UIT DE OMGEVING FAILLÏSSEMENTEI Aan de gevolgen overleden. De heer J. v. d. K„ die op 12 Juli te Raamsclonksveer door een auto werd over reden, is aan de gevolgen overledon. Ernstige val. Te Rosmalen is de arbeider M. Verha gen van een zolder gevallen en in ernsti- gen toestand, bloedend uit neus en ooren, opgononun, zoo lat hij oorzicn moest wor den van de laatste H.H. Sacramenten. BRANDEN. Hevige brand te Zaandam. Gistermorgen te half vijf is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in het- achtergedeelte van perceel Bloemgracht No. 13. Toen de brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, haar blusschingswerk aanving, was t vuur reeds overgeslagen op den belend-enden timmermanswinkel van den heer G. Convent, terwijl ook uit de geheel van hout opgetrokken bakkerij en winkel van den heer K. ter Haak, de vlam men hoog oplaaiden. Het liet zich aanzien, dat. de brandweer, hoewel deze aan alle zijden het vuur krachtdadig bestreed, er moeilijk in zou slagen den brand tot de bakkerij te be perken. Kort daarop werd dan, ook het achterhuis van het perceel Bloemgracht 11 aangetast, doch de blusschers slaagden er in de woning, welke eveneens geheel van hout is opgetrokken, en in gebruik is bij den heer J. van Leeuwen, te behouden. Het woonhuis van den heer Convent be kwam ernstige brand- en waterschade. De timmermanswinkel van den heer Convent en de bakkerij en woning van den heer Ter Haak brandden geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Felle brand te Hedel. Zondagmorgen omstreeks half 10, juist toen de kerk aanging, heeft te Hedel een felle brand gewoed. Vermoedelijk door het omvallen van een brandend pebrolcumtoe- stel brak brand uit in de woning van den arbeider G. van 't Zant, gelegen in de ar beiderswijk de Steek". Het vuur greep zeer snel om zich heen en voordat de brandweer ter plaatse was, stonden ook de woningen van T. Plugers en J. de Bie in brand. Uit de huizen kon niets worden ge red. De brandweer moest zich beperken tot het nathouden van de omliggende huizen om dezo voor vernieling te behoeden. De drie huizen brandden totaal af. Verzeke ring dekt gedeeltelijk de schade. Er had den geen persoonlijke ongelukken plaats. Oude veete uitgevochten. Hedennacht om 1 uur kwam een zekere G. Bosma met een vriend, die te Blauw- verla-at woont, van een volksfeest. Te Sur- huizum ontmoetten zij den 23-jarigen J. Nauta, die naar zijn werk ging op de zui velfabriek te Agustinusga. Tusschen Bos ma en Nauta bestond nog een veete inzake den moord op H. Alma, die het vorige jaar werd vermoord. Thans ontstond tusschen deze beide, personen een woordenwisseling welke zoo hoog liep, dat Bosma Nauta een steek met een mes tusschen de ribben gaf. Dokter Brunts van 'Buitenpost, werd ge haald en verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per auto naar het zieken huis te Leeuwarden werd vervoerd. Zijn toestand is niet. levensgevaarlijk. Van den regen in den drop. Een melkhandelaar te Schiedam was we gens een overtreding door den kantonrech ter aldaar veroordeeld tot 100 boete, sub sidiair 50 dagen hechtenis. Hij wenschte in dit vonnis niet te berusten en riep de hulp in van den zaakwaarnemer J. de \V. te Rot terdam. Deze vroeg hem 30 vooruit als honorarium te betalen. R. had echter niet meer dan 20 bij zieh en De W. zou daar wel genoegen mee nemen. Hij zou in ieder geval beginnen met voor R. hooger