BUITENL. BERICHTEN SPORT De wereldkampioenschappen wielrennen te Zürich EEN VERREGENDE DAG Verdronken, Te St. Maarten is het 5-jarig zoontje van den heer C. Stoop in een onbewaakt oogen- blik te water geraakt en verdronken. De 21-jarige J. Knol, die zich aan boord van het schip zijner ouders wilde be geven, is daarbij te water geraakt en in het Hoendiep te Hoogkerk jammerlijk ver dronken. Van een ladder gevallen. Zaterdag is de 45-jarige glazenwa-sscher T. v. D.. terwijl hij gedeeltelijk op zijn lad der, gedeeltelijk op de vensterbank eener eerste verdieping in de Schagchelstraat te Haarlem stond, naa-r beneden gevallen. Vermoedelijk is het ongeluk daaraan te wijten, dat hij uitgleed, toen hij iets tegen de bewoonster van deze verdieping wilde zeggen. In bewusteloozen toestand werd hij naar het St. Elizabethsgasthuis gebracht, waar men een hersenschudding en een paar gebroken ribben constateerde. Het ongeval te Kijkduin. Omtrent het noodlottig ongeval te Kijk duin, waarvan de agent, van politie K. Uit- tien het slachtoffer is geworden, vernemen wij nader, dat de agent vermoedelijk door een vloedgolf op een golfbreker is gesla gen. Het badpersoneel van het Zeebad Kijkduin, dat zich dadelijk met een boot in zee had begeven om hulp te bieden, zag den agent althans bewegingloos, vóór op een golfbreker liggen. Men kon er met de boot niet bijkomen, waarop de menschen op het strand gewaarschuwd werden en dezen het slachtoffer over den golfbreker konden bereiken en aan land brengen. Helaas mocht men er zooals men weet niet in slagen den bewustelooze weer tot het leven terug te roepen. Aanvaring. Op de Nieuwe Meer kwamen Zondagmid dag twee zeilbootjes met elkaar in botsing. Een der bootjes bekwam daarbij dusdanige averij dat het zonk. De opvarenden waren echter reeds in een roeibootje overgestapt, waarbij een 14-jarige jongen in zijn zenuw achtigheid te water geraakte, doch spoedig op het droge werd gebracht. HET VERGAAN VAN DE „ADONIS". In den avond van den 4-en Augustus is in de Midde-ÏÏandsche Zee bij Oran het stoomschip „Adonis" van de Koninklijke Nederl. Stoomboot-Maatschappij vergaan. De -bemanning van dat -schip is nu te Amsterdam aangekomen. Wij 'hebben ons tot de directie van de K. N. S. M. om nadere inlichtingen om trent deze ramp gewend. Deze deelde ons mede, dat het dien dag stormweer was. Het schip slingerde hevig en tegen den avond brak de stuur inrichting. Het schip werd daardoor stuur loos. Alles is toen dadelijk in -het werk gesteld om het schip weer stuurbaar te maken. De „Adonis" kwam echter dwars op de hooge golven te liggen, waardoor eenige luiken wegsloegen 'en er water in de ruimen kwam. Het schip ma-akte daar door slagzij. Tegen het vallen van den avond kwam een groote breker overzetten, waardoor het schip in zinkenden toestand geraakte. In een kort tijdsverloop was daarmede het lot van de „Adonis" beze geld. Er bleef de bemanning, 19 koppen sterk, niets anders over dan toevlucht te zoeken in de reddingsboot. Te ongeveer 8 uur werd het schip ver laten. Eenigen tijd 'bleef men nog in de nabijheid van het zinkende schip. Het. ver dween meer en meer onder de golven. .Toen zette men koers naar -de Afrikaan- sche kust, -die in zich was. De reddings boot kwam nog dienzelfden avond te Oran aan. Over Zuid-Frankrijk en Parijs is de bemanning thans te Amsterdam aangeko men. Hun hebben en houden is voor het -grootste gedeelte met de „Adonis" ver dwenen. Nader vernemen we nog hetvolgende Tusschen zeven en half