Burgerlijke Stand SPORT ALLERLEI TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN 11 naar waarnemingen m [en morgen van 29 Juli 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: a<h ïoogste Barometerst.768.2 te la Coruna. laagste Barometerst.: 752.3 te Yarmouth. Verwachtig tot den avond van 30 Juli: tfatige tot zwakke Westelijke tot Zuidwes- •'u' fcelijke wind. Tijdelijk opklarend. Later paarschijnlijk weer regen. Weinig veran- ®cJdering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 18.5 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Leidsche Zweminrichting: 9 uur 22 gr., 12 'ofnir 22 gr., 3 uur 22 gr. .,De Zijl": 9 uur 19.5 gr., 12 uur 19.5 gr., uur 19.5 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagavond 9.26 uur tot Dinsdag- 4.47 uur. Voor het Mulo-examen slaagde te den aal laag A. de Jong, alhier. 1 Sife' k TELEGRAFISCH WEERBERICHT De 25-jarige H. v. d. K., machinaal hout erker bij de Leidsche meubelindustrie tan den Hooge Rijndijk, had Zaterdag het j, in geluk doordat zijn rechterhand uit- ichoot, het de hand tusschen de beitels van A.l K fraismachine te raken, waardoor zijn OOI luim bijna geheel werd afgesneden. Na lom' personeel verbonden te zijn werd hij rke per auto van den E. H. D. naar het Acad. zo Ziekenhuis overgebracht. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een reserve-autobapd, die lenmorgen door een vx-achtauto is ve Joren; omtrent een damesrijwiel, dat o._ 'e beheerd is gevonden op den Rijnsburger- weg, en twee kisten met wijnflessohen, die Zaterdagavond na de markt op de Boter markt zijn achtergebleven. Gehouden verkooping in het Notarishuis op Vrijdag j.l. ten overstaan van: Mr. M. A Coebergh, Notaris alhier: Turfmarkt 2, kooper H. Borgex-ding voor 13825; Rapen burg 93, P. J. van Dam q.q. voor ƒ6900; Movschstraat 13, H. Alberts, voor ƒ5800: Groenesteeg 86, J. van Iterson, voor 2160. Overige perceelen zijn niet gegund. LEIDEN. Ondertrouwd: W. P. v. d. Hoeven, •e jm. 28 j. en M. C. v. d. WaUe jd. 23 j. E. C. Roosendaal, jm. 26 en H v. d. Lucht, jd. 21 j. P. v. d. Blom, jm. 24 j. le en AI. W. E. Lefeber, jd. 24 j. C. Koo ien, jm. 27 j. en C. J. Hukkenswager, jd. 23 j. F. v. d. Mark, jm. 26 j. en J. AI. Petiet, jd. 25 j. C. H. Nolet, ;m. 26 j. en M. Rijnbende, jd. 23 j. P. Walraven, jm. 24 j. en A. A. H. Geerling, jd. 22 j. J. W. v. d. Wijngaai'd, jm. 24 j. en M. van Polanen jd. 20 j. N. Keijzer, jm. 22 j. en B. Teijn, jd. 18 C. J. Kooreman, jm. 27 j. en P. G. Bergman, jd. 28 j. J. C. de Rooij, jm. 26 j. en H. Aleijer, jd. 26 j. LICHAAIELIJKE OPVOEDING. De vierdaagsche afstandsmarschen. In aanvulling op het j.l. Zaterdag door ons geplaatste bericht vermelden we nog het volgende: Zaterdag 27 Juli keex'de het Detache ment 4e R. Inf., sterk 17 dpi., 2 sergeanten en een S.-AI.-instructeur van de 4 daagsche afstandmarschen te Nijmegen terug. Dit detachement heeft zonder uitvallers het parcours van 160 K.M. in heuvelachtig ter rein schitterend volbracht, waardoor den korpsprijs aan den Regt. Com. kon worden afgedragen. Een woord van hulde aan het militieper- soneel is dan wel op zijn plaats. