BINNENLAND ■CdeA. Hooi STADSNIEUWS ZUID-AMERIKA Een samenzwering in Peru. Den Engelsche bladen publiceercn een telegram uit Lima in Peru, dat zegt, dat het regeeringsgezinde blad „La Prensa" een bericht bevat, volgens hetwelk de politie op het spoor is gekomen van een samenzwering tegen de regeering, en één Senaatslid, één Kamerlid en vier andere personen, allen notabelen, heeft doen ar- restecren. Een bepaald aantal documen ten werd in beslag genomen. Andore ar restaties worden verwacht. DE EERSTE-KAMER- VERKIEZING. Noord-Brabant. Iii deze provincie hebben van de 64 Sta tenleden 63 hun stem uitgebracht. Afwezig was een.der beide vertegenwoordigers van de R. K. Volkspartij; de andere heeft zijn stem blijkbaar uitgebracht op den Vrijzin nig-Democraat waardoor deze boven 50 pet. van den kiesdceler kwam, en daarom een zetel veroverde op de S. D. A. P. Overigens hebben alle leden hun stem uitgebracht op de eigen lijst. Slechts bij de Roomsch-Katholieken waren enkele voor keurstemmen uitgebracht, welke overigens geen invloed hebben uitgeoefend. Limburg. Van Limburg waren alle 45 Statenleden aanwezig. Een hunner, een S. D. A. P.-er heeft blanco gestemd, vermoedelijk wel de heer van der Ploeg. Overigens hebben alle leden aan de eigen partijlijst hun stem ge geven. Bij de R. K. Staatspartij werden een drietal voorkeurstemmen uitgebracht. Utrecht. In de provincie Utrecht waar de Pro vinciale Staten 41 leden tellen, werden 40 geldige stemmen uitgebracht. Een der Staatk. Gereformeerden was afwezig. De lijst van deze partij toch kreeg 1 stem, ter wijl ze twee leden in de Staten heeft. De overige Statenleden hebben allen op de eigen partijlijsten gestemd. Op de Christ. Hist, lijst werd slechts 1 lijststem uitgebracht, maar 4 eerste voor keurstemmen op Jhr. de Savomin Lohman blijkbaar om den stoot, die op deze candi- daten van uit het Zuiden te verwachten viel op te vangen. Voorts kreeg ook mr. dr. G. Kolff nog een eerste voorkeurstem. Van de leden van den Vrijheidsbond toonde een zijn voorkeur aan Jhr. Muralt, ht aftredende Senaatslid, boven den Par tijvoorzitter den heer Fock. Zeeland. In de provincie Zeeland waren alle 43 leden aanwezig, welke allen hun stem uit brachten op de lijst hunner politieke rich ting. Jntusschen brachten 5 van de 7 Chr. His- torischen een eerste voorkeurstem uit op rar. dr. Frowijn welke in deze provincie blijkbaar meer persona grata is dan Jhr. mr. de Savornin Lohman, hetgeen in ver band staat met. het meeningsverschil dat sinds de Tweede Kamerverkiezing en de oprichting van een nieuw weekblad in de Chr. Hist. Partij, is ontstaan. De Vrijheidsbonders lieten alle 7 den voorzitter hunner Partij, die bovenaan op de lijst stond, in den steek en brachten een eerste voorkeurslem uit op Jhr. de Muralt, het aftredende lid. Noord-HollanyJ. Van de 77 Statenleden hadden 74 de presentielijst geteekend. Afwezig waren de heeren Douwes (A.R.), Weisz (Middenst.) en Wijnkoop (Comm.). Bij de verzameling der stemmen ont stond eenige discussie over de geldigheid eener stem uitgebracht op den heer S. v. d. Berg (Lib.). Verzuimd was het witte puntje boven do lijst in te vullen. Nadat eerst besloten was de stem als geldig te erkennen, schorste de voorzitter de verga dering, om het stembureau in de gelegen heid te stellen uitspraak te doen. Dit ver klaarde de stem ongeldig, daar er geen rangorde aan de candidaten gegeven was. Nadat eenige gedachtenwisseling was ge houden tusschen den voorzitter en den