BINNENLAND KERKNIEUWS Zonnebrand UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Rechtstreeksche onderhandelingen? Een bericht uit Nanking meldt, dat de Chineesche gezant, te Berijn aan de Nan- king-regeering heeft doen Aveten, dat de sovjet-gezant te Berlijn hem er van in kennis heeft gesteld, dat de so\-jet-regee- ring niet geneigd is, de bemiddeling der Kellogg-pact-mogendhcden te accepteeren. De sovjet-regeering geeft de voorkeur aan rechtstreeksche onderhandelingen tot bijlegging van het. conflict. Tot dat doel is een Russische gevol- maohtigde Charbin gearriveerd, waar waarschijnlijk binnenkort de Chiiieesch Russische onderhandelingen zullen begin- AMERIKA HET KELLOGG-PACT. Treedt in werking. De regeering der Vereenigde Staten proclameerde gisteren plechtig het in wer king treden van hefc Kellogg-paofc. De Amorikaansche regeering heeft, de te Washington geaccrediteerde vertegenwoor digers der mogendheden, die het pact heb ben onderteekend uitgenoodigd, aan de plechtigheid dezer afkondiging deel te ne men. Het Kellogg-pact is den l7en Juli 1928 te Parijs onderteekend. Het treedt in wer king als de ratificatie-oorkonden der mo gendheden, die het toekenden te Washing ton zijn gedeponeerd. Japan deed zulks gisteren. Het aantal mogendheden, die tot het pact toetraden, bedraagt thans veertig. Daaronder bevinden zich ook, zooals men weet, China en sovjet-Rusland. Over de plechtigheid te Washington meldt een telegram uit New York: President Hoover heeft in het Witte Huis plechtig de inwerkingtreding van het Kellogg-pact afgekondigd. Het geheele kabinet, oud-staatssecretaris Kellogg, de te Washington geaccrediteerde vertegen woordigers van de mogendheden die het pact onderteekend hebben en de leiders van het parlement waren daarbij tegen woordig. De president hield, nadat hij den tekst van het pact had voorgelezen, een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat door het pact de vrede en het wereld- idealisme bevorderd worden. PERZIE HEVIG GEVECHT IN PERZIE. Duizend man regeeringstroepen gedood? Naar gemeld wordt, zijn bij een gevecht met opstandelingen, waaraan ook de Lur- stam deelnam, duizend man regeerings troepen gedood. WIJZIGING INVALIDITEITSWET. Op 10 Juni jl. zijn eenige wijzigingen in de Invaliditeitswet in werking getreden, voornamelijk betreffende de volgende pun ten: De loongrens van 1200 voor opneming in de invaliditeitsverzekering is verhoogd tot 2000 per jaar. Voortaan is dus ieder, die in loondienst is, jonger dan 35 jaar is en niet meer dan 2000 per jaar verdient, verplicht zich bij den Raad van Arbeid aan te melden tot het verkrijgen van een rentekaart. Voor hen, die thans niet onder den ver zekeringsplicht vallen en die tusschen 30 Juni 1922 en 10 Juni 1929 in de verzekering zouden zijn opgenomen, indien de loongrens voor deze opneming toen reeds 2000. per jaar was geweest, is de gelegenheid opengesteld om alsnog in het bezit van een rentekaart te komen, mits aan nog enkele bij de wijzigingswet gesteld© voorwaarden wordt voldaan. Zij, die meenen van deze gunstige bepaling gebruik te kunnen ma ken, dienen zich ten spoedigste, doch in ieder geval vóór 10 Augustus 1930, bij den Raad van Arbeid te melden. Ter voorkoming van misverstand wordt nog opgemerkt, dat de werkgever voor een verzekerden arbeider zegels moet plak ken, zoolang het loon van dien arbeider minder dan 3000 per jaar bedraagt. Fooien of andere ontvangsten van der den, die een arbeider ontvangt in verband met den ten