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. indrukken van een deelnemer. Inleiding. De Vierdaagsche. Dit woord klinkt niet alleen vreemd in de ooren van talrijke Lei- denaars, zelfs bij zeer vele sportbroeders is de vierdaagsche een sportgebeurtenis, welke zij niet den minsten aandacht schen ken. En toch.... de vierdaagsche verdient een veel beter lot; de belangstelling uit Leiden en omgeving moet niet beperkt blij ven tot deelname van het 4e Reg. Inf. en van de R. K. A. en Sp. Yer. Rood-Wit, Wij hopen dan ook met dit artikel te bereiken, dat de belangstelling uit Leiden en omge ving veel en veel grooter'zal worden. De vierdaagsche afstandmarschen om vatten volgens het reglement: 4 X 55 K.M. voor athleten boven 18 jaar; 4 X50 K.AI. voor officieren, niet deel uit makend van een detachement; 4 X 40 K.AI. voor militairen met volle bepakking, voor athleten 1618 jaar en voor dames; 4 X 30 K.M. voor athleten beneden 16 jaar, resp. binnen 11 uur tijd. Men ziet, het is geen peuleschilletje. Zoowel voor hen die voor den len nxarsch, als voor hen die voor de 8e of 9e maal nxee- loopen geldt het parool: Traint U! Want zonder training is hier voor den besten sportsman niets te bereiken Maandagmorgen vertrokken we met een zestal Rood-Witten, vergezeld van een an deren deelnemer uit Leiden, naar Nijmegen. Onderweg ontmoetten we overal reeds deel nemers. Men las van hun gezicht, dat ze naar de vierdaagsche gingen. In Utrecht kwamen we in aanraking met Haagscho verlofsofficieren, in Arnhem met de Ne- derl. Wandelsportorganisatie. In Nijmegen waren do begroetingen niet van de lucht. Overal dezelfde vroolijke gezichten, over al werden kennissen opgezocht en nieuwe vriendschapsbanden aangeknoopt. Wij sleepten onze koffers naar een autobus, die ons vervoerde naar de Prins-Hendrik kazerne. Hier wachtte ons een groote teleur stelling. Aan het bureau, waar we ons moesten aanmelden, was de organisatie be slist slecht. Officieren van detachementen, die veel later kwamen dan wij, kregen de voorkeur; met dit gevolg dat we ruim 11/2 uur in de brandende zon tusschen enkele honderden burger-athleten moesten wach ten. Het was 't echte militaire systeem, eerst militairen, daarna burgers. Zooiets mag 't volgende jaar niet voorkomen! Nadat we de-koffers hadden geleegd, on ze stroozakken opgemaakt en van de schit terende waschgelegenheid een welkom ge bruik hadden gemaakt, ging ons clubje naar de stad. Overal zagen we de militairen met slaanden trom voorbij trekke Geheel Nijmegen was in enthousiasste stemming, bij de kazerne stonden de menschen in i a 5 rijen achter elkaar geschaard, 's Avonds bij de taptoe was de stemming slechts to vergelijken met die van 3 October. En deze stemming leefde helaas voort op de slaap zalen, zoodat om 1 uur 's nachts bijna nie mand nog een oog had dichtgedaan. Kwam het misschien ook doordat wij, burgers, niet gewend waren op de militaire stroo zakken te slapen? 1e Dag. Eindelijk was dan de groote dag aange broken. Om 5 uur was 'b reveille. Direct aankleeden en naar 't ontbijt. Alles „haas je rep je", omdat de z.g. 55 K.M.