acht, toen de „Adonis" zeer zware slagzij begon te ma ken, heeft de kapitein den opvarenden or der gegeven, de zwemvesten aan te doen. Tevens beval hij, dat de reddingboot aan den laagliggenden kant van het schip moest worden gestreken. Deze manoeuvre Blaagde naar wensch; echter ïs een deel van de bemanning bij haar poging om in de boot te komen, overboord moeten sprin gen. Dank zij de zwemvesten konden ten slotte allen 23 in getal zich in de boot in veiligheid brengen. Nog eenmaal zag men toen vanuit de boot, dat de „Adonis" zich weer oprichtte, en daar er te voren om sleepboothulp was geseind, bleef men nog in de nabijheid van het schip. Spoedig daarna verdween het ech ter in de diepte'. Te middernacht is men toen naar de kust geroeid, waar de red dingboot te 5 uur 's morgens in de nabij heid van Oran door een loodsboot op sleeptouw is genomen. Te Oran hebben de opvarenden een uitstekende verpleging genoten. Brand te Rotterdam. Gisteravond omstreeks half zeven is brand ontdekt in de opslagplaats van de N.V. Vinks Fruithandel op het spoorweg emplacement D.P. te Rotterdam. Deze op slagplaats, een lood® van ongeveer 10 bij 5 meter, opgetrokken met dubbele wanden om bederf van het fruit tegen te gaan, is gelegen naast het gebouwtje der posterijen. De brand is vermoedelijk ontstaan door een weggeworpen cigaret. Hij woedde voorna melijk in het isolatie-materiaal gonje- zakken en zaagsel waarmede de dubbele wanden waren opgevuld. Direct na het ont dekken van den brand heeft de alarmcen trale alarm gemaakt, waarop verschillende handbrandspuiten zijn uitgerukt. Het viel niet mee om den oogenschiju- lijk weinig beteekenenden brand te blus- schen, daar het vuur met groote hardnekkig heid tusschen de dubbele wanden bleef voortwoeden. Men moest telken® weer stuk ken wand wegbreken. Eerst tegen 9 uur was men het vuur geheel meester. De loods is vrijwel geheel vernield. Een groote voor raad sinaasappelen is verloren gegaan. Het kwade geweten. Een 18-jarige flesschenspoeler te Rotter dam heeft in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in een chocoladewin kel in de v. Oldenbarneveldstraat aldaar. Hij klom over een schutting aan den achter kant van de woning en kwam zoo den win kel binnen waar hij 100 uit de kassa en uit een geldkistje heeft ontvreemd. Na den diefstal verliet hij het perceel door do voordeur. Juist op dat oogenblik reed een auto voorbij waarin eenige rechercheurs za ten. Op het zien van de auto schrok de da der zoo, dat hij aan den haal ging, zoo de aandacht der rechercheurs op zich vesti gend die hem met den wagen achtervolg den en den man spoedig te pakken hadden. Een auto gestolen. Zondagnacht is ten nadeele van den heer E. Wehrmann te Posterholt diens luxe auto uit zijn garage gestolen. Vermoed wordt, dat de dief de wijk naar Duitschland geno men heeft. Offerblok gelicht. Te ïerseke werd in de R. K. kerk een offerblok opengebroken en daaruit een niet juist bekend bedrag weggenomen. De dader, J. B., die direct de gemeente verlaten had, is nog denzelfden dag aangehouden te Hulst en heeft bekend zich aan den diefstal to hebben schuldig gemaakt.. Vechtpartijen op de kermis. De kermis te Oud Gastel wordt dit jaar wederom op zeer luidruchtige wijze gevierd, d.w.z.er is weer flink gevochten. Zondag avond heeft een man, van B. geheeten, bij een vechtpartij een bloedende wonde aan de pols opgeïoopen. Later in den avond werd B. IT. uit Oudenbosch zeer ernstig toegeta keld. Op de Meir moest de politie