Ontploffing in een aardappelmeelfabriek SPORT HAARLEMMERSTRAAT 130-136 BUITENL. BERICHTEN Ned. Oost-Indië RECHTZAKEN Een geweldige ontpioffing in de aardappelmeel fabriek te Ommerlanderwijk, gevolgd door een zwa- ren brand, maakt vermoedelijk zes dooden en onge veer 20 gewonden. De fabriek, een opzichters- woni-j en twee boerderijen afgebrand. Tc Ommelanderwijk bij Veendam had gisterenmiddag een explosie plaats in de aardappelmeel- en dextrinefabriek van K. en J. Wilkens, waardoor de groote fabriek, de opzichterswoning en de boerderij van den heer Vegter in brand zijn geraakt. De ontploffing geschiedde te ongeveer 4 uur en was tot ver in den omtrek hoor baar. Aanvankelijk werd gedacht, dat een der ketels in de fabriek geëxplodeerd was, doch hieromtrent kon men geen zekerheid verkrijgen. De kans is zeer groot, dat de explosie ontstaan is in een hoeveelheid opgeslagen dextrine. Verschillende arbei ders waren op het oogenblik van de ramp in de fabriek aan den arbeid, met het noodlottig gevolg, dat velen van hen door rondvliegende stukken hout en andere voorwerpen getroffen werden. Een 17-tal arbeiders liep verwondingen op, van wie verscheidenen van zulk een ernstigen aard, dafc zij nadat de eerste hulp vorleend was, per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen en het ziekenhuis te Win schoten vervoerd moesten worden. In de fabriek zelf ontstond onmiddellijk na do ontploffing een felle brand, die het geheele bouwwerk weldra in lichte laaie zette. Het vuur deelde zich ook mede aan een naast de fabriek gelegen opzichters- woning en twee boerderijen. De fabriek en deze drie andere gebou wen werden nagenoeg geheel een prooi der vlammen, ondanks liet krachtig optre den van de Veendamsche brandweer, wel dra bijgestaan door d,e brandweren uit Pekela en Wildervank. Helaas heeft deze ramp vermoedelijk: aan zes menschen het leven gekost. Tot gisterenavond 8 uur was één arbeider, K. geheeten, onder de puinhoopen vandaan gehaald. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zijn nog drie personen onder het puin bedolven en wel de vrouw en dochter van den opzichter der fabriek, Mi cd erna genaamd, en nog een arbeider. Nader vernemen """ij nog: Het schijnt, dat, hij een klein binnen brandje in de fabriek de hulp van ver schillende werklieden is ingeroepen, ook •van de vrouw en dochter van den op zichter Miedema. Dadelijk daarop ontstond de vreeselijke ontploffing in de fabriek. De werklieden konden daardoor naar het schijnt niet uit de fabriek komen. Enke len sprongen in het kanaal en redden zich zoo het leven. Er zijn ongeveer 15 gewon den door de medici uit den omtrek ver pleegd. De ernstige patiënten zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Kort na aankomst te Winschoten is een zoon van den opzichter Miedema, een jongeman van 20 jaar, overleden. Achter een muur in de fabriek is het verkoolde lijk van den arbeider Kruizin- ga van Veensloot gevonden. Vermist worden op dit oogenblik nog de vrouw en dochter van den opzichter Miedema en de arbeiders Bos en Molog. Onder de zwaar gewonden bevindt zich nog een andere zoon van den opzichter. Het aantal gewonden bedraagt thans 17, waarvan 2 zeer ernstig. De meesten zijn naar de ziekenhuizen £e Groningen en Winschoten vervoerd nadat voorloopige hulp is verleend door de 5 doktoren van Veendam en die van Pekela en Wilder- yank. Van het groote gebouwencomplex zijn slechts de muren blijven staan. In de omgeving van de fabriek zijn verschillende gebouwen en boerenbehuizin- gen door de ontploffing ernstig bescha digd. De boerderij van den heer H. Nie- boer is er wel het ergst aan toe. Van het interieur is niets gespaard, al het meu bilair is totaal vernield. De schade, door dezen brand berokkend, is enorm. Voor duizenden guldens aan meel, in een der boerenbehuizingen opgeslagen, is totaal vernield. Een later bericht meldt: Zooeven zijn