-èrs om zes uur moesten starten. Helaas was de organi satie hier weer niet in oi-de. De controle- kaarten (pl.m. 1200) moesten alle nog op nummer gelegd worden. Geen wonder dat onder de aanwezige athleten een mopperige stemming heex*sehte; 15 minuten te staan wachten in dunne sportkleeding op een zeer kouden zomermoi'gen is geen pleziertje. Ein delijk was alles toch klaar. Nog even wat heen en weer getrippel van de honderden athleten, toen ging het hek open, de stroom zette zich in bewegingde vierdaagsche was begonnen. Van de Prins-Hendrikkazerne, een kazer ne die ongeveer te vergelijken is met het nieuwe complex gebouwen van 't groote Zie kenhuis te Leiden, wat dé grootte betreft, ging het dwars door de stad, waar in den vroegen morgen reeds honderden menschen op de been waren, naar de gi*oote stoom- pont, die ons voerde over de Waal. Daarna sloegen we rechts af, de Waal langs; deze volgden wc in al zijn bochten en wendin gen voorbij Bemmel en Gent. De weg viel al van 't begin af niet mee. Een echte dijk, waar het driehoekig keislag ons veel moei lijkheden bezorgde. Steeds werd dezen dijk gevolgd tot waar bij Pannerden de Rijn zich splitst. Hier werd de linkeroever van de Neder-Rijn ge volgd en genoten we van een schitterexxd uitzicht over de breede uiterwaarden en de Rijn met haar talrijke sleepbooten en aken. Flink marcheerend over dezen dijk door de dorpen Angeren en Huissen ging het op Elden af. Op dit gedeelte ontmoetten we reeds talrijke militaire detachementen, die een veel korteren weg dan de 55 K.AI. lcopers hadden gemaakt. Verder zagen we hier de groep Franschen die, vroolijke lied jes zingend, er flink de pas inhielden. In Elden werd door de meesten de groote rust genomen. Hier waren we precies 35 K.M. van Nijmegen. Na een flinke dronk werd weer spoedig de reis vervolgd, steeds langs de Neder-Rijn, onder de groote spoorbrug van de lijn NijmegenArnhem door naar Driel. Dan verlieten we de Rijn-oever en ging het op Eist af. Dit was weer een om weg clie de 140 K.M.-ers niet maakten. In Eist wexxl opnieuw gerust, waarna we nog slechts 10 K.AI. tot Nijmegen hadden. Het laatste gedeelte van den weg was een zuive re betonweg, waarlangs aan beide zijden prachtige kersenboomgaarden in onafge broken rij tot Nijmegen toe den omgeving sierden. Wat stijf en vexanoeid kwamen we weer aan de Waal. Als bij toovex-slag verdreven we hier alle zorgen. Onder geapplaudisseer van bijna geheel Nijmegen, was ieder wel genoodzaakt zijn paradepas te laten zien en zoo leek het of iedere deelnemer fit bin nenkwam. 2e Dag. De zwaarste dag. Wanneer men op dezen dag de af te leggen route haalt, kan men voor 99 pet. vex-zekerd zijn de vierdaagsche afistandmarschen te volbrengen. Vandaar ook om 4 uur reveille, waardoor 't grootste gedeelte van den marsch geloopen kon wor den vóór de zoq haar afmattende werking kon beginnen. Gelukkig lagen de controlekaarteix klaar, de organisatie was thans in orde. Om 5 uur startten we weer, uitgeleide gedaan door talrijke Nijmegenaars. De tocht ging naar 't Westen, dus door 't Rijk van Nijmegen en nog even in 't land van Maas en Waal. Over Hees, Beuningen, Ewijk, Winssem, Afferden ging het naar Druten. Dezen weg leverde ongeveer het zelfde as pect als die van gisteren; d.w.z. de kersen- boomgaarden noodigden ons steeds uit om van 't hetrlijke fruit te genieten. Van Dru ten af kwam het