kunstzijden Ondsrjurken 237 - 175 - I4S Zijden Directoires 147 - 113 - S3 laddering Iij)en Kousen 114*351 I2S 5% KORTING i&niin Nederl. West-Indië UIT DE OMGEVING GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Jongetje overreden. Het- 9-jarig zoon'je van den lieer Jansen te 'Toeraio 1 is in dc Hcndriklaan gister middag, toen het naar een wegrollenden bal liep, door een juist, passé erende auto gegrepen. Het linkervoorwiel van den wa gen verpletterde bijna het hoofdje van den jongen, die zoo onverwachts overstak. Hij werd direct opgenomen on naar het hospi taal getransporteerd. Zijn toestand was gisteravond nog levensgevaarlijk. Kind overreden en gedood. Op den straatweg DinxperloBocholb is d.e 3-jarige H. Baten door een vrachtauto overreden cn gedood. Aap de gevolgen overleden. Tn het gemeentel ijk ziekenhuis aan den Zuidwal te 's Gravonhage is in den afge- loopen nacht op 31-jarigen leeftijd aan de gevolgen van het hem Zaterdagmiddag bij het oversteken van het Spui overkomen on- goval overleden de heer G. A. van Vloten, inspecteur bij de Bataafsche Import-maat schappij. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Twee negers verdronken. Gistermiddag omstreeks vier uur zijn bij het baden in zee aan het Noorderst-rand te Scheveningen twee negers, behoorende tot den neger-acrobaten troep, welke op het oogenblik optreedt bij hei Circus Hagen beek op Scheveningen, verdronken. Vermoe delijk hebben zij zich t-c ver hl zee gewaagd en zijn toen door den stroom meegetrok ken. Hun lijken zijn nog niet aangespoeld. In verband hiermede verzoekt de com missaris van politie der afdceliug C, bureau Alexanderveld, zoo spoedig mogelijk be richt bij het vinden van dc lijken der slacht offers, twee Somalilanders van slank pos tuur, respect. 17 en 18 jaar oud. Him na men zijn Ahmed Mohammed en Aby Xur. Een derde tot denzclfden troep behooren de neger was bijna eveneens het slachtoffer der zee geworden. Men heeft hem echter nog kunnen re-dden, hoewel hij het bewust zijn reeds verloren had. Deze drenkeling 20 jaar oud is overgebracht naar het Roe de Kruis Ziekenhuis. Er is alle hoop op zijn volledig herstel. Nog een jongeman verdronken. Gistermiddag is bij het boden in zee te Scheveningen ter hoogte van het groene huisje verdronken een 25-jarig persoon uit Krimpen a. d. IJscl. De commissaris van politie der afd. C, bureau Alexanderplein, verzoekt bericht bij het vinden van het 'lijk van het slachtoffer. De man was gekleed in donkerblauw ba-d- costumn, was 1.65 M. lang en had blond kortgeknipt haar en blauwe oogen. Kranige redding. Gisternacht, omstreeks drie uur, begaf zich een groepje feestgangers in vroolijke stemming huiswaarts, toen, op den Zuidwal te Den Haag, vlak bij de nieuwe brug al daar, een van hen, een zestigjarige heer, in het water viel. Door hel gegil op het stille uur, werd een op den Zuidwal wonend per soon, zekere W. R. de L., slapende op de 2e étage, uit zijn slaap gewekt. Hij begreep di rect wat er aan de hand was, rende de trappen af en sprong pardoes- te water. Het mocht hem gelukken den drenkeling te grijpen, doch moest, door de steile kanten, onder de brug doorzwemmen, naar een schuit, waarna men beiden op het droge trok. De drenkeling is in het Gemeente Zie kenhuis Zuidwal ter observatie opgenomen. Van een wagen gevallen en overleden. Doordat het paard voor een auto schrok, op een small en boschwcg onder Vee re, is het op hol geslagen. De bestuurder, de landbouwer Klap uit Vrouwenpolder, is van den wagen gevallen en aan de opge- loopen hoofdwonden overleden. Op een betonnen vloer gevallen en overleden. De 31-jarige loodgieter F. P. Overman, gewoond hebbende in de Boomgaardstraat, te Rotterdam is gisterenmiddag in het. in aanbouw zijnde fabriekspand van v. Nelle aan de Delfshavenschc Schie van een 5e verdieping op een betonnen vloer gevallen. Met een schedelbreuk cn een gebroken been werd hij naar het ziekenhuis aan den OooLsingel overgebracht, waar hij weinige uren