KERKNIEUWS PRIESTER-JUBILEA IN 1929. 40 jaar. 15 Augustus: Zeereerw. heeren C. F. A. Huil mand te Amsterdam, rector van het St.. Xic. Gesticht; A. A. W. Wa terros, pastoor te Haastrecht Th. F. Eb- binkhuysen te Hillegom, Era. Regent van Hageveld; A. F. Suidgeest, pastoor te Hem en Venhuizen; W. J. V. Turnhout, pastoor te Zoetermeer; J. W. J. Thomp son, pastoor te Nibbixwoude; J. Th. La- gerwey, pastoor te Amsterdam O. L. Vr. Onb. Ontv. en A. H. J. Verberne, rustend pastoor te Overveeu, Duinrust. 25 jaar. 15 Augustus: Zeereerwaard© hee ren Th. M. P. Bekkers, rector te Voor schoten; J. J. M. Boele, rector tc Alkmaar Huize „St, Augustinus'; J. W. Brouwer, pastoor te Tholen J. J. J. Noordman, Aal moezenier te 's-Gravenhage; J. A. M. Brinkman, pastoor t.o Moordrecht; P. H. Meynema, pastoor le Amstelveen; C. W. v. Mierlo, pastoor te Voorburg, O. L. V. Hemelv.; H. Caarls, Pastoor te Rotterdam H. Nicolaas; C. N. J. Mcysing, pastoor te Wassenaar, „Goede Herder''; C. Wynker, pastoor t© Zandvoort; L. J. Schalke, Pas toor te Vogelenzang; J. J. H. Raken, Pas toor te Oude Wetering; M. Th. Vinek, Pas toor te Anna Paulowna cn H. B. P. Drenth pastoor t© Rotterdam, H. Willibrordus. (Herplaatst wegens misstelling iu het vorig nummer). Naar de Missie. Voor de missie der Franciscanen in het H. Land is bestemd de Z.E. pater Hiero- nymus v. d. Berg. missie-procurator en leer a ar aan het St. Franciscus Solan us-col lege te Sittard. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. leven gekomen. Zaterdagavond ongeveer S uur is bij de Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda een tube met samengeperste lucht uit elkaar gesprongen, waarbij de 40-jarige ar beider De Jong en de 53-jarige bankwer ker Bruyninge werden gedood, terwijl ver schillende personen min of meer ernstig werden gewond. „Tel." Omtrent dit droevig ongeval had een verslaggever van „de Crt." een onderhoud met den onderdirecteur van de fabriek, dr. Hermans, die het volgende mededeelde: Eenige werklieden waren bezig geweest, met het herstellen van een pomp op de chemische afdceling, waarbij een zuurstof apparaat werd gebruikt. Toen dit was ver richt, sprong op een gegeven moment liet apparaat met een knal, die tot ver in den omtrek kon worden gehoord, uit elkaar. Oogenblikkelijk snelden verschillende ar beiders uit aangrenzende afdeelingen te hulp, maar spoedig bleek dat hier geen hulp meer kon baten. De arbeider De Jong, gehuwd en wonende te Breda, was letterlijk uit elkaar geslagen: armen en beenen la gen verspreid door dc fabriek. Hij is op slag gedood. De bankwerker Bruiningc, gehuwd en wonende te Breda, heeft nog eenige oogenblikken geleefd, doch voordat dr. Karthaus ter plaatse was, is ook hij ge storven. De overige drie arbeiders zijn als door een wonder gespaard gebleven en hebben slechts lichte kwetsuren opgeloopen. Zii waren echter van den doorgestanen schrik zoo ontdaan, dat zij eerst gistejen gehoord konden worden. Zij worden thuis verpleegd en hun toestand is thans redelijk goed. De kracht, waarmede het apparaat uit elkaar is gesprongen, was geweldig. .Stalen poulies waren verwrongen als sar dineblikjes, terwijl een betonnen steunpi laar geheel stuk werd geslagen. De deel neming met de slachtoffers is algemeen. Justitie en politie stellen een onderzoek in. Omtrent de juiste toedracht van de zaak kon men thans geen verdere mededeelin- gen doen. Tragisch ongeluk. Vrouw' door drijfriem gegrepen. Te Vierlingsbeek