slechtste gedeelte van den weg. Deze weg ligt in een kom en slingert en draait zoo erg, dat men bijna niet ziet, hoe ver men vordert. Gelukkig liepen we onder bedekte lxicht, anders was het bijna niet te doen geweest. Hier ontmoetten we voor het eerst de Spanjaarden. Deze heeren officieren uit Toledo waren zoo opgewekt en druk, dat het scheen alsof ze het Spaan- sclxe klimaat naar Gelderland hadden meegebracht. Wanneer zij een troep deel nemers passeerden klonk steeds hun vreug devolle groet: „Ja-ca-tra Ja-ca-tra Ja- catra". De Nederlandsche militairen beant woorden dit met een zeer vijandig „Piet- Hein"^ want hoewel de vrede allang getee- kend is, hadden zij nu nog groote schik, dat de Spanjaarden toen zoo'xx flinke strop hadden. Een poosje hebbexx we mét deze officieren gesproken, Fransch vei'stonden zo wel, als zij 't echter spraken bleek hun vocabulaire zeer spoedig ixitgeput te zijn en van hun uitspraak zou onze. 1 eeraar van do H.B.S. een toeval gekregen hebben. Brr. In Wyohen, waar het geheele dorp vlagde ter eere van den burgemeester, die ook 4 X 55 K.AI. liep, lieten we de Spanjaar den achter ons en restte ons nog pl.m. 10 K.AI. van Nijmegen, waar we weer met veel gejuich werden ontvangen. 3e Dag. Het was vandaag een dag van klimmen en dalen. Van Nijmegen gingen we langs prachtige wegen met dito vergezichten over Bex'g en Dal, langs de Duitsche Rijksgrens naar Groesbeek. Van Groesbeek steeds langs dalende wegen tot Mook. Eenige Kilo meters voorbij Mook staken we met de Veex-pont de Maas over en ging het op Haps af waar gerust werd. Hierna zetten we de reis voort en over Beers en Gassel kwamen we in Overasselt. Hier ontmoetten we de Engelschen, beter gezegd: *le leden van de Road Walking Association. Leuke lui, die overburen van ons aan de Noordzee. Loo pend in een tempo van 9 a 10 K.AI. per uur, zoeken ze in ieder dorp een kroeg op en kennen daar slechts een woord: „bier", waarvoor ze steeds een dubbeltje willen be talen. Dat dit dikwijls tot leuke verwikke lingen leidt, valt licht te begrijpen. Onder weg zingen zij zeer veel bekende liedjes, o.a.: it's a long way to Tipperairy, en 't nieuwe: all by yourself in the moonlight. Alet de Engelschen trokken we vol nieuwen moed naar Nijmegen. Hier hadden we nog eèn leuk inter mezzo. Vlak voor de stad werden de spoor- boomen neergelaten; de Engelschen trok ken er zich niets van aan, namen een flinke zwaai, looppas over de spoorbaan, weer een zwaai over de andere spoorboom, en, zonder zich van iemand anders iets aan te trekken, liepen ze naar de kazerne. Zou zoo iets niet in Leiden aan te beve len zijn, bij onze beroemde en beruchte overweg aan den Stationsweg? 4e dag. De laatste loodjes wegen het zwaarst, doch bij de afstandsmarschen geldt dit niet. Met het einde in zicht, ruikt het paard den stalzoodoende haast meix zich dubbel zoo hard. De wegen waren in tegenstelling met vorige dagen ideaal te noemen. Van Nijmegen zetten we den pas erin en ging 't over Luenen en Nederasselt naar het aar dige stadje Grave. We staken de Alaas over even voor Grave per boot. Helaas konden we van de schitterende nieuwe brug, die bijna voltooid is, nog geen gebruik maken. Over Gassel en Beers