KERKNIEUWS LUCHTVAART De wereldreis van de Zeppelin UIT DE OMGEVING UIT DE rijnstrefj; versum vestigde, in 1914 gekozen werd tot lid van den raad en in 1920 tot wethouder werd benoemd, welke functies hij tot 6 Maart 1922 bekleedde, op welken datum zijn benoeming tot burgemeester der ge meente volgde. Hij heeft in die jaren een periode van groei cn ontwikkeling der ge meente meegemaakt, als maar weinig ge meenten in ons land te zien geven. Bedroeg het getal inwoners bij zijn komst 31792, het was bij zijn benoeming tot burgemeester reeds geklommen tot ruim 40.000 en be droeg op 31 Juli van dit jaar 53.562. Als bewijs van dankbaarheid der ge meente, voor wat de heer Reymer voor haar deed, bood spr. hem een plaquette in brons van het nieuwe raadhuis. Tot slot richtte spr, een woord tot me vrouw Reymer, aan wier liefde en toewij ding hij hulde bracht. Namens de raadsfracties werd nog het woord gevoerd door de heeren Vlaanderen (Chr. Hist.), dr. Koopmans (R. K.), Meyer (S. D.), Kinderman (V. B.), Binnendijk (A. R.), Dekker (Chr. Arb. Partij) en Veen (Vrijz. Dem.). Nadat minister Reymer met enkele woorden de sprekers had beantwoord, bleef de raad nog even met zijn oud-voor zitter vertrouwelijk bijeen, waarna er ge legenheid bestond voor belangstellenden, om van den burgemeester afscheid te ne men. PROF. DR. J. TH. BEYSENS. Eervol ontslag als hoogleeraar te Utrecht. Het bestuur der St.. Radboudstichting te Utrecht heeft aan prof. dr. J. Th. Beysens, op diens verzoek met ingang van 1 Septem ber 1929, eervol ontslag verleend ais bijzon der hoogleeraar bij de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan de rijksuniversi teit te Utrecht, met dankbetuiging voor de langdurige en veelvuldige diensten door hem bewezen. UTRECHT'S DOMTOREN. De kosten der restauratie overschreden. Met de plechtige openstelling van den Domtoren in Januari van dit jaar werd het groote restauratiewerk, waaraan het rijk en de gemeente Utrecht gedurende bijna 30 jaren hun krachten hadden gewijd, zoo goed als afgesloten. Thans blijkt dat het in 1928 ter voltooiing beschikbaar gestelde bedrag a 712.000.niet voldoende is geweest om de restauratie te beëindigen. Blijkens het bericht van de commissie voor het herstel van den Domtoren zullen met de volledige afwerking van de restau ratie nog bedragen zijn gemoeid van 54.000 voor den onderdoorgang en van 10.000 voor de overige werkzaamheden in het geheel dus 64.000, van welk totaal bedrag naar raming circa 15.000 zal moe ten worden besteed voor den aankoop van materiaal, tegen 37.000 ongeveer aan ar beidsloon. Behalve een crediet van 64.000 vragen B. en W. een bedrag van 20.500 aan tot het aanleggen van een brandbluschinstal- latie in den toren, met dien verstande evenwel dat in de genoemde uitgaven door bet rijk voor de helft zal worden deelge nomen op denzelfden voet als voor de restauratie heeft gegolden. „Hbld." R. K. Volkspartij. Mr. Pius Arts gaat niet over naar de R. E. S. P. In een Vrijdagavond te Utrecht gehouden zeer matig bezochte vergadering van de af- deeling der R. K. V. P. heeft de voorzitter, tevens voorzitter van het hoofdbestuur, de heer W. C.Setteur, een rede gehouden, waar in hij yerklaarde dat bij de jongste verkie zingen de R.K.V.P. een forschen klap heeft gekregen. De partij voelt zich wel geslagen, doch niet verslagen en berichten, er op dui dend, dat de R.K.V.P. zal worden opgehe ven, noemde spr. zeer beslist onjuist. Op een tot den heer Setteur gerichte vraag of 't waar is dat de heer Pius Arts tot de R.K.S.P. is weergekeerd, antwoord de de heer Setteur met nadruk ontken