LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda Installatie van den nieuwen burgermeeste van Noordwijk draaien. Langzamerhand arriveeren ook de passagiers met kun vrienden en ver wanten die hun uitgeleide doen, alsmede talrijke journalisten. Het is buiten bijna windstil en de lucht is volkomen helder. Te 2.40 uur klinkt een fluitsignaal en het. commando: „bemanning aan boord". Vijf minuten later stijgen ook de passagiers in. In alle talen wordt afscheid genomen. De laatste, die het luchtschip betreedt, is di*. Eekener. Te 3.15 uur zet het lucht schip zich in beweging. De blokken, waar aan het verankerd ligt, worden uit de hall geschoven en de „Graf Zeppelin" wordt naar bei'en gebracht in den helde ren sterrennat:.,J,' waar het luchtschip door talrijke schijnwerpers daghelder wordt verlicht. Een blinde passagier? Plotseling de groote sensatie, heb com mando „halt". Overal hoort men het ge mompel „Blinde passagier"! De blinde passagier zou ditmaal een geheel nieuwen weg ontdekt, hebben en zich langs een der ladders in het bovenste gedeelte van den romp hebben verscholen. Een werk man, die hem meende gezien te hebben, 'had onmiddellijk de directie gewaar schuwd. Men zocht echter zonder resultaat e.n heeft geen zin om langer te wachten. Als hij er inderdaad is, dan maar starten met een blinden passagier. Het vertrek. Tc 3.30 uur verheft de Graf Zeppelin zich onder het gejuich der toeschouwers van den grond en onttrekt zich dan al spoedig aan het spel der schijnwerpers door niet groote snelheid in Noordweste lijke richting eerst, dan meer in Westelijke richting te verdwijnen. Boven Frankrijk. Het luchtschip „Graf Zeppelin" passeer de hedenmorgen te 5.45 uur Sackingcn en vloog toen langs den Rijn naar Bazel, waar het te 5.5^ uur verscheen. Aangezien' het weer daar eenigszins betrokken was, vloog het luchtschip zeer laag, zoodat heb uitstekend was waar te nemen. Vari het vliegveld to Bazel stegen twee vliegtui gen op, om het luchtschip te gemoet te vliegen cn het te begeleiden tot over do Fransche grens, die even later gepasseerd werd. Boven Fankrijk. Te S.45 uur hedenmorgen ontving het radio-station der luchtsehepenwerf te Frie- drichshafen een draadlooze positieopgave van de „Graf Zeppelin", volrens welke het luchtschip zich te 8 uur boven Bourne- les-Dames aan de Doube, 30 K.M. ten N.O. van Breaugon bevond. Het luchtschip „Graf Zeppelin" werd te 11.15 uur boven Lyon gezien. In een draadloos telegram werden inlichtingen gevraagd omtrent de weersgesteldheid bij Bordeaux. DE GEITENFOKKERIJ. De Ned. Commissie voor de Geitenfok kerij lieeft. haar Jaarvergadering gehouden in de Land bouw beurs te Utrecht. De vergadering was goed bezet. De voorz., de heer Ir. W. de Jong, te Arnhem, opende te half 2 de bijeenkomst met een woord van welkom, in 't bijzonder gericht tot den heer Bakker, sccr. van den R. K. Prov. Bond in Zuid-Holland, die voor de eerste maal deze vergadering bezocht. De notulen werden daarna on veranderd vastgesteld. Onder de mededeelingen werden vermeld ingekomen berichten van verhindering en een overzicht van den stand van zaken in dc diverse Bonden. De penningm. sloot zijn boeken met een batig saldo van 158.71 1/2. Alle beschei den bleken in orde, zoodab de penningm. werd gedechargeerd. De concept-begrooting werd goedge keurd, terwijl het lidmaatschap niet kon worden verlaagd in verband met extra bijdrage aan het congres (internationaal) dat in 1930 te Brussel wordt gehouden. Uil de jaarverslagen bleek, dat op uitzon dering na van Gelderland alle Bonden een achteruitgang in leden en in