werd Cuyck bereikt, welk stadje zeer mooie oude ge bouwen bezit. Steeds sneller werd nu ge wandeld. Langs prachtige wegen ging het naar Alook, waar de Alokerheide zoo schit terend zieli voordeed, dat ieder wél zin had naar de Alokerheide verwenscht te worden. Van hier naar Alalden en daarna was 't einde nabij. Slechts enkele kilometers waren we nog van de finish en duidelijk merkbaar was dit onderweg. Talrijke hoog geplaatste militairen toerden ons in auto's voorbij, saluecrend, applaudisseerend, enz. Dat electriseerde ons a.h.w. en in parade pas trokken we langs duizenden Nijmege naars, die iederen deelnemer luide toe- juichden. En zoo eindigde ook bij de inle vering van de controlekaarten de vierdaag sche voor ons. maar we zeggen allen: tot de volgende afstandsmarschen. Nabeschouwing. Wanneer wij in de couraixten de versla gen lazen van de afstandmarschen, dan trof ons direct dat b.v. van dc buitenlan ders alles en van de Hollandsche deelne mers niets of bijna niets stond vernield. En juist dit vinden wij een fout. De Hollan ders zijn geen liardloopers en vallen daar om juist niet op, omdat ze niet als no. 1 of 2 binnenkomen. De Hollandsche regimen ten liepen evengoed als de Spaansche troe pen do Engelschen hadden 2 loopers die door Hollanders gedurende twee dagen over een groot gedeelte van den weg zijn meegesleept. Daar melden de dagbladen r.iels van, steeds schijnen buitenlanders be ter te loopen dan wij Hollandei's en daar is niets van waar. Nog willen wij een „handigheid" van een dagblad als de „Telegraaf" signaleer en. Dit dagblad vertoonde haar lezers een photo van een „arme jongen' die door twee hel pers in een Roode Kruis-auto werd gedra gen. Het was natuurlijk een photografische truc. Geen enkele wandelaar zal zich ooit in een ziekenauto laten dragen; zooveel wilskracht zal hij steeds nog wel hebben om erheen te loopen. De persphotograaf heeft n.l een deelnemer van onze slaapka mer gevraagd om als lijdend voorwerp te dienen. Zulke photo's maken geen reclame voor de wandelsport en voor de vierdaag sche in 't bijzonder. Mogelijk zullen er oixder de katholieke sportbeoefenaars in Leiden personen zijn, die zich intercssceren voor de Vierdaag sche. Sluit_ u aan bij een katholieke athle- tiekvereeniging. Rood-Wit wil 't volgend jaar met een ploeg van 10 man naar Nij megen gaan. Komt en traint, u met hen én ge zult leeren wal wilskracht is, die ge, naar wij hopen zullen, in het practische leven zult meedragen! EEN NIEUWE FILM VAN CHARLEY CHAPLIN. Op het oogenblik is de groote filmacteur scenarist en regisseur Charley Chaplin be zig aan het vervaardigen van een nieuw filmwerk voor de United Artists Corpo ration, waaraan hij den titel van City Lights heeft gegeven. Alen kan nog niet zeggen, wanneer deze film, waar de lxeele filmkolonie verlangend naar uitziet, ge reed zal komen, maar dat dit niet al te lang meer zal duren staat vast. De ver wachtingen zijn hoog gespannen, men ver wacht, dat City Lights een film zal wor den, die bijv. Circus verre zal overtreffen wat spel en fot-ogi'afie betreft. Rondom de studio's van Chaplin in Hol lywood is een stad verrezen nxet breede straten, hooge huizen en trotsche pleinen. Daar