nend. Op 8 September zal te Utrecht een Partij congres worden gehouden. GOUDEN PRIESTERFEEST MGR. DR. HENSEN. Pontificale H, Mis. Het mag wel een zeldzaam voorrecht heeten, zóó zijn 50-jarig priesterfeest te vieren. Een gouden priester jubileum in gezond heid te mogen herdenken, is op zichzelf een voorrecht, aan weinigen geschonken, doch het wordt tot een hooge, benijdens waardige zeldzaamheid, wanneer dat ge schiedt met al den luister, welke de hoog- waardigheidsbekleeders uit het bisdom aan die plechtigheid kunnen bijzetten. Zóó is het gouden priesterfeest van mgr. prof. dr. A. H. L. Hensen geworden, één grootsche hulde van het geheele Haar- lemsche diocees aan den man, die meer dan allen heeft bijgedragen tot de vorming van den Haarlemsohen clerus. Hoewel de eigenlijke herdenkingsdag op 17 Augustus viel, is het zeldzame jubileum Zondag gevierd. Te half elf droeg mgr. Hensen in de overvolle kerk van O. L. Vr. van Goeden Raad aan het Bezuidenhout in Den Haag een pontificale Hoogmis op als protonota- rius apostolicus a.i.p., in tegenwoordigheid van Z.D. H.den bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent, die in vol ornaat een bijzondere plechtigheid aan deze H. Mis verleende. Verder waren tegenwoordig de meeste kanunniken van het kathedraal kapittel van Haarlem met den vicaris-ge neraal aan het hoofd. Het was dan ook een eerbiedwaardige stoet, welke bij den aanvang van de H. Mis door het middenpad van de kerk naar vo ren schreed. Voorop de ceremoniarissen, de zeereerw. heer J. M. v. d. Tuijn, secre taris van het bisdom, en de weleerw. heer Th. Buis, kapelaan van de parochie. Dan de lagere assistenten, allen theologanten van het Groot Seminarie Warmond, en de hoogeerw. kanunniken in paarse toog met zwarte kap, deken H. Th. A. v. Dam van Den Haag, deken dr. G. C. v. Noort van Amsterdam, en dr. Th. M. Vlaming. Daarna in paarse toog en paarse mantel: mgr. C. de Gruyter, huisprelaat van Z.H. den Paus, mgr. H. J. M. Taskin, protonotarius en pre sident van het Groot-Seminarie, mgr. M. P. J. Möllman, protonotarius en vicaris- generaal van het bisdom, de diaken en subdiaken resp. pater A. I. Hensen, S. J., neef van den jubilaris, en L. de Jonge, S.J., beiden van het college te Den Haag, mgr. Hensen, de celebrant, gemijterd met den witten mijter van protonotarius, en ten slotte Z.D.H. de bisschop van Haarlem in vol ornaat met twee troondiakens, de ka nunniken plebaan L. Westei'woudt en re gent M. W. A. Wijtenburg van het Klein seminarie Hageveld te Heemstede. Mgr. Aengenent begaf zich naar den voor hem aan de Evangelie-zijde opgesla gen troon en de hooge geestelijkheid schaarde zich aan weerszijden van het al taar, waarna de even zeldzame als indruk wekkende plechtigheid aanving. Op het priesteikoor hadden nog plaats genomen prof. dr. J. Th. Beysens, eere kanunnik, mgr. Tli. M. P. Beklcérs van Voorschoten, pastoor L. J. Boogmans uit Haarlem, directeur van het bisschoppelijk museum, de beide Warmondsche hoog leeraren prof. P. G. Groenen en prof. W. Nolet, alsmede pastoor J. Postma van de parochie van O. L. Vr. v. Goeden Raad. Het zangkoor voerde behalve de Gre- gorïaansche gezangen van den 13en Zon dag na Pinksteren de Missa „O crux bene- dicta" uit van J. G. Meuerer, voor jon gens- en mannenkoor, behalve het Agnus Dei, dat genomen was uit de Missa „Lauda Sio-n" van Cuypers. Aan het einde van de Mis gaf mgr. Aen genent den bisschoppe li jk-en zegen en werd een aflaat van 50 dagen verleend aan alle aanwezigen onder, de gebruikelijke kerke lijke voorwaarden. Onder het zingen van het „Jubilate Deo" van