlekken te groot en komen zij voor op te merkwaardige plaatsen. Deze vlekken, welke men hoogstwaar schijnlijk heeft getracht uit te wasschen, vormen dus thans een zeer belangrijke aan wijzing tegen van O., die, zooals men zich herinnert, juist, toen hij na den moord word teruggeroepen naar Rotterdam, een ander pak heeft aangetrokken, zoodat de vlek ken er niet op gekomen kunnen zijn toen hij dien avond 'bij het lijk van Lans is ge- De bloedvlekken op de schoenen gevon den, zijn evenzeer positief. Het blijft nu weliswaar vrij onbegrijpelijk, dat de vorige deskundigen en met namè dr. Gerhardt, die nog een heronderzoek instelde op last van de rechtbank, dit bloed niet hebben kunnen ontdekken, doch deze deskundigen hebben thans toegegeven, dat er bloed kan geweest zijn, zonder dat zij dit hebben gevonden. Dr. Hesseling heeft de bloedsporen ont dekt na langdurige beschijning door fel zonlicht en is zoo vriendelijk tegenover zijn collega's het daaraan toe te schrijven, dat ze vroeger niet geconstateerd zijn. Voorts is het psychische en physieke onderzoek van Van O. ten einde; de dok toren hebben geen motieven gekregen om tot ontoerekenbaarheid te besluiten en achten den verdachte ook physiek wel in staat tot. een moord als deze; trouwens het is bekend dat zelfs een zeer zwak mensch in oogenblikken van groote op winding angst of kwaadaardigheid bijzon der veel kracht kan ontwikkelen. In hoeverre de zaak tegen van O. dus thans indcraad veel ongunstiger is gewor den, zal blijken ter terechtzitting, die naar verwacht wordt nog niet in Septem ber zal kunnen beginnen. Daarvoor is er thans nog te veel te doen èn in de instructie èn voor den officier, die momenteel met vacantic is. De moordzaak Lans is nog stëeds be langwekkend, zij het dan ook, dat in alle opzichten deze daad en wat daardoor te voorschijn komt, een gevoel van afgrijzen doet opkomen. MOORDAANSLAG TE EYGELSHOVEN. Mislukt door het weigeren van den revolver. Vrijdagmiddag heeft de 27-jarige mijn werker P. K. te Eygelshoven, een aanslag gepleegd op vrouw S. aldaar. Hij heeft een geladen revolver op haar gericht, maar deze weigerde door een onbekende oorzaak. De man werd onmiddellijk gear resteerd. Een liefdesaffaire was hier in het spel. Ernstige mishandeling. Zaterdagmiddag was in het gehucht Lennisheuvel, onder Boxtel, een land bouwer met zijn 57-jarigen knecht, v. d. B., op het land bezig met haver maaien. Onder het werk kregen beiden ruzie, waar bij de knecht zich zoo opwond, dat hij zijn baas met de sikkel te lijf ging en hem een diepe wonde over het lichaam toebracht. In ernstigen toestand werd S. naar het gasthuis overgebracht, waar hem de laat ste H.H. Sacramenten zijn toegediend. De dader is in hechtenis gesteld. Het slachtoffer staat bekend als een zeer lastig mensch. INBRAKEN. Mislukte Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is bij de N.V. Gebrs. de Vreugd, export- haüdel te Stolwijkersluis (bij Gouda) een inbraak gepleegd. «^De inbraak werd ontdekt door een wiel rijder die omstreeks 3 uur langs de ge bouwen kwam en een deur zag openstaan. Hij waarschuwde eenige personen en ge zamenlijk stelde men een onderzoek in. Eensklaps zag men een drietal mannen naar buiten snellen en op de fiets weg vluchten in de richting Schoonhoven. Po gingen om hen te vatten hadden geen resultaat. Het bleek, dat de indringers, toen zij gestoord werden, bezig waren de brandkast te forceeren en daarin reeds een flink gat hadden gemaakt. Verder waren zij evenwel nog niet gevorderd. In hun haast hadden zij een volledig stel eerste klasse inbrekerswerktuigen achter gelaten. Eenige maanden geleden is bij dezelfde firma ook een poging tot inbraak