behoeve van den werkgever verrichten arbeid, worden thans steeds als loon aangemerkt. Voor kellners, die uitsluitend tegen fooien werkzaam zijn, moet dus thans ook door den werkgever geplakt worden. Zijn deze arbeiders niet in het bezit van een rentekaart, jonger dan 35 jaar en ontvan gen zij niet meer dan 2000 per jaar, dan moeten zij zich aanmelden bij den Raad van Arbeid, teneinde in het. bezit van een rentekaart te worden gesteld. Zij, die thans niet onder den verzeke ringsplicht vallen en die reeds vroeger in de verzekering zouden zijn opgenomen, in dien de hierbedoelde bepaling ten aanzien van fooien of ontvangsten van derden reeds op 3 December 1919 in werking was getre den, kunnen nog in het bezit van een ren tekaart worden gesteld, mits aan bepaalde fcij de wijzigingswet gestelde voorwaarden Avordt voldaan. Zij dienen zich ten spoe digste, doch in ieder geval vóór 10 Augus tus 1930, bij den Raad van Arbeid te mel den. Zij, die persoonlijk in aangenomen werk arbeiden, worden thans, indien zij niet be kend zijn bij de Rijksverzekeringsbank als werkgever in den zin der Ongevallenwet of Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet, evenals hun hulpen geacht in loondienst te zijn van den „aanbesteder". Deze laatste moet dan zoowel voor den „aannemer" als voor diens hulpen plakken. Ieder, die bij wijze van werkverschaffing te werk gesteld is en daarvoor een gelde lijke uitkeering geniet, wordt geacht krach tens arbeidsovereenkomst in loondienst te werken van dengene, die het werk ver schaft. Deze laatste moet thans voor den te AA-erk gestelde zegels plakken. D© Raad van Arbeid kan thans het be drag, dat wordt nagevorderd, afgescheiden yan eventueele strafvervolging, met 10 pet. verhoogen. Dit moge een aansporing zijn voor de werkgevers om regelmatig en in de juiste loonklasse zegels te plakken ter voorkoming van financieele schade. De berekening van het aantal benoodig- de premiën Aroor het recht op ouderdoms rente ex artikel 3*73 is thans voor den ver zekerde gunstiger geworden, doordat on der bepaalde omstandigheden daarbij ook rekening kan worden gehouden met de weken, gedurende welke tengevolge van ziekte of gebrek aan werk niet is geplakt. Een liberale commissie. De Vrijheid meldt, dat het hoofdbe stuur der liberale Staatspartij De Vrij heidsbond een commissie in het leven heeft geroepen, die in verband met den uitslag der jongste verkiezingen en met het vraag stuk der propagandistische en organisato rische „efficiency" haar oor te luisteren moet léggen en die daarna haar bevin dingen en adviezen betrekkelijk spoedig ter kennis van het hoofdbestuur zal moeten 'brengen. De leiding is bij mr. Huges te Arnhem. De Emmabloemcollecte. Naar „Tegen de Tuberculose" mededeelt zijn bij de Emmabloemcollecte geplaatst 1.316.700 bloempjes tegen 1.245.000 in 192S. De geheele opbrengst is 154.065.21. Dit is voor de eerste maal, dat. de opbrengst de 150.000 gulden overschrijdt. BENOEMINGEN. In het bisdom 's-Hertogenbosch. Z.D.H. de Bisschop van 's-Hertogen bosch, heeft aan den wel eer w. heer J. B. van BesouAV op zijn verzoek eervol ontslag verleend als pastoor van. „Maria-oord" te Vught. De tegenwoordige rector van „Maria- oord" te Vught, den Aveleerw. heer W. J. van Kessêl, is benoemd tot pastoor te Ze venbergen. Tot kapelaan in het rectoraat Leenhof- Schaesberg is benoemd de AveleerAv. pater Bessems, van het Gezelschap van Maria, onlangs tot priester gewijd. DR. J. VAN BEURDEN. Zilveren Priesterfeest. Gisteren vierde