BINNENLAND LAND- EN TUINBOUW SPORT UIT DE OMGEVING 1 STADSNIEUWS einïegas en gewapend met revolvers en knotsen, liet station te La Gomez. Zij dood den eenige beambten alsmede den stations chef. Daarna trachtten zij de opslagplaats van dynamiet te plunderen; de politie slaagde er echter in hen terug te drijven. Bij de relletjes te Libano word door do communisten mot bommen geworpen. Ge meld wordt, dat 30 communisten zijn gear resteerd zij zijn gevangen gezet aan boord van de kanonneerboot „Columbia" óp de Magdalen a-rivier. De minister van Oor gg en van Binncn- Iandsche Zaken plegen overleg met presi dent Abatia over de maatregelen, die geno men moeten worden om uitbreiding der bo- weging te voorkomen. De minister van Oorlog, Cabal Gombo, deelde aan de United Press mede„Do re geering is volkomen iu staat de orde te handhaven en de burgers to beschermen. Daar op twee verschillende punten vrijwel gelijktijdig de communisten het hoofd heb been opgestoken, moet men wel aannemen, dat een vooraf beraamd plan aan de rel letjes ten grondslag heeft gelegen". DE PHILIPS' FABRIEKEN TE EINDHOVEN. Fabrieksgeheimen medegedeeld. Beslag gelegd in Splendor's fa brieken te Nijmegen. Naar w ij vernemen is het den laa t st en tijd voorgekomen, dat fabrieksgeheimen, toebehoorende aan de N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken en de N.V. Philips' Radio te Eindhoven, door personen, die daarvan uit hoofde van hun betrekking kennis droegen. aan derden belanghebbenden zijn medegedeeld, terwijl voorts zelfs teeke- ningen van machines, welke door de N.V. Philips voor de fabricage van haai artike len gebruikt worden, aan derden zouden zijn overgelegd. In verband daarmede is aangifte gedaan tegen bepaalde personen, wegens het misdrijf van art. 273 Wetb. v. Strafrecht. Naar aanleiding daarvan heeft de justi tie te Arnhem eenigen tijd geleden bij de betrokken personen een huiszoeking ge daan alsook bij de N.V. Splendor Gloei lampenfabrieken te Nijmegen. In laatstge noemde fabriek werd een der machines met beslag belegd, in afwachting van de 'beantwoording der vraag of het vermoe den, dat deze machine naar de fabrieksge heimen van Philips zou zijn gemaakt, juist is. Het onderzoek zou zich ook tot het buitenland uitstrekken. COMMUNISTISCHE ACTIE TE EINDHOVEN. Een groot aantal communisten bij Philips ontslagen. Dreigbrieven. Vrees voor aanslagen. Sterke politie-controle. Men meldt aan de Maasbode: In verband met te vreczen communisti sche aanslagen is gisteravond in Eindho ven een versterking van de marechaussee, van 50 personen aangekomen. Gisteravond hebben drie auto's, met in elk vier marechaussee's, door de stad ge patrouilleerd. De Philips-fabrieken. en naar verluidt nok de gasfabriek, staan onder politioneele bewaking. Bij verschillende hoofdemployé's der fa. Philips is politie in huis gelegerd, in verband met dreigementen, dat. op hoofdemployé's aanslagen gepleegd zouden worden. De Maasbode kan hierbij melden, dat vorige week bij do N.V. Philips een groot gel al communisten ontslagen is. Ook in het Philipsdorp was gistermorgen een groote politiemacht op de been. UIT DEN GEMEENTERAAD VAN GOUDA. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad heeft de voor zitter een welkomstwoord gericht bot me vrouw Riesz Noothoven van Goor, die na een langdurige ziekte, voor de eerste maal •weder aanwezig was. Namens den gemeen teraad en den gemeente-secretaris bood de burgemeester haar een bloemstuk aan. De waarnemend ontvanger, de heer J. 6. Klomp, werd beëedigd. Langdurige besprekingen, zijn hierna ge voerd over de door de regenten van het Van Iferson-ziekenhuis aangeboden aan- vullingsbegrooting voor 1929. waarbij gel den werden gevraagd voor onderhoud en herstel van het ziekenhuis. Voor onder houd en