worden de scenes verfilmd. Want Charley hoeft met <le gewoonte gebroken om enkele dezer scenes in de een of andere gioote stad te gaan opnemen. Hij wilde, dat alles wat het publiek te zien zou krij gen nieuw en origineel moest zijn. Derhal ve speelt City Lights in een wereldstad, welke alleen in de verbeelding van Chap lin bestaat. Een groot gezelschap acteurs en actrices zal den gi'ooten speler bijstaan. Zoo is over de geheele wereld veel reclame gemaakt voor het meisje, dat naast C'hap- lin de vrouwelijke hoofdrol zal vertolken. Zij is een onbekende in do filmwereld en haar naam is Virginia Cherrill. Eenige maanden geleden is zij twintig jaar gewor- den. Het is eexx sympathiek meisje met blauwe oogen en blond haar. Zij moet de rol van een blind meisje uitbeelden. Dat is lang geen gemakkelijke taak, maar Ohaplin venvacht veel van haar. Aleer dan honderd filmactrices, waaron der zeer bekende waren, hebben voor den Meester van het witte doek proeven van bekwaamheid moeten afleggen om door den x-egisseur waardig bevonden te worden de rol te spelen. Maar Charley kon geen keu ze doen, want geen bevredigde hem. Tot hij het onbekende meisje vond Chaplin zelf zal in deze film weer gezien worden in zijn wereldberoemd schooiers- pakje, hij beeldt den zwerver uit eener wereldstad. Het filmverhaal is zoo door hem goschrovon, dat hij bijna geen oogen blik van het doek verdwijnt, maar van het begin tot het einde zijix krachten geven kan. Charley, die een tegenstander is ge bleken van de „all-talkie" van de „geheel sprekende film" dus, (hij noemt deze „een grapje, dat men niet als ernst dient op te nemen"), zal City Lights met muziek laten synchroniseeren, zqodat^het een geluidsfilm zal worden. Chaxdey zelf zal dus niet spre ken, wel echter zijix medespelers nl. in dia loogvorm. Alleexi aan liet slot der film zal Charley zich even tot het publiek wenden met de vraag: „What do you think about this picture?" Het camera-werk is iix han den van Rollie Totheroh xxxet als assisten ten Eddie Cheller en Alark Alarlett. Char les D. Hall zorgt voor het in elkaar zetten der scenes, terwijl Charley bij het schrij ven van het filmverhaal werd bijgestaan door Harry Croocker. Henry Clive, Henry Bergman en Carlyle Robinson. Dit verhaal vertelt van het boulevardle ven en geeft een diepen kijk zoowel op het leven van de society eener wereldstad als op dat van de zwervers en verstcotenen. LAATSTE BERICHTEN Dr. W. Snethlage te Aalsmeer overleden. In den oudex-dom van bijna 76 jaar is te Aalsmeer overleden dr. W. Snethlage, die gedurende ixxeer dan vijftig jaren arts in deze gemeente en een in breeden kring ge ziene persoonlijkheid was. Verdronken. Zondagmiddag is de 16-jarige C. Prois uit Helmond, terwijl hij nabij sluis VI in de Zuid-Willemsvaart onder Beek en Donk aan hot vissóheix was, uitgegleden, van den dijk gerold en te water geraakt. Daar het water ter plaatse, tengevolge van de a-an- wezighoid van de sluis sterk stroomt, moest de ongelukkige jammerlijk verdrinken. Rl JNSBUR'G. Personalia. Voor het Mulo-examen slaagde te den Haag J. Schoneveld. WASSENAAR. Personalia. Voor- het' Mulo-examen slaagde te den Haag C. B. Tol. Achttien doodclijke verkeersongevallen