BUITENL. BERICHTEN geworden. Langs een tactischen weg lieeffc je gemeente zich dus in de tusschenjaren de belastinggelden verzekerd. De gemeen- lB:te was wel bevoegd de gelden te innen, doch niet als belasting, wel langs privaat rechtelijken weg. Dit zou echter veel kosten M zich gebracht hebben. De heer Mailder s meent, dat de wet- erd houder niets moer of minder dan revolu- tt fcjonaire taal gesproken heeft. Hij stoort doi jpicb- geenszins aan den Hoogen Raad. Mag i i hij al3 wethouder ons daarin voorgaan der De heer R o m ij n constateert, dat in ven leder geval door ons hoogste rechtscollege 31 de verordening onverbindend is verklaard, d En dewethouder is gewoon doorgegaan, ni Spr. kan die houding niet bewonderen. Ket stadhuis. De heer Spend el'richt thans tot B. !1 ju W. de volgende vragen: 1. Zijn B. en W. voornemens het vraag- I ituk van den bouw van een stadhuis spoe- lig den raad ter behandeling voor te leg- «en? 2. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat de pan buitenaf komende adressen, adviezen ®ni .n geldelijke toezeggingen het oordeel om- zal rent de oplossing van het vraagstuk zul- do en beïnvloeden? 3. Zijn B. en W. bereid alles wat den aad kan dienen ter informatie tijdig ter ptï :ennisname ter beschikking te stellen? Tot de tweede vraag is spr. gekomen, red loor de stroom van adressen, e.d. die alle Iringen in een bepaalde richting, terwijl pr. meent, dat de raad beter zelfstandig mil an. oordeelen. Het wordt thans tijd, dat 0 [e raad iets verneemt omtrent de plannen an B. en W. Wethouder Splinter antwoordt, dat ,et langzamerhand zeker tijd wordt, dat iets gedaan wordt. De voorbereidingen oor een dergelijk werk zijn evenwel alles- 1 oehalve eenvoudig en kosten veel tijd. Spr. reest'niet, dat de raad zich zal laten be hoeden door de verschillende adressen; ij zal zeer zeker een zelfstandige beslis ing nemen. Overigens kan spr. verzeke- e en, dat den raad zeer binnenkort mede- 0 leeling zal geworden van de wijze waarop Vl 5. en W. zich voorstellen te handelen. Rondvraag. Meerdere leden maakten gebruik van de ondvraag. (Als 't eenigszins rumoerig is, zooals :an men aan de perstafel weinig of niets erstaan; ook als 't stil is. gaat veel van het esproken© verloren. Wij onderstreepen aarom graag den door het Raadslid Heems erk geuiten wensch betreffende een an- ere vergaderingzaal). e heer Heemskerk' had gaarne andere zaal om in te vergaderen, al is we dj dankbaar voor het beschikbaar stellen '1" fan deze museumzaal. De acoustiek is hier lecht en een groot ongerief is aadsleden ookhet rookverbod. (Ge- I- aach). De heer S ij t s m a vraagt, wanneer de Huren van het Gangetje nu eens in orde gg« porden gebracht? ro Wethouder Splinter antwoordt, dat clfieze kwestie èn financieel èn technisch iel ïog niet zoo eenvoudig is. De gemeente is ifhankelijk van de' medewerking der huis- jigenaren. Verscheidene plannen worden ichter uitgewerkt, waaruit een keuze kan. porden gedaan. Daarna sluiting. 