DE GLOEILAMP VAN EDISON LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DE BETEEKENIS VAN ZIJN UITVINDING VOOR DE MENSCHHEID. Op 21 October a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat Thomas Alva Edison de practisch bruikbare electrische gloeilamp uitvond. Amerika heeft zich opgemaakt om, naar aanleiding van dit jubileum, dat ook in andere landen warme belangstel ling wekt, den grijzen uitvinder op groot- sche wijze te huldigen. Edison's uitvinding is de sleutel ge weest, welke den toegang tot een „lich tende" toekomst heeft ontsloten, is de kern geweest, waarom zich de vrucht der moderne verlichtingstechniek heeft gezet. Uit de eenvoudige kooldraadlamp van Edison, waarvan de sterkte van 8, 16, 32 kaarsen de concurrentie met den gasbran der verraadt, welks sterkte eveneens 8 kaarsen bedroeg, zijn de huidige lampen, de metaaldraad-, de wolfram-, de gas vul lingslampen, zooals ze thans in de groote Gloeilampen-Fabrieken, b.v. de Pbilips- fabrieken te Eindhoven, worden gemaakt, voortgekomen. Een brokje historie. De groote beteekenis van Edison's werk komt in een helder licht te staan, wan neer wij de geschiedenis der verlichting in het kort nagaan. Een eeuw geleden, ten tijde van Napoleon, moest men zich nog behelpen met kaarsen en olielampen. Daarvóór bezigde men voor verlichting vlammende, harsachtige houtsplinters, fak kels, primitieve vet- en olielampjes, enz. £elfs wordt gewaagd van een zeer oudo methode, die in Zuid-Amerika zou zijn toegepast, waar men vuurvliegjes en glim wormpjes in een of. ander voorwerp mee droeg. Of deze soort van levende lantaarn veel licht verspreidde, wagen we te be twijfelen. In de laatste honderd jaar kwamen gas en petroleum in de mode en thans triom feert de electriciteit. Tientallen van eeuwen leefde men, wanneer de duister nis was ingevallen, bij een schemerigen schijn, die een zeer gebrekkige en geheel onvoldoende verlichting gaf, totdat in één e-1 -le eeuw een snelle evolutie werd door gemaakt, waardoor inderdaad de nacht in een dag is herschapen. Wat -heeft dc betere verliohtingsmebhode den menschen gebracht? We zouden deze vraag kunnen beantwoorden door een tweede vraag te stell<n: Kunnen- we ons eigenlijk het moderne leven en speciaal het moderne verkeer, het trein-, scheep vaart-, post-, automobiel- en vliegverkeer wel denken zonder electrisch licht? Het kunstlicht compenseert de ver schillen in daglengte, legt den noodzake lijken grondslag voor de regelmaat onzer maatschappelijke samenleving en hierdoor tevens voor het snelle tempo, dat het intense leven van het hedendaagsche ge slacht. kenmerkt. Het is deze regelmaat waardoor oen geregeld internationaal verkeer mogelijk wordt gemaakt en wélke dus een eerste voorwaarde is voor een bloeiend econo misch leven. Het electrisch licht draagt voorts voor een groot deel bij tot het comfort dat de inernationale treinen, de enorme zeekastee- len, bieden. Een goede verlichting der perrons, der kaden, waaraan de schepen moeren, is voor de veiligheid een eerste vereischte. Het automobiel-verkeer bij nacht zou zonder autolampen, die den weg tot op grooten afstand helder verlichten, levens gevaarlijk zijn, zij vormen eveneens een noodzakelijk element voor de veiligheid. En het maken van nachtvluchten ver- eischt zoowel voortreffelijke vliegtuiglam pen als een doelmatige verlichting der landingsterreinen. Het lijdt geen twijfel of in de toekomst zal het nachtvliegen meer en meer beoefend worden. We den ken in dit verband ook aan het afleg gen van lange trajecten: b.v. Holland Indië-vuchten, welke over eenige jaren in een vijftal dagen zullen kunnen worden afgelegd. Zonder electrische verlichting zou dit natuurlijk een onmogelijkheid zijn. Meer licht meer geluk. Het electrisch licht biedt echter niet alleen zijn diensten aan ten behoeve van de ontwikkeling van het snelverkeer. Wel licht zal men