Dr. .J. van Beurden zijn zilveren Priesterfeest. Dr. Van Beurden vertoeft op 'fc oogen- 'blik in 't buitenland, zoodat zijn vele vrienden, die hij in en buiten den mid denstand heeft, geen gelegenheid hebben om hem te huldigen. De R. K. Middenstandsbond zal dit nu doen op 1 Augustus in hefc Oranje-Hotel te 's-Hertogenbosch, waar van 55.45 uur receptie zal worden gehouden, waarna den jubilaris een feestmaal zal worden ge boden. Professor dr. Seb. Tromp SJ. Dr. Seb. Tromp S.J., professor in de theologie te Maastricht, is benoemd tot professor in de theologie aar. de. Pause lijke Gregoriaansche Universiteit te Rome. Prior Jacobus Beijersbergen. f In het klooster der paters Norbertijnen te Postel (België) overleed in den ouder dom van 62 jaar de Zeeree-rw. Pater prior Jacobus Beijersbergen, geboren 9 Jauuari 1867 te Rotterdam. Pater W. van Dijk naar Carthago. Op verzoek van Z.D.H. Mgr. Lemaitre, aartsbisschop van Carthago vertrekt pater W. van Dijk, Augustijn, a.s. Dinsdag" met de „Prinses Juliana" naar Carthago, om gedurende eenige maanden deel te nemen aan de voorbereiding van het dertigste In ternationaal Eucharistisch Congres, dat van 7 tot 11 Mei volgend jaar aldaar zal worden gehouden Dit vereerend verzoek is gedaan naar aanleiding van het schitte rend welslagen van het Amsterdamsc-he Congres. Naar de Missie. Naar het Katholiek Indisch Bureau me dedeelt zullen met het s.s. „Tambora" van de Rotterdamsche Lloyd van Marseille d.d. 16 Augustus a.s. naar Java vertrekken Anjf paters, twee fraters en vier novices van de Sociëteit van Jezus. 106. Ik heb het al eens meer over ons Neder- landsch spoor- en stationpersonee-1 gehad. Fijne kerels zijn het, en als u het niet met mij eens zijt, dan is het niet hun schuld. Het is een groote uitzondering als een conducteur u niet welwillend antwoordt; en als het gebeurt, dan heeft gewoonlijk zijn geduld even tevoren reeds een zware proef doorstaan. Als ge veel op reis zijt zooals ik, dan maak je wel eens \Tan die ge valletjes mee, waarbij mijn bloed (en het uwe?) a-1 binnen de minuut karnemelk zou zijn geworden, terwijl de conducteur of be ambte aan het loket kalm blijft. En wie weet hoeveel van die gevalletjes hij al die morgen of dag achter den rug heeft? Neem bijv. maar eens zoo'n 2de Paasch- of Pink sterdag. Nu, ik sta u er borg voor dat wij het geen uur zouden volhouden. Als u dan eens een studie van menschen wilt maken, koop dan een perronkaartje en stelt u op in de buurt- van een of ander loket of op het perron waar de trein staat- voor zee of de bloembollen. Doe het eens en vertel mij dan eens of u niet uw petje afneemt- voor ons treinpersoneel. Hebt u ook wel eens bemerkt hoe buitengewoon gedienstig zij zijn voor onze Nonnetjes? Ja, Zustertjes schijnen de troetelkinderen van onze con ducteurs te zijn. Ze hollen met de bagage, en Zuster achteraan, de heele trein langs om haar een mooi plaatsje te geven. En wat heb je er ook een leuke typen onder, hier en daar op de stations. Kent u den rangeerder. Kleinen Willem, niet? Hij liet mij onlangs 's morgens om half zeven al mijn buik vasthouden van het lachen. U moet hem eens vragen naar dat konijn van hem dat twaalf jaar oud was, twaalf pond INGEZONDEN MEDEDEELING. Een dooi de z.oifl verbrande Huid, StukgeJ^ipen ^Wen, ^{Schrijnen en Smetten T^»acht è^^êneest men met Doos 30, 60, Vube 80 ™&!OL •woog. op het erf rondliep en zoo waaksch was dat het mensch en hond en kat de bee- nen deed nemen, of van die geit zonder hoorns, die ongeveer negen liter melk gaf en zoo kwaad kon worden dat zij door een deux heen porde enz. Ja, leuke kerels. Aardig ook de belang stelling die ze toonen voor mijn werk. Ik vergelijk mij zelf wel eens met zoo'n conducteur, zoo'n rangeerder, zoo'n contro leur, Ik zou het geduld van een conduc teur willen hebben, het „aanpassingsver mogen" van een rangeerder en ik wou dat ik uav kaartjes (of couponnetjes) eens mocht knippen. Missiehuis, Hoorn. Father LEFEBER, Postrek. 