SPORT EN WEDSTRIJDEN BINNENLAND Brutale moord bij New-York Te New Jersey is gisteren een brutale jaoord gepleegd. Een wandelaar zag in een eenzame streek bij Newark een auto in brand slaan. Hij spoedde zich er heen en ontdekte tot zijn ontsteltenis, dat zioh in jen brandenden wagen iemand bevond, get vuur was' zoo hevig, dat hij er echter machteloos tegenover stond. Hij waar schuwde de politie, die, nadat de auto totaal verbrand was, constateerde, dat zich Jaarin heb lijk had bevonden van een on bekend persoon, die door een revolver schot door het hoofd was gedood. De ver brande auto bleek een gestolen wagen te zijn, die reeds ©enigen tijd vermist werd. Van de daders is tot nu toe geen spoor te bekennen. „Tel." Brutale roofoverval. TJit Leipzig wordt gemeld: Vrijdagmid dag is in Rosenthal e?n 46-jarige bontwer ker in gezelschap van zijn vrouw door een vijftal onbekende mannen overvallen, waar bij hij van zijn portemonnaie met 184 mark wQrd beroofd. De daders- grepen hot slacht offer bij de keel, sloegen hem vervolgens tegen het gelaat, zoodat hij ter aarde stortte. Oplichter gearresteerd. Volgens de „Journal" heeft de Parijsche politie een zekere Otto Schulz, die in 1902 te Hamburg is geboren en bij een automo biel-firma in dienst was, in hechtenis geno men. Hij wordt verdacht zich te hebben schul dig gemaakt aan oplichting van ouders van Duitschers, die in het vreemdelingen le gioen dienden. Hij spiegelde hun voor dat hij in staat was om tegen vergoeding een geneeskundig bewijs van ongeschiktheid voor den dienst te verschaffen, zoodat zij uit het legioen ontslagen zouden worden. In een geval moet hij een bedrag van 4000 francs, in een ander geval een bedrag van 3200 francs hebben weten los te krij gen. De dranksmokkel. Uit Detroit wordt gemeld: Tusschen een smokkelschip met alcoholische dranken en een kustwacht-schip heeft een gevecht met revolvers en geweren plaats gehad, bij een verwoede achtervolging. Een kustwachter werd gewond. De smokkelaars ontkwamen in de richting van de Canadeesche kust. Fransche kloosterzusters bij den Japanschen Keizer. Uit Osaka (Japan) wordt aan „Agentia Fides" gemeld: In Juni j.l. bracht de Ja- pansche keizer een bezoek aan de twee groote steden Kobe en Osaka. Bij deze ge legenheid hebben de plaatselijke autoritei ten aan Z. M. een kleine groep personen voorgesteld, die zich door hun mensehiie- vendheid hadden onderscheiden. Onder deze bevoorrechten, die in de salons van. de prefectuur vafl Osaka- in audiëntie wer fden ontvangen, bevond zich ook Mèrc Ber- feiardine van de Congregatie van het God- 'delijk Kind Jesus van Cliauff allies (diocees Antun, Frankrijk), Overste van het Katho liek Lyceum voor Meisjes te Osaka. De eerwaarde Overste was de eenige buiten- landsche, die den keizer werd voorgesteld. In 1873 verliet Mère Bernardine Frank rijk. Ze was toen 25 jaar oud. Haar 56 ja ren kloosterleven heeft ze geheel te Osaka doorgebracht, en zich al dien tijd gewijd aan de christelijke opvoeding der Japan- sche