1 i GEMENGDE BERICHTEN BUITENL. BERICHTEN LUCHTVAART SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Overreden en gedood. De 6-jarige A. S., wonende Sittarderweg te Heerlen, die van achter een auto den weg wilde oversteken, werd door een vrachtauto gegrepen en overreden. Het meisje overleed tijdens de overbrenging naar hot ziekenhuis. Auto-ongeluk. De chauffeur D. van de firma S. v. W. te Breda wilde uit de cabine van zijn vrachtauto stappen, toen hij door een luxe- auto gegrepen werd, die hem een twintigtal meters meesleurde. De man werd zoo ern stig gewond, dat vervoer niet toegestaan kon worden. In botsing met een stoomtram. De koopman H. v. Eldijk te Leeuwen kwam met zijn kar in botsing met de stoom tram. Ernstig gewond werd hij opgenomen en moest voorzien worden van de laatste K.H. Sacramenten. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een wagen versplinterd. Zaterdagmiddag had aan den Heihoek te Oss, een aanrijding plaats, die betrek kelijk nog goed is- afgeloopen. Do landbou wer M. van der Hcyden passeerde met zijn ledigen wagen den overweg én bemerkte den aankomenden trein niet. Dc kar werd gegrepen en totaal versplinterd; voerman en paard bleven ongedeerd. MOORDAANSLAG TE A'DAM. Een man doodgestoken. Zaterdagavond omstreeks halftwaalf is in de nabijheid van den Karaperfoelieweg aan den overkant van het IJ te Amsterdam een man door een ander doodgestoken. De da der is gearresteerd. In verband met het bovenstaande ver neemt „dc Crt." nog, dat de persoon, die doodgestoken is, "vroeger heeft ingewoond bij een verlofhoudster aan den Kamperfoe lieweg. Er schijnt eenigen tijd geleden onge noegen geweest te zijn, waarop de com mensaal vertrok en elders aan de overzij de van het IJ ging wonen. Zaterdagavond nu is de man, die onge huwd is, en wiens leeftijd op ongeveer 40 jaar geschat wordt, aan de woning van de verlofhoudster verschenen. Hij schijnt daar ruzie gemaakt te hebben, die zoo hoog liep, dat het de aandacht van de buren trok. Hierop is de zoon van de verlofhoudster naar buiten gekomen, en heeft den vroe- geren commensaal met een mes gestoken. De wonde was zoo ernstig dat de man kor ten tijd daarna overleed. Per auto van den G. G. D. is het lijk in den loop van den nacht, nadat de Justitie er beslag op had gelegd, naar het Binnen gasthuis vervoerd. De dader is vrijwel da delijk na het gebeurde gearresteerd. Hij werd op dc plaat® van het misdrijf ge hoord door den commissaris van politie den lieer Van Empel, en légde terstond een volledige bekentenis af. ONGELUKKEN. Verdronken. Zaterdagavond omstreeks 7 uur is het 12-jarig zoontje van de wed. A. de Boer te Urk, bij het zwemmen verdronken. Het lijkje werd even later opgehaald. Vrijdagavond is de 2-1-jarige P. uit Haarlem, die te Apeldoorn logeerde, bij het zwemmen in het kanaal aldaar ver dronken. Te Ursen is het 3-jarig zoontje van den landbouwer P. Z. al spelende te water geraakt en verdronken. Zaterdagmiddag is de 30-jarige schil der Willem Kat, die niet kon zwemmen, bij het baden in het Hoornsche Diep ver dronken. Het lijk is opgehaald. Zaterdagavond is de 19-jarige schil der G. v. D. omstreeks S uur in den Ketel polder te Rotterdam verdronken. Hij was woonachtig op den Rofcterdamschedijk. Zaterdagavond laat is de 21-jarige matroos J. M. van het s.s. „Vale of Picke ring" in de Waalhaven te R'dam bij het vastleggen van een jol over boord geslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet opge haald. Gistermorgen is de 22-jarige schoen maker C. B. van den Charloisehen Lagedijk bij het zwemmen in de Waalhaven verdron ken. Zijn lijk is na een half uur dreggen door de