FAILLISSEMENTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN telegrafisch weerbericht naar waarnemingen m morgen van 1 Aug. 3029 medegedeeld 'oor liet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: gste baromcterst.763.S te la Coruna. jste barometers-t.: 739.7 te Shield, erwachting bot den avond van 2 Aug.: .anvan-kelijlc nog krachtige Westelijke Noord-Westelijke, later afnemende en ]3, ipende wind. Aanvankelijk nog zwaar a,a olkfc met regembuien, daarna opkla- 1. Eerst zelfde temperatuur, later iets mer- 0 R M WA A RSCHUWINGSDIEN ST. et Kon. Ned. Meteorologisch Listituut >ver Ie Bilt seinde hedenmorgen 9.15 uur ^eni alle posten: „Weest op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR .2 gr. C. lelo WATER-TEMPERATUUR. jeidsche Zweminrichting: 7 uur 19*-ls gr., mr 19i/a gr., 3 uur 191/, gr. C. 3e?)e Zijl": 7 uur 181/, gr., 12 uur ISV2 gr., oei€ ur 18i/2 gr. C. .ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. an Donderdagavond 9.21 uur tot Vrij- der norgen 4.52 uur. BAROMETER 1(>vcaandacht voor Bad'bedrijf, Bloembol- (jra en Landbouwbedrijf, als zijnde de htige factoren, waarop Noordwijk is lU1 juwd. Wij vragen Uwe aandacht en eid voor deze bedrijven onverdeeld Ier voorliefde voor het eene, en terug iRS van het andere. urgemeester van de Mortel, wij ver wen op U, dat, als Uw oordeel of be ing wordt gevraagd, gij U zult stellen ien standpunt-, zonder aanzien- des per- ekos- vragen van U, ook naast de ielijke, de zedelijke belangen onzer ge- nt*e niet uit- het oog te verliezen, ok als voorzitter van onzen Baad vra- wij, niet zonder ons, over ons te oor- en en te handelen. Wij vragen van- U strikt onpartijdige leiding, daar, waar de belangen onzer gemeente moet len geoordeeld en beraadslaagd, at was het, wat wij U te vragen had- ter, ij hebben U ook iets te beloven. urgemeester van de Mortel, wij weten, U op genoemde vragen een bevest-i- Jj-qj I antwoord zult geven. Ik ben er van tuigd, dat het stellen- dezer vragen 'klank vindt in onzen Baad en bur en daarom beloven wij U ook, onze medewerking, wanneer de bel An gen gemeente, onze aandacht en arbeid iet enkel namens den Baad, doch ook ens het Dagelijksch Bestuur onzer ge- nte.mag ik U onzen onverdeelden steun nedewerkin-g toezeggen, daar, waar de N0( stellen voor onzen Baad worden voor- s id en liet Dagelijksch Bestuur onzer eente onze aandacht- vraagt. 'anneer. ik U deze toezegging doe. n ik ook te kunnen spreken namens - collega en- onzen gemeente-secretaris, ben ervan- overtuigd, dat gij ook in on- gemeente-secretaris een ambtenaar vinden, welke U steeds, plichtsge- .v, ter zijde zult -staan. lot lat- ons hopen, Burgemeester van de 3ta rtel, „nomen est omen", dat gij zult non een grondslag van mort-'el en ce- waarop de toekomst van Noord- zich zal kunnen grondvesten, hecht, en k, en waarop verdeeldheid en twee- ïht geen scheuring zullen kunnen bran solc d fc, let dit voor oogen, omhang ik U thans teekenen Uwer waardigheid en over- dig ik U den voorzittershamer van on- Baad. aat ons hopen, dat deze nooit zal be en gebruikt