later is overleden. Van een korenmijt gevallen. Te 'Acliter-Welil (Geld.) is de landbou wer J. Tiemesser van een 4 meter hooge korenmijt gevallen. In crastigen toestand is de man opgenomen. Hij had een hersen schudding gekregen en eenigc ribben ge broken. Bekneld tusschen een baggermachine. Op de steenfabriek de Aalswaard te "Wijk bi] Duurstede is dc arbeider K. be kneld geraakt tusschen een baggermachi ne. Zijn borstkas werd ingedrukt en hij kreeg ernstige kneuzingen aan den schou der. In zorgwekkonden toestand is hij naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Carbidketel gesprongen. Gistermiddag om-sl reeks half vier is in de smederij van J. V. aan de Benth ui zee straat te Rotterdam e>en carbidketel ont ploft. Van dc smidse en van de panden -16 en 18 aan de Benthuizorstraat en 148 tot 15-! aan de Blokland-I raat zijn alle ruiten gesprongen. In de smederij is een groote verwoesting aangericht. Persoonlijke onge lukken zijn niet gebeurd. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. BRANDEN. Russisch stoomschip in brand. Aan boord van het Russische stoomschip Lieutenant. Schmidt is gisteren brand uit gebroken. Het stoomschip bevindt zich op de Schelde ter hoogte van Terneuzen en verlangt sleepboothulp. Van Vlissingen uit zijn eenigc sleepboolen naar het in nood verkeerende schip vertrokken. Het Russische stoomschip Lieutenant Schmidt is in 1913 gebouwd en meet bruto 2502 ton. Men meldt nader uit Vlissingen: Dc brand is gebluscht. Het schip is ge arriveerd in Terneuzen met bestemming voor Gent. Boerderij afgebrand. Door onbekende oorzaak is te Schaylc (X.-Br.) de keufcerij van voerman de Kleyn afgebrand. Door overwaaiende vonken sloeg het: vuur over op de 200 M. verder gelegen smederij van de wed. Appelhof, welke smederij mede tol den grond is af gebrand. Verzekering dekt groolendeels dc schade. Ec DE MOORDZAAK OP DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Nieuwe aanwijzingen tegen verdachte van 0.? rapport van d r. Hessoling. In den afschuwelijken moord op den Oostzeedijk te Rotterdam, waarvoor dfe procuratiehouder van O. van de firma De Haa's nu reeds ruim aebt maanden in voor arrest zit, heeft do rechtbank, zooals men zich herinnert, op Maandag 17 Juni schor sing gelast, nadat de zaak drie dagen ge diend had, opdat verschillende punlen op nieuw of nog zouden worden onderzocht. Hiertoe besloot men daar hel onderzoek onvolledig was geweest. Datgene was thans nog steeds onder zocht wordt, bepaalt, zich vooral tot de vraag: hoe cn waar dc bloedspatten zijn geweest, een onderzoek of de kleercn van v. O. wellicht toch bloedsporen hebben vertoond, het nagaan van de juistheid van de opzienbarende verklaringen van den agent Bron? en slotte een psychisch en physiek onderzoek van verdachte. Voor het onderzoek naar bloedsporen werd o.a. speciaal aangezocht de deskun dige dr. Hesseling. De rechter van instructie heeft sinds de schorsing een zeer groot aantal getui gen gehoord, dc deskundigen hebben met de politie en de verdediging zeer veel punten, Waaromtrent onderzoek nog moge lijk was, nagegaan; de vijl, die in het pand van De Haas gevonden is, een half jaar na den moord in een kast op het portaal bij de kantoren is terdege on derzocht en uit. dit. alles zijn eenige nieuwe gezichtspunten geboren, in deze lugubere zaak. Thans is van den rechtcr-commissaris een voorloopig rapport verschenen niet be trekking tot de resultaten van bet her nieuwde onderzoek. Het definitieve rapport is echter pas over eenige weken te wachten, zoodat wij hieromtrent nog geen feitelijke me'cledee- lingen kunneii doen. Wel heeft een van de verdedigers van van O., Mr. Kokosky uit Amsterdam, ons over don momenteelen stand van zaken medegedeeld, dat, blijkens het onderzoek van dr. Hesseling, op de kleeren, welke de procuratiehouder op den avond van den moord, boen hij op kantoor was, heeft gedragen, eenige bloedvlekkon gevonden zijn, welke na zeer minutieus onderzoek voor den dag zijn