beroep aan te teekenen. R. was evenwel zeer ver baasd, toen hij dezer dagen thuis werd op gehaald door een rijksveldwachter, die hem meedeelde, dat hij 50 dagen hechtenis moest ondergaan, omdat de boete niet op tijd betaald was. Bij onderzoek is geble ken, dat De W. geen appèl had aangetee- kend. en dat zijn bemiddeling in deze zaak zich slechts had beperkt, tot het aanvra gen van uitstel van betaling, hetgeen even wel was geweigerd. R. zal de straf moeten uitzitten; de termijn voor hooger beroep is al lang verstreken. Het honorarium voor den zaakwaarnemer is hij kwijt. Van zijn ondervinding heeft hij aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek instelt. HET WEER. Hoe zal 't in Augustus zijn? Een voorspelling. De vraag, hoe het weer zal zijn, heeft veler belangstelling. Vooral, hoe het weer zal zijn in de Augustus-maand, waarin ve len vacantie hebben. In het begin van het jaar hebben wij voor heel het jaar afgedrukt een weervoor spelling van de Enkhuizer-almanak. Er zijn abonné's. die deze hebben uitgeknipt, en zelf hebben geconstateerd, dat tot nu toe de voorspellingen wonder goed zijn uitgekomen. En inderdaad heeft de Enkhuizer-alma nak een zeer goede reputatie wat z'n weer voorspellingen betreft. Wat. nu voorspelt de Enkhuizer-almanak voor de maand Augustus? In Augustus prachtig zomerweer! 5 Aug. goed weer met buien. 1115 Aug. regen en wind. 19 Aug. warm met. onweer. 26 Aug. goed weer maar veranderlijk. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIGE AANVARING IN DE GRIEKSCHE WATEREN. Een passagierschip gezonken. Reeds acht 1 ij ken geborgen. Het stoomschip „Goissa". dat den dienst onderhoudt tusschen den Piraeus en Xau- plia, is bij hpt eiland Spetzae in aanvaring gekomen met het vrachtschip ..Niki". De .,Goissa" werd in het midden geramd en zonk binnen vijf minuten. De om--•-Ion, o.w. vele gewonden, trachtten zieh zwem mend in veiligheid te brengen. De meesten hunner werden aan boord van de eveneens zwaar beschadigde ..Xiki" genomen. Tot dusver zijn acht lijken geborgen. Men ge looft evenwel, dat nog meer personen bij de ramp om het leven zijn gekomen. „Tel." PLOTSELINGE OVERSTROOMING IN BRITSCH-iNDIë. 35 menschen verdronken? Plotseling is de Sabarmati buiten haar oevers getreden. Men vreest dat 35 perso nen zijn omgekomen. Een onverwachte vloedgolf sleurde men schen, die in de rivier de dieren waschten, en do aan den oever staande boomen mee. Pogingen, om de slachtoffers te hulp te komen, waren wegens de kracht-van den stroom vruchteloos. Zes personen, die op het punt stonden te verdrinken, werden gered door acrobaten van een Indisch reizend circus, die hen, zwaaiend aan touwen, welke zij aan èen brug hadden bevestigd, uit het water op pikten. De ontploffing aan boord van de „Devonshire". Het aantal slachtoffers tot 17 gestegen. Ten gevolge van de ontploffing aan boord van de „Devonshire" zijn nog vier man overleden. Er zijn thans in het geheel 17 dooden. De begrafenis van tien der slachtoffers hoeft gisteren plaats gevonden te Volo in Griekenland. Het tweede legercorps van het Grieksche leger bracht hun volledige militaire eer. Spoorwegongeluk. De laatste wagen van den sneltrein NantesParijs is Vrijdagavond, kort na dat de trein het station Nantes had ver laten maar de trein had reeds een vaart van 70 kilometer losgeraakt en van het talud afgestort. Van de dertig reizigers in den wagen zijn er zes zwa'ar Een dorp grootendeels afgebrand. 