BUITENLAND Het optimisme heeft de overhand Uw Boekhouding in orde BINNENLAND STADSNIEUWS ENGELAND De uitsluiting in Lancashire. Werkgever s-v ergaderingen. Men verwachtte gisteren, dat liet conflict in de katoenindustrie een beslissende wen ding zou nemen. Twee vooraanstaande pa troonsorganisaties hebben belangrijke bij een komsten gehouden. Het. vraagstuk is fei telijk thans teruggebracht tot de tweeledige keuze: arbitrage of strijd tot het uiterste. Er zijn teekenen, die er op wijzen, dat de patroons wel geneigd zijn, om in arbi trage toe te stemmen, doch men weet, dat de arbeiders der spinnerijen zich hiertegen sterk verzetten en aandringen op recht- sfcreeksche onderhandelingen. Ierland wil ridderorden. Volgens een bericht uit Londen moet de regeering van den lerschon vrijstaat voor nemens zijn, weer titels en ordeteekenen te gaan invoeren, die indertijd, toen de Icr- echc vrijstaat werd opgericht, bij de grond wet afgeschaft zijn. Het. gemis, aan onderscheidingsteekenen heeft zich bij verschillende gelegenheden doen gevoelen, zoo o.a. bij de Oceaan-vlucht van Koelil, Huehnefeld en Fitz Maurice. ROEMENIE Onrust in Roemenie. Voorzorgsmaatregelen der regeering. Het blad „Cuvantui", dat in nauw con tact met de Roemeensche regeering staat-, meldt: Sedert eenigen tijd gaan er in Roemenië geruchten, dat. er in het geheim pogingen tot een opstand worden voorbereid. Duistere elementen maken gebruik van ae gebeurte nissen te Lupeni, om de bevolking tegen de regeering op te zetten. Derhalve heeft de regeering reeds de noodige voorzorgsmaat regelen genomen, om iedere poging tot het verstoren van de openbare orde te verhin deren. RUSLAND. Een leening in Rusland. Inschrijving of de gevangenis in! De „Ekonomist-cheskaia Juzn" maakt melding, in verband met de uitgifte eener binnenlandsche leening in den sovjet-staat, van de merkwaardige praktijken der roode leiders, om de nieuwe leening te doen sla gen. Zoo meldt het blad o.a. dat in het gebied van Tohistopal de agenten der sovjet-unie met inschrijvingsbiljetten rondtrekken en dezelve aanbieden met de afdoende aanbe veling: inschrijven of de gevangenis in! Het succes der leening schijnt in het Tchistopol-gebied verzekerd BRITSCH-INDIE De troebelen in Britsch-Indïë. De „unie van de roode vlag". Uitspraak doende op grond van het on derzoek van den medischen deskundige naar het overlijden van een werkman eener katoenspinnerij, die tijdens de jongste com munistische oidusten werd gewond, ver klaarde heden ae jury, dat zij de aandacht der regeering wil vestigen op de noodzake lijkheid, om onmiddellijk een einde te ma ken aan het optreden van de organisatie de „Unie van de roode vlag", die als ge vaarlijk en een ware vloek voor Bombay moet worden beschouwd. CHINA. HET CONFLICT MET RUSLAND. Chineesch dorp overvallen. Door Russische cavalerie uitgeplunderd. Volgens een te Tolrio ontvangen bericht uit Mandsjoeli aan de RussischChineesche grens is een afdeeling Sovjet-cavalerie, der tig man sterk, den llden Augustus de Ar gun overgetrokken. Zij deden een aanval op het dorp Jarainor en plunderden dit. Vijf der inwoners werden in de rivier ge worpen, waar zij om het leven kwamen. Zestig Sovjet-ambtenaren van den Chi- neeschen Oosterspoorweg zijn Maandag ge arresteerd wegens het. onder water zetten van de mijnen na het uitbreken van een algemeene staking. Nieuwe onderhandelingen? Volgens bericht uit Peking hebben dezer dagen in Mandsjoerije opnieuw besprekin gen tusschen Rusland en China