UIT DE RIJNSTREEK Agenda STADSNIEUWS willen trekken van het water aan de Oost haven met het oog op het zwem-bassin. De lieer Speelman zegt, dat inderdaad sommigen niet in het (half-uitgegraven) zwembassin willen zwemmen, wegens de nabijheid van de Nieuwe Haven. De Minister van Landbouw berichtte-, dat Z.Exc. geen medewerking wilde ver- leenen tot stichting van de landarbeiders- plaatsjes voor Belie 'en D. Boèkée, wegens een te royale opzet van de huizen. De voorz. betreurde dit zeer en zou als mee ning van den Baad willen uitdrukken, dat deze beslissing niet. is in den geest van de Landarbeiderswet. De Baad was het hier mede volkomen eens. De heer v. Breda vroeg, of het niet eenigszins mogelijk was een bescheidener plan te maken. De voorz. heeft daarover reeds gesproken. Den heer v. Zonneveld scheen het toe, dat men op het betreffende bureau zeer willekeurig to werk gingvandaag werd een plan goed gekeurd,' morgen verworpen. De voorz. heeft eens bezoek gebracht aan "de landarbeiderswoningen te Lisse, die evenveel kósten, maar er minder aar dig uitzagen. Moeten de huizen er dan le el ijk zijn? heeft opr. aan den Rijksamb tenaar gevraagd. De houding van, B. en W. had de instem ming van den geheelen Baad. Daarna besprak de voorz. de werk zaamheden van de vrijwillige brandweer. Voor loos-alarm zouden de brandweerlie den een kleine vergoeding van- b.v. 50 ct. wensohen. Werd toegestaan. De heer Speelman drong aan op een nachtelijke oefening, naar aanleiding van de stagnatie bij een brand in den nacht te Killegom. De heer v. Breda zag het nuttig resul taat daarvan niet in. De voorz. zal van de opmerking van den heer Speelman no titie nemen. Van het bestuur der Hanze en van de Winkeliers'vereeniging was een adres in gekomen, waarin aangedrongen werd om bij de inrichting van het nieuwe Raadhuis de voorkeur te schenken aan Sassenheim- sche neringdoenden. De voorz. zeide toe, zooveel als vereenigbaar is met de belan gen der gemeente, met dit adres rekening te zullen houden. De heer Bisschops on derstreepte nóg eens het geschrevene. De voorz. deelde daarna mede, dat de afd. Sassenkeim van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur voor het nieuwe Raadhuis heeft aangeboden een twintig tal gebrandschilderde ramen, waarin voor komen de wapens van de landen, waar mede de blpembollenhandel in relatie staat. (Applaus). In hun. ijver om alle lan den te noemen, waren de heeren echter him vaderland vergeten. Nog verschillen de schenkingen zijn toegezegd:vanden heer Wilking een lands-chaps-schilderij, van den heer Ehauwel een geldsom, van den lieer Bader een schilderstuk van het park, van den heer Warnaar eveneens een ge schenk, van den keer Ten. Bruggenoate een geldsom, voorts nog een schilderstuk en verschillende zakelijke- geschenken. Bij voorbaat werd aan de schenkers dankbe- tuigd. De begrooting en rekening van de Ge- zon dheid-scommissie werden goedgekeurd. Aangeboden werd de gemeen t er eken ing 1928, sluitende in ontvangsten op 269.171.13 1/2, in uitgaven op 225.764.02, -batig -saldo 43.407,11 1/2. Kapitaaldienst ontvangsten 207.212.361/2. uitgaven 206.962,99, batig saldo 349,37 1/2. Verzoek om dispensatie open ruimte bij te bouwen. 5 winkelhuizen- op den- hoek van de Teijlingerlaa-n. De ruimte is daar niet grooterde woonruimte wordt in de verdiepingen gevonden. De huizen zul-len worden gebouwd door den architect v. Tol voor rekening van den- heer Persoon. De heer v. Breda vroeg, of men er in do toekomst geen spijt van- zal hebbel daar nieuwe gebouwen neergezet te heb ben, met het oog op_ de rooilijn, van de Teijlingerlaan? Spr. is voor soepelheid, maar meende dat hier te veel gevraagd wordter blijft geen stukje open ruimte. De voorz. gaf toe, dat het mooier was, wanneer de bestaande huizen werden af gebroken en niet