16 huizen een pre vlammen. oi der Uit Wismar (Meckelenburg) wordt ge meld: Zaterdagavond is in het dorp Sago- low een brand uitgebroken, waardoor bin nen een half uur twee derde gedeelte van het geheele dorp in vlammen gehuld werd. Tot 's middags vier uur waren van de 26 dorpshuizen er zestien afgebrand. De totale schade bedraagt ongeveer 300.000 mark. Fabrieksbrand. Zaterdagmiddag heeft, waarschijnlijk ten gevolge van zelfontbranding, een felle brand in de fabriek van de Koelitzer Leder- tuch- und Waohstuchwerke A.G. te Coswig gewoed. Het vuur werd door zes vrijwillige brandweren en een brigade van de Dres- densche beroepsbrandweer bestreden. Een deel van het magazijn kon behouden blij ven. Eén arbeider werd zwaar, vier andere licht gewond. Fascineerende aanblik op Hawaii*. De uitbarsting van den K i 1 a u e a. Bij de uitbarsting van den Ivilauea blijft het meer van kokende lava in den Hale- mauman-krater voortdurend stijgen. Drie stroomen van vloeibaar vuur springen om hoog van den bodem van den krater. Dui zenden bewoners van Hawaii en toeristen slaan het schouwspel gefascineerd gade. Velen hunner bleven den geheelen nacht het angstaanjagend tooneel bewonderen. Lavabommen, die in de lucht ontploften, verhoogden nog het 'boeiende van den aan blik. Aardbeving in Japan. Zaterdagmorgen is te Tokio en Yokoha ma een aardbeving gevoeld. De bevolking, door een paniek aangegrepen, vluchtte de straat op. De telegrafische verbindingen waren verbroken, maar men gelooft dat de aangerichte schade zeer gering is. De hitte in Italië". Italië heeft" opnieuw te lijden gehad van een tropische hittegolf, waarvan 10 personen het slachtoffer worden, terwijl vele anderen in de dichtbevolkte steden van Lombardije en Piemont door de hitte worden bevangen. In Milaan stierven tengevolge van de hitte Vrijdag 4 personen, in Venetië 2, in Genua 2, in Turijn 1 en Bologna 1. In gehèel Italië stond het kwik bo ven de 100. Paratyphus-epidemie. In de kreits Lauterbach (Hessen) is een paratyphus-epidemie uitgebroken. Meer dan 100 menschen liggen ziek. Het onder zoek heeft uitgewezen dat de besmetting is uitgegaan van een boerderij van zeer gebrekkige hygiënische inrichting. Diefstal uit een munitiemagazijn. De Vossische Zeitung verneemt uit Pa sevalk, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag uit het munitie-magazijn van het garnizoen aldaar 3200 revolverpatronen zijn ontvreemd. Een onderzoek is inge steld: men vermoedt, dat de diefstal door communisten is x gepleegd. Aiain Gerbault. Vrijdag is Alain Gerbault met zijn scheepje de Irirecrest, waarmede hij do geheele wereld heeft zondgezeild, te Havre binnengekomen. De regeering heeft den onversaagden zeevaarder tot officier in liet Legioen van eer benoemd. De ontvangst van Gerbault is te Havre heel hartelijk geweest. Tegen half zeven liep de Fireerest binnen, geëscorteerd door een oorlogsschip. Gerbault had ge weigerd op sleeptouw te worden genomen. Hij heeft verteld, dat zijn schuitje zeer noodzakelijk cp de helling moet en dat hij hoopte een nieuwen zwerftocht te kunnen ondernemen. Zaterdag is Gerbault naar Parijs gegaan om er de tenniswedstrijden om den Davis-beker te zien. Hij is zelf een van Frankrijk's goede tennissers ge weest. De ontberingen van de laatste jaren moeten den jongeman duidelijk zijn aan te DE HONGERSNOOD IN KANS0E. Pater