gedaan. Ook toen is zij echter mislukt. Inbraak in een kantoor. Vrijdagnacht is ingebroken in de' kan toren van de N.V. Arnhemsche Steen drukkerij aan de Pietgrachtstraat te Arn hem. Uit een kast is een geldkistje, waar in een duizend gulden zaten gestolen. Hoe wel de politie onmiddellijk een onderzoek heeft ingesteld, is het haar tot nu toe niet mogen gelukken, de dader(s) op te sporen. Kerkdiefstallen. Den laats ten tijd schijnen dieven hun slag te slaan in kerken van Nijmegen. In de St. Antoniuskerk aan de Groene traat werd een "offerblok gelicht en de inhoud meegenomen. In de St. Canisiuskerk werd ten nadeele van een kerkganger uit Boxmeer een actetasch met geld gestolen. Van de da ders nog geen spoor. De muzikant en zijn viool. Vrijdagnacht maakten te Arnhem twee musici een rijtoer per auto. Toen de rit om half vijf was geëindigd, vermiste een van de musici zijn viooll ter waarde van 300. Noch de chauffeur noch de beide musici, die onder den invloed van sterken drank verkeerden, konden eenige nadere ophelde ring geven. De politie stelt een onder zoek in. ■Een zonderling. Gisterenavond te kwart over acht zagen bewoners van de Breodestraat te Rotter dam, dat een man die later bleek te zijn de 60-jarige B. H. uit het raam klom van de derde verdieping van het logement, van B. en in het kozijn ging staan. De man, die allerlei vreemde toe ren uithaalde ging ten slotte aan een ijzeren haak hangen en bleef daar zoo eenige oogenblikken. In de Breedestraat verzamelden zich veel toeschouwers en vol spanning zag men toe hoe de gevel toerist op 20 Meter hoogte van den grond zonder eenigen steun dan de ijzeren haak, waaraan hij zich vasthield tusschen hemel en aarde zweefde. De man gaf spoedig teekenen van vermoeidheid en men dacht niet anders dan hem binnen enkele oogen blikken te pletter te zien vallen. Op dat oogenblik maakte zich de 35- jarige P. H. P„ verblijf houdend in het zelfde logement, uit den kring van toe schouwers los en hield zich gereed den man op te vangen. Enkele oogenblikken later kon deze zich niet meer houden en viel, doch P. schoot toe en ving hem op de schouders op. Beide mannen bleven en kele oogenblikken versuft liggen, maar de inmiddels ontboden geneeskundige dienst constateei-de, dat geen van beiden letsel had bekomen. Een brug vernield. Zaterdagavond is te Helmond aan de keersluis de brug, welke over het Eindho- vensche kanaal ligt, door een schip aan gevaren en vernield. Passage is geheel on mogelijk geworden. Om te Asten te komen, moeten autorijders tientallen kilometers omrijden. Het schip kreeg eenige schade. Radio voor de zieken. Als het eenige voordeel der radio was, dat zij in staat is het lot der zieken te ver lichten, had zij haar bestaansrecht reed3 ten overvloede bewezen. Het. aantal zieken huizen, waar een radio-installatie is aange legd, neemt dan ook steeds toe. Pas heeft de Nederlandsche Seintoestel- len Fabriek, N. S. F. Radio, te Hilversum, weer opdracht gekregen, het Algemeen Zie kenhuis te Heerenveen van radio te voor zien. In de verschillende zalen zullen te za- men 86 „geluidspunten", namelijk voor 67 hoofdtelefoons1 en 19 luidsprekers, worden aangebracht. Hierbij is ook voor het verplegend- en dienstpersoneel gezorgd, terwijl tevens de directie en de geneesheer op hun kamers kunnen hooren, welk programma den patiën ten en patiëntjes geboden wordt. „Msb." Malversaties bij een wonmgbouwvereeniging Te Monster (Z.