meer opgebouwd. Maar dit zou groot,e financieele offers eischen. •Bovendien staat daar nog een bollenschuur waarvoor een groote som gevraagd wordt. Weigert de Baad, dan gebeurt er niets en blijft de gelegenheid tot verbetering van de inrij open, maar mist men ook de verfraaiing, welke thans geboden wordt. De heer v. Zonuneveld achtte de ver- keersbelangen do voornaamste, welke bij het voorgestelde plan zeer in de verdruk king komen. Die hoek zal altijd geblok keerd zijn en een groot gevaar blijven. Spr. overwoog het verzoek niet toe te staan en b.v. een bouwverbod op dien grond te leggen. Do voorz. zeide, dat B. en W. evengoed gevoeld hebben, dat het geen verbetering •brengt. Wethouder Bader merkte op, dat er toch eenige verbetering komt, doordat de hoek afgerond wordt. De heer Speelman was het met den heer v. Zonneveld eens. Als het plan wordt uitgevoerd, wordt het een duur gebouw, dat door de gemeente niet meer aan te kno pen is. Spr, zou willen informeereu, hoe veel de thans bestaande perceelen kosten. Zou er geen gelegenheid zijn van de Pro vincie een bijdrage te krijgen. Spr. zou 'fc plan terug willen zenden naar B. en W. De heer Bisschops vroeg, of zou kunnen worden volstaan met een meter of drie achteruit. Dan zouden er misschien in plaats van vier winkels, twee gebouwd kunnen worden met daarnaast een woon kamer. De resteerende grond zou door de gemeente gekocht moeten worden. Op die wijze bereikt men een fraaie gevel én een wegverbreeding. De heer Verkley merkt op, dat hier ge bruik wordt gemaakt van de ontheffing in de vorige vergadering verleend. Wan neer de aanvrage wordt afgewezen, zal de aanvrager een ander plan bedenken, wat spr. heel wel mogelijk acht. De heer v. Breda wilde dit plan ook niet accepteeren, zooals het daar nu ligt. Do heer v. d. Voet achtte het een groot 'be lang, dat op die plek géén huizen meer worden gebouwd. De heer v« d. Geest ver klaarde zich eveneens tegen. De heer v. Zonneveld vroeg van B. en W. een ontwerp, hoe de inrij van de Tey- lingerlaan het meest ideaal zou zijn. De voorz. concludeerde uit deze iDespre- kingen, dat deze aanvrage wordt afgewe zen. Definitief besluit tot het verleenen van een voorschot voor den bouw van 20 wo ningen door de Woningbouwvereeniging „Vooruitgang" aan de Hein Bader-straat, en tot het sluiten van een annuïteitslee- ning ad 50.000 voor hetzelfde doel bij do Mij. Gemeentecrediet. Werd zonder ver dere bespreking goedgekeurd. Voorstel tot liet sluiten van een geldlee- ning van 240.000, benoodigd als volgt: Gemeentehuis 110.000 (af te lossbn in 59 jaren). Het restant wordt gevonden uit de opbrengst van het oude raadhuis. De heer Speelman: Komen we er dan? Spr. vond het wat weinig, en wilde een grooter bedrag over langer termijn. De voorz. wilde het restant vinden uit de gewone middelen. Geel. Staten staan geen langer annuïteit dan 50 jaren toe. De heer v. Zonneveld vond 50 jaren reeds lang genoeg. Men kan niet voorspel len hoe de toestand over 50 jaren 'zal zijn. Spr. wenschte in - de verre toekomst de gemeente met deze last niet te bezwaren. Een annuïteit over 40 jaren vond spr. lang genoeg. De heer v. Breda was er, integendeel, niet voor om de volle last te laten druk ken op 't tegenwoordige geslacht. Ook het nageslacht zal van dit Raadhuis profi teered De heer Speelman zeide, dat er veol critiek wordt uitgeoefend op het Raad huis. De heeren voteeren maar! Maar als men het goed beschouwt kost het de ge meente ƒ2200 aan rente per jaar. Weth. Bader was het niet eens, dat er critiek uitgeoefend wordt, wat wel blij let uit de prachtige geschenken van alle zij den. De heer Bisschops vond er .evenmin be zwaar in de leening over 50 jaren af te lossen. Het Raadhuis wordt een gebouw voor de toekomst. Het voorstel van B. eh W. werd daarna aangenomen. De