LUCHTVAART Ned. Oost-Indië UIT DE OMGEVING Om den Maaldriftbeker. De wedstrijden om den Maaldriftbeker hadden het volgende resultaat: D. V. S. ILugdunum I 34 R, V. C. I—U. V. S. I 2-5 Het wereldkampioenschap. Naar een bericht uit Montevideo meldt, hebben voor de wedstrijden om het we reldkampioenschap, welke van 15 tot 30 Juli 1930 gehouden zullen worden, thans reeds de volgende landen voorloopig inge schreven: Uruguay, Argentinië, Chili, Bra zilië, Mexico, Paraguay, Noord-Amerika, Cuba, Peru, Spanje, Jtalië en Portugal. Polen—'Tsjecho Slowakije 2—2. Gisteren heeft te Krakau de interland wedstrijd PolenTsjecho Slowakije plaats gehad. Er waren 15.000 toeschouwers. Met de rust was de stand 21 voor de Polen en het einde bracht, een gelijk spel 22. De Antwerpenaar John Langenus was scheidsrechter, die uitstekend voldeed. Toestanden in Oostenrijk. Scheidsrechter Braun, die voor interna tionale wedstrijden een zeer gezocht scheidsrechter is, leidt tegenwoordig te Weenen geen wedstrijden meer. Ook voor het komende seizoen komt hij niet voor op de lijst van scheidsrechters, die te "VVeenen wedstrijden zullen leiden. Het Weensche Sporttageblatt weet hieromtrent, het vol gende mede te deelen. Eenigen tijd geleden heeft Braun een wedstrijd tusschen Ha- koah en Floridsorf geleid, waarbij de Ha- koali, die den wedstrijd verloor, zeer onte vreden was over de leiding. Toen kort daarna een vertegenwoordiger van de fir ma, waarbij Braun in betrekking is, eenige Weensche firma's bezocht, werd hem me degedeeld, dat. men op zijn bezoek geen prijs stelde, zoolang Braun verder als scheidsrechter te Weenen optrad. Op deze ongewone, voor de Weensche voetbal to es tand en teekenende wijze, werd Braun gedwongen niet. langer te Weenen te scheidsrechterenzoolang de Weensche firma's daartegen geen bezwaar maken, zal Braun echter als internationaal scheids rechter buiten Weenen blijven fungeeren! LAWNTENNIS. Nederland—België. Op 14 en 15 September te Amsterdam. De zestiende ontmoeting tusschen Ne derland en België, wolke ontmoeting dit jaar in ons land gespeeld moet worden, is vastgesteld op Zaterdag 14 en Zondag 15 September, vermoedelijk te Amster dam. lïët bondsbestuur is, nu de data einde lijk door den Belgischen bond zijn goedge keurd, met D.D.V. in overleg getreden om den wedstrijd in het nieuwe tennisstadion te houden. ZWEMMEN. De toer der Nederl. zwemmers ten einde. De toer van do Nederlandsohe zwem mers naar Spanje en Frankrijk is ten einde. Na succesvolle wedstrijden in Barcelona Nice en Lyon, kwam de ploeg Zaterdag avond in ons land terug. Aangezien het meerendeel van de toerploeg uit leden van ,.Het. IJ" bestond, was er in Amsterdam aan het. Centraal Station de meeste be langstelling. De zwemmers hadden een fraai (hand werk) beschilderd zijden vaandel medege bracht. hun door de Cercle de Natation de Nico als herinnering aangeboden. Het typisch Fransch bewerkt dundoekje prijk te Zondagmorgen op de prijzenvitrine van het Sportfondsenbad. WATERPOLO. Wedstrijden van A. Z. C. Woensdagavond spelen A. Z. C. I en II resp. een wedstrijd tegen „de Gouwe" I en II. A. Z. C. I —Schoonhoven I 1—3. Een wedstrijd, waarin over het geheel genomen Schoonhoven het beste van het spel in handen had. De eerste minuut na men de gasten door hun mid voor reeds de leiding. Hun voorhoede werkt vrij goed sa men, wat tot gevolg heeft, dat de voor sprong weldra wordt vergroot. Dan den ken wo A. Z. C. te zien