rivierpolitie opgehaald en naar de ouderlijke woning overgebracht. Zaterdagmiddag zijn eenige jongelui van de bekende weesinrichting te Neer bosch 'bij Nijmegen tusschen de kribben in de Waal onder Weurt gaan zwemmen. Toen de zwemmers weg waren vond men bij den kant de kleeren van een jongeman J. de Kruyf. Men vermoedde dat de jongeman verdronken was en heeft naar het lijk ge dregd. Men slaagde er echter niet in zijn lijk te vinden. Lijk opgehaald. Vrijdagavond heeft men in de Maas te Bereg a/d. Maas l\et lijk opgevischt van den 19-jarige kantoorbediende Jan Moors, afkomstig van Sittard, welke Donderdag bij het zwemmen verdronk. Van een ladder gevallen. De 57-jarige schilder O. O., is Zaterdag bij het verrichten van werkzaamheden aan het kantoorgebouw op liet domein van de Koningin-Moeder te Soestdijk van een lad der gevallen. Het slachtoffer kwam met zijn hoofd op de straatstecnen terecht. In zorgwekkend en toestand werd de man opgenomen en per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Door een zonnesteek getroffen. Het driejarig dochtertje van den heer P. M. te Weert werd, naar „het Huisge zin" meldt, zoodanig door de hitte bevan gen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateerde, dat liet kind een zonnesteek had opgeloopen. De kleine is aan dc gevolgen hiervan over leden. Van een stelling gevallen en gedood. Terwijl de timmerman O. H., afkomstig uit Geertruidcnberg, Vrijdagavond bezig was werkzaamheden te verrichten aan de i:i aanbouw zijnde stikstoffabriok te IJmui- den, had hij het ongeluk van een 20 M. hooge stelling tc vallen. De man bekwam een schedelbreuk en was op slag dood. Kind uit een raam gevallen en gedood. Zaterdagavond is de 11/2-jarigo W. de J. in de ouderlijke woning aan de Zijde- windestraat, te R'dam, uit een raam van de tweede verdieping gevallen. Het land is naar het ziekenhuis aan den Cool singel vervoerd, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden. Kind door kokende melk verbrand. De 1 1/2-jarige Hendrik v. d. Waart, wo nende Falkstraat te Vlaardingen, trok Dinsdag een pan met. kokende melk van het fornuis. Dc kleine kreeg den inhoud over het bovenlichaam en bekwam hier door zeer ernstige brandwonden. Na smar telijk lijden is dc arme kleine thans aan de verwondingen overleden. Drie boerderijen verwoest Vijf schuren en een woning. Schade op 8Q.0G0 geschat. Uit Nieuw-Lekke rland wordt aan „de Crt." genie kl: Gistermorgen omstreeks half elf heeft alhier op de grens van de ge meente Streefkerk een zeer felle brand ge woed, waardoor binnen een uur tijds niet minder dan drie kapitale boerenhoeven met vijf aangrenzende schuren en een arbei derswoning totaal in vlammen zijn opge gaan. Des Zondagsmorgens heerscht op boven genoemd uur, als de meeste bewoners van dit landelijk en fraai gelegen dorpje zich kerkwaarts hebben begeven, gewoonlijk een door niets verbroken rust. Maar gis termorgen ontdekte een boerenzoon, die zich in .een der schuren te slapen had ge legd. wijl hij 'smorgens in de vroegte de beesten gemolken had, dat in de woning zijner moeder, de weduwe Voorsluys, brand ontstaan was. Hij sprong overeind en be merkte tot zijn ontzetting, dat een groote stapel hooi vlam had gevat, terwijl kleine vlammetjes reeds- aan de zware oude bal ken lekten. Onmiddellijk poogde hij met eenige em mers water het vuur te dooven, doch wel dra bleek dit een onmogelijke taak. Hij rende den dijk op en riep dc buien bij el kaar om te trachten gezamenlijk met be hulp van eenige nabij gelegen brandkranen den brand te blusschen. Het vuur breidde zich echter met ongelooflijke snelheid uit en binnen een kwartier tijds