Advertentiën. Dr7 \7MmK ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in morgen van 31 Juli 1929, medegedeeld oor het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: 'erwachting tot den avond van 1 Aug.: Aanvankelijk stormachtig tot krachtige r afnemende Zuidelijke tot Westelijke d. Meest betrokken of zwaar bewolkt, irschijnlijk regenbuien. Aanvankelijk lig of geen verandering in tempera- later iets warmer. tormwaarschuwingsdienst. let Kon. Ned. Meteorologisch Instituut le Bilt seinde hedenmorgen 9.50 uur alle posten: „Weest op uw hoede". luchttemperatuur >.6 gr. C. water-temperatuur, jjjieidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr., ir :ur *21 gr., 3 uur 21 gr. O. De Zijl": 7 uur 19 gr., 12 uur 19 gr., 3 uur C. licht op voor fietsers e.a. 'an Woensdagavond 9.23 uur tot Don- lagmorgen 4.51 uur. ei De aardappelziekte. Plantenziektenkundigen Dienst zendt volgende bericht: oordat in de weersomstandigheden na 6? uitzending van het vorige bericht over aardappelziekte een wijziging was op- eden waardoor deze voor de ontwik- ug dezer ziekte weer minder gunstig en geworden, heeft de ziekte zich nog a hts zeer weinig uitgebreid, p verschillende plaatsen is zij echter ivezig en nu de weersomstandigheden zijn geworden, dat de ontwikkeling ziekte voortgang kan hebben, wordt ■op wederom de aandacht der aard- eltelers gevestigd. anbevolen wordt de velden, die nog i met Bourgondische of Bordeauxsche bespoten zijn, thans te bespuiten, en eenige malen, al naar de vatbaarheid de soort te herhalen, daar de ervaring _?t geleerd, dat voor een voldoende be- irl ding der aardappelziekte in de knol- a herhaalde bespuiting, soms tot laat iet seizoen, noodig is. k ardappelvelden, die reeds een of t-wee- il bespoten zijn, kunnen thans voor Itweede of derde maal bespoten wor- s)aar het seizoen al vrij ver gevorderd or zullen geen berichten over het bespui- van het aardappel ge was ter bestrijding de aardappelziekte door den Planten- l denkundigen Dienst meer gepubli- rd worden. in .angenomen kan worden dat de prak- f voor dit jaar voldoende is' voorge- t. 1 ia De „Heks van Wladimirovac". sc()e. rechtbank van Pac-sona beeft vonnis eld in het vergiftigingsproces inzake z.g. „Heks van Wladimirovao". a )e 92-jarige Anna Pistowa, Baba Ancuj- genaamd uit Wladimirovac werd we- s medeplichtigheid en aanzetting tot ^ord, door vergiftiging op den landbou- Luzav Ludaski Marnirow en den 7'0- en Nicola Marnirow tot 15 jaar gevan- dsstraf veroordeeld; de 44-jarige Stana rimow kreeg wegens moord door ver- :iging op haar echtgenoot Lazar levens- ge gevangenisstraf; de 48-jarige Simon murow wegens medeplichtigheid aan ord door vergiftiging op zijn vader Ni- a 20 jaar gevangenisstraf; zijn vrouw, O-jarige Sofia Marnirow wegens aanzet- en medeplichtigheid aan dezelfde mis- 1 16 jaar gevangenisstraf en de dochter 18-jarige Olga Sturra wegens moord »r vergiftiging op haar grootvader 8 r gevangenisstraf. Terwijl het vonnis voorgelezen werd, lelden zich dramatische scènes af. Baba ujka, die in het begin onverschillig had ten luisteren, scheen langzamerhand te m begrijpen, dat zij tot 15 jaar tuchthuis af veroordeeld was. Zij sprong naar de el, waar de rechters zaten en schreeuw- terwijl zij de armen omhoog strekte„Ik 0 een onschuldige oude vrouw! Waar is