plaats ge vonden en naar in goed ingelichte Chinee sche kringen verluidt, zouden deze bespre kingen gunstiger zijn dan de voorafgaande. De vertegenwoordigers der Sovjets-repu bliek zouden verklaard hebben, dat er kans op overeenstemming bestaat-, wanneer de Chineesche regeering de geldigheid der Chineesch-Russische verdragen erkent. AMERIKA De opstand in Venezuela. De rebellen bij Cumana verslagen. Volgens een te New-York ontvangen be richt uit Caracas hebben de Vcnezolaan- sche regeeringstroepen de opstandelingen in een gevecht om de havenstad Cumana bij Caracas verslagen. Volgens het desbetreffende bericht moe ten de opstandelingen bij Cumana zijn ont scheept door een stoomschip, dat de Duit- sche vlag in top had. De regeeringstroepen hebben de opstandelingen echter terstond teruggedreven. Het. stoomschip wordt door de Venczo- laansche marine-vliegtuigen achtervolgd. Cf misbruik is gemaakt van de Duitsehe vlag, kon nog niet worden vastgesteld. Een Reuter-telegram meldt nader, dat een regeeringscommuniqué bevestigt, dat- de Venezolaanse lie opstandelingen, die poog den de stad Cumana tc nemen, een verplet terende nederlaag hebben geleden. De aanval eindigde door den dood van twee opstandelingen-leiders, waarna him aanhangers zich overgaven. De regeering voegt er aan toe, dat ook generaal Emilio Fernandez, bevelhebber der regeeringstroepen, gesneuveld is. De politieke commissie schiet te hard op Tevredenheid bij alle delegaties Loven en bieden Het gaat op de Haagsche conferentie den weg op, dien wij reeds gewezen heb ben, n.l.: Snowden laat zich door con cessies verleiden tot het opgeven van zijn starre standpunt. Er hebben Maandag en Dinsdag omtrent den omvang van deze concessies onderlinge beraadslagigen plaats gehad en deze schijnen zoo vlot verloopen te zijn, dat er onder alle delegaties een groeiende tevredenheid te bespeuren is. Er heerscht zelfs een zoo zonnig optimis me, dat liet schijnt, alsof de conferentie thans niet meer mislukken kan. Toch is nu juifTb een critieke tijd aan gebroken, want Fransche en Britsche des kundigen, vaak ook met den bijstand van Belgische, Italiaansche en Japansche fi nancieel© deskundigen, bespreken thans concrete denkbeelden voor de bijlegging van het geschil. Nu is het meest kritieke tijdstip voor de conferentie aangebroken. De besprekingen loopen thans over cijfers, niet meer over beginselen. Het wordt nu een loven en bieden, waarbij aan beide zijden millioenen op het spel staan. Men mag hopen, dat beide partijen zul len inzien, dat er een grens is, die de an dere partij onmogelijk overschrijden kan. Zien beiden dit in, dan zal de zaak geluk ken. Maar denkt een der partijen, dat de andere, nu hij eenmaal met concessies be gonnen is nog wel verder zal willen gaan, blijft dus die ééne partij overvragen, dan kan alles nog misloopen. De tegenwoor dige concrete besprekingen moeten nu ge lukken, zij het ook na nog een paar bange dagen; mocht een afbreking dezer onder handelingen volgen, dan zou de toestand werkelijk critischer worden dan de vorige week zelfs het geval was! Waarover de besprekingen nn loopen, kan natuurlijk nog slechts in zeer alge meene lijnen worden weergegeven. In de eerste plaats over de Duitsehe leveringen in natura-, waarvoor heden waarschijnlijk officieel een sub-commissie zal worden be noemd. Doch met een compromis hierover zou de Britsche delegatie nog niet ?ijn tevreden gesteld. Zij wil ook nog hebben een grooter aandeel zoowel in de „onvoor