UIT DE RIJNSTREEK LISSESASSENHEIM. het ontwerp voor de nieuwe parochiekerk. De houten hulpkerk en de Kager-bijkerk. Zooals uit- enkele berichten reeds is ge bleken, zal aan de Beekbrug een houten hulpkerk -worden gebouwd, in afwachting tct met den bouw van de dc initieve En- gelenkerk kan worden begonnen. Tevens zal aan de Kaag een bijkerk gesticht, wor den; "wel een bewijs hoe noodzakelijk het was in dit gedeelte van de Bollenstreek een nieuwe parochie te stichten. Met den bouw van de hulpkerk aan de Beekbrug is men gisteren begonnen; met man en macht heeft men een hoek bollen gerooid, waar het houten gebouw nu ver rijzen zal. De hulpkerk is groot 25 x Ij M. en biedt ruim 300 zitplaatsen. Begin Sep tember zal hier de H. Mis gelezen kunnen worden. Pastoor Sentenie zal dan zijn in trek nemen 'bij den heer Peschicr, Heere- weg 464. De plannen voor de nieuwe kerk, naar ontwerp van den bekenden architect Jan Stuyt, zullen spoedig hun beslag krijgen. De kerk een oentraalbouw zal on getwijfeld tot een van de mooiste en merk waardigste in de omgeving behooren. Het plan is geheel uitgewerkt volgens den drie hoek, het zinnebeeld der H. Drieëenheid. Het gebouw wordt bekroond door een 40 M. hoogen koepel-toren met spits dak. Rechts daarvan is de pastorie ontworpen, links een klokketoren. De mogelijkheid dit plan in zijn vollen omvang uit te voeren, staat natuurlijk nog niet geheel vast. Veel zal afhangen van de milddadigheid der Beekbrug-parochianen. Men begrijpt voor de stichting van deze nieuwe parochie is veel geld noodig. Niet alleen moet de nieuwe kerk met pastorie worden gebouwd, maar bovendien twee scholen, zuster- en broederhuis en de Kager-bijkerk. Voor de Zusters zal tegelijk met de scholen een huis verrijzen op het terrein der kerk (links achter). De Broe ders nemen voorloopig hun intrek in de villa „Catharina" aan de overzijde van den straatweg. Met de bijkerk aan de Kaag zal in Sep tember begonnen worden, langs de Ring vaart bij de „Leeghwater". Een ontwgrp is nog niet gemaakt. Het gebouw wordt in steen opgetrokken en zal 250 a 300 zit plaatsen kunnen bevatten. lederen Zondag zal daar de h. Mis worden opgedragen, terwijl Js Zaterdags gelegenheid zal zijn om te biechten. De nieuwe parochianen van pastoor Sentenie, voor wie de bijkerk is bestemd, behooren thans nog tot de verschillende parochies: Nieuw-Vennep, Lisse, Sassen- heim, Oüd-A'de, Oude-Wetering en Rijp- wetering. De definitieve grensregeling kan binnen enkele maanden tegemoet worden gezien. AALSMEER. Gratis vacantiereis naar Zwitserland. De heer D. Baardse Dzn. alhier, de be kende bloemkweeker, heeft zijn uitgebreid personeel een vacantiereis naar Zwitser land aangeboden, geheel voor zijn reke ning. Onnoodig te zeggen, dat dit, mooie aanbod van den patroo door de werklie den met groote dank is aanvaard. In deze week nog zal de reis aanvangen. Ook een andere patroon, de heer J. Hilvercla, zal met zijn personeel een buitenlandsche reis maken. N00RDWIJK. Personalia. Aan de R.-K. H.B.S. voor Meesjes te Maastricht behaalde het eind diploma mej. C. de Vreede. VOORSCHOTEN. Koningin Wilhelminavereenigirg. Het 25-jarig bestaan van de Koningin Wilhel- minavereeniging alhier zal, blijkens een aan de burgerij toegezonden circulaire, worden gevierd door een feest, dat twee volle dagen zal duren, n.l. 4 en5 Septem ber. Aan dit feest wordt tevens verbonden een tentoonstelling op 'het- gebied van land en tuinbouw, aan de voorbereiding waar van door een hoofd-comitó en verschillen de sub-comité's met kracht wordt ge werkt. Daartoe zal het voetbalveld achter de O..L. School worden, ingericht als feest terrein en zullen daarop verschillende ten ten verrijden. In een zeer groote tent zal Voorscho- ten's middenstand exposeeren op 'n w^jze als dat in onze plaats nog nimmer is ge zien. Verder zal in een andere tent wor den gehouden een tentoonstelling