meisjes. De weldadige invloed, die van dez.e be wonderenswaardige relïgieuse is uitgegaan, wordt alom erkend. Merkwaardig zijn, in dii verband, de woorden die M. Inabat-a-, Jid van de eerste kamer van Japan en pre sident van de Handelskamer van Osaka, heeft gesproken bij gelegenheid van dén vijftigsten verjaardag van de komst van Mère Bernardine in Osaka. Zich richtend tot de leerlingen va-n het lyceum en tot hun ouders, zeide hij: „De gods-dienst is een ab solute noodzakelijkheid bij de opvoeding, ten als godsdienst is de Katholieke de eeni ge ware. Luister niet naar wat u van slecht inge lichte zijde wordt verteld. Het Katholicis me komt nergens in conflict met onze Grondwet. Het harmonieert volkomen met onze nationale Japansche ideeën. En voor de opvoeding der jeugd vindt men haars gelijke niet. Hij verklaarde, dat. een hervorming drin gend noodig was, en dat Japan de noodzake lijkheid van de christelijke geloofsleer moet erkennen. Dr. Aletta Jacobs f Zaterdagmiddag is ten huize van mej. R. Manus te Baarn op 80-jarigen- leef tijd over leden de bekende pionierster voor de vrou wenemancipatie, dr, Aletta. Jaoobs. Aletta Henriette Jacobs is op 9 Febr-uari 1854 te Sappeme-er geboren. Zij bezocht de H. B. S. aldaar en vervolgens de Rijks universiteit te Groningen en de gemeente lijke te Amsterdam en verder verschillende medische inrichtingen in Engeland. Deü Ssten Maart- 1879 promoveerde zij te Groningen tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „over loca-lisatie va-n physio- logische en pathologische verschijnselen in de groote hersenen". Dr. Jacobs, die gehuwd is geweest met den heer O. V. Gerritsen, oefende van 1879 tot 1911 de medische practijk uit. Zij stond woraan in den strijd voor de emancipa tie" der vrouw. W. P. J. Brouwer t Te Delft is Zaterdagavond na een kort stondige ziekte in den ouderdom van 69 laar overleden de heer W. P. J. Brouwer, uitgever van de „Nieuwe Delftsche Cou rant". VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Algemeene vergadering Technische Sectie. De eerste klasse ook voor West en Oost ingesteld. Gisteren kwam de Technische Sectie van de Federatie van R. K. Voetbalbonden te Uitrecht in algemeene vergadering bij een. De heer J. Kockelmans herinnerde in het openingswoord aan de tot standkoming van het internationaal verband voor onze katholieke voetbalbeweging en sprak zijn verheugenis daarover uit. Verder releveerde hij de uitgave va-n dn nieuwe spelregels, en verzocht de vereeni- gingon deze in him vergaderingen tc be spreken. De zeer uitvoerige notulen werden onder applaus goedgekeurd. Het Technisch Jaarverslag, opgenomen in de S. I. wordt na een korte bespreking goedgekeurd, evenals het financieels ver slag. Het verslag van de Kascommissic werd aangenomen en de penningmeester gede chargeerd voor zijn beheer. De begrooting voor 192S1929, voorge steld met dezelfde cijfers als vorig jaar, wordt zonder stemming aangenomen. Als leden van de Kascommissie worden benoemd Wilskracht, Quick en L._ V. V. Aftrèdend