twee lijxen onder de puin- 'hoopen gevonden. Het. eene was van den arbeider Molog, het andere een vrouwen- lijk. Men heeft nog niet kunnen consta- teeren, of dit de moeder of de dochter was. Volgens de laatste ontvangen berichten zijn de namen der slachtoffers, die gedood werden, de arbeiders P. Kruizinga, K. Bos (wiens lijk nog met is gevonden), Ekko Molog, dc vrouw van den opzichter Mie dema en diens 22-jarige dochter Antje. De IS-jarige zoon Jacob Miedema, die in het ziekenhuis te Winschoten is opge nomen, was gisterenavond yog niet doocl, maar werd zoo verschrikkelijk verminkt, dat er geen hoop meer is. Verder zijn er nog 18 gewonden, die allen onder de puinhoopen van de fa briek zijn weggehaald en ter plaatse door acht doktoren uit Veendam, Oude- en Nieuwe Pekela zijn verbonden. Van de meesten waren de gezichten door de brandwonden onherkenbaar. Gedurende den brand cirkelden twee vliegtuigen die uit Duitschland kwamen, boven het terrein. Het ongeval is te wijten aan een ont ploffing in het apparaat, waarmede dex trine wordt bereid. Het zuur, dat bij het bereiden van dextrine wordt gebezigd, is zeer ontplofbaar, en heeft wel de meeste schuld aan deze ontzettende ramp. Den geheelen middag en avond waren duizenden menschen uit Veendam en om geving getuige van den brand (waarbij de fabriek zelf een boerenhuis, dat als .meelpakhuis dienst deed, en de boerderij van Kemper verloren gingen) en van de aangerichte verwoesting. De justitie uit Winschoten was op de plaats des onheils aanwezig om een onder zoek in te stellen. Naar wij vernemen, is hedennacht ook de 19-jarige Jacob Miedema aan de ge volgen van zijn verwondingen overleden. Als tragische bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de opzichter Miede ma, die gisteren zijn vrouw en twee kin deren verloor, eenige jaren terug ook reeds een zoontje verloor, doordat deze in een teil mét kokend water viel. Het opruimingswerk voortgezet. Het lijK van de 21-jarige mej. Mie dema gevonden. De schade be draagt meer dan ƒ309.000. Uit Veendam wordt ons hedenmorgen gemeld Hedenmorgen bij het- aanbreken van den. dag werd het opruimingswerk op de" puin hoopen van de gisteravond vernielde aard appelmeel- en dextrine-fabriek van de fir ma K. en J. Wilkens hervat. Na eenigen tijd werd het lijk gevonden van de 21-jarige mej. Miedema, dat deerlijk verminkt was. Thans wordt nog gezocht naar het lijk van het laatste slachtoffer, den arbeider K. Bos. De schade tengevolge van den brand is enorm. De fabrieken zijn geheel verwoest, evenals een groote opslagplaats en twee boerderijen. De fabrieken en de opslag plaats waren tot den nok met aardappel meel van de na-campagne van Zeeuwsehe aardappelen gevuld. Hoewel een juiste ra ming nog niet mogelijk is, kan aangenomen worden, dat de schade meer dan 300.000 bedraagt. Omtrent den toestand der gewonden ver nemen wij nog uit Winschoten, dat vier van hen, die aldaar in het ziekenhuis zijn op genomen, er ernstig aan toe zijn. Direct levensgevaar bestaat er echter niet. Twee ernstig gewonden en de licht gewonden worden te Groningen verpleegd. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een prettige visite. De bewoner van een lichtorschip in de Jachthaven te A'dam kreeg dezer dagen visite van een kennis die chauffeur is en die in gezelschap was van twee dames. De bezoeker en de twee bezoeksters koutten eenigen tijd met den bewoner van het lich- terschip en de laatste verzuimde bij het afscheid nemen niet te vragen spoedig te rug te komen. Hij kreeg echter al spoedig berouw van zijn gastvrijheid, toen hij tot de minder pleizierige ontdekking kwam, dat een bedrag van 80 a 90 spoorloos verdwenen was. Hij waarschuwde de poli tie, die de woonplaats van de twee dames spoedig ontdekt had. Daar vond zij wel en kele huishoudelijke artikelen, die tegelijk met het geld van het schip waren verdwe nen, maar het geld