is mej. F„ terwijl zij eenige werkzaamheden verrichtte in dc smederij van haar man, door een drijfriem gegrepen. Haar haven raakten in de ma chine verward en werden met de hoofd huid geheel afgerukt. In ernstigen toestand is de vrouw naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. Een arbeider door een buurman vermoord. Zaterdagmiddag is, naar aan d© „Tel." wordt gemeld, te Waddinxveen de 33-jari- ge arbeider T. Schotman, op laaghartige wijze door zijn 40-jarigen buurman A. Koster vennoord. Het ontzettend drama speelde zich te ongeveer 5.30 uur voor de woning van den verslagene aan het Noord einde af. INGEZONDEN MEDEDEELING. Zomersnroeten verdwiineVi spoedig door een pot \^We Drogisten Tusschen dezen en den moordenaar be stond een veete ten gevolge van een ver oordeeling eenigen tijd geleden voor een ruzie van eerstgenoemde. De spanning tus schen beiden was nog vermeerderd door een oneenigheid van de laatste dagen. De vrouw van Koster had Schotman op erger lijke wijze beleedigd, waarom de laatste een klacht bij de politie had ingediend. Om 5 uur Zaterdagmiddag heeft de po litie nog met Koster gesproken en er bij hem op aangedrongen een minnelijke schikking met Schotman te treffen. Weinig kon men vermoeden van het vreeselijke drama, dat zich zoo kort daarna zou afspe len. Schotman had eenige boodschappen gedaan en kwam Zaterdagmiddag de draai (kleine, smalle brug) bij zijn woning afloo- pen. Aan het einde van de draai stond Kos ter op hem te wachten en begon aan stonds over de loopende kwestie een ge sprek. Uit dit. gesprek ontstond een nieu we heftige woordenwisseling waarna Kos ter plotseling een scheermes voor den dag haalde, en Schotman hiermede twee diepe sneden in den hals toebracht, en wel mot zulk een kracht dat het hoofd bijna van den romp werd gescheiden. Deze was op slag dood maar wankelde hevig bloedend nog enkele stappen verder, kantelde de draai af en viel in de voor zijn woning loopende sloot. Een voorbijganger merkte dit op en haalde het slachtoffer er uit, waarna hij hem in zijn woning bin nenbracht. De moordenaar was intusschen zoo spoedig mogelijk zijn dichtbij gelegen woning binnengeloopen. Onmiddellijk werd de politie en een dok ter gewaarschuwd, en reeds spoedig was de loco-burgemeester van Waddinxveen, de heer J. G. Herfst aanwezig. Intusschen had de ontboden medicus reeds den dood bij Sohotman vastgesteld. Het bleek, dat deze op beestachtige wijze was afgemaakt. Het gerucht van den misdaad had zich als een loopend vuurtje door het dorp en om geving verspreid en reeds spoedig verdrong zich een groote nienschenmenigte voorna melijk uit het om zijn burenruzies beruchte Waddinxveen, om het huis van verslagene en moordenaar. Het publiek nam een zeer dreigende houding aan en de opgewonden menigte beraamde reeds Ivnchpogingen tegen den moordenaar, waartegen de heer Herfst, die het onderzoek op zeer voort varende wijze regelde, echter zeer resoluut optrad. Hij ging met eerlige veldwachters de wo ning van Koster binnen en trof dezen zit tende op een stoel aan. Hij werd onmid dellijk gearresteerd, waartegen hij zich aanvankelijk verzette en later een flauwte voorwendde. De moordenaar bleek onder den invloed van sterkedrank te verkee- ren. Hij gaf voor, in een opgewonden drift- stemming te hebben gehandeld en niet de bedoeling te hebben gehad zijn buurman van het leven te berooven. Zwaar geboeid werd hij ten slotte naar de cel ouder het gemeentehuis