gedurende het afgeloopen week-end. LONDEN, 29 Juli. (V.D.). Gedurende het afgeloopen week-end was het aantal doo- delijke verkeersongevallen, vermoedelijk tengevolge van het mooie weex-, dat een druk verkeer uitlokte, weer zeer groot, en 18 personen kwamen gedurende den Zater dag en Zondag om het loven, terwijl een groot aantal personen bij verkeersonge vallen werd gewond. Schip gezonken op den Rijn. BIXCEN, 28 Juli (Y.D.). Het s.s. ,.On- dine" 'dat tusschen Keulen en Dusseldorf vaart is Zondagmox-gcn op den Rijn gezon ken. Het is in den voorafgaanden nacht bij het Bingerloclx op den grond geloopen en lek gestooten. De 200 passagiers kon den het schip tijdig verlaten, terwijl dc scheepsinst-rumenten en de bezittingen van de bemanning eveneens kon worden gered. Het schip was reeds vrij oud cn voer se dert ongeveer 37 jaar op den Rijn. Moskou is verheugd over het aftreden van Poincaré. KOWNO, 28 Juli (V.D.) Naar uit Aios kou gemeld wordt, schrijft de „Iswcstija" BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenon. Trianon: Goedgekeurd. City: Goedgekeurd voor volwassenen. dat Poincaré dc booze geest van Europa geweest is. Briand zal in den aanvang de politiek van Poincaré moeten voortzetten? doch ieder Fransch kabinet zou de poli tiek van Poincaré niet in denzelfden vorm voortzetten als Poincaré dit tot dusverre gedaan hoeft.. De meerderheid van Eurona is verheugd over het aftreden van Poin- cavé. Voor den vrede van Europa betee- kent het aftreden van Poincaré een succes De tocht van den „Graf Zeppelin" raar Amerika. BERLIJN, 28 Juli. (V.D.). Naar verluidt zal dc „Graf Zeppelin" in den nacht van 31 Juli op 1 -Augustus starten voor zijn tocht naar Amerika. Naar thans vaststaat zullen 21 passa giers aan dezen tocht deelnemen. Dr. Ecke- n'er toonde zich bijzonder voldaaix over het werken der motoren. Voor den overtocht zal thans geen proefvlucht meer plaats vinden. ROTTERDAM, 29 Juli. Vee. Aanvoer 327 vette runderen, 202 vette kalveren, 918 schapen, 734 varkens. Prijzen per half kg.: vette koeien 5153, 4648 en 33—3S cent, ossen 4951, 4548 en 41 cent, kalveren 72.5—77.5, 62.5—67.5 en 52.5—57.5 cent. Schapen 30—36; lammeren IS26, var kens le kwal. 4517.5 en 2e kwal. 43.5 cent Koeien en ossen handel van vorige week, vastere prijzen. Vette kalveren betere han del, hoogcre prijzen. Schapen en lammeren trage handel, prijzen op zelfde hoogte. Varkens trage handel, weinig verandering in dc prijzen. AMSTERDAM, 29 Juli. Vee. Aanvoer 507 vette koeien lo kw. 1.101.20, 2e kw. ƒ0.90—1.08, 3c kw. ƒ0.70—0.90. 150 melk en kalfkoeien 275—380, 118 vette kalve ren le kw. Ó.90-1.00, 2c ƒ0.82—0.90, 3e 0.700.80. 93 nuchtere kalveren 1220, 64 schapen 30—3S, 49 lammeren 22—30. •160 varkens. Koll. Overz. en tieldersche': le kw. 1.07—1.06, 2e kw. 1.06—1.07, vet te varkens 1.06—1.07. "68 paarden 120 —270. TER AAR, 29 Juli. Groenter.veiljng St. Pho- cas. Prinseboonen ƒ3.15—3.30. snij'b. ƒ2.45 —2.70, snijboon-en A 2.15—2.20, idem II 1.30, stek 0.25—1.00, knB 2.05—2.45, alles per 10 K.G.; tomaten A 4.40, idem B 4.20, per 50 Iv.G.; fijn basterd f 4.90 Basterd 2.30—2.50, grof 1.80—1.65, kom kommers 0.60. stippel 0.80, alles per 25 K.G. R'VEEN, 29 Juli. Groentenveiling. Snij- booixen 2.252.45, idem kas 2.20, af wijkende 2.