waren de lieer R. J. de Grood en Goorse. Daar geen tegen-candiclaten waren gesteld, werden de aftredende leden bij acclamatie herkozen. Overgangsklasse wordt eerste klas. Bij de behandeling der ingekomen voor stellen komt allereerst aan de orde het voorstel van het Bestuur, om den naam Overgangsklas voor de hoogste competitie- afdeelingen in heb Oosten en Westen des lands, in verband met ingekomen advies van de betreffende Diocesane Bonden te wijzigen in eerste klasse. Over dit voorstel werd allereerst het woord gevoerd door den afgevaardigde va-n Wilskracht, die als wonsch te kennen gaf. dat- één overgangsklas zal worden gevormd, voor het Westen, en wel uit de vier hoogst geplaatste elftallen van Overgang B en O. Hij zou heb voorstel in dien geest willen wijzigen. Dë afgevaardigde van V. Y. Z. verklaar de zich vóór de aanname van het bestuurs voorstel, en van P. Y. C.-zijde werd er op gewezen, dat bet voorstel van het- bestuur een eerlijkheids- en recht-vaardigheidsbe- gin bevat. De heer De Grood (bestuur) adviseerde het voorstel aan te nemen, er op wijzende, dat aanname niet uitsluit het indienen van een ander voorstel op een volgende verga dering. In stemming gebracht, werd. het voorstel aangenomen met 64 stemmen vóór, 8 tegen en 2 blanco. Ongerechtigde spelers. Bestuursvoorstel B. betrof een wijziging van het reglements-artikel betreffende on gerechtigde spelers. De bedoeling is in den vervolge te bepalen dat slechts dan één wedstrijd zal kunnen worden overgespeeld wegens het uitkomen van een ongerechtig de speler, vanneer binnen drie weken na den wedstrijd de ongerechtigheid is geble ken, of een verzoek tot het instellen van een onderzoek is afgedaan. Wilskracht on Belfeldia hadden een voorstel ingediend van ongeveer gelijke strekking. "V erschillcnde afgevaardigden voerden daarna het woord, waarbij heel wat wen- schen naar yoren kwamen. De heer Forward wees hierbij op de noodzakelijkheid van het wisselen van ruil- formulieren. Nadat heb bestuursvoorstel met 7 stem men. tegen was aangenomen, deed de voor zitter de toezegging dat het bestuur ern stig zal overwegen, om ook voor de eerste klasse het geven va-n ruilformuliereu ver plichtend te stellen. Wedstrijdprogramma. Door de vereeniging St. Jan te 'Arnhem was het voorstel ingediend, om art. 90 al. 3 te wijzigen in dier voege, dat het technisch bestuur bevoegd 16 wijziging in het wed- strijdprögramma ie brengen, indien de be trokken vereenigingen er a-ccoord mee gaan, en mits hiervan minstens een week va-n te voren mededeeling is gedaan aan de be trokken vereenigingen. Het- reglement bepaalde in deze een ter mijn va-n 4 dagen. Een groot aantal afgevaardigden voer den het woord, waarbij wel kwam vast te staan, dat men de huidige regeling, waarbij rekening wordt gehouden met het 1ST. V. B.