geiten hadden te boeken. In de bestuursvacature-S. C. de Groot, die niet herkiesbaar was, werd de heer J. Bos te Groningen gekozen, die de benoe ming aanneemt. Het aftredend bestuurslid werd dank gebracht .voor hetgeen deze voor de Ned. Comm. heeft gedaan. Hierop volgde een bespreking inzake coöperatief verkoopen van Geitenvellen. Geconcludeerd werd, dat dit over het gan- sche land niet bereikbaar is, wel geweste lijk. De heer Jac. Timmermans van Roer mond zette nu uiteen wat er op 't 3e Con gres te Brussel zal worden behandeld en gaf mede zeer nuttige wenken. De heer Ir. W. de Jong leidde daarna in „De practische toepassing van de Molk- ccntroles bij geiten"; 'n zeer interessante lezing. Hierna rondvraag en sluiting. LEIMUIDEN. Personalia. Tot onderwijzeres aan de St. Jozefschool alhier is met ingang van 1 Sept. benoemd, mej. R. Beukeboom uit 'Muiden. Concert. Op Zaterdag 31 Aug. zal "bij gelegenheid van de verjaardag van •H. M. Koningin Wilhelmina op 't feestter rein een concert gegeven worden door de muzickvereenigng „Symphonie" en de ge mengde zangvereeniging „Excelsior" al hier. Koninginnefeest. 't Jaarlijksche Oran jefeest zal alhier gehouden worden op 4 en 5 September. Door 't Oranjecomité is een groot nationaal festival uitgeschreven om bij die gelegenheid te houden op 5 September. Ruim dertig verse lullende muziekver- eenigingen zijn uitgenoodigd, waarvan reeds verschillende toezegging hebben ge daan. Vier prijzen n.l. 1 van 100. 1 van 40, 1 van ƒ25 en 1 van ƒ10, zullen on der de verccnigingen, die aan den optocht deelnemen, worden verloot, terwijl nog een directeursprijs van 25.onder de verschillende directeuren te verloten, is beschikbaar gesteld. Als 't weer meewerkt, belooft 't een schitterend feest te wor den, temeer, daar op 't feestterrein tege lijkertijd „kermesse d'été" gehouden wordt. VEUR. Kiesvcreeniging. Dinsdag hield de R. K. Kiesvereeniging „De Eensgezindheid" tc Veur een algemeen© ledenvergadering in liet Patronaat. De heer Zandwijk, waarn. voorz., opent de vergadering met den Christelijkeii groet en heet allen hartelijk welkom. Hij hoopt op aller medewerking te mogen rekenen en vertrouwt, dat de besprekingen op aangename en zakelijke wijze zullen plaats vinden. De notulen worden dan -gelezen cn on veranderd onder dank goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken leest dc secr. het schrijven voor va-n den heer Schuijt, waar in deze bedankt als voorzitter; de waarn. voorz. zet de reden uiteen, waarom de lieer Schuijt, zooals hij mededeelde, heeft bedankt. De voorz. stelt voor hem een dankbetuiging te zenden voor alles, wat hij voor do vereeniging deed. De secr. geeft een overzicht van de stem ming voor de Tweede Kamer in de gemeen te Veur; er. zijn in 1929 op de Kath. lijst 123 stemmen meer uitgebracht dan in 1925. Bij de bestuurverkiezing stelt do heer Van Heiningen voor het gcheele bestuur bij acclamatie te herkiezen, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangeno men; in de vacature wegens bedanken van den heer Schuijt, wordt op voorstel van den heer v.'d. Berg gekozen de heer A. A. Bontje. Met algemeene stemmen wordt tot voorzitter gekozen de heer Zandwijk; deze neemt de benoeming aan en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt steeds alles tc zullen doen, wat in zijn vermogen is, in het belang der vereeniging, waarbij hij op aller medewerking rekent. Tot afgevaardigden en tot plaatsvervan gers voor de vergadering der R. K. Kamer- Contrale Leiden en van den R/K. Staten- kieskring Gouda worden herkozen de hee- ren Zandwijk, Schalkwijk en Raaphorst en gekozen de heer W. van Veen. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt, waarna de voorz. onder dank voor dc opkomst de vergadering sluit met den Christclijken groet. ALPHEN AAN DEN RIJN. Muzikale rondgang. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Konin gin-Moeder zullen morgen Vrijdag)avond de plaatselijke muziekvereenigingen een muzikale rondgang door onze gemeente houden. De stoet zal des avonds om 8 uur vertrekken vanaf het Concordiage- bouw. HAZERSWOUDE (H. R.). De molen van den Benthuizerpolder. F e e s t e 1 ij k e ingebruiknem i n g. Gisteren is te HazerswoudeRijndijk feestelijk in gebruik genomen de. nieuw ge bouwde bovenmolen van den Benthuizer polder, welks voorganger precies een jaar geleden tot den gron,d afbrandde. Een bijzonderheid is, dat de molen van steen werd opgebouwd in plaats van het licht ontvlambare riet en dat hij werd voorzien van pompen, kogellagers en ver beterden wiekvorm, alles volgens bet sys teem Dekker. Gedurende de. maanden, dat de molen on-officieel reeds gedraaid heeft, is 'de groote verbetering in waterlevering gecon stateerd, die hiervan het gevolg is; de nieu we molen presteert veel meer dan waarop gerekend was en men denkt er over, het aantal molens te gaan verminderen, ter wijl tevens een naburige polder zich voor stelt, een jaar door middel van denzelfden molen te loozen. Verschillende ingelanden uit mechanisch bemalen polders in dc om geving zullen, naar wij vernemen, aandrin gen op invoering van windbemaling na af loop van de bestaande bemalings-contracten met electrische centrales. Is dus de nieuwe molen misschien oorzaak van het verdwij nen van eenige oude, hij zou dan anderzijds aanleiding geven tot het bouwen van nog meer nieuwe. Nadat de molen bij een stcvigen bries bijna zonder zeil over de SO M. water in de minuut geleverd had (bij een opvoerhoogte van 1.52 M.) werd hij stilgezet en nam de voorzitter van den polder, den heer Van den Berg, het woord. Hij herinnerde aan de voorgeschiedenis: de moeilijke onder handelingen, die waren noodig geweest in verband met een bemalingscontraet uit 1730; het besluit om het. te probeeren met het nieuwe systeem; hij bracht hulde aan den burgemeester van Bodegraven voor de wijze, waarop hij partijen tot elkander had. gebracht, en aan den ontwerper, den heer Dekker, met zijn helpers. Mr. Den Tex sprak enkele woorden na mens de vereeniging „de Hollandsch'e Mo len", er aan herinnerend, dat het voortva rende en energieke polderbestuur in 1926 een der eersten was, die een proef namen met het svsteem-Erikson, gelijk thans met het systeem-Dekker. Hij deelde mede, dat er de laatste maanden een serie-exacte metingen zijn verricht onder de bekwame leiding van den heer Hoekstra; spoedig zullen de resultaten gepubliceerd worden, die den meest conservatieven ingenieurs de oogen zullen openen. NIEUWKOOP. Zonnesteek. Dezer dagen was de heer S. alhier in zijn groententuiutje aan het werk en werd plotseling onwel, bij begaf zich in zijn huiskamer en viel op don grond neer. De spoedig ontboden geneesheer, dr. Koert, constateerde zonnesteek. De pa tiënt is nu weer bijna genezen. ZEVENHOVEN. Feest voor de jeugd. De collecte voor tractatie der schoolkinderen, met het ko ninginnefeest bracht op ruim 70. R. K. S. V. „LEIDEN". Jaarvergadering. In een der zalen van de Graanbeurs hield de R. K. S. J. „Leiden" gisteren avond een algemeene vergadering. Om ongeveer kwart voor negen opende de voorzitter, de heer A. Meershoek, de bijeenkomst met den Christclijken groet en een woord van welkom tot de aanwezi