'de GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. LACHTOfPERS VAN HET VERKEER. Doodelijk motorongeluk. Gisterenavond geraakte op den Leen- lerweg te Leende mejuffrouw O. Ver- ïteijen, die gezeten was op den duo van jen motor, bestuurd door den heer Hurk- nan uit Eindhoven, met haar voet tus- ichen de ketting en het wiel, waardoor le motor omsloeg. Mej. V. brak den sche el lel, de ruggegraat en haar beenen en ■'aa K-as onmiddellijk dood. Het lijk werd overgebracht naar het gasthuis te Leende, nu )e heer H. bekwam lichte kneuzingen en iverd naar het gasthuis te Eindhoven dcfervoerd. Auto tegen een boom. Men meldt, uit Nieurwer-Amstel aan de he[ Zondagmiddag wilde een Amsterdamsch nakelaar met zijn auto op den Amsteldijk nij uitwijken voor een uit de tegenoverge stelde richting komende tilbury. Hierbij ,"ve verloor hij de controle over zijn stuur en reed tegen een boom. De schok was zoo hevig, dat de autobestuurder door de aa voorruit vloog en ernstig verwond werd, terwijl een naast hem zittend zoontje even eens verwondingen door glasscherven be® J kwam. De auto werd zwaar beschadigd. Een gecompliceerd ongeval. di Op den drukken verbindingsdijk van zij 'Arnhem naar Elden reed gisterenmiddag ;ge een nib de richting Nijmegen komend rij- ».rd tuigje van den heer v. d. B. uit Arnhem. Plotseling zag de' koetsier daarvan een auto zich uit de fille losmaken en recht op zijn voertuigje aankomen. Een aanrijding was het gevolg, het paard sloeg op hol en inzittenden uit het karretje werden over den weg geslingerd. De auto stoof iets verder tegen een boom op, klaarblij kelijk heeft de chauffeur, zekere O. R„ uit Groningen daarbij de hendel op ach teruit gezet, want de verschrikte toeschou wers zagen plotseling de gehavende wa gen met volle vaart na de botsing opnieuw tegen het karretje terugloopen en teen den stijlen dijk af naar beneden, waar de auto, eigendom van den caros- seriefabrikant Nienhuis Ruisch uit Hatert, gejheel vernield aan den rand van de kolk kwam te liggen. De beide inzittenden, oe gebrs. R. werden nogal gewond en moesten in het naburige Elden verbonden gorden. .Op dezen drukken verkeérsdijk aad het ongeval natuurlijk nogal bekijks. Onder een vrachtauto. Gisterenmorgen heeft aan den Achter- dijk te Purmerend een vrachtauto een acfitjarig jongetje van De Jong overreden. Het kind kwam uit een zijstraat juist toen de auto passeerde. Het achterwiel ging over een been, dat totaal versplinterd is. Autp in een sloot. Door onvoorzichtig rijden van de brug te Scheemderzwaag nabij Winschoten is gister middag de auto van den graanhandelaar Jan Deeler, uit Lekkerkerk, die met vrouw en kinderen uit Hamburg kwam, in volle vaart in een diepe sloot gereden. Mevrouw Deeler en twee kinderen kregen lichte ver wondingen; zij zijn naar het ziekenhuis te Winschoten gebracht. De auto werd ern stig beschadigd. Door de tram overreden. Zondagnacht is de 23-jarige J., gehuwd, met zijn rijwiel op den Bredaschen weg te Oosterhout, onder den tram geraakt en een eindweegs meegesleurd. Hij was onmiddel lijk dood. Het rijwiel was geheel vernield. Een kind uit een trein gevallen. Even voorbij het station 's Heer Arends- kerke is gistermiddag het twee-jarig kindje van het echtpaar van 't Hart. uit Amster dam, dat onderweg was naar Ylissingen, uit een coupé tweede klasse gevallen van den trein die om 18.37 uit Goes naar Mid delburg was vertrokken. Het portier wés onverwacht opengegaan. De heer van 't Hart, die zich eenigê oogenblikken uit de coupé verwijderd had. ti;ok aan de nood rem. De trein was intusschen een paar hon derd meter doorgereden. Het kind heeft men daarna schreeuwende op de spoorbaan aangetroffen, nog voordat een van de an dere zijde verwachte mailtrein naderde. Het is meegenomen naar Middelburg, waar is vastgesteld