overgebracht. Het lijk van den verslagene werd in beslag genomen en allereerst naar het lijkenhuisje op het kerk hof overgebracht. Verschillende foto's wer den op de plaat-s va-n het misdrijf geno men. Eenigen tijd later heeft men den moor denaar met het slachtoffer geconfronteerd. Eerst toonde hij zich eenigszins bedroefd, dooh later weer volmaakt onverschillig. Zijn lezing van het geval wordt niet aan vaard; daar men algemeen voorbedachten rade aanneemt. Het mes en ook eenige aan het slachtof fer toebehoorende voorwerpen werden in beslag genomen. Hierna heeft men zich in de woning van Schotman begevpn waar de dader precies heeft- aangegeven, hoe het misdrijf heeft, plaats gevonden. Ook nu legde hij weer een volledige bekentenis af. De verslagene was gehuwd en vader van twee kinderen. Hi) staat algemeen als gun stig bekend. Dc moordenaar was eveneens gehuwd en vader van eenige kinderen. Het lijk zal naar Rotterdam worden overge bracht ter autopsie. De ontzetting in het dorp is algemeen en groot en men voelt mede met het slachtoffer. Als bijzonderheid kan nog worden ge meld, dat ongeveer 20 jaar geleden een oom van den dader eveneens in Waddinx veen iemand van hei leven heeft be roofd. Inbraak. Een bedra g van 5000 gestolen. Vrijdagnacht hebben onbevoegden zich I opgang verschaft tot het kantoor van de Nationale Glie- cn Vetindustrie aan de West vest tc Schiedam. In een brandkastje op de eerste verdieping werd bij het slot .ern ga f geboerd, zoodat dit. kon worden geopend. Veimist wordt een bedrag van circa, 5000, bestemd voor uitbetaling van tra ctementen enz. De daders zijn vfumcedelijk door middel van een roeibootje over het water het. pand binnengedrongen. Jeugdige dief. Een 16-jarige kantoorbediende te Nijme gen ontvrecr.ddo dezer dagen bij zijn pa troon een bedrag van 300. De jongen ging er mee op slap naar den Achterhoek, waar hij op de kermis te Doetinchem goe den sier maalde. Daar werd hij door de politic achtethaa'd. Hij had toen nog 5 cp zak. Bij enderzoev bleek hij een nieuw costuum en gouden l orloge en dito ring te hebben gekocht. Dooi de politie te Doe tinchem is hij aan dc Nijmeegsche politie overgeleverd. Vervalschte chèque aangeboden. Zaterdagmorgen verscheen aan een der loket/ten van een bankinstelling te Am- sterdam een persoon, die een chèque van 4000 ter verzilvering aanbood. De chèque volgde daar den gebruikelijken weg en hierbij werd dadelijk onldekt, dat zij niet. heelemaal in orde was. Bij nader onderzoek bleek, aldus lezen we in de „Tel.", ze in derdaad vervalsoht te zijn. Inmiddels werd de politie van het bureau Singel vanwege de bank gewaarschuwd, en deze zond eenige rechercheurs naar het bankgebouw. De aanbieder werd aangewezen en naar het bureau overgebracht. Bij zijn verhoor verklaarde hij aan een inspecteur, dat hij de chèque Donderdagavond op straat had gevonden en toen op het idee was gekomen haar le verzilveren. Hij gaf op, dat hij tot verzilvering was overgegaan ten einde later de persoon, wiens onderteekening de cheque droeg, een belooning tc kunnen krijgen. Het is echter vrij zeker, dat de ar restant een blanco chèque heeft gevonden en deze va-lschelijlc heeft, onderteekend met den naam van iemand, van wien hij wist, dat deze een rekening op dc bewuste bank had. De man blijft voorloopig in arrest en zal vermoedelijk heden ter beschikking van de justitie worden gesteld. Gevolgen van een stevig pak slaag. In het. ziekenhuis te Amersfoort