gen. Spr. zeide dit jaar beter over de ver eeniging gestemd te zijn dan verleden jaar, waartoe de competitie der elftallen aan leiding geeft, en brengt een woord van dank aan degenen, die voor de vereeniging hebben gewerkt. Speciaal brengt spr. een woord van daulc aan de heeren Van Haas teren en Meys, die steeds de elftallen op hun reizen naar buiten vergezelden, aan den heer Haverkorn, voor zijn arbeid voor dc junioren-competitie en aan de com missie voor lichamelijke opvoeding en de Sportpropagandaclub. Besloten wordt aan beide laatste licha men een dankschrijven te richten. De seci'ctaris, de heer B. Lamboo, las hierna de notulen, die onveranderd wer den vastgested. De geestelijk adviseur, rector J. C. C. Groot, die inmiddels ter vergadering ver scheen, werd hierna door den voorzitter verwelkomd, cn tevens dank gebracht voor alles wat hij in het afgeloopen jaar voor de vereeniging deed. Hierna les dc secretaris het jaarverslag, dat onder dankzegging werd goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester vermeldde aan inkomsten en uitgaven f 1390.56. Na eenige opmerkingen over cijfers betreffende de boeten, wordt het verslag van den penningmeester goedgekeurd. Na verwelkoming van den heer Tobé, voorzitter van de commissie voor lichame lijke opvoeding die inmiddels ter verga dering is verschenen, nam deze het woord om de leden op te wekken tot hooger bloei mede in aanvulling op hetgeen hij op de laatste propaganda-vergadering had ge zegd. De boeken en bescheiden waren door dc kascommissie volkomen in orde bevonden, zoodat de penningmeester werd gedéchar- geerd. Hierna nam de geestelijk adviseur het woord, dio zeide, dat er in de vereeni ging door de jaren een groote vooruitgang te constatceren was. Behalve door veler arbeid was dit te danken aan den goeden geest, die er heerschte. Spr. meende, dat er wel eenige aanmerkingen te maken waren, maar dat een "woord van lof zeker op zijn plaats was. Spr. hoopte, dat de vereeniging door aller medewerking krach tig zou mogen opbloeien. Nadat de voorzitter den geestelijk ad viseur dank had gebrarjit voor diens woor den, had dc bestuursverkiezing plaats. Af tredend zijn de heeren B. Lamboo en G. Bergers, die zich niet herkies baar stelden, terwijl bovendien door tusscheniijdsche vacatures nog twee nieu we bestuursleden moesten worden geko zen. Door den voorzitter werden candidaat gesteld de heeren Janson en Smit, waarbij nog worden genoemd de heeren Meys en H. van Haasteren. Gekozen worden dc heeren H. van Iiaasteren, Smit, Janson en Meys, die allen hun benoeming aannemen. Hierna deelt de voorzitter mede, dat er een verzoek is ingekomen om deel te nemen aan de jeugddemonstratie op Zon dag 1 September te Den Haag, waar hulde zal gebracht worden aan Christus Koning en in tegenwoordigheid van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent een schitterend pro gramma zal worden afgewerkt. Besloten wordt cn bloc aan deze demon stratie deel te nemen, waarvoor het be stuur nadere plannen zal uitwerken. Door den geestelijk adviseur wordt deze Jeugddemonstratie om de groote belang rijkheid sterk aanbevolen. Spr. meent, dat allen liet zich tot een plicht moeten reke nen, om op 1 September bij deze demon stratie present, te zijn. Bij de verkiezing der eltfal-commissie vraagt de heer Meys deze commissie uit te breiden tot vijf leden, om de werk zaamheden te verdeelen. Tot leden der elftalcommissie worden benoemd de hee ren Janson, Meys, Van Haasteren, Lam boo en Haverkorn. Verder deelde de "voorzitter nog mede, dat, zoo spoedig mogelijk aan alle leden reglementen