dat het kind slechts eenige kneuzingen had opgeloopen. Heb is naar het gasthuis overgebracht. Overreden en gedood. Gistermiddag om één uur geraakte heb zoontje van B. O. te Zwijndrecht spelen derwijs onder een wagen onder de spoor wegviaduct aldaar. Het kind bleek na en kele minuten reeds overleden te zijn. Het 7-jarigo dochtertje van den heer IT. Truyen te Venlo, dat bij hadr oom'in de Havenstraat aldaar op bezoek was, is in die straat door een vrachtauto overreden en gedood. Het kind str-uikelde over een trottoirband. Gistermiddag is liet 5-jarige dochter tje van den heer J. te Santpoort door een auto overreden en gedood. Het kind kwam op den Hagelingenveg plotseling achter 'n schutting vandaan en wildq, zonder uit. te kijken, den weg oversteken. De chauffeur van den auto trachtte tevergeefs een aan rijding te voorkomen. Hij reed zeer lang» zaam, daar de weg opengebroken was. Aan de gevolgen overleden. De 79-jarige vrouw uit Domburg, die Vrij dag aldaar door een tram werd overreden, is in het gasthuis te Middelburg aan de be komen verwondingen overleden. Tusschen een machine geraakt en gedood. Zaterdagmiddag is, naar de „N. R. Crt." méldt, op de Goirlesche jutte-spinnerij te Goirlo do 37-jarige ongehuwde IT. L., die op een wals van een machine, die 200 om wentelingen per minulit maakt., een riem wilde overgooien, tusschen de machine ge raakt en gedood. Op een stoommachine gevallen. Te Echt is de negentien-jarige J. Thelen op de werken van het Juliana-kanaal met een electrischen draad in aanraking ge komen, waardoor hij in zijn val op een stoommachine terecht kwam. Hij liep ern stige brandwonden en inwendig kwetsuren op. Overbrenging naar hethospitaal te Sitta-rd bleek noodzakelijk. Gastontploffing te Rotterdam. Gisterenmiddag om half één heeft op de Willemskade te Rotterdam een gasontplof fing eenige schade veroorzaakt. Een gas fitter was bezig een lek te herstellen en hij schijnt daarbij de onvoorzichtigheid te hebben gehad een cigareb aan te steken, met het, gevolg dat het gas ontplofte. Een plafond is neergestort. Een vrouwe lijke kantoorbediende en de gasfitter heb ben ©enig letsel opgeloopen. Door een hond verminkt. Te Broeksitfard is Zondag het vijf-jarig jongetje J. Leinders door een-hond vree- selijk aan het Aangezicht verminkt. Verdronken. Het 4-jarig zoontje van den caféhouder Br. aan den Haven te Oosterhout, is in een sloot achter de woning spelenderwijze gevallen. Hoewel het ongeval reeds spoe dig ontdekt werd, gelukte het niet meer de levensgeesten van den kleinen drenkeling op tc wekken. Gisteravond omstreeks 10 uur is de schipper van een in den Haringvliet aldaar liggend vaartuig, bij de politie aangifte ko men doen, dat hij zijn 6-jarig dochtertje A. T. vermiste. De politie is in de haven gaan dreggen en weldra werd het lijkje van het kind, dat naar schatting circa ander half uur in het water heeft gelegen opge haald. INGEZONDEN MEDEDEELING. BRANDEN. In den nacht van Zondag op Maandag is de boerderij Oostbroek, onder de ge meente De Bilt, met twee hooibergen ge heel in de vlammen opgegaan. Zondag zijn te Herpe de woonhuizen van H. Suppers, A .van Sunmers, H. Wil- lems en H. v. Zuylen afgebrand. Beide laatstgenoemden kregen vrij ernstige brand wonden. Met een mes gestoken. Tijdens een vechtpartij te Sittard heeft, Zondagnacht O. uit Op'hoven een drietal ernstig (messteken in den rug