- program verre verkoos boven de regeling die St-. Jan wenschte. Het voorstel werd met op één na- ailge- meene stemmen verworpen. Technische adviseurs. Een voorstel H. A. C. luidde als volgt.: De a.lgemeene vergadering besluite tot het oprichten va-n een Instituut van technische adviseurs voor de verschillende districten. De afgevaardigde van H. A. C. vraagt-, of de voorzitter van den Kring Twente het voorstel mag toelichten. Op reglementaire gronden kan de voor zitter dat- niet toestaan. De heer de Grood (bestuur) wijst er op, dat- de aanname va-n dit- voorstel de werk zaamheden stroever zal maken, en dat het zal worden een terzijdestelling vaji het re glement. Nadat de voorzitter de aanname had' ontraden, weid het voorstel met 10 stem men voor verworpen. Gewestelijke Protestcommissie. Achilles te Hengelo (O.), had als eerste voorstel ingediend: over te gaan tot de vorming van gewestelijke protest-commis sies. De voorzitter bestreed het voorstel om dat een gerechtelijke rechtspraak ge- we nschb is, op krachtige wijze, en het werd dan ook verworpen met slechts enkele stemmen vóór. Staken wegei» regen. Een tweede voorstel Achilles wilde be paald zien, dat, indien een wedstrijd we gens regen gestaakt moet worden, deze wel opnieuw zal worden vastgesteld, doch slechts met dien verstande, dat alléén de resteerende tijd zal worden gespeeld. E. M. O. S. had een voorstel in denzelfden geest. Dit voorstel ondervond sympathie en werd met algemeene stemmen aangeno men. Promotie en degradatie. Het laatste voorstel was er een van E. M. O. S. te Enschedé, dat de algemeene vergadering aan het bestuur wilde doen opdragen, de promotie- en degradatiewed strijden voor Overgangsklasse A voor het afgeloopen seizoen alsnog te doen spelen, zooals deze regeling door het bestuur der technische sectie in het officieel orgaan is gepubliceerd. Tijdens de competitie werd Almelonia ontbonden en kwam dit elftal dus te ver vallen. Het technisch bestuur achtte Al melonia als het degraaeerende elftal en schreef daarom geen wedstrijden uit voor het laagst in deze klas staande elftal. Y. D. Z. en De Zweef kampten om de plaats van Almelonia, waarbij Y. D. Z. won en dus promoveert. Er werd tamelijk lang over gesproken, doch het einde was, dat het voorstel werd verworpen. Wel deed de voorzitter toezegging, dat het bestuur, gehoord deze vergadering, in het vervolg niet meer op dezelfde wijze zal handelen, doch dan de drie candidaten zal laten spelen om twee pla-atsen in de eerste klas. Rondvraag. Bij de rondvraag kwamen meer intieme zaken naar voren. De heer v. Yccnendaal huldigde den voorzitter voor de leiding van deze vergeu- dering, en nadat nog enkele zaken onder leiding van den heer Goorse waren be sproken, w:erd de te half 12 begonnen ver gadering te half vier gesloten. „Mndmrg" DIOC. HA A RL. BOND. S. E. V. (Kwakel)Teijlingen III. Om 2.30 uur was het 3e elftal van Teij lingen in Uithoorn present voor den neder laagwedstrijd. Dacht men een prettigen wedstrijd te spelen, zulks geschiedde niet. Wanneer er 10 min. is gespeeld, is het S. E. Y. dat op mooie wijze doelpunt. De rechtsback van Teijl. miste n.l., de keeper liep uit en op keurige wijze werd in de tou wen geplaatst (1—0). Wanneer wee-r is af getrapt vallen Kwakel-spe-lers op ruwe wijze enkele spelers va-n Teijlingen aan. De arbiter laat gewoon doorspelen waar op het niet beter wordt. Eenmaal z'ien wij, dat een der spelers van Teijlingen een flinken opstopper krijgt. Door het protes teeren va-n den grensrechter grijpt de ar biter eindelijk in, doch het baat niets. Op dezelfde wijze wordt doorgespeeld totdat 20 minuten voor het einde de scheidsrech ter eindelijk den wedstrijd staakt, omdat verder spelen onmogelijk was. Dit muisje zal dan ook nog wel een staartje hebben daar zulke dingen eenmaal niet- gewenscht zijn. P. S. V. in Polen. Uit Posen wordt gemeld: Het Nederlandsche kampioenselftal P. S. Y. uit Eindhoven, dat een tournee in Polen maakt, waar vior wedstrijden zullen worden gespeeld, speelde heden te Posen tegen Warta, van welke vereeniging P. 8. Y. met 52 verloor. CRICKET. De uitslagen. Eerste klasse. Y.Y.V.Ajax (L.); gew. door Y.V.Y. met 3 russ en 4 wickets. Y.O.C.Haarlem; gew. door Y.O.C. met 47 runs op de le innings. H.DA.S.Phoenix; gew. door H.D.Y.S. met S2 runs op de le innings. Tweede klasse C. QuickAjax (L.) Gewennen door Ajax op de eerste innings met 2 runs en 2 wic kets. Quick 35 en Ajax 37 voor 8 gesloten. Ajax (L.) 2Y.O.C. 2; gew. door V.O.C. 2 met 20 runs (V.O.C. 97 en 90, Ajax 53 en 114). SpartaH.D.V.S. 2; gew. door H.D.V.S. niet innings, 154 runs en 7 wickets, H.D.V.S. 206 voor 3, Sparta 42 en 10. Phoenix 2Quick (H.); gew. door Quick met innings en 61 runs, Quick 130, Phoenix 39 en 30. ZWEMMEN. Zian in Duitschland. Donderdag ji heeft de Haagsche Zwem en Polovereeniging Z.I.A.N. te Hagen aan zwemwedstrijden deelgenomen. Het geluk te Henk de Haas de 105 M. rugslag in 1 m. 161/5 sec. te zwommen, hetgeen belangrijk beneden het Nederlandsche record is. Het gemeentebestuur van Hagen hoeft den Hagenaars een autotocht in de omge ving aldaar aangeboden. De resultaten waren: 3 x 84 M. wisselslag: 1. Hagen '94 2. Z.I.A.N. 5 x 84 M. sohoolsla-g estafette: 1. Hagen '94; 2. Z.I.A.N. 5 x 41 M. vrije slag estafette: 1. Z.I.A.N.; 2. Hagen '94. Polowedstrijd Hagen '94Z.I.A.N. 67. 105 M. rugsla-g: 1. H. de Haas, 1 min. 16 1/5 sec. De Haagsche zwemmers van Zian leden Zaterdag een zware nederlaag in den wa ter pol owed strijd tegen de Westduit-sche kampioenen Hchwimmsportfreundc Barmen to Dusseldorf, die een 101-overwinning op de Nederlanders wisten te behalen (stand bij rust 4l). Daarentegen versloegen de Nederlanders de Duitschers in een 6X2 banen estafette met -4 M. De- Nederlandsche kampioen rugzwemmen De Haag zwom in een wedstrijd over 1 ba nen tegen Klein en Holzbrink. De Duit schers, die elkaar aflosten, wonnen met 5 M. voorsprong. „De Crt." WATERPOLO. U.Z.C. degradeert. Gisteren werd in Utrecht de belangrijke beslissingswedstrijd om het behoud van het eerste klasseschap gespeeld tusschen U.Z. C. en G.Z.C'. Dc Gouwenaars wonnen rncfc 41 en spelen dus tegen S.Y.H. om een plaats in de eerste klasse. Beslissing tweede klasse kampioenschap. S. Y. H. kampioen. Voor