heer Guépin om de interpretatie der wet, werd het besluit van het stembureau door de vergadering met 43 tegen 22 stemmen be krachtigd. Nog een ander biljet moest wegens een bijvoeging achter den naam van den heer W. de Vlugt ongeldig worden verklaard, terwijl twee stemmen in blanco waren uit gebracht. blijkbaar die van de aanwezige Communisten. De heer Serrarens wist 5 stemmen op zijn lijst te vereenigen. Ware er slechts één R. K. lijst ingediend, dan zoude deze even eens drie zetels verworven hebben. Friesland. De provincie Friesland heeft 50 Staten leden. Bij de stemming waren afwezig de heeren Roorda (Communist) en de Jong (S. D. A. P.). Het gevolg was dat de Soc.- Dem.-lijst ll in plaats van 12 stemmen ver kreeg. Do Vrijheidsbond met 5 leden kreeg 6 stemmen, do Chr. Hist, met 10 leden 11 stemmen. Uit de sterkte der overige frac ties en het aantal op die lijsten uitgebrachte stemmen valt af te leiden dat van de twee Plattelanders een op de Vrijheidsbondsche en een op de Christ. Hist, lijst heeft ge stemd. De andere Statenleden stemden op de lijst hunner eigen politieke fractie. De verhouding rechts-links, <lie was 30 20, wordt nu 2921; de Vrijz. Democr. heb ben een zetel gewonnen ten koste van de anderen. Zooals men weet, had gisteren de verkie zing plaats van de helft der leden van de Eerste Kamer (25) door zes van de elf provincies. Nieuw gekozen leden zijn Jhr. mr. A. F. O. v. Sasse van Ysselt (R.K.), A. C. de Bruijn (R.K.), J. N. Hen- drix (R.K.), P. J. Serrarons (R.K.), mr. D. Fock (Vrijh. B.) prof. R. Kranenburg (Vrijz. Dem.) en J. Oudegeest (S. D. A. P.). Niet herkozen leden zijn: P. J. J. de Wit (R.K.), W. Fransen Jzn. (R.K.), P. Reijmcr (R.K.). mr. J. C'roles (A.R.), Jhr. mr. R. R. L. de Muralt (Vrijh. Bond) en G. F. Lindcijer (S. D. A. P.). Door het overlij den van jhr .mr. F. X. A. Verheijen (R.K.) bestond er een vacature. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). ONZE KATHOLIEKE JEUGD AAN CHRISTUS! De Diocesane demonstratie op Zondag 1 September. Zondag 1 September wordt een belang rijke dag voor onze jeugdbeweging. Want dien dag gaai de Katholieke mannelijke rijpere jeugd uit alle bisdommen demon- streeren. De geestelijke ondergrond der demon straties wordt getypeerd door de boven natuurlijke gedachte der leuze: „Christus Koning over de jongelingschap En deze leuze zai op den eersten, dag der Septembermaand over geheel Neder land worden uitgedragen doordat op dien dag de mannelijke jeugd zich aan den God delijke» Koning zal toewijden. In het Aartsbisdom wordt gedemon streerd te Utrecht en te Hengelo door 5000 en ongeveer 3500 jongens. Des morgens wonen zij in verschillende kjerken een H. Mis bij, die zij zelf zuller. zingen. Des morgens is er défilé langs de ker kelijke en burgerlijke autoriteiten, waarna een Lof zal worden gecelebreerd en de acte van toewijding verricht. Het bisdom Haarlem ontvangt zijn jongens te Den Haag. Niet minder dan 10.000 worden er in de Residentie ver wacht. Om 1 uur komen zij op het Malieveld bijeen en gaan vandaar in optocht door de stad naar Houtrust, waar een openlucht lof zal worden gehouden met predikatie van Pater Borromaeus de Greeve O.F.M. Na afloop hiervan défilé langs Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. die de jeugd zal toespreken. Daar denzelfden dag de dio cesane Gymna-stiekbond zijn 10-jarig be- staansfeest viert, zal door de leden van dezen bond nog een aantal oefeningen wor den uitgevoerd. De jeugd van het