het een eenigszins boute be wering achten, wanneer we neerschrij ven dat het electrisch licht het leven der menschen verlengt. En toch is dit zoo. Een eeuw geleden gingen de menschen des avonds over het algemeen veel vroe ger ter ruste dan tegenwoordig. Door het zwakke licht van kaarsen en olielamp wer den hun oogen spoedig vermoeid. Van wer ken kon al heel weinig komen. Als geen gasten verpooziag bracht, kwam uifc de grijze schemering de grauwe verveling aangeslopen. Thans is het tijdstip, waarop men zijn legerstee opzoeki. minstens eenige uren verschoven. Men kan des avonds werken, lezen, zich ontspannen, zonder dat men zich over zijn oogen ongerust behoeft te maken en zonder dat men een verlam mend gevoel van moeheid ondervindt. Wij leven dus inderdaad langer, kunnen langer van het leven genieten dan voor heen. De fersche dichter Thomas Moore zegt het zoo zuiver: ,,'T is never too late for delight my dear, But the best of all ways, To lengthen our days, Is to steal a few hours of the night, my dear". Die betere verlichting heeft verder den gezinsband versterkt, doordat de gezel ligheid in huis verhoogd werd, een waar „home" werd geschapen, waardoor meer geluk aan de menschheid is gebracht. Moderne kruisvaarders. Er is dus alle reden om hulde te bren gen aan Edison's genie, dat definitief een einde heeft gemaakt aan een lange pe riode van betrekkelijke „duisternis"; en niet alleen aan zijn genie, maar ook aan zijn volharding en stalen ijver. Schier bovenmenschelijk is de inspanning van den uitvinder. Immers, hij streeft naar het verkrijgen van iets wat tot dusverre niet bestond, onmogelijk te verwezenlijken scheen, hij leeft dus boven de werkelijk heid uit. Wel moet hij, in tijden van teleurstelling en mislukking, sterk staan en zich zijn doel, zijn ideaal, steeds hel der voor den geest stellen. Hij is te ver gelijken met den kruisvaarder der middel eeuwen, die naar onbekende landen trok en te midden van schier onoverkomelijke moeilijkheden steeds het heilig doel voor oogen hield. Wanneer wij dan in gedachten toeven in het laboratorium van Edison, in Menlo Park, vijftig jaar geleden, dan staan wij daar met ingehouden adem te staren naar een geheimzininigen draad in een gla zen omhulsel, die aangroeit, geelachtig rood; de gloed wint aan kracht, het licht wordt al schitterender. We zijn vervuld van vrees, dat dit tooverachtig -licht plotseling zal verdwijnen, zooals reeds dik wijls te voren geschiedde. Doch het gloeit voort. Alle aanwezigen staan verstomd; het minst verbaasd is de uitvinder zelf. Voor hem is dit experiment, niet nieuw, voor zijn geestesoog heeft hij deze lamp reeds vele malen zien branden. Het licht van zijn droom is thans wer kelijkheid geworden! AMERIKA VIERT FEEST. De lichtende hulde. Het is begrijpelijk, 'dat men in Amerika uitvoerige voorbereidingen heeft getrof fen om den grooten uitvinder, aan wien de wereld zoo veel tc danken heeft, op indrukwekkende wijze te huldigen. Reeds gedurende de maanden, die voorafgaan aan den grooten feestdag zal men in de Vereenigde Staten toonen, dat men zijn groote mannen weet te waardeeren, maar op den 21 sten October zelf zal heel Noord.-Amerika één groot feest van licht zijn. Het plan voor de feestelijkheden is voor een groot deel opgemaakt door de „Edi son Pioneers", een club van uitvinders, die Edison gesteund en geholpen 'hebben bij zijn eerste experimenten. Ieder jaar ontmoeten de leden der „Oude Garde" elkaar op Edison's ver jaardag, om hun vroegeren „Baas" te hul digen. Bij de laatste ontmoeting, op 11 Februari 1.1., heeft men een plan opge maakt, om het „gouden feest van het licht" op grootscho wijze te vieren. Velen van de „Edison Pioneers" zijn thans zelf leiders van groote industrieën in de eerste plaats moeten we hier Edison's boezem vriend Henry Ford noemen en hieruit volgt wel, dat. de feestelijkheden den grootst