fegenpunten, doch de scheidsrechter beslist anders. Het blijkt echter een kort uitstel, want als P. v. Leeuwen het leder fe pakken krijgt, verkleint hij met een fraai schot den ach terstand. Enkele aanvallen van A. Z. C. worden door den Schoonhoven-keeper behoorlijk onschadelijk gemaakt, totdat Schoonhoven even voor het einde nogmaals de voor sprong vergroot, zoodat einde komt met 31 voor Schoonhoven. A. Z. C. 11—G. Z. C. Ill 1—3. De gasten komen direct in den aanval. Keeper Weijers schijnt echter niet te pas- seeren. Aan de andere zijde blijkt de ver dediging eveneens goed in vorm. Rust komt met blanken stand. In de tweede helft verkeert het A.Z.C.- doel weer spoedig in gevaar. Weijers weel voorloopig hei gevaar te keeren. Toch moet hij weldra voor een schot van den midvoor zwichten, spoedig door een twee de doelpunt gevolgd. Als A.Z.C. dan door Verduin den achterstand heeft verkleind, komen de Gouwenaars weer aan de beurt en brengen zij met een onhoudbaar schot den stand op 31, waarmede onveranderd het einde komt. ROEIEN. Dc Europeesche rorikampiocnschappen. Wie de Nedorlandsche kleuren zullen verdedigen. Het is thans definitief, aldus de „Msb.", dat alleen dc niet gestuurde vier van Laga bestaande uit do heeren J. D. Ferman (slag), J. Stenger, G. de Laive en .T. Bos- scher (boeg), benevens de heer W. F. Gunther van De Amstel de Nederlandsche kleuren vertegenwoordigen zullen bij de Europeesche kampioenschappen, welke op 17 en 18 Augustus te Bromberg in Polen door de F. I. F. A. georganiseerd worden. De officieele inschrijving sluit eerst 9 Augustus, zoodat nog niet te overzien is of er in alle nummers voorwedstrijden ge houden moeten worden. De slechtst bezet te nummers zijn in den regel de dubbel skiff en de niet gestuurde twee en vier, zoodat het. nog niet vast staat, dat Laga Zaterdags voorwedstrijden roeien moet. Met Gunther is dat wel het geval, want in skiff komen er wel een stuk of tien deelnemers. Er worden dan Zaterdags 2 heats geroeid, waarvan de besten Zondags in de finale komen. De baan is uitgelegd in de haven in tamelijk stilstaand water, door een pier beschut. De lengte is echter-maar 1700 me ter, doch men kan de baan zoo breed ma ken als men maar wil en zelfs zou men alle booten tegelijk kunnen laten afgaan. Dit is echter niet de bedoeling en de Poolsche bond projecteerde een regeling, waarbij ten hoogste zes booten tegelijk starten. De beslissing hierover berust ech ter bij het congres der F. I. F. A. dat Vrij dag 15 en 16 Augustus te Bromberg ge houden wordt. Daar zal Nederland vertegenwoordigd worden door de bestuurderen van den Ne- derlandschen Roeibond, de heeren dr. Marres, vice-voorzitter en dr. Mieremet, commissaris. Vo'orts zullen de heeren Schutte en Van Schaik, resp. secretaris- penningmeester en commissaris van den Ned. Roeibond, de reis ook meemaken en de bootsman van Laga eveneens, zulks met het oog op de verzorging van de boo ten, welke de vorige week reeds verzon den werden. Het wordt dus maar een klein gezelschap, dat a.s. Vrijdagavond de reis naar Polenland onderneemt, al wordt het gezelschap waarschijnlijk wel met enkele journalisten en belangstellen den uitgebreid. Sedert de nationale kampioenschappen is er door de vier van Laga en door Gun ther weer serieus geoefend. De Delftsche ploeg, die in Utrecht traint, omdat een 2-tal roeiers daar tijdelijk verblijf houden, is nog iets vooruitgegaan en Gunther is minstens weer op dezelfde