stond de ge- heele kapitale boerenhofstede in lichte laaie. Aangewakkerd door den Westenwind sloeg hel vuur over naar de groote hoeve van den landbouwer Jacob Boele, welke eveneens weldra in vollen gloed stond. Loeiend en sissend brandde het verder en een half uur na het ontstaan van den brand in de hofstede van de weduwe Voor sluys was reeds do derde hoeve aangetast. Binnen een uur tijds waren drie hoeven en vijf gedeeltelijk aangrenzende schuren door het vuur in aseh gelegd. De droogte en de groote hoeveelheden juist {binnengebracht hooi waren bevorderlijk voor de snelle uit breiding van het vuur. Inmiddels had men. dc brandspuiten van de nabijgelegen gemeenten Streefkerk, Lelc- kerkerk en Groot-Ammers gealarmeerd', die spoedig met haar motorspuiten uitrukten en naar de plaats des onheils reden. Tegen over de onmetelijke vuurzee bleken de spuiten echter machteloos en de hoeveel heden water, die in den vuurpoel werden geworpen, verdampten sissend, terwijl 'het geknetter van het door het vuur aange taste hout tot op verren afstand hoorbaar was. Een.groote vonkenregen werd door den Westenwind meegevoerd en veroor zaakte niet weinig gevaar. Wat welhaast tot de onmogelijkheden scheen te behooren, geschiedde tot groo- ten schrik van alle aanwezigen: plotseling vatte door vonken van het rieten dak van de brandende perceel-en de arbeiderswo ning, welke op 100 Meter van de hoeve van Boelc is gelegen, vlam. Hoewel de geza menlijke brandspuiten onmiddellijk alle krachten concentreerden op deze woning slaagde men er niel in dit huis te behouden en brandde hot tot den grond' toe af. Een daarneven staande groote boeren hofslede geraakte eveneens in brand, doch de brandspuiten van Groot-mmmers en Lekkerkerk, die onder de grootste span ning werktOD, mochten de voldoening sma ken deze te behouden. Ook een belendend huis. waar eveneens een begin van brand werd ontdekt, kon 'behouden blijven. Men kon niet voorkomen, dat het tamelijk zwaar gehavend werd. Groote consternatie was ontstaan in een der kerken, toen liet bericht van den brand daar midden onder den kerkdienst bekend wesrd. De leden van de vrijwillige brand weercorpsen verlieten ijlings de kerk om zich naar de plaats des onheils te spoeden. Een gelukkige omstandigheid was. dat de brand niet gedurende den nacht ontstaan, is, daar anders naar alle waarschijnlijkheid er persoonlijke ongelukken zouden, zijn voorgekomen. Slechts een jeugdige Duit sche dienstbode, die bij een der familiesin dienstbetrekking was, moest zich redden door uit een vier meter hoog gelegen raam te springen. Ze bekwam eenige lichte ver wondingen. Het vee bevond zich in de weide; van d© diverse inboedels kon niets worden gered. Zelfs de kleedingstukken gingen verloren. De oorzaak is vermoedlijk door kortslui ting in het huis van dé weduwe Voorsluys ontstaan. Behalve de hoeven en schuren verbrandde een groote hoeveelheid pas bin nengebraoht hooi, dat men op 150 a 200.000 K.G. taxeert. De schade wordt geschat op ongeveer 80.000. De meeste bewoners wa len laag verzekerd, zoodat voor de betrok kenen het gebeurde als een ramp moet worden beschouwd. Brand te Helmond. Gisternacht heeft te Helmond een brand gewoed. Door broeiiug van vetwol en ka- toenafval ontstond brand in het pakhuis van de firma Neles. Behalve het pakhuis gingen 2000 K.G. vetwol en 16.000 K.G. ka- toenafval totaal in vlammen op. Met groo te moeite wist de brandweer de belendende perceelen. nj. de chemische fabriek van dezelfde firma en de textielfabriek van de firma Ra mar te behouden. Vermist. De 25-jarige spoorwegarbeider B. te Amersfoort is sedert Vrijdagavond spoor loos verdwenen. Tot op heden werd niets van hem vernomen en men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Gezonken. Te Dreumel is op de Waal gezonken de klipper van J. Het schip stiet op het eind punt van een krib en zonk onmiddellijk. De opvarenden wisten zich te redden. Dijk doorgestoken. Men meldt uit Hoogezand aan de „Msb.": Het. nijpend watergebrek schijnt oor zaak te zijn, dat landbouwers den afsluit dijk tusschen het Drentsche Diep en den Kropswoldcrbuitenpolder op twee plaatsen hebben doorgestoken. Tfc Duitsche ballon geland. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur landde nabij Baarn een groote Duitsche luchtbal lon, welke in Bad-Oeynhausen was opge stegen. Behalve commandant Broker uit Münster waren nog vier andere luchtrei zigers aan boord. De landing geschiedde vlot in open weiland. Nog steeds drijvende mijnen. Volgens een bij het radiostation te North-Foreland ingekomen rapport werd door stoomschepen op 5 mijl afstand van het East-Goodwin vuurschip een drijven de mijn gepasseerd. Het is opmerkelijk, dat na zoovele jaren nog steeds mijnen op de Noordzee gezien worden. Een vierling geboren. Zaterdagmiddag werd het echtpaar van Eschvan der Heyden te Oss verblijd met de geboorte van een vierling: 2 jongens en 2 meisjes. „Ms'od." De Rotterdamsche brandstichter. Heeftde recherche hem te pakken? Omtrent de aanhouding van den 27-jari gen boekdrukker W. F. K. in verband met de vele vdrdachte branden van den laat- stcn tijd valt thans nog het volgende te melden: Deze K. is reeds sinds ongeveer drie weken verdacht geweest van brand stichting. Toen het bleek, dat men hier met een uiterst geslepen mensch te doen had, werd aan de Centrale Recherche destijds opgedragen, te trachten eenig spoor te vin den. De verdenking viel toen op K., die van dat oogenblik af steeds door een of meer rechercheurs gevolgd werd. Dat dit niet gemakkelijk was laat zich begrijpen; eerstens was de man aange nomen dat hij inderdaad de brandstichter is voortdurend op zijn qui vive, in de tweede plaats is het steeds uiterst moei lijk, zelfs een geheel achteloozen burger, dagen achtereen te volgen zonder dat hij dit- bemerkt. Gedecideerde aanwijzingen heeft de recherche dan ook slechts in zeer beperkte mate kunnen krijgen. Een keer is R. gezien boen hij op dc Kruiskade een pand binnenging, waar hij niets te maken had. Nadat hij uit dit huis was gekomen, is er circa 15 minuten later door onbekende oorzaak brand in dit huis uitgebroken en K. meldde zich, toen de brandweer ter plaatse kwam a-an om mee te helpen blusschen. Na dien is R. nog verschillende keeren gezien bij panden, waarin hij niets te ma ken kon hebben, binnenging, doch daarin is nooit brand gesticht. Men neemt aan, dat de man wetende dat men op hem lette, die niet gedurfd heeft. Dit alles was uiteraard niet voldoende om tot zijn arrestatie over te gaan, doch de Centrale Recherche heeft in de laatste dagen nog eenige gegevens in handen ge kregen, zoodat Vrijdagmiddag de commis saris van actieven dienst, de heer C. van de Pol, opdracht gaf, tot zijn arrestatie over te gaan. R. ontkent zich ooit aan brandstichting te hebben schuldig gemaakt doch heeft moeten erkennen, panden te zijn binnen gegaan waar hij niets te maken had. Hij wordt thaais verdacht van brand stichting in panden aan de Vlietkade, de Kruiskade, de Gelderschekade, den Schie- damsehen Singel dit is wel de belang rijkste brand geweest, een kantoorbedien de heeft toen iemand hard de trap hooren afloopen en bovendien een schim van hem gezien en even later brandde het het Vasteland en het Slagveld. K. is voor zoover door de politie kon worden nagegaan