waardelijke" annuïteiten. Met vereende krachten tracht men nu aan de Britsche wenschen tegemoet te komen. De Duitsehe annuïteit bedraagt in de eerste 37 jaren gemiddeld een kleine 2000 millioen goudmark. Snowden klaagde, dat Engeland daarvan ongeveer 60 millioen mark minder ontvangt volgens het Young- plan dan Engeland volgens den verdee- ligssleutel van Spa recht had te ontvan gen. Men tracht nu in de eerste plaats Engeland in dit opzicht tevreden te stel len. Japan schijnt het prachtige en niet genoeg te prijzen voorbeeld te hebben gegeven door voor ongeveer 12 millioen mark uit het Japansche aandeel aan En- land te willen afstaan. Italië en België zijn met bescheidener bedragen gevolgd, Briand moet tenslotte besloten hebben, ook van een gedeelte der Frankrijk toe komende millioenen toch nog afstand te doen. Zoo hoopt men een voldoend hoog be drag bijeen te brengen, zoodat Engeland, indien het. eenigszins redelijk is, het com promis zal moeten aanvaarden. Want ook met betrekking tot het „onvoorwaarde lijke" gedeelte der Duitsehe annuïteiten schijnt Frankrijk niet meer geheel onver zettelijk te zijn. Van de 660 millioen goud- mark, die het „onvoorwaardelijke" aandeel vormen, zon Frankrijk er 500 millioen krij gen, Italië 40, terwijl de rest door alle Staten gezamenlijk zou moeten gedeeld worden. Engeland zou ongeveer 20 mil lioen „onvoorwaardelijke" aandeelen jaar lijks krijgen. Men ziet, dat hier nog wel iets over is gelaten voor eenige toenadering. Ook be staat de gedachte dat heb grootere aan deel, dat Engeland onder de „opschort- bare" annuïteiten van Frankrijk, België, Italië en Japan zou ontvangen, „onvoor waardelijk" zou worden gemaakt, indien Duitschland hierin toestemde. De 660 millioen onvoorwaardelijk zou dan onge veer 700 millioen worden. De politieke commissie De vergadering van de politieke com missie, die heden (Woensdag) zou plaats vinden voor de verdere Bespreking over •het tijdstip der ontruiming van het Rijn land, zal niet gehouden worden. Zulk een uitstel is meestal een boos tee kenin den regel wijst aits' el van een o/ficieele com missie-bespreking op nog niet overwonnen moeilijkheden, nc,S e^n na'^ere ver trouwelijke gcdachtenwisscling nor.dig maken. Ditmaal is het anders De bespre king van gisterenmiddag tussenin Hender son, Briand, Hymans en Stresemann in Henderson's salon in het Grand Hotel te Scheveningen, was aldus werd van Eagel- sche zijde na afloop aan de pers verklaard, „zoo volkomen bevredigend, dat het, niet noodig werd geacht, morgen de politieice commissie te doen bijeenkomen." Dit is een geheel nieuw geluid. Het gaat 'blijkbaar in de vertrouwelijke be sprekingen tusschen Stresemann en de mi nisters van buitenlandsehe zaken der be zettingsmachten zoo goed, dat deze ver de voorkeur eraan geven, de aangelegenheid voortaan maar in eigen banden te houden, zonder dat het grootere apparaat eener commissievergadering daarvoor behoeft bij eengeroepen te worden, hetgeen tevens met zich brengt een grootere vertrouwe lijkheid der besprekingen. Het tweede motief van dit. uitstel zal ook wel zijn de overweging, dat de poli tieke commissie te hard opschiet in ver gelijking met de financieels commissie, waardoor men 'bang is, dat dit de bespre kingen in de financieele commisise zal be ïnvloeden. De Rijnland-ontruiming. Volgens meerdere Engelsche bladen zul len de Engelsche troepen uiterlijk tegen het einde van dit jaar uit het Rijnland worden teruggetrokken, onafhankelijk van de al of niet aanvaarding van