rechtvaardigheid?" Ook Stana Mami- en en de andere vrouwen waren uiterst gewonden over de zware straffen. Luid urn erend, weenend en handenwringend, derbraken zij telkens de woorden van n voorzitter. De verdediger van Stana imirow trachtte zijn cliënte wat te kal- ïeren, doch werd door/de waanzinnig sticuleerende vrouw ruw teruggestooten. zeer breedvoerige motiveering van het huis heeft vooral betrekking op het be- ijf van Baba Anujka. De Voorzitter legde er den nadruk op, t de oude vrouw zich nog wegens 6 an- 're moorden door vergiftiging verant- oorden moet, o.a. de moord op den her- 'rgier Geisel en poging tot vergiftiging wi vrouw Ljuba Deliklader, die getracht ld om haar echtgenoot Peter te vermoor- m met een vergiftigen drank, dien zij bij 1 keks gekocht had. Up de_ vraag van den voorzitter of zij vonnis begrepen had, trad Baba Anuj ka, die intusschen kalmer geworden was, naar voren en zei met zachte stem: „Ik ben onschuldig. Ik heb slechts arme men- schen geholpenik heb ze bijgestaan met goeden rp,ad en ik heb ze ook afdoen de geneesmiddelen gegeven, maar nooit geen vergif. Ik zal dus in hooger beroep gaan. Dc Koning zal beslissen, dat ik on schuldig ben." De verdedigers hebben toen tezamen appèl aangeteekend. De Officier van Justi tie verklaarde, dat hij zich het beroep voor behield, omdat de straffen to gering wa ren in zes gevallen had hij doodstraf ge- eischt. Het vonnis heeft over het geheele land groot opzien gewekt, vooral in Woiwo- dina, waar Baba Anujka woont. Van alle kanten waren boeren en boerinnen naar de stad gekomen om te hooren, hoe het von nis zou luiden. Er heerscht op vele plaat sen groote opwinding over de veroordee ling van Baba Anujka, die door velen als een „weldoenster" beschouwd werd. Zonderlinge grafschriften. De eerbied voor de rustplaats der doo- den deed reeds in de vroegste tijden de ge woonte ontstaan de graven van een her- denkingsteeken te voorzien. In den begin ne werden daartoe rechtopstaande stee- nen gebruikt, een gewoonte welke nog bij de Arabieren in zwang is, ook wel gras heuvels zooals nog bij de Chineezen. Toen de Romeinen hun dooden nog in het open veld of langs de wegen begroeven, dekten zij de graven met een steen, waarin zij de woorden Sta Viator of Abi Viator griften als een waarschuwing voor den wandelaar om deze plek te betreden. Slechts bij be kende krijgslieden werden de graven van opschriften voorzien, hetwelk als een hoo- ge eer gold. In Frankrijk hadden vroeger alleen edellieden en heeren het recht graf schriften te doen plaatsen op de gesteen ten hunner familie. De burgers hadden daartoe een speciale vergunning noodig en moesten dit recht koopen van de kos ters. Hielden de grafschriften als regel slechts lofreden in op den overledenen, ook het tegendeel kwam wel eens voor. Ook in ons land komen zeer oude grafschriften voor o.a. in de Nieuwe Kerk te Delft, wel ke bp rijm gesteld waren. Een bekend grafschrift is, dat door P. C. Hooft op den bouwmeester Hendrik de Keyzer gemaakt. Het luidt als volgt: Den Kunstenaar alhier gekuild Daar de beeldhouwerij om huilt Is sterf-geboorteda-gh geweest, Een steen zijn lichaam ons ontschuilt Maar duizent tronen in zijn geest. Op het graf van een notaris las men: Hieronder ligt Seribarius Hij was publiek notarius Zijn huisvrouw ligt aan zijn zij Zij was