H. Veldman, Kansoe-missionaris, tijc' ;k in 't Missiehuis te Steil, ontving in een brief, gedateerd van midden-Mei, van zijn bisschop Mgr. Buddenbrock, vol gende mededeelmgen omtrent den hon gersnood in Kansoe. Welke treurige toestanden hier, in den uitersten Westhoek van China's onmetelijk rijk thans heerschen, hebt ge uit de pers berichten gedeeltelijk reeds vernomen. De hongersnood, waarvan voor eenige maan den reeds sprake was, woedt nu wel op zijn hevigst, Wie de ellende niet met eigen oogeix heeft aanschouwd, kan zich van den bitteren nood der bevolking onmogelijk eenige voorstelling maken. Zoo hoog is de nood gestegen, dat de hongerigen, om wat voedsel meester te worden, tot* handtas telijkheden en doodslag hun toevlucht ne men. In April 1.1. werd hier in Lanchow een nieuwe spijskeuken_ geopend; een dicht opeengepakte menigte verdrong er zich rondom; velen vreesden niet meer aan de beurt te zullen komen; men werd handgemeen, met de spijsketels sloegen zij op elkander in; zes personen vonden daarbij den dood, terwijl verschillende zwaar werden gewond. Vooral in het Westen der uitgestrekte stad is het. treurig gesteld. Vroeger werd daar somtijds nog eten uitgedeeld; sedert eenigen tijd heeft dit echter opgehouden. IJ)och dagenlang wachten daar nog steeds vele hongerige ongelukkigen totaal vermagerde kinderen, met wat vuile lom pen slechts bedekt; afgeleefde grijsaards; ■uitgeteerde moeders, met de wanhoops- trekken op haar bleek gelaat, nu zij den huilenden kleintjes op haar armen geen voedsel geven kunnen. Onlangs werden hier 25 roovers terecht gesteld; nauwelijks waren zij doodgescho ten, of een groote troep hongerigen wierp zich op hunne lijken, om als uitgehongerde wilde dieren hun vleesch te verslinden. Langs de 600 K.M. lange heerbaan ten Oosten van Lanchow werd de schors van boomen afgekapt, daarna gemalen en tot brood gebakken. Niettegenstaande van Januari tot April aan 30.000 door de openbare spijskeuken hier in Lanchow soep werd uitgereikt, stierven toch dagelijks tienduizenden den hongerdood. Sindsdien is het aantal sterf gevallen met het stijgen van den nood sterk toegenomen. Op heb oogenblik heerscht hier een tro pische hitte, de hongerigen hebben thans dubbel te lijden. Door honger en dorst gekweld drinken zij met volle beugen en in groote hoeveelheden het koude water, wat voor velen een zekeren en snellen dood tengevolge heeft. In grooten getale ziet «men van deze ongelukkigen uitgeput in de greppels, langs de straten liggen, wachtend op den dood. En tot overmaat van ramp maken de oproerige mohammedanen dezo streken nog onveilig. Goed bewapende troepen van deze fanatici bij wie zich een aantal hongerigen hebben aangesloten, clie toch niets meer te verliezen hebben trekken plunderend door dorpen en steden. Wie zich durft te verzetten, wordt zonder genade neergeslagen. Een week geleden kwamen in onze hoofdstad Lanchow twee vertegenvvoordi- gers uit Peking aan; op hun maanden- langen tocht van het Oosten dwars door Ohina tot hier in 't Westen hadden zij nergens zulk een nood en bittere ellende aanschouwd als hier in Kansoe. De missie kan den nood van zoovele luizenden natuurlijk niet lenigen: met haar bescheiden middelen vermag zij slechts zeer weinig hulp te bieden. Doch ook voor deze geringe ondersteuning zijn de onge lukkigen de missie innig dankbaar; en menigeen van hen zal door den hongers nood