mogelijken steun zullen ondervin den van de Amerikaansche industrie. Atlantic City één lichtende hulde! Vanaf de eerste dagen van Juni is At lantic City op grootste wijze geïllumi neerd. Do nieuwste vindingen der verlich tingstechniek worden toegepast; als too- verpaleizen rijzen de groote gebouwen op in het klare licht der „floodlights". Voor aanstaande Amerikaansche licht-experts verleenden medewerking bij het aanbren gen der verlichtings-installaties. Ook de Amerikaansche pers zal na tuurlijk de aandacht vestigen op de her denking van deze uitvinding. Op 10 Oc tober, t.wee dagen voor den grooten feest dag zal de Saturday Evening Post een speciaal nummer uitgeven, dat geheel aan de feestelijkheden gewijd is. Het geheele tijdschrift zal in meerkleurendruk uitge voerd worden. Voorts zal de geheele dag- badpers op den 2'lsten October speciale bijlagen uitgeven met betrekking tot het feest van den dag. Hoe Ford Edison huldigt. Henry Ford heeft moeiten noch kosten gespaard om zijn vriend op grootsche wijze te huldigen. Te Dearborn, bij Detroit, •heeft hij ruime gebouwen laten zetten, waarin de „Edison School of Technology" zal worden gevestigd. In de nabijheid van deze gebouwen zal „Menlo Park", waar Edison zijn eerste proefnemingen deed, opnieuw verrijzen. De gebouwen zelf zijn hierheen vervoerd en ook de machines, die Edison bij zijn uitvindingen gebruikte, zijn in dit laboratorium geplaatst. Men moet echter niet denken, dat het een mu seum zal worden, waar den bezoeker van alle kanten zal worden toegegrijnsd door borden met de waarschuwing: „Het is verboden de voorwerpen aan te raken", en waar starre machines zullen worden ge- exposeerd, neen, alle machines zullen ge reed zijn om te werkenhet. overhalen van een handle zal voldoende zijn om den stroom weer door de leidingen te voeren. i De groote feestdag. Op den 21sten October zal in de eerste plaats rle. inwijding plaats vinden van de „Edison School of Technology". Dit belooft een indrukwekkende pechtigheid te worden. 's Avonds biedt Henry Ford in een der zalen van deze school een diner aan ïdison -n, waaraan vele I oraanstaande Amerikanen en natuurlijk ook de „Edison Pioneers" zullen deelnemen. Na het diner zullen de gasten zich naar het oude laboratorium begeven, waar geheel dezelfde sfeer zal heerschen als vijftig jaar geleden. Het vertrek zal slechts verlicht zijn door olielampen. Op de werk tafels zijn echter electrische kooldraad- lampen geplaatst, zooals ze in 1879 door Edison werden geconstrueerd. Edison zal de oude generatoren opnieuw in werking brengen, en hij zal wederom de lampen inschakelen. Alle aanwezigen zullen zich het groote oogenbik kunnen voorstellen, waarop Edison's eerste kooldraad-gloeilamp voor het eerst haar licht in het vertrek verspreidde. Door middel van den radio-omroep zal van alle plechtigheden een verslag wor den gegeven en vanuit een vliegtuig zal een omroeper mededeelen, hoe de speciaal geïllumineerde steden van Amerika er uitzien, zoodat de radio-luisteraars over 'heel de wereld de verschillende gebeur tenissen zullen kunnen meemaken. VOOR 20 JAAR. De eerste vlucht van Bleriot over het Kanaal. Al staan er in de annalen der luchtvaart vele groote historische daden opgeteekend, toch vallen daarin maar weinig gebeurte nissen aan te wijzen die over de geheele wereld een zoo grooten indruk verwekten, als heden twintig jaar geleden, de eerste vlucht door Blériot over het Nauw van Galais. De Kanaalvlucht van Louis Blériot was niet, zooals de huidige Oceaanvlucht-ter- minologie het pleegt te noemen, „de ver wezenlijking van ien reeds lang gedroom- den droom", doch het plan daartoe was eerst enkele weken tevoren in den Fran- schen vlieger opgekomen, in verband met den door de Engelsche „Daily Mail" uit geloofden Kanaal vlucht-pr ijs van 12.000 gulden. Daar er reeds door den Engelschen vlieger Hubert Latham pogingen