Wetenschappelijke Berichten ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN 'ktoc wo et T riar BAROMETER telegrafisch weerbericht naar "waarnemingen in 3ii morgen van- 3 Aug. 1929, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bildt: ioogste barometerst.*765.7 te Frankfort, aagste barometerst.: 744.te Abisko. Verwachting tot den avond van 4 Aug.: ij Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- 1 'estelijke wind, meest zwaar bewolkt tot •trokken, waarschijnlijk regenbuien, zach- >r des nachts; overdag weinig verande- ng in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 15.4 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 18 gr., uur 18 1/2 gr. Zweminrichting „De Zijl": 12 uur 17 1/2 12 uur 18 gr. edell L,CHT 0P V°0R FIETSERS e.a. Van Zaterdagavond 9.17 uur tot Zon- agmorgen 4.56 uur. kw tard sjen, is te begrijpen. In weerwil van alle eruststeliende communique's valt het mo- lenteel nauwelijks meer te betwijfelen, dat efc uiteenvallen der kunstzijdeconventie iet alleen op de dumpingspolitie'k der Ihatillon berustte, maar dat op dit oogen- lik, na de overeenkomst met de Italianen, e tegenstellingen tusschen Glanzstoff en G. Farben welhaast de uitsluitende oor- lC* aak daarvan zijn. Maar bij dit alles dient echter in aan- lerking te worden genomen, dat het kunst- ijdeverbruik voortdurend toeneemt. Daar in is in dit opzicht het optimisme van het lanzstoff-bestuur. op de laatste algemee- 'ij e vergadering, wel gerechtvaardigd. Van anderen kant kan het de I. G. Farben ier beleggingen in de kunstzijde-industrie, i bankkrangen op pl.m.R.M. 90 mill, wor- nu en geschat, niet onverschillig laten, of zij ider den invloed van den concurrent!e- ,rijd met de Glanzstoff deze kapitalen niet iet rendeeren of misschien zelfs moet ver- aj oopen. Voor de groep Enka-Glanzstoff eldt dit natuurlijk eveneens, want daar eeft men zich door de verwateringen (ook e omwisseling GlanzstoffEnka 45 en nth e daarb ij verstrekte claim be teekent een erwateriiig) en door de overschatte Asso- ated Rayon Corpoi-ation-oprichting in een tuatie gebracht, waardoor een elkander eter begrijpen wel 'mogelijk wordt. Inter im 2tionaal gezien, is men op het gebied der unstzijde haast overal tot onderhandelen ereid, zoodat de totstandkoming van een uropeesche conventie naast een daarbij ansluitend „Gentlemen agreement'' met q-gj meri'ka, alleen maar afhankelijk is, van de ijlegging van het geschil GlanzstoffI. G. arben. Mocht deze conventie tot stand omen. dan kan de stijgende consumptie in acmerking genomen, de situatie op de :p0i unstzijdemarkt en daarmede tevens die er markten voor kuns'tzijde-aandeelen zich nel wijzigen. DE STAD ONDER HET KREMLIN. Op zoek naar de geheimen van den osi o: Czarenburcht in Moskou. ra ven schatten die reed 8 eenwen naar verlossing verlangen. Feeds eeuwen is men in Moskou er van jvertuïgd, dat onder liet Kremlin nog een nderaardsche stad verborgen ligt. Kcst- laarheden in goud en zilver nit den tijd 'au het oude Nowgorod, de onschatbare ubliotheek van Iwan den Verschrikkelijke, irachtige schilderijen, historische reli ng luien, paaiden en edelsteenendit alles ou in kwistigen overvloed begraven zijn p de onderaardsche schatkamers'; volgens •e bestaande overlevering zouden deze chatten zich reeds vanaf het begin der 15e euw daar bevinden en onbereikbaar zijn. illeen Peter de Groote moet het gelukt u een greep in deze geheime