hoogte als toen hij naar Henley trok. Er wordt nog enkele dagen in Holland geoefend en dan van af Zondag op de wedstrijdbaan te Bromberg. Men zal daar dus zes volle dagen voor den wedstrijd kunnen verblijven, hetgeen vol doende geacht wordt om te acclimatisee- ren en met het water vertrouwd te gera ken. Wie de concurrenten van Laga. zullen worden staat nog niet vast. Tot dusverre vernamen we alleen dat Zwitserland, Italië en Polen in dat nummer zullen uitkomen. In skiff komen waarschijnlijk uit Bernas- coni (kampioen van Europa en van Italië sedert 1927), Oandeveau (Zwitserland). Mottard (België), Pontu (Frankrijk), Czen- dy (Hongarije), Straka (Tsjecho Slowakije) Gunther en vermoedelijk nog enkele lands kampioenen. De volgorde voor de eindwed- strijden op Zondag 18 Augustus, die te 3 uur namiddags aanvangen, luidt: 1. vier met stuurman; 2. twee zonder stuurman; 3. skiff; 4. twee met stuurman; 5. vier zonder stuurman; 6. dubbel skiff; 7. acht. WIELRENNEN. Moeskops rijdt te Bazel. Op weg naar de wereldkampioenschap pen te Zürich heeft Moeskops gisteren nog. te Bazel gereden. Eerst Zaterdagmiddag had hij gelegenheid uit Den Haag te ver trekken en met een uur vertraging kwa men wij want wij hebben de reis geza menlijk gemaakt te Bazel gistermorgen om 7 uur aan. De trein was zeer vol en van slapen is dan ook niet veel gekomen. Alles bij elkaar is het slechts een paar uur dutten op de bank kunnen worden. Wij hebben toen in de nabijheid van de baan nog wat in de schaduw van een pruime- boom gelegen en toen gold bet consigne: rijden. De tegenstanders van Moeskops wa ren de Zwitser Kaufmann en Richli, die op liet 250 M. lange baantje (van gelijk model als de baan te Rotterdam) zeer goed thuis zijn. In den eerste rit ontmoette Moeskops Richli. Moeskops zette op 300 M. den spurt in en zou gewonen hebben, doch kreeg in de laatste bocht een lekken band, waar door Richli hem met een halve lengte wist te slaan. In den rit tegen Kaufmann ging Moeskops in de laatste 125 M. tot den aanval over. In de bocht kwam hij naast Kaufmann en nam liij eenigen voorsprong. Beide rij ders raakten elkaar toen bijna en toen Moeskops niet omboog liep, schoot Kauf mann omlaag. Met een handlengte werd Moeskops geslagen. De derde rit ging met zijn drieën. Toen nog 2 1/2 ronde, dus 526 M., gereden moes ten worden, liep Richli weg. Moeskops kwam hem, met Kaufmann aan zijn wiel, achterna en kreeg hem op 400 meter te pakken. Zij moesten toen meteen de spiyrt inzetten, waarbij Kaufmann geen gelegen, beid kreeg om te passeeren. De uitslag in deze rit werd: 1. Moeskops, 2. Kaufmann één lengte, 3. Richli 2 1/2 lengte. In de tijdracc over 500 M. staande start was eerste Richli, 35.8 sec.: 2. Moeskops 36.6 sec.; 3. Kaufmann 37.6 sec. Tot slot moesten zij nog een jachtrace rijden, waarin Richli specialiteit is. Richli liep hard op Kaufmann in, terwijl Moes kops terrein op Kaufmann won. De uitslag was: 1. Richli, 2. Moeskops, 3. Kaufmann. Van de stayers, die viermaal 10 K.M. en éénmaal 50 K.M. moesten rijden, was Lauppi de beste. Hij won met veel over wicht van Blattman, Sausin en Ali Nefatti. Het. was verschrikkelijk warm. 