te worden om de verlo- orde te herstellen. in nu, burgemeester van de Mortel, mo- God U sterkte en kracht geven, nog 6J i jaren, in vrede en eendracht, onze ,11( bare gemeente te besturen. <15 at is ons aller wensch. >e Burgemeester nam hierop het woord sprak als volgt: Rade van den burgemeester. Edelachtbare Hoeren Wethouders en Leden van dezen Baad, rc )oor het vertrouwen van Hare Majes- - de Koningin geroepen het a-mbt van igemeester dezer Gemeente te beklee- t, wil ik bij de aanvaarding dier betrek- g allereerst vanaf deze plaats openlijk n erkentelijkheid betuigen jegens Hare jest-eit onze geëerbiedigde Koningin >r deze benoeming, daarbij de hoop uit jeken de, dat God mij de kracht zal ge- onder geen omstandigheid dat ver- uwen te boschamen. Een woord van dank ook aan Zijne Ex- I lentie den Minister van BinnenlandscÏÏe ken en Landbouw. De taak, die mij wacht om aan het hoofd per schoon.© Gemeente te staan, is eer- doch moeilijk. De bezwaren aan mijn bt verbonden heb ik niet onderschat. 3et zal mijn oprecht streven zijn tegen- er iedereen eerlijkheid en onpartijdig- tc betrachten en voor een ieder zon- ondersoheid zal ik steeds te spreken Dank zij de werkzaamheid van Uwen Baad en het scherp doorzicht van Uwe wethouders en va-n hen, die mij in mijn ambt zijn voorgegaan, is Noordwijk in de laatste jaren gegroeid tot eene plaats van beteekenis en in binnen- en buitenland alom bekend. Noordwijk.... Uwe heerlij ke duinen, Uwe lachende stranden, Uwe kleurrijke velden lokken landgenoot en vreemdeling. Noordwijk gij zijt een blanke parel a-an de kroon van onze lage landen. Met weemoed wensch ik hier mijn Hoog- g each ten voorganger te gedenken, die 20 jaren lang aan het hoofd dezer gemeerlte heeft gestaan en die zijn beste krachten heeft gewijd aan Noordwijk en Uw aller sympathie verwierf. Hetgeen Jhr. van Pan- huys in. zjni bestuur tot stand heeft- ge bracht, blijve in voortdurende en dankbare herinnering aa-n ons en onze nazaten. Een eer is het voor mij Burgemeester te zijn van Noordwijk, van het oud© Norhtgo, van de plaats van St. Jeroen, van de ambachtsheeren van der Boechorst, van Henegouwen en vele andere, wier traditie thans wordt voortgezet door het geslacht- van Limburg Stirum en wier wapens Uw schoone raadszaal sieren. Een van Uwe oudste instellingen, zoo lees ik in het voortreffelijke werk van den lieer Kloos, was de kamer van Bhetorica te Noordwijk. In 1641 was er feest te Bijnsburg. Bijns- burg had ©en prijs gesteld op het zoetste inkomen. De kamers van Den Haag, Schie dam, Katwijk en vele andere plaatsen ver schenen, de een met een wagen met zoete koek, de ander met een wagen met honing besmeerd; de Noordwijkers arriveerden met een wagen, waarop zij allen in een zoeten slaap verzohken waren: Onder ge juich der bevolking werd hun de eerste prijs toegekend. Hoe groot deze eer ook voor hen moge geweest zijn, dit voorbeeld zullen, wij toch niet navolgen; maar wak ker zijn voor de belangen van Noordwijk en er steeds voor blijven waken. Mijnheer de oudste Wethouder, onder wiens krachtig