van kaas en boter, waarbij tevens de nieuwste werk tuigen voor de zuivelbertiding in werking wordien gesteld, en ook het landibouw-huis- houdonderwijs de resultaten van het ge leerde aldaar demonstreeren. Dan zal nog in een groote tent worden ondergebracht de bekende „Floralia" ten toonstelling, aangevuld met vrije inzen dingen. en een expositie van groente en fruit die hooggespannen verwachtingen niet zal teleurstellen. Op het gebied van ..paardensport" zal de beide middagen iets moois en zeer interes sants te zien worden gegeven, terwijl op den morgen van den tweeden dag een keuring van rundvee, schapen en varkens wordt ge houden. In een volledige feestwijzer, die voor den aanvang zal worden verkrijgbaar gesteld tot matigen prijs, zal een uitgebreid pro gramma van alle feestelijkheden worden opgenomen. VOORHOUT. Muziekvereeniging „St. Cecilia". Gis terenavond vergaderde de R. K. Muziek vereeniging „St. Cecilia" onder voorzit terschap van den heer G. Witteman. Dc voorz. opende de vergadering met den Chr.. groet en heette alle aanwezigen welkom, nn 't bijzonder de geestelijkheid dezer parochie en den directeur, den heer M. Bolderdijk. Spreker memoreerde in het kort het 10-jarig bestaan der vereeniging. Hierna las de secretaris, de heer P. v. d. Hulst Jzn., de notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Uit, het financieel jaarverslag van den Penningmeester, den heer C. Post, bleek, dat ontvangen was een bedrag van f 1593.40, en uitgegeven een bedrag van f 1439.57, derhalve een batig slot van f 153.83. De heeren A". v. d. Lans eu Kortekaas werden aangewezen om de boe ken en kas van den penningmeester na te gaan. De zeereerw. heer Pastoor sprak hierop een korfc woord, waarin hij het vele goeds wat de vereeniging tot stand heeft ge bracht in de afgeloopen jaren, memoreer de. Spr. was vol lof over „St. Cecilia", en bracht nog eens een extra woord van dank voor datgene wat de vereeniging gedaan heeft met, het j.l. priesterfeest van de» Weleerw. Heer H. v. d. Hoek. Spr. besloot met de beste wenschen voor de toekomst. Vervolgens bracht de secretaris zijn be kend geworden jaarverslag uit. Dit verslag was, zoo*ls steeds doorspekt met geestige uitdrukkingen. De voorz. bracht dank aan den pen- ningm. en den secretaris voor hun uitge brachte verslagen. Ingekomen was een bericht van den bur gemeester, dat hij wegens uitstedigheid verhinderd was de Vergadering bij te wo nen. Bovendien waren er nog enkele andere berichten ingekomen, waarvan de voor naamste waren: Een verzoek van Herwon nen Levenskracht om een muzikale rond gang. Hierop werd goedgunstig besloten. Het verzoek van de Chr. Zangvereeni- ging „Voorhout's Gemengd Koor", om den 31en Augustus gezamenlijk een concert te geven, werd na eenige bespreking goed gevonden, behoudens het geval, wanneer de Directeur geen plaatsvervanger kan vinden. De directeur zelf dien dag niet. Tevens werd nog medegedeeld, dat bin nenkort een concert zou worden gegeven. Hierop kwam in bespreking het punt, naar aanleiding van een ingekomen schrij ven, de vervanging van den directeur bij afwezigheid ,en het geven van les aan nieuwelingen. Nadat, de directeur de tech nische moeilijkheden naar voren heeft ge bracht werd besloten, dat het bestuur dienaangaande stappen zou doen. Bij acclamatie werden herkozen de hee ren P. van der Hulst Jzn., Ie secretaris, A. Terbach, bibliothecaris en B. Zwetsloot, 2e penningmeester. Hierna gaf de penningmeester een finan cieel verslag van het gehouden concours. De ontvangsten hebben -bedragen een be drag van f 223S.51 en de uitgaven een bedrag van f 1811.51. Het batig sa-ldo be draagt derhalve f 427. Thans is dus totaal Sn kas een bedrag van f 580.83, waarvan een gedeelte is belegd bij de Raffeissen- banlc. De rondvraag leverde verschillende huishoudelijke aangelegenheden op. De directeur bracht nog een woord van dank