is v. E. uit. Hoevelaken overleden, die bij een woor denwisseling met B. een stevig pak slaag ontvangen had. De justitie heeft het lijk in beslag genomen. De sterfte onder de vruchtboomen. Onlangs vermeldden wij, hoe in de om geving van Deventer, de vruchtboomen merkwaardige t.eekenen van kwijning ver toonden en hier en daar zelfs afstierven. In aansluiting op dit bericht deelde men ons thans van deskundige zijde het vol gende mede Zeker zijn tengevolge van den strengen vorst en de daarop volgende droge periode boomen dood gegaan, doch in hoofdzaak heeft dit verschijnsel de pereboomen ge troffen, die op kwee-onderlaag zijn ver edeld. De kwee-ondersta-m is gevoelig voor vorst en op plaatsen, waar de boomen wat hoog geplant zijn. hetgeen meermalen ge daan wordt om het maken van eigen wor tels door de peren te voorkomen, zijn de bovenste wortels doodgevroren. Op de en kele dieper gaande wortels leeft de boom dan nog, maar door de droogte is 'bij veel van deze boomen de sapstroom te gering geworden, zoodat ze kwijnen of afsterven. „Tijd." Het vlotbrengen van de Eugenia. De laatste dagen heeft men flinke vor deringen gemaakt, met de pogingen tot vlotbrengen van de Eugenia, die te den Kcidei op een dijk is geloopon. Eerst had men uitsluitend op het voorschip gewei-kt met de nydraut'sche persen, sedert Dins dag tracht men hel achterschip meer naar zee te krijgen. Vijf hydraulische persen zijn daarvoor aan het werk gesteld cn het resultaat daarvan is verrassend. Niet min der dan 2.50 M is het achterschip in deze vier dagen meer naar zee gebracht en men heeft gegronde hoop. wanneer het werk op deze wijze kan worden voortgezet, het schip over eenige dagen van den dijk te hebben. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Treinontsporing te Bergen. 18 licht gekwetsten. Tan een personentrein uit Frameries zijn bij aankomst op het station te Ber gen ten gevolge van een verkeerden wis- selsland, de drie laatste wagens gederail leerd cn omgevallen. Achttien personen werden licht ge kwetst. Ket verkeer wa-s kort na het ongeluk weer hersteld. Een ongeluk aan de Noordpool. Een derledcnder Italiaanschen expeditie doodgeschoten. De ltaliaansche expeditie, welke een on derzoek instelt naar de overblijfselen van de „Italia" is een ernstig ongeluk overko men. Enkele leden van de expeditie, die zich ten Noorden van Spitsbergen in het ijs be vindt, werden Woensdagavond door een hongerigen ijsbeer aangevallen. Albertini, de leider der expeditie wilde, met een geweer gewapend, hen te hulp ko men, doch kwam ongelukkig tengevolge van- 't breken van de ijsschots in een wak te recht. Bij zijn val ging het geweer af en door het schot werd de leider Guido zoo ernstig gewond, dat hij kort daarop aan boord van het schip overleed. Daar het schip het land niet. kon berei ken, heeft men het lijk van Gnido onder de gebruikelijke eerbewijzen in zee laten zinken. Zelfmoordenaar veroorzaakt verkeers ongeluk. Twee dood en; vier zwaar gewonden. Zaterdagavond heeft in het. Westen van Berlijn een botsing plaats gehad tusschen een particuliere auto en een vrachtwagen. De botsing was zóó hevig, dat beide voertuigen omsloegen. Van de inzittenden der auto werden twee personen gedood en vier zwaar gewond. De botsing geschiedde doordal de chauf feur van de auto uitweek voor een man, die zich voor zijn wagen wilde werpen om zich zelf aldus van het leveji te berooven. DE RAMP VAN 0STENDE. Verregaande nalatigehid van