120937. Directeur. De Stichters-trein heeft nog altijd het eindpunt niet bereikt. Er zijn nog altijd gereserveerde plaatsen te krijgen voor 100. LANGERAAR. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. J. W. v. d. Kaa, alhier. OEGSTGEEST. H. Kindsheid-processie. Voor de vijfde maal werd gisteren in de parochiekerk al hier het jaa-rlijksche feest der H. Kinds heid geA'ierd, een feest speciaal voor de kin deren, die him voorbeeld vinden in de eer ste levensjaren van het Goddelijk Kind, dat Zijn ouders onderdanig was. Daarom wordt dit feest der H. Kinds heid voor de kinderen zoo mooi en zoo aan trekkelijk mogelijk gemaakt. Om half drie ving de plechtigheid in de kerk aan, waar tal van Katholieke Moeders met hun kinderen bijeen waren. Her beeld van het Kind Jezus was met groen, bloe men en licht versierd en daarvoor brach ten alle kinderen him bloemenhulde op treffende wijze. Hierna sprak de weleerwaarde Kapelaan N. A'an Schaik de kinderen op treffende wijze toe. Spr. vertelde hen dat eens toen Jezus nog op aarde rondwandelde alle menschen te samen gekomen waren naar een punt om Jezus te zien. Toen was Zacheus, die zoo klein van gestalte was, in ©en boom geklommen en toen kwam, Jezus bij hém om bij hem Zijn intrek te nemen. Daarop vermaande Kapelaan van Schaick de kinderen, daar zij Jezus steeds bij zich hadden, goed te bidden voor de kinderen, die dit geluk niet hadden en hij Avekte hen op om door hun gebed deze zegen ook \roor anderen af te sraeeken. Nadat de kinderen eenige liederen had den gezongen, werd de groote processie gehouden, die ook nu buiten weer veel be langstelling trok. Voorop gingen misdienaars, die het vaan del der H. Kindsheid begeleidden. De pro cessie bestond nu uit verschillende groe pen, die betrekking hadden op de missie of op de heiligen. Zoo zag men eerst een groep Chineesjes, gevolgd weer door een aantal ijruidjes die de H. Theresia begeleidden. Dan de H. Eli sabeth van Thuringen met vier pages, witte zusters, bruidjes en gevleugelde engeltjes. Dan volgde de draagster van het beeld van het Christuskind, de H. Aloysios on de H. Petrus Canisius en tenslotte nog eenige vaandels. Deze procesise, die uitstekend geslaagd mag worden genoemd en waarvoor den ze- latricen en het onderwijzend personeel een woord van lof niet mag worden onthouden, trok zingend door den grooton tuin achter kerk en pastorie. Eerst om ongeveer half vijf was deze, vooral voor de kinderen zoo treffende plech tigheid, geëindigd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer is door het zomerweer zeer groot en de prijzen buitensporig laag. Men is het in den regel in dezen tijd niet al te best gewoon doch op heden is het zoo slecht als zelden het geval was. Statice gaan voor 1216 ct., Margrieten 1828 ct., La-therus 58 ct., Centoria in diverse kleuren 819 ct., Kop- godesia 0.601.10 per 100 bos, Anjers 12 16 ct., Primnlinus 7585 ct.. Gladiolen Prins of Wales 1.201.30. Halley 0.95 1.10, Scabiosa 3055 ct., Korenbloemen 1013 ct., Galardia 3045 ct. VOORSCHOTEN. Een