de® mid dags bij verscheidene vechtpartijtjes in grijpen. Twee personen heeft de politie ach ter slot en grendel gezet. Het zijn F. B. en P. R., beiden uit Gastel. Een alastrim-geva! te Zutphen. Een Alastrim-patiënt te Zutphen is te Utrecht in het Stedelijk Ziekenhuis opge nomen. Zijn toestand i® vooruitgaande. Een zijner huisgenooten is ter observatie mede in het Ziekenhuis te Utrecht opgenomen. Een 30-tal personen, die met den patiënt in aanraking zijn geweest, werden ingeënt en de woning van den patiënt is ontsmet. Drinkwaterdistributie te Blerick. Door het steeds doordringen van de ben zine van de vetfabriek der Nederl. Spoor wegen te Blerick is het drinkwater aldaar in een gedeelte van het dorp niet meer te gebruiken. Nu zal door de gemeente voor- loopig twee maal per week drinkwater worden gedistribueerd, onder de bewoners van den Horsterweg. Binnenkort zal nu aldaar een waterleiding worden aangelegd. Oude munten. De heer R.. te Lunteren vond bij graaf werk in zijn tuin in de Veenen een groot aantal zilveren en bronzen munten. De voornaamste zilverstukken zijn die van de keizers Matthias en Rudolf II, en vam de vrije handelssteden Zwolle en Kampen, o.a. een zeer fraai stuk met rui terfiguur van de stad Zwolle met gotisch omschrift van 1398. De thans systematisch opgezette on derzoekingen, waaraan o.a. deelneemt prof. Martin uit Paderborn, doen nog meer vondsten verwachten. ONGELUKKEN. Ontploffing in een kruitfabriek, 3 dooden verscheiden -zwaar gewonden. In de kruitfabriek Posjalla di' Mare bij Palermo heeft een hevige ontploffing plaats gevonden, waarbij drie arbeiders gedood en verscheidene zwaar gewond werden. De brandweer kon slechts met de groot ste moeite het vuur blusschen. Aardstorting in Spanje, 5 dooden, verscheiden gewonden. Volgens een bericht uit Madrid heeft in Zuidelijk Spanje, bij graafwerk voor een elecrrische centrale, een ernstig on geluk plaats gehad. Doordien een dynamietpatroon te vroeg ontplofte, had een aardinstorting plaats, met het gevolg, dat 20 arbeiders bedolven werden. Een hunner was terstond gedood, terwijl er 17 ernstig1 en 2 licht gewond werden. Van de gewonden zijn intussohen reeds 4 overleden. Aardbeving in de V. S. Geen groote schade aangericht In het geheele bovengedeelte van de Ver. Staten en het Zuiden van Massachu setts is gistermorgen vroeg een aardbeving waargenomen. In het Niagara-district werd zij om 9.25 uur gevoeld. Zij ging vergezeld van een dof gerommel en duurde daar tien tot dertig seconcien. Talrijke inwoners werden uit hun slaap gewekt. Huizen wankelden, meubelen wer den verschoven en kletterend rolde glas- en aardewerk op den grond. In Erie (Pennsyl- vanië) werd om 7.20 uur een aardschok ge voeld. Hier werden vele vensterruiten ver brijzeld. Een lichte aardschok'is om 6.16 uur in Ashtabula (Ohio) waargenomen. Bij zonder hevig was de schok in Buffalo, waar de naald van de seismograaf van het Oa- nisius-Collegé afsprong. In enkele plaatsen in den staat New York scheurden de buitenmuren der huizen. Te Canandalgua in genoemden staat duur de de aardbeving drie minuten. Een geweldige boschbrand. Steden bedreigd. Uit Spokane (Washington) wordt ge meld: Een gebied van 32.000 H.A. boschgrond, dat zich over de staten Montana, Idaho, Oregon, tot zelfs voor een deel in Oanada uitstrekt, staat in vlammen. Verscheidene steden worden door het vuur bedreigd. In verband hiermede is bij het Bond- congres een wetsontwerp ingediend, waar bij het wegwerpen van een brandende si gaar of sigaret in bos'schen wordt verbo den. Bom geworpen in Br.