ongetwijfeld eenmaal den weg tot het ware geloof nog vinden. KAAG. Oranje-feesten. Op Dinsdag 30 en Woensdag 31 Juli a.s. zullen hier de jaar- lijksche Oranjefeesten worden gehouden. Dinsdagavond om 7 uur zal het feestter rein worden geopend en des avonds te 8 uur zal de Landelijke Rijvereeniging „Kita Sening" op het terrein een groote demon stratie geven. Woensdagmorgen zullen de kinderspelen en des middags zullen de volksspelen worden gehouden. Tot. besluit van het feest /.al des avonds te half elf een schitterend vuurwerk worden afgesto ken. Indien het weer medewerkt dan be loven het weer een paar gezellige feestda gen te worden. ALKEMADE. Geboren: Maria, Martina Theresia, dochter van J. A. Vaneman en M. J. Mank Petrus Simon Hyronimus, zoon van H. S. P. Vrijburg on I. P. M. Kaptein. Overleden Maria Jacoba Hoger- vorst wed. J. Duivenvoorde 60 jaar Ni- colaas Kool, 34 jaar. HILLEGOM. Aanbesteding brandstoffen. Ten ge meentehuize werd in het openbaar aanbe steed de levering van brandstoffen voor de gemeentegebouwen. De animo was niet groot: Nic. de Groot,Hillegom: antliraciet 20.95, cokes ƒ13.75; C'aron, Haarlem: antliraciet 32, cokes 22.50; Firma J. Schoonderbeek, Hillegomantliraciet 31, cokes 21.70, alles per 1000 K.G. Gunning aangehouden. Rookplaag. In de Hoofdstraat hebben de bewoners rondom den bakker O. een ontzettenden last van de rookpluimen, die uit den lagen schoorsteen waaien. Heb is des morgens meermalen onmogelijk een raam open te hebben. Het stooksel is niet van superieure kwaliteit. Ook de voorbij gangers kunnen van deze plaag „genieten". Het lijkt soms alsof er brand is. Het is te hopen, dat e>r spoedig een eind aan komt. KATWIJK. Belastingplaatjes. Alhoewel het be lastingjaar voor de rijwielbelastingplaatjes bijna verstreken is, moesten verscl I'Hende ontduikers dezer belasting het gisteren ontgelden. Op zekere tijdstippen hiekl do politie hierop controle en telkens bleek dat meerderen voor een proces-verbaal in aanmerking kwamen. Verscheidene karre tjes werden op het gemeentehuis gedepo- KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Het huis Achterweg ten overstaan van Notaris H. Eerdbeelc en ten verzoeke van Mej. Wed. L. verkocht, in bod gebracht door de heer H. Fennes op 3950,— werd niet afgemijnd. LISSE. Geboren Tannetje, dochter van P. Stokman en J. van Goudswaard Dirk, zoon van J. van Gameren en A. van Vijze laar Jacobus Arnoldus Theodorus, zoon van J. Bijland en Th. G. van Veen. Gehuwd: T. M. van Iperen en M. Wesseloo H. Verduijn en J. H. v. d. Zaal. N00RDWIJKERH0UT. Speldjesdag Herwonnen Levenskracht. De verkoop van speldjes op Zondag 28 Juli alhier heeft een bedrag van 190.10 opgebracht. In totaal werden 1700 .speldjes verkocht. Dit bedrag kan met recht voor onze gemeente zeer hoog genoemd worden. Het mooie weer zal ieder wel gul gestemd hebben en allen beseffen ook, dat voor zulk een goed doel veel gegeven moét wor den. Geboren Geertruida Alberta The resia, dochter van Gerardus Johannes War merdam en van Cornelia Maria Oosterwijk Johannes, zoon van Jan Jacob Schip pers en van Geertrui Francina Vork Maria Cornelia Theresia, dochter van Hen dricus Mattheus van Haaster en van Jo hanna Alida Warmerdam Maria Cor nelia. dochter van Gijsbertus van Dam en van Cornelia Clasina Nulkes Hubertus Cornelis, zoon van Petrus Prins en van Petronella Maria Noordijk. Overleden Adrianus Broekhof, 15 jaar, alhier. N00RDWIJK. Jubileum. Op 30 Juli a.s. hoopt de heer W. Eshuis, brigadier-majoor der Rijks- veldwacht alhier den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden bij de Rijksveld- wacht werd benoemd. Het zal den nog flinken jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. ST0MPWIJK. Zegening van auto's. Gistermiddag, Zondag onder het Octaaf van St.