schadepost. Toen de schipper Van B. uit Stompwijk zich gisterenmiddag met paard en wagen liet overzetten aan het veer aan de Kniplaan alhier, liep het paard te ver vooruit en ging te water. Met vereende krachten haalde men het dier uit het water, doch het was reeds verdronken. WASSENAAR. Personalia. Voor het Mulo-examen zijn geslaagd H. O. de Roo, P. T. H. Bro- kaar. H. Martin, J. Smit, J. A. W. Koelhof, C. W. d. Valk en J. Ruhoek, allen al hier. ZEGWAART. Verscheurende honden. In den afge- loopen nacht hebben honden huisgehouden in den polder onder de schapen en lam meren. Bij verschillende kooplieden en landbouwers zijn lammeren doodgebeten of ernstig gewond. De politie stelt een onderzoek in. Geboren: Gerrit-, z. van W. C. van der Velden en J. van der Bent. Jan netje, d. van P. J. van der Spek en W. den Hertog. Gerardus Mattheus, z. van P. Schol ten en M. W. van der Haas. Pefcronella, d. van J. Sëntel en J. C. de Vlaming. ZOETERMEER. Geboren: Laurentius Jezef, z. van H. Reeuwijk en C. M. van Rutten. Adriana J«>oba, d. van N. van Rijs en W. E. Verhoef. ALPHEN AAN DEN RIJN. Arm gekneusd. Op de zand steen fa briek der £irma J. geraakte gisteren zekere S. onder een met steenen beladen wagen, waardoor zijn arm vrij ernstig werd ge kneusd. Z0ETERW0UDE. Geboren Aloysius Jozef, zoon van C. W. de Jong en C. J. Verkleij Gijsber- lus Paulu-s, zoon van P. van Bemmelen en A. M. Wesselman Marie Cornelia, doch ter van J. C. Wesselingh en C. C. Duiven voorde Cornelis Adrianus Petrus, zoon van P. Westgeest en E. G. Ammerlaan Martinus Cornelis, zoon van J. P. Ben schop 'én C. Janmaat. Ondertrouwd: Willem de Vreugd 35 jaar en Johanna Maria- Konijnenburg, 29 jaar. Gerard Anders 26 jaar en Trijn tje Marie Versloot 22 jaar Willem Ja cobus Jongeneel 26 jaar en Gretha A'an Til burg 27 jaar. Overleden: Jacobus de Heer 70 jaar. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN FATHER W. A. VAN 0ERLE. Hedenmorgen heeft de weleerwaarde Father W. A. van Oerle van de Congregatie van Mill-Hill, die Zondag te Londen de H. Priesterwijding ontving, in de St. Petros- kerk zijn eerste plechtige H. Mis opgedra gen. Dat zulk een priesterfeest een feest voor de geheele parochie is beAvezen heden morgen de parochianen der St-. Petruspa rochie zelf, die in zeer grooten getale ge komen waren om van deze treffende plech tigheid getuige te zijn. De kerk was met geloovigen gevuld als in een Hoogmis op Zondag, bijna geen plaat-s was onbezet. Het altaar en het priesterkoor waren feestelijk versierd met bloemen en een schat van licht, dat door talrijke electrische lampjes uitstraalde en het priesterkoor op dit hooggetij met een feestelijk gewaad omhulde. Om half tien betrad de nieuwgewijde priester de treden A'an het altaar om voor het eerst een plechtige H. Mis op te dra gen. De neomyst werd daarbij geassisteerd door den zeeree-rwaarden heer Th. Beukers, pastoor der parochie als presbyter-assis- tens, Father J. Klijn van de Congregatie van Mill-Hill, als diaken, Rev. J. v. d. Laar als subdiaken en den eerwaarden, heer van Beukering, theologant te Warmond, als ceremoniarius. In het priesterkoor had. plaats genomen de zeeree rwaarde heer Th. Lefeber, direc teur \'an het Missiehuis te Hoorn. Het zangkoo-r, onder leiding van den heer Pommée, bracht op voortreffelijke wijze de driestemmige Mis voor mannen koor van Perosi ten gehoore. Na het Evangelie hield de zeereerwaarde Father C. Simo-nis. eveneens van de Con gregatie van Mill-Hill, de feestpredicatie