leening is verder benoodigd voor: Aankoop grond van de firma P. van Deursen 50.000 (misschien 54.000, wan neer de grootte van den grond 9000 M2. blijkt). Werken op dat perceel grond uit te voe ren 50.000. Verzwaring gasbuizen 30.000. Rente en aflossing zullen geheel uit het bedrijf ge vonden kunnen worden. Uitdieping Sassenheimer-Vaart ƒ19.000. Deze werkzaamheden hebben 3 jaar gele den plaats gehad, maar betaald uit de ge wone middelen. Aanleg -zwembad 20.000. Beconstructie Teylingerlaan 11.000. Er zijn twee aanbiedingen gekomen van het Pensioenfonds voor Koloniale Lands dienaren; het eene k pari, rentende 5 pet., het andere h 94 1/2 pet., rentende 4 1/2 pet» De bepaling is eraan toegevoegd, dat wan neer meer wordt afgelost dan thans ge regeld, over de geheele duur van de lee ning 1 pet. van het meer afgeloste vergoéd moet worden. Do heer Speelman gevoelde meer voor het laatsteMaar zou a 97 1/2 pet niet mo gelijk zijn? Spr zou wenschen, dat de voorz nog e<?ns onderhandelde. Weth. Bader ondersteunde dit. De voorz. zeide toe, nog eens te zullen gaan praten. Aan B. en W. werd vrij mandaat gege ven binnen de grenzen van de aanbieding. Verhuring van 5 woningen aan den Men- neweg, gebouwd voor bewoners van het „Bijennest". De voorz. zeide, dat die wo ningen te samen kosten 15.730 a 7 pet., is per woning 4.25 huur. Do heer Bisschops vond 6 pet. voldoende. De heer Speelman zeide, dat 6 pet. wei nig is, maar in dit geval genoeg. De voorz. zeide, dat er verschil is te maken; de hoekhuizen zijn meer waard. De heer v. Zonneveld achtte het toch beter de werkelijke huur vast te stellen, met het oog op latere bewoners. De heer v. Breda meende, dat dit later ook kan geschieden, wanneer er andere bewoners komen. De voorz. stelde voor voor het achterste huis de huur te bepalen op 4.50, het eer ste op 4.25, de andere drie op 4. De heer Schrama vond het geen be zwaar, dat de gemeente iets bijlegde. Het is de bedoeling krotwoningen op te rui men, en het moet de bewoners niet te zwaar gemaakt worden. Na uitvoerige besprekingen werd beslo ten de huur als volgt te bepalen: ƒ4. 3.50, 3.50, 3.50, 3.75, alléén voor de tegenwoordige bewoners van het „Bijen nest". Voor andere personen zal de huur volgens 7 pet. worden berekend. Verhuring, deel speelterrein „De Kooi" aan de Korfbalclub T.O.P. De heer v. d. Geest, vernemende dat A.D.O. geen huur der van het terrein meer is, meende, dat Teylingen dan zeer gaarne de Kooi zal huren. „Sporthoff" is dit jaar nog niet ge schikt als speelterrein. De heer Schrama meende, dat Teylin gen dit seizoen heel goed op „Sporthoff" kan spelen, waarmede de andere heeren het niet eens waren. De voorz. zeide toe met Teylingen en T.O.P. te zullen praten. Aan het einde van de agenda, deelde de voorz. mede aangaande de electrifica- tie van de „Zuidhoek", dat van de 2S be woners aldaar slechts 17 bereid waren ©lectriciteit te nemen, van die 17 zijn er 11 die 10 ct. per K.W.U. meer willen beta len. De rekening is aldus, dat bij verhoog de tarief van 10 ct. per K.W.U., er een jaarlijks tekort zou zijn van ƒ201.Wordt de, kabel gelegd tot de woning van D. Se- gaa-r, dan is er èen tekort van 73.80. B. en W. stellen voor .de kabel niet verder te leggen dan tot de woning van D. Segaar. Hiertoe werd met algemeene stemmen be sloten. Rondvraag. De heer v. Breda informeer de naar de stopplaatsen voor de autdbus. De voorz. zeide, dat de directie van de autobus geklaagd heeft over het te drukke stoppen. Spr. heeft er geen bezwaar tegen gemaakt, dat de directie stopplaatsen heeft aangewezen. De heer v. Breda wees verder op de ontsierende reclame-borden in het dorp. De voorz. hoopte daaraan perk en paal te stellen. Na een praatje over het zwembad ging de Raad te even voor half twaalf in geheime zitting. ALKEMADE. Goedgekeurd. Door