herstel is een bedrag noodig van ongeveer ƒ41.000 doch het is niet bedoe ling dit in eens te voteeren. Het herstel zal geleidelijk worden uitgevoerd. Op de begrooting voor 1930 zal een bedrag van 10.000 worden uitgetrokken. Thans moest hoofdzakelijk verfwerk worden uitgevoerd, dat onderhands zal worden aanbesteed. Het meeningsverschil in den raad liep over de vraag of dc werkzaamheden van herstel en onderhoud zullen worden uitge voerd overeenkomstig een nog nader door de directie van gemeentewerken op te stellen plan, dan wel de ingediende sup- pletoire begrooting door regenten, voorge licht door den directeur van gemeente werken. Bij de besprekingen werd nog dc veronderstelling gedaan, dat bet gebouw niet voldoende is onderhouden. Dc heeren Van Dantzig (S.D.) en mr. de Witt Wijnen (Lib.), leden van het college van regenten, verklaarden, dat van verwaarloozing geen sprake is. Op aandrang van hot gemeente bestuur zijn wel in vroegere jaren de be grootingen zoo laag mogelijk gesteld, zoo dat de niet strikt noodzakelijke uitgaven achterwege zijn gebleven. Bovendien is in het bedrag van ƒ41.000 begrepen het. be drag, dat voor gedeeltelijke modernisee ring noodig is. De heer Overhand (S.D.) heeft ten slot te het voorstel gedaan, om de aanvullings- bogrooting aan te houden, en door don dienst van gemeentewerken een plan tot herstel te laten opmaken. Nadat de burge meester de aanneming van dit voorstel had ontraden, verwierp de raad het voor stel met 11 tegen 10 stemmen, en keurde bet voorstel van B. en W. met 13 tegen 8 «temmen goed. Over het voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. Koninklijke Stearinekaarsen- fabriek heeft de raad ruim een uur in be sloten vergadering gesproken. Na herope ning van dc openbare vergadering werd het voorstel van B. en W. zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Het besluit houdt in, dat aan de N.V. Stearine Kaarsenfabriek wordt verkocht dc Oostelijke helft van de Uiterwaard aan den Sehielandschen Hooge Zeedijk, be kend als het schietterrein, tegen 0.30 per vierkanten meter, benevens een perceel grasland aan den Boschweg tegen 1 per vierkanten meter. Op het resteerende deel van de Uiterwaard krijgt de vennoot schap optie gedurende vijf jaren. Indien de verkochte terreinen niet door de N.V. gebruik worden, en zij deze wil verkoo- pen, moet zij den grond eerst aan de ge meente ten verkoop aanbieden, tegen de zelfde condities als waarop de N.V. deze van de gemeente aankocht. De directie vat) de vennootschap heeft zich behou dens goedkeuring door den raad van com missarissen verbonden, het bedrijf van de kaarsenfabriek Apollo te Schiedam, waar mede de N.V. een fusie heeft aangegaan, geheel of voor het grootste gedeelte naar Gouda over te brengen. De gemeente heeft zich verbonden, bin nen achttien maanden, nadat de N.V. zal zijn begonnen met de stichting van de nieu we gebouwen, ten hoogste honderd huizen te doen bouwen voor eventueel uit. Schie dam over te brengen gezinnen, welke hui zen niet meer dan 4.50 aan weekhuur mogen doen. Dc inrichting, de ligging, en het tijdstip van voltooiing dezer woningen zal worden vastgesteld in overleg met de directie der N.V. De hierop betrekking hebbende overeenkomst zal aan den ge meenteraad worden medegedeeld. Met het departement van defensie zal eeu schik king worden getroffen inzake de voorzie ning in de behoefte aan een schietterrein. INTERNATIONALE TELEFOONDIENST Binnenkort zal, tegen den prijs van 10 cent per stuk, op de telegraaf- en tele foonkantoren verkrijgbaar zijn een in lichtingenboekje voor den internationalen telefoondienst. Dis losbladige boekje vermeldt de ta rieven, vcrkcersmogelijkhe'den, bijzondere toegelaten diensten enz., en zal in het bijzonder door den zakenman met buiten- landsche