nog meer publiek dan hij. Dat de spotgrafschriften tot het verle den 'behooren en men den overledenen slechts betitelt met „Zeer geliefd en innig geliefd" dienbaar enz., heeft aanleiding ge geven tot het volgend verhaal, voor welks waarheid wij evenwel niet kunnen instaan. Op een der groote kerkhoven liep een man uren achtereen de opschriften der graven te lezen en maakte den indruk, dat hij naar een bepaald graf zocht doch zonder resul taat. Eindelijk kwam de doodgraver, die den man reeds lang gadegeslagen had, naar hem toe en vroeg hem, of hij hem wel licht van dienst kon zijn. Heel gaarne ant woordde de ander. Vertel mij alsjeblief eens waar hier de slechte menschen begra ven worden. Ik loop uren te zoeken en heb niets dan goede gevonden. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. SPLENDOR EN PHILIPS. Naar aanleiding van het bericht betref fende een aanklacht tegen een der emplo yee der N.V. Splendor Gloeilampenfabriek te Nijmegen door de N.V. Philips Gloei lampenfabrieken te Eindhoven, deelt de Diréctie van de Splendor te Nijmegen mede: Uit het feit dat. naar buiten het be staan van een bepaalde machine in de fa briek van Splendor bekend geworden was, concludeerde de directie van Splendor dat er onder haar personeel iemand moest zijn die mededeelingen over de fabriek aan derden verstrekte. Door een toevalligen samenloop van omstandigheden is de direc tie van Splendor er in geslaagd eenige da gen nadat do justitie haar employé ver hoord had den man te ontdekken, die deze mededeelingen naar buiten had doorgege ven. Deze man was vroeger in dienst eener concurreerende firma- geweest. Op dezen man werd door de politie een brief gevon den van een der employé's eener groote concurreerende firma, waarin hem werd opgedragen om bepaalde schetsen van ma chines enz. ten spoedigste te maken en op te sturen. Alle gegevens omtrent deze en een an dere dergelijke zaak zijn in handen der justitie gesteld tot nader onderzoek. De Tweede Kamer. Na de vorige opgave hebben nog hun benoeming tot lid der Tweede Kamer aan genomen mej. Westerman en de heeren Drop, van der Heide en Schouten, zoodat thans bij het Centraal Stembureau alleen nog bericht wordt ingewacht van den heer Oolijn. Het landbouwconflict in Groningen. Bemiddelingsvoorstel afgewezen. Het bemiddelingsvoorstel van den heer J. Buiskool in het landbouwconflict in Oost-Groningen is hedenmorgen zoowel van den kant van de werkgevers-organisa tie als van de werknemers-organisatie met bijna algemeene stemmen afgewezen. Aan de besturen van genoemde organisaties is verzocht met een nieuw bemiddelingsvoor stel te komen. Intusschen zal hedenavond in de gemeenten in het stakingsgebied een verbod tot samenscholing worden afge kondigd. In het water gevallen. Per auto van den G. G. en G. D. is naar het Binnengasthuis vervoerd een 30-jarige man, die bij het verrichten van werkzaam heden op de gemeentewerf a-an de Reigers bergenstraat te Amsterdam met. een krui wagen ion het water was gevallen en be wusteloos op het droge was gebracht. LEIDEN. Vanmiddag, is de aanvraag van kaarten voor de Rotala-avomd zoo groot geweest, dat de zaak is „uitverkocht". Wij vermel den dit om teleurstellende aanvragen te voorkomen. Gisteren kwam de 18-jarige M. v. K., wonende Oosterkerksteeg 13, toen hij stoqd op een ladder