en lidmaatschapskaarten worden uitgereikt. Verzocht wordt bij te spelen wedstrijden die kaarten bij zich te dragen. Door den voorzitter wordt er. op aangedrongen de contributie op üijd te be talen. Tot leden der terreincommissie worden gekozen de heeren M. v. d. Kraan, Alberts en H. Oostdam. De rondvraag bracht verschillende spre kers aan het woord. Dc heer Casteleijn vroeg of het niet mogelijk was wederom clubavonden te houden, hetgeen de voorz. toezegde. Enkele heeren verzochten inlich tingen omtrent het aftreden van het Dis- trictsbestuur. De voorz. deelde mede, het geen voorgevallen was op de laatste jaar vergadering van den D.H.V.B., 21 Juli te Haarlem gehouden. Spr. vroeg daarna aan de vergadering het district te steunen in de komende moeilijkheden. De heer G. Bergers herinnerde aan de Sporfnveek en vgstigde daarbij de aan dacht op de loterij welke ter gelegenheid daarvan gehouden zal worden. Aller mede werking is daarbij noodzakelijk. Nadat door een der aanwezigen het be stuur van „Leiden" dank gezegd was voor het vele, dat zij in het afgeloopen jaar had gedaan, antwoordde de voorzitter, dat deze dank aan het bestuur het beste be toond zou worden als allen zouden mede werken tot groei en bloei van de R. K. S. V. „Leiden". Hierna sluiting. Gouden jubileum. Maandag 5 Augustus a.s. hoopt de heer W. A. de Jong den dag te herdenken, dat hij voor vijftig jaar geleden bij dc firmaD. Sala en Zonen alhier in dienst trad. De Leidsche Belastingophaaldienst. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger een bedrag afgedragen van 21.858.83. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 3411. Te Utrecht slaagttjn voor het examen Engelsch L. O. de heeren W. E. de Bree en J. J. de Die, alhier. Bij de Arbeidsbeurs te Leiden stonden 31 Juli 1929, 172 werkzoekenden ingeschre ven, terwijl op denzelfden datum van 1928 dit aantal 383 bedroeg. Donderdag. „Sancta Veronica", bouw 35 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van Maandag 29 en met Zondag 4 Augustus waargei door de apotheken van de heeren Reyst, Steenstraat 35, telefoon 136 en Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. Hedenmiddag om twaalf uur liep op Stationsweg een wiel van een houtw van de firma Kater en Wiethoff. Het keer werd gedurende een kwartie> stremd. De natuur in Augustus vertoonde zich van zijn sleohtsten kant, toen hedenmox-gen de nieuwbenoemde burgemeester van Noord- wijk zijn intrede in de gemeente deed. Don kere wolken dreven onheilspellend door de lucht en nu en dan viel een piasbui. Men had gehoopt, dat de hoofdpunten der fees telijkheid de ontvangst aan den Gooweg en de zanghulde voor liet Raadhuis tus- schen de buien door plaats zouden hebben, maar het grillige weer had anders beslist. De huldiging aan de grens. Hedenmorgen om 11 uur betrad de bur gemeester de grens der gemeente aan den Gooweg. Het huldigings-comité had zich daar verzameld, benevens besturen en de putaties van alle vereenigingen ter plaatse. Bij aankomst van den burgemeester en zijn gezin die doer B. en W. uit den Haag was afgehaald en nadat de heer Van dc Mortel in een open rijtuig door vier paarden bespannen had plaats genomen, hield de comité-voorzitter een toespraak: Als voorzitter van het Comité roep ik U E.A. namens de burgerij een hartelijk wel kom toe in uwe gemeente. De korte tijd van voorbereiding in den ongunstigen tijd van 't jaar met zijn groote drukte, zoowel in het bloembollcnbedrijf als op de badplaats heb'ben ons wel eenigs zins doen vreezen voor het welslagen van dezen dag. Door de welwillende medewerking ech