-Indië. Twee licht-ge wonden', Te Simla is bericht ontvangen dat er te Garsjankar in Puntsjaab een bom is ge worpen. Een politiebeambte en een amb tenaar werden licht gewond. Verijdelde aanslag in Slovakije. Bussen met dynamiet bij een k e r k. Te Pyrnau in Slovakije werd volgens be richten uit Praag te elfder ure een door de communisten geraamden aanslag ontdekt- Een aantal kerkbezoekers vielen een aan tal klaarblijkelijk geheel versche aardhoo- pen vlak bij de kerk op. Teen de politie de zaak onderzocht, bleek, dat er blikken bus sen met dynamiet begraven lagen. Vast staat reeds, dat de aanslag door de communisten is georganiseerd. De bedoe ling was de kerk in de lucht te laten vlie gen, hetgeen het sein tot een algemeenen opstand in Slovakije zou vormen. Vijf com munisten zijn gearresteerd. „Tel." Muiterij op Finsch schip. Belhamels gevangen genomen. Aan boord van het Finsche stoomschip „Smud", van de reederij Hansen te Hel- singfors, dat op vreg was van Ursiken naar Readham, is in het Kaiser Wilhelm-kanaal bij Kiel muiterij uitgebroken. Doordat de stokers hun werk niet behoorlijk verricht ten, kon het schip in het kanaal niet vol doende vaart houden. Toen de kapitein het personeel daarover onderhield, vloog een gedeelte van 'het machinekamer-per soneel de commandobrug op en viel den kapitein en den stuurman aan. Een vecht partij ontstond, waarbij de aanvallers werden teruggeslagen, doch de kapitein door messteken in borst en rug zwaar ge wond. werd Ook de stuurman werd door een steek in den arm gewond. De politie- boot „Holtenau" snelde te hulp, de belha mels werden gevangen genomen en naar Kiel gebracht, vanwaar zij naar Helsingfors op transport zullen worden gezet. Het schip werd eerst door den banaal loods bij RencTs- 'burg gemeerd, doch kon later zijn reis voortzetten. Schietpartij in den Parijschen metro. In de tunnels van den Parijschen metro had gistei-enmorgen een schietpartij plaats tusschen werkwillige bouwvakarbeiders, die in een nieuwen tunnel werkzaam waren en communistische rustverstoorders, waarbij drie arbeiders door revolverschoten wenden gedood. De politie achtervolgde de commu nisten, die zich in een wilde vlucht uit de voeten maakten. Het gelukte niet de da ders te arrestee ren. De communistische agitatie onder de bouwvakarbeiders was reeds langen tijd merkbaar, en de oproerige elementen wa ren zeer geprikkeld door het feit, dat het grootste deel van de arbeiders geen gehoor had gegeven aan den oproep om het werk op 1 Augustus j.l. te staken. De bandieten-overvallen in en om Chicago. In de huurt van Chicago is een locaa-l- trein door drie bandieten aangehouden, die 12 passagiers beroofden en ongeveer 18.000 dollar buitmaakten. De politie vermoedt, dat het hoofd der bende een bekend misdadiger is, die reeds tenminste een half dozijn moorden op zijn rekening heeft. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zaterdagavond te 7 uur speelde A. Y. V. 1 tegen een elftal van oud-A. V. V.leden. Onder de correcte leiding van den heer Thoms werd begonnen en al direct bren gen -de oud-A. Y. V.'ers een bezoek aan de A. V. Y.