relaties nuttig gebruikt kunnen worden. Telkens wanneer daartoe aanlei ding bestaat zullen aanvullings- of wijzi gingsblaadjes op het boekje verkrijgbaar worden gesteld. Men heeft ons een exemplaar van het boekje doen toekomen het is werkelijk practisch samengesteld. Nederlandsche R. K. Smeden- patroonsbond. Ja ar vergade ring te Oisterwijk. De Nederlandsche R. K. Smedenpa- troonsbond had de sclioone gemeente Ois terwijk uitgekozen voor het houden der 12e. bondsvergadering. Deze is Zondag gehouden. De afgevaar digden werden aan het station door het bestuur van den kring Oisterwijk ontvan gen, waarna zij zich in optocht naar de zaal van den R. K. Kunstkring begaven. Hier 'begroette de heer J. Spoormakers (Haaren), voorzitter van den kring Oister wijk, de aanwezigen. De waarnemend voorzitter van den bond, de heer G. Alders (Haarlem), sprak daarop de openingsrede uit. Besloten werd aan den in Indië vertoe- venden president, wiens verdiensten ge durende nagenoeg 12Ha jaar voor den bond verworven, door don waarn. voor zitter in het kortwerden belicht, een telegram van dank te zenden. Nadat een welkomstlied was gezongen worden korte toespraken gehouden door den voorzitter van het eere-comité, Pas toor J. van der Meyden (Oisterwijk), ka pelaan van Riel, geestelijk adviseur van den recipieercnden kring en Oisterwijks burgemeester, den heer J. Verwiel. Blijkens heb verslag van den bonds- penningmeester, den heer L. Nouwens, bedroegen de inkomsten over 1928 f 4028.46, de uitgaven f3614.30. Het alge meen saldo is daardoor tot f 609.12 ge stegen; f425 is aan oude schuld en rente betaald en zoo blijft er een. saldo van f 184.12 over. In de middagvergadering was mede aanwezig de bondsadviseur, Pastoor G. van den Hout (Vught). Do begrooting voor 1930 werd vastge steld met een eindcijfer van f 6000. Er is daarbij gerekend op vermeerdering van het aantal leden. De heeren G. Alders (Haarlem) en C. J. Bierens (Tilburg) werden als bestuurs leden 'herkozen. Uitvoerige mededeelingen werden ge daan over de loopende actie. De heer G. Alders leidde in: positie A.V.Y.-contract en wat ons verder te doen staat. Dp heer L. Nouwens: positie van onzé werkzaamheid in de C.O.C.A.M. Dc heer L. Felix (Haarlem) besprak den stand van zaken in do z.g. haardencom missie, de heer A. Wouters (Tilburg) de commissie uit tien ijzerhandel en smeden- bonden, en de heer P. Kupers (Kerkrade) de cursussen in practisch hoefbeslag in verband met. de onderhandelingen met de boerenbonden. Een uitvoerige gedachtenwisseling was het gevolg van deze uiteenzetting. Door vertegenwoordigers der grensgebieden werd in verband met het A.V.Y.-contract vooral geklaagd over te goedkoope ijzcrlevering aan niet georganiseerden door buitenland- sche firma's. De Zeerecrw. heer van den Hout belichtte vervolgens de ethische zijde van het boycot-vraagstuk, er daarbij op aan dringend eerst alle mogelijke andere mid delen te baat te nemen en do bisschoppelij ke voorschriften in deze te volgen. Beoefe ning dor liefde werd in dit verband aanbe volen. Ten aanzien der cursussen in hoefbeslag werd de houding van den Limburgschen Land- en Tuinbonwbond gelaakt dc N.C.B. bleek ten deze het juiste standpunt in te nemen. De heer Peters (Vughfc) deed mededee lingen over het karakter van het fonds „uitkeering bij overlijden" van de midden standsbeweging. Een punt van bespreking maakten voorts uit de commissie van samenwerking voor het smedenbedrijfde Katholieke Bond be kleedt daar het voorzitterschap. Besloten werd aan het bestuur over te laten do uitgave van het jaarboekje 1930. Verder werd besproken de viering van het 121/2-jarig bestaan van den bond. Waarschijnlijk zal te dezer gelegenheid een gedenkboek hot licht zien; voor de viering zelve bestaan er al grootsehe