die geplaatst was op een stelling voor den bouw van de katho lieke school aan het LevèncTaaJ, te vallei doordat de ladder onder hem wegschoof. v. K. kwam van een hoogte van 4 M. op den grond terecht en kreeg een bloedende wond aan het achterhoofd. Hij bleek een lichte hersenschudding te hebben bekomen en werd naar het St. Eli- sabethgesticht. overgebracht. Gisteravond viel Mevr. M. L. echtge- noote van den heer K. uit Voorschoten bij bet uitgaan van het Luxor-theater van een trapje van drie treden. Zij brak daarbij het onderbeen. Na door Dr. Govaert en Dr Rassers ter plaatse te zijn verbonden werd zij naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Henderson naar Den Haag. LONDEN, 31 Juli (V. D.). De Brit- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Henderson, zal op het einde dezer week als leider van de politieke afdeeling der Britsche delegatie der Haagsche Confe rentie uit Londen naar Den Haag ver trekken. Waarschijnlijk zal hij van Den Haag rechtstreeks naar Genève doorrei zen om deel te nemen aan de herfstzitting van den Volkenbond. BERLIJN 31 Juli. (V.D.) Hoewel nog geen officieele mededeeling omtrent den aanvangsdatum van de internationale her stelconferentie te den Haag is gedaan, valt er niet meer aan te twijfelen, dat de conferentie op (3 Augustus zal beginnen. Het uitstel van de officieele mededeeling staat in verband met de Fran sche regee- ringscrisis. De nieuwe regeering moet eerst door de Kamer worden goedgekeurd. Dit zal waarschijnlijk reeds hedenmiddag ge beuren, zoodat de Fransche regeering zich morgen of uiterlijk Vrijdag officieel ac- coorcl zal verklaren met den 6en Augus tus als aanvangsdatum. DE MIJNRAMP IN DU ITSCHLAND. De oorzaak. BERLIJN, 31 Juli. (V. D.). De „Loc. Anz." weet te melden, dat de autoriteiten hebben vastgesteld dat de oorzaak van de mijnramp nabij Waldendorff is te wijten aan het gloeiend worden van een veilig heidslamp zonder dat dit bemerkt is. Daardoor heeft ©en gasontploffing plaats gehad. Als ongunstige omstandigheid wordt aangenomen, dat door de lage temperatuur der laatste dagen de luchttoevoer in de mijn werd bemoeilijkt. Zeven-en-twintig dooden. WALDENBURG, 31 Juli. (V.D.). Van de in het Knappschaft Lazaret ondergebrach te mijnwerkers van de Friedenshoffnung- mijn zijn gisteren een 35-jarige houwer uit Nieder-Hermsdorf en een 19- en een 20-ja- rige sleeper aan hun verwondingen overle den, zoodat het aantal slachtoffers is ge stegen tot 27. Ernstig autobus-ongeval. Zeven dooden, acht zwaargewonden. MILAAN, 30 Juli. (V.D.). Een uit San Silvano komende autobus, waarin achttien personen, meererideels kooplieden en ven ters, gezeten waren, stiet in volle vaart te gen een muur. De autobus werd geheel ver nield en uit de overblijfselen werden de lijken gehaald van zeven slachtoffers, ter wijl acht andere passagiers zwaar gewond naar een ziekenhuis vervoerd moesten wor den. Ernstig auto-ongeval. WARSCHAU, 31 Juli. (V.D.). Uit Dir- sc-hau wordt gemeld, dat de secretaris van de landbouw-maatschappij te Pommerel- len, Swiniarslri, met zijn auto tegen een boom reed, met het gevolg, dat hij eenige minuten later overleed. Zijn metgezel liep lichte verwondingen op. Met vrachtauto tegen een boom gereden. MUNCHEN, 31 Juli (V.D.). Bij Unter- haching reed een vrachtauto, op weg naar