bestuur de Gemeente en kele maanden heeft gestaan, ik dank U voor Uwe woorden. Gij hebt mij met den ambtsketen gesierd, met heb insignium dignitatis, dat voor mij steeds als symbool zal zijn van mijn eerlijk streven de ge meente te dien-en. Edelachtbare Heeren Wethouders, ik zal U mijn vertrouwen schenken, maar hoop ook het Uwe te verwerven en met- U tot meerderen bloei onzer dierbare Ge meente samen te werken. Leden van den Baad, de moeilijke taak, «die op mijne schouders rust-, kunt U ver lichten, als ik de overtuiging heb, dat ik op Uwe volle medewerking mag rekenen. Door het beginsel „Eendracht maakt macht", door onderlinge waardeering, daarbij gesteund door de gansche Burgerij kunt Gij Noordwijk groot maken. „Concor dia- res parvae crescunt!" Op U, Mijnheer de Secretaris, in. wiens persoon ik tevens het corps gemeente-amb tenaren concentreer, doe ifc ©en beroep van medewerking en steun. Maar wat zou ons menschelijk Streven baten, indien wij daarbij niet het oog ge richt hielden op den Almachtigen God, Wiens onmisbaren Zegen ik over onzen gemeenschappelijken arbeid ©n over deze Gemeenté afsmeek. Ik heb gezegd. Woorden van dr„ Van Nes. Hierna sprak het oudste Raadslid, dr. Van Nes. Spr. wilde geen toespraak hou den in hoogdravende phrases, maar meen de als eerlijk man verplichtte zijn op sommige zaken te wijzen. Op 'de eerste plaats wilde spr. erop wijzen, dat deze burgemeestersbenoeming niet de geheele bevolking naar genoegen is geweest. Dit is niets bijzonders, omdat bij iedere burge meesters-benoeming een gedeelte van de bevolking niet tevreden is. Deze teleurstelling is ontstaan, doordat Noordwijk tot nu toe steeds niet-Katho- lielcen als burgemeester heeft gehad. Het idee heeft zich vastgezet, dat- de hechte band, die gelegd is tusschen de Katholieke Kerk en haar leden, ook uw handelingen als burgemeester zou beïnvloeden. (Wij kadden van deze opmerking nog geen kennis genomen, toen wij de driestar in dit nummer schreven, 't Valt ons tegen, dat dr. Van Nes aan zulke domme op vattingen als hier bedoeld aandacht-, schenkt! Bed. L. Crt.). En de angst van dat gedeelte der be volking is, dat bij uw handelingen als bur gemeester de onpartijdigheid nu en dan jn 'f gedrang zou komen. Maar spr. is er van overtuigd, dat de daden van den nieuwen burgemeester het onhoudbare van die teleurstelling zullen aantoonen. Want als dit idee waar-was, behoorde 'hij niet te staan aan het hoofd dezer gemeente, die nog steeds in meerderheid niet-Ka- -tholiek is. Spr's overtuiging is echter, dat in elke partij, ook in de Katholieke, mannen worden gevonden, dae onpartijdig zijn een onpartijdigheid zoo geëerd in uw voor ganger en zeker hebben degenen die u benoemd hebben die overtuiging gehad. Waar zij u, niettegenstaande (wanneer ik 't brutaal mag zeggen) uw jeugdigen leeftijd toch waardig gekeurd hebben burgemeester van Noordwijk te worden, moet gij wel, -behalve over onafhankelijk heid, nog andere eigenschappen bezitten. Wij verzoeken u, .en dat verwachten wij van u nog verder -gaande wij edsehen het van u, dat gij