plannen. Het bestuur zal beslissen, waar dit feest gevierd wordt. Tenslotte kwam er nog een voorstel van den kring Oisterwijk om na te leven het gebruik om werken alleen aan georganiseer den te gunnen. Afgewacht zal worden wat de commissie ad hoe in deze doen zal. Na rondvraag werd de bondsvergadering daarop gesloten met gebed en het zingen van het Smedenlied. Voor de dames der afgevaardigden was- 's middags een wandeltocht naar liet land goed „De Iiandsbcrg" georganiseerd. De muziekafdecling Symphonic van den R. K. Kunstkring en de Liederentafel „Zang on Vriendschap" gaven 's avonds een con cert op het Marktplein, aangeboden door 4 liet gemeentebestuur. Voor gisteren stonden op het program een H. Mis in dc kerk van St. Petrusbanden op te dragen door den bondsadviseur, een offieieele ontvangst op het raadhuis-, een wandeling door de bossehen en langs de vennen en een gezamenlijk diner in hotel Groot Speyck. In den namiddag werd het openluchtspel „Baas Gansendonck" door het gezelschap van het Openlucht-Theater Oisterwijk be zocht. Tc Haarlem is overleden, 69 jaar oud, de heer W. H. J. Oderwald, oud directeur van de Stoomv. Maatschappij ..Nederland" te Amsterdam. Tc Apeldoorn is overleden het R.-K. Raadslid de heer J. M. Nieuwenliuis. Eenigen tijd geleden is de exploita tie van den stads-autobusdienst te Gouda gestaakt. Thans zal de stad waarschijn lijk een nieuwen autobus-dienst krijgen, die geëxploiteerd zal worden door den lieer J. Jansen, te Boskoop. Deze heeft aan den gemeenteraad een subsidie van 10 per week gevraagd, en B. en W. hebcn den raad voorgesteld deze bijdrage te verlccnen. Het is de bedoeling, den dienst morgen in exploitatie te neinen. CENTRAAL BLOEMBOLLENCOMITé. In de dezer dagen gehouden vergadering van het Qentraal Bloembollencomité was ingekomen de begrooting der commissie voor het wetenschappelijk onderzoek over 1929, tot een bedrag van 22.000. Dit is 1000 meer dan verleden jaar. Deze ver hooging houdt verband met een stijging van don post arbeidsloon ten dienste van de proefvelden; tevens zijn voor publicaties en onderzoekingen aan andere laboratoria eenige hoogere uitgaven onvermijdelijk. In het 1 April afgesloten boekjaar heeft de commissie uitgegeven 20.046. Teneinde uitbreiding van de proefvelden, gelegen achter de terreinen der Rijkstuin bouwschool, en liet laboratorium te Lisse ïhogelijk te maken, zullen werkzaamheden moeten worden verricht, waarvoor de gel den noch bij de vcreeniging Proefstation, noch bij het laboratorium beschikbaar zijn. Het C. B. C. was van meening, dat op goede gronden aan het Rijk kan worden verzocht, deze kosten te dragen. Besloten werd. de kosten van de koste- looze verspreiding van de door de Nederl. Gladiolusvereeniging in overleg met den Plantenziekteiikundigen Dienst te Wagenin- gen opgestelde geschriften betreffende de bestrijding van de gladiolusziekten voor re kening van het fonds te nemen. Voor een herdruk van 't Engelsche boek je Bulbs werd 3320 beschikbaar gesteld, zulks op voorstel van de commissie voor de onpersoonlijke reclame. De kosten, aan de inzending tulpen op de Nederlandsche tentoonstelling te Madrid verbonden, hebben het daarvoor toegestane crediet van 1000 met 300 overtroffen. Deze grootere uitgaaf werd goedgekeurd. Een bedrag van 2500 werd, eveneens op voorstel van de commissie voor de onper soonlijke reclame, beschikbaar gesteld voor een beplanting van dc tentoonstel lingsterreinen te Stockholm in het voor jaar 1930, hoofdzakelijk met Darwintulpen. Voor een bollenbeplanting van het terrein rondom het Nederlandsche paviljoen op de wereldtentoonstelling te Antwerpen in 1930 werd 500 beschikbaar gesteld. Een crediet van 400 werd beschikbaar gesteld voor de proeven van prof. dr. Sven Oden te Stockholm met het