heeren Geel. Sta ten is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit tot verkoop van een perceel grond aan den Langeweg te Boelofa ren cis- veen aan den beer N. Bakker Hzn., alhier. De heer Bakker had bezwaren tegen het raadsbesluit 'bij genoemd college inge bracht, doch zijn bezwaren zijn ongegrond gebleken, KATWIJK AAN DEN RIJN. Boerenleenbank. Meldden we onlangs, dat door de Boerenleenbank gelegenheid zou worden gegeven voor het chequever keer, thans kunnen we de leden er van in kennis stellen dat deze aangelegenheid in orde is gebracht en de desbetreffende per sonen zich bij den kassier van een cheque boek kunnen gaan voorzien. Men make er dus nu gebruik van. OUDEWETERSNG. Rondvaart mjziekverecr'^'J-g, Het was gisteravond in ons doip een bi;s>r.- dere avond. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. Kon i ng ii i - Emma had het bestuur van de muziekvereeniging „Eruditio" een rondvaart door de Wete ring georganiseerd. Dank zij de medewer king van de heeren C. van Staveren en Gebrs. Boot, die resp. hun motorboot en zolderschuit belangloos hadden beschik baar gesteld, doch ook dank zij de bij zondere gunstige weersomstandigheden moest dit avondfeest slagen. En het is ge slaagd. Ver schillende nummertjes werden ten gehoore gebracht, na enkele w-ar van een schuchter applaus van den wn'le kant opklonk. Het is gebleken, dat de vereeni ging in den heer Geyp uit Leiden een uit stekend directeur heeft, die het jonge ..Eruditio" zeker op nog hooger plan zal brengen. De vereeniging is nog jong, zij heeft te kampen met financieele zorgen; daarom moeten thans do inwoners van ons dorp aan „Eruditio" moreele en financieele steun verzekeren. Het laatste door een jaarlijksche bijdrage. Wij hopen, dat nog vaak onze muziekvereeniging in ons dorp zich zal laten hooren. Bravo „Eruditio"! RIJPWETERING. Een nieuwe tooneel en vergaderzaal, Het café van mej. wed. Daleman alhier is uitgebreid met een flinke tooneelzaal, die dezer dagen is gereed gekomen. Wij hadden liet genoegen heden do pas vol tooide zaal te bezichtigen, die bij een too neel- of Ipioscoopvertooning voor pl.m. 200 personen ruim plaa-ts biedt en geheel naai de eischen des tijds is ingericht. Afgeschei den met uitneeraba-re houten tusschenschot- ten, is het nieuw aangebouwde gedeelte een gezellig vergaderlokaal, waarvan in de toekomst zeker een druk gebruik zal wor den gemaakt.' Zondag a.s zal de nieuwe zaal op eenigs zins feestelijke wijze in gebruik worden genomen. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen we naar de advertentie in dit blad. RIJNZATERWOUDE. Gevestigd: Uit Steenwijkerwold- H. Hunneman. Geboren: Theodora Theresia d. van M. O ster kamp en A. Bosman. Adriaan Eloris z. van N. H. Th. Kooy en A. M. Bardelmeyer. Willem Sebastiaan z. van G. van Heyningen en J. Verheid. Wil helmus Henrieus z. van S. Visser en A. A. d© Haas. WARMOND. Oranje-Commissie. In verband met de festiviteiten, ter gelegenheid van den aan staanden verjaardag van H. M. de Ko ningin, werd onder voorzitterschap van den burgemeester, den lieer A. J. Schöl- vinek, de vierde vergadering van do Oranje-Commissie gehouden. Voïgens de presentielijst zijn 14 van de 19 leden aanwezig. De 2e secretaris, de heer Van der Zalm, heeft bericht van verhindering ingezonden. De notulen der'vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd vastge steld. Naar aanleiding hiervan deelt de heer Van Stijn mede, dat hij in opdracht der vergadering het maken van het benoodig- de materiaal heeft opgedragen aan een tweetal Warraondsche firma's en dat na dien, bij monde van den heer Bergman medegedeeld, nog een derde zich hiertoe had aangemeld. Indien mogelijk, zal aan deze nog een gedeelte van het te maken materiaal gegund worden. Voorlezing wordt gedaan van een inge komen schrijven