-Christoffel, heeft na de Vespers de zegening van de auto's plaats gehad. Be gunstigd door prachtig zomerweer had de plechtigheid een mooi verloop. Drie-en-vijf- tig auto's, waarvan 3 van andere plaat sen, werden door den Pastoor gezegend. Aan de auto-bestuurders was een afdruk van de gebeden verstrekt, zoodat zij de plechtigheid geheel konden volgen. VOORHOUT. Aanbesteding Zusterhuis. Zaterdag heeft de aanbesteding plaats gehad van heb verzorgingshuis, zusterhuis, kapel, naai- en bewaarschool, een meisjesschool met gymnastieklokaal, kleedkamer enz., van de Zusters van Liefcle te Voghel, wel ke gebouwen alhier komen te staan langs de Hoofdstraat. Architect hiervan is de lieer J. J. M. van Halteren te 's-Hertogen- bosch. Ingeschreven is door: H. van Keulen, Utrecht 244.500; C. A. M. Jongbloed, Heemstede 212.900; N.V. Aannemings Mij. voorheen Yl'and en Borst Amsterdam 241.000; Verhoeven en Evers Heemstede 235.974; E. van Breukelen, 's Gravenhage 235.800; D. J. van Buu- ren, Bloemen daal 228.344; H. Ba kker, Voorhout, 225.000; N.V. Aannemings Mij. N.-H., Heemskerk 224.150; C. J. Kiebert, Sassenheim 223.172; Gebr. van Lieshout, Helmond 212.600. De gunning is aange houden. Overleden Johannes Cornelis Schijvens, 28 jaar. Getrouwd Wilhelmus Overmeer, 26 jaar te Xoordwijk en Adriana Theodora van der Zijden 26 jaar te Voorhout. Vertrokken: J. N. van der Plas naar Anna Paulowna A. B. Wiesenfeld naar Leiden J. P. M. van Koek naar Haarlem N. van Schaik en gezin naar Heukelom A. Th. van der Zijden naar Xoordwijk B. Langeveld naar Sassen heim. Gevestigd: A. M. Hooyakkers van Heemstede A. M. Bex van Warmond D. Th. Rutte van Haarlemmerliede Spaarnwoude. fes. itk ipi )nd N00RDWIJK AAN ZEE. Winkelweek en Etalagewedstrijd, Uitgaande van de Noordwijksche keliers-vereeniging heeft onze badp! dit jaar weder een Winkelweek georj -1. Deze tweede Winkelweek beter tijdstip gesteld dan haar vooi ster, daar men nu midden in het sei ;a^( n de week een welkome attractie de badgasten zal zijn. Het was dan Vrijdagavond bijzonder druk fraaie Hoofdstraat, nu extra mooi zoovele versierde etalages, waarin keur van artikelen was opgesteld, duidelijk voorbeeld gaven, dat Winkelstand in Xoordwijk aan Zee wedijveren met naburige groote plaa gj. en met haar tijd weet mee te gaan. )le 's Avonds 8 uur werd in „Atlantis" i g Winkelweek geopend door den loco- gemeester, den heer J. G. van Eede KW De voorzitter, de heer Van Wely, sj [ee vooraf een welkom tot B. en W., Commissaris van Politie en de leden Winkeliersvereeniging en bracht dank de medewerking van B. en W. en de door hen geschonken plaquette. I s bracht hij dank aan de directie de X.Z.H.T.M. voor het plaatsen der clame in haar rijtuigen, aan de schen der prijzen en ten slotte aan de dec nxers. Spr. uitte den wensch, dat dez< Winkelweek in allo opzichten mocht gen. e- Hierna voerde de loco-Burgemeester woord welke zeide, met genoegen Winkelweek te openen, daar het hier 'P trof een algemeen 'belang en de opvoe,.. van den Middenstand. Ook bracht hij