-veste, waar echter niet thuis wordt gegeven. A. V. V. brengt een tegen bezoek, doch eveneens zonder succes; oud- A. V. Y. blijft het meest, aanvallend en er wordt keurig samengespeeld, doch doel punten worden er niet gemaakt, ofschoon de oud-A. V. V.'ers in deze periode wel een doelpunt verdienden. Dit komt echter juist aan den anderen kant, als bij een plot.se- lingen aanval A. Y. V. het eerste doelpunt maakt; met dezen stand gaat ook de rust in. Na de rust blijkt, dat de meesten der oud-A. V. V.'ers onvermoeid zijn, wat niet te verwonderen was, daar de meesten in jaren niet meer gespeeld hadden; toch blijven zij moedig volhouden en weten op fraaie wijze den gelijkmaker in het net te schieten. A. V. V. wordt dan het meest aanvallend, doch de achterhoede en kee per der oud-A. Y. V.'ers geven geen kamp en het duurt zeer lang voordat A. V. V. bij een corner op fraaie wijze het tweede doelpunt maken kan. Verder weten zij het niet te brengen en met 21 voor A. V. V. komt het einde; een gelijk spel ware de juiste verhouding geweest. Het was een prettig en fair gespeelde wedstrijd. Zondag speelden het le en 2e elftal van A. Y. Y. voor de S. N. A.-serie te Stomp- wijk. Het 2e §11 tal speelde te 1.30 uur de 2e Wat renners doen, als zij niet rijden. Kermis m Oerlikon. (Van onzen eigen verslaggever). Oerlikon 10 Augustus. De hemel hangt grijs en grauw en zwaar en de lucht is dik, ondenkbaar dik, als ge wapend beton. Uit die ondoordringbare wolkenmassa siepelt gestadig een dreinerige druisregen omlaag. Dat is de eerste dag der „Weltmeister- schaften". Bijna de geheele rennerskolonie i® reeds in Oerlikon, het vriendelijk stadje van 11000 inwoners, dat zoo heel dicht tegen Zurich is aangebouwd. Daar is de. wielerbaan, waar de wereld- kampioenschappe'h zullen worden verreden en daar de renners, die reeds meerdere da gen te voren gearriveerd zijn, dien tijd na tuurlijk willen gebruiken om te trainen, hebben zij allen huil intrek genomen in Oerlikon, dicht bij de baan in een vriende lijk hotelletje, waar het er in den middag, als de regen den eersten wedstrijd gewon nen heeft en de kampioenschappen dus de finitief zijn uitgesteld, zeer genoegelijk naar toegaat. In den morgen is de stemming er nog niet aldus. De renner® weten nog niet wat het worden zal, zij rekenen er nog een weinig op, dat de wedstrijden zullen door gaan en zijn dus zenuwachtig. Falck Hansen loopt te ijsbeeren door het restaurant, hij gaat plotseling een deur binnen, die toegang geeft naar boven, maar keert even plotseling weer terug om zijn eenzame wandeling door het restaurant weer te hervatten. Faucheux spelen de zenuwen eveneens parten, hij heeft geen eetlust en ziet bleek. Beaufrand, de Olympische amateur sprint-kampioen zit ergens in een hoek een krant in te zien, hij onderbreekt zijn iec- tuur om een paar toetsen op de piano aan te slaan en leest dan weer. Zoo is het met allen. Degra-eve ijsbeert en Arlet, Engel en Osz- mella en Bailey. Alleen Piet Moeskops-niet, „Big Pete" maakt zich niet dik, het is of hij aan geen courses denkt, of -de wereld kampioenschappen voor hem. niet bestaan. Toch is dit maar schijnbaar, want te 3nid- den van dwaasheden en kwajongensstre ken, waarvan Piet vol zit, is hij direct ge ïnteresseerd en ernstig als Willy Falck Hansen hem vraagt naar den Z>vitser Richli, dien Moeskops geen kans geeft, om dat hij te klein is, of als Oszmella en En gel, die onafscheidelijk zijn, den Holland- schen reus over de courses aanspreken. Om de paar minuten staat een of ander op om te gaan zien of het nog steeds regent. Dan komt de mededeeling, dat de courses hedenmiddag niet doorgaan en nu Zondagmorgen om 9 uur verreden zullen worden. In een slag is alles veranderd. Beaufrand zet een plaat op de gramofoon, die boven in de eetzaal staat, waar wij