een vrij normaal man. Hij is reeds verscheidene malen verdacht geweest van inbraken door middel van in sluiping. Als de recherche met dezen arrestant inderdaad den brandstichter te pakken heeft, gekregen, zal het aantal verdachte brandjes, dat zooals men zich herinnert, buitengewoon groot was, thans zeker sterk verminderen. De recherche heeft nog geen enkel motief kunnen vinden, waardoor de brandstichtin gen verklaard zouden kunnen worden. De aangehoudene van wien, zooals de „Msb." thans verneemt, met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, dat hij inderdaad de gezochte brandstichter is, is ongeveer 1.75 M. lang, vrij breed in de schouders, donkerblond en maakte, vooral als hij zijn chauffeurspet ophad, den indruk van een schipper die de stad ingaat. Een huiszoeking heeft geen resultaten opgeleverd, daar K. zeer kort geleden ver huisd is. Bij zijn aanhouding werden geen dingen op hem bevonden, die speciaal geëigend waren om ergens brand te stichten. Langzamerhand, o.a. door de wijze, waar op K. uitging, de tijd en de plaatsen die hij bezocht is nagenoeg zekerheid gekre gen, dat de branden door een en denzdf- den man moeten zijn aangestoken en bo vendien zooals wij reeds schreven, liet zeer sterke, vermoeden, dat deze K. ook inder daad de dader is. Het is niet onwaarschijnlijk dat de boek drukker uit een ziekelijke haat zijn vernie lend werk zou hebben gedaan. Behalve dat hij verdacht was van insluipingen heeft hij ook reeds in de gevangenis gezeten. Het weer in Juni. Aan het maandelijksch overzicht der weersgesteldheid in Nederland over Juni van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut ontleenen we Van 1 tot 6 was de luchtdruk hoog ten N. en W. van IJsland en ook ten W. van Portugal. Van 6 tot 22 bewogen de depres sies zich alle in westoost-richting langs oen langgerekt gebied van hoogen lucht druk van de Azoren tot diep in Centraal- Europa. Van 23 tot 30 was de luchtdruk wederom hoog in het W. en NW. en lagen stationnaire depressies in iSkandinavië en ten ZW. van Ierland. In de eerste dekade waren W.-lijke cn ZW.-lijkc winden talrij ker dan normaal, in de tweede ZW.-lijke en Z.-lijkc tot O.-lijke, terwijl in de derde de- kade. een groote overmaat van NW.-lijke winden voorkwam. De gemiddelde wind kracht was slechts weinig boven normaaL Gemiddeld over heb gehecle land was de overdagtemperatuur 1 gr. 3, het gemid delde maximum 1 gr. 7 en het gemiddel de minimum 1 gr. 2 te laag. In de 3 dekaden waren de afwijkingen respectievelijk 2 gr 0, 2 gr. 9, 1 gr. 4, 1 gr. 7, 1 gr. 4, 0 gi\ 4, 3 gr. 6, --3 gr. 5, 2 gr. 5. De dagelijksche temperatuurschommeling was in de eerste en derde dekade beneden, in de tweede boven normaal. De hoogste tem peratuur, 31 gr. 6, werd waargenomen te Maastricht op den 12, de laagste, 1 gr. 1, te Wijster op den 5. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land, bedroeg 48 m.m. tegen 57 normaal. In Overijsel en in den Achter hoek was de neerslag 0 tot 10 pet-, boven normaal, in Utrecht, de Betuwe, West- Brabant cn op de Veluwe ongeveer 5 tot 10 pet., in Zeeland cn op de Wadden-eilan den ongeveer 15 gr., in Zuid-Limburg on geveer 45 gr. cn in Groningen, Friesland, Noord- en Zuid-Holland, Oost-Brabant en Noord-Limburg 20 tob 30 gr. beneden nor maal. De hoeveelheid neerslag was over het algemeen in de eerste dekade boven, in de tweede en derde dekade beneden het gemiddelde. Onweer kwam vooral voor op den 8, 12 en 14, verspreide berichten op den 4, 10, 13, 21, 22 en 24. Het aantal uren met zonneschijn, gemiddeld over de vijf hoofdstations, bedroeg 189 tegen 192 normaal; de drie- dekaden telden respec