die eigenschappen in het belang der gemeente zult gebruiken. Er kan van u een groot-en invloed uitgaan op den gang van zaken, en d/t is onze hartelijke wensch. Spr. wilde nog iets zeggen, dat misschien gezien was door de bril .van een bejaard man. Wanneer u hier in Noordwijk komt zult u ook een euvel aantreffen, waaraan het geheele Nederlandsohe- volk mank gaat; en dat door mij misschien te zeer als euvel wordt opgevat omdat ik oud en con servatief wordt. Ik herinner mij, zeide spr., dat- alle Noordwijkers op één school zaten. Naast mij zat bijv. een Katholieke jongen. Thans zult u vinden, dat alle kinderen naar ver schillende scholen gaan als groepjes en onder-groepjes. Dit- is de splijtzwam, waar aan het Nederlandsche volk reeds jaren lang lijdt. Spr. hoopte dat de nieuwe bur gemeester zijn krachten zou inspannen om die afscheidingen onder de bevolking te nivelleeren. Spr. zeide een persoonlijk woord te heb ben gesproken, dat niet door alle raadsle den zal worden onderschreven, (Wij zijn voornemens, op dit „persoonlijk woord" te rug te komen. Bed. L. Crt.), maar namens hen wil spr. zeggen, dat zij u met de mees te welwillendheid tegemoettreden. De Noordwijkers zijn een goed volk; zij staan op him recht maar zijn van goeden wil. Als datgene waar is, wat- spr. zoiwven ge zegd heeft, gelooft hij dat de dag van heden zal belmoren tot de gulden dagen in de geschiedenis van Noordwijk. (Géén applaus). Aangezien niemand meer het woord ver langde, sloot de voorzitter hierop de open bare vergadering. Op de receptie, die daarna gehouden werd, kwamen zeer velen met den burge meester kennis maken en hem gelukwen- schen. De burgemeester zijn familie en de ge meenteraad, vereenigden - zich vervolgens aan een lunch. Des middags te ongeveer half vier werd een rijtoer door de gemeente gemaakt door den Burgemeester en den Raad. De burgemeester werd overal hartelijk toege juicht. De muziekvereeniging „Crescendo" luisterde.de stoet op. Voor de openbare school te Noordwijk aan Zee bood een dochtertje van wethou der v. d. Wiel bloemen aan. De Voorzitter, de heer C. J. van Zeist, sprak hier den burgemeester toe. Het kinderkoor „De Lofstem" zong een welkomstliedje, waar voor de burgemeester vriendelijk dankte. Bij^ het. monument van burgemeester Pieké, brachten zangers en zangeressen uit verschillende plaatselijke vereenigingen wederom een zanghulde, waarna de stoet naar Noordwijk-Binnen terugkeerde. Hedenavond te 8.30 uur muziek- en zang uitvoering op het- Lindeplein en voor dc Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aa-n Zee. Uitgesproken: H. Voges, bloembollenkweeker te Hil- 1 e g o m; Cur. Mr. W. de Rijke, Haarlem. n^STË~S"CHTËN~ DE KABINETSFORMATIE. Nog nadere besprekingen in den parlementairen kring der Chr. H. In de gisterenmiddag op uitnoodiging van den Kabinetsformateur, Minister van Staat Jhr. Mr. Buys de Beerenbrouck, ge houden besprekingen betreffende de kabi netscrisis, waren de Kamerfracties der A. R., C. H. en R. K. vertegenwoordigd: dè Anti-Bevolutionnaire door den twee den voorzitter