met de renners gezamenlijk onze maaltij den gebruiken. Voor vandaag behoeven zij zich niet meer zenuwachtig te maken. Ineens is er nu stemming gekomen, de candidaat-weltmeisters worden zelfs bal dadig, er ontstaan amusante gevechten, die zich bepalen tot mikken met voor de hand liggende ongevaarlijke projectielen. Den middag wordt door de meesten in het restaurant doorgebracht. „Hé, Lange", roept Jaap Meyer, „zullen we kaarten?" Piet komt aangeslenterd en vindt het goëd. Ik wordt „dritte im bunde" en er wordt een „zwikkie gemaakt". Anderen biljarten of schaken en Beau frand heeft de gramofoon meegenomen naa.r beneden, hij zorgt voor de muziek. Het is er internationaal en gezellig, iedereen is welkom en wie. er, uit welken hoofde dan ook voor de kampioenschap pen gekomen is, wordt spoedig in den kring opgenomen. - 's Middags, als het even droog wordt, wordt er nog even een wandeling in het stadje gemaakt, nog even gauw „een dui zendje maken" en dan de avondmaaltijd, weer boven gezellig bij elkaar. Wij spreken Degrave. „En wat denkt ge ervan?" vragen wij. „Och, jong, ge kim der niks van denken ee", is het antwoord, „Moeskops en Michard en Toucheux da saan de besten en ©en daarvan zal het wel winnen". „Ik meen toch gelezen te hebben", zeg ik hem, „dat Michard totaal uit vorm is", „O neen", zegt Degrave, „dat is em twee maanden voor de kampioenschap altoos maar als em dan rijden gaat, dan kapt-ii ze allen a-f, dan is em de snelste". We praten nog zoowat over de rennerij over contracten en verdiensten, tot het gezelschap weer aangroeit en de gesprek ken weer een andere richting nemen. Maar dan komen de „Oerlekoner" hui Pilsner of Brau drinken met de duidelijke bedoeling echter om de renners en vooral de beroemde ouden van meer nabij te kun nen bekijken. Het restaurant loopt vol en de belang, stelling voor de renners groeit zoo zien- deroogen dat besloten wordt een wandel ling te maken in de avondlucht. Nagestaard door de nieuwsgierige be volking, voor wie vooral de athletenfiguur van Moeskops een bijzondere aantrek kingskracht schijnt te hebben, slentert een tiental blootshoofds de straat op, naar om laag, want het hotel ligt tegen de helling van een heuvel. Er is juist kermis in Oerlekon. Dus naar het kermisterrein. Do kermis in Oerlekon blijkt een trouwe copy van de Hollaaidsche kermis sen te zijn. Dikke spullebazen, die zich aan den ingang van een tent-, die niet vrij is van tocht, schor staan te schreeuwen over een krokodil, over het levende lijk of over een kracht-mensch, -die voor het. kijklustig publiek zijn spierballen laat bobbelen. Een speelgoedtent en glijbaan en een zweefmo len en ©en hoofd van Jut, tot verontwaar diging van enkele Hollanders zonder slag hoedjes, een werptent,speelgoed- en kerkramen. Slenterend zwerven we over het ker misterrein, langs de kramen, tenten spullen ©n telkens in het gedrang van hel publiek wordt Piet zorgvuldig bekeken al? een tot het leven teruggekeerd prae-histo- risch dier, maar de lange merkt niets ol doet althans alsof. En telkens stoot de een den ander aai en dan gaat de blik naar het Hollandsche sprintwonder, dat intussohen doet of de bewonderende Oerlekoner voor hem niet bestaan. ^Lachend en grappen makend slenter! hij met het heele gezelschap verder. Wij zijn slechts „buiten"issige toeschou wers en er is geen cent aan ons te verdie nen. Renners zijn zwervers, die heel de we-S' reld bereizen. Vandaag in Parijs, tweeslagen later ij Zurich, dan in Kopenhagen en achtereen