Orl. Lassus, verlieten Z.D.H. de bisschop, celebrant en andere hooge gees telijken met assistenten het kerkgebouw. Receptie. Te half drie ving ten huize van mgr. Hensen aan het Bezuidenhout een druk bezochte receptie aan, waarbij tegenwoor dig waren mgr. Aengenent, bisschop van Haarlem, mgr. Taskin, plebaan Wester- woudt, regent Wijtenburg, dr. Vlaming, prof. Groenen, prof. Nolet, prof. Beysens, kolonel-aalmoezenier Evers, secretaris v. d. Tnyn, dr. Mollhuyzen, directeur -van de Koninkl. Bibliotheek te Den Haag en vele anderen. Toespraak van Z.D.H. mgr. Aengenent. Z.D.H. de bisschop van Haarlem sprak den jubilaris toe, het een groot voorrecht noemende, dat slechts aan weinigen te beurt valt, terug te mogen zien op 50 ja ren priesterleven. Het lange priesterleven van mgr. prof. dr. Hensen is niet- gegaan langs de gewone paden. Zielzorg hebt gij, aldus de bisschop, weinig gekend, slechts in de eerste jaren. God, die ook de Heer is der Wetenschap pen, heeft uitgekozen om uw priester leven te wijden aan de wetenschap en daarin zoudt gij Hem verheerlijken. Meer dan 40 jaren hebt gij de wetenschap ge diend, eerst aan het Groot-Seminarie, waar gij de Kerkelijke Geschiedenis do ceerde, daarna te Rome, toen wij n af moesten staan aan het vaderland en gij directeur werdt van het Ned. Historisch Instituut aldaar. Dat was een groote eer voor u, waarop gij vandaag met vreugde kunt neerzien; dat was ook een eer voor ons, uw mede broeders in het priesterschap, van wie de meesten uw leerlingen zijn geweest. Ook ik, aldus mgr. ben trotsch mij onder uw leerlingen te mogen rekenen. Wij zijn thans gekomen om u daarvoor dank te zeggen en tevens u te huldigen als geleerde. Wij danken u voor al hetgeen gij ons gedo ceerd hebt en voor de wijze waar op gij ons geleerd hebt de Kerkelijke Geschiede nis, zoowel lichte als donkere bladzijden, steeds zóó doceerende, dat onze liefde tot de Moederkerk steeds grooter werd. Ook wil ik u hulde brengen als oud collega op Warmond, die zoovele jaren niet u heb samengewerkt. Wij hebben gemeend u geen beter ge schenk te kunnen aanbieden dan een inge bonden lijst van al uw geschriften. Voor u zal deze lijst zijn een blijvende hulde en voor ons een blijvend aandenken, terwijl ook ons nageslacht daaruit zal kunnen zien wat mgr. Hensen is geweest. Mgr. wensöhte tenslotte den jubilaris, die ondanks zijn rimpels een nog jeugdige frischheid heeft bewaard, nog vele jaren toe. Dankwoord mgr. Hensen, Geroerd dankte mgr. Hensen den bis schop voor diens woorden, welke het beste bewijs waren voor de sympathie, welke hij van den bisschop mocht ondervinden. Gij zijt, aldus de jubilaris, eerst mijn leerling geweest, daarna mijn collega, en thans zijt gij mijn bisschop. Gij hebt mij nog vele jaren toegewenscht. Gaarne zal ik, als gij uw gouden feest moogt vieren, een der eersten zijn om u te huldigen, als deze wensch vervuld mag worden. Zich wendend tot mgr. Taskin, dankt hij ook hem, die eerst zijn leerling, daarna zijn chef is geweest, voor diens sympathie, daaruit blijkend, dat hij welwillend zijn Seminarie beschikbaar heeft gesteld om de feestviering voort te zetten. Dank werd door spr. ook gebracht aan zijn „geleerde familie", de professoren van het Groot-Seminarie te Warmond, aan prof. Beysens, plebaan Westerwoudt en vooral ook dr. Mollhuyzen en diens echt- genoote, van wien spr. steeds veel hulp heeft mogen ondervinden bij zijn weten- schappelijken arbeid en in wiens huiselij- ken kring hij veel vriendschap heeft ge- noten. Ook kolonel Evers werd in den kring betrokken. Spr. was er trotsch op zelfs een kolonel