het Young- plan en ook onafhankelijk daarvan, of men het eens zal worden over de commissie voor vaststelling en verzoening. Het desbetreffende besluit der Engel sche regeering is reeds ter kennis van de betrokken mogendheden gebracht, of zal hun binnenkort worden meegedeeld. Men wijst erop, dat Engeland gerechtigd is, zijn troepen terug te trekken, evenals den Engelschen vertegenwoordiger in de Rijnland-commissie. Zou dit laatste ge schieden, dan zou juridisch de Rijnland commissie niet meer bestaan, daar de hooge Fransche en Belgische commissaris sen alleen niet meer de Rijnland-commissie uitmaken. Volgens de „Daily Herald" heeft Hen derson gisteren er nog met nadruk op gewezen, dat de Engelsche troepen uiter lijk tegen Kerstmis teruggetrokken moe ten zijn. INGEZONDEN MEDEDEELING. 5.4 PEP i VANAF f 5. Brieven onder A PER MAAND. d. Blad. R00MSCHE RIJKDOM. Onder het geestelijk bezit, dat ons, Ka tholieken. door zoovelen benijd wordt, mag ook zeker gerekend worden de fijne figuur, de echt-spiritueele geest, die een pater Kramers was en dien wij gisteren in ons iblad hebben uitgeluid. Zijn necrologie, hoe sober deze ook nog was, zal voor zeer velen een openbaring zijn geweest. Daar in het Oamsius-College te Nijme gen, vrijwel vergeten voor de groote we reld, leefde naar het uiterlijk een eenvou dig pater Jezuiet, voor het oog van de we reld bijna onbekend. Op wetenschappelijke congressen schit terde niet zijn naam, koninklijke onder scheidingen sierden zijn borst niet, in de „groote" pers werd zijn naam niet genoemd. En toch was hij een geleerde met bui tengewone talenten, zondei^twijfel op we tenschappelijk gebied een der corypheën van ons land. Ook was hij niet iemand die door al te groote bescheidenheid zijn licht onder den korenmaat zette. Neen, zoo bescheiden was hij niet. Hij had zelfvertrouwen en plichtsgevoel ge noeg om met zijn talenten te woekeren en de gemeenschap daarmee te dienen. Niet alleen op het terrein der bespiege lende wetenschap, maar ook op dat van de toegepaste wetenschap. Wie heeft ooit geweten, dat heel de bouwconstructie van onzen wandelboule- vard in Scheveningen van een Jezuiet uit Nijmegen afkomstig was? Dat de wetenschappelijke basis van onze moderne betonconstructie voor de geweldige hotels en warenhuizen, de re sultaten waren van de practische weten schap van dezen zelfden Jezuiet.? Maar al bracht, hij zijn wetenschap mid den in het practische leven, als persoon bleef hij geheel op 'den achtergrond. Niet de eer, de roem, de belooning was bet doel van zijn onvermoeöden arbeid. neen. bij werd uitsluitend geleid door een dienenden geest. Niet heerschen, maar dienen wilde bij met zijn groote wetenschap. En zoo kon het gebeuren, dat hij, niet tegenstaande zijn zeer belangrijke ontdek kingen, persoonlijk bleef de vrijwèl onbe kende Jezuiet. Vandaar ook zijn grooten eenvoud, die op het kinderlijke af was. In dit opzicht is deze man, die geniaal was in het verstand, als 't ware een kind gebleven, in zijn han del en wandel. Te midden van zijn jongens van het col lege verbleef hij het liefst en zijn jongens droegen hem op hun handen. Vandaar dat zijn biechtstoel steeds door de jongeren werd belegerd. In Pater Kramer is heengegaan een Ka tholiek in merg en been, die zijn geloof in de volle schoonheid beleefde tot in de diep ste vezelen van lichaam en ziel. Levend© stil en verborgen, is hij toch geworden een der schitterendste parelen van onzen Roomsehen rijkdom, omdat hij de volle beleving is geworden van het Evangelie-woord Voor de wereld misschien dwaas, maar ondanks zijn schitterende talenten, was de wijsheid Gods bij hem het grootst „Res." Koninklijke Besluiten. Piosterijen en telegrafie. Met 1 Sept. a s is aangewezen als direc teur van het P. T. T-kantoor te Roosen daal, de ref. der P. T. T. U. B. Blokhuis, thans directeur van het P. T. T.