bekomen. Nachtelijk alarm in het Gemeentemuseum te 's Gravenhage. Een gedempte m a nn eastern op de uur werkten toons telling In het gemeente-museum aan don Kor ten Vijverberg, waar op 't oogenblik de uurwerktentoonstelling gehouden wordt, is één dezer dagen op bijzondere eigenaar dige en buitengewoon zeldzame wijze dé nachtelijke stilte verstoord. De Waker S., die iederen nacht in het museumgebouw ettelijke malen de rondo doet, bevond zicli met zijn herdershond op zijn gewonen inspectietocht. Hij had nog geen kennis gemaakt met de uurwerk- tentoonstelling, die in eenige benedenzalen wordt gehouden, maar wist uit den aard der zaak, dat hij niet kon rekenen op dio stilte, die een museumgebouw gewoonlijk kenmerkt en dan nog wel in het nachtelijk uur. Want, hetgeen overdag nauwelijks op valt in de drukte der bezoekers, maakt 's naphts een bepaald rumoer: de kakopho- nio van het koor der klokken, van het be scheiden getik der pendule af tot het zwa re gehamer van het oude torenuurwerk. De nachtwaker bevond zich met Hertha, zijn trouwe gezellin, in één der bovenza len. Het was in het holst van den nacht, toen beneden een mannenstem gehoord werd. ,/t Is twee uur" werd er gezegd. De man sprak met eenigszins gedempt geluicl, dat dan ook alleen bestemd moest zijn opgevangen te worden door zijn medeplich tige, maar toch nog to hard om niet den nachtwaker en Hertha op te schrikken en de overtuiging te geven, dat er onraad was. Beiden begaven zich dan ook zoo snel mogelijk de trappen af, naar den kelder, waar S. zijn geladen revolver had laten liggen. Daarmede gewapend, scherp luiste rende, stevende de nachtwacht op de ten toonstellingszalen af, in den gang stil hou dende, want hij zou de dieven op heeter- daad betrappen. Niets hoorde hij, dan het gewone concert van het klokkengezelschap. Maar na tien minuten een nieuwe schrik. ,,'t Is kwart over twee", werd er gezegd. Er was nu geen twijfel meer aan, er waren inbrekers aan het werk. Eén kondigde den tijd aan en zette zijn makker tot spqed aan. Het moest cr nu maar van komen, vóór dat de onverlaten hun vernielend werk nog verder konden voortzetten. Hertha moest de voorhoede vormen. „Pak ze Hertha!" riep de man der wacht met donderende stem. Hertha, losgemaakt van do ketting, rende woedend naar binnen en bleef in een hoek staan blaffen en keffen en hijgen: hij moest de ongenoo'de gasten ontdekt hebben. De beide inbrekers hielden zich stil, wat S. niet beviel. Hij zou ze nu tot „hands up" dwingen en met zijn revolver voor- zich uit, begaf hij zich naar de zaal en, het licht opdraaiende, richtte hij het vuurwapen op den hoek4, waar Hertha stond te blaffen tegen.... de sprekende klok, waarvan S. nooit geboord had, waarover de dagdienst hem niet had ingelicht, waar van hij niets begreep. Met groote verbazing staarde hij" het wondorinstrument aan, nog onder de obsessie van het angstig onbe kende, het uurwerk dat, malgré lui, hem de stuipen op het lijf had gejaagd, maar dat niets anders dan zijn plicht had ge daan. „Half drie" zei de klok. Het antwoord hierop van den nachtwaker zij in de cou rant niet vermeld. Op heeterdaad betrapt. Een nachtelijke achtervolging. In den nacht van Zaterdag op Zondag ongeveer vier uur bemerkte een surveillee- rend agent van politie, dat in den Anegang te Haarlem twee personen bezig waren met een breekijzer het houten luik van de etalage van den juwelier