gelukwenschen over van den nieuwen 1 gemeester, welke voor dit doel daille heeft beschikbaar gesteld. Hierna begon de taak der keurings-< ei missie, bestaande uit de heeren H. B man en J. B. Bakker uit Leiden en Kats uit 's-Gravenhage, tot het kei >r der ongeveer 50 etalages, welke verd waren in 12 groepen. Buiten de mede ri gende etalages was er ook door de ani'ê winkeliers veel werk van hun uitstaa gen gemaakt. Te ongeveer elf uur had deze commpë de ronde gedaan en kwam men wede,e „Atlantis" bijeen. De heeren spraken volle tevredenheid uit over de goede van etaleeren der deelnemers, waarbi echter betreurden, dat de verlichting r' heb algemeen wel iets te wenschen o liet. De uitslag der keuring waf Groep 1: le pr. S. P. C. van V welke tevens het hoogst aantal beha P punten had en zoodoende in het b kwam van de door het gemeente-best1 geschonken plaquette; 2e pr. J. v. Rooi 3e pr. P. van Rijswijk. 2e groep: le pr. J. Ruïgrök v. d. "Wei*1 2e pr. fa. Braun van Sambeek; eerv. v(r* P. Langendijk. 3e groep: 3e pr. A. la Belle. 4e groep: le pr. A. J. Schild; 2e pr. Passchier; 3e pr. A. R« Overwelde. Groep 5: le pr. G. L. v. d. Berg; 2e J. Reekers; 3e pr. G. J. van Egmond. 6e groep: 2e pr. A. L. Bank; 3e pr F. Meier. 7e groep: le pr. P. van Rijswijk; 2ed K. Toonen; 3e pr. W. Poortier. 8e groep: le pr. H. C. Admiraal; 2e j J. van Kan. 9e groep: le pr. Joh. Mooijekind, w als tweede in het hoogst aantal puntei 1 wisselbeker bekwam; 2e pr. A. G. Asten; 3e pr. J. de Lange. 10e groep: le pr. Lamensj 2e pr. 1 Roos; 3e pr. G. Heemskerk. 11e groep: le pr. W. Choufour; 2e W. Baalbergen. 12e groep: 2e pr. A. v. d. Berg; 3 G. R. Krug. De avond werd nog opgeluisterd muziek van het plaatselijk corps Echo der Duinen". De winkelweek zal Vrijdag worden eindigd met bet houden van een Bloen corso 's namiddags te 2.30 uur waan men zich kan opgeven tot en met 31 a.s. Van 89.30 uur concert door Echo der Duinen", te 9.30 uur fakke tocht en na afloop uitreiking der prij aan de winnaars van den etalage-v strijd en bloemen-corso. OUDE WETERING. Muziekvereeniging. Op een der Za dagen 3 of 10 Augustus a.s. zal selijk Muziekgezelschap „Eruditio" muzikale boottocht langs de Oudewete maken. Dit zal dus het eerste offici optreden naar buiten van het gezelsc zijn en naar hetgeen wij eenigen tijd g den van het corps mochten hooren, tw len wij er niet aan of het ten gehoor e brachte zal list houden van dezen t( volkomen wettigen. Behalve het verso fen van muzikaal genoegen heeft de ti nog een tweede bedoeling en wel deze mc-er inwoners te bewegen tot het vei nen van finantieelen steun aan de verc ging. Naar wij vernemen zullen tegelijk het houden van den tocht propaganda jetten wordt uitgereikt, welke later worden terugbetaald. Vinger afgekneld. Zaterdagmoi was de heer Rotteveel alhier bezig, laatste koe, die gemolken moest woi van het hek los te maken. De am koeien waren toen reeds in het land, dat de achtergebleven koe zich plotse losrukte, waardoor een der vingers van heer B. bekneld raakte tusschen en hek. De middenvinger werd totaal gekneld zoodat Dr. van der Bijl, die im dels ter plaatse was overbrenging het ziekenhuis te Leiden noodig acht! Uitgesproken: P. Heemskerk Johzn., bloemenhande R ij n s b u r g. Our. mr. F. K. de Leiden. N.V. Bouw- en Handel Mij. „De Beuken", Leiden. Cur. mr. P. E. E Leiden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6