gekomen. Dit zou zeker tegen van O. een belang rijke aanwijzing kunnen vormen, indien niet, zooals verder gebleken is, deze klee ren vroeger aan iemand anders hadden toebehoord. Deze vroegere eigenaar heeft -het cos- tuuin aan van O. gegeven en afgezien van de vraag of de thans gevonden bloed sporen tot de bloedgroep van den heer Lans behooren staat dus de mogelijk heid open, dat de bloed vlekken, die nu, ruim zes maanden na clen moord zijn ge vonden, door een andere oorzaak dan moord op de kleeren zijn gekomen. De vroegere eigenaar is hieromtrent natuur lijk gehoord en moet vrij positief zijn in een verklaring omtrent deze bloedvlekken, ten gunste van clen procuratiehouder. Of aan de vijl eenige waarde moet worden gehecht, is eveneens nog niet met zekerheid te zeggen. De gevonden bloedsporen zijn gering, het bloed behoor de echter wel lot de bloedgroep van Lans, zooals men zich herinnert, doch er zijn duizenden mensc'hen, wier bloed tot deze groep behoort en liet is mogelijk, dat. de vijl alleen gebruikt is om de bloedvlekken, die spoedig na den moorcl zijn weggeno men, te verwijderen. Er zijn ook bloedvlekken gevonden aan eenige kistjes, doch hieraan wordt geen waarde gehecht,, men neemt aan dat dit bij 5t schoonmaken door dc werksters is gekomen. Op de schoenen van v. O. moeten thans ook nog bloedsporen zijn gevonden. Men weet, hoezeer dit punt de a-an- Jacht heeft gehad van dc rechtbank. Er was toen volgens de deskundigen geen bloed aa-n de schoenen geweest, thans ech ter moet dr. Hosseling wel bloedsporen gevonden hebben. In hoeverre deze aanwijzing tegen van O. pleit? Het is nog niet bekend, de rechtbank zal dit moet uitmaken. De verklaringen van Brons moeten thans geheel ontzenuwd zijn. Verdachte blijft nog steeds dezelfde star re, ontkennende houding aannemen en is gisteren nog verhoord. Volgens den verdediger zijn er ..enkele vreemde dingen", die tegen van O. pleit ten, of echter wettig en overtuigend be wijs geleverd zal kunnen worden, is thans nog niet te zeggen. In elk geval zal er, als de zaak. ver moedelijk in de tweede helft van Septem ber, weer voorkomt, nog heel wat werk voor de rechtbank Ie doen zijn; men ver wacht dat de behandeling weer eenige da gen in beslag zal nemen. „Msb". INGEZONDEN MEDEDEELING. Onze Onvergelijkelijk solide in IEDERE kleur, Wor ELKEIJ Voet Op al oSze KOUSïCbij 3 PAAR dooreen niettegenstaande onze lage prijzen. q Haari.straat, h. Donkersteeg 2-4-6 Opgericht 1875. 16 Een smokkelaar aangeschoten. Op den straatweg NijmegenCTeef heb ben de Duiische kommiezen gisteren een smokkelaar, meer bekend onder den naam van lange Frans, aangeschoten toen hij zich niet- stoorde aan het bevel om zich te la ten visiteeren en kalm doorfietste. De man kreeg een kogel door het hoofd. Een part'j koffie en tabak werd in beslag genomen. Flauwe „grap". Een door de Haarlenische politic inge steld onderzoek heeft er toe geleid-, dat de dader van de flauwe grap met de flesch cn het briefje, aangespoeld bij Kamper duin, is gevonden. Het is de 19-jarige me taalbewerker F. op 't E., wonende te Am sterdam. Hij beleende op 21 Juli te Kam perduin het briefje in dc flcsch te hebben gedaan. Op dit briefje stond: In nood S. O. Helgoland, 156 gr. N.B. 36' gr. W.L. S.O.S. Voor pleizier uit. De afdeeling Amersfoort van Patrimo nium bood Woensdag haar leden een boot tocht aan naar Marken. Door den lagen waterstand- in de Eem was de boot, waar mee het gezelschap zou vertrekken, veel to laat te Amersfoort, en dus werd het ver trekuur ook veel later dan oorspronkelijk het plan was. Al spoedig 'bleek de Eem voor een plezierboot met ruim 300 passagiers geheel ongeschikt. Te Balarn stapten de mannen uit en gingen trekken, tot den Eemmond. Op zee kwam er gang in. Met eenige vreeze begon des avonds dc terug tocht. Met veel moeite kwam men tot den Baarnseheii dijk; daar .stapte' hot gezel schap van de boot, wandelde naar het sta tion Baarn en kwam met den laatsten trein thuis. De onbewaakte