Schliersee, tegen een boom, waar schijnlijk doordat de sterke wind het be sturen van den zwaarbeladen wagen be- moeilijkte. De chauffeur werd op slag ge dood, zijn assistent zwaar gewond. Een zoon van een gemeenteraadslid van Mun- ohen en een vierde inzittende, die in den wagen meereden, kwamen er met lichte verwondingen af. HET DUURRECORD VOOR VLIEGTUIGEN. Het oude record met zeven dagen verbeterd. NEW-YORK, 31 Juli (V. D.). Het nieuwe dmjrrecord van de vliegers Jackson en O'Brien overtreft het vorige, dat eerst eenige weken geleden te Los Angelos werd gevestigd met 7 dagen, 4 uren en 36 minuten. Op het vliegveld had zich een reusachtige menigté verzameld, die de vliegers bij hun landing enthousiast toe juichte. De vliegers bevonden zich in een uitstekende stemming, en werden onmid dellijk naar het gebouw op het vliegveld geleid, waar zij door geneeshecren werden onderzocht, die verklaarden dat hun ge zondheidstoestand uitstekend was, afgezien van een geringe ondervoeding. Jacq^on en O'Brien verklaarden, dat de motor niet goed meer werkte. Vooral de benzine- en olietoevoer liet te wensclien over. De maat schappij die de motoren heeft gebouwd heeft de vliegers voor hun prestatie een honorarium van 25000 dollar toegekend. Na 4 20 uur in de lucht te zijn g e w e e i t. NEW-YORK, 31 Juli. (V. D.). Het vliegtuig „St. Louis Robin", met de vlie gers Jacqson en O'Brien is Dinsdagavond te 7.38 uur (Amerik. tijd) op het vliegveld Lambert bij San Louis geland, nadat het 420 uur in de lucht was geweest. De „Graf Zeppelin". FRIEDRICHSHAFEN, 31 Juli. (V.D.) De passagiers, die mot het luchtschip „Graf Zeppelin" den tocht naar Amerika zullen meemaken, zijn thans op 5 na allen te Friedrichshafen aangekomen. Men is van plan in den komenden nacht tusschen 3 en 4 uur te starten. De weerberichten zijn tot nog toe vrij gunstig. De wereldvlucht, die men me£ het luchtschip wil maken, zal gaan over een afstand van 42.000 K.M. Omtrent de in de pers opgedoken berich ten over een nieuwe uitvinding, die door het luchtschip zou worden aangewend en die dalen op. het water mogelijk zou ma ken, wordt medegedeeld, dat deze berich ten onjuist zijn. Het gebruik van lucht zakken om op het water te drijven is zoo oud als het luchtschip zelf. Het katoenconflict in Engeland. LONDEN, 31 Juli. (V. D.). In den loop van gisteren zijn in den stand van het conflict in de katoenindustrie geen veran deringen gekomen. De bonden der arbei ders en der werkgevers onderhandelden afzonderlijk. Een deel der spinnerijeigena ren is geneigd den arbeiders in zooverre tegemoet te komen, dat de loonsverlaging van 121/2 pet. teruggebracht wordt op 5 pet. Of echter op dezen grondslag nieuwe onderhandelingen zullen worden geopend, is op het oogenblik nog niet zeker. Het mi nisterie van Arbeid maakt bekend, dat de uitgesloten arbeiders geen recht hebben op werkloozenondersteuning. De orders gaan naar F r a- n k r ij k. LONDEN, 31 Juli. (V.D.). De eerste ge volgen van het reusachtig conflict in de katoenindustrie doen zich reeds gevoelen. Gisteravond werd aangekondigd, dat waar schijnlijk ook de kunstzijdefabrieken van Courtauls in verband met het conflict stop gezet zullen worden. Inmiddels plukt het 'extielgebied in Noord-Frankrijk de vruch ten van den strijd in Engeland. Reeds thans zijn tal van orders, die