schatkamer doen. De Russische historici staan ^enigszins sceptisch tegenover deze bewe- ttog, want Peter de Groote was ©en man, •ie zich nooit tevreden stelde met iets la-lf te. weten of te doen, maar alles tot in "e kleinste bijzonderheden naging. In den loop der eeuwen zijn talrijke Proeven genomen, om de onderaardsche gingen onder het Kremlin te onderzoe ken, of er misschien niet eenig spoor kon gevonden worden, dat betrekking had op dit geheim. De Russische archaeoloog prof. Ing. Steletzki heeft thans in opdracht van de Sovjetregeering een grondig on derzoek in het Kremlin ingesteld. De werkzaamheden zijn reeds in vollen gang. loen men eenigo jaren geleden het Mau soleum voor Lenin op het Roode Plein te Moskou bouwde, stootte men daarbij in de nabijheid van de z.g. Senatorenpoort op een onderaardsche gang die zonder twijfel met de schatkamers in verbinding staat. Terloops zij hier opgemerkt, dat het noode Plein n naam niet ontleent aan de nieuwe bewindvoerders, maar-afkomstig m van Peter den Groote. die op deze p aats verschillende revolutionaire Bojaren het hoofd afsloeg. leeds in het jaar 1157 werd op de plaats Lf,ar thans het Kremlin staat, een citadel ouwd. Ten tijde van Czaar Iwan III, drie eeuwen later, werd de citadel ver sterkt en door geweldige muren beschermd. In de jaren 1475'79 werd door den bouw meester Gioraventi uit Bologna het Krem lin in zijn tegenwoordigen vorm opgericht. Het waren woelige tijden. Tartaarsche horden bedreigden de hoofde stad van het nieuwe Moscovietenrijk en oproerige Bojaren gunden de Czaren geen rust. Iwan III liet daarom een onderaardsch gewelf maken, waar hij zijn schatten in veiligheid bracht. Ook zijn opvolgers lieten schatkamers bonwen en de gewelven ver- grooten. Het geheim van den ingang werd echter streng bewaard. Mensehen, die het wisten, werden onschadelijk gemaakt, de bouwmeester zelf, Gioraventi werd op bevel van den Czaar blind gemaakt. Er is geen .twijfel aan, dat de toegangen tot de ge heime schatkamers beveiligd waren door allerlei kunstige mechanismen, zooals die in den tijd der Renaissance in Italië in gebruik waren men denke hier slechts aan de mechanische speeltuigen en inrich tingen van een Leonardo da Vinei. Niet voor niets heet de eerste toren van. het Kremlin Tainik, d.w.z.: geheim. Een kroniek uit het jaar 1700 meldt, dat in den Tainik-toren talrijke geheime gan gen en vele onderaardsche kamers aanwe zig zijn. Men ontdekte onder den Tainik- toren een lange corridor, die tegen een muur doodliep. Overal waren ijzeren deu ren te zien, maar het gelukte niet, om het geheim, dat zij verborgen, te ontdekken. „In December 1724", zoo vertelt Sabelin, een_ R-ussich geschiedschrijver; „berichtte Ossipow, de beiaardier of klokkenist van de St. Johanneskerk in het Kremlin aan de bevoegde overheid over een geheime schatkamer, waarin talrijke kisten, gevuld met allerlei kostbare versierselen, verbor gen waren. Hij'vroeg verlof om opgravin gen te mogen doen. Op de vraag, wie hem-over deze schat- kamer gesproken had, antwoordde de klok kenist dat. een dienaar van Grootvorstin Sofia, de zuster van Czaar Peter den Groo- ten dit geheim kende. Deze dienaar, een zekere Makarow zou zelfs geholpen heb ben om de kisten met kostbaarheden in 'een. onderaardsche ruimte te bergen. Maar hij weigerde om den ingang van de schatkamer te verraden. Vorst Prosorowslu zou, in gezelschap van Peter den Grooten meermalen