overweg bij Rilland-Bath. De directie der Xederlandsche Spoorwe gen heeft de aanbesteding aangekondigd van het afbreken van het boomwachters- huisje bij -den overweg te Rilland-Bath. welk huisje een der oorzaken is van ge brek aan voldoende uitzicht op dc spoor baan. Verdwijnend stukje historie. Omdat men in de buitenhaven van IJinui- den steeds meer vaste punten krijgt, op welke in zee de kompassen kunnen worden geregeld, zal dc benoorden die haven slaan de kompaskaap worden opgeruimd. Hiermede verdwijnt tegelijk een stukje historie. Voor de vroegere jeugd, toen de zuid- en noord-oever niet zoover van elkan der aflagen, was het een eerezaak minstens eenmaal in de vacanties boven in de kaap te hebben gezeten, wilde men niet- onder de kornuiten als „durfniet" worden genegeerd. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. NOODWEER BOVEN 0.-GALICIE. 15 dooden, talrijke gewonden. M i 11 i o e n e n schade. Woensdagmiddag heeft in Oost Galicïö een- hevig noodweer gewoed. Door overstroomingen, stormschade en het inslaan van den bliksem is voor eèn waarde van millioenen verloren gegaan. Onweders van buitengewone lievigheid heb ben in vele dorpen huizen en boerderijen in vlammen doen opgaan. In het geheel zijn 15 personen doo- delijk door den bliksem getroffen, terwijl vele anderen gewond werden. De rivieren zijn bijna 4 meter geste gen. Verscheidene steden en dorpen wer den onder water gezel, waarbij veel vee is omgekomen. In sommige straten van Stanislaus stond hot water bijna een meter hoog. De orkaan was zoo hevig, dat op som moge gedeelten alle boomen ontworteld werden. Ook de oogst is door de wolk breuken bijna geheel verwoest. Fabriek te Brooklijn door ontploffing verwoest. Twee -dooden en 17 gewonden. In Brooklyn is een marcaronifabriek ten gevolge van een ontploffing verwoest. Tot in verren omtrek werd de explosie waar genomen, zoodat op verschillende- punten der stad een paniek ontstond. Twee ar beiders kwamen om het leven en 17 wer den gewond. De ontploffing moet door nalatigheid veroorzaakt zijn. Achttien graanschuren afgebrand. Volgens een bericht in den „Lokz." woed de Woensdagmiddag in liet stacljc Dame een reusachtige brand, waaraan 18 met graan gevulde schuren ten prooi vielen. De schade wordt op eenigo honderddui zenden mark geschat, en zou, naar verluidt, slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt zijn. Talrijke brandweren uit de omgeving bestreden het vuur, doch moosten zich na lang werken er toe beperken de overige schuren te beschermen. Een hond als redder. Toen een arbeider uit Hobo in Jutland in een zandgroeve aan liet werk was, werd hij plotseliii-g door neerstortend zand be dolven; gelukkig bleef nog juist een deel van zijn gezicht boven het zand uitsteken. Zijn hond, die zich bij de groeve had be vonden, sprong er in en begon het zand weg te graven. In korten tijd was het den hond gelukt hot hoofd en een arm van zijn meester te bevrijden. Dc man had intus- schen het bewustzijn verloren, doch door het janken van den hond werd de opmerk zaamheid van een aantal jongens getrok ken, die den man nog levend uit het zand konden te voorschijn brengen. Geen engeluk, maar misdaad. Zaterdagnacht is, gelijk wij reeds meld den, bij Kumers'dorf op den straatweg van Galons naar Reicliensberg een aulo veron gelukt, waarbij twee personen dood werden gevonden, terwijl een d-erde licht gewond was. Aanvankelijk dacht men met een onge luk te doen te hebben, doch een nader on der zeek bracht aan het licht, dat een mis daad was gepleegd. Onder clen vernielden auto was n.l. een Browning-pistool gevonden, dat herkend werd als het eigendom van een der doo den. Dit was een zekere chauffeur Mizerji. Het lijk van den chauffeur Pleipm ver toonde twee schoten in het hoofd, die den dood veroorzaakt hebben. Mizera heeft waarschijnlijk met dc be doeling om Plemm te berooven op dezen geschoten. Daar hij terstond werd gedood, was de auto zonder bestuurder met het gevolg, dat de auto