versnellen van het forceeren van tuinbouwgewassen in kas sen door toepassing van clectrische be lichting. Dr. Sven Oden had verzocht, een aantal bloembollen Ier beschikking te stel len, om hem in de gelegenheid te stellen, zijn proefnemingen op grooter schaal uit te voeren. Hem zal worden verzocht, aan be langstellenden toegang te verleenen tot zijn kassen en over het bereikte resultaat te rapportceren aan het C. B. C. Voor een eventueele deelneming met een collectieve inzending afgesneden gladiolen aan een in. September te Keulen te houden tuinbouwtentoonstelling werd, indien deze plannen voortgang kunnen hebben, de Ne derl. Gladiolusvereeniging gemachtigd te beschikken over 1500 uit het fonds voor onpersoonlijke reclame. Ten slotte werd behandeld een voorstel van de commissie voor de onpersoonlijke reclame, om te besluiten, een bijdrage te geven aan den Bond van bloembollenhan delaren, welke indertijd namens het gehee- le vak een overeenkomst gesloten heeft met den advocaat Van Coenen Torchiana, welke overeenkomst inhield, dat deze advocaat de belangen der Nederlandsche bloembol- lenkweekers bij den vrijen invoer van bloembollen in Amerika zou verdedigen. Het overgroote deel van het daarvoor be dongen honorarium is, dank zij de mede werking van de vercenigingen De Narcis, De Hyacinth en den Bond van bloembollen- handelaren, betaald; voor het- restant zijn echter geen fondsen aanwezig. Het C. B. C. overwegende dat indertijd, voordat het twee-cents-pev-roc-fonds bestond, door de vertegenwoordigers dor organisaties, welke thans het C. B. C. vormen, is toegezegd, dat de kosten van deze overeenkomst door het geheel e vak zouden worden gedragen, besloot, gedurende twee jaren 25 pet. van dit restant, groot 7600 dollar, uit de gelden van het genoemde fonds beschikbaar te stellen, zulks vooral, omdat de overeen komst. indertijd is aangegaan in het volle vertrouwen ,dat de actie noodig was ter be vordering van den afzet van bloembollen. BLADBEGONIA'S. Een oude bekende. Een dertig, veertig jaar geleden zag men achter bijna elk raam een schoon ontwik kelde bladbegonia; ze waren bijzonder in trek. Zij zelfs, wier raam te klein en wier kamer totaal voor eenige plantengroei on geschikt was, pronkten met een nagemaak te, met een kunstbegonia. Later geraakte ze weer uit de gratie van 't publiek, 't Is een geschidenis, die zich steeds nog her haalt. Maar wat schoon is en goed, mooi en edel, blijft niet lang verborgen en wekt op den duur weer sympathie en belangstel ling. En zoo zijn ook deze schoonc begonia's weer in cultuur gekomen en ondervinden de laatste jaren weer meer en meer waardee ring. Voor een groot deel is dat te danken aan onze kweekers ,die door middel van allerlei kruisingen vele nieuwe soorten hebben weten te kweeken, zoodat wij nu de oude Begonia-rex weer terug hebben, maar dan in een costuum geheol naar de laatste mode. Een aardige attractie van deze planten is de wijze, waarop wij ze kunnen voortkwee- ken (wat echter niet de eenige manier is) n.l. door zoogenaamde „bladstekken". Daarvoor nemen wij een der goed vol wassen bladeren en laat er een steeltje van 1 c.M. aanzitten. Vervolgens maakt men kleine insnijdingen in het blad op de plaat sen, waar twee dikkere nerven bij elkaar komen. Men legt. zoo'n blad vlak op den grond (zand, turfstrooisel en bladaardc) met het stukje steel er in gestoken. Om 't verschui ven te beletten kan men het met een paar steentjes vastleggen. Wij doen dit 't beste op een groote bloempot, die tot. op 3 c.M. na met goede potaarde gövuld is en tegen het snel uitdrogen met een ruit wordt be dekt.. Spoedig ziet men voor de insnijdingen knopjes 'ontstaan, die alras worteltjes en blaadjes ontwikkelen. Deze wijze van knop vorming wijkt, af van die, welke wij overal