's Avonds zijn we nog doorgegaan naar Züricli, waar wij meer dan moe legen 12 uur ons hotel bereikten. Moeskops wilde hedenmorgen direct met zijn training voor de wereldkampioen schappen beginnen, doch de regen viel bij strooraen. In gezelschap van den En- gelschman Baily en Cozens is hij nu op zoek naar eén masseur. SCHAKEN. Het tournooi te Karlsbad. De uitslagen van de gisteren gespeelde vijfde ronde luiden: Maroczy wint van Gilg; Thomas ver liest van Marshall; Spielmann wint van Colle; Vidmar verliest van Johner; Tar- takower remise met Samisch; Rubinstein— Grünfeld afgebroken; BogoljubowMat- tisein afgebroken; Canal remise met Ca- pablanca; Yates wint van Niemzowitz; Minchik verliest van Treybal; Becker wint van Euwe. Voor de zesde ronde staan heden de vol gende partijen op het programma: Gilg Tartakower. ColleMaroczy. Vidmar Spielmann. SamischThomas. Marshall Rubinstein. GrünfeldBogoljubow. Matti- son-Canal. CapablancaYates. Niemzo- witsch-mej. Menchik. TreybalBecker. Joh nerEuwe. DAMMEN. De Ned. R. K. Dambond. De finale van de wedstrijden om bet persoonlijk kampioenschap van voornoem den bond, zal Zondag 11 Augustus aan staande een aanvang nemen. Des morgens om 10 uur zullen de volgende spelers elkander ontmoeten: B. H. StevensJ. Turkenburg. J. de HooghP. v. d. Pol. Des middags zullen na het diner de wedstrijden worden voortgezet, en wel om 4 uur. Dan zullen de heeren J. de Hoogh J. Turkenburg en B. H. Stevens—P. v. d. Pol den strijd aanbinden. De nadere ron den zullen spoedig worden bekend ge maakt. Om den meestertitel van den Nederl. Dambond. De jaarlijksche wedstrijd om den mees tertitel van den Nederlandschen Dambond, zal reeds iii October a.s. aanvangen. Voor het district Haarlem komt het eerst in aan merking de Haarlemsche kampioen J. B. Sluiter Jr. Wanneer Sluiter geen gebruik maakt van zijn rechten om in den wedstrijd om den meestertitel mee te spelen, zal diens plaats worden ingenomen door J. W. van Dartelen. POSTDUIVEN. „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Bovengenoemde vereeniging hield een eoncoursvlucht met jonge duiven vanaf Soignies (België). Afstand 174.544 K.M. De duiven zijn losgelaten 8 uur 40 min. Aan komst der duiven als volgt: 1. G. A. van Adrickem, 10 u.- 28 min. 40 sec.; 2. G. A. van Adrichem «10-28-58; 3. G. A. van Adri- ehem 10-34-23; 4. F. L. Smit 10-34-54; 5. F. L. Smit 10-35-57; 7. F. L. Smit 10-36-10; 7. W, I. Waasdorp 10-36-24; 8. F. L. Smit 10- 36-37; 9. A. de Kleine 10-36-42; 10. A. de Kleine 10-37-12; 11. W. I. Waasdorp 10- 37-12; 12. F. L. Smit 10-37-44; 13. F. L. Smit 10-38-14; 14. W". I. Waasdorp 10-3S- 16; -5. A. Oudshoorn 10-39-13. De eereprijs werd na loting gewonnen door A. de Kleine met no. 9. DE ZEPPELIN-REIS. De passagiers in de wolken. Blijkens de telegrammen uit Lakehurst komen de passagiers van de „Graf Zeppe lin" niet uitgesproken over hun onvergete lijke oceaanvlucht en de heerlijke, onver gelijkelijke indrukken, op deze reis opge daan. Van vele passagifers hoorde men, dat een reis als deze een waar genot is, verre te verkiezen boven een zeereis. Alles aan boord is even gemakkelijk ingericht, een ieder voelt zich gerust, men is niet zeeziek. Rustig glijdt het luchtschip naar zijn doel, terwijl diep beneden de schepen dansen op de golven. De heer en mevrouw Gregory Burowitsj, die hun eerste Zeppelin-reis maakten, wa ren vol geestdrift over de genotvolle reis. Kclonel Nelson Morris had nog nooit zoo'n welgeslaagde en vlugge zeereis ge maakt, als nu per Zeppelin. Mevrouw Grouse verklaarde, dat zij een reis, aan boord van 'n Zeppelin voortaan verre zal verkiezen boven een tocht per vliegtuig. Dr. Walter Hief van het rijksdeparte ment van verkeer zeide, dat de reis tot Gi braltar