in een diepte van S M. viel, waarbij ook Mizera werd gewond en wel zoo ernstig dathij spoedig daarop overleed. De tweede inzittende, Harwig genaamd, is licht gewond. Bij zijn verhoor betuigt deze onophoudelijk zijn onschuld. Hij ver klaart dat luj Mizera in liet geheel niet heeft gekend, en Plemm een vriend van hem was. NA DEN AANVAL OP CURACAO. Het beleid van den Gouverneur. Het schijnt, aldus de „Amigoe di Cura sao" van 6 Juli, dat het beleid van Z. E. den Gouverneur niet de volle instemming heeft van den Minister van Koloniën. Althans, volgens een telegram van de United Press, neemt de Regeering een houding aan overeenkomstig de houding van zekere pers in Holland, die het optre den van Z. E. clen Gouverneur op Zaterdag avond S Juni 1.1. becritiseert. Dit zou ge bleken zijn uit een telegram clat Z. E. de Gouverneur dezer dagen van clen Minister van Koloniën ontving. Zijne Excellentie heeft op dit telegram van den Minister geantwoord, dat indien 'dit zoo is, hij zijn mandaat ter beschikking stelt, echter on der dc uitdrukkelijke voorwaarde, clat hem de gelegenheid worde gegeven om monde ling zijn beleid en houding tegen de inge brachte beschuldiging te verdedigen. Wanneer wij spreken naar het hart van dc overgroote meerderheid van liet volk, dan kunnen wij niet anders zeggen, dan dat deze overgroote meerderheid dc hou ding van Zijne Excellentie zeer correct vindt, en dat men dankbaar is, dat de houding van Zijne Exc. Curasao van oen niet te overziene ramp gered hoeft. Daar mogen er zijn, die de houding van Zijne Exc. afkeuren, tegenover deze betrekke lijk weinigen staan er ontelbaar velen, ook hooger staande, personen, die deze houding ten volle goedkeuren. KATWIJK. Havenmeester. Na een oproeping van sollicitanten voor de betrekking van ha venmeester hebben zich reeds ruim 100 gegadigden aangemeld. Consutatiebureau. Het is thans twee jaar geleden, dat in Katwijk een consul tatiebureau voor zuigelingen werd ge sticht. Het is zeker gebleken in een be hoefte te voorzien. Het bezoek op het spreekuur wordt steeds grooter. Ook uit de naburige plaatsen Valkenburg cn Rijns- .burg komen vele moeders met hun kleinen om advies. Donderdag b'.v. werd door niet minder dan 62 moeders consult gevraagd. Een voldoende bewijs dat het bureau op prijs gesteld wordt. STOMPWIJK. Personalia. Dc heer J. A. W. Floor heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor Fransch L. O. HILLEG0M. Het brandblusschen bij de N.V. C. J| Hulsebosch. Onze correspondent schrijf ons: Naar aanleiding van de medcdeelin| in de bladen inzake het springen der slap. gen wordt ons van officieele bijde het vol gende medegedeeld: Op advies van de brandweer is besk ten, nieuwe brandslangen aan te schaf feil. Door den commandant van het corp werden daarvoor aanbevolen Engelse}* slangen van Voïgt, welke- firma hier (t lande oen vertegenwoordiger heeft. Het gemeentebestuur meende echter ook een paar Hollaaiclsche firma's te moeten uit noodigen, zulks te meer om te voldoe; aan het redelijk verlangen van Z.E. Minh ter Kan, die meermalen bij de gemeente heeft aangedrongen om zooveel mogelij} Nederlandsch fabrikaat te gebruiken e; aan- te schaffen, tenzij aangetoond kan worden, dat het buitenland (beduiden] voordeeliger offertes maakt. Daarom heeft het gemeentebestuur prijs- opgave verzocht aan de firma K. Sijpestein to Krommenie" en bij de firma Bikkers tt Rotterdam. Het bleek, dat de Engelsche fabric} verreweg de duurste was; Bikkers wai zelfs beduidend voordeeliger. Daar dezj firma een zeer goeden naam heeft en- zij zelfs de leveranties heeft voor de brand weer te Amsterdam en Rotterdam, meen. de het gemeentebestuur niet gerechtigd zijn -haar de opdracht niet te verleenen. Dat dit materiaal voor onze brandweer doelmatig moet zijn blijkt wel uit de ga. rant ie. De slangen worden n.l. gegaran- deerd als bestand te zijn tegen 20 atmos- fere-n druk, terwijl hier de hoogste drul 10 a 11 atmosferen bedraagt. Het is dus meer dan