-H.) had het gemeentebe stuur besloten, dat de Woningbouwvereeni- ging „De Goede Woning" de nieuwe wonin gen in het bijbehoorend dorp Terheyde zou bouwen. Een commissie, bestaande uit de heeren D. 0„ F. v. d. Iv. en Jac. v. d. E., die tevens leden van den gemeenteraad zijn, zou met de eigenaren der oude wonin gen onderhandelen over den aankoop van den grond. Yan de wed. B. hebben zij toen 52 aren gekocht voor 17.000. Toen latei- bleek, dat de woningbouwvereenighig niet meer dan 20 aren noodig had, hebben D. O. en J. F. v. d. K. zich het restje toegeëigend. Zij hebben het voorloopig contract tusschen de commissie en de wed. v. B. toen zoo Ia- ten veranderen, dat zij koopers werden van het terrein voor 17.000. Bij het afslui ten van de definitieve overeenkomst compa reerden O. en K. voor verkoopers aan de woningbouwvereeniging van 20 aren voor 17.000. Zij waren dus met gesloten beur zen eigenaars geworden van 32 aren. Het derde commissielid echter kreeg, daar hij bij het aflezen der koopacte den naam van de wed. B. niet hoorde, argwaan. Een onder zoek werd ingesteld, met het gevolg, dat bij de justitie een aanklacht is ingediend. O. en v. d. K„ die resp. voorzitter en vice- voorzittér van de woningbouwvereeniging waren, zijn uit hun bestuursfunctie ontzet. „Sta, of ik schiet". 't Gebeurde in de omgeving van Zwolle, vertelt de „Zwolsche Crt.", en het geval heeft wel eenigszins een komischen kant. De landheer had kapers op de kust ontdekt, in casu werden uit den boomgaard peren vermist. De pachter, stevige boer en een man van stavast, werd met de strooperij in kennis gesteld en samen legde men zich in hinderlaag om de ongenoode gasten op de daad zelve te betrappen. Zooals het echter op dit ondermaansche veelvuldig wordt ver toond, kwamen de langvingerige bezoekers thans niet opdagen. De pachter bedacht nu een middel om het kwaad te keeren. Wat stroo en een afgedragen pak, een hooge zij den pet en een paar klompen vormden sa men de bestancldeelen van den levenloozen wachter, die onder de vruchtboomen in een verdedigende houding werd opgesteld. Toen nu de avond was gedaald en de schildwacht in het schaarsche licht de allures leek aan te nemen van een strijdbaar held, kwamen daar bij den landheer twee mannen van het openbaar gezag. Zij hadden gehoord van de dieverij en zij noodigden den landheer uit met hen een ronde te doen over de bezit ting. En speurend ging in het donker heb oog van de politiemannen. Totdat plotse ling in het stille avonduur de krachtige stem van één van hen klonk: „Sta, of ik schiet". En dreigend was de loop van het doodelijk wapen op de levenloozs schild wacht gericht. Toen heeft in heb donker de landheer even onhoorbaar gelachen en de pachter genoot omdat zijn middel de proef had doorstaan. Vredespaleis. Het Vredespaleis, voor zoover niet in gebruik, is tot nadere aankondiging voor publieke bezichtiging opengesteld: op werk dagen van 1 tot 2 1/2 uur v.m. en op Zonda gen van 24 uur. Een Raadskelder te Maastricht. Naar gemeld wordt, bestaan er plannen om den kelder van het stadhuis te Maas tricht te veranderen in een soort Raads kelder, gelijk 's-Hertogenbosch er thans een heeft. ONGELUKKEN. SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE, VEERTIEN OPVARENDEN OMGEKOMEN. Spaansche bGot na aanvaring gezonken. Uit Grimsby wordt gemeld: Een aanva ring, waarbij* veertien menschen om het le ven zijn gekomen, heeft gisternacht op de Noordzee plaats gehad, nabij het Dov, sing-lichtschip, en wel tusschen de Engel sche sleepboot „King's Cross" uit Middles borough en het Spaansche stoomschii 1 „Ogono". Het Spaansche schip zonk onmid dellijk en veertien leden van zijn beman ning kwamen' in de golven om. Gistermid dag om halfdrie is de sleepboot met zwart averij te Grimsby binnengeloopen met tiei overlevenden van het Spaansche schip, ej het lijk van een Spaanschen matroos aai boord. Hoe de ramp plaats greep