oorspronke lijk voor Engeland bestemd waren, ter uit- voering gegeven aan de textielfabrieken to Lilies (Rijssel) en te Roubaix, waar op volle kracht gewerkt wordt met ongeveer 85.000 arbeiders, terwijl in België meer werkkrachten worden gezocht. De hitte in Amerika. NEW YORK, 31 Juli. (V.D.). Te New- York zijn Dinsdag weer 5 personen door zonnesteek oin het leven gekomen. Langs de geheele kust heerscht weer een hitte golf. Te Baltimore en Oklahoma was dc maximum temperatuur 40 gr. C. in dc schaduw. Hevige onweders in Canada. LONDEN, 31 Juli. (V.D.). Het centraal gebied van Granada werd Dinsdag door he vige onweders, gepaard gaande met hevi- gen regenval geteisterd. Alleen in het ge bied van Ontario zijn twintig personen verdronken bij de dverstroomingen. die door de lievige regens zijn veroorzaakt. Op verscheidene plaatsen heeft het inslaan van den bliksem boschbranden veroor zaakt. LEIDEN, 30 Juli. Vette varkens. Aan voer 290 stuks, 266 zwaar, 24 licht. Prijs per Kg. zwaar f 0.900.88, licht f4k880.86, handel vlug. AMSTERDAM, 31 Juli. Vee. Aanvoer 263 vette kalveren, le kw. 1.1.08, 2e. kw. 0.86Z0.98, 3e kw. 0.74—0.86, 52 nuchtere kalveren 1230, 580 varkens Holl. le kw. 1.051.08, 2e kw. 1.041.05, Overz. en Geldersche le kw. 1.061.08,. vette var kens 1.041.05 WOERDEN, 31 Juli. Kaas. Aanvoer 642 kaaspartijen. Met rijksmerk le kwal. 50 54 cent, idem 2e kwal. 4548 cent, zonder rijksmerk 4450 cent, zware 48 cent. Han del traag. R'VEÉN, 31 Juli. Groentenveiling. Snij- boonen 1.701.85, afwijkend 1.351.45 snijboonen II 90 cent, stek 6f>80 cent, prinseboonen 2.452.55, idem zonder draad 2.80, dubbele stam 2.25 en witte pronkboonen 95 cent per 10 Kg.; Augur ken: fijn 8.009.10, fijnbasterd 4.70, basterd 2.102.40, grof 1.401.50, bom men 2540 cent alles per 25 Kg. TER AAR, 31 Juli. Veiling „St. Phocas". Prinsesseboonen f2.802.85, Dubbele stam f 1.801.90, Witte pronken f 1.05, Snijboo nen f 1.701.90, idem A f 1.40—1.55, idem II f 1.05, idem stok f 0.600.70, Kassnij- boonen f 1.501.60, alles per Kg. Tomaten A f 5.705.90, idem B f 5.30, idem C f 2.90, alles per 50 Kgrf Zwarte bessen f 0.16 p. pond; Bloemkool f 0.080.25 per stuk; Augurken fijn f 7.50—7.70, idem fijn bas terd f 3.303.40, idem basterd f 2.652.70, idem grof f 1.601.70, Komkommers f 0.25, stippel f 0.750.80, alles per 25 Kg. bioscopen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. City: Goedgokourd voor volwassenen. TER AAR, 30 Juli. Veiling „Tuindersbe- lang". Snijboonen j .75—2.35, prinses- seboonen 2.803.40, stek 3070 cl., grof 1.20—1.50, basterd 2.20—2.45, fijnbas terd 4.305.80, fijn 89, knorrels 65 et., bommen 35 et. KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 Juli. Groentenveiling. Due of York 1.10 1.40, idem drielingen 0.60—0.90, eerste lingen 0.901.30, idem drielingen 0.60 —0.80, per 25 K.G. peen 8.209, per 100 bos. Aanvoer: 520 kisten gerooto aardap pelen, 65 kisten drielingen. 