zelf vond ze niet. De chauffeur en dê twee dames zijn ge arresteerd. De Eugenia. Dinsdagavond en gistermorgen zijn de pogingen, door drie sleepbooten aangewend, om de Eugenia, die te Helder gestrand is, vlot te brengen, voortgezet, zonder eenig succes hoegenaamd, zoodat ook dit ver- geefsche werk gisteren gestaakt is. Een groote menigte was den geheelen avond op den dijk aanwezig. De eerste peren. Op de fruitveiling te Culemborg werden Woensdag de eerste peren (juweelen) aan gevoerd. De warmte en de afkoeling. De weerkundige medewerker van het „Vad." schrijft: De vrij lange serie* van warme dagen is plotseling afgebroken, door een sterke afkoeling, die een gevolg is van den inval van een koelen luchtstroom uit het Noor den, die over de Noordzee het Noordweste lijk godeelte van het vasteland is binnenge drongen. Bceds Zaterdag ontwikkelde zich in het yerre Noordwesten hooge druk tegenover een gebied van lage drukking tusschen IJsland en het Noordelijk gedeelte van Scandinavië. Dientengevolge woei dien dag tusschen deze beide luchtdrukgebieden een Noordelijke luchtstroom, die Zondag door gedrongen was tot den 60sten breedtegraad en bezuiden dezen naar het Oosten omboog, zoodat over de Noordelijke helft van do Britsche eilanden een Westelijke lucht stroom streek. Intusschen steeg in het Wes ten de luchtdruk, waarbij de Noordelijke luchtstroom tot de Noordzee doordrong. Vandaag schijnt hij als een Westelijke wind ons land bereikt te hebben, zoodat de morgentemperatuur hier sedert Zondag 5 graden gedaald is. Verwacht wordt dat deze afkoeling nog iets verder zal gaan, waarmede zij vanzelf van eenigszins langeren duur zal zijn. Hoewel het weer daarbij nogal winderig is geworden, is het merkwaardig, dat het zomerseh karakter behouden ie gebleven. Over het vasteland heerschte de laatste dagen zeer warm weer, vooral in het Zui den en Oosten en onder den invloed van kleine depressies kwam het hier" en daar in het buitenland tot zware onweders met windhoozen en hagelslag. Ook in Zuid-Lim burg heeft Zondagavond een zwaar onweer gewoed. Zondagmorgen trok bij ons een licht onweersbuitje in het Oosten af, waar na de onweerstoestand eindigde. Waar schijnlijk lagen wij hier aan de Noordzijde van een onweersgebied, dat zich ten Zuiden van een lijn, die van het Zuiden van Enge land over het Kanaal en het midden van ons land in de richting van Hamburg liep, dus langs de Noordwestzijde van het warm ste gebied. In deze lijn lagen Zondag zeor kleine depressiekernen. Voor een overzicht van de warme dagen geven wij hier de maximum-temperaturen in C.-graden tusschen haakjes geplaatst die op de volgende dagen zijn voorge komen 11 Juli (27.0), 12 Juli (27.5), 13 (25.0), 14 '(26.5), 15 (26.0), 16 (31.7), 17 (30.8), IS (22.5), 19 (28.6), 20 (34.2), 21 (27.2) 'en 22 (24.0). Een reeks van 12 warme dagen, waarvan 3 heet. Tot 31 Aug. ontvangt U bij Uw betalingen bij inkoop vanaf: f 5.den prijs van heen-en-terug biljet LeidenKatwijk a. Zee f 7.50 den prijs van heen-i f 20.den prijs van heen- U ontvangr plaatsbewijs g biljet LeidenNoordwijk aan Zee g biljet LeidenScheveningen prijs van het in geld uitbetaald SFECIALE DAMES-AFDEELING HAARLEMMERSTR. 114 ONGELUKKEN. DE ONTPLOFFING BIJ BERLIJN. Een onbeschrijflijke paniek. Het aantal slachtoffers gering. De zuurstof fabriek van de Maatschappij voor Lindes-ijsmachines te Tegel bij Ber- lijn-Borsigwalde, is zooals gisteren in 't kort gemeld, door brand, verwoest-, nadat een hevige explosie had plaats gehad. Do fabriek is gelegen aan de Noord zijde van het voorstation van het Stetti- ner-Bahnhof, aan den electrischen tram weg naar Tegel. Ten Zuiden van den tramweg bevinden zich de Lindes-fabrie ken, de gasfabriek van Tegel en een sta tion van de Berlijnsche brandweer. Door de voortdurende ontploffingen moesten extra maatregelen worden geno men. De zuurstoffabrïek werd door Schupo