de schatkamers betreden heb ben. JToen werden er 10 soldaten en een kor poraal ter beschikking van den klokkenist Ossipow gesteld. Men onderzocht alle gan gen onder het Kremlin zonder echter iets te ontdekken. Ossipow gaf zich echter nog niet gewonnen en vroeg toestemming om de opgravingen nog voort te zetten. Doch nu stootte hij op een onverwachte hinder nis, die hem het verwezenlijken van zijn plan onmogelijk maakte. Verdere nitgravingen zouden volgens de verklaringen van een architect de torens van het Kremlin' in gevaar brengen. Van. dien tijd af zijn er van de zijde der Russische regeeringen, geen onderzoekin gen meer ingesteld. De overlevering vertelt 'echter nog veel meer over de geheimen van den Czaren burcht. Tijdens de bezetting van Moskou door der Fanschen in het jaar 1812, zou Napoleon de onderaardsche gangen be zocht hebben. Dit wordt tenminste dooi den Franschen schilder Leygrand verteld. De beschrijving bevindt zich in de archie ven van Parijs. Op bevel van den keizer werden onder het Kremlin uitgravingen ge daan want de keizer hoopte de schatten te vinden, die verborgen moesten zijn in de residentie der Czaren. In een van die on deraardsche ruimten ontdekten Fransche soldaten verschillende kisten, die bij aan raking geheimzinnige tonen deden hoo- ren, De soldaten schijnen niet tot de moe digsten bejioort te hebbenangstig ver lieten zij de geheimzinnige plaats. Juist in dit o-ogenblik brak de geweldige brand in Moskou uit, zoodat de keizer zich niet langer met de geheimzinnige zaak bezig kon houden. Men neemt aan, dat de kisten met een mechanischen orgel in contact stonden, die bij iedere aanraking begon te spelen. Professor Steletki verklaart, dat hij niet naar goud, noch naar edelsteenen zoekt, maar dat hij zich alleen interesseert voor de onschatbare bibliotheek van Iwan den Verschrikkelijke. Deze bibliotheek zou de Czaar van zijn vader Czaar Was- schy gekregen hebben, die haar op zijn beurt weer ten geschenke ontvangen had van den Patriarch van Constantinopel. In het jaar 1565 heeft Czaar Iwan een Duitsch predikant uit Riga. Johann Wet- termann, verzocht, om zijn boekenschat in orde te komen brengen. De Bibliotheek bevat wanneer men Wet- termann gelooven mag, manuscripten van onschatbare waardeo.a. de eerste co- pieën van de werken van Cicero, Ta-citus en Titns Livius. Volgens de meening van genoemden professor Sabelin, is de biblio theek van den Czaar door den grooten brand waardoor Moskou in het jaar 1571 geteisterd werd, vernield. Prof. Steletski beweert daarentegen, dat de bibliotheek zich in een of ander onder aardsch gewelf bevond en daar thans nog verborgen moet zijn. „Wanneer het zou gelukken deze boeken te ontdekken," zoo besluit Seletski zijn uiteenzettingen, „dan zou de beroemde To e tan kam en- vond s t ge heel in de schaduw gesteld worden." Een spoorweg op het ijs. De winter, is haast het eenig seizoen in Canada, waarom men een groot gedeel te van den spoorweg der Hudson-Baai-lijn (diethans haar voltooiing nadert), kan ib ouwen. De moerassige, vochtige grond kan slechts bewerkt worden, wanneer hij be vroren is. Zoodra dus de dooi invalt, moet de arbeid gestaakt worden tot den vol genden winter. De trajecten worden gebouwd onde? moeilijkheden, die door vele ingenieuren als onoverwinnelijk beschouwd werden. Het was niet alleen noodzakelijk om een stuk land te doorkruisen waar geen enkele weg 'ligt en dat totaal