bisdom den Bosch trekt op naar Eindhoven. Des morgens zal Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen op het terrein van het Gymnasium Augustinianum een H. Mis in de openlucht opdragen. Des middags défilé door dc stad, samenkomst op de Groote Markt en acte van toewijding aan Christus. De slotplechtigheid vindt plaats in de St. Catharinakerk. .Maastricht zal de poorten openen voor de jongelingschap van het Roermondsche diocees. Mgr. dr. Poels celebreert in het stads park een H. Mis. In de morgenuren zullen voor de grootc- ren sectievergaderingen worden belegd; des middags optocht vanuit Wijk door de stad naar het plein der Kerk O. L. Vr. Sterre der Zee, waar Jhr. Mr. Ch. Buys de Beerenb^ouck een rede zal houden. De demonstratie wordt besloten met een Lof waaronder toewijding in de Kerk van O. L. Vr. Sterre der Zee. Het bisdom Breda verzamelt zijn jeugd te Breda, Bergen op Zoom en Hulst. In deze 3,steden zullen de jongens een H. Mis bijwonen in optocht door dc stra ten trekken en tenslotte een openlucht sa menkomst houden. Verwacht wordt dat in totaal 40 a 50,000 jongens aan de demonstraties ^zullen deel nemen. Pogingen worden in hel werk gesteld om gedeelten der demonstraties per radio uit te zenden en wel: de openlucht-Mis te Maastricht en de slotplechtigheid op Houtrust te Den Haag. 1 September belooft een schitterende dag te worden. Want uit alles blijkt, dat de animo voor deelneming algemeen is: zoowel geeste lijkheid als leiders en jongens treffen met enthousiasme en liefde voorbereidingen om zoo uitstekend mogelijk voor den dag te komen. De ouders zijn vanzelfsprekend vol vuur voor deze mooie uiting van Roomsch leven, zoodat, als het zonnetje ook zijn best wil doen, op een prachtig sla gen mag gehoopt worden. Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot no taris binnen het arrondissement: a. Leeuwarden, ter standplaats: Metslawier gemeente Oostdongeradeel, W. Brons, candidaat-notaris te Groningen; de gemeente Leeuwarden, F. J. Rensing, candidaat-notaris te Leeuwarden; Augustinusga, gemeente Aehtkarspelen, C. B. Perk, candidaat-notaris te Zaandam; Wolvega, gemeente Weststellingwerf, J. Hessing. candidaat-notaris te Rotterdam; b. 's-Gravenhage, ter standplaats: 's-Gravenhage, H. Hoek, candidaat-no taris te 's-Gravenhage; de gemeente Monster, T. J. B. Schutte, candidaat-notaris, wonende te Bilthoycn. Technische Hooge school. Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd tot lector in de afdecling der algemeene wetenschappen aan de Technische Hooge- school te Delft, om onderwijs te geven in den ijk, J. G. Berck. Uit de Chr. Historische Unie. Een motie van afkeuring tegen bestuur kieskring R otterdam. Woensdag vergaderde te Utrecht het voltallig hoofdbestuur der Chr. Hisi. Unie. Met uitzondering van enkele leden, die in het buitenland vertoefden waren alle stem hebbende en adviseerende leden togenwoor- dig. De vergadering wa-s uitsluitend gewijd aan de bespreking van de houding van de K. K. V. Rotterdam bij de jongste verkie zing. INGEZONDEN MEDEDEELING. 157 - 137 - 119 - 107 - 92 - 64 ALLE KLEUREN. 