werd verteld door den tweeden stuurman van de „Ogo. no", den eenigen stuurman, die gered werd „Ik was op het moment van de ramp op de brug. Het was een donkere nacht en de zei was vrij hol. He zag de lichten van de' „King's Cross" toen dit schip nog vrij ven weg was. Twee maal liet ik de sirene loeien I maar ik zag al spoedig, dat het schip recht op ons af kwam. Wij trachtten nog eon hot sing te vermijden, maar het was al te laafci Daarna had alles zoo snel plaats-, dat hel 1 moeilijk is precies te zeggen wat er ge I beurde., In een paar minuten zonken we;1 het had geen doel te trachten booten uit t< zetten, want daarvoor was geen tijd. II waarschuwde den marconist S. O. S.-seinen uit te zenden en zag sommige leden on-zei1 bemanning in zee springen. Dat deed ooi ik en ik zag ook den kapitein in het water, Dat was de laatste keer, dat ik hem hel gezien. Allen gilden wij om het hardst, teneinde de aandacht te trekken. Na eenige minuten gezwommen te hebben zag ik een omge slagen boot drijven. Ik zwom er heen ei hield mij aan de kiel vast. Nog vier ledëi I der bemanning wist ik bij de boot te bren 1 gen. Zoo, half in het water en half op het j bootje, hebben wij ongeveer een uur ge zwalkt, toen de „King's Cross" ons oppik te. Een steward moet twee uur aan een stul mast in het water hebben rondgedobberd Toen wij opgepikt werden, waren onze ledematen verstijfd van kou". De kapitein van de sleepboot sliep tei tijde van de ramp en werd door den scho uit zijn kooi geworpen. De stuurman, die 0; de brug stond, verklaart de „Ogondo" nie gezien te hebben voordat hij op het schi[ zat en de aanvaring niet meer ie vermijden was. Aanvaring op de St. Laurenee=rivier. Minstens drie dooden. 1 Uit New-York wordt gemeld, dat op d( 1 St. J/aurence-rivier de motorboot van den tt Syracuse wonenden millionair, LeeVe, w 1 aanvaring is gekomen met een toeristen boot. De motoi'boot zonk terstond, waarbij 1 Leeve, zijn vrouw en de kapitein verdron ken. De zwaar beschadigde toeristenboot zonl1 kort daarop eveneens. Men gelooft echter, dat de 40 passagiers gered zijn. Drie passagiers van een motorboot verdronken. Jn de Alexandra-baai bij New-York it1 een renboot in aanvaring gekomen met een plezierjacht en onmiddellijk in de dieptë verdwenen. Naar verluidt zouden drie pas-1 sagïers van de renmotorboot verdronken I zijn. Ook de aangevaren boot zonk na eeni gen tijd, doch de opvarenden konden dooi toeschietende schepen worden gered. Drie vrouwen verdronken. Vrijdag zijn te Cuxhafen in de middag uren drie baadsters in zee verdronken, doordat zij in een diep gedeelte geraak ten. Alle terstond ondernomen reddings- 5 pogingen bleven vruchteloos. Ernstige ontploffing. Bij de brandende petroleumbron van Morenni had Zaterdagnacht opnieuw een ontploffing plaats, waardoor 15 arbeiders deels zeer zwaar, deels lichter gewond wer- den. De ontploffing had bij het graven vaa een nieuwe geul voor het blusschingswerl: 1 plaats door het ontbranden van gassen tea 1 gevolge van onvoorzichtig hanteeren van een lamp. Stuw in het Indus-dal doorgebroken. De Siyok-Stuw in de Indus-vallei, welke een waterma-ssa van honderd voet hoog te< genhield, is doorgebroken. De watermal sa's zijn heb da-1 ingestroomd en hebben overal verwoesting gezaaid. De autoriteien hebben de getroffen be volking hulp gezonden. Boschbrand in Amerika. Uit Seattle (Washington), wordt gemeld: In de buurt van de Canadeesche grens woe den geweldige boschbranden. Meer dan 2CH30 personen zijn bezig met het blussching* werk, velen zijn reeds overleden aan de Se' volgen der door hen opgeloopen brandwon den. •T=r-™i-r~ a

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6