EET MEER (IKKOLADE KEEPEN WERKTIJDENBESLUIT WINKELS. VOOR DE VOORNAAMSTE BEPALINGEN. In verband met artikel 47 der Arbeids wet 1019, luidende,, dat bij algemeenen maatregel van bestuur bepalingen worden vastgesteld ten aanzien van de arbeids- en rusttijden van arbeiders in winkels en het geen daarbij in acht moet worden geno men, is verschenen het Kon. Besluit van 13 Juni 1929, staatsblad No. 313, welk besluit kan worden aangehaald onder den titel „Werktijdenbesluit voor Winkels". Wordt dit besluit nader bezien San ziet men dat arbeiders, ook jeugdige personen, in winkels arbeid mogen verrichten ten hoogste 9 1 f2 uur per dag en 53 uur per week. Voor fabrieken en werkplaatsen is de arbeidsduur hoogstens S 1/2 uur per dag en 4S uur per week, behoudens dan verschillende gevallen, dat langer arbeid mogelijk is. Verricht een arbeider in een winkel ar beid dan moet deze een wekelijkschc onaf gebroken rusttijd hebben van minstens 32 uren. Bovendien moet die arbeider een maal in. de week vrij zijn vóór of na des middags 1 uur. Wordt de wekelijksche rusttijd genomen in aansluiting op den vrijen middag, dan moet minstens 41 uur worden vrijgegeven. •Deze rusttijd moet voor mannen of vrou wen, die op Zondag arbeid verrichten, min stens eenmaal in drie achtereenvolgende weken op Zondag vallen. Mogen in. fabrieken of werkplaatsen ar beiders in 't algemeen geen arbeid ver richten tusschen 's avonds 6 uur en 's mor gens 7 uur, is voor winkels bepaald', dat xulks verboden is t-ussohen '*s avonds 10 1/2 unr en 's morgens 6 uur. Geldt- in een ge meente echter een win k el sl u itin g-s verorde - ning. dan- mag geen arbeid worden verricht tusschen een 1/2 uur na d-att sluitingsuur en 6 uur voormiddags en in geen geval na 11 uur des namiddags. Op Zaterdag (en nog enkele bijzondere dagen) benevens op werkdagen van 25 No vember t.m 5 December en IS t.m. 24 De cember, mag in afwijking van den arbeids dag van 9 1/2 uur, door mannen en vrouwen in winkels 11 uur per dag arbeid verricht worden en- gedurende de bovenvermelde tij den van Stt. Nieolaas en Kerstmisdrukte bovendien in de week een grooter aantal uren, namelijk ten hoogste 62 worden ge werkt. Waar hier alleen over mannen en vrou wen gesproken wordt, vallen jeugdige personen hier buiten. Voor hen blijft dus steeds gelden 9 1/2 uur per dag -en. 53 uur per week. Tevens zij opgemerkt in dit ver band, dat jeugdige personen op Zondag nimmer en op andere dagen geen arbeid mogen verrichten tusschen 9 uur nam. en 8 uur voorrn. Deze verbodsbepaling staat niet in- het Kon. Besluit doch in de Wet zelf. Voorts is bepaald, dat mannen en vrou wen (voor jeugdige personen geldt natuur lijk weer een andere regeling) tusschen einde van den arbeid en- aanvang van den arbeid op den volgenden d'ag, een' onafge broken rusttijd moeten. hebben van ten. minste elf uur. De arbeidstijd van iederen arbeider, moet- wanneer hij meer dan 6 uur arbeid in een winkel verricht, telkens na ten hoogste 5 1/2 uur arbeid worden afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van minstens een 1/2 uur. Eindigt de arbeidstijd echter la ter dan- 6 uur nam. dan moet een der rust tijden minstens 11/2 uur bedragen en gele gen zijn tusschen- 111/2 uur voorm. en 3 1/2 uur nam-, tenzij de arbeid na 12 uur des middags is aangevangen. Zooa-ls bekend zal zijn, moet in fabrie ken of werkplaatsen, na 4 1/2 uur arbeid, minstens een onafgebroken rust van een half uur worden gegeven. Evenals dit voor fabrieken en werkplaat sen is bepaald, kan het districtshoofd der Arbeidsinspectie eischen, dat een langere •rusttijd moet worden verstrekt, of dat meerdere rusttijden van een half uur moe ten worden gegeven. Opgemerkt zij hierbij, dat rusttijden van minder dan een kwar tier niet als zoodanig worden, aangemerkt en dat een arbeider gedurende de rusttij den niet mag verblijven