van beide muziek-vereeni- gingen, waarin deze op den eersten avond der feestviering aan de Oranje- Commissie een serenade aanbieden, zoo mogelijk met medewerking van beide zangkoren. Bovendien ligt het in de bedoeling van de muziekvereenigingen een z.g. lichbstoet te organiseeren, waarbij de geheele bevol king zich zal kunnen aansluiten. Beide muziekkorpsen zullen met fakkellicht een rondgang door de gemeente maken. Voor ingezetenen zullen lampions beschikbaar worden gesteld, die, hieraan voorzien, zich achter de muziek kunnen scharen. Intusschen heeft zich uit de muziek vereenigingen een commissie gevormd, te weten: uit het Fanfarecorps de heeren L. H. de Nie en H. Jansen en uit de Har monie de heeren Th. R. de Vroomen en K. Paardekooper, die in deze extra fees telijkheden met den secretaris der Oranje commissie het noodige overleg zullen ple gen. Dit zeer gewaardeerde aanbod wordt door alle aanwezigen met een luid applaus begroet, terwijl de heer Van Stijn zegt, dat hij dit aanbod als een bewijs van sympathie beschouwt van de geheele bur gerij, waaruit hare voldoening spreekt, dat een nieuwe commissie is tot stand gekomen, onder wier leiding wederom feest zal worden gevierd, zooals tot nu toe in Warmond gebruikelijk was. Een bewijs van sympathie, hetwelk aan spreker en alle anderen, die met hem de bijdragen van ingezetenen hebben ingezameld, ten duidelijkste was gebleken. Na eenige besprekingen, wordt aan den secretaris opgedragen den besturen, van beide muziekvereenigingen mededeeling te doen, dat hun aanbod met groot enthou siasme in de vergadering is ontvangen en gaarne door de Oranje-Commissie zal worden aanvaard. Verder is ingekomen een schrijven van het Gemeentebestuur in antwoord op het verzoek der Oranje-Commissie, betreffende het beschikbaar stellen van een terrein. De gemeente wil het. terrein verhuren voor f 500, maar is bereid subsidie te verlee nen. De heeren Bergman en Van Hulst be treuren dat door 'het gemeentebestuur een dergelijk besluit genomen is, een besluit, wat ookbij veel ingezetenen misnoegen heeft verwekt. Juist door hot aankoopen van deze terreinen door de gemeente, die het houden van de feestelijkheden moge lijk maken, koesterde men vrij algemeen de verwachting, dat met algemeene stem men in den Raad zou zijn besloten, dat deze terreinen, zonder kosten voor de feestcommissie, voor de feestelijkheden be schikbaar zouden zijn geste» zooals dat ook elders het geval is. De huur komt sprekers, daar slechts enkele dagen over de terreinen wordt be schikt, abnormaal hoog voor De voorz. antwoordt hierop, dat door hem in den Raad ook con voel lagere huursom was voorgesteld en verdedigd; de bedoeling is echter, dat aan de Oranje-Commissie subsidie zal worden ver leend, welke aanvrage t.z.t. ook volgens toezegging van heeren wethouders, ,op royale wijze zal worden behandeld. De heer Van Hulst geeft- in overweging niet op een huur van f 500 in te gaan; en alsnog aan den Raad te verzoeken, deze t.ot hoogstens f 100 of f 150 te verlagen. De heer Van Stijn is' van meening, dat men na afloop der feestelijkheden, wan neer de rekening is opgemaakt, subsidie zal moeten aanvragen voor het te lijden tekort wat dan uit de rekening-verant woording zal blijken. Ook de heer Haverkort is deze meening toegedaan. De heer Zwetsloot acht hot niet uitge sloten, dat een volgend jaar minder sub sidie noodig zal zijn dan dit jaar en moti veert het besluit van de.n Raad door te wijzen op de zeer gemengde bevolking van Warmond, waarvan een gedeelte zich misschien niet geheel met de wijze van feestviering kan' vereenigen. De heer Langolaar, het woord verkrij gende, zegt, gehoord de besprekingen in de bedoelde Raadszitting, ten sterkste te moeten ontraden op het genomen Raads besluit terug te komen. Z.i. is toch be