—, Snijboonen II 1.15, stek 1.001.10, Prinseboonen 2.60, idem zon der draad 3.10, witte pronlcboonen 0.85 alles per 10 Kg.; Augurken, grof 1.50 1.55,bommen 6595 cent, stippel 8085 cent- alles per 25 Kg. VOORSCHOTEN, 28 Juli. Paarden. Aanvoer 318 paarden, 16 veulens; paarden 100—500, veulens ƒ70—130. Handel traag. DELFT, 27 Juli. Kaas. 39 stapels komijne kaas 0.801.08; 1 stapel zoete kaas S5 cent per kg. Handel traag. LISSE, 26 Juli. Veiling H.B.G. Aan voer pl.m. 3000 mand. Prijz envoor top-I. Kooplust best. Darwin tulpen: Elisabeth top f5.20, Will. Couland 11-op f6.15, Clara Butt z 12-op f 4.35, Bartigon top f 5.205.65, Mad. Ivre- lago z 12-oj) f 4.85, Saint Simon f 4.75, Whistier top f 5.50, Rev. Ewbank z 11-op f4.60, Nauticas f4.S5, Will. Pitt f5.055.25, Pride of Haarlem f4.-S0, Tonnaye f4.60, Farnsc. Sanders f 4.60, After Glow f 8.90, Le Notre f5.15, Sieraad van Flora f4.95, Viet. d'Olivitro f6.75. Enkele vroege tulpen: Witte Valk f 4.60, Fred. Moore top f5.75 6.10, Grand Due tóp f 10.9511.40, Brillant Star 7. 11-op f5.75, Prosc.vpine z 12-op f 9.4010.30, Oostenrijk top f 5.95, Cram. Brillant f3.60, Alon Tresor top ƒ11.90, idem z 11 f 10.—La Reine z 11-12 f 3.S0—1.— Thomas Moorc top f5.60, Gele Prins top f6.20, Grisdelin z 12 f3.85, Herin. Sclile- gel f4.30, Rose Luisante f 6.857.05, Max Kingley f4.95, Roi Cramoisie f3.60, Coul. Cardinal top f G.907.05, Chrysolora I f 7.—, Hobboma f 6.95, Flamingo f 5.80, Culli- nan f 6.—, Due de Bexdin f 5.50, King o. t. Yellow f 8.258.75, Rose Due f5.90, Joost v. d. Vondel f5.30, Duclx. de Parma f6.05, Ophir d'Or f 8.70, Cochenille Due f 5.55, Vorm. Brillant f6.75, Rijzende Zon f8.10, Prosperity f4.75, Ibis z 11-op f 6.70, Witte Due Max top f 4.Rose La Reine f 5.10, Scarlet Due f3.85. Dubbele vroege tulpen: Sal va-tor Rose top f 6.Ooilr. d'Or I f 6. 6.45, Murillo z 12-op f 4.30, idem z 11 f 3.40, El Toreadox» 10 f 13.Theeroos z 11-op f 4.40, Vuurbaak 13-op f 7.05, Boulc de Ncige z 11-op f5.15, Thournesoll geel f7.45, Air. v. d. Hoeff f 6.15, Peach Blossonx f 0.15. En kele late tulpen: Gesn. Rosea top-I f3.50, Picoteo f 3.70, Orange King- f 3.20, Sir Har ry f3.50, The Fawn f3.00, Ingle. Yellow f 4.—Crosusscn: Purpurea Grandifl. z 10 f 6.35, idem z 9 f5.55. idem z S f 4.55, Wal ler Scott z 7 f 3.50, Aleijerbeer z 8-op f 4.25, idem z 7 f 3.iedem z 0 f 2.40, King o. t. Blues r 9 f 1.70, idem z 8 f 4.15, Mont Blanc 7 8 f 4.-15, idem z 7 f 3.45, Crocus Gcel top 11 c.M. f 9.20, idem 9-op f7.idem 8 c.M. f 0.10, idem 7 c.AI. f 5.30, Goudlak 5-6 f 3.70. Bijgoed: Colchicum Aut. f 13.80, Lil. Can- •didum 15-20 111.Enk. Galanthus 5-op f 2.40, Scilla Siberica z 8 f3.10. Narcissen: Goldqn Spur top f 8.05—8.20, Cervanlhus 800pm. f 7.70, idem 600 pm. f 5.25, Bic. Em press 175 pm. f 6.95, idem 200 pm. f 6.30, Lu- ..'cifer 500 pm. f 3.15, Princeps 300 pm. f 4. Sir Watkin top f 5.35, idem 250 pm. f -1.00, Von Sion 300 pm. f7.75, Glory of Leiden 500 pm. f 6.90, Ornathus 450 pm. f 3.05, Barry Consp. 375 pm. f 3.30, Victoria 200 pm f 8.80, idem 250 pm. f 8.Princeps Max 250 pm. f 5.35. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3