de schipper* Dp Rru.s'selsche correspondent van d« „Msb." meldt: In het vooruitzicht van de mogelijkheid dat 5 lijken kunnen aanspoelen van docj de ramp van Ostendè omgekomen personen, heeft, men aan liet strand te Brecdaire eej waakdienst ingericht. Vernomen wordt, dat de vier personen uit één gezin, waarvan men vreesde, dit zij met de „Jozef II" zouden zijn omgeko. men, terecht zijn, zij bevonden zich niet it Ostende, waarheen hun familieleden dack. ten, dat zij zich begeven hadden. Bij de voortzetting van het onderzoek ij gebleken, hoe schromelijk nonchalant de patroons van de „Kriocke" en van de „Jo. zef III" hun plichten als gezagvoerders op. vatten. Wat den schipper van Loooke, den pa. troon van do gezonken „Jozef III" betreft; Deze had verklaard dat alle reddingj. tuigen zich in het bereik bevonden van de passagiers. Men heeft vastgesteld, dat in werkelijkheid dit materiaal zich in het ruim van de boot bevond verpakt in zeildoek. Van Loocke had eveneens verklaard, dat hij geene signalen geven kon. omdat de sj. r,pne in werking werd gebracht door den motor en deze stil lag. Men heeft echt« geen sirene aan boord gevonden. Hierop verklaarde Van Loocke, dat hij deze enkelt dagen voor de ramp had weggenomen, on;, dat zij te veel lawaai maakte voor de pas. sagiers. Hij had de sirene nochtans ge. plaatst boven aan den mast. Het schip draagt geen opschrift, waarop vermeld staat het aantal passagiers dat zich aan boord mag bevinden. Do experten zijn tot een nauwgezet on derzoek overgegaan van het vaartuig en hebben photo's genomen. Vervolgens zijn de commissieleden naar het. dok gevaren, waar de „Knocke", ge. meerd ligt. Hier stelde men vast, dat er enkel wat verf van den voorsteven ge schaafd was. Daaruit mag men besluiten, dat. er van een krach.tigen schok geen spra ke kan zijn. Beauprez, schipper van de „Knocke", legde een verklaring af over de manoeuvres, welke hij met zijn schip had uitgevoerd. De experten onderzochten de machines cn ver- zochten om inlichtingen aangaande de red dingsmiddelen. Op de brug vau het schip stevig vastgs- snoerd bevonden zich een vlot, waardoor a 10 personen gered konden worden, even als 4 groote reddingsboeien, waarvan men zich niet. bediend heeft. Een cler leden der onderzoekcommissie vroeg om de reddingsgordels te zien. Dez» bevonden zich benedon in het ruim wan het schip, op eene plaats welke moeilijk te he reiken is. Evenals op de „Jozef III" draagt- het schip geen enkel bord met mededeeling betreffen- de het maximum aantal passagiers, dat het vervoeren kan. De commissie bezocht vervolgens de „Jo zef II", zusterschip van de „Jozef III" om zich te overtuigen of de stuurman voor zich uit kon -zien. Men stelde vast, dat, als het schip vol volk was, de stuurman volstrekt niets zien kon en bijgevolg niet kon waar nemen wat er voor hem gebeurde. I Na verschillende proeven tusschen de beide staketsels, werd het onderzoek ge sloten. Van weerszijden werden dus zware onre gelmatigheden waargenomen, voortsprui tend uit een tekort aan toezicht. De overstroomingen in Britsch-lndië. 