onder zijn leerlingen te mogen tel len. Dank werd tenslotte ook gebracht aan pastoor Postma, die zoo vriendelijk zijn kerk voor de feestviering leende. Behalve de reeds genoemden deden nog zeer velen van hun belangstelling blijken, waarvan wij noemen: minister mr. dr. Deckers, oud-minister Aalberse, oud-mi nister Waszink, majoor-aalmoezenier Noordman, pater Borret S.J., dr. G. J. Hoogewerff, de tegenwoordige directeur van het Ned. Historisch Instituut te Ro me, opvolger van mgr. Hensen, de archi tecten Kropholler en Jan Stuyt en vele anderen. In den laten namiddag begaven mgr. Hensen en vele geestelijken, die hem dezen dag waren komen gelukwensohen, naar het Groot-Seminarie te Warmond, waar den jubilaris een diner werd aangeboden. Aa-n dit diner zaten mede aan mgr. Aengenent, de meeste leden van het ka thedraal kapittel, de praeses en de profes soren van het Groot-Seminarie. Een intieme plechtigheid. Daar de eigenlijke dag van mgr. Hen- sen's gouden priesterfeest op Zaterdag viel, kon het niet anders of ook dezen dag kon niet geheel onopgemerkt voorbij gaan. Eiken morgen om half zeven reeds leest Mgr. een H. Mis voor de zusters van de Diertstichting aan het Bezuidenhout, maar Zaterdagmorgen was deze H. Mis op 8 uur gezet en droeg deze plechtigheid wel een intiem, maar toch een feestelijk ka rakter. Per auto werd Mgr. Hensen van zijn woning gehaald en door de zusters met een welkomstlied verwelkomd. Om 8 uur droeg mgr. in de feesbelyk versierde kapel een plechtige gezongen H. Mis op, waarbij de zusters het koor vormden. Aan het slot zongen de zusters op een ontroerende wijze het vierstemmig „Haec Dies". Na de H. Mis had de officieele viering plaats in een der versierde zalen van dé Diertstichting, waarbij alle zusters en inwonende dames aanwezig waren. -Een van de zusters reciteerde hierbij een ge dicht op den gouden jubilaris, welke lof zang door haar zelf vervaardigd was. Namens de zusters bood daarop de Moeder mgr. Hensen, die zooals men weet als „proton'riarius apostolicus" mag pon- tificeeren, een fraaie mijter aan. Hierop nam mgr. Hensen het woord en dankte op de allereerste plaats O. L. Heer voor de bijzondere genade hem verleend in deze 50 priesterjaijen en de groote gunst dat hij niet zoovele anderen was uitverko ren om dit feest op zulk een wijze te mo gen vieren. Hij had er gaarne in toege stemd dezen eigenlijken feestdag in deze kloosterlijke omgeving, waar hij iederen morgen de H. Mis opdroeg, te mogen vie ren. Want deze intimiteit was hem lief. Hij wilde wel erkfynen, dat het eiken dag een offertje voor hem was, om des morgens half zeven reeds te lezen voor de zusters, maar hij wist dat de zusters dit wenschten om zoo vroeg mogelijk te krui nen uitvliegen naar hun zieken, en daar voor bracht hij het offertje gaarne. Hij bracht dank aan de zusters voor de vrien delijke wijze waarop hij hier altijd ontvan gen werd, maar vooral voor de wijze, waar op zij dezen morgen van dezen mooien dag voor hem tot een onvergetelijken hadden gemaakt. Hierna ging mgr. Hensen terug naar zijn woning, die intusschen reeds in een bloe mentuin herschapen was. Ook de telegramjongens hadden maar werk naar liet Bezuidenhout te rijden. Van heinde en ver, van Katholieken en niet- Katholieken kwamen de bewijzen in aller lei vorm, van hartelijke deelneming met dit gouden priesterfeest van den geleerden priester. TE TOKIO AANGEKOMEN. Een vlotte landing op het vliegveld. Naar uit Tokio via New-York gemeld wordt, is het luchtschip „Graf Zeppelin" hedenmorgen even vóór 3 uur (Am. Tijd) boven Tokio aangekomen. Uit Moskou wordt