onbewoond is, maar bovendien moest de lijn over het alluvium der moerassen van den „Mus- keg'' van het Manitobagebied gelegd wor den. Volgens de letterlijke beteekenis van het woord betee'kent deke laatste uit drukking moerassige gron,d, maar m waarheid be teekent „Muskeg" heel wat meer dan wat pelsjagers en ontdekkings reizigers in het algemeen onder moeras verstaan. Het beteelcenfc een gebied van mijlen en mijlen, dat noch water noch land is. Men heeft hier met een vroegere binnen zee te doen, waarin eeuwen en eeuwen allerlei planten gegroeid zijn, die haar ten slotte geheel in een uitgestrekt moeras hebben herschapen. De opper vlakte bestaat uit een laag zwamachti'ge woekerplanten, wiens dicht vertakte sten gels 50 c.M. diep zitten. Onder deze bo venste laag strekt zich een oneindige diepe ijsvlakte uit, want de dikke moeras- laag en de snelle verdamping in den zo mer werken als een isoleerend materiaal, dat het ijs beschermt. Waar geen „Mus- keg" is, daar zit slijk, dat in den winter bevriest en in den zomer een gevaarlijk zachte massa vormt. Er bleef dus niets anders over dan de feovengrondsche werken over het ijs en de bevroren „Muskeg" uit te voeren en dan om zoo te zeggen in omgekeerde volgorde te werken. Want na voltooiing van de bo- vengrondsehe werken wordt onder de rails, op het massieve ijs, een vasten dam als onderlaag gelegd, hetgeen dan ook reeds gebeurd is. Terwijl slijk en muskeg nog bevroren waren, hebben heele-kolonies arbeiders on telbare karren zapd en kiezel aange voerd en onder de rails gestort. Deze zand en steenlaag rust op een stevige ijslaag en men behoetb niet bang te zijn, dat de ze zal verzakken want het ijs onder de bovenlagen is van fabelachtige dikte. Proefboringen die tot een diepte van 10 M. verricht werden, bereikten niet eens den vasten bodem onder deze ijslaag. Wanneer de dam voor het invallen van den dooi voltooid is, k'an men het werk als geslaagd beschouwen. Treedt echter de dooi in voor het .grondwerk afgeloopen is, dan blijven rails en dwarsliggers han gen boven een onafzienbare zee van moe rassig slijk, en dan kunnen de werkzaam heden niet hervat worden voor den vol genden winter. LAATSTE BERICHTEN EEN ROOFOVERVAL BIJ GOES. Het slachtoffer ernstig verwond. Den dader reeds op het spoor? Hedenmorgen vroeg werd in den Wil- helminapolder bij Goes bewusteloos en he vig bloedend op den weg gevonden de aannemer Wólse uit 'Kilewouclsdijk, die in Wilhelm ina dorp een werk (ophooging van een zeedijk) in uitvoering heeft. Men had hem ernstige verwondingen toegebracht, op zijn gezicht getrapt en enkele ribben stuk geslagen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen. Twee doctoren uit Goes heb ben hem verbonden en naar het gemeente lijk gasthuis te Goes vervoerd. Zijn toe stand is zeer ernstig. Vermoedelijk was het den dader te doen om het geld, dat de aannemer voor de uitbetaling van de loo- nen bij zich had. Zijn portefeuille werd niet meer op hem bevonden. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek en schijnt den vermoedelijken dader reeds op het spoor te zijn. DE TOCHT VAN DE ZEPPELIN. Boven de Azoren. NEW YORK, 3 Augustus (V. D.) Volgens een radio-telegram van de „Graf Zeppelin", ontvangen door het Amerikaasche marine station Arlington bevond het luchtschip zich in den afgeloopen nacht te 1.05 uur ongeveer 90 mijlen ten Zuiden van het Azo- ren-eiland Pico. Zondagmiddag te New York? NEW YORK, 3 Augustus. (V. D.) Volgens de laatst ontvangen radioberichten van de „Graf Zeppelin" hebben de weersomstan digheden boven den Atlantischen Oceaan zich belangrijk verbeterd en zijn voor de vlucht veel gunstiger geworden. Dr. Ecke- ner ha-d het plan een zoodanige koers te volgen, dat het luchtschip de Bermuda eilanden op ongeveer 200 mijlen Noordelijk zal passeeren. In dit geval kan do „Graf Zeppelin" Zondagmiddag New York berei ken. Alvorens in Lakehurst te landen zal over verschillende Amerikaansche steden, o.a. Washington gevlogen worden. Braziliaansch vliegtuig neergestort Vijf inzittenden zwaar gewond. PARIJS, 3 Augustus. (V.D.) Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat een Braziliaansch marine-vliegtuig tengevolge van een mo tordefect in de nabijheid van den baai van Cuanabara is neergestort. De piloot werd gedood en vijf inzittenden zwaar gewond. Het toestel voerde 6 bommen mee, die ech ter niet ontploften. Ernstig spoorwegongeluk in Italië. MILAAN. 3 Augustus. (V. D.) Op het traject Tarvis—Udine heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een goede rentrein reed nabij het station Resiutta in een steenlawine, die in de vroege ochtend uren van de bergen naar beneden was ge komen. De locomotief viel om en stortte van een hooge helling naar beneden, 6 wa gons meesleepende. Dc lioofdconducteur werd gedood, terwijl 4 man van het trein personeel zwaar gewond werden. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND (Afd. Leiden). (Secretariaat Leliestraat 7.) Maandag. Wegens vacantie geen zitting Rechtskundig Bureau; voor spoedgevallen wende men zich direct tot het Centraal Bestuur 3de Hugo dc Grootstaat No. 7, Amsterdam (West). Dinsdag. Bestuur Volksbond, S uur. Woensdag. Bestuursraadvergadering 8.15 uur. (Belangrijke agenda). Ledenvergadering Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael", 8 uur. Donderdag. Repetitie Rederijkerskamer „Vondel" van 8 tot. 10 uur; tevens aanmel den van nieuwe leden. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver, „Pulchri Studio", van 8 tot 10 uur, tevens aanmelden van nieuwe leden. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7—S uur; Zitting „Eigen Huis", 89 uur. INTERPAROCHIcELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhui3. Zondag te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van Willem Abrahams. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7—10.15; verplichte bijeen komst van 8.15—9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph- Spaarkas in dc bestuurskamer. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. S.30 uur Maandelijksche afrekening voor de zelatours van het St. Petrus Liefdewerk Zelateurs, die verhinderd zijn Maandag avond te komen, kunnen het voor dien tijd afdragen bij den huismeester. Dinsdag. Maandelijksche bijeenkomst voor de Gehuwde Gezellen; ook toegang 'voor de Gezellen. 8.30 uur repetitie too- neelclub „Adolf Kolping" op de bovenzaal. 8.30 uur vergadering commissarissen afd. Ongehuwde Gezellen. Woensdag S.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer" aller opkomst ver zocht. 8.30 vergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen vacantie. Vrijdag 8.30 uur repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur; 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St.-Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelingen: Gezellen denkt er nog eens om als u op reis gaat om bij den huismeester foto's to lcoopen van uw eigen huis a 4 cent. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leer lingen van de St. Joseph's-Gezellen-Ver- eeniging. Aug. 1S87Sept. 1920) Zondag te half 5 moeten de jongens, die meegaan naar Den Haag op Zondag 1 Sep tember, in het patronaat aanwezig zijn. Vanuit liet gebouw trekken we op naar Oegstgeest. R. K. PATRONATENBOND. (District Leiden). Secretariaat: Heerenstraat 23. Donderdag R. K. Arbeidsbeurs vacantie. ST. ANTONSUS-PATRONAAT (Hartebr.) Zondag is de excursie naar Oegstgeest. De jongens moeten te half 5 aanwezig zijn in het patronaat, waarna to 5 uur afrnar- cheeren naar Oegstgeest. Zangboekjes mee brengen. Maandag. 8—10 uur bijeenkomst dei- gezellen. Donderdag. Idem. Zaterdag van 6 tot 7 uur betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en re traitefonds. Geen bibliotheek. R. K. INTERPAROCHIALE MEiSJESVEREENIGING. Dinsdagavond 8.15 uur Tooneelclub. In de 'maand Augustus geen Gods dienstcursus. DERDE ORDÉ. Dinsdagavond na 't Lof Seraphijnsch Kroontje, en Woensdagmorgen kwart voor acht Gezongen Requiem voor de zielerust van onzen medebroeder Gebr. Willebr. de Graaf. RECOLLECTIE VOOR OUD- RETRAITANTEN. Donderdagavond 8 uur in de Harte- brugkerk. ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag. Na de Hoogmis repetitie van het Congregatiekoortje. Om 5 uur worden de leden van de Maria Congregatie ver wacht bij het St. Willibrordusgebouw om te repeteeren voor de JeugddemonstrirUe van Zondag 1 Sept. a.s. te Den Haag. Om 7 uur wekelijkschë vergadering der Mam- Congregatie. Bijeenkomst in de „Gezellenzaal" van 7.30—10 uur. Donderdag om 830 uur verplichte ver gadering van 8.30 tot 10 uur. Tevens gele genheid tot betalen der contributie. lederen laatstcn Donderdag van de maand gelegenheid om zich op te geven als lid der Gezellen-Vereen, bij den Viee- Praeses. St. Aloysius Patronaat. Zondag. Om 5 uur worden alle leden van het patronaat verzocht aanwezig te zijn bij het St. Willibrordusgebouw om te repetee ren voor de a.s. Jcugd-demonstratie op 1 September te Den Haag. Om 7 uur Maria-Congregatie afd. jon gens. Daarna verylichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. LEIDEN, 3 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 5650 stuks. Kippeneieren 6.507.30, Een deneieren ƒ6.6.50 per 100 stuks. Handol vlug. ROELOFARENDSVEEN, 3 Aug. Groen- tenveüing. Snijboonen 1.90—2.10, Kas- snijboónen ƒ1.90, afwijkend 1.351.60, stek 0.851.idem II 0.050.30, Prin- sebooncn 1.70—2.15, idem zonder draad 2.25—2.30, Dubbele stam ƒ1.1.20, alles per 10 K.G. Augurken Fijn 6.S0—9.fijn basterd 3.—, basterd 2.102.40, grof 1.351.60, idem II ƒ1.Bommen ƒ0.50 0.55, Stippel f 1.1.05, alles per 25 K.G. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Aug. Groen- tenveiling. Due of York 0.701.50, idem drielingen 0.500.70 per 25 K.G., Peen 8.5010.30 per 100 bos, Bloemkool 21.50 29.per 100. Aanvoer 630 kist" groote aardappelen, 5400 bos pecii, 2100 bloemkool. BOSKOOP, 2 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 38— 37 cent, Golden Ophelia 30 cent, Marcel Rouyer SO cent, 01-. Pern et' 7595 cent, Columbia 3045 cent, Butterfly 3040 cent, Mac Keiler 8595 cent, Bouche 20 cent, Rosalandia 35'19 cent, Polyantba- rozen 3245 cent. Diversen per bos: Dah lia's gr. bl. 50 cent, Gladiolen 15—25 cent, Anjers- 3253 oent, Clematis Durandi 30 —45 cent. VEUR, 2 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers lc soort 6, 2e soort 3.50, 3e soort 1.wankl. 