ietwat ongunstig door het weer be ïnvloed was, maar later was de vlucht een buitengewoon genot geworden. De voortref felijke organisatie der weerberichtgeving had tot het schitterend succes der Oceaan- vlucht weer zeer veel bijgedragen. De dieren-groothandel „Rulie" te Alfeld had, zooals men weet, per „Graf Zeppelin" een dierentransport naar Amerika gediri geerd. Blijkens te Alfeld ontvangen telegrafisch bericht zijn slechts drie van de zes honderd kanaries aan boord bezweken. De andere, alsmede de chimpansee Bobby en de goril la Susy hebben in blakenden welstand te Lakehurst hun arke Noach's verlaten. Ook het luchtschip zelf heeft van de ver re reize niet 't minst te lijden gehad. Dr. Eckener verklaarde, dat het luchtschip, bij nauwkeurig onderzoek, teneinde eventueele reparaties te verrichten alvorens Woensdag avond a.s. naar Duitschland terug te kee ren, geen enkele beschadiging vertoonde. Indien de weersgesteldheid gunstig is, zal het luchtschip reeds Vrijdag of Zater dag a.g. te Friedrichshafen terug kunnen zijn. Blijkens een telegram van de „United Press" uit Lakehurst. is men dan ook on middellijk begonnen, brandstof en olie aan boord te nemen, om Woensdag de terugreis to kunnen aanvaarden. De blinde passagier. Een telegram van de .United Press" uit Gloucester (New Jersey) meldt, dat bet immigratie-departement beslist heeft., dat Buschl, de verstekeling van de Zeppelin, onverwijld naar Duitschland zal worden te rug gedeporteerd. Een geregelde trans atlantische dienst? Een „United Press"-telegram meldt, dat de Amerikaansche vertegenwoordiger van de „Luftschiffbau Zeppelin", F. W. von Meis ter plannen heeft medegedeeld voor den bouw van een Zeppelin-station te Rich mond in den staat Virginia voor een gere- gelden transatlantischen dienst. Er zullen vier luchtschepen worden ge bouwd, welke tweemaal zoo groot als de „Graf Zeppelin" en 30 pet. sneller zijn, ter wijl zij driemaal zooveel reizigers zullen kunnen vervoeren. Von Meister voorspelde een 70 uurs- dienst over denAtlantischen Oceaan met ingang van 1931. De Indië-vlucht van de hertogin van Bedford. De hertogin van Bedford, die 2 Augus tus van het vliegveld te Lympne was op gestegen voor een vliegtocht naar Indië is gistermiddag te 18.55 uur te Karachi geland. Vanmorgen om zes uur zou zij den terugtocht aanvangen. Bombardementsvliegtuig op een kerk gestort. X.ijd«ns een proefvlucht Zondagmiddag stórtte boven het plaatsje Bromwich in de nabijheid van Birmingham een bombar dementsvliegtuig naar beneden, sloeg door het dak van de kerk en kwam voor het al taar terecht. Doordat het vliegtuig tij dens den val in brand was geraakt, tastte het vuur ook spoedig de kerk aan. die ge heel afbrandde. De piloot kon zwaar ge wond gered worden. Vliegongeluk. Een der Duitsche vliegers, die aan de Europa-rondvlucht zou deelnemen, is bij de laatste oefeningen te Parijs met zijn vliegtuig verongelukt. Het vliegtuig, een eendekker stortte neer, toen de bestuurder tegen het pro gramma in, een kunststukje wilde uitvoe ren. De vlieger vond hierbij den dood. BEZOEK VAN DEN KONING EN DE KONINGIN VAN SIAM. Aneta seint uit Batavia: Gisterochtend arriveerde na een voorspoedige reis voor de haven va-n Tandjong-Priok het Sianme- sche Koninklijke Jacht de „Maka Chakri'', aan boord waarvan zich bevonden Z. M. de Koning en H. M. de Koningin van Siam. Reeds vroeg in den ochtend heerschte er Om en. nabij de haven een groote bedrijvig