volgens in Keulen, Frankfort-, Milaan, Br us sel, Amsterdam en Amerikaan. Hier op de kermis in Oerlekon zijn dus ook thuis en niemand, die in Oerlekoj geboren en getogen is, die het. stadje alle menschen en toestanden daarin t-ot de finesses kent, zou zich niet gemakkelijker en vrijer kunnen bewegen dan deze men-11 schen, van wie de heele wereld is en die wonen overal. De laatste vermakelijkheid op de kermit is een fietstent, waarop voor een kermii bijzonder mooie karretjes om het hards! getrapt wordt. De feaa-s maakt een slechtei a.vond, want steeds loopen de kerm is gan gers voorbij en de wielen draaien haast nimmer. Daa-r komen de renners. Dat zijn klanten voor zulk een tent maar geen van hen verwaardigt zich ook maar naar de tent om te zien en zelfs deze vakmensc-hen loopen den kermis-promotoi stilzwijgend voorbij. Morgen immers is het dè da-g. Dan zal het spannen, wanneer de regen het wil Daaraan denkt nu echter niemand, het is nu droog en mooi, dus is deze verregende da-g reeds lang weer vergeten en niemand van hen twijfelt eraan of er worclt morgei gereden. Morgen is het de dag. Nu is het rusten, tijdig naar bed krachten te verzamelen voor dien dag on zoo fit mogelijk aan de start te verschij nen. Wij zullen zien ronde tegen S. N. A. 2. Beide elftallen speelden een aardigen wedstrijd en gingen mooi tegen elkaar op. S. N. A. heeft het eerst succes, nadat de A. Y. V.-voox*hoede verschillende opgelegde kansen heeft ge mist, doch even voor de rust krijgt A. V. V. een penalty, welke in een doelpunt wordt omgezet. (1l), met welken stand ook de rust komt. Na de rust neemt S. N. A. weer de lei ding, doch A. V. V. maakt spoedig gelijk, hetgeen beide ploegen nog eens herhalen, zoodat einde komt met een gelijk spel (3—3). In de verlenging neemt A. Y. Y. na een goed genomen corner, door tusschenkomst van een S. N. A.-speler de leiding en be houdt deze tot het einde, zoodat zij zich met een 4—3 overwinning in de finale plaatsten. Het le elftal, dat met 1 invaller uit kwam, speelde te 3 uur tegen Meerburg I. Het spel verplaatst zich zeer snel aan bei de zijden. Bij een mooi genomen corner, weet Meerburg te doelpunten, doch spoe dig weet A. V. Y. den gelijkmaker te sco ren (ll). Met dezen stand komt de rust. Na de rust is A. Y. Y. het meest in het offensief en brengt spoedig den stand op 3—1 en ofschoon Meerburg enkele mooie aanvallen onderneemt, kunnen zij geen suc ces meer behalen en door een 31 over winning plaatste ook het eerste elftal ziel in de finale. Op het A. Y. Y.-terrein werd geheel on verwachts een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen een combinatii van A. Y. V. 3 en 4 en Valkeniers (Yalk. had nl. geen bericht, gezonden, dal zij zouden komen); niettegenstaande dl' is er aardig gevoetbald en in de c van A. Y. V. verstand men elkaar zeer want Valkeniers 4 werd met een 10 derlaag huiswaarts gezonden. Alzoo mooie succesdag voor de A. V. V.'ers. ZWEMMEN. Mej. Leibbrandt. Onze landgenoote mej. Leibbrandt morgenochtend om 6 uur van LausanW starten om het Meer van Genève over zwemmen. Mej. Leibbrandt, die reeds Lausanne is aangekomen tegelijk met haai moeder en haar manager, is vol goede! moed na ha-a-r eerste proefneming met he water van het meer van Genève bij zwemwedstrijden te Oushy, waar zij e(! stijldemonstratie gaf over 100 M. en ver klaarde, dat het water dezelfde tempert tuur heeft als het water in Holland bovendien veel helderder is.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6