in de natuur zien, n.l. in de oksels dor bladeren. De cultuur onzer Begonia-stekken is ver der zeer eenvoudig. Om de ontwikkeling te bevorderen, houdt men de temperatuur en de vochtigheidsgraad zoo veel mogelijk constant. Bij het gieten is het wenschelijk, niet op het blad te gieten, om rotting te vermijden, terwijl tevens voor direct zon licht moet worden geschermd. De verklaring van deze wijze voor ver menigvuldiging is de volgende: Het is een algemeene regel bij dc planten, dat in oude bladeren, voor zij afvallen, de waardevolle bestanddeelen mobiel worden gemaakt (op gelost) en door de vaatbundels in de ner ven naar den stam 'of stengel worden ver voerd. Waar we nu die kanalen hebben doorge sneden, is het transport verder onmogelijk en nu hooper, de voedende bestanddeelen zich op. en kunnen zich ophoopen, omdat het blad in dien tijd nog niet tot ontbinding overgaat. Er worden nieuwe cellen ge vormd, die aanvankelijk nog niet gediffe rentieerd zijn. zooals men dat noemt, d. w. z. het celweefsel heeft nog geen bepaalde blad-stengel of wovtelstructuur aangenomen Lang duurt het evenwel niet of aan den onderkant, vormen zich worteltjes, terwijl zich naar boven blaadjes ontwikkelen. Men kan dc jonge plantjes laten staan, tot het blad vrijwel vergaan is en ze dan af zonderlijk oppotten. Men behoeft echter zoo lang niet te wachten en kan ze gerust eer der oppotten in kleine stekpotjes in goed verteerde bladaarde met wat grof zand. In plaats van het heele blad kan men ook stukjes nemen, kleine driehoekjes, waarvan de top gevormd wordt door twee samenkomende nerven. Deze stukjes wor den dan schuin in den grond gestoken M. POSTDUIVEN. „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Bovengenoemde vereeniging hield Zón dag j.l. een concoursvlucht met jonge vo gels vanaf Vilvoorde, België. Afstand 133.504 K.M. Losgelaten te 8 uur v.m. Aan komt der duiven: 1. W. I. Waasdorp, 9 u. 48 miii. 6 sec.: 2. G. A. wan Adrichem 9-48- 28; 3. W. I. Waasdorp 9-49-2; 4. F. L. Smit 9-49-29; 5. G. A. van Adrichem 9-50-18; 6. R. I. Waasdorp 0-50-29; 7. F. L. Smit. 9-50-32; 8. F. L. Smit 9-51-8; 9. W. I. Waasdorp 9-51-16; 10. W. I. Waasdorp 9-51-22; 11. F. L. Smit 9-51-29; 12. G. A. vam Adrichem 9-51-30; 13. F. L. Smit 9-52-16; 14. J. Schrij vers 9-52-25; 15. J. Schrijvers 9-52-39; 16. A. Oudshoorn 9-52-41; 17. F. L. Smit 9-53-15. De eere-prijs, uitgeloofd door een ingeze tene. werd na loting gewonnen door F. L. Smit no. 4. ZEGWAART. DOODELIJK AUTO-ONGEVAL. Hedenmorgen, omstreeks 6 uur had op den Bleiswijkschenweg een auto-ongeval met doodelijken afloop plaats. Dc vracht rijder H. L. uit Pijnacker reed als bestuur der van zijn met twee koeien beladen auto LEIDEN. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst d apotheken wordt van Maandag 29 Juli t en mot Zondag 4 Augustus waargenoom door de apotheken van de heeren G. Reyst, Steenstraat 35, telefoon 136 en A. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. in de richting Rotterdam. Door onbekend oorzaak is hij het beheer over zijn stni kwijt geraakt, mede doordat hij door e( grintbak reed. Daarna is de auto eenij malen omgeslagen en in de sloot terecl gekomen. L. is onder dc auto terecht gi komen en gestikt. Hij was kort geleden gi trouwd. De koeien bekwamen zelf get letsel. N00RDWIJK. De Installatie van den nieuwen burgemeester. De besturen der Oranje-ver eenïginge van Noordwijk-Binnen en Noord'wijk aj Zee hebben zich tot een comité gevorm ten einde a.s. Donderdag leiding te ven bij den feestelijken intocht van d« nieuwen burgemeester. Deputaties van alle plaatselijke ven nigingen zijn uitgenoodigd deel te neme aan dit inhalen. Een stoet van ruiten getooid met de Noordwijksclie kleuren, gevormd tot een Eerewac'ht om het rijtui van den