de tweede, maal ontmoetten S.Y.H. I (Hillegersberg) en H.P.C. I (Heemstede) elkaar voor het kampioenschap 2c klas. Om half 3 stelden onder groote belang stelling dc volgende zeventallen zich op: S.V.H. I Zelsmanri v. Beurden Verhoef Hellcndoorn Korink Uitendaal Kooiman- N. Mooier.aar Kodde B. J. MoolenaaT H.P.C. I Direct na hef begin gaat het spel gelijk op en enkele kansen gaan door zenuwach tig spel verloren. De enkele schoten worden door de beide keepers goed gestopt. De rust treedt in met 00. Na de rust is H.P.C. weer het eerst bij den bal en oefent ©enigen druk uit op het S.Y.H.-cloel, dat door Zelsman-n keurig wordt bewaakt. Het einde komt dan ook met den stand 00, wat een zeer juiste verhouding der partijen aangeeft. Daar hel echter een beslissingswedstrijd gold, werd de wedstrijd met 2 m. 2 min. verlengd. Ook lijdons deze verlenging bleven dc partijen beide even sterk, waarna ook dc verlenging weer met blanken stand ein digde. Nu moest er niet zoo lang doorgespoeld worden tot er een doelpunt was gemaakt. Na nog pl.m. 5 min. spelens gelukte hel Korink een goed aangegeven bal van Ba rends in een doelpunt om te zetten. S.Y.H. I zal dus de promotiewedstrijd moeten spelen. Om het kampioenschap Haagsche Zwembond. Dinsdagavond a-.s. wordt in de Zwemin richting aan den Hooge Rijndijk om 8 uur n.m. gespeeld de wedstrijd L.Z.C. IVH.Z. en P.O. .til om het waterpolokampioenschap van den Haagschen Zwembond. ZEILEN. Wedstrijden „Braassemermeer". De uitslagen van de Zondag gehouden zeilwedstrijden op hel Braassemermeer lui den als volgt: Regenboogklasse, start 12 uur, 4 deelne mers: 1. „Hollandia" eig.' C'. van Staveren in 1.33.41; 2. „Dc Lecde II" stuurman W. Z. van der Meij 1.38.22; 3. ..Meteor" eig. A. J. Marx 1.41.11; 4. ..Lies" opgegeven wegens aan den grond varen. Regenboogklasse, start 3 uur, 4 deelne mers: 1. „Lies" stuurm.-cig. A. Chief er I.34.10; 2. „Hollandia", eig.-stuurm. C. van Staveren 1.35.23; 3. „Braassemermeer", stuu-rm. S. van der Meer 1.3G.55; 4. „Me teor", eig.-stuurm. A. J. Marx 1.38.40; „De Leede" niet gestart. Damesjollen, 3 deelneemsters: 1. Mej. E-oozen 1.4.5; 2. Mej. Alberts 1.6.7; 3. Mej. Corry de Vlieger 1.16.13. 12-voetsjollen heeren, 9 deelnemers: l. de- heer W. Bakker 1.0.20; 2. de heer T. Bak ker 1.1.12; 3. de heer Troostenburg de Bruin 1.1.48. Het is wel jammer, dat de deelname vooral in de Regenboogklasse bij het prachtige zeilweer niet- grootcr was. Zoo bleven in dc eerste race dc Braassemer meer, de Dolfijn en dc Holland in dc Ha ven. Des middags startte do Braassemer- meer wel, doch teen was de' Lecde weer absent, zoodat. het aantal deelnemers gelijk bleef. Niettemin waren de wedstrijden zeer interessant en werd er met name in dc Jollenklasse voor heeren fel om de eerste plaats gestreden. In de raiddag-race kregen we een duel tusschen de Hollandia cn do Braassemermeer, waarvan de Lies profi teerde en onbedreigd eerste werd. ATHLETIEK. Dc nationale athietiek-kampioenschappen. Voorwedstrijden te Groningen. De