geheel afgezet. De geheele wijk moest ont ruimd worden en in alle in de omgeving gelegen fabrieken is het werk onmiddel lijk stopgezet. Er gingen geruchten, dat acht personen zwaar gewond zouden zijn, terwijl vijf per sonen zich in het brandende gebouw zou den bevinden, zoodat men erop moest re kenen, dat dezen waren omgekomen. Ver schillende ambulance-wagens waren ter plaatse. In de geheele wijk heerschte een onge kende paniek. Tot ver buiten de fabrieks- wijk zijn de stukken ijzer bij de ontplof fing terecht gekomen. Alle ruiten zijn ge sprongen. De tramweg, die op ongeveer 800 meter van de plaats van de ontplof fing gelegen is, bleef echter onbeschadigd. Een arbeider, die zich met moeite uit de fabriek redden kon, verklaart, dat het ongeluk is gebeurd bij het overladen van acetyleen, waarbij een cylinder met acety- leengas is ontploft. Daardoor explodeerden ook de andere gascylinders. Onmiddellijk klonk de kreet: „Gasont ploffing! ontruimen, alles ontruimen!" en met koortsachtige haast verlieten mannen en vrouwen, arbeiders en bedienden hun lokalen, waarin ongeveer honderd perso nen te werk zijn gesteld. Achter de vluchtenden stegen geweldige vuurzuilen en rookwolken onder geweldig geraas op, waarmee zich de knallen der ontploffingen mengden, terwijl van alle kanten geroep en gejammer en hulpgeroep klonk. De door de ontploffing vernielde fabriek is de grootste zuurstoffabriek van Duitsch land. Zij levert zuurstof met samenge perste en vloeibare lucht, argon- en helium- gas. In de bijbehoorende fabrieken werden samengestelde gassen geproduceerd, ter wijl een der aangesloten fabrieken de grootste acctyleengasfabriek van Duitsch land is. Nader wordt nog gemeld: Na bijna twee uur langen ingespannen en soms levensgevaarlijken ^rbeid is de brandweer erin geslaagd, het vuur tot zijn eigenlijken haard terug te dringen. De fabriek biedt een troosteloozen aan blik. De aangerichte verwoesting is ont zettend en aldoor slaan opnieuw de vlam men uit de puinhoopen omhoog. Drie honderd meter in den omtrek der fabriek ligt de grond bezaaid met steenen en stukken ijzer die door het geweld van den luchtdruk waren weggeslingerd. De ontploffingen hebben tot 's namid dags half 6 geduurd. Door de ontploffin gen ontstond reeds aanstonds een brand, die van het magazijn, waar de vulling plaats heeft, op de andere gebouwen over sloeg. Ondanks het groote gevaar, dat er bestond, schijnt het verlies aan menschen- levens niet zoo groot te zijn, als de eerste geruchten deden vermooden, zoodat waar schijnlijk slechts weinig dooden te betreu ren zijn. Tot dusver wordt melding ge maakt van 4 zwaar gewonden. Volgens de laatste berichten begonnen tegen zes uur de ontploffingen opnieuw. Stukken van stalen cylinders vlogen door de lucht, zoodat er onder de toeschouwers, die op een afstand stonden, een paniek ontstond. De politie en de brandweer na men daarop weer scherpe afzettingsmaat regelen, daar het gevaar klaarblijkelijk nog niet voorbij was. Over de oorzaak der ontploffingen ver keert men nog in het onzekere en deze zal eerst bij het verdere onderzoek, als de ge tuigen verhoord worden, kunnen worden vastgesteld. Naar verluidt, is een veiligheidsventiel gesprongen, waarop terstond een hooge steekvlam opschoot, waardoor 2 andere cylinders, met acetyleengas gevuld, ont ploften. Het lokaal, waar de vulling der cylinders plaats had en waar de eerste ontploffing geschiedde, stond door een buisleiding in verbinding mot een ander gebouw, waar acetyleengas werd geprodu ceerd. Ook dit gebouw is gedeeltelijk uit gebrand. Een der arbeiders, die aanvankelijk ver mist werd is enkele uren later, toen de ontploffingen en de brand hun hoogte punt hadden bereikt, in een ander gedeel te van de fabriek, dat minder schade heeft geloopen, gevonden. Hij had zich daar in zijn angst terstond na de eerste ontplof fing verborgen en had later, daar