ter, die wij van de burgerij mochten ont- vangen, hebben wij getracht dezen dag voor u en uw gezin te maken tot 'n onvergete- 1 ijken dag. Dab de burgerij van Noordwijk in U E.A. moge zien 'n rechtgeaard burgervader en dat U E.A. in Noordwijk moge vinden volg zame burgers en een prettige werkkring. Door een dochtertje van den heer v. Eeden werden aan mevrouw een bouquet gele rozen aangeboden, waarna de vereeni gingen langs het rijtuig defileerden, terwijl de regen in stroomen neerviel. De stoet stelde zich daarna op en trok heb dorp binnen. Eerst auto's en rijtuigen, waarin de vereenigingsbesturen, de muziek- vereeniging „Crescendo", gymnastiekver- eenigingen in Spartaansoh costuuni, een twintigtal ruiters te paard met sjerpen in de Noordwijksche kleuren omhangen, een ruiter met het wapen van Noordwijk, po litie te paard en tenslotte het rijtuig, waar in de burgemeester met zijn echtgenoot© en twee dochtertjes was gezeten. Uit alle 'huizen langs de Voorstraat hin gen druipende vlaggen. Op het plein voor het- Raadhuis had zich een groote menigte belangstellenden verzameld, en zelfs de re gen vermocht de feestelijke stemming niet te blussclien. Juist op 't oogenblik werd het water „bij emmers" uit de lucht gesmeten, zoodat dc burgemeesterlijke familie, na door den ce remoniemeester, den heer van Spanje ver welkomd te zijn, een schuilplaats zocht in de hal van het Raadhuis en vandaar de zanghulde aanhoorde. Door leden van verschillende plaatselijke zangkoren werd een welkomstlied uitgevoerd, samengesteld door den heer J. Kloos. - De burgemeester dankte voor de atten tie, en ook voor de mooie bloemen die aan zijn moeder en zijn echtgenoote ook thans weer werden aangeboden, door dochtertjes van de heeren Alkemade en Bcelen. De hal van het Raadhuis en de trappen waren met palmgroen versierd. Ook de Raadszaal was prachtig in feesttooi ge bracht. De groote luchter en de lampen op de tafel van B. en W. waren met slingers van rose Lathyrus en fijn Asparagusgroen omkranst. Op de tafels prijkten bouquetten rose rozen, en verschillende bloemstukken waren in 't rond geplaatst, zooals van de Vereeniging Zeebad, van de Hanze, van den burgemeester van Hillegom, mr. Pont, en de schoonste van allen een mand zeldzame Gladiolen van de Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Met de Raadsleden vereenigden zich ook de bloedverwanten en vrienden van den burgemeester, het secretarie-personeel en vele andere belangstellenden in de Raadszaal. De loco-burgemeester, de heer J. C. van Eeden opende de raadsvergadering met het ambtsgebed en verzocht vervolgens een commissie uit den Raad, de heeren v. Nes, v. Went- en Admiraal, den Burgemeester binnen te leiden. Toen de Burgemeester zijn plaats had ingenomen, las de secretaris het Kon. Be sluit voor, waarbij de heer J. B. V. M. J. van de Mortel tot burgemeester dezer ge meente is benoemd. De loco-burgemeester sprak daarna den burgemeester toe: Toespraak van den oudsten wethouder. Edelachtbare Burgemeester. Het heeft H.M. de Koningin behaagd, U a.ls Burgemeester ran Noordwijk te benoe men. Wij wenschen U van harte met deze be noeming geluk en hopen, dat U als Bi 'P meester onzer gemeente hier een aa name werkkring moge vinden. Alvorens U, namens het Dagelijksch stuur met de teekenen Uwer ambte waardigheid te omkleeden en namens o: Raad U de voorzittershamer te over digen, maken wij van deze gebruik, om: Op de eerste plaats U iets te zeg op de tweede plaats U iets te vraj5, doch, op de derde plaats U iets te belo Wij hebben U iets te zeggen. Met hel aanvaarden van Uw ambt, l