uitslagen van de te Groningen ge houden voorwedstrijden voor de nat.iouale athlet-iekka-mpioenschappen luiden volgens de „C-rt.": Hoogspringen z. aanloop: 1. Th. van Hoogen (Rap.) 1.38 M.2. en 3. Chr. Hes (A.V. '26) en W. A. Oosten (A.Y *26) 1.33 M. 800 M.: 1. J. A. H. Goes (A.V. '26) 2.12.8; 2. R. Kloosterman (Hellas) 2.16.2; 3. W. Woltjer (Rap.) 2.21.6. Kogclstooten: 1. J. G. Elema (A.V. '26) 10.15 M.; 2. W. A. Ooster (A.V. '26) 10.28; 3. L. van Coevorden (Ivria) 9.94 M. Polss-tokverspringenTh. v. Hoogen (Rap.) 7.77 M.D. P-epping (Clias) 7.09 M.; H. Hendriks (Gieten) 6.95 M. 100 M.: l. J. G. El om a (A.V.G. '26) 11.4; 2. Sj. de Vries (R-a-p.) 11.4; 3. Nijenhuis (A.V. '26). Verspringen z. a.: 1. J. G. Elema (A.V. '26) 2.89 M.j 2. R. Jager (Rap.) 2.83 M.; 3. W. A. Ooster (A.V. '26) 2.80 M. Discuswerpen: 1. L. Wolthuis (Olympia) 33.85 M. 2. VV. A. Ons»on (A.V. '26) 30.30 M.; 3. L. v. Coevorden (Ivria) 27.05 M. Verspringen ra. a.: 1. J. G. Elema (A.Y. '26) 6.13 M.; 2. .T. dc Vries (Olympia) 6.01 M.3. D. Pepping (Clias) 5.94 M. 5000 M.: 1. .r. Diophuis (PoL-ir) 18 iuin. 9 4/5 sec.; 2. B. Bierma (Actief) 18.11; 3. J. Brugge (Rap.) 19.10. Polshoog: 1. Th. v, Hoogon 2.70 M.; 2. H. Hoving (Actief) 2.60 M.; 3. D. Popping (Clias) 2.60 31. 200 M.1. Sj. de Vries (Rap.) 25 sec.; 2. L. Wolthuis (Olympia) 25.8 sec.; 3. J. de Vries (Olympia) 26.4 sec. 1500 M.: 1. F. Kuiper (Usquert) 4 min. 39 3/5 sec.: 2. H. Mulder (Hellas) 4.13.4; 3. Jac. v. Truym (Olympia) 4.52.4. 400 M.: 1. J. Th. Steen (Hellas) 54.8; 2. C. Christorius (Rap.) 58.8 sec.; 3. H. J. Lip- pinkhof (A.Y. '26) 61-4. Speerwerpen: 1. W. A. Oosion (A.Y. '26) 15.39 M.; 2. J. C». Elema (A.V. 26) 41.23 M.; 3. 1. Spakmans (H. S.) 10.60 M. Hink-stap-sprong: 1. W. Hofman (A.V. '26) 12.30 M.; 2. Chr. Hes (A.V. '26) 12.30; 3. D. Pepping-(Clias) 11.32 M. 4 x 100 M. estafette: 1. A. V. Groningen T 46 2/5 sec.; 2. Rapiditas I -19 1/5 sec.; 3. Rapid!tas II 50 1/5 sec. 4 x 400 M. estafette: I. A. V. Gvon. '26 I 3.55 1/5 sec.; 2. Rapiditas I 4.15 2/5 sec.; 3. Rapiditas II 4.31 2/5 sec. Hoogspringen: 1. Th. v. Hoogen (Rap.) I.65 M.; 2. W. Hofman (A.V. Grom '26) 1.65 M.; 3. L. Wolthuis (Olympia) 1.55 M. Nationale wedstrijden te Amersfoort. Jan Zcegcrs verbetert het record op4 K.M. Dc voornaamste uitslagen van dc gisteren te Amersfoort gehouden wedstrijden zijn: 100 M. hardloopen klasse B: 1. A. Koet sier, Ba to 11.8 sec. 2. H. P. Beintema, Hel las 3. L. de Jongh, Excelsior. 100 M. loopen klasse A: 1. A. Kok, Blauw Wit 14.4 sec.; 2. D. Meyer AV 19*23; 3. F. G. Bergveld, id. 1500 M. hardloopen met voorgift: 1. J. Hait-sma, A.V. 1923, 20 M. voorgift, in 4 min. 22.8 sec.; 2. L. Hooge.veen DOS (120 M.); 3. W. F. Brie], VI, mi L. nieet 4. J. Hooge- veen, DOS, 120 M. 10.000 M. hardloopen: 1. P. Gerbrands, B. Wit, 25 mn. 54 sec.; 2. P. Leencn, DOS; 3. A. Mulder, A VAC. Olympische Estafette, 800, 100, 200, 200 M.1 A*V 1923 I. 4 min. 23 scc.; 2. Bato, Zeist; 3 AV 1023 IT. Polstokvèrspringen1. P. J. Zimmerman, DOS, 8.426 M.; 2. dc Jong, Exc.3. J. Wol- thers, UW. Hoogspringen mol aanloop: 1. G. H. Scheffer, Exc., 1.70 M.2. C. v. d. Doe, BI. Wit, 1.65 M.; 3. J. de Bruin. Baerne, 1.60 M. Discuswerpen: 1. C. J. Tienstra, Exc., 31.79 M.; 2. C. Hokshergen, Baerne. 