tievelijk 53, S5 en 51 uren. ONGELUKKEN. Ernstig tramongeluk in Grunau bij Berlijn. Zondagmiddag zijn twee volle trams in de nabijheid van de vrije badgelegenheid Grunau door nog niet opgehelderde oor zaak tegen elkaar gebotst. Verscheidene personen werden zwaar gewond, terwijl 15 personen licht gewond werden. De zwaarge wonden werden door de Berlijnsche brand weer naar het ziekenhuis vervoerd. Auto-ongelukken. Een ernstig auto-ongeluk is Zaterdag avond ongeveer 2 uur te Offenbach ge schied. Een auto met 5 inzittenden botste bij het passeeren van een tram tegen het balcon van een uit de tegenovergestelde richting komende tram. Zoowel de auto als dc tram Averden ernstig beschadigd, ter wijl alle inzittenden van de auto zwaar ge wond Averden. 2 van hem zijn inmiddels reedjS gestorven. De tramconducteur kreeg een zenuwinstorting. Aan he-t Noordfjord bij Grodjen in Noor- Avegen is een auto met buiten'landsche toe risten oAmr den kop geslagen. Een dame van Duitsche of Hongaarsche nationaliteit is gedood, drie inzittenden, o.w. prof. Ja nos uit Boedapest, en een Anierikaansche dame zijn zAvaar, de drie andere passagiers licht gewond. VLOEDGOLF LANGS DE ENGELSCHE KUST. Een muur van water van tien meter hoog. Eenige slachtoffers. In verschillende plaatsen aan de Oost kust van Engeland hebben Aloed golven, in verband staande met electrisohe geladen heid in de lucht, ongelukken veroorzaakt. Van Yarmouth tot Worthing deden deze verschijnselen zich voor, en een paniek on der de duizenden vacantiegangers was er het gevolg A'an. In sommige plaatsen kwam, naar de menschen vertellen, een „muur van water" van 10 meter hoogte op de kust af. In Folkestone werd een jongen, die op de rotsen zat te vissollen, door de vloedgolf in zee gcAvorpen, waarbij hij verdronk* Te Shoreham wordt een boot met twee jon gens vermist. Te Londen sloeg op twee plaatsen de bliksem in. Eén persoon werd gedood. Door een wolkbreuk Averden kelders onder wa ter gezet, terwijl honderden motorrijwie len op de overstroomde straten niet ver der konden. Ook buiten Londen was de regen op som mige plaatsen zoo heA'ig, dat de wegen diep onder water stonden. Te Richmond is een deel van den spoorweg door den regen be- iet cl GROOTE OVERSTROOM INGEN LN l'NDIë. De overstromingen1 in het Zuiden Voor-Indië zijn belangrijker groot er, tot nu toe aangenomen werd. In het trict Sind is het aantal d'ooden tot' 20. Tengevolge der overstrooming zijn ook zeer veel huizen ingestort. Gede ien A'an den Noordwestelijken, spoorw zijn op verschillende plaatsen, overslrooi Uit Haiderabad wordt gemeld', dat aantal dooden tot. 30 gestegen is en schade geschat kan worden op ongevc 20 millioen. In Shikarpur alleen zijn huizen ingestort. Vooral het verlies aan v is bijzonder groot. Ook de akkers hebix veel geleden. Ie: Dc Londen met water nood bedreigd. Sproeien en a uto-sch o o n m a k verboden. De Metropolitaansche Waterraad hee er) in een vergadering besloten het waterve rj- bruik van Londen te rantsoeneeren. Te ree gevolge van de buitengewone droogte het van nu af A'erboden water voor het'b sproeien van tuinen en schoonmaken v;jan auto's te gebruiken en de verbruikers d ,el in strijd hiermee handelen worden dreigd met straffen Avegerts verspillin ig; misbruik of onbehoorlijk gebruik A'an w ter. Begin Juli had de Waterraad reeds waarschuwing uitgevaardigd, om zuinie; met water om te gaan. Zij heeft het tege tr deel in uitwerking gehad, Avant het gebrui is inmiddels, ongetwijfeld, ook ten gevolj la van de warmte, die tot meer baden ve lokte, en het uitdrogen van sport\-elden tuinen, met 30 millioen gallons (1 gallon 4.24 L.) per