3200 bos peen. HSLLEGOM, 30 Juli. Coöp. BloomboÜen- veiling. E.v.t.: Artus per 100 2.203.10, per H.L. 37. Brillant star z. 12 per 100 6.10, z. 11 5.80, Cerise grisdelin per 100 5, Couleur Cardinal per 100 z 10 op 57.20, Cram. Brillant per 100 3.80, p. H.L. 64, Due Scarlet per 100 4, Fla mingo per 100 z. 11 5.90, z. 12—13 6.20, Fred Moore per 100 z. 10.5 5.40, z. 1112 5.80, p. H.L. 96, Gele Prins per 100 4.70, Joost v. d. Vondel per 100 3.60, Keizerskroon, per 100 I 10.75, top 11.75, II 8.90, La Precieuse per 100 4.30, La Reine z. 12 4.00. per H.L. 68, La Reine Max per 100 4.505.20, Mac Kinley 3.90, Mon Tresor 10.50. Pres. Lincoln 5.90, Pr. v. Oostenrijk 6.50, Proserpine 8.408.80, Rose Grisdelin 3.10, Rose la. Reine 5.50, Rose Luisante 5.50, Van der Neer 7.10, Verm. Brillant 9.00 ^Vit te Zwaan per 100 1.802.60. per H.L. 38.00. D. v. t.Couronne d'Or 4.40, Imp. rubroi-um 7.30, Peach Blossom z. 11 op 6.50, per H.L. 152, Murillo 3 3.50, per H.L. 55, Theeroos 6.60. D.w.t.: Bar. de Tonnaye 3.50, per H.L. 73, Bartigon z. 12 op 5.10—6.00, Clara Butt 10 op 2.503.30, La Candeur 5.10, Le Notre z. 10 5—6.60, Mad. ICrelage 4.10, Mr. Farn. Sanders 12 op 4.80. Massachu setts 3.30, Ph. de Commines 3.40—3.70, Pride of Haarlem 12 op 4.70, Pr. Eliza beth z. 14 op 5.60, per H.L. 112, Rev. Ewbauk 4.304.50, William Pitt z. 12 op 6, William Copland 10-11 4.105.50, Br. Don Pedro 7. Narcis: Cervantes 4.10, per 100. Croe.: Pallas 4.30, Sir. W. Scott z. 7-8 3.50, Purpurea z. 7 2.10, Meyex-ber z. 7—8 2.60. Hyacinthen: La Victoire 10-12 2, l'ln- nooonee. z. 18 14.25, z. 17 13.50, z. 16 13, Gertrude z. 18 11.25, z. 17 13.50, z. 16 f 1.1, z. 15. z. 14 f 8.25. per 100. VOORSCHOTEN, 30 Juli. Vrije veiling. Kippeneieren f6.607.40, eendeneieren f6.206.90 per 100 stuks; kippen f 1.60 I.70, hanen f 0.251.40, konijnen f 0.50 1.40,duiven f 0.200.25. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM] (Niet officieel). Berlijn 59.421 Londen 12.103/g New-York 2.49-% Parijs 9.77l/o Brussel 34.68 Zwitserland Milaan 13.04 Madrid 36 46 Oslo 66 47l/2 Kopenhagen 66.45 Stockholm 66.85 Weenen 35.15 Praag 7.38i/2 Boedapest Prol. 4I/.J 0/Q beursoverzicht De beurs had heden over 't algemeen een vaste stemming, waarbij de handel zeer gering bleef. Alleen Margarine Unies en Calvó Delft spreidden een buitengewo ne bedrijvigheid ten toon en dc koersen konden wederom op hooger niveau komen. Eenig aanbod veroorzaakte een kleine reactie in Margarine Unies 'begin beurs, doch daarna werd de naar boven gerichte koerslijn weer gevolgd. Calvé Delft be haalden slechts oen matig avance. Voor v. Bcrkels béktond vrij veel vraag en onder levendige omzetten bereikte dit fonds 300 pet. Eenig aanbod veroorzaakte later een lichte* reactie. Acoustiek en Ultraphoon konden de mirklenprijzen van gisteren be dingen', terwijl Ford-aandcclen teruglie pen. Kunstzijde-nandeelen geheel verwaar loosd en eerder aan den luien kant. Aniems konden zich gemakkelijk handhaven. Op de Tabaksafdecling hcerschte een opgewekte stemming 011 alle Suma tra-soort en bereik ten een hooger koerspeil. Oude Deli's tot 400 pot. genoteerd. Voor Suikers bestond eenige vraag, en in sommige soorten kwam dit tot uitdrukking in hooger notocringen. Java-culturen liepen, enkele punten op. doch verloren deze later woer. Op de Olie- markt waren Koninkl. aanvankelijk weer gedrukt, doch daarna volgde weer een herstel. Rubbers onregelmatig. A dam Rub bers per saldo ongewijzigd. Boetons even eens weinig veranderd. Algemeene Explo raties vast, Amerikanen verwaarloosd. die hartelijk Jh.yiktzogW'n de vele blilufn \uiufbelang stelling. V Leiden, 31 Juli 1929. 982 UUfarts is weer te W/sulteercn.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3