gemeld, dat het draadloos station te WLadiwostok mede deelt, dat de „Graf Zeppelin" te half negen (M. E. T.) Tokio naderde en in een wijden boog over de Japansche hoofdstad vloog. Ue straten van Tokio zijn feestelijk ver sierd en naast de Japansche vlag ziet men op vele plaatsen de Duitsche rijks vlag. In de straten heerscht groote druk te en het luchtschip werd bij zijn verschij nen luide toegejuicht. Vooral voor de Duitsche ambassade had zich een groote menigte verzameld. Te 8.50 (M. E. T.) ver scheen het luchtschip boven de luchtha ven Kasumi Gaura waar de landingsman schappen gereed stonden. Ook hier werd de „Graf Zeppelin" door een juichende me nigte begroet. Naar verluidt zal de „Graf Zeppelin" 4 a 5 dagen in Tokio blijven. Nader wordt nog uit Tokio gemeld: Twintig minuten na aankomst boven het vliegveld Kasumi Gaura bij Tokio is de „Graf Zeppelin" vlot geland. Onder lei ding van den commandant van het. vlieg veld admiraal Pedahara was het lucht schip spoedig door de Japansche man schappen in de hal gebra-cht. AMERIKA TREFT VOORBEREIDINGEN. Uit Washington wordt gemelde De chef van de Amerikaansche vloot, Charles F. Hughe-s, heeft medegedeeld, dat de marine der Vereenigde Staten alle mo gelijke maatregelen getroffen heeft om met de „Graf Zeppelin" tijdens de vlucht naar het Verre Oosten en over don Stillen Oceaan in draadlooze verbinding te staan. Het Amerikaansche radiostation te Peipine is aangewezen zoo spoedig mogelijk ver binding met het luchtschip tot stand te brengen en Dr. Ecke-ner in alles van dienst te zijn. Vijftig schepen van de. Amerikaan sche vloot, welke zich in de Aziatische wa teren, voornamelijk te Tschifu bevinden, zijn verder aangewezen om aan het lucht schip inlichtingen te geven. Het observa- tiestation te Manilla zal geregeld draad loos weerberichten aan de „Graf Zeppelin" overbrengen. TOKIO, 19 Aug. (V. D.). Tengevolge van den sterken wind duurde het nog eeni- gen tijd, voordat, de „Graf Zeppelin" defi nitief op 't vliegterrein Kasumi Gaura ste vig en wel gemeerd lag en in de hal kon worden getrokken. Toen het zoover was, was het 10.40 uur (M. E. T.). of 18.40 uur Japansche tijd, dus bijna 7 uur 's avonds. Dit late uur maakte het ook mogelijk, dat de menigte, die de landing bijwoonde zoo ontzaggelijk groot was. HILLEG0M. Opgedragen. Aan de firma F. Kok, electricien alhier, is als laagste inschrijf- ster opgedragen de aanleg van electrisch licht in de 3 parochiale scholen aan de Mariasiraat. Aan de firma Joh. Seijsener Gzn al hier is opgedragen het bouwen vau de villa „Bloemlust" aan de Weeresteinstraat-, voor rekening van den heer H. de Groot. Aan den heer A. Leliveld alhier is opgedragen het ver- en bijbouwen der villa „Casa Cara" aan de Wilhelmina- laan met bijkomende werken, voor reke ning van den EdelAchtb. Heer Burge meester Mr. D. F. Pont-. Het verbouwen der villa „Weere- steijn" aan de Weersteijnstraat, voor re kening van den heer H. Hopmaan, is op gedragen aan de firma J. v. d. Bosch en Zn. Aan dezelfde firma is opgedragen het bouwen van een burgerwoonhuis met Bloembollenschuur aan de Meerstraat, voot rekening van Gebrs. van Dongen te Haarlemmermeer, alsmede het bouwen van een privé-kantoor en bijkomende werken aan de Weeresteinstraat, voor rekening van den heer B. Rijnveld. Hill. Harmonie-Kapel. Tot directeur van dit muziekkorps is benoemd de. heer J. Noordanus te Leiden. De heer J. D. Schouten heeft wegens hoogen leeftijd be dankt. De heer Schouten, die 35 jaar het Directeurschap bekleedde, zal in het najaar op grootsche wijze worden ge huldigd. KATWIJK AAM DEN RIJN Botsing. Een