in het werk werden gesteld om over het Kanaal te vliegen, bleef Blériot rustig te Parijs, in afwachting van hetgeen de Engelsch- man zou bereiken. Toen op 19 Juli bericht kwam, dat Latham bij zijn eerste poging, op 7 mijl buiten de Fransche kunst met zijn Antoinette-eendekker in zee was ge vallen, en dus voorloopig „hors de combat" was, stuurde Blériot direct enkele getrou wen met zijn vliegtuig naar Calais, terwijl hij zelf, vergezeld van zijn vrouw, spoedig volgde. Over die historische eerste Kanaalvlucht, ontleenen we aan het boek „Comment Blériot a traversé la Manche", van Charles Fontaine, het volgende: Nadat het vliegtuig, Blériot's eendek ker, type XI, uitgerust met een luchtge- koelden 2225 paards 3 cylinder Anzani- motor, te Les Baracque-s bij Calais voor de vlucht in gereedheid was gebracht, was het wachten op goed weer. Nadat hij en kele dagen geduld had beoefend, bleek in den vroegen morgen van Zondag 25 Juli de atmosferische gesteldheid van dien aard, dat Leblanc, des vliegers rechter hand, dezen adviseerde, zoo spoedig mo gelijk een poging te wagen. Met tegenzin stond Blériot op. Het was hem aan te zien, dat hij maar weinig lust had in het ondernemen van het groote, gevaarvolle avontuur. Terwijl mevrouw Blériot met enkele kennissen en verslaggevers aan boord van de „Esoopetto" ging, een torpedqboot, die door de Fransche regeering als volgvaar- tuig ter beschikking was gesteld, begaf de vlieger zich met Leblanc naar Les Ba racques. Hier werden de beide mecano's Mamet en Colin gewekt en even later stond het toestel buiten in den donkeren nacht. Nadat de motorconstructeur Anzani den 3-cylinder nog eens had nagezien, on dernam Blériot om 10 minuten over 4 nog een korte proefvlucht. Deze verliep geheel naar wensch, waarna het wachten nog was op 'het opgaan van de zon. Alvo rens te starten wilde Blériot eerst zeker heid hebben, dat de „Escopette" van wal was gestoken. Daartoe spoedde Leblanc zich naar den duinrand, gaf een optisch signaal aan een matroos, die een paar honderd meter verder, stond en die het signaal aan de torpedoboot doorgaf, en •eerst toen het teeken was opgevangen, dat 'het oorlogsvaartuig het ruime sop had gekozen, besloot Blérriot te vertrekken. Het, wa-s toen 4 uur 41. Eerst koerste de keine eendekker naar Sangatte, keerde dan terug tot aan Les Baraques, en na zoo boven land eerst op vodoende hoogte te zijn gekomen, zette Blériot koers naar Engeland om spoedig uit het gezicht van de Fransche kust te verdwijnen. Even later vloog de eendekker evenwij dig aan de „Escopette", clie nu haar snel heid van 19 knoopen opvoerde tot 21 knoopen per uur. Het vliegtuig toonde zioh aanmerkelijk sneller, want alras ver loor men ook op de torpedoboot het vlieg tuig uit het oog. Nauwelijks had Blériot de Fransche kust verlaten, of in de groote hotels van Dover werd de draadlooze mededeeling ontvangen, dat de Fransche vlieger tegen kwart voor vijf boven de Engelsche kust kon worden verwacht. Binnen tien minu ten spoedde zich de eene auto na den andere zich met belangstellende sportmen- schen, reporters en „Daily Mail "-vertegen woordigers, naar de kust. Waar de vlieger precies zou landen, wist niemand. Alleen had de vertegenwoordiger der Parijsche" „Matin", de journalist Charles Fontaine, enkele dagen tevoren aan Blériot de Nort Foreland Meadow als dc z.i. meest ge schikte landingsplaats opgegeven, op welk veld Fontaine zich dan ook, vergezeld van den „Matin"-fotograaf Mannier, pos teerde. Na lang wachten kwam de eendekker in zicht. Eerst koerste hij in de richting van Margate, keerde toen terug en vloog even later boven de North Foreland Meadow, waar Fontaine spontaan met de Fransche tricolore zwaaide. Na in een bocht om het veld te zijn gevlogen, bracht Blériot zijn toestel op den grond, zij het met eenige schade. Maar wat beteekende die schade? De eerste vlucht over het