-kantoor te Waalwijk. De staking in de Zaansche houtindustrie. Het antwoord der werkgevers. Op het verzoek der werknemers in de Zaandamsche houtbedrijven om een samen- spreking, hebben de patroons geantwoord met een schrijven, waaraan wij liet volgen de ontleenen „In de eerste plaats waardeeren de pa troons. dat. een poging gedaan wordt om een oplossing ran het geschil te verkrijgen. Wij deelen uwe meening, dat het. gezien het standpunt, dat zoowel gij als wij in dit conflict volgens onze overtuiging geineend hebben te moeten innemen, uiterst moeilijk zal zijn om overeenstemming te bereiken. Intusschen kunnen wij onze verwondering niet verhelen over uwe mededeeling, dat gij altijd de meening waart toegedaan, dat omtrent het verschil over de arbeidsvoor waarden zeer wel in onderling overleg met. vermijding van strijd, overeenstemming mogelijk ware geweest, omdat wij tot op heden, mede gelet op de uitlatingen van uwen woordvoerder, in het bijzonder in de bespreking van Zondag 7 April, een tcgen- overgestelden indruk hadden gekregen, welke ook in de later gehouden conferenties bestendigd bleef. „Indien de ernstige wil om een oplossing te verkrijgen bij beide partijen aanwezig is, dan zijn ook wij overtuigd, dat de kans om deze te bereiken grooter wordt, wanneer partijen in directe onderhandeling treden. Aangezien wij uit uw schrijven mogen le zen, dat deze wil inderdaad ook bij u be staat. zijn wij bereid een bespreking te hou den; wij noodigen u daartoe uit op Woens dag a.s., 14 Augustus, des namiddags 2.30 uur in één der vergaderzalen van de In- dustrieele Club te Amsterdam. „Wij vertrouwen, dat de bij u weliswaar wel wat laat aan den dag tredende bezorgd heid voor de toekomst van het Zaansche Houtbedrijf in deze vergadering tot uiting zal komen, omdat slechts dan een oplos sing van den strijd ons mogelijk schijnt. Ten slotte willen wii nog opmerken, dat ook wij eveneens beseffen, dat, indien par tijen er niet in slagen zeer spoedig een op lossing van het geschil te verkrijgen, dit nog zeer lang zal voortduren, niet alleen tot schade van he-t gansche houtbedrijf en degenen, die daarin werkzaam zijn, maar ook voor de geheel© gemeente Zaandam". DE AMERIKAANSCHE TARIEFWET. Een adres der K. van K. en Fabr. voor Rijnland aan hare zusterorganisaties in Noord-Amerika. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland alhier, is aan aJle Kamers van Koophandel en soortgelijke or ganisaties in de Vereenigde Staten een schrijven gezonden waarin onder verwij zing naar nauw historische en economisch© relaties er, met een beroep op den vooruit- zienden zakenblik der Amerikanen, ge vraagd wordt te voorkomen, dat door de voorgestelde tariefwet. de toTbarriè-res tus schen Amerika en het overige van de we reld nog hooger worden opgetrokken. De Kamer schrijft onn. als volgt: -Als onze Kamer veronderstelt, dat ook Uwe Kamer zich er over zou verheugen wanneer de invoerrechten tot een minimum zouden worden teruggebracht, dan geeft zij zich daarbij ten volle rekenschap van de moeilijkheden welke een dergelijke alge meene sterke verlaging voor Uw land met zich zou brengen, in het bijzonder