32 Aan het uitvoerig debat werd door vele leden deelgenomen, onder welke de heeren J. M. Krijger Jr., Mr. H. Verkout eren, Dr. J. Th. de Visser, Mr. J. A. de Visser, Ds. Is. Voorsteegh en de Voorzitter en de eer ste secretaris der Unie. Tenslotte werd met op 2 na algemeene stemmen de navolgende motie aangeno men: Het hoofdbestuur van de Chr. Hist. Unie, gehoord de besprekingen over de houding van het Rotterdamseh K. K. Bestuur, acht die houding statuair en organisato risch onjuist, keurt deze houding af, keurt de houding van het Dagelijksch Bestuur der Unie goed, en gaat over lot de orde van den dag. „Ned." Katholiekendag te Tilburg. Als algemeen onderwerp op den 29 Sep tember te Tilburg te houden Dioc. Katho liekendag, is gekozen: „Sociale redding door het Katholicisme". Er zullen gehouden worden vijf afdee- lingsvergaderingen en wel voor Werkge vers en daarmee gelijktcstellen; Werklie den, Middenstand, Boerenbond en Vrou wen. In deze afdeelingsvergaderingen zal be handeld worden „De kracht der Katholieke beginselen". In de twee te houden algemeene verga deringen zal worden behandeld: in de eene: „de Katholieke leer bevat de juiste beginselen over de beteekenis en het ge bruik der tijdelijke gce-'eren: te^iil in de tweede wordt behandeld: „de Katholieke leer bevat de juiste beginselen omtrent de verhouding der menschen onderling". LEIDSCHE PROCESSIE NAAR 1 ST. JEROEN. Zooals uit de aankondigingen bekend is, gaat de Leidsche processie naar de reli- quiën van St. Jeroen dit jaar op Donder dag 8 Augustus a.s. Onder de verschillende processies die naar Noordwijk gaan, behoort de processie van Leiden en omgeving een bijzondere plaats in te nemen, ómdat het de processie is van die landstreek, die in het bijzonder den weldadigen invloed heeft ondervonden van Sint Jeroens heilig woord en heldhaftig voorbeeld, en van zeer nabij getuige heeft mogen zijn van zijn marteldood. Het bloed van Sint Jeroen is het zaad geweest, waar uit ons geloofsleven is voortgekomen. Lei den en omgeving hebben een eereschuld aan Sint Jeroen in te lossen, door hem te gaan bedanken en zijn heilig gebeente te vereeren. Daarom rekent het processiebe- stuur op uwe godvruchtige en geestdriftige deelname. B. J. M. DOR BECK, pr. Dir. GEEN MASKERADE IN 1930? Geeri animo onder de studenten? Naar wij uit toonaangevende kringen van het Leidsch Studentencorps vernemen, is de animo onder de leden van het L. S. O. om in Juni a.s. ter herdenking van het 355- jarig bestaan der Leidsche Hoogeschóol weer een maskerade te houden hetgeen sinds 1910 niet meer het geval is geweest niet bijster groot. Wel heeft het afge treden collegium van het L. S. C. de. wen- schelijkheid uitgesproken, in 1930 weer een maskerade te houden doch er blijken zich verschillende onoverkomelijke bezwaren te zullen voordoen, waarom aan dit plan naar alle waarschijnlijkheid geen gevolg zal kun nen worden gegeven. RECTO RA ATS OVER DRACHT. Maandag 16 September des namiddags te 2 uur zal de rector magnificus der Leidsche universiteit, prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga in het groot auditorium der univer siteit verslag uitbrengen van haar lotge vallen gedurende den academischen cursus 192S-1920 en daarna de rectorale waardig heid overdragen aan zijn opvolger prof. dr. N. van Wijk. EEN NIEUWE OMVORMINGSCURSUS. Uitgaande van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken. In de naoorlogsjaren werden in het stucadoorsbedrijf diverse personen te werk gesteld als rieter. Li dezen tijd van massa woningbouw, was er voor hen een goed stuk brood te verdienen. Hun werk be stond in het aanbrengen van de rietbe- kleeding aan de plafonds terwijl de stu- cadoors, de vakmenschen, het overige stucadoorswerk verrichtten. Nu zoo langzamerhand het tekort aan woningen aanmerkelijk is verminderd en het te verwachten is, dat geen