29.-SS M.; 3. W. de Heus, Bato, 29.3G M. Jan Zeegers, A.V. 10-23, verbeterde het record over 1 K.M., (dat stond r»p naam van Baars met 13 min. 1 sec.) en bracht het op 12 min. -15 1/5 sec. Nederlandsche successen in Duitschland. Men seint uit Ruc.htelcn aan do t.Msbd.": Bij de Zaterdag alhier gehouden a-t-hle- tiekwedstrijden won Hongewerf dc duizend meter in 2 min. 1 1/10 sec. Van den Berg won de 400 Meter in 52 6/10 sec. In het nummer polsstok verspringen werd van der Zee eerste met 33 Meter. Dc 5000 Meter werd door Baars gewon nen in 16 min. 7 3/10 sec. Nederland won de estafette viermaal 100 M. in 1-3 6/10 sec. voor ..Preusrm" (Krefeld) Bij de Z'vecdsche estafette werd Neder land tweede. Berger werd derde bij de 100 Meter ach ter Schüllcr cn Kremcr in 10 8/10 sec. Successen onzer dames-athleten op de internationale wedstrijden te Brussel. Twee Nederlandsche records gebroken. Uit Brussel wordt aan „de Crt." gemeld: Dc Ilollandschc damos hebben zich bij de alhier gehouden internationale athletiek- wedstrijden, waaraan deelnamen België, En geland, Frankrijk cn Holland, bijzonder onderscheiden. Dc Ilollandschc rccordhoud- ster, mej. Gisolf, kon wegens een bij het trainen opgeloopen blessure, niet deelne men. Dc resultaten waren als volgt: Discuswerpen: 1. D. Wevers (Holland) 32.34 M„ nieuvr Xcdcrlandsch record (oud record 31.-18 M.: 2. L. Rombouts (Holland) 30.90 M.; 3. F. Birchcnough (Engeland) 30.20 M. 80 M. hardloopen: le demi-finale: 1. Cor nell Gunn (Engeland) in 10 4/5 sec.; 2. R. Brier (Holland); 3. Jacobs'(Frankrijk); 2e -demi-finale: B. ter Horst (Holland) in 10 3/5 sec.; 2. L. Acngenendt (Holland); 3. Matthews (Engeland). Finale: 1. Acngenendt (Holland); 2. Mat thews (Engeland); 3. Jacobs (Frankrijk)f 4. Brier (Holland). Speerwerpen: 1. L. Rombouts (Holland) 33.37 M. (nieuw Nederlandsch record); 2. J. van Resteren (België) 27.06 M. (nieuw Bel gisch record); 3. Behr (Frankrijk) 26.35 M. 1. D. Leonhart (Holland) 26.28 M.- 800 M.: 1. Stonc (Engeland) in 2 min. 32 scc.; 2. J. Segliers (Bclgic) op 4 M.; 3. Gnyot (Frankrijk). Hoogspringen m. a.: 1. Stcrens (België) 1.50 M.2. Bons (Frankrijk) 1.45 M.3 A. de JongZondervan (Holland) 1.40 M.; 4. Bir chcnough (Engeland) 1.35 M. Vèrspringen m. a.: 1. Cornell Gunn (En geland) 5.62 M.; 2. De Jong-Zondervari (Holland) 4.99 M.3. Jacobs (Frankrijk) 4.95 M.; 4. Matthews (Engeland) 4.82 M.; 5. Aen- genendt (Holland) 4.79 M.; 6. Sterens (Bel gië) 4.64 M. Estafette 4 maal 100 M.1. Holland (De Estafette 4 maal 100 M.1. Hol land (De JongZondervan-Briejer-Aenge- nendt-ter Horst) in 52 2/5 sec.; 2. Engeland (Ma,bthews-Birchcnough-8tone-Cornell Gunn op 30 M.; 3. België; 4. Frankrijk. 3-2 Kostering Ba rends Braam Leyenaar

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7