op een plaats waar de bedrijfsarbeid wordt uitgeoefend. Indien in een winkel een opee ahooping van werk voorkomt of zich bijzondere om standigheden voordoen, kan het districts hoofd of, in beroep, de Minister, toestaan, dat langer arbeid wordt verricht, dat- ook arbeid mag worden verricht tusschen 10 1/2 uur nam. en 6 uur voorm., en dat geen we kelijksche rusttijd wordt genomen, onder de restrictie dat jeugiidge personen van 16 jaar en ouder niet langer arbeid mogen verrichten dan 10 uur per dag en 55 uur per week en mannen of vrouwen niet lan ger dan elf uur per dag en 62 uur per week. Voor het barbiers- of kappersbedrijf «ijm nog enkele afzonderlijke bepalingen- in het leven geroepen. Een man (dus niet een jeugdig persoon) mag er arbeid ver richten' tusschen, 6 uur voorm. en 11 nam. op Zaterdag en nog enkele bijzondere da gen en wel gedurende hoogstens 12 uur per dag mits gehouden- wordt aan- het vaste aantal uren per week 53 uur, en hij na 5 uur arbeid minstens een -half uur rust krijgt. Ten- behoeve van -tooneelvoorstellin gen mag door mannen en vrouwen steeds tot 11 uut 's avonds gewerkt worden. Eveneens mag er arbeid verricht worden tot 11 uur 's avonds bestaande uit reiniging der -lokalen, mits in de onderneming geen anderen arbeid wordt verricht. Ten slotte zij nog opgemerkt, dat dat werktijdenbesluit voor winkels onder meer niet va-n toepassing is op: le. Personen, die aan het hoofd staan van een winkel of een afdeeling daarvan en uitsluitend of in hoofdzaak met de lei ding belast zijn; 2e. den chef de bureau, het hoofd van de administratie, den hoofdboekhouder en den afdeelingschef, voor zooveel zij aan het hoofd staan en leiding geven 3e. den magazijnmeester en expeditie chef, indien zij een toezichthoudende functie hebben. Dit Werktijdenbesluit treedt 1 Januari 1930 in werking. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Vader met vijf kinderen door een autobus aangereden. Een meisje gedood. Gisterenmiddag te ongeveer half zes is op den weg naar Wijk aan Zee een ernstig verkeersongeval gebeurd, dat aan een 8-jarig meisje het leven heeft ge>ost. De heer P. Henneman, gemeenitebode van Heemskerk, begaf zich met een transport- driewieler komende van de badplaats naar Beverwijk. In den 'bak van dit rijwiel hadden vijf van zijn kinderen plaats geno men. Door tot nog toe onbekende oor zaak werd het rijwiel aangereden door een passeerende autobus van den ondernemer L. De -gevolgen van de aanrijding waren zeer ernstig. Het rijwiel sloeg om, waarbij de berijder en de kinderen tegen den -grond werden geslagen. Een der meisjes, het 8-jarig dochtertje van ;den heer H. bleek zoo ernstig te zijn gewond, dat het kort na de botsing aan de gevolgen over leed. Haar zusjes werden licht gekwetst. De ongelukkige vader, die voor zijn oogen het kind zag overlijden, lag op den weg met een gebroken sleutelbeen. Het ongeval veroorzaakte groote ont steltenis. De deelneming was algemeen. De vader werd naar het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Het lijk van 'het meisje is door de politie in beslag genomen. De andere kinderen werden naar hun woning te Heemskerk overgebracht, waar inmiddels aan de moe der de verpletterende tijding was meege deeld. Het ongeluk zou aan te groote snelheid van de autobus te wijten ziju. TJio het onderzoek kwam vast te staan, dat de remmen van het voertuig in orde waren. De bus is in beslag genomen. Onder een auto. Een 3-jarig zoontje der familie Z. te Simpel veld geraakte, toen het op straat speelde onder een auto, van R. In zorg- wekkenden toestand werd de kleine naar het ziekenhuis gebracht. Het doodelijk ongeval te Rotter dam. De dame, die gisterenmorgen op den Dordtschen straatweg te Rotterdam door een motortram is aangereden en in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de be komen verwondingen is