Mr. Dr. E. J. Beumer (de voorzitter, Mr. Th. Heemskerk, vertoeft reeds sedert eenigen tijd buitenslands) en door den heer H. Colijn; I de Chr. Historischen door den voorzitter Mr. J. Schokking en het lid der fractie, den heer J. R. Snoeck Henkemans; De Boomscli Katholieken door den voor zitter Mgr. Dr. W. H. Nolens en het lid der fractie Mr. P. J. M. Aalberse. j Naar wij vernemen zullen naar aanlei- j ding van bovenbedoelde bijeenkomst nog nadere besprekingen plaats hebben in den parlementairen kring der Christelijk i Historischen. Spaansch stoomschip vastgeloopen. I Het. binnenkomende Spaansche s.s. ,Ju- pit er" met- bestemming voor Antwerpen is hedenmorgen nabij Hansweert omhoog ge- j varen en blijven zitten. Sleepbooten zijn in de nabijheid van het schip om het bij hoog water weer vlot te sleepen. Men meldt ons nader uit- Hansweert: Het s.s. Jupiter" is circa 10 uur dooi- drie sleepbooten vlot getrokken en in het middengat voor a-nkej gegaan. Motorschip gezonken. Hedenmorgen is tijdens stormweer het motorschip „Johanna" uit Gent, kapitein 1 van der Klooster, geladen met haring nabij Hoedekenskerke vol water geloopen en ge zonken. De bemanning kon in een roeiboot het zinkende schip verlaten. Nader meldt men ons: Men zal trachten het bij Hoedekenskerke gezonken motorschip „Johanna", hetwelk niet- in diep water zit-, tegen laag water met behulp van twee pompboot-jes leeg te pompen en drijvende te maken. Kind verbrand. Gisterenavond tegen half elf ontdekte de oudste zoon van den timmerman B. te Baa-rn, dat- do slaapkamer, waarin het jongste kind van 10 maanden oud lag te slapen, in brand stond. De brand is waar schijnlijk ontstaan door een brandende petroleumlamp, waarbij een kleedje vuur vatte. Toen de vader in de brandende kamer kwam, was het kindje reeds omge komen. Speel niet met wapens. Vanwege den G. G. en G. D. te Amster dam is naar het Binnengasthuis vervoerd een 17-jarige schippers jongen, die zich aan boord va-n een motorsleepboot, liggende in het Papaverkan spelenderwijs door een revolverschot aan het hoofd had gewond. ERNSTIGE MIJNGAS0NTPL0FFING IN FRANKRIJK. Reeds 8 dooden geborgen. PARIJS, 1 Augustus (V. D.). Gisteren avond vond in een schacht van een steenkolenmijn te Esarpelle bij Courilles- les-Lens, waarin 160 arbeiders aan het werk waren, een mijngasontploffing plaats, waarvan de oorzaak nog onbekend ïs. Onmiddellijk, werd met het reddingswerk begonnen. Te elf uur gisterenavond had men reeds 8 dooden naar boven gebracht. DE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN" Lakehurst in afwachting. NEW YORK, 1 Augustus. (V. D.) -In de lucht-schepenhaven Lakehurst zijn alle voor bereidingen getroffen om do Graf Zeppelin te ontvangen. Vierhonderd landingsman schappen zullen gereed gehouden worden, terwijl door het havenbestuur 400.000 ku bieke voet waterstofgas, 75.000 kubieke voet- cyaangas en 1.000.000 kubieke voet ethon. gas beschikbaar worden gehouden. Alle radiostations hebben opdracht- gekre gen om de „Graf Zeppelin" alle mogelijke hulp te verleenen. Poincaré geopereerd. Z ij n