burgemeester geworden van eene gem te, die, Gode zij dank, in een bloeit u] welstand verkeert. Als badplaats heeft de gemef-' Noordwijk een naam verworven, welke buiten de grenzen van ons Vader weerklank vindt en die onder de plaatsen van onze Vaderlandsche kust een ©ereplaats heeft \Veten te verove vooral, omdat het cachet wat ze dra getuigt van orde en rust. Ook het bloembollen- en landbomf11 drijf, twee machtige factoren van haar staan, verkeeren in een staat van vaart - en ook zij zijn het geweest, die 11 kendheid hebben gegeven aan den nu onzer gemeente, tot ver buiten de zen van Europa. Voortbouwend op deze beide groote* vensbelangen, zal de stoffelijke toe kof5 van onze gemeente moeten worden tigd. Wat het bestuur dezer gemeente treft, gij zult dit vinden, geschoeid op gezonde financieel© basis, wat in tijd een groot voorrecht genoemd worden. Grooten dank hiervoor zijn verschuldigd, aan Uw, pas ontsla hooggeachten voorganger, burgemeea Van Panhuys. Onze bedrijven, n.l. het Gas-, Water Electriciteitsbedrijf, verkeeren eveneen 1 een goede positie en zijn, wat men kunnen noemen voor onzen tijd ,,koi' renzfahig". Wel zal een voorgestelde verbete aan het gasbedrijf in de toekomst aandacht vragen, cloch, buiten dit kunnen wij gerust getuigen, dat de stand in deze bedrijven een bloeiende', terwijl U op de hulp en voorlichting ner directeuren vertrouwen kunt stellen kunt rekenen. Politie en brandweer voldoen eiscben, welke een gemeente als N wijk, aan de openbare veiligheid mag len, terwijl de politie-rapporten U den druk zullen geven, dat onze bevolking bij uitstek ordelievende bevolking is. Van de vraagstukken, welke Uwe dacht, reeds in het onmiddellijk verse!1 zullen vragen, willen wij er slechts enl noemen als: Het vaststellen van een plan, lanj ke lijnen de uitbreiding van onze gemei het best zal kunnen plaats vinden, hetg reeds in voorbereiding is genomen. Vervolgens, de zuivering van het af water en de verbetering van vaarwater losplaatsen in onze gemeente. Voor bei zijn reeds plannen aanhangig, doch de gentie hiervan, wint. met den dag. Ook van de rechtspositie van het pe' neel in Overheidsdienst is een herziei in voorbereiding. Het vraagstuk der arbeiderSwoningbj voor Noordwijk aan Zee en -Binnen i: verre van opgelost, ook al heeft de meente te Noordwijk-Binnen reeds, op scheiden schaal, op dit terrein gedaan. De aanhangige plannen tot verbetej der huisvesting van het Nijverheidso» wijs in onze gemeente, zult U bereids ons College aantreffen. Wat de toestand vllfn straten en we binnen het grensgebied onzer gemeente treft, deze verkeeren in goeden toesta hoewel, hier en daar, vooral in de bebo de kommen der beide dorpen, uitbreid nog wel Uw aandacht zal vragen. Dc gewijzigde bouwverordening, onder Uw voorganger in werking ge den, begint zich thans aan de bestaa toestanden aan te passen, terwijl hare werkig n.l. een zeer open bebouwing ten de kommen, geheel aan het lande karakter onzer gemeente gaat aanpas Tot deze voornaamste punten heb ik meend, mij te moeten beperken. U ziet dus, dat gij hier zult vinden, gemeente, die Uw volle aandacht persoon zal vragen. Dat was het, wat wij U, in het kort zeggen hadden. Doch wij heb'ben U ook iets te vragei Nu gij als burgemeester aan het hi van onze gemeente staat, een gemee die Uwe volle aandacht,en persoon beh vragen wij U deze te willen schenken onverdeeld. Burgemeester van de Mortel, wij vri Uwe belangstelling en arbeid voor welzijn onzer gemeente. Schenk ons zonder aanziens des persoons. Wij vr

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2