aan de vereeniging en leden voor hun eendrachtige samenwerking en geluk- wenschte de vereeniging met het 2de lus trum. Spr. hoopte, dat de ingeslagen weg steeds bewandeld wordt tot groei en bloei der vereeniging. Hierop sloot de voorzitter de Vergade ring met den Chr. groet onder dank zegging voor de trouwe opkomst. WASSENAAR. Aanrijding. Hedenmorgen tusschen 7.30 en 8 uur kwam de keurmeester Ver- kl'ey uit een zij-laan bij Nieuw-Wassenaar den straatweg opfietsen. Er naderden twee auto's, waarvan de keurmeester de eerste liet passeeren; de tweede had hij echter niet opgemerkt. Hij wilde den weg over steken en werd gegrepen. Aan hoofd en handen gewond werd hij opgenomen, eerst bij kennis maar later bewusteloos geraakt-, werd hij per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot A. Kleijn, den dag, dat hij 25 jaar onafgebroken werkzaam was ge weest bij de firma F. P. Bos en Zn., beton- fabrikanten alhier. De jubilaris werd ten zijnen huize door een der firmanten ge complimenteerd onder aanbieding van een gouden horloge met inscriptie. De dag werd verder tehuis doorgebracht. Een kranig redder. Gistermiddag ge raakte langs do Rijnkade een zesjarig zoontje van den heer T. uit de van Man- dersloostraat nabij de Alphensche brug in den Rijn. Door den sterken stroom was de drenkeling spoedig zoover afgedreven, dat niemand hem meer kon bereiken, doch daar daagde plotseling hulp op. Schipper Schouten met zijn motorboot passeerde de plaats des onheils en zijn zoon Piet Schou ten was kordaat genoeg, om gekleed en wel van de motorboot in den Rijn te springen. Na eenige moeite slaagde hij er in het zinkende knaapje vast te grijpen en zwemmende den wal te bereiken. BOSKOOP. Personalia. Voor het MULO-examen slaagden te Rotterdam J. A. Uittenboo- gaard, G. Slingerland en R. van Nes. HAZERSWOU DE—GROENENDIJK. Pater Wesselingh. De weleerw. pater Wesselingh van de Congregatie der Witte Paters, die Zondag alhier zijn Eerste Plechtige H. Mis opdroeg, is in het St. Eli- sabethgesticht opgenomen tot het onder gaan van een operatie aan den blindedarm Z0ETERW0UDE. gemeenteraad. Gemeenterekening 1928 Be strating Vrouwenweg Aankoop torrein voor lichamelijke oefenin gen Aankoop vrachtauto Be noeming wegwerker. Woensdagmorgen vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Te ongeveer half tien opent de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de no tulen leest die onveranderd worden vast gesteld. Hierna wordt mededeeling ge daan van de ingekomen stukken. Voor kennisgeving woxden o. m. aangenomen Missive van Ged. Staten houdende mede deeling dat de vcx-goeding ingevolge de Wet- van 1S97 voor 1929 voor deze gemeen te is vastgesteld op 11725.28 1/2. Als vo ren van den Minister van Onderwijs dat het voorschot op de rijksvergoeding L. O. voor 1929 is vastgesteld op 2590.Als voren yan den Minister van Arbeid dat aan de gemeente over 1928 zal worden uit gekeerd cene subsidie van 40.in de jaarwedde van den correspondent der ar beidsbemiddeling. Mededeeling van Mr. Bolsius dat van den Berg te Leiden door den kantonrechter niet ontvankelijk is ver klaard in zijne vordering op de gemeente. Verslag van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn over 1928 en idem vaix den keuringsdienst van vee en vleesch te Leiden. Van den heer Starrenburg is een voor stel ingekomen oiïx te bepalen van alle ouders van schoolgaande kinderen in de gemeente Zoete'rwoude, die geen rijksiu- komst-enbelasting betalen geen schoolgeld meer te Heffen. Op een vraag van den voorz. of dit. voorstel wordt ondersteund, wordt door de heer-en G. v. Leexxwen en J. d. Groot medegedeeld dat zij het voorstel steunen. De voorzitter stelt voor het dan te zenden naar B. en W. om prae-advies. Aldus wordt besloten. Vastgesteld wordt de rekening van in komsten eh xiitgaven der Gezondheids commissie te Alphen aan den Rijn over 1928, sluitende