Voet te forceeren. De agent bemerkte tevens, dat op den hoek van de Anegang en de Groote Hout straat een derde persoon op den uitkijk stond. Het tweetal ontdekte onraad en nam de vlucht in de richting van het Ver- wuift. De politie-agent liet het er niet bij zitten en een wilde achtervolging kon niet uitblijven. Op het Verwulft posteerde ech ter een andere agent, zoodat het drietal tusschen de beide politiemannen werd in gesloten. De aangehouden personen zijn H. P. uit Almelo, 20 jaar, C. S. uit Nijme gen 23 jaar, en M. F. uit Gouda 40 jaar. Zij zijn naar het bureau in de Smedestraat overgebracht, alwaar verschillende inbre kerswerktuigen op hen bevonden werden. Zij hebben daar bekend. De 40-jarige M. F. is een bekend type, die al meerdere von nissen achter den rug heeft. In dc etala gekast van den heer Voet bevonden zich gouden en zilveren voorwerpen van groote waarde. Of de inbrekers nog met andere inbraken in het land te maken hebben wordt onderzocht. Stroopers-drama. Een vader van zeven kinderen vermoord. Met meldt aan de „Msbd." uit Brun?- sum: Gisternacht had in een café op den Bouwberg, tusschen Brnnssum en Schin- veld een treurig stroopers-drama plaats. Zekere metselaar P. J. D. schoot met een jachtgeweer een medo-strooper dood; a bout porfcant gaf hij hem een volle laag hagel in de linkerborst. De strijd ging om een hazenstrik. Met zijn geladen jachtgeweer hield hij de twee getuigen in bedwang. Het geweer op hen gericht, ging hij achterwaarts het café uit en nam de vlucht. De marechaus see en rijksveldwacht zette te Merkelbeek zijn woning af, waar zijn jonge vrouw met een kind verblijft. Hiér liet de verdachte zich echter den geheelen dag niet zien. De marechaussee te Nieüwenhagen zocht in de richting van zijn ouderlijk huis aldaar. Eindelijk vond de politio hem tegen 7 uur 's avonds onder een bed, met het gela den geweer naast zich. Hij word na een kort gevecht gearresteerd en naar do ge vangenis overgebracht. De verdachte staat bekend als een ge vaarlijk persoon, die reeds dikwijls terecht stond. De, vers'lagene is een huisvader van ze ven kinderen; nog niet lang tc Brunssum woonachtig. Inbreker aangehouden. Zaterdagnacht is te Santpoort ingebroken in de pastorie der Ned. Herv. gemeente, bij prof. dr. G. A. v. d. B. v. E. Door de serro kwam de inbreker binnen, en beneden werd alles overhoop gehaald. Er werd echter niets meegenomen. De politic hield do inbraak ©enigen tijd geheim en toog op zoek naar de daders. De commissaris van politic te IJmliiden en een jachtopziener hebben Zondagmiddag in de duinen aangehouden zekeren J. v. S., uit A'dam, die daar lag te slapen. Hij is een bekend recidivist en werd te IJmuiden opgesloten. Gisteren is hij door den com missaris verhoord en hij heeft toen bekend, de inbraak bij prof. v. d. B. gepleegd tc hebben en ook de dader te zijn van de in braak, ongeveer 6 weken geleden gepleegd bij den heer C. de Vr. te Santpoort. Poging tot inbraak. Te Noord-Scharwoude heeft men in den nacht van Zaterdag op Zondag getracht op verschillende plaatsen in te breken. De bewoners werden evenwel tijdig gewekt, zoodat zij geen buit hebben'kunnen be machtigen. We vernamen, dat een twee tal inbrekers op hun vlucht zijn herkend, zoodat men hoopt, dat men zoo op het spoor der daders komt. Ook van vorige inbraken, waarbij belangrijke geldsommen zijn gestolen, was tot nu toe geen