overleden, is nader gebleken te zijn de 41-jarige mej. 0. L. uit Kinderdijk. Auto met Nederlanders veronge lukt Alle inzittenden gewond. Uit Spa wordt gemeld, dat een auto met vier Nederlandsche toeristen, wier namen nog onbekend zijn, in de sloot langs den weg is gereden en omgeslagen. Alle passa giers werden gewond en naar het Roode Kruis-instituut te Spa overgebracht. Overreden. Maandagavond werd de 74-jarig vrouw de K., op den Broekhovenschen weg te Til burg bij het oversteken van den rijweg door een vrachtauto overreden. Met een gebroken arm en been en inwen dige kneuzingen is zij naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is ernstig. Aangereden. Op den Rijksstraatweg in Haarlem-Noord is Maandagavond omstreeks 6 uur een der tienjarige jongen, die daar op de fiets reed, door een auto aangereden- Hij werd zwaar gewond en in levensgevaarlijken t-oestand naar de Maria stichting te Haarlem overge bracht. Operatief ingrijpen bleek daar nood zakelijk, daar een nier gescheurd bleek te zijn, welke onmiddellijk weggenomen moest worden. Heimachine gevallen. Twee arbeiders gewond. Reeds geruimen tijd is men aan de Maashaven te Rotterdam bezig met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van een graansilo ten behoeve van de N. V. Graan Silo Maatschappij, op een terrein gelegen naast het bestaande ge bouw van deze maatschappij. Men is be gonnen met het vervaardigen van de noo- dige betonnen heipalen en sedert ecnige weken worden deze met behulp van twee Morrison stoomheimachines in den grond geslagen. Gisterenavond omstreeks 7 uur is met een van de machines een ernstig ongeval gebeurd. Arbeiders hadden op een lorrie een betonnen heipaal aange voerd en deze zou verder door de Morrison getrijsd worden. Terwijl men hiermede bezig was, is de balk achter een stuk rail, dat men niet had opgemerkt, bïijven ha ken. De heimachine trok daardoor zich zelf uit het evenwicht en viel met luid geraas omver. Arbeiders, die om de ma chine heenstonden, zagen het ongeval aan komen en riepen hun medearbeiders toe zich uit de voeten te maken. Velen kon den daaraan aanstonds gevolg geven, doch twee anderen de 24-jarige P. v. H. uit Schiedam en de 27-jarige 0. v. Z. uit Vlaardingen, die op de machine zelf ston den, kwamen in moeilijkheden. Wanneer zij van de machine afsprongen in de rich ting waarin deze viel dreigden zij verplet terd te worden, terwijl overal elders de reeds geheide betonnen palen uit den grond staken, zoodat zij hier leelijk op te recht zouden zijn gekomen. Een van hen, P. v. H. uit Sïïhiedam, is op het laatste oogenfolik, voordat de machine op den grond terecht kwam, er af gesprongen. Hij heeft zijn rechter pols gewond en klaagde over pijn in de heup. De tweede, 0. v. Z., nit Vlaardingen, is door de valiende ma chine getroffen; hij heeft een ernstige wond aan het achterhoofd en inwendige kneuzingen opgeloopen. De Gem. Genees kundige Dienst heeft de beide slachtoffers naar heb ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter verpleging zijn op genomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. 'S morgens om 11 en "s middags om A uur» wanneer c/e maag l néémt de artj N.V.HQLLANDSCH ZWITSERSCHE CHQCOLADE-EABRiEK De gevallen machine is vrijwel geheel vernield, zoodat de materieels schade aan zienlijk is. Nog gisterenavond is men met het opruimingswerk begonnen. Direct na dat heb ongeval gebeurd was, heeft .de politie een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden, waaronder de machine is gevallen. Verdronken. Gistermorgen, toen te Arnhem een sleep door de Rijnbrug voer, is op de sleepboot oen dekknecht, die een tros losgooide, over boord geslagen. Hij kon niet zwemmen en verdween in de diepte. Hoewel de schipper dadelijk pogingen tot redding aanwendde is men er niet in geslaagd om hem boven te brengen. Uit Prinoenliagen