heid en de haven zelve bood in den heer lijken zonnesohijn met baar talrijke keuri ge gepavoiseerde schepen een vroolijken aanblik. Niet alleen de Nederlandsche vaartuigen, maar ook alle inlandscho en buitenlandsche vaartuigen waren van vlag gen en wimpels voorzien, terwijl van de verschillende kantoren en pakhuizen over al de Holl. driekleur wapperde. Vele nieuwsgierigen verdrongen zioh op de ka den. Vanuit de vlieghaven te Tandjong-Pnok schoot een groep vliegtuigen snorrend de lucht in, het jacht tegemoet, om dit vervol gens onder het uitvoeren van diverse lucht- manoeuvres tot voor den ingang van de haven te begeleiden. Intusschen hadden zich de personen, die tijdens de reis van den Koning in Neder- landsch-Indië aan dezen waren toegevoegd Resident Ament, Kolonel van Mourik en kapitein Milius, ingescheept aan boord van het loodsvaartuig, dat het Koninklijk Jacht tegemoet voer, om dit even buiten de ha venkom te eiiteren. waarop genoemde hee ren naar 't koninklijk vaartuig overgingen om Z. M. te verwittigen, dat Zijne Excel lentie de Gouverneur-Generaal den Ko ning op de kade afwachtte. Onder het donderen van de gebruikelij ke 21 saluutschoten afgegeven door Hr. Ms. Kruiser Java stoomde het jacht, ge ëscorteerd door het Siameeschc oorlogs schip Phararuang de haven binnen. De bemanning van de diverse aanwezige oor logsschepen stond in para de vorm op de dekken opgesteld om het hooge gezelschap de noodige eerbewijzen te brengen. Op de feestelijk aangekleede kade der tweede binnen-haven wachtte in het al daar opgerichte ontvangstpaviljoen de gou verneur-generaal, alsmede talrijke autori teiten de komst van het jacht op, dat ein delijk om omstreeks tien uur aan de kade gemeerd lag, en nadat de loopbrug ge legd was aan Zijne Excellentie en ge noemde autoriteiten gelegenheid gaf zich aan boord te begeven om de Koninklijke gasten te verwelkomen. Schitterend was dc aanblik van de talrijke uniformen van 't zich aan boord van het ranke koninklij ke vaartuig bewegende gezelschap, waar de gasten en hunne ontvangers aan elkaar werden voorgesteld. Onder de vele autoriteiten, die met den Gouverneur-Generaal ter verwelkoming van de Koninklijke gasten aanwezig waren merkten wij op den vice-president en de leden van den Raad van Indië, den leger commandant, den commandant der Zee macht, den president van het Hoogge rechtshof den commandant der eerste Di visie, den Gouverneur van West-Java, den voorzitter van den Volksraad, den Direc teur van dc haven van Tandjong-Priok, den havenmeester alsmede verschillende politie-autoriteiten, allen in ambtscostuum. Onder de tonen van het Siameeschc volkslied en het. Wilhelmus, - ten gehoore gebracht, door het op de kade opgestelde muziekkorps, en het gedonder van de door de batterij te Tandjong-Priok afgegeven 21 saluutschoten, begaven de hooge gasten zich aan wal, waar de zich aldaar bevin dende eerewacht, gekleed in groot tenue en bestaande uit een compagnie infanterie werd geïnspecteerd. Het. gezelschap begaf zich vervolgens per extra-trein, welke om 10.15 uur de kade vprliet, naar Weltevreden waar zich in dien tijd een zee van menschen verzany had om den stoet van het station Konin plein naar het paleis te kunnen ga< slaan. Het. hooge gezelschap werd tijdens <1 rit van het Station naar het paleis do de menigte luide toegejuicht. HILLEGOM. Personalia. Voor het examen Engelse L. O. is geslaagd de heer S. Redeker, •hier. Gegunid. Aan de firma