Kanaal was volbracht! De prijs van de „Daily Mail" behoorde hem! De verslaggever Fontaine was de eer ste, die Blériot verwelkomde gevolgd door den fotograaf Mannier. Daarna kwamen enkole Engelsche soldaten aangehold en eerst tien minuten later was het heele pha lanx verslaggevers, fotografen en „Daily- Mail"-menschen op de plaats der landing aanwezig. Zooals bleek, had men algemeen verwacht, Blériot elders te zullen zien landen; doordat de beide Fransche ver slaggevers zich verdekt hadden opgesteld was men niet op heb idee gekomen, zich naar de North Foreland Meadow te bege ven. Toen Blériot zich in het Lord Warden hotel bevond, en doende was eenige tele grammen te schrijven, werd hij aangespro ken door twee plichtsgetrouwe douane beambten, die 'hem eerst 'vroegen' of hij iets had aan te geven, en hem, na een ontkennend antwoord te hebben ontvangen, een formulier voorlegden, van welk grap pig document, waarop het gespatieerde werd ingevuld, de vertaalde tekst als volgt luidt: „Hierbij verklaar ik, dat door mij on dervraagd is Louis Blériot, gezag voerder van het schip genaamd eendek- b e r, het laatst komende van Ca 1 a i s, en dat uit de mondelinge antwoorden van den bedoelden gezagvoerder op de hem gestelde vragen blijkt, dat er zich gedurende de reis aan boord geen besmet telijke ziektegevallen hebben voorgedaan, die het aanhouden van het schip noodig maken, zoodat hij vrij is zijn reis te ver volgen." Tevoren had Blériot zich reeds naar de haven begeven om zijn vrouw op te wach ten, die een goed half uur na zijn landing op Britsehen grond, met de „Escopette" in de haven van Dover was aangekomen en die tranen van vreugde schreide toen haar de mare gewerd, dat het groote whagstuk gelukt was. En het was een waagstuk, die eerste Kanaalvlucht van 1909, temeer waar de vliegmotoren in die dagen gemeenlijk om de tien minuten plachten defect te raken. Met het oog op den Zondag had te Dover geen officieele ontvangst plaats, zoodat Blériot zich des middags om vier uur met de „Escopette" weer naar Calais begaf, om zijn succes op vaderlandschen bodem te vieren, waarna hij des nachts om half twee met een boot van den Kanaaldienst naar Engeland terugkeerde, voor het ondergaan van de plechtige ont vangst te Dover en L'ofiden. „Msb." Het wereld-duur-record weer verbeterd. Geslaagde poging van Jacks on c n O'B r i e n. Uit St. Louis wordt gemeld, dat de beide Amerikaansche vliegers Jackson en O'Brien het wereld-duur-reeord hebben verbeterd, door tien dagen, zes uren, 43 minuten en 32 seconden onafgebroken in de lucht te blijven. Zij startten den 13den dezer, en zijn nog steeds niet geland. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert Maandag a.s. 's middags te uur (Zomertijd). Onderwerpen ter behan- deling: 1. Aanbieding gemeenterekening dienstjaar 1928. 2. Benoeming van een lid der commissie tot nazien van de meenterekening over het dienstjaar en van de gemcentebegrooting voor het dienstjaar 1930, wegens periodieke aftre- ding van den heer C. Horsman. 3. Voor stel van B. en W. om aan de woningbouw, vereeniging „Alkemade" een voorschot te verstrekken voor den bouw van 12 arbei derswoningen aan den Langeweg te Roe. lofarendsveen, onder voorbehoud, dat door het Rijk aan de gemeente een gelijk bedrag aan voorschot wordt verleend. 4. Reclamej schoolgeld. 5. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. Tuinderij. De langdurige droogte be. gint zijn gevolgen ook in de tuinderij meei en meer te doen gevoelen. Zoo is bij ver schillende tuinders de bloesem aan de boo- nen verdroogd, zoodat na de eerste oogst niet veel boonen meer geplukt zullen kun. nen worden. Ook zijn de prijzen laag, zoo- dat het nadeel aan twee zijden is. Lever den de eerste snijboonen het vorig jaar 5 per' zak op, dit jaar bedraagt de o brengst niet meer dan ongeveer IJ Naar het buitenland worden in het geheel geen boonen geëxporteerd. HILLEGOM. Personalia. Aan het station der H. S. M. alhier is als leerling-klerk geplaatst de heer A. A. Bakker te Delft. Ambtenaarsbenoeming. Aan de meentc-secretarie is een tijdelijk ambte naar aangesteld van elders. Dit geeft on der het corps van kantoorbedienden mis noegen, natuurlijk niet om of tegen den noemde, doch om de wijze, waarop. Men betreurt het r.l. dat geen oproeping is ge daan, waardoor plaatsgenooten in de ge legenheid zouden gesteld zijn te sollicitee- ren. Daarbij wijst men er op, dat het meentebestuur inzake werkverschaffing er bij voortduring op wijst en verzoekt, alvo rens werkkrachten van elders te nemen, te denken aan de plaatsgenooten. Het thai gebeurde is wel eenigszins in strijd met het gevraagde. KATWIJK. Bloembollenteelt. Wij verwijzen kweekers en kooplieden naar een adver tentie van de Veilingver. „Bloembollen teelt" in dit blad waarin wordt bekend gemaakt dat wegens te kleine aanvoer do veiling van a.s. Zaterdag vooralsnog is uitgesteld. Doordat de bollen wegens het zeer koude voorjaar aanmerkelijk later rijp waren dan andere jaren is men in het algemeen met het gereed maken voor de levering ook hier, evenals in andere plaatsen, veel later. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zanderij. Pas is de haven voor zanderij in de Zuid gereed en vol water en onmiddellijk is men met het- vervoer van zand begonnen. De stelling is nog wel niet geheel af doch er is voldoende ri imte om eenige zandbakken tegelijk te laden. Dc zand trein en rijden dan ook al uit het duin achter den watertoren der Leidsche Duinwator-mij. waar begonnen zal wor den met het graven van een kanaal ten dienste dezer Maatschappij. Spoedig zal alles op volle kracht werken. De schapenschuur verdwijnt. Op de plaats waar sinds onheugelijke jaren aan den Commandeurslaan de bekende scha- penschuur stond, zal voor rekening van den heer W. v. B. een woonhuis worden ge bouwd. Katwijkers in den leeftijd van bo ven de 40 jaar herinneren zich nog de schaapherders die dagelijks met hun kop pels sohapen er op uit trokken en tegen dèn avond naar hun kooi terugkeerden. Het bedrijf was niet meer loonend en i een na den ander verdween. De origineele hokken of kooien bleven nog lang staan doch moesten tenslotte ook plaats maken voor andere gebouwen. Zoo ook deze die tot de allerlaatste behoort. KATWIJK AAN ZEE. Tennis. Op de banen van het Tennis park „The Davis Cup" zal Vrijdag 26 Juli een wedstrijd worden gehouden, waaraan kunnen deelnemen badgasten en houders van week-, maand- en seizoenkaarten. WARMOND. Waterkamp. Vanaf 25 Juli tot en met 2 Augustus zal in deze gemeente op de Kagerplassen een groote waterkamp wor den gehouden van jongens, terwijl een zelfde kamp zal plaats vinden voor meis jes vanaf 3 Augustus tot en met 12 Ai_ a.s. De belangstelling voor beide kampen is zeer groot. Richting wijzers. Door de gemeenten Oegstgeest en Sassenheim is aan het Ge meentelijk Vreemdelingenbureau alhier toestemming verleend op verschillende plaatsen in die gemeenten richtingwijzers te plaatsen aangevende de richting naar deze gemeente. De borden zien er wei-ver zorgd uit en zullen zeer ten gerieve zijn der diverse autorijders, die Warmond wenschen te bezoeken, daar is gebleken, dat voor velen de toegangswegen tot deze gemeente niet gemakkelijk te vinden wa ren. Onderwijs. De heer J. H. Zom, hoofd der Openbare Lagere School, alhier is met ingang van 1 September a s. benoemd tot leeraar in het Engelsch aan de particu liere H.B.S. van den heer Wullinks te Voorschoten. In de korte jaren, dat de heer Zom als hoofd der O.L. School deze gemeente werkzaam is geweest he hij getoond het moeilijk vak van onderwij zer, als opvoeder der jeugd, volkomen te begrijpen. Zoowel de ouders der kinderen als de kinderen zelf zien hem dan ook noode vertrekken.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8