wordt ons gemeld: Gisteravond is dë 26-jarige machinist Nieuwenhuizen bij het zwemmen alhier verdronken. Bloedvergiftiging. Te Groningen is Maandag in het Aca demisch Ziekenhuis overleden de 15-jarige W. Smit, te Sappemeer, tengevolge van bloedvergiftiging, een paar dagen tevoren ontstaan door het openkrabben van een puistje in het aangezicht. Ontploffing in een fabriek. Achter de fabriek van smeedijzeren wer ken van de firma De Groot en Koppens aan de Haven te Heemstede is gisteren morgen om elf uur een apparaat voor het zuiveren van lucht, dat boven een grooten acetyleenketel was geplaatst, met een ge weldigen slag ontploft. Het toestel werd geheel vernield, terwijl in de omgeving geen ruit heel bleef., Van de tien arbeiders, die aan het werk waren, kreeg niemand eenig letsel. Door een stier aangevallen. Toen de veehandelaar J. de L. te Win terswijk zich in een weide bevond, werd hij plotseling door een stier aangevallen, die hem dusdanig bewerkte, dat hij eenige ribben brak. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. Trap van een paard. Maandagmiddag is bij het uitspannen van een paard, een kïndbouwersknecht te Nieuwer-Amstel door het onrustig gewor den dier tegen het hoofd getrapt. Be man is met een ernstige schedelbreuk in een der Amsterdamscke ziekenhuizen opgeno men. Een brug ingestort onder het gewicht van een vrachtauto met cadavers. Een der vrachtauto's van het overlaad- station der Thermo Chemische fabrieken te Nijverdal, waarmede de cadavers van gestorven vee worden weggehaald, passeer de tegen den avond de vlotbrug over 't Overijsselsche kanaal in den straatweg van Hellend-oom naar Den Ham. Toen deze auto op het midden van de brug gekomen was, bezweek deze, met het gevolg, dat de zware auto met het achterste gedeelte in het kanaal terecht kwam. De bestuur der wist, door er bijtijds uit te springen, zioh t;e redden. Met man en macht toog men aan den arbeid om de auto op het droge te brengen, wat tegen 1 uur ;s nachts pas gelukte. Daar de auto nog al bescha digd was, moest zij op sleeptouw naar Nijverdal gebracht worden. De vlotbrug zit geheel onder water, zoodat het ver keer door het kanaal, zoowel als over de zen straatweg, gestremd is. Ten gerieve van voetgangers en wielrijders is een noodbrug gelegd. &cf z b a m t e n Te Rotterdam De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst van Rotterdam melclt: In de week van 6 tot en met 12 Augus tus deden zich 24 nieuwe gevallen van alastrim voor in de stad. Hiervan waren er 14 in reeds te voren besmette gezin nen, terwijl in 8 tevoren niet besmette gezinnen 10 gevallen voorkwamen. Volgens mededeeling van den Genees heer-Directeur van het ziekenhuis aan den Coolsingel zijn in deze period 21 zusters, 1 dienstbode en 10 kinderen in dit zieken huis ziek geworden. In het hulpziekenhuis aan de Hildegardisstraat bevinden zich thans 11 alastrim-patiënten. De ziekte breidt zich in de stad uit ook buiben Spangen, waar evenwel nog de meeste gevallen voorkomen. Een ziektegeval in Amersfoort. Naar wij vernemen heeft zich te Amers foort. een geval voorgedaan van alastrim. Dit geval doet zich voor bij een 27- jarige gehuwde vrouw in de Aldegonda- st.raat, die eenigen tijd geleden in Rotter dam vertoefd heeft. De ontsmettingsdienst te Amersfoort heeft het geval in behan deling genomen. Noch bij den echtgenoot, noch bij de twee jeugdige kinderen heb ben zich totnogtoe sporen van deze be smettelijke ziekte voorgedaan. Te Weesp. Het. derde geval van alastrim in 't Gein te Weesp, n.l. bij een kind uit 't be smette gezin is geconstateerd. Een geval van Tetanus. Een Hongaarsch meisje ov erlede n.. Te Heemstede trapte eenige weken gele den een tienjarig Hongaarsch meisje in een spijker. Langzamerhand genas de wond, totdat zich dezer dagen plotseling zooge naamde stijfkramp voordeed. Het meisje moest