Ven schoven te Vogelenzang is als laagste schrijfster opgedragen de aan- en verbou der St. Joseph-Jongensschool voor 213( Bouwen. Aan de Dir. Timmerbedri NijmanRusman alhier is opgedragen bouwen van een bloembollenschuur aan Leidscl^estraat voor rekening van den he C. Weijers. Vo Cr LISSE. Brievenbus. Heden wordt een brieve bus geplaatst, aan „De Nachtegaal" alhii welke 3 maal per dag zal worden gelicl Voor de bewoners en bloemisten daar groot gemak. Geboren: Clazina d. van J. P. Se_ en A. C. Valk Hendricus Willebrord z. van H. Elfering en C. v. d. Zwet nel is Hermanus en Jacoba Adriana z. van Th. Wassenaar en H. M. Reickwijn Cornelia Maria d. van J. v. d. Zwet en J. M. v. Dijk Ondertrouwd: N Kieft en M. Potman L. J. A. Beugelsdijk en A. Duivenvoorde. LEIMUIDEN. De burgemeester. De burgemeester zer gemeente is van heden tot en met Augustus met verlof buiten de gemeente. Personalia. Naar wij vernemen zal C. van Dam, tegen 1 Nov. a.s. ontslag i men als onderwijzeres in de nuttige ban werken aan de o. 1. school alhier. Gemeenterekening. In de in het laat der vorige week gehouden raadsvergaderii werd de rekening der gemeente dien 1928, voorloopig vastgesteld met de nav< gende cijfers: ontvangsten gewone dien ƒ59822.995, uitgaven ƒ56602.485, batig ƒ3220.51. Kapitaaldienstontvangst 855.88, uitgaven 2385.50, nadeelig 1529.62. De vleeschkeuringsdienst. De minist van Arbeid, Handel en Nijverheid hee medegedeeld, dat er zijnerzijds geen ternn aanwezig zijn om de intrekking van Kon. Besluit van 3 December 1923, waarl de gemeenten Leimuiden en Rijnzaterwoui werden aangewezen om gezamenlijk met gemeente Leiden den keuringsdienst vee en vleesch, te regelen, te bevordere Gedurende de maand Juli 1929 we ter Secretarie dezer gemeente ingevolge Vleeschkeuringswet aangegeven: bedrij slachting 3 koeien, noodslachting 1 n. ka 4 varkens, 1 lam en 1 geit. Alle noo slachtingen werden afgekeurd. Aan keu loon werd 24 ontvangen. N00RDWIJKERH0UT Zitdag belastingen. Door den burg meester wordt bekend gemaakt, dat eerstvolgende zitdag voor ontvangst van recte belastingen ten gemeentehuize aih: in verband met het feest van Maria-H melvaart zal gehouden wordeh op a.s. in plaats van op 15 Augustus. Raadhuisbouw. De terreinen, waar< ons nieuwe raadhuis zal verrijzen, word voor den bouw gereed gemaakt. Het oui gemeente-gebouw ter plaatse is reeds bijl met den grond gelijk gemaakt. OEGSTGEEST. Herwonnen Levenskracht. Op een 1 eenkomst van „Herwonnen Levenskracht" besloten 15 Augustus a.s. een z.g. bloempje dag te houden. Aanbeveling tot koopen a zoo'n bloempje lijkt ons overbodig. lede een kent het schoone werk van deze org nisatie. Jongedames die de bloempjes koop willen aanbieden, kunnen zich aa melden bij de heeren A. J. Dofferhof Abswoude. Porsonalia. Voor het examen boekho den M. O. is geslaagd de heer J. Verschofl alhier. VOORHOUT. Concert. Gisteravond gaf de R.-! Muziekvereeniging „St. Cecilia." een coi cert in de tent ter gelegenheid van d< verjaardag van H. M. de Koningin-Mo der. Het program werd geopend en gesl ten met het Wilhelmus. Het mooie we lokte veel publiek. De muziekvereenigii kan wederom op een schitterend geslaaj concert terugzien. Het publiek moet eve wel nog een klein beetje meer ruedewi ken en zich staande en stil houden dens het spelen, omdat dit zeer binderij is voor de muzikanten en voor de dachtige luisteraars. Ai

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8