uitgebreide woningcomplexen meer worden gebouwd, worden de werkzaamheden voor de rieters veel minder en zullen in de naaste toe komst zeer waarschijnlijk de rieters met groote werkloosheid te kampen hebben. Nu reeds toch leggen de stucadoors zelf het rietwerk in de enkele woningen en villa's, die gebouwd worden. Deze gewijzigde toestand in het rieters- bedrijf werd reeds in 1927 en 1928 op den Socialen Dienst geconstateerd en ge registreerd. Do Wethouder, do heer Gos- linga, en de directeur van den Dienst, de heer Wijkmans, overwogen plannen om de werkloosheid der rieters te bestrijden. Er werd in tal van gemeenten onderzocht of aldaar het rietersbedrijf nog floreerde, om zoo mogelijk tot verplaatsing van de Leidsche rieters te geraken. Het resultaat van het onderzoek was, dat nergens in ons land rieters meer emplooi konden vinden, maar dat er geen teveel aan be kwame .stucadoors. bestond, integendeel, dat zelfs van een tekort aan stucadoors- gesproken kon worden. Bovendien bleek uit het onderzoek, dat aan de ambachts scholen, uitgezonderd die te Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam, geen/ jeug dige personen tot stucadoor worden op geleid. De stucadoors-patroons- en -gezellen-or ganisaties werden geraadpleegd, en na overleg werd besloten pogingen aan te wenden om tot oprichting van een om vormingscursus van rieter tot stucadoor te geraken. Aan den heer- Wethouder Gos'.inga kon door den directeur van den Soc. Dienst, nadat .deze besprekingen gehouden had met de patroons, de gezellen en den direc teur der Ambachtsschool, een plan voor een omvormingscursus en een begrooting van kosten korten tijd later in overwe ging gegeven worden. De Wethouder kon zich met een en ander vereenigen en bracht het voorstel in de vergadering van B. en W. Dit College, dat steeds elk middel, dat tot bestrijding der werkloos heid kan worden aangewend, wil toepas sen, achtte deze beroepsomvorming zeer gewenscht ende cursus was opgericht. De kostenraming viel niet mede, maar daar de minister van Arbeid enz. reeds meermalen zijn belangstelling had getoond in het Leidsche werk, dat op dit gebied is verricht, werd hem verzocht om een regeeringssubsidie. Thans is bericht ont vangen, dat het Rijk 50 pet. in de kosten, tot een maximum van f 2000 zal bijdra gen en zoo zal men nu te Leiden 2 Sep tember a.s. aanvangen met den eersten omvormingscursus van rieter tot stucadoor in Nederland. Gedurende 18 maandeh zal aan een 15- tal rieters, benevens aan eenige minder- geschoolde stucadoors gedurende 4 avon den per week in de Ambachtsschool les worden gegeven en w&l 3 avonden van 3 en 1 avond van 2 uur. Yan de 11 lesuren worden er 8 aan de praktijk en 3 aan theorie en teekenen besteed. De practische lessen zullen gegeven worden door de heeren Wempe en Arnoldus, stucadoors- patroons, en Kolderman en Lafeber, stu- eadoorsgezellen. Met de theorie en het tee kenen zal de heer Brilman, leeraar der Ambachtsschool, die zich jeeds onder scheiden heeft bij den metselcurus, zich belasten. De *heer Kuyntjes, directeur der Ambachtsschool, zal, daar de lessen in zijn school gegeven worden, en nog wel in het lokaal, door de cursisten-metselaars ge bouwd, als leider van den cursus optreden, terwijl de Wethouder en de Directeur van den Socialen Dienst het geheel zullen be sturen. Leiden geeft thans weder aan Neder land een schoon voorbeeld van sociale bemoeiingen. Reisbureau „Rotala Neerlandica." Prop a-ganda-a vond. De N.V. Reisbureau „Rotala Neerlan dica" heeft voor Donderdag 1 Augustus des avonds kwart over 8 uur een propaganda- avond belegd in het Trianon theater alhier. Verschillende mooie reisfilms zullen dien avond worden vertoond, als een zwerftocht langs den Rijn en „Naar het. gouden Mainz". Dc heer Jan Beerends zal hierbij een causerie houden over deze reizen. Een avond dus van mooie films en voordrach ten, die bovendien met muziek zal wor den aangevuld. Actie in het loodgietersbedrijf. Na een gevoerde actie in het Loodgieters- bedrijf te Leiden en Omstreken heeft de R. K. Loodgieterspatroonsverceniging met den Alg. Ned. etaa-lbewerkersbond, den Ned. R. K. Metaalbewerkersbond en den Chr. Metaalbewerkersbond in Nederland een collectief contract afgesloten, waarin het loon bepaald is op 0.70 per uur, betaling der Chr. feestdagen met 100 pet., regeling overpercentage en vier vaeantiedagen. Met de afdeeling Leiden van den Bond van Loodgieterspatroons in Nederland is tot nog toe geen overeenstemming bereikt, daar zij dit jaar geen vaeantiedagen willen verleenen. Besprekingen, die deze week hebben plaats gehad, leidden nog niet tot een resultaat, zoodat te verwachten is, dat zoo deze vacantie dit jaar niet wordt toe gekend, de Hoofdbesturen ernstig zullen overwegen, wat hun in deze te doen staat. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5308. Onderlinge Broeiglasverzekering ,.Helpt Elkander". H. Ii. T. A., Ter-Aar, C. 103. Voorz.: A. Hydra, Leimuiden. Secr.-penningm.: A. A. Hoogervorst, Ter Aar. Tweede voorz.: J. de Bruyn. Ter Aar. Tweede seer. S. v. d. Hoorn. Best.leden: C. J. Bosland, R. de Regt, J. Th. Volgering, J. van Wijk, allen te Ter Aar, en L. J. de Boer, Nieuwveeu. Wijzigng 3056. Firma W. Star en Zonen, Rijnsburg, Vliet. Z.Z. 5, binnen- en buiten- landsche handel in bloembollen en groen- tenkweekerij. Wegens het overlijden van den vennoot W. Star d.d. 5 April 1929 is de vennootschap onder firma onder den naam Firma W. Star en Zonen, ontbonden en wordt de zaak voortgezet door den overgebleven vennoot II. Star, onder diens eigen naam en als eenig eigenaar. Wijziging 556. N.V. Wemink's Beton- maatschappij. Leiden, Hooge Morschweg 114. Overl. Comm.: D. J. J. de Koster d.d. 2 Juli 1929. Mej. H. F. A. Eskens slaagde gisteren te Amsterdam voor het examen stenografie Groote, 200 lettergrepen per minuut. Gemeentelijke Aankondigingen Rijkskeuring van Heng'sten. Burgemeester en Wethouders van Leide Gelet op de circulaire van de Gei; teerde Staten der provincie Zuid-Hol? van den 15/19 Juli 1929, B. No. 2865 afcl.), G. S. no. 260; Brengen ter kennis van belanghebbi den, dat de gewone Rijkskeuringen van dekkig bestemde hengsten, in het naja van 1929 voor Zuid-Holland zullen gehr den worden te: Rotterdam op 12afceptembi trekpaard; Gorinchem op WL Augustus, voor, tuigpaard; Middelharnis ^op 13 ^Êptembi type-trekpaardjen Dordrecht .m> 12 SeiJEber, jjf>r typ trekpaard. Daarbij langhebbei inhoud van de artt. net Koninklijk Beelu; (Staatsblad No. 19jf. welk Kgggfflijk B sluit voor belanghébbendm^PrSecretai der gemeente. Rapenbu^pSS, Kamer no. ter inzage ligt. Tevens wordjafiWó belanghebbenden op gewezem-fSat de inschrijvingsbiljett voor de lyjsrmgen op vrachtvrije, schril: lijke en onderteekende aanvragen eigenaren eD houders van hengsten do den Secretaris der Proviciale Regeluij commissie, den heer P. Oly, Frankensl •100, te 's-Gravenhage, zullen verstre worden. Burgemeester en Wethouders voornoen A^ VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeesli VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Juli 1929. LEIDEN. De Geneeskundige Zondagdienst woi waargenomen door de volgende doktore; de Graaff, Hovens Greve ,de Jager en Ei sers. De Geneeskundige Zondagsdienst Cegitgeest wordt waargenomen do Dr. Timmermans, tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag en met Z o h el a g 2 8 Juli waargenomi door de apotheek van den heer: M. Boe wijt, Vischmarkt 8, telefoon 552. Gisteravond vervoegde zich bij de pe tie alhier de zwerver H. de G., die vier vonnissen van de Kantongerecht Amersfoort en Winschoten moest ondi gaan, tot een totaal van 40 dagen hecht nis. De man was uit het Ziekenhuis ontsl gen en kon nog niet te best loopen, w halve hij maar tot deze rustkuur beslo Door een vrachtauto is de luifel van Schouwburggebouw aan de Oude Vest st gereden, terwijl op de Nieuwe Rijn lantaarnpaal onderstboven werd gered< Programma van het Parkconcert Din dag a.s. 8 uur: 1. Feestmarsch, Geijp Ouverture „Die Schone Gala the", Supp 3. .,Dvoro'\ wals Lobitski; 4. Souvenir Chopin, Bekker.. 5. „Prélude du Deluge Saint-Saëns; 6. Luna-wals, Moran; „Spearmint", marsch, Turine. BIOSCOPEN. Triano Richard Dix is een tweede Douglas Fai banks, die, als hij staat raak stoot, als 1 schiet, raak schiet, die met een revolv of een zweep een heele kolonie bandiet in bedwang houdt en die onverwacht in éi seconde uit het raam springt, op zijn paai terecht komt en al lang verdwenen is, a zijn belagers naar het raam gerend zij om hem nog gauw een gros kogels na I zenden. Dat zoo iemand „De schrik vi Mexico" is, is begrijpelijk. Wellicht worden echter de bandiete die de bevolking terroriseeren daarmee bi doeld, maar dan is Richard hier de schii dier bandieten, die zich meester gemaal hebben van de regeering. De bevolkii wordt verjaagd en hun geld en goederen g( stolen. Dan verschijnt Joaquin Murieta (B chard Dix) als de reddende engel; hij on neemt hen het gestolen goud en weet i bandieten zelf aan de Vigilantes over t leveren. Een gelukkig huwelijk van den held t den heldin, de dochter van don vermoordt gouverneur, is het traditioneelc slot. Na lange, afwezigheid zien we na d pauze de Deensche komieken Watt en 1, Watt weer op het witte doek, nu als i Noordzeevisschers. Watt en 1/2 Watt hebben met hun Noor zeevissc-herij een goede buit gemaakt. Zij willen nu rijk worden in de vissol rij en beginnen met te gaan hengelen in d zee. Als zij zien, dat het geen succes heel krijgen zij van een visschersweduwe et bootje en trekken ter vischvangst, wel! échter niets anders dan vele capriolen o levert. Zij bouwen van oude planken hutje aan het strand, dat tegen stormt niet bestand blijkt, krijgen spoken op b zoek, die 1/2 Watt resoluut op do vluc! jaagt en die zij later als smokkelaars on maskeren en tenslotte treden zij op als vli geniers om een familiegeheim op te held ren in verband met een schipbreuk, d twintig jaar geleden daar plaats vond. Het is weer opnieuw een aaneenschal ling van nonsens en het overigens ernsfii verhaal van een visschersfamilie aan Noordzeekust, een verhaal, dat do bioscoo bezoekers uitstekend zal arauseeren. In een voorfilm beleeft dc bekende s teur der Paramount Christie CornedH Bobby Vernon weer vermakelijke avont ren. Met een zeer actueel journaal, waar o.a. de Tour de France is opgenomen, hetgeen Trianon deze week biedt een srt kelijk vacantieprogramm?

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2