toestand-is goed. PARIJS, 1 Augustus (V. D.). Hedenmor gen is de afgetreden minister-president Poincaré geopereerd. De operatie had een gunstig verloop en de toestand van den patiënt is goed. Dit is echter de eerste operatie, die Poincaré moet ondergaan. Over eenige weken zal Poincaré opnieuw geopereerd moeten worden. Brand in de haven van Napels. ROME, 1 Augustus (V. D.). In den afge- loopen nacht brak in de handelshaven van Napels een groot-e brand uit, waardoor verscheidene paraffine-opslagplaatsen wer den aangetast en geheel uitbrandden. De vlammen sloegen wel 100 M. hoog cn wa ren ver in den omtrek, zichtbaar. De matorieele schade wordt op verscheidene millioenen lires geschat. Menschcnlevens zijn niet te betreuren. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59.44 Londen 12.10ï/16 New-York 2.49.48 Parijs 9.77 0/16 Brussel 34.68i/2 Zwitserland 47.99 Milaan 13.031/9 Madrid 36.473/2 Oslo 66 44i/o Kopenhagen 66.431/Ö Stockholm 66.831'9 Weenen 35.131/0 Praag 7.33 Boedapest 43.47i/9 Prol. 41/0 0/0 BEURSOVERZICHT Van gisteren. De beurs had heden over 't algemeen een vaste stemming, waarbij de handel zeer gering bleef. Alleen Margarine Unies en C'alvé Delft spreidden een buitengewo ne bedrijvigheid ten toon en de koersen konden wederom op hooger niveau komen. Eenig aanbod veroorzaakte een kleine reactie in Margarine Unies begin beurs, doch daarna werd de naar boven gerichte koerslijn weer gevolgd. C'alvé Delft be haalden slechts een- matig avance. Voor v. Berkels bestond vrij veel vraag en onder levendige omzetten bereikte dit fonds 300 pet. Eenig aanbod veroorzaakte later eeu lichte reactie. Acousfiek en Ullraphoon konden de midd'enprijzen van gisteren be dingen', terwijl Fo-rd-aandeelen teruglie pen. Kunstzijde-aandeelen geheel verwaar loosd en eerder aan den luien kant. Aniems konden zich gemakkelijk handhaven. Op de Tabaksafdeeling heerschte een opgewekte stemming en alle Suma tra-soorten bereik ten een hooger koerspeil. Oude Deli's tot <11)0 pet, genoteerd. Voor Suikers bestond eenige vraag, en in sommige,'soorten kwam dit tot uitdrukking in hooger noteeringen. Java-culturen liepen enkele punten op. doch verloren deze later weer. Op de Olie- markt waren Koninkl. aanvankelijk weer gedrukt, doch daarna volgde weer een herstel. RubBers onregelmatig. A'da-ui Rub bers per saldo ongewijzigd. Boetons even eens weinig veranderd. Algemeene Explo raties vast. Amerikanen verwaarloosd. GOUDA, 1 Aug. Vee. Aangevoerd in totaal 1947 stuks, waarvan 229 slachtvar- kens, vette van 43 tot 44- ct. p. pond levend met 2 pet. korting, Londensehe van 35 ct. tot 37 ct. p. pond levend met 2 pet. korting, zouters van 4243 ct. p. pond levend met 2 .pet-, korting, 637 magere varkens 30 60, 995 biggen 20—30, 18 runderen 225 300| 3S nuchtere kalveren 14—18, 1 graskalf. 24 schapen 30 -34, 5 'bokken en geiten 26, Handel alle soorten matig. Kaas. Aanvoer 308 partijen. Ie kw. met rijksmerk 4952, 2c- kw. idem 44 48, le kw. zonder rijksmerk 42—48, zware 56.50. Ha-ndel snol. Eieren. Aanvoer 323 partijen. Kip-' eieren 6.106.75, eendeneieren 5.506, per 100 stuks. Handel matig. Boter. Aanvoer 965 ponden boter. Goeboter 0.951. weiboter 0.900.95, per pond. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN, 1 Aug. Kaas. Aanvoer 27 partijen. Prijs: met rijksm. Ie soort f 5153.50, e2 soort f 4350. Handel flauw. TER AAR, 1 Aug. Veiling „St. Phocas". Prinseboonen 2.502.60, dubb. stam 1.45. spekboonen 1.20, snijboonen ƒ2.30 2.50, idem A 1.851.90, idem stek 0.60, kassnijboonen 1-751.90, per 10 K.G.; augurken fijn 7.407.50, fijn basterd 3.40, basterd 2.60—2.65, grof 1.80— BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwaseenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. City: Goedgekeurd voor volwassenen. I.95, komkommers 0.400.50, stippel 0.65—0.85, per 25 K.G. TER AAR, 31 Juli. Veiling „Tuinders- belang1'. .Snijboonen f 1.552, Stek f0.40 0.85, Pr.boonen f 2.75—2.90, Tuinboonen f 0.55, fijn f 7.60S, fijnbasterd f 3.504.20, basterd f 2.302.70, grof f 1.251.60, knor- rels f 0.75, bommen 45 ct. ROE LOF ARENDSVEEN, 1 Aug. Groen- tenvciling. Snijboonen 1'2.052.15, afwij kend f 1.35—1.50, Stek f 0.80—0.85, Stek II f 0.40, Prineeboonen f 2.252.50, idem zon der draad f 2.652.70, dubbele st-amboonen f 1.701.75, Witte pronkboonen f 1.05, alles per 10 Kg. Fijn f 8, fijn basterd f 4.50, bas terd f 2.252.40, grof f 1.651.70, Bommen f 0.500.85, idem II 1 0.05, S tippel f 1, alles per 25 Kg. DEN HAAG, 31 Juli. Melkveiling. Aan voer 20.000 liter door 86 melkveehouders. Hoogste^ noteering f 11.40, laagste notee ring f 8.90 per 100 liter. 31 Juli. Groenten. Tuinboonen f 4.75, Heercnboonen f 1721, Snijboonen f 21, Postelein f 7.10, aardappelen f 4, alles per 100 Kg.; Peen f 6.40—6.60, Kroten f3.70— 4, Andijvie f2.102.20, alles per 100 bos; Kropsla I f 1.S0—2.80, Komkommers II f2.302.70, Bloemkool .1 f2526, idem II f 1112, alles per 100 stuks; Bessen wit f 14, idem rood f 1114, idem zwart f 15 18, alles per 100 pond. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 31 Juli. Eie ren. Aanvoer 6025 stuks. Prijzen: Kippen eieren f 6.20—7.10, Eendeneieren f 5.70—6, hanen f CAS0—1.25. Boter f 0.80—0.90. KATWIJK, 31 Juli. Groenten. Due of York f 0.901.50, idem drielingen f 0.50 0.60, Eerstelingen f 0.800.90, idem drielin gen f 0.500.70, alles per kist van 25 Kg. Peen per 100 bos f S.50—11.10. Aanvoer; 5S0 kisten groot-e aardappelen, 80 kisten drielingen, 4500 bos peen. VEUR, 30 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 6.50, 2e soort 3, 3e soort ƒ1, wankl. ƒ3, stek 0.12. Gele komkommers le soort ƒ7.50, 2e soort 3e soort ƒ2, stek ƒ0.40. Kropsla le soort 3, 2e soort J 1. St-oofsla 1. Bloemkool 1c soort 38, 2o soort 20, uitschot f 5. Tomaten (mid.) 6.20, gr. ronden 5," 2o soort f(i, 3e soort ƒ1.50, bonken ƒ5, uil schot 1, rijp -1.50, Andijvie ƒ3, Spinazie ƒ6, Peen ƒ8, Postelein ƒ5.50, Rabarber J 4.50, Radijs 7, Snijboonen J' 30, Spercie- boonen 32. VEURL'DAM, 30 Juli. Vrije Veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 11089 kippeneieren 5.90—6.75, 301 Een deneieren 5.