20 d o o d e nvoor 400.000 p. s t. schade. Volgens officieele schattingen bedraagt de schade die in de vorige maand in de streek Sind door de overstroomingen zijn aangericht, 400.000 pond sterling. In de stad Haidarabad alléén werden 2000 huizen verwoest. De oogsten en de graanvoorraden werden in verscheidene plaatsen vernield. De toestand was nog verergerd doof het uitbreken van een cholera-epidemie in Opper-Sind. Bij de overstroomingen zijn 20 personen omgekomen. Overstrooming in Voor-lnrlië. In Voor-Indië is de Indus op verschillen de plaatsen buiten de oevers getreden, waardoor uitgebreide landstreken onder water zijn gezel. Ten gevolge van een dijkbreuk zijn ze ven dorpen overstroomd en van de buiten wereld afgesneden. Ook een stad werd door de overstroomiiig bedreigd. Menschenlevens zijn niet te betreuren, doch de materieele schade is zeef groot Honderden arbeiders zijn bezig mét heb herstellen van de dijken of nieuwe dijken op te werpen, terwijl op de bedreigde pun ten de dijken zooveel mogelijk versterkt worden. Auto van de „Vorwarts" beschoten. Een communistische aanslag? Zaterdagnacht is tegen half vier een auto van de „Vorwarts" in liet Oosten van Berlijn uit een hinderlaag beschoten. Een kogel ging rakelings langs den chauffeur, terwijl een tweede schot den band van den auto trof. Men vermoedt dat de daad door com munistische elementen is gepleegd. De daders konden zonder herkend te zijn in een plantsoen ontkomen. Jeugdige inbrekers-bende. Door de Berlijnsche p o 1 i ti e gearresteerd. De Berlijnsche politie is er in geslaagd) een inbrekersbende te arresteeren. Agen ten ontdekten op een veld nabij het jacht gebied Grünewald een troep jongens van 17 a 23 jaar samen met meisjes van M to» 17 jaar die een echt bandietenleven leid den. Heel de bende, 5 jongens en 6 meis jes, werden in hechtenis genomen. Het bleek, dat deze jeugdige organi satie al een veertigtal inbraken op haaf I kerfstok heeft. Van den buit was echte I niets meer over. I DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Autobus door een trein gegrepen. Twaalf gewonden. Op den onbewaakten overweg bij dc ge denknaald tc Apeldoorn is Zaterdagavond een autobus waarin zich een gezelschap zangers uit Vriezenveen bevond, door den motortrein die om 7.20 uur uit Apeldoorn vertrekt-, aangereden. De overweg is hier zeer breed en biedt een goed uitzicht zoodat het ongeluk te wijten moet zijn aan onoplettendheid van den chauffeur. De autobus werd totaal vernield en het mag een wonder koeten, dat zich geen ernstige ongelukken hebben voorgedaan. Twaalf leden van het gezelschap be kwamen lichte verwondingen. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing tusschen motorfiets en melkkar. Motorrijder gedood. Op den Boschdijk nabij het Rijkskrank- zinnigengesticht te Eindhoven heeft Zater dagavond ,naur de „Mndmrg." bericht, om streeks 10 uur een doodelijk motorongeluk plaats gehad. De ongehuwde electricien A. Waals uit St. Oedenrodo reed daar per motorrijwiel met L. van Wannooy, koopman, eveneens uit St. Oedenrode op de duo-zitting in de richting Best en kwam in volle vaart on der de boerenkar van den melkrijder Ge vers uit Acht terecht, welke in dezelfde richting reed. Van den bestuurder van het motorrijwiel, den heer Waals, werd de borstkas inge drukt, zoodat deze kort daarna-, voorzien van de H.H. Sacramenten, is overleden. De toestand van den duo-zit ter van Wan- rooy liet zich aanvankelijk ook ernstig aan zien, doch later bleek, dat deze slechts een onbeteekenende verwonding aan het hoofd had bekomen, zoodat hij nog denzelfden avond het ziekenhuis kon verlaten. De oorzaak van het ongeluk is- vermoe delijk te wijten aan onvoorzichtigheid. Den melkrijder treft geen schuld. Verhuiswagen tegen een muurtje. Een knaapje gedood. Zaterdagnamiddag geraakte in de Co- reanderstraat