3.stok 0.10, Gele komkommers le soort 7.—, 2e soort ƒ5.3e soort ƒ3.stek 0.20, Kropsla le soort ƒ2.2e soort ƒ1.Stoofsla ƒ1.Bloemkool lc soort 42, 2e soort 25.uitschot J' 6.Tomaten (mid. 9. gr. ronden 7.2e soort f S.3e soort ƒ5.bonken 4.50, uitschot ƒ1.rijp ƒ5.Andijvie ƒ4.50, Spinazie ƒ8.Peen fS.Postelein ƒ4.—, Rabarber ƒ0.—, Radijs ƒ8.—, Snijboonen 32.—, Spercie- boonen 34. LQQSDU1NEN, 2 Aug. Groentenveiling, Bloemkool le srt. 15—26, dito 2e srb. 213, rijenlcomkommers le srt. ƒ4.70— 7.40, idem 2e srb. 1.20—1.90, gele komkom mers le srt. ƒ5.407.20, idem 2e srt. 3,604.50, witte komkommers1 lo srt. 3.90 tot 5.50, perziken lo srt. IS31, p. 100 stuks; roode kool 79.60 p. 100 Kg., tomaten 6.207.80, dito B f 5.30 tot 6.60, dito C ƒ5—17.30, dito GO 3—5.20, bonken ƒ3.604.60 alles p. 50 Kg.; druiven lc srt. 0.86—1.14 per Kg., peen lo srt. 3.50—7 p. 100 bos. TER AAR, 2 Aug. Veiling „Tuindersbe- latig", Snijboonen 2.202.90, Prinscn- boonen 2.40—3.15, Augurken fijn 6.20— 7.60, fijnbasterd.' 3.10—3.60, bastercl ƒ2.50 —2.60, grof 1.50—1.70, K.K. ƒ0.30, Knor- rels ƒ0.80. Bloemen 1—4 cent per bos. ALPHEN a. d. RUN, 2 Aug. Groenten- veiling. Tuinboonen ƒ3—3.S0, Doperw ten 1719.Heerenboonen 15.18. Snijboonen ƒ22.—26—Aardappelen ƒ4.30 —4,40 per 100 K.G., Peen 6—6.50, Kroten 2.80—3.10, Andijvie 1.80—2.40 per 100 bos; Komkommers II 2.40—4.40, Bloem kool I 18.20—20.20, idem II ƒ7.40—8.50, Meloenen 27.30.Rabarber 1.30rl.60 per 100 stuks. Kruisbessen 12.11.Bes sen zwart f 14.18.idem wit J 13.14. per 100 pond. Eierenveiling. Aanvoer 12693 stuks. Kippeneieren 6.7.40, Eondeneieren 6. 6.10 per 100 stuks. AARLAMDERVEEN, 2 Aug. Vrije vei ling. Aangevoerd 6673 eieron. Kippeneieren 5.856.60, eendeneieren 5.45—5,30 per 100 stuks; Boter 88—94 cent per pond, kaas 44—55 cent per pond, aardappelen 2.10 per 35 H.L., aalbessen 1417 cent per pond, zwarte 15—19 cent per pond, bloe men 913 cent per bos, kuikens 1.per stuk. Aanvoer 80 stuks. Vv'OUBRUGGE, 2 Aug. Eieren. Aan voer 4500 stuks. Kippeneieren f 6--6.S0, Eendeneieren 0 5.505.80 per 100. Boter f 22.10 per Kg. Handel matig. VEUR, 2 Aug. Groer:ter,vei!ing. Eng. komkommers lo soort 7.50, 2e soort f 3.80, 3e soort 1.—, wanbl. 2.50, stek 15 cent; Gele komkommers le soort 6,40, 2c soort 4.—, 3e soort 2.—, stek 40 cent; Kropsla le soort 1.80, 2e soort 60 cent, stoofsla 1.Bloemkool le soort 38.50, 2e soort 24.uitschot 5.Tomaten (mid.) 7.50, gr. ronden 7.2e soort 7.40, 3e soort 5.50,' bonken 4.50, uit schot 1.rijp 5.Andijvie 2.80, Spinazie 7.Peen 10.— Postelein 5.Rabarber 5.50, Radijs 6.Snij boonen 30.—, Spercieboonon 29. Eierenveiling. Op de heden gehouden eierenveiling in café „Het Wapen van Veur" werden aangevoerd: 12353kippen eieren 6.357.35 en 333 eendeneieren 6.707.80 per 100 stuks; 98 kippen, 0.30 1.85, 2 eenden 70 cent per stuk; 35 ko nijnen 0.451.85 en 23 duiven 1644 cent per stuk. STOMPWUK, 2 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 7520 eieren. Kleine ƒ4.451.50, kippeneieren 6.507.43, eendeneieren ƒ6.90—7.10 per 100 stuks. WISSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59.48 Londen 12.116,'^ New-York 2.4919 Parijs 9.78 Brussel 34.704/2' Zwitserland 48.UD j~, Milaan 13.041 Madrid 36 50 Oslo 68.49l/o Kopenhagen 66.49 Stockholm 66.881 L' Weenen 35.15 Praag 7.39 Boedapest

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3