die, wel ke verband houden met de hooge loonen en den hocgen levensstandaard ten Uwent. De Kamer van Koophandel te Leiden is er echter van overtuigd, dat desondanks door steeds hoogere invoerrechten te hef fen, niet alleen het wereldbelang maar ook het nationaal belang wordt geschaad. Ook immers binnen de grenzen van een land ,hoe groot, hoe rijk en hoe machtig ook, openbaren zich onafwendbaar steeds duidelijker de funeste gevolgen van een te ver doorgevoerde tariefpolitiek. In de allereerste plaats moet hierbij ge dacht worden, aan de belangrijke verhoo ging van de kosten van levensonderhoud, welke van dergelijke tariefsverhoogingen het gevolg is. Yan nog veel verder strekkend© beteeke- nis zijn echter de gevolgen voor industrie, handel, landbouw en het arbeidsvraagstuk. Tengevolge van de groote welvaart, mogen de nadeeli'ge gevolgen van e<en politiofc van hooge invoerrechten, zich nog niet voor een ieder openbaren, wie geroepen is om nauwkeurig acht te slaan op den gang van het economisch leven, zal het moeten op vallen, dat de door de hooge tarieven ont stane verwikkelingen tusschen de indus trie, handel en landbouw en niet het minst ook tusschen deze factoren der volkswel vaart en het arbeidersvraagstuk steeds moeilijker te ontwarren worden. Nu eens wordt deze, dan weer die groep belangheb benden in bijzondere mate de dupe van de kunstmatige bevoordeeling van een andere groep. Maar al te vaak toch heeft men in Uw land de oplossing van gerezen moeilijkhe den gezocht, door telkens aan de eisehen van enkele groote soms ook kleinere groe pen of combinaties van groepen toe te ge ven om echter evenzeer te ontwaren, dat daardoor de moeilijkheden van andere groe pen steeds verplaatst en vergroot werden. Door dit telkens weer toegeven aan groeps belangen, waarbij op het algemeen belang uiteraard niet wordt gelet, wordt echter zoowel de nationale als de internationale welvaart groot, nadeel toegebracht. Ter illustratie veroorlooft onze Kamer te wijzen op het artikel tulpen, hetwelk voor het district onzer Kamer van zeer groote beteekenis is. Onze Kamer verwon dert. er zich over, dat thans wordt voorge steld op deze bloembollen het invoerrecht van 2 dollar tot 6 dollar per 1000 te ver- hoogen, ofschoon de belanghebbenden, ver- eenigd in de Society of American Florists en in de New-York Florists' Club daarte gen protest aanteekenen en nog niet 1 pet. der benoodigde tulpen in Amerika geprodu ceerd wordt. Onze Kamer acht dit een bewijs, dat de genen, die dergelijke beslissingen over het al of niet verhoogen van posten doorzetten, VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Meer optimisme ter Haagsche con'fertJ tie. Wederzijds tot concessies bereid tevredenheid van alle delegaties. De poii] tieke commissie schiet zelfs te hard op. Een Chineesch dorp door Russen over. vallen. BINNENLAND* Aanrijding door een autobus te Wijk aar Zee. Een doode. (Gem. Berichten. 3dt blad). OMGEVING. De nieuwe Koudekerksche brug. (3d blad). t De bouw van het nieuwe Raadhuis t Warmond. (3de blad). LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst d« apotheken wordt van Maandag 12 t oj en met Zondag 18 Augusta waargenomen door de apotheken va heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171 telefoon 502, en D. J. v. D r i e s u m. Man 76, tel. 406. den massalen omvang der tegenstrijdig! belangen niet voldoende meer kunnen over zien, of ook het algemeen belang achter stellen bij het individueel belang van i klein aantal