onmiddellijk naar heb ziekenhuis te Haarlem worden overgebracht, waar het thans is overleden. De doktoren hebben bij liaar geconstateerd een geval van tetanus, een ziekte, welke vooral bij den wereldoor log bekend is geworden. HET DRAMA TE KIJKDUIN. Begrafenis van den politieagent. De teraardebestelling van den politie agent Karei Uittien, die Zondagmiddag in zee bij Kijkduin bij de pogingen tot redding van een in nood verkeerende baad ster het leven verloor, zal Woensdagmid dag op kosten van de gemeente en met korpseer plaats hebben. Het politiemuziek- korps zal den rouwstoet, die te 12 uur van het woonhuis van heb slachtoffer, Ribesstraat 132 naar Nieuw Eik en Dui nen vertrekt met treurmuziek begeleiden. Behalve de vertegenwoordigers en een groot aantal agenten van de Haagsche politie worden deputaties van de politie uit andere plaatsen, o.a. Amsterdam, ver wacht. DE MOORD TE WADDINXVEEN. De arbeider A. K. te Waddinxveen, die Zaterdagavond moord heeft gepleegd op zijn buurman H. A. S., is gisterenmid dag overgebracht naar Rotterdam en daar in het Huis van Bewaring ingesloten. Het lijk van den vermoorde, dat ter sectie-onderzoek naar Botterdam was ver voerd, is gisteren vrijgegeven. De teraardebestelling heelt hedenoch tend plaats gehad op de Algemeene Be graafplaats te Waddinxveen De moord te St. Willibrord. Het onderzoek van het parket met be trekking tot den te St. Willibrord gepleeg- den gruwelijken moord is gisteren voort gezet, waarvan het gevolg was, dat de beide verdachten J. van der Zande en P. Braat in verzekerde bewaring zijn ge bleven, terwijl de zoon van laatstgenoemde A. Braat. uit de hechtenis is ontslagen. De instructie had plaats in ds spreekka mer van het Zusterklooster, waar een groot aantal getuigen is gehoord. Zij vergat de kinderen te halen. Vele teleurgestelde ouders. Het is Maandagmiddag 4 uur. Op het perron te Amersfoort staat een groot aantal menschen te wachten op een trein uit de richting Amsterdam. Het waren de ouders Van kinderen, die gedurende 4 weken in een vacantie-kolonie in Zand- voort waren geweest en nu zouden terug- keeren. Haastig kwam er een dame de stationstrap afloopen en sprak eenige ouders aan. Teleurgestelde gezichten. Hui lende moeders. De dame haastte zich om weer weg te komen. Wat er gebeurd was? Bedoelde dame was de geleidster, die de kinderen uit Zandvoort zou terughalen. Zij had zich in den datum vergist en meende, dat 12 Augustus op Dinsdag was. Vandaar dat zij dus de kinderen niet ge haald 'had. En onder de wachtende vaders waren er, die dien middag hun werk verzuimden om. na vier weken, hun kinderen weder af te halen. Kantoorbediende te Haarlem op diefstal betrapt. Een rechercheur in de kast! Gedurende geruimen tijd reeds miste een Haarlemsche begrafenis-ondernemer geld uit het kantoor. Men kon er niet achter komen, wie die diefstallen bedreef, tot de recherche in den arm werd genomen en een rechercheur zich den geheelen Zondag in een kantoorkast opsloot. Tegen den avond zag hij, dat een der bedienden van de zaak binnenkwam, een bureau opende en hieruit een biljet van honderd gulden pakte. Snel sprong de politie dienaar uit zijn schuilhoek te voorschijn en arresteerde den dader. Ontkennen kon natuurlijk niet baten en de dader is aan de Justitie overgeleverd. Een belangrijke diefstal. Bij een inbraak in een woning op den Amsteldijk zijn ontvreemd een bedrag van f 265, 5 Lires en verschillende gouden en zilveren voorwerpen met edelgesteente, tot een gezamenlijke waarde van onge veer f 550. de Diefachtige dienstbode. De 18-jarige dienstbode T. S., in betrek £e king bij een familie in de Jan Pieterszoon Coenstraat te Amsterdam, heeft ten na deele van haar mevrouw 16 gouden tientje! en een platina-armband gestolen. Zij door de polïlie gearresteerd. Als de wijn is in den man. Een 47-jarïgen stoffeerder, die