-6.25 per 100 stuks, kippen ƒ1.1.65, Hanen 1.252.05, Duiven 0.15 0.28, Konijnen 1.G55.Jonge konij nen 0.300.70, jonge hanen 0.251.05, per stuk. Zoele kaas (R.M.) 0.500.60, Leidsche kaas 0.40—0.50 per pond. NIEUWKOOP, 30 Juli. Eieren. Aange voerd 8000 eieren. Prijzen f 6—7.15 per 100. Duiven f 0.50 per paar. Handel vlug. LISSE, 30 Juli. Veiling H. B. G. Aan voer pl. 5000 mnd. Prijzen voor tep-I. Kooplust best. Enkele vroege tul pen: Diana 3.30, Due dc Berlin I 5.95, Harm. Schlcge.1 I 4.50, La Eeino top 4.05. Crarn. Brillaiii top 3.55, dez. I 2.95, Gele Prins 6,156.15, Mon- Tresor I 10.90, Dueh. de Panna I 6.05, Coul. Cardinal top 7.50, id. I 6.90, Cullinan top 6.20, Witte Due Max 3.75, Oostenrijk top 5.60, Rose Gris- delin 3.85, I-bis I 6.40, Prosperity I 5.10, Wouwerman 8.—, Fred. Moore lop 6.55— 6.95, Joost v. d. Vondel 5.20—5.45, Dusarfc top 5.—, Witte Valk 4.80, Rose Valk 4.50, Ophir d'Or 8.05, La Reine Max top 5.70, id. I 5.20, Flamingo top 5.95, Lo Matelas II.—. Scarlet Due 3.20, Verm. Brillant I. 6.50, King o. t. Yellow S.Crimson Queen 5.10, Grand Due 11.— Verboom 5.—, Brilliant Star top G.05, id. z. 11-op 5.70. Rose La Reinc 5.15, Witte Zwaan 3.45, Van der Neer 9.70, Pres. Lincoln 6.20, El eon or,a 4 .45, Pelicaan 5.50. Enkele late tulpen: Isabella 3.50, Ingl. Yellow 4.Gesn. Rosea 3.90, Picotée 4.35, John. Ruskin 5.10, Orange King 4. D a r win tulpen: Elisabeth top 5.70, id. I 5.Clara Butt z. 10-op 3.30, Painted Lady 4.85, Fame. Sanders 4.60— 5.05, Mad, Krelage lop 5.40, Le Notre top 6-Will. Copland top 8.—, id. z 12 6.90, id. z 11-op 5.95, Pride of Haarlem 4.70 4.95, Bartigon 5.10—5.70, Rr.i d'Islande z 12-op 8.—, Tonnaye 4.70, Will. Pitt. 5.50— 5.85, Dream 5.10, Whistler 4.95, Vict. d'Olivière 7.50, Massachusets 5.Euterpo 5.Gretchen 4.Petrus Hondius 4.75, Feu Brillant lop 6.80, Rev. Ewbank top 5.30. Dubbele vroege tulpen: Titiaan 8.50, Theeroos z 12-op 4.80, Murillo top 4.60, id. I 3.75, Cour. d'Or 6.45, Imperator Iiubroum I 7.20, Thoernesoll I 7.708.05, La Candeur 4.90, Mir. v. d. Hoeff top 7.70, Rubra Max 6.50. Narcissen: Sir Wat kin 300 pm. 4.50, White Lady 300 pm. "2.60, Golden Spur 250 pm. 8.45, Von Sion 225 pm. 8.05, id. 350 pm. 6.50, Victoria 200 pm. 8.60, Em press 200 pm. 6.50, Orange Phoenix 300 pm. 5.90, Emperor 200 pm. 5.80. Princeps Max 250 pm. 5.15, Glory of Lisse 350 pm. 3.50, Cleopatra 200 pm. 15.Sulphur Beauty 300 pm. 6.50. Crocus sen: Purpurea z. 10 6.id, z. 9 5.35, id. z. 8 4.05, id. 7. 2.55, Albion Purper I 4.45, Crocus Geel 7.. 9-op 6.95,' id. 7. 8 6.id. 6-8 5.Meijerbccr z. 8 3.50, id. z. 6-7 2.15, Mont Blanc z. 8 3.75. id. z. 6-7 2.50, King o. t. Blues z. 7 3.25^ id. z. 6 2.30, Gen. Gordon I 4.45, id. II 4.15, Walter Scott z. 8 4.05. Bijgoed: Enk. Galanlhüs top 3. Colchicum 14.90, Lil. Candidum 20-op 16.50. Mudgoed per H. L. Bartigon 104 110, Tonnaye 62.Rev. Ewbank 60. Farnc. Sanders 70.Will. Copland 126.—, Elisabeth 90.Ingle. Yellow 73.—. Vroege tulpen: Brilliant Star 129.Mr. van der Hoeff 186.Gelo Prins 130.Witt-c Due Max 53.Scar let Due 90.—, Murillo 70. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3