te Stratum (Eindhoven), een verhuiswagen, bestuurd door J. Koenen uit Helmond, in het mulle zand vast. Eensklaps kwam de auto-verhuiswagen los en reed achteruit tegen een muurtje, dat werd ver nield. Ongelukkigerwijs was achter dit muurtje het 6-jarig zoontje van Peters uil genoemde straat aan het spelen. De kleine bekwam ernstige inwendige kneuzingen, tengevolge waarvan hij Zaterdagavond is overleden. Kind door een auto overreden en gedood. Zaterdagmiddag is de 3-jarige C. H. M. in de Trooststraat- te Den Haag, door een auto van den Gemeentelijken Reinigings dienst overreden. Toen de Geneeskundige Dienst ter plaatse aankwam, was het kind reeds overleden. De schedel was geheel verbrijzeld. Het lijkje is door genoemden dienst naar het ouderlijk huis gebracht. Doodelijk fabrieksongeluk. Twee arbeiders om het Kind in een tobbe heet water. Een drie-jarig dochtertje uit het gezin V. te Zelhem is dezer dagen in een tobbe met heet water gevallen. Vrijdag is het kindje overleden. Kind uit het raam gevallen en gedood. Een meisje van twee jaar is tijdens de afwezigheid der moeder van de eerste ver dieping uit het raam van een woning in de Weegbreestraat te Amsterdam geval len. De kleine is door den G. G. en G. D. naar het Binnen-Gesthuis vervoerd, waar het is overleden. Door den golfslag uit een bootje gevallen. Zondagmiddag circa 5 uur is het- 8-jarig zoontje van W., te Vlaardingen verdronken in de Vlaardingsche Vaart Het- kind was met zijn vader wezen visschen. Het roei bootje geraakte bij het terugkeeren ach ter een motorboot. Door den hevigen golf slag viel het kind uit het bootje. Het lijkje is nog niet gevonden. Een flesch bier stukgesprongen. Toen mej. v. d. H. te Epen-Wittem be zigheden in de keuken verrichtte, sprong een flesch bier, die op tafel stond, met een hevigen knal uiteen. Een stuk -glas kwam terecht in het oog der vrouw; bo vendien werd zij aan de handen verwond. De vrouw werd overgebracht naar de oogenkliniek tc Maastricht. Hoogstwaar schijnlijk zal zc het oog moeten missen. Bewusteloos van den weeromstuit. Nabij Zelhem was dc landbouwer L. met behulp van N. aan 't. palen slaan voor een afrastering. Plotseling vloog de hamer van den steel en trof N. zoodanig, dat de man met bloedend gelaat bewusteloos ineen zeeg. Dit ziende verloor ook L. liet- bewust zijn. Zoo werden beiden door de boerin gevonden. Geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Van kwaad tot erger. Een matroos van het te Emmerik lig gende Duitsehe net roleumschip A. P. G. 11 heeft nadat hij het vooronder, waarin wandluizen zaten, met- benzine had schoon gemaakt, een sigaret opgestoken, met het- gevolg, dat het schip zwaar gehavend werd. O.a. werd de kajuitstrap eraf gerukt. De man zelf werd uit- het vooronder in h"t water geskugerd. Hij liep brandwonden op en is in het ziekenhuis opgenomen. BRANDEN. Rijwielzaak door het vuur vernield. Zoudagmiddag omstreeks 4 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een rijwielzaak in de Veemarktstraat te Breda. De vrijwillige brandweer heeft met drie stralen op de motorspuit het vuur ge- bluscht. De geheele rijwielzaak is door het vuur verwoest. Verzekering dekt de schade. Brand in een pakhuis. Te Heer Hugowaard is het groote pak huis van den winkelier v. B., bevattende voor duizenden guldens aan voorraden, door onbekendo oorzaak tot den grond af gebrand. VREESELIJKE MOORD TE WADDINXVEEN.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6