naar aanleiding van de woorden van St. Paulus in de eerste brief aan de Corin- t-hiërs: Caritas benigna est. De liefde is welwillend. De goddelijke liefde, aldus de eerwaarde redenaar is als een, zilveren waterstroom welke van de eeuwige heuvelen afstroomt naar de donkere aarde. Hoe meer die stroom van boven wordt gevoed, hoe meer zal zij wassen, totdat zij haar oevers overschrijdt en zich mededeelt aan de naaste landouwen Met deze goddelijke liefde vergeleek de gewijde redenaar de naastenliefde, die uit gaat van de liefde tot God. Bij dit groote feest, het feest van een priester en missionaris Avilde de eerwaarde redenaar op deze naastenliefde den nadruk leggen, omdat een priester en missionaris is een goede herder, vol liefde voor zijn Wat doet de goede herder voor zijn scha pen? Hij heeft alles voor zijn schapen over en zal niet dulden, dat een van hen verloren gaat. Hij geeft zijn leven zijn tijd en zijn talen ten. De priester behoort aan zijn volk. Yan de wieg tot aan het graf is het de pries ter, die ons bijstaat, bij het H. Doopsel, de Biecht, het Huwelijk, in ons stervensuur en die ons vergezelt zelfs tot aan den rand der groeve. Is zoo iemand niet waardig uw herder genoemd te worden? De priester geeft zijn maatschappelijken loopbaan prijs, hij verzaakt aan de eere ambten dezer wereld. Zoo zult ook gij, jon ge priester, zijn een goede herder en in het Koninkrijk Oeganda, waar de blauwe wa teren van bet Victoria-Nyanza-meer een tropische zon weerkaatsen zal uw arbeids veld zijn. Maar ook, aldus vervolgde de eerwaar de redenaar .moeten de schapen dankbaar zijn en wederliefde toonen door te luiste ren naar Zijn stem. Maar, helaas, er zijn er velen, die liever luisteren naar de Sirene- taal der wereld. De geloovigen moeten voor hun herder bidden, veel voor hem bidden, want de priester en vooral de missionaris heeft hun gebed zeer noodig. Zich tot den neomyst wendend, zeide de eerwaarde redenaar, dat de genade hem bij zijn moeilijken arbeid licht en kracht kan geven. Tenslotte wendde Father Simons zich tot de familieleden, maar vooral tot de moeder van den neomyst, die nu de geestelijke moeder zou worden van velen. De eerwaarde redenaar besloot zijn pre dicate met een gelukwensch aan den pas toor der parochie en de parochianen, ho pende dat het opofferende voorbeeld van dezen jongen priester navolging zou vinden. Daarna werd het H. Misoffer voortgezet, een altijd ontroerende plechtigheid, voor hen vooral, die den jongen priester van jongsaf gekend hebben. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zonda-gdienst apotheken wordt van Maandag 2 en met Zondag 28 Juli waargen door de apotheek van den heer: M. wijt, Vischmarkt 8, telefoon 552, Onder het Offertorium werd een hetEcce Panis" van van LeeuAven op treffelijke wijze gezongen. Onder de H. Mis reikte de jonge p. ter' aan vader, moeder en verder© fan leden het H. Gastmaal uit. Aan het einde der H. Mis klonk tensj hefc mooie orgelspel feestelijk door de n gewelven. Hedenmiddag van half drie tot half zal de neomyst ten huize zijner oui Zoeterwoudsche Singel 74, recipieeren. DE ARBEIDSBEURS. Vermindering aantal ingeschr nen. De werkloosheid neem| Men schrijft ons: Zooals uit de Avekelijksche mededeel in dit blad blijkt, toont het aantal i| schrevenen bij de Arbeidsbeurs den li sten tijd een sterk dalende lijn. Hefc getal 167 is echter nog nooit reikt; het vorig Jaar was hefc op 26 346. De toestand op de arbeidsmarkt is i ook thans zoo gunstig, dat aan de