reikt, dat aan de Oranje-Commissie de beschikking is gelaten, naar eigen inzicht de verpachting der terreinen aan de hou ders der vermakelijkheden te regelen, waardoor het alleen' mogelijk is, die ver makelijkheden te kiezen, welke een goe den gang van zaken waarborgen; en waarvan dan ook een groot deel van het slagen der feestelijkheden afhangen. Verder kan spreker zich niet vereenigen met liet voorstel de subsidie-aanvraag af hankelijk te stellen van het resultaat der afgesloten rekening. Besloten wordt ten spoedigste een sub sidie-aanvraag tot den Raacl te richten voor een bedrag van f 500. Aan. de orde is nu de overlegging van de inzamelingslijsten. Ahoewel eenige hee ren nog niet geheel gereed zijn, blijkt het bedrag der reeds ingekomen gelden veel hooger te zijn, dan vorige jaren. Besloten wordt, dat op Maandag 12 Augustus een aanvang zal worden ge maakt met inzamelen van gelden bij in gezetenen voor de te houden harddraverij waarvan de ontvangsten en uitgaven ge heel afzonderlijk zullen worden gehouden van die der andere festiviteiten. Door den voorzitter en secretaris wordt nu mededeeling gedaan betreffende hun bezoek aan den secretaris der Kon. Ned. Harddraverij- en Ren-vereeniging te 's-Gra- venhage, waar hun inzake de alhier te houden harddraverij alle medewerking is toegezegd. 'Naar aanleiding van de hieruit volgende besprekingen acht de heer Van ïfulst het zeker gewenscht dat de loting op den dag der harddraverij geschiedt, waardoor het veelvuldig voorkomen, dat mededin gers, wanneer een sterkere tegenstander tegenover hen wordt geplaatst, wegblijven, wordt voorkomen. Verder vestigt .spreker de aandacht op het feit, dat door verbou wing der stallen van den heer Slager, geen stalling voor paarden daar meer aanwezig is. In verband hiermede worden de heeren Chr. van der Geest, P. Heems kerk en H. van Schie aangezocht deze aan gelegenheid onder de oogen te zien en zoo mogelijk voor geschikte en billijke stalling zorg te dragen. Genoemde heeren verklaren zich hiertoe bereid. Nadat door Verschillende aanwezigen het keurig verzorgde programma va-n ver leden jaar in herinnering is gebracht, wordt besloten op voorstel van den heer Langelaar, de uitvoering daarvan ook dit jaar over te laten aan den heer Udo te Leiden. Besprekingen inzake wijzigingen in de kinderspelen worden aangehouden tot de volgende vergadering, welke in het begin der 2e helft van Augustus gehouden zal worden. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. Bijna verdronken. Zaterdag geraakte een 2-jarig kind van C. Vlak in den Am- stel Na 2 uren de kunstmatige ademha ling te hebben toegepast, gelukte het de le vensgeesten wederom op te wekken. De plaatselijke geneesheer en die van Nieuw- veen waren beiden niet thuis, zoodat men geneeskundige hulp van Ter Aar moest in roepen. LEIDEN. Donderdag. Recollecttie Hartebrugsks De avond-, nacht- en Zondagsdienst! apotheken wordt van Maandag 5 tot met Zondag 11 Augustus waargen om door de apotheek van den heer W. Pet Kort-Rapenburg 12, telefoon 594. g' ALPHEN AAN DEN RIJN. Gouden bruiloft. De echtelieden Oudshoorn en W. Inthoorn alhier, hop* 14 Augustus hunne 50-jarige echtvere-ei ging te herdenken. Personalia. Voor het practijk-exaim Handelscorrespondentie, afgenomen do de vereeniging van leeraren in de Mi delswetenschappen, slaagde onze plaai genoot C. Verruij.t. Autobus tegen een boom. Gistij avond reed een autobus van de A. D. 1 A. L. door een defect aan de •stuurinric ting nabij den Heerenweg tegen een booi De bestuurder en inzittenden kwamen a den schrik vrij. De auto bekwam mal rieele schade. Help uzelf. Het 14-jarig zoontje v; •den heer V. geraakte gisteren spelend* wijze in den Rijn. Hij had evenwel de genwoordigneid van geest naar den wal zwemmen^ waarna men hem op het drö bracht. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen Engelsi 5 L. O. 'is geslaagd mej. E. J. Stolwijk, alhii KOUDEKERK. Koninginnefeest. Ook onze gemeen hoopt dit jaar niet achter te blijven feest te vieren. De Oranjecommissie b sloot nJ om dit jaar een groot feest te ganiseeren en wel op 3 en 4 September a Op den eersten dag zullen de diver kinderspelen plaats hebber», terwijl d avonds bij genoegzame deelname een gocc ■delvaart gehouden zal worden, waarna; ook de Rijndijkers kunnen deelnemen. Op den tweeden dag worden de voll spelen gehouden, zooals ringrijden ra B paard en tilbury voor paren, ringstek - met fietsen, hardJoopen, boegsprietloope tobbetje steken enz., terwijl de dag bes! ten zal worden met schitterende ope luchtbioscoop te geven door „Casino Leiden. De feestviering zal wedero plaats hebben op het land van den G. Dorrepaal Azn.. die dit bereids hit voor beschikbaar stelde en zal worden o geluisterd door een tiental beroepsmuri[; kanten. Het belooft dus een schitterend feest worden. Zij die nog lid van de vereenigit wenschen te worden kunnen zich alsni[f aanmelden bij het bestuur. Een nieuwe Schermvereeniging. Zaterdag j.l. is opgericht de Scheri A vereeniging „Willem van Oranje". In o dracht der vergadering zal het bestu ht aansluiting zoeken bij „Patrimonium JeujC! centrale". Handelsregister K. v. K. Wijziging. Ned. B. K. Volksbon afd. Leiden en Omstreken.Leiden, Stee schuur 15.' Üittr. 2e voorz.: P. van Staak, Leiden; Uittr. 2e comm.: J. M. Kriek, Leiden; Uittr. le secr.': W. Chr. van Kesteren, Leiden; N. le secr.: Streefland, Leiden; N. le comm.: W. Bu Leiden; N. 2e comm.: J. F. M. Pon" Leiden; N. comm.: A. J. Vreeburg, Leide W ij z i g i n g. R. K. Vereeniging vo Ziekenhuisverpleging, Warmond, Heer® weg, Westeinde A. 16. Overl. penningm W. H. Heemskerk Warmond; Uittr. comm.: T. Tuynman, Warmond; N. pei ningm.*: G. Onderwater, Warmond; comm. A. van Kempen, Warmond. Wijzriging. Th. Tijssen en Zone; Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 97. Graa handel. Uittr. Venn.: Th. Tijssen Sr., Za terwoude, d.d. 1 Aug. 1929. W ij z i g i n g. Breebaarts Manufacture! handel, Leiden, Lange Mare 9. De handel zaak onder den naam Breebaart's Mam facturen'handel is met ingang van 1 Ja 1929 omgezet in een vennootsch. onder fi ma, onder den naam: C. Th. Breebaart Zn. (B. P.). Venn.: O. Th. Breebaart den, en A. \B. Breebaart, Oegstgeest. W ij z i g i n g. Café Restaurant „D Oude Vink", Voorschoten, Vinkweg 1. eig.: A. F. Varkevisser, Voorschoten. Medf eig.: J. J. Varkevisser Voorschoten. Opheffing. S. van der Werf, Zo terwoude, Hooge Rijndijk no. 20. Ve 'handel. Nieuwe inschrijving. G. Blanken, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk Aardewerkfabriek. Eig.: G. de Blanke- Zoeterwoude. Het bestuur de.r R. K. Gemengo Zangvereeniging „Pulchri Studio" verzoel ons plaatsing van het volgende: Zaterdag en Zondag j.l. was er in ht gebouw van den Ned. R. K. Voksboc iets bijzonders te doen. Buiten het gebou wapperde een vlag met liet opsclirif „Bezoekt de Pulckri-Bazar". Ja, inderdaai het propaganda-comité der R. K. Gil mengde Zangvereeniging „Pulchri Sfcudia had daar deze twee dagen een bazi georganiseerd. Veel werk had het comi! er van gemaakt; er was een keurig vi sierde zaal en tal van vermakelijkheid vulden het gebouw, zooals schiettent, tos bola zonder nieten, sjoelbak enz. Er wai zooveel vermakelijkheden, dat, wie met goed gevulde beurs binnenkwam, spoi op den bodem zat te tasten. En het zoek is overstelpend geweest. Het een voldoening zijn voor het comité, een mooi batig saldo aan de vereenij te kunnen afdragen, want de baten zul worden aangewend om de onkosten te strijden, die voor het geven van liefdi heidsconcerten noodig zullen zijn. k

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2