auto, no. 62720 H, wilde, komende uit Molentuinweg en gaande rich ting Katwijk aan den Rijn, de tram, die uit het dorp kwam, te vlug af wezen en stak nog even de rails over, toen de tram al midden op den weg was. De auto kreeg een flinke duw, waardoor spatbord, num merbord enz. werden 'beschadigd. De in zittenden kwamen er met den schrik af. De schuld was bij den bestuurder, die tijdig de tram kon zien aankomen. Te haastige spoed! Zandruiter. Het zoontje van v. d. V. viel buiten het dorp van een paard af en bleef bewusteloos liggen. Dr. H. pas seerde juist per auto. Hij nam hem mee en werd thuis in behandeling genomen, om later naar z'n ouders te worden ge bracht. Nog te jong om paard te rijden! L5SSE. Deodelijk ongeluk. Een kind overreden. Gistermorgen tegen 12 uur had. alhier een droevig auto-ongeluk met doodelijken afloop plaats. Het ongeveer 5-jarig doch tertje van den werkman H. v. Leeuwen, wonende in de Veldstraat alhier, kwam de poort van Camminga en Co. aan den Hee- renweg uitgeloopen, toen juist een luxe auto passeerde alwaar het kind onder ge raakte. Het kreeg een der wielen over zich heen. Onmiddellijk werd het kind naar dr. Blok vervoerd, die echter slechts deu dood kon constateeren. Den chauffeur treft geen schuld. Voor de nieuwe kerk. Gisteren hield pastoor S-entenie onder alle H. Missen een liefdadigheidspredikatie voor zijn te bou wen kerk enz. in de nieuwe parochie aan deBeekbrug. De hierna gehouden collecte bracht 1460 op. Een mooi bedrag Personalia. Onze plaatsgenoote mej. A, Visser is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot onderwijzeres te Waarde (Zeeland). G e b o r e n: Willem z. van C. Trommel en M. van Groen. Abram z. v. A. Kop penaal en T. J. Overweel. Jacobus Jo hannes z. van J. Waasdorp en A. A. Mol ken-boer. Ondertrouwd: H. van Lokeren Campagne en C. M. Sobels. D. Zirkzee en J. B. Griffioen. Gehuwd: N. Kieft en M. E. Potman. RIJNSATERWOUDE. Aanbesteding. Op Zaterdag 17 Aug. hield het Departement Rijnsaterwoude c.a. van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een openbare aanbesteding tot het ophoogen en verharden van een par keerterrein voor auto's, gelegen achter het Nutsgebouw. De navolgende inschrijvingsbiljetten .waren ingekomen: Agenda LEIDEN. Woensdag, ..De Hanze", In den Vergulde Turk, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de apotheken wordt van Maandag 19 tt en met Zondag 25 Aug. waargen ome door, de apotheek van den heer O. J D u y s t e r, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. 1. O. A. Blijlev-en te Ter Aar vooi f 1530 2. D. van Schagen te Rijnsatei woude voor f 1913.50; 3. A. Hogenfeoom t Oude-Wetering (Leimuiden) voor f 3200. De gunning werd door het bestuur vooi loopig aangehouden, VOORSCHOTEN. Volkszang. Vrijdagavond j.l. werd si hier de nieuwe muziektent in het Burgj meester Vernèdepark voor de eerste maa in gebruik genomen. Ouder leiding van dei heer P. C. Poortman zong het Poortman! Volkszangkoor verschillende liederen ui den zangbundel: „Kim je nog zingen, zin dan mee", ..Nederl. Volksliederenboek I o II", „Van alles wat I" en Zoo zingt Hol land", om aldus propaganda te voeren voo het goede lied. Groot was de belangstel ling van heb publiek en dapper zong ruei mede. Aan het einde van dezen propagan da-avond sprak de edelachtbare heer I Vernède, burgemeester, een woord vai dank tot den leider van dit zangkoor e sprak de hoop uit dat het resultaat va dezen avond goed mocht zijn. WARMOND. Journalistiek bezoek. Een 150-tal jour nalisben, werkzaam bij de Herstelconfer-en tie te den Haag, brachten gisteren een be zoek aa-n „Meerrust", waar hun een iunc werd aangeboden. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7.30 i 1. Mededeelingen. 2. Beslissing versma ling stoep voor het raadhuis. 3. Verorde nirjg niet uitvliegend pluimgedierte- 4. Vei zoek subsidie Harmonievereeniging. 5. Vei zoek subsidie Oranjevereeniging. 6. Vei zoek J. C. Westgeest om verhooging de vergoeding voor de noodslachtplaats. 1 Aanschaffing brandbluschmateriaal. f Aanvulling contract betreffende stroomvei bruik Gem. El. Bedrijf. 9. Verkoop inschrij ving grootboek N.W.S. 10. Verzoek aai brenging lichtpunt Akkerlustlaan. 11. Vet goeding art. lOl'L.O.-wet 1920. 12. Wijzigiu begrooting dienst 1929. Aan wie de schuld. Vrij dagavond raakte de,door den heer de V. bestuurd auto in botsing met een transportrijwif van den vischkoopman K. uit Schevenin gen. Van het rijwiel werd het voorste g< doeite ernstig beschadigd. De partijen giL' ven elkaar de schuld. De politie stelt eel ter een onderzoek in. De kanton-rechter i Delft zal -betreffende de schuldvraag wi uitspraak doen. BODEGRAVEN. De groote Kaasdag en' Landbouw» Openluchtspel. De groot opgezette plannen van d groote kaastentoonstelling, kaasdag e landbouw-openluchtspel te Bodegraven b« j loven succes te zullen hebben. Voor den Kaasdag zijn heden reeds 1 inschrijvingen, elk van verschillende ni brieken en voor de Kaastenboonsbellin ook reeds plan. 70 inschrijvingen, even eens van verschillende rubrieken, zooda thans reeds vaststaat, dat ongeveer 30 inzendingen zullen plaats vinden, onge i acht de massale inzending van de plaat j selijke vereenigiog van kaashandelaren. De aanvragen voor het huren van stand! op de tentoonstelling waar op smaal volle wijze zullen worden getoond, allerle zaken, als de nieuwste landbouw- en zui vel-werktuigen, veevoederartikelen, auto mobielen, zaaizaden» kunstmeststoffen, eni nemen zóó toe, dat heel spoedig gee: ruimte meer beschikbaar zal zijn. Een firma in kunstmest zal waarschijn - lijk met eene geheele boerderij komen. Voor het Landbouw-Openluchtspel word een groot „stadion" gebouwd van 3000 zit plaatsen. Aan dit spel werken mede ruim 20 personen, allen gecostumeerd, terwijl fran versierde voertuigen uit alle tijden lifl Spel zullen opluisteren; muziek zal alle verlevendigen. De indeeling van de dagen is als volgt Maandag, 9 September, ongeveer hal vier, samenkomst van de afgevaardigde: in het ruime, nieuwgebouwde BeursgJ bouw, waar de voorzitter van de afdee ling Bodegraven en Omstreken het wel j komst-woord zal uitspreken. Vier uur, op het Gemeentehuis, offici eele ontvangst van Hoofdbestuur en a! gevaardigden door het Gemeentebestuui Ongeveer vijf uur: Opening van de Tec toonstelling en bezichtiging daarvan. Te gen den avond diner in Hotel Van Haal ten, het Hoofdbestuur aangeboden doe het Gemeentebestuur, waarbij zich, tegei betaling van f 3 per couvert, buiten d dranken, kunnen aansluiten afgevaardig den, leden van comité's, commissies, en: Middenst-andsvereenigingen organiseert een Winkelweek, zoodat de versierde eti lages een ongewoon aardige en gezellif tint aan alles zullen geven. Dinsdag, 20 September, om half neg# aanvang van de wereldbekende markt vooi volvette Goudakaas, interessant vofll IC iederen vreemdeling; de markt duurt td ongeveer elf uur, doch is omstreeks ti« I uur over het hoogtepunt heen. Om elf uur de Algemeene Vergaderiü in de mooie, rustige zaal van Hotel Rossum. Drie uur aanvang van het Op» luchtspel, hetwelk tot ongeveer zes u2 duurt. Des avonds Bioscoop op de marü I 2—1 I

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2