spoor ontdekt. De berooving te Kattendijke. De arbeider M., die Zaterdagmorgen te Kattendijke den aannemer Wolsc uit Elle- woutsdijk mishandeld heeft en hem daar na van een portefeuille met ca. f 600 heeft beroofd, is te Wemeldingo aangehouden. De politie ontdekte na zijn arrestatie dat hij f 50 bij zich had. M. ontkende aanvan kelijk, doch na een langdurig verhoor be kende hij. De rest van het geld had hij bij Wemeldïnge in den grond verborgen. De dader is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. De toestand van het slachtoffer is rede lijk wei. ONGELUKKEN. STEDEN IN CHINA OVERSTROOMD. Honderd personen omgekomen. Ten gevolge van de aanhoudende regens zijn in de provincies Hoepeh en Honan verscheidene steden door de buiten haar oevers getreden rivieren overstroomd. Cir ca 100 personen zijn daarbij om het leven gekomen, terwijl eenige honderden anderen worden vermist. Het scheepsongeluk te Ostende. Nog tien vermisten. Uit Brussel seint men nog, dat zich ondor de slachtoffers geen Nederlanders bevinden. Nog tien personen worden ge mist. Van de gewonden bevind zich slechts één in levensgevaar. v Weer een ontploffing te Londen. Zeven ernstig gewonden. Zondagmiddag heeft in Bitterstreet te Londen weer een ontploffing in een oude kabelschacht plaats gehad, waardoor eep riool en een gedeelte van de straat in de lucht werd geworpen. Daarbij zijn 7 per sonen ernstig en een aantal andere licht gewond. De oorzaak van de ontploffing is onbekend. Eenige maanden geileden hebben in het zelfde gebied drie ontploffingen van den zelfden aard plaats gehad. Twee toeristen van den Monte Rosa gevallen. Zondagmiddag zijn twee toeristen uit Stiittgart van den Monte Rosa gevallen en gedood. De beide lijken konden later zonder moeite geborgen worden. Groot aantal ernstige verkeersongevallen tijdens de rustdagen in Engeland. Mede in verband met dc Bank-holiday was het aantal verkeersongelukken Zater dag en Zondag in geheel Engeland weer zeer groot. In totaal werden twaalf raen- schen bij verkeersongevallen gedood en ruim vijftig gewond. Een botsing op zee. Zondag is buiten Woesung (Japan) de tienduizend ton metende Engelsche kruiser „Cornwal" in botsing gekomen met het 8142 ton metende Dui'tsche stoomschip „Scheer", dat op weg was van Hamburg naar Jokohama. Het Duitsche schip werd zwaar beschadigd aan den boeg, doch ge lukkig boven de waterlijn, zoodat het op eigen kracht naar de haven van Woesung terug kon keeren. In een waterval gestort. Tijdens een wandeling tc Schönau, waar zij haar zomervaeantie doorbracht, stortte de 49-jarige mevrouw Henriette Meyer uit Altona voor de oogen van haar man in den waterval van de Königsseeër Ache. Met groote snelheid dreef zij weg. Eerst een uur later kon haar lijk onder Bercli- tesgaden geborgen worden. Kleeren en schoenen waren haar door het water van het lijf gerukt en zij had ernstige hoofd kwetsuren opgeloopen. Waterkrachtcentrale ingestort. Gisterennacht werden de bewoners van de streek tusschen Pisa en Livorno opge schrikt door een geweldigen knal. De groote watercentrale, die voor de Ieegma- ling van deze streek bestemd was, was plotseling voor het grootste gedeelte ver dwenen. Dc grond, waarop de centrale gebouwd was, was plotseling weggezakt, zoodat de centrale in het moeras verzonk. Dc schade bedraagt 2 millioon lire. Brand op een petroleum-raffinaderij. Voor 200 millioen lei sc'hade. In de raffinaderij op de terreinen van dc Astra Romana bij Ploesti (Roemenië) is gistermorgen door een gasontploffing het pomphuis uitgebrand. Een arbeider is gedood, tweo zijn zwaar en zeven licht gewond. Eenander telegram spreekt van brand in een petroleumbron der maatschappij Romana Americana in Moroni, welke brand nog steeds onvermindord voort duurt. Reeds thans zou do schade 200 millioen lei bedragen. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 4 Augustus werden de laatste wedstrijden voor de A. V. V.-serie ge speeld, met uitzondering van dcu wedstrijd L. en S. 5-R. I. A. 3, welke wedstrijd niet kon doorgaan voor L. en S. zeer droevige omstandigheden, n.l het overlijden van hun secretaris. Dc le wedstrijd A. V. V.P.F.C. 7, wel ke te uur gespeeld werd, was een aar dige wedstrijd], doch de kleine A. V. V.'crs konden het tegen de stoPTe Poeldijkers, die met kop on schouder boven dc A. V. V.'ers uitstaken, niet- bolwerken en moes ten dan ook met 4—0 de oer aan Poeldijk laten, die hiermede den 3den prijs in de Jun.-afdeeling behaalden. Om 2.30 uur trok de Harmonie St.-Ce cilia" met muziek door hel dorp naar het A. V. V.-terrein, waar bij aankomst reeds velen aanwezig waren en waar terstond met den wedstrijd Wilhelmus 1«Blauw Zwart 1 werd aangevangen. Onder do goede leiding van scheids rechter de Geer werd er direct flink aan gepakt en worden aan weerszijden mooie aanvallen ondernomen, doch langzamer hand komt Wilhelmus in de meerderheid en heeft langen tijd het beste van het spel, doch door stug verdedigen van de B.i. Zwart-achterhoede en het keurige werk van den. keeper weten zij slechts eenmaal le doelpunten. BI. Zwart laat zich echter evenmin, onbetuigd en onderneemt ver schillende vinnige aanvallen; als bij ecu dezer aanvallen de Wilhelmus-keeper een hard schot niet voldoende kan wegwerken, is de mid voor van BI. Zwart er als de kip pen bij en scoort den gelijkmaker 11, met weikon stand ook de rust komt. Na de rust zijn beide partijen geheel aan elkaar gewaagds jammer, dat enkele spelers zich niet kunnen beheerschen, zoo dat er dikwijls veel te forsch gespeeld werd; de scheidsrechter wist echter dc teu gels in handen te houden en zond zeer terecht een der Wilhelmus-spelcrs uit het veld, waarop ook een der BI. Zwart-spe- lors uit eigen beweging liet veld verliet, opdat beide ploegen met 10 man konden, verder en. opdat Wilh. niet gehandicapt zou zijn. BI. Zwart weet dan bij een mooien aanval op keurige wijze het 2e doelpunt te maken en ofschoon Wilhelmus hierna het meest in den aanval was, konden zij do BI. Zwart-achterhoede niet passeeren, zoodat BI Zwart met 21 de overwinning en daarmede den'laten prijs behaalde- Na afloop werden dc prijzen door den Geest. Adv., kap. Pronk, met hartelijke en toepasselijke woorden aan de winnaars uitgereikt. Volledigheidshalve laten wij hieronder de prijswinnaars in de verschillende afdec- lin.gen volgen. Eere-afdeeling: le prijs Blauw Zwart I 2e prijs Wilhelmina I3e prijs D. H. L. II. le afd.: le prijs V. A. P. I; 2e prijs L. en S. II 2e df.: le prijs Wilhelmus; 2e prijs A. V. V. I3e prijs S. N. A.I. 3e afd.: le prijs Wilhelmus III; 2e prijs P. F. O. III; 3e prijs Westlandia II. Junioren-afd.: 3© prijs P. F. C. 7; ter wijl om le en 2e prijs nog moet gespeeld worden tusschen L. en S. 5R. I. A. 3. 3—2

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7