de ont ploffingen voortduurden, het niet gewaagd naar buiten te komen. Ontploffing op den kruiser „Vindictive". Bij een ontploffing op den kruiser „Vin dictive" te Chatham zijn een man gedood en twee ernstig gewond. Heide- en boschbranden in België. Naar gemeld wordt heeft de aanhouden de droogte in de Kempen en in de Arden nen verscheidene boseh- en heidebranden veroorzaakt. Te Merxplas, in de Antwerp- sche Kempen, woedde een brand oveT een oppervlakte van ongeveer 10 hectaren. In de Ardennen gingen eenige denn-enibosschen in vlammen op. Verwoede strijd tusschen negers te New York. Acht dooden, honderd gewonden. Dinsdag j.l. kwam het te New Vork tot een gevecht tusschen negers van Afrikaan- schen en West-Indischen oorsprong. De po litie slaagde er niet in, de vechtenden te scheiden, zoodat de hulp van de brandweer moest worden ingeroepen, die met tien slangen aan het. verwoede gevecht een einde maakte. Acht dooden en honderd gewonden bleven op het fcooneel van den strijd achter. Hitte-slachtoffers in Italië. De langdurige periode van groote hitte houdt aan en de temperatuur stijgt nog steeds. In verschillende plaatsen heeft de hitte doodelijke ongevallen veroorzaakt, terwijl groote schade aan den oogst wordt berokkend. Twee millioen nieuwe Fordjes. Dezer dagen is de twee millioenste Ford auto van het nieuwe type afgeleverd. Voor de fabricatie van het eerste millioen van deze wagens was een tijdsverloop van der tien maanden, voor het tweede millioen slechts zes maanden en twintig dagen noodig. Goud in Australië. In het Bryan-gebergte op ongeveer 140 mijl afstand van Adelaide, is, naar gemeld wordt, goud gevonden. Het terrein wordt verdeeld in 100 claims en beslaat ongeveer 2400 Acres. Weer een pestgeval te Bandoeng. Aneta seint uit Bandoeng: Wederom is hier iemand aan pest overleden. Thans een tienjarig inla-ndsch meisje. De verduistering aan de Boerenleenbank te Barendrecht. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen de gewezen cassière van de Boerenleen bank te Barendrecht J. H. C. van G., 28 jaar, en haar echtgenoot den 33-jarigen boekhouder H. W., beiden thans gedeti neerd, die in eerste instantie door de rechtbank te Dordrecht zijn veroordeeld wegens respect, verduistering en heling van gelden, tot een totaal bedrag van on geveer ƒ62.000, gepleegd in de jaren 1926, 1927 en 1928, ten nadeele van genoemde bank, tot onderscheidenlijk 1 jaar gevan genisstraf met aftrek der geheele preven tieve hechtenis en 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van ^5 maanden preventieve hechtenis. Evenals in eerste instantie légden beide verdachten een volledige bekentenis af. Getuigen werden thans niet meer ge hoord. De procui-eur-generaal, mr. Van den Brandeler, vroeg bevestiging van het von nis a quo, met dien verstande, dal ten aanzien van de eerste verdachte slechts 3 maanden voorarrest in mindering zal worden gebracht. Het Hof zal heden arrest in deze zaak wijzen. VOETBAL. DIOC. HAABL. BOND. District Leiden. Voor het formeeren van het Distri 0 elftal, heeft het Districtsbestuur van den besloten een tweetal proefelftai saam te stellen welke Zondag a.s. te NooJ wijk een wedstrijd zullen spelen, waai het definintieve elftal zal worden geko? De elftal-commissie hêeft de navolgei spelers opgesteld: Ant. v. d. Holst (S.J.C.) W. v. d. Weijden P. de Meij (S.J.C.) (Meerburg) A. de Haas S. Brakel W. R etmeijeiL (SJ.C.) (Leiden) (S.J.C.) Th. v. d. Berg W. Buschman A. Godd (SJ.C.) (Lisse, aanv.) (Leiden' J. v. Diest C. v. Ze (Lisse) (Lisse) 0 C. v. Maris W. R,iehne: (Lisse) (S.J.C. Th. Hogervorsfc Th. Ruigrok de Vri (S.J.C.) (SJ.C., aanv.) (Meerbu Jer. Langelaan Th. Kortekaas P. v. Nobe (Lisse) (Lisse) (Teijl.) Jac. UI jee F. Homan (S.J.C.) (Teijl.) H. Goddijn (Leiden). Reserves: Sprokkelenburg (L:sse), Vink (S.J.C.). E. Vink (Teijl.), M. Bus< man (Lisse) Jac. Caspers (Teijl.), H. Niei' man (V.V.L.), Th. Homan (Teijl.). Scheid) rechter is de heer H. v. Tol. De aanvai! van den wedstrijd is 3 uur. Uruguay geslagen. Naar uit Montevideo wordt bericht, we het vertegenwoordigend elftal van Urugui met 32 door de Hongaarsche club T rencavaros geslagen. Bij de pauze leidd< de Hongaren met 30. Er waren 40.000 to i schouwers. ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST VAN DE ZIJL. Het jaarlijksch zwemfeest bego1 nen met de volkswedstrijden Weinig deelname der dames. Het zwemfeest van de vereeniging „I Zijl", gewoonlijk bestaande uit twee de i len, de volks- en de onderlinge wedstrijde heeft dit jaar no>g een verlengstuk doordi ook de kampioenschappen van den Haa< schen Zwembond in deze zweminrichtii worden verzwommen, waarbij tevens inbi grepen zijn een vijftal Leidsche kampioei schappen. Er valt dus deze week wel va de zwemsport in Leiden té genieten we mogen aannemen, dat de belangste ling groot zal zijn. Gisteravond werden de wedstrijden b gonnen met het volkszwemfeest, dat te uur in de zweminrichting aanving. Vo een tijdsruimte van twee uur was het pri gramma, uit elf nummers bestaande, gro< genoeg, want als de afwerking even stol kómt men tijd tekort. In aanmerking n< mend, dat de deelname der dames zee gering was, zoodat zelfs met heorennun mers tegelijk afgewerkt kon worden, wa het toch al tegen donker voor het eind daar was. Aan het slot van den heerei polowedstrijd moesten zelfs de lichten no worden ontstoken. Intusschen was de deelname van meis jes en dames bepaald een tegenvallei Slechts acht, over diverse nummers vei deeld, namen er aan deel. De wedstrijden zelf geven ons weini aanleiding tot bespreking. Al werd er ii enkele nummers aardig gekampt, het uit houdingsvermogen speelde enkelen toe! wol parten. Het meest geslaagde numme was wel het popduiken. De drie deelne mers hadden den pop in zeer korten 'tiji boven, doch een deelnemer liet den dren keling aan de oppervlakte weer los. Tot slot werden er twee walerpolo-wed strijden gespeeld. De eerste tusschen di dames van Zijl I en H. Z. en P. G. II, wel ke laatste ploeg echter wegens onvolledig heid drie dames van de L. Z. C. telde Voor de rust wist een der L. Z. C. dame» voor de gasten een doelpunt te maken, doch de scheidsrechter kende het niet toe, omdat de grensrechter het niet geconsta teerd hadNa de rust kwam echtej toch de winnende goal voor de gasten, zoo dat zij met 10 wonnen. Daarna speelde het eerste heerenzeven tal van de Zijl tegen de Goudsche reser- ven. Hier wonnen de gasten met 30. D« Zijl had echter wel een tegenpunt vef diend om het somwijlen zeer goede combi natiespel. De afwerking der aanvallen laat echter nog veel te wenschen over en vooral het schieten is slecht. Ettelijke goede kan sen, onmiddellijk na den aanvang zelfs een opgelegde kans, werden daardoor om hal» gebracht. De rust ging in met 20 voor G. Z. C. II en na de hervatting werd daaraan nog één punt toegevoegd. De uitslagen luiden: 25 M. vrijs slag voor meisjes tot en met 13 jaar (drie deeln.)1. B. Arnoldus in 26 sec., 2. J. Frichs in 27.2 sec. 25 M. vrije slag voor jongens tot en met 13 jaar (vier deeln.): L B. van Leeu wen in 21.8 sec., 2. H. Kapaan in 26.2 sec. 3. J. Arnoldus. 2 5 M. v r ij e slag voor meisjes van H tot 16 jaar (1 deeln.): J. Assië in 25.2 sec. 2 5 M. v r ij e slag voor jongens van lt tot 16 jaar (2 deeln.): 1. C. Bekooij in 19.4 sec., 2. van der Tuijn. 50 M. schoolslag voor dames (3 deeln.): 1. Mej. S. van Amerongen in 54J sec.; 2. mej. G. Bademakerv. d. Heuvel in 55 sec. Mej. v. Amerongen werd later ge diskwalificeerd omdat zij een gedeelte zij- slag had gezwommen. 50 M. schoolslag voor heeren (5 deeln.): 1. L. van Gelderen in 42.2 sec„ - J. H. den Heijden in 44.2 sec. 2 5. M. rug zwemmen voor meisje» tot en met 13 jaar (1 deeln.): J. Assië io

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6