Edelachtbaren heer burgemeesti te bègeleiden. Verschillende plannen q nog in voorbereiding en de burgerij zi een programma worden bezorgd, waaro de indeeling van den gaaischen dag ve meld zal zijn. Voor 's middags is het pla een tocht door do beide gemeenten f maken. Definitief kan nog niet veel woi den meegedeeld, daar hedenavond pas vet gaderd wordt met de muziek- en zarij vereenigingen, van wier medewerking vei .voor liet welslagen van dezen feestd^ zal afhangen. Het comité doet dus et dringend beroep op de patroons, om gi durende dien dag hun personeel vrij. te geven en wel op de eerste plaats dii genen, wier medewerking voor muziek c zang wordt vorzoöht. Laat ieder medewerken dien dag tot ec feest voor Noord wijk te maken en da niemand verzuime gedurende dien dag t vlaggen. N00RDWIJK BINNEN. Ernstige val. Gisteren was de schiffl L. Z. alhier 'bezig in de N. Herv. Kerk o] pl.m. 7 M. hoogte een ruit te maken. Doa het verschuiven van den schuifladder, we! ke vermoedelijk niet voldoende in de hi ken heeft gesteund, kwam de heer Z. val een hoogte van ruim 3 M. te vallen ei bekwam hierbij verwondingen aan di hand cn pijn. in den rug. Nadat do heer door inmiddels toegesnelde personen in d| consistoriekamer was binnengebracht ei dr. v. N. de eerste geneeskundige huil had verleend, is hij per auto van dr. j X. naar zijn woning vervoerd. Vermoe de-lijk is het ongeval nog goed afgeloopd N00RDWIJK AAN ZEE. Aanrijding. Op het Zuiderstrand a; hier had een aanrijding plaats. Een be stuurder van een motorrijtuig met zij span reed een aldaar spelend kind aai tengevolge waarvan het kind een bloed neus en een schouderkneuzing bekwam. Duitsche wielrijders in ons land. Met het stoomschip „Ubena" zijn giste ren uit Hamburg te Rotterdam aangek men 33 leden van de Seniores-afdeelin| van den ,,Bund Deutscher Radfahrer", we! ke afdeeling' bestaat uit personen bovei de 50 jaar. De oudste der deelnemers, d« uit alle streken van Duifcschland afkomstjj zijn, is 77 jaar oud en woont te Zettau il Saksen. Zij maken een 6-daagschen fiets tocht door ons land. Na gisteren Rotterdam te hebben 1» zichtigd, zijn zij nog denzelfden dag pel fiets over Delft naar den Haag gctogeij waar zij hebben overnacht. Hedenmorgei hebben zij zich van Den Haag naar Leidei begeven, waarna zij, na bezichtiging vac enkele stadsgedeelten en na in café dc Har monie den inwondigen mcnsch te hebbes versterkt, naar Haarlem en Zandvoort zijl vertrokken. Morgen vertrekken zij vai Haarlem naar IJmuiden cn Alkmaar K.M.) en Donderdag naar Edam, Volei- dam, Monnikendam en Amsterdam (51 K.M.). Den 2den Augustus wordt een toch) gemaakt van Amsterdam over Bussum Hilversum en Baarn naar Zeist. (53 K.M.) Zaterdag vertrokken zij vandaar naai Doorn en vervolgens over Amerongen Rhenen naar Arnhem (57 K.M.). Van hier wordt 4 Augustus de toefcj voortgezet naar Emmerik en Wesel K.M.). Den 5den Augustus vertrekken z| van Wesel naar Dtisseldorff (60 K.M.), ofl den volgenden dag een tocht te makej door het Bergische Land en ©en rondri naar Elberfeld (50 K.M.), waar de fiets tocht een eind neemt. Alle deelnemers zagen er krachtig «j opgewekt uit, en zij waren opgetogen o*a het mooie natuurschoon, dat ons la« biedt. Geslaa-gd voor het examen Boekhouden Handels rekenen c.. Handelsrecht, afgenol men door de Vereeniging van Leeraren ij de Handelswetenschappen, de heer D. vaj Egmond te Leiden, leerling van den hee J. A. Chris tia an se. Te Rotterdam is gesla-agd voor het efl men nuttige handwerken, mej. C. P. N, Vorst alhier. De heer N. van den Heuvel is te Utred geslaagd voor het examen L. O. Ten nadeele van een zekeren V. is rijwiel ontvreemd, dat deze eenige oog« blikken voor een perceel in de Molenst* had laten staan.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2