personen. Het economische leven reageert echte zoo snel en nauwkeurig op maatregelen goede of verkeerde, welke te zijnen aanziei worden getroffen, dat. een willekeurig ei incidenteel ingrijpen nimmer straffeloos kaï geschieden. Zoo worden, afgezien nog van het tel eenenmale onbillijke om den consumentei groote schade te berokkenen en zoo b.i bloembollenliefhebber de mogelijkheid benemen om de schoonste bloemen zelf t kweeken, de productie-voorwaarden Uwen export steeds zwaarder. De K? steeds groeiende verzet en inzonderhei voor de juist ook in Uw land gehoudei krachtigebetoogen, dat speciaal de Ameri kaansche export zooveel nadeel van di nieuwe tarieven zal ondervinden, dat d hierdoor veroorzaakte schade veel groote zal blijken te zijn dan de voordeelen, di beperking van den invoer en de bescher ming van de eigen productie ooit kunne] opleveren. Laat Uwe Kamer ook niet vergeten, da als machtige landen als het Uwe voorgaai met het heffen en verhoogen van reeds s hooge invoerrechten, andere landen niet o slechts uiterst moeilijk kunnen achterblijven zoodat hoe langer hoe meer elk nuttig of fect zal verdwijnen en alleen schade zal over blijven. Hoe meer en hoe hooger invoer rechten door Uw land worden geheven, dei te kwetsbaarder zal het tevens worden voor represailles van andere landen. De Kamer concludeerde aan het eind all volgt: lo. Terwille van het hoog belang del wereldwelvaart mag de wereldhandel zoj min mogelijk door invoerrechten worde belemmerd. 2o. Een ongestoorde goede verstandhou ding en onderlinge samenwerking tusschei de verschillende landen dient te worde bevorderd. 3o. De belangen der consumenten Amerika zijn bij de tariefwet ten nauwst betrokken. 4o. Groote schade wordt toegebracb aan bepaalde takken van handel, nijverhei en aan den landbouw, door kunstmatig bevoordeeling van andere groepen. 5o. Vooral ook de Amerikaansche et port zal van de voorgestelde maatregelc nadeel ondervinden. Op deze gronden veroorlooft de Kama voor Rijnland Uwe Kamer te verzoeken, t willen medewerken om paal en perk te stel len aan wat individuen en groepen, zeer to schade van algemeen belang, met steed grooter aandrang vragen. Niet hun belan kome in de eerste plaats, maar het alge meen belang en bij toepassing van de juist economische beginselen zullen ongetwijfel de groote welvaartsbronnen van Uw lan nog doelmatiger dan than© geëxploitecr kunnen worden. Mocht Uwe Kamer de welwillendheii zoo ver strekken, dat zij onze Kamer willen berichten of, en in welke mate genegen is om b.v. inzonderheid ten aan zien van de voorgestelde verhooging de invoerrechten op bloembollen werkzaati te zijn, dan zal onze Kamer van Koophandl dit zeer waardeeren. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland: w.g.: TEN CATE BROUWER, voorzittel w.g.: Mr. KNIBBE, secretaris. De Padvinders Jamboree. Men verzoekt ons te willen mededeelei dat de Leids'che deelnemers aan de In ternationale Jamborep. hedenavond alhif worde-n terugverwacht met den trein ke te 21.53 (7 minuten voor tienen) alhi? arriveert. Handelsregister K, v. K. Wijziging 2483. P. Vink Vz. Noordwijt Binneru, Kerkstraat 58. Zaad hand el. Vijl handelen, thans: firma wed. P. Vink V' Wijz. uitgeoef. bedr. thans: Zaad handel zaadreelt. N.E.: Wed. P. C. Vink land, Noordwijk-Binnen. Nieuwe inschrijvin 5324. P. den Holla." der, Noordwijfe aan Zee. Hoofdstraat 6t$ winkel in kruidenierswaren. E.: P. <i,: Hollander, Noordwijk aan Zee.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2