in ken nelijken staat van dronkenschap verkeer de, is gisterenavond een portemonnaie, in houdende f 901, ontrold. Ernstige mishandeling. Te Kpekholzerheid kregen zekere V. ei M. twist over familie-aangelegenheden. Dij twist ontaardde in een vechtpartij, waarbj H M. een messteek kreeg in het hoofd, lie fu gelaat en in den rug. Hij bleef bewuste ;ir loos liggen. Geneeskundige en geestelijk 10 hulp werd ingeroepen. Het H. Oliese K werd M. toegediend. M. werd naar he hospitaal gebracht, waar hij spoedig tol bewustzijn kwam. De verdachte V. is gear resteerd en werd' in vrijheid gesteld, nada proces-verbaal was opgemaakt. Brand. Te Kampen brandde door onbekende oor zaak de drogisterij-winkel van de firmi ia Lunen af. Verzekering dekt de schade. Brandstichting. De Rotterdamsche politie heeft in be tr< waring gesteld den Amerikaanschen zee man C. C. H., die veraaclit wordt vai brandstichting in een perceel aan d ir. Jan Slijpensteeg. De man had een be v zoek gebracht aan een aldaar ver blij ^1 houdende vrouw; toen deze na eenig oogenblikken van afwezigheid in de kamer waar men verblijf had gehouden terugkeei de, stond het vertrek in brand en wasid man verdwenen. De politie werd van he geval in kennis gesteld en heeft den Ame rikaan in een café aan den Schiedamsche dijk gearresteerd. ite Rattenplaag. Bij een jacht op ratten in een kippenho te Twijzelerheide (Er.) werden 98 vplwas 'a sen en 150 kleinere ratten gedood. Belangrijke handschriften. 1 Augustus j'.l. is spoorloos verdwenei1 uit dë vestibule vaar het Staatssoorstatio f te Den Haag (vóór het vertrek van treil61 7.12 naar Groningen en Ommen) een lee ren handkoffer, waarin zich een vierta manuscripten bevonden, boekvertalingei uit het Engelsch en Zweedsch. Degene, di lv inlichtingen kan geven, die leiden tot He vinden van den koffer, ontvangt een be looning van honderd gulden. Adres: Re dactie „Timotheus", Dunne Bierkade 17 Den Haag. Oudheidkundigs vondsten te Voorburg. Op den grond te Voorburg nabij A rente burch op de Prinses Mariannelaan, waai volgens overlevering', een oude burcht het Foriun Hadriani der Romeinen moe da hebben gestaan, heeft zich een merkwaar dig verschijnsel voorgedaan. Op grond is men momenteel aan het bouwen 1( Na eerst een laag zandgrond te hebbel br weggegraven stuitte men op een zeer har den puingrond, waarop vrachtauto's zonde 3e wegzakken, gemakkelijk konden rijden Ook heeft men een plaat hardsteen ge vonden, vermoedelijk een gedeelte van eei fundament welke zoo vast zit, dat zij weg te krijgen is. Jaren geleden reeds zijl er hier door Prof. Reuvens onderzoekin gen gedaan, waarbij verschillende vond stel te werden gedaan. Opgravingen bij Heers. Uit Veldhoven wordt gemeld: Vorig a' week voltooide dr. Holwerda, directeur val j° het Rijksmuseum te Leiden, op het hucht Heers, de opgraving van een Bo meinsch castellum, die in 1910 begonnei was, magr door omstandigheden c te bebossching van het terrein, moest on derbrokem werden. Hoewel bij onder zoel bleek, dat het terrein in vroeger jarfl (1863—1871) tot op ongeveer 30 c.M. diept was omgewerkt en vergraven o.a. een terra-cotta Diana-beeldje gevonden kwamen in. diepere lagen dui delijk de standsporen en grachten van eel Romeinsche legerplaats nit de tweede eeu* na Christus aan het licht. Enkele bronze' munten van Faustina, Trajanus en Septi mus Severus, een paar 2e-eeuwsehe kan netjes, tal van scherven en ijzeren f' bronzen fragmenten werden bij de opgfl ving gevonden en kunnen de veronderstel ling bevestigen, dat hier sprake een Romeinsche legerplaats met verdek gingsaanleg. De opgraving heeft dus vrij belangrijk resultaten opgeleverd. Deze resultaten P len in de „Oudheidkundige Mededeehi gen 1930", door het Rijksmuseum te Ld v den nader worden omschreven en ine® ge-de eld. y

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8