voorbarig, dat eet "gerucht de rondte doet. alsof minder waardig materiaal zou zijn aangeschaft, omdat het goedkooper was. Zulk een gc lanceerd -bericht zou mede de waardigheid der gemeente voor buitenstaanders kunne; schaden. We willen om den ernst der kwestie deze zaak nog verder belichten. Van de 9 slangen, die lekken vertoonden- waren, er 5 van Bikkers en 4 van Yoigt. De vraaj rijst natuurlijk: hoe zijn die slangen stul gekomen? Het antwoord kan daarop zijn, dat het niet uitgesloten is door onoordeel kundige behandeling. Uit het officieele rapport blijkt o.ra. dat een der slangen gedraaid uitgelegd is, wa: niet mag. Ook zijn 2 slangen van het aan bevolen fabrikaat Voigt gesprongen. Het gemeentebestuur wenscht deze zaal op de meest serieuse wijze te behandelen cn af te*wikkelen. Het heeft dc leveran cierster onmiddellijk met het gebeurde in kennis gesteld en deze noodigde do ge- meente uit, de brandslangen ter controle op te sturen naar het Rijksvezelbureau te Delft. Blijken dc slangen werke-lijk van minder deugdelijke kwaliteit te zijn ge weest, dan zullen ze gratis door nieuwe vervangen worden. Zij zullen daar ook ge probeerd worden op 20 atmosferen. Het is voor het gemeentebestuur niel bijzonder aangenaam, dat de brandweer voor dit onderzoek niets gevoelde en n-oode toestemde. De uitslag de-zer keuring dient dus in ieder geval te worden afgewacht, hot is een geheel onpartijdig onderzoek. Te Wassen-aar heeft zich eenzelfde val voorgedaan en daar is bij onderzoek het bewijs geleverd van de deugdelijkheid van dit materiaal. Wordt voor de aan onze gemeente gele verde brandslangen eenzelfde bewijs ge leverd, dan moet- er iets schorten bij hei brandweercorps, dan zou een algeheele re organisatie o-i. onvermijdelijk zijn. Wij wachten nu dat onderzoek af onthouden ons van een oordeeL LISSE. Posterijen. Met ingang van 24 Jul: 1929 is eervol ontslagen wegens huwelijk mevrouw M. van IperenWesselo, di? vanaf 16 April 191S als telefoniste is werk zaam geweest op het post- en telegraaf kantoor te Lisse. WASSENAAR. Ziekenhuisverpleging. Woensdagavond vergaderde in liet Wapen van Wassenaar de vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Draagt Elkanders Lasten". De voorzitter heette alle aanwezigen welkom en leende daarna het woord aan den secretaris voor het lezen der notulen. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit- van den financieelen toestand der vereeniging over het- afgeloopen boekjaar. Hieruit ont- leenen wij liet volgende: De uitgaven hebben bedragen voor ver pleging 4824.70; voor ziokenvervoer 815.05; incassokosten 1439.05, algemee- ne onko-sten 429.05, nadeelig saldo 1927* 1928 414.19, in totaal 7922.04. De inkomsten hebben bedragen aa-n con tributie 9354.30. aan verpleèggelden 59.50. entreegelden 105, of in totaal 9518.80. Heb afgeloopen jaar leverde der halve -een voordeelig slot op van 1596.76- Het- reservefond-s steeg hiermede tot 6618.93. Verpleegd worden 112 personen met 190* ve-rpleegd-agon. Op kosten der vereeniging werden SI personen vervoerd. Het ledental was op 31 Mei 1928 groot 1496. Heb vermin- dorde door bedanken, overlijden, oprich ting ziekenfonds Wit-Gele Kruis en roye ment met 349 leden, en vermeerderde mei 189 leden, zoodat de vereeniging op 31 Hei 1929 1336 leden telde. Bij monde van een der Commissarissen werd gerapporteerd, dat boeken en beschei den van den penningmeester in orde waren bevonden, zoodat tot diens décharge werd geadviseerd. Aldus werd besloten. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn gehouden beleid en commis sarissen voor hunne bemoeiingen. Tot- bestuursleden werden herkozen heer K. van den Bosch en H. H. van der Plas en gekozen de heer C. van Tol. Als commissaris werd herkozen de licer C. Pa-ssens. Besloten werd het- aantal verpleegdagcn. waarover de vereeniging vergoeding ge®®1 te verhoogen en vast te stellen op 60. Hierna werd de vergadering gesloten. 3-?

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8