aanvragen om arbeidskrachten niet n kan worden voldaan. Wanneer de me laars, van hen staan er nog een twinti; ingeschreven, ook geplaatst zijn, kan i niet meer van werkloosheid in Lei spreken. Dit lage werkloosheidscijfer heeft tuurlijk ook zijn invloed op de steun! leening doen gelden. In de laatste wei is hefc aantal uitgetrokken werkloozen, voor steun in aa'mnerking komt, tien| minder, en hefc bedrag der uifckeerim is daardoor tot zélfs beneden f 100 i week gedaald Concert R. K. Zangver. „Pulchri Studl in het Gesticht „Rijrcgeest". i Hefc was zeker een mooi idee van het I stuur van bovengenoemde vereeniging, een dezer schoone zomeravonden een c eert fce geven voor directie, verpleegsters verpleegden van het gesticht Rijnge< Onder leiding van den heer H. v. Niek werd hefc programma, dat tien numm bevatte, die alle zeer goed gekozen Ava< voor een buitenconcert, uitgevoerd. I heerlijk klonken verschillende nurum door het stille woud! Ieder nummer te oordeelen zou te veel gevraagd zijn. N men wij o.a. de Vesper van Beethoven. I mooi waren hier de pianissimo's en 1 goed kwamen de forto's tot hun recht, pepita", al is hefc wat oud, viel zeer in smaak der aanwezigen hetgeen het luid plaus bewees. Na de pauze hoorden wij ..Woudgeda ten" van F. Abt, waarin de solo's zijn a- vuld door de dames Langeveld en Lut. I heerlijk klonken haar mooie stemmen Lieve Heer ging door hefc woud Ook 1 „Rorate Coeli" van Hub. Cuvpers en 1 devote „Moeders Slaapliedeke" zijn zi mooi gezongen. De heer v. Niekerk heeft met dez a/vonï" weder een mooi succes te boet Door den directeur A'an het gesticht we namens allen dank gebracht aan recteur, bestuur en leden. Men was zc tevreden over het mooie program van zen a\'ond. In de pauze zijn er ver vers chin gen aa geboden en het was voor de aanwezig* ook voor de velen langs den weg, een J notvolle avond. Prof. Van Wijk. Prof. dr. N. van Wijk, hopgleeraar in Balto-sla\'ische talen aan de Universit alhier is Dinsdag in Praag aangekom en gaat einde dezer maand een lange st diere is maken naar SloAvakije. Mej. M. M. Woud. t In het Diaconessenhuis alhier, waar een operatie had ondergaan, is gistere middag op 48-jarigen leeftijd overledi mej. M. M. Woud, secretaresse van de ve eeniging „Sohoolkindervoeding". Bereffende den boottocht van Jeani d'Arc a.s. Zondag verzocht men ons nogi Avillen mededeolen, dat de boot precies uur vertrekt vanaf de Schrijversbrug bij Zijlpoort. Allen worden verzocht tijdig i wezig te zijn. De kaart van betaling is t vens beAvijs van toegang. Zonder deze won niemand toegelaten. De boot vertrel 's avonds te 6 uur uit Amsterdam, aankom te Leiden circa 9.30 uur. Zij, die nog aan deze boottocht wcnschi deel fce nemen, moeten zich spoedig opg'1 ven bij P. A. Meershoek, Vliet 32, bij wie men ook alle gewenschfce inlichtingen ka I bekomen. Voor hefc Mulo-examen zijn te Den Ha! t geslaagd P. Borgerding, M. J. Groen en 1 B. M. Dijk, allen alhier. Op 24 Juli stonden bij de Arbeidsbeuid 167 werkzoekenden ingeschreven, terwi c op 26 Juli van hefc vorig jaar dit aantal be droeg 346. Gistermiddag omstreeks 6 uur is de co! ducteur van de H.T.M., L. W. W., die, tof de tram op de Haarlemmerstraat reed, zij pet wilde grijpen, uit de tram op straat A'allen. Hij bekwam een bloedende Avonc aan het hoofd. Na in den winkel van df heer Broerse te zijn verbonden door di Niemer, werd de man ter verdere behandi ling naar het Acad. Ziekenhuis vervoert

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2