dag toegenomen. De gemidde!,ei de dagelijksche hoeveelheid die beschille baar wordt gesteld, bedraagt 2661/: mi'lliw r i gallon. De Londenaars vertromven op den „gojpli den ouden A'ader Theems", die zooveel wa ter aam-oert-, dat er nooit een tekort ka pe komen, rneenen zij. maar de moeilijkhei ra zit natuurlijk in de distributie van gezu ei verd water. Waternood te Brussel? Tengevolge van de droogte van de laat 'e ste dagen zijn de Ava-ter-reservoirs Brussel eiken dag zoowat geheel ledig werd een dringend beroep gedaan op he publiek, om A-oortaan zoo weinig mogelij water te gebruiken en er zeker laten verloren gaan. De hitte te Berlijn. Berlijn heeft Zondag den heetsten dai van het jaar beleefd. Ondanks een kort onweersregen drukte den ge'heelen dag ee t, onverdraaglijke hitte boven de stad, streeks twaalf uur was de temperatuur het centrum van de stad' in dc schaduw graden en in de zon 104. De Berlijnsch n bevolking zocht, verkoeling bij de talrijk meren in de omgeving A'an de stad. De \-e schillende vrije badgelegenheden hebbe een record aan bezoekers geboekt Aardschokken op Deensch eiland, t Vrijdag tegen den avond werd op he eiland Samsö in de Groote Belt een reek 3 heftige aardschokken geA'oeld. Deze aard rr schokken herhaalden zich vijf maal me korte tusschenpoozen. Van de bevolkinj n maakte zich een hevige schrik meestem toen de huizen begonnen te wankelen en di I ruiten in scherven vielen, terwijl een do gerommel hoorbaar was. Ook in den looj 'I van den afgeloopen nacht werden noj I eenige aardschokken Avaa-rgenomen. die echter lang zoo heftig niet waren als Vrij dagavond. Afschuwelijke roofmoord. In de buurt van Luzern is een boerin oi j haar boerderij door een misdadiger over vallen en met bijlslagen gedood. De moordenaar doorzocht daarna he huis .waar hij een bedrag van 110 franc stal. Vervolgens lokte hij den 4-jarigei kleinzoon van de boerin op het erf, wa hij het kind eveneens met. een bijl dood sloeg. Het gelukte-, de politie, den raisdadi ger 3 uur later te Luzern te arresteeren. In het parlement opgesloten. Het onlangs gekozen jeugdige Lagerhuis- lid Frank Markham wilcle Donderdag twee zijner kiezers eens het Parlementsgebouw laten zien. In het Lagerhuis was hij natuur lijk thuis, hij heeft er immers al wel drie Aveken zitting in. Maar in het Hoogerhuis bleek hij een onbetrouwbare gids en raak te hij den weg kwijt. Welke trap hij ooi opliep, welke deur hij ook opendeed, kii kon geen uitgang vinden. De avond viel en het begon er droevig uit te zien, totdat de drie. bezoekers voet stappen hoorden. Twee politic-inspecteurs kwamen aangeloopen, in de meening dat er inbrekers waren in .het House of Lords. Het nieuwe Parlementslid zat er een beetje mee in tegenover zijn kiezers, die hem erg onemaren A'onden in de politiek. Plannen voor een vlucht RomeNew York. Start zal medio Augustus plaats hebben. Een nieuwe Vlucht van Italië naar de V. S. is beraamd tegen medio Augustus. Een der piloten zal zijn dc Ttaliaansch* Amerikaansche miss Roseta Valenti, uit New York. Het voor dit doel gebouAvde watervliegtuig, het grootste, dat Italië ooit heeft geproduceerd, kan, behalve de twee piloten, nog zes passagiers medeiiemcn. Aan boord bevindt zich een speciaal, door Marconi geconstrueerd radio-apparaat waardoor de vliegers in staat zullen zijn kort na den start reeds met New York in verbinding te komen. In aansluiting op de Oceaanvlucht zal een rondreis worden gemaakt in de vol gende etappes: New YorkSan Francisco— New OrleansPeruArgentiniëBrazilië- Italië. De totale duur wordt geraamd op dïie maanden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6