met een batig saldo van 685.84. Naar aanleiding van de ingezon den- begrooting dier commissie voor 1930 wordt besloten op de gemeentebegrooting t. z. t. eene bijdrage te ramen van 67.85. Op eeix verzoek van de Wed. van S. om eeo onderstand in de huishuur wordt be sloten om gedurende 3 maanden' ingaande 1 Juli 1929, eeix wckelijkschcn onderstand van 2.75 te verleenen. Een verzoek van B. G. te Leidexi om ontheffing van watex-- gelcl wordt na eenige discussie met alge meen© stemmen afgewezen. Naar aanleiding eener reclame van N. van der P. om ontheffing van schoolgeld belasting, aangezien het belastingplichtige kind de school wegens ziekte niet bezoekt, .wordt besloten gunstig te beschikken en voorloopig geen aanslag meer op te leggen totdat bedoeld kind is genezen. Hierna heeft de aanbieding plaats van de gemeenterekening over 1928 sluitende in den gewonen dienst in ontvangsten op 125034.01 en uit uilgaven op 113289.16, alzoo een batig saldo va.ix 11744.85. In den kapitaaldiensb sluit deze rekening in ontvangsten op 8218.44 1/2 en in uitgaven op 5389.04, alzoo een batig slot van 2329.40 1/2. Besloten wordt deze commis- sie te stellen in handen eener commissie ad hoe bestaande uit de heeren de Graaf, van Bennekom en Tijssen. Aan de orde is dan een voorstel van B. en W. om over te gaan tot bestrating van den Vrouwenweg en het maken van een trottoir. Het college deelt in het desbe treffend prae-advies mede, dat gebleken is, dat de gedempte sloot, volgens kadas trale opmeting, tot ongeveer aan het door de combinatie de Bruijn geplaatste hek werk, eigendom der gemeente is en op sommige plaatsen die eigendom zich tot zelfs binnen de voortuintjes uitstrekt. Hier van heeft het college mededeeling gedaan aan de combinatie De Bruijn, waarna er een onderhoud heeft plaats gehad, waarbij, behoudens goedkeuring van den Raad, werd besloten het geplaatste hekwerk aan eigendom der combinatie en dat dor ge meente. tegen bijbetaling van de zijde der combinatie van een bedrag van 200. De gemeente zal dan overgaan tot ophoo ging van het gedeelte sloot waar het trot toir komt te liggen en tot het maken der straat. Evenwel neemt de gemeente geen onkosten op zich die aan het hekwerk kun nen ontstaan tengevolge vau het maken der straat of het werken daarvan. Nadat omtrent dit punt even van gedach(te ia gewisseld wordt met algemeene stammen besloten het door B. en W. gedane voorstel te aanvaarden. In verband hieimede wordt voorts nog besloten om over te gaan tot bestrating van de straat vanaf de Vrouwenbrug tot aan het klooster, alsmede om over te gaan tot het planten van lindenbooxxxexx langs genoemde straat. Vervolgens komt in behandeling een voorstel van B. en W. om van het R. IC. Armbestuur in de Zuidbuurt aan te koopen een perceel.'grond bij de Schoutenbrug, welk teiTein dienstbaar gemaakt zal moe ten worden als terrein voor lichamelijke oefeningen der leerlingen van de openba re lagere school. De koopsom bedraagt f 2.per M2. hetgeen neerkomt op eene totaalsom van 56820. Blijkens ingesteld onderzoek moet over het terrein ten behoeve van J. en g. Dor- repaal overpad gegeven worden, doch aan van der Poel, die momenteel overpad over het terrein heeft, niet, Na eenige discxxssie wordt besloten tegen genoemde som tot aankoop over te gaan en tevens van der Poel te beletten om nog over het terrein te rijden enz. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van vrachtauto voor het ophalen van asch en vxxilnis ,en voor het vervoer van 'zand en grind, benevens een voorstel om crediet te verleenen tot het benoemen van een wegwerker-chauffeur op een sala ris van 25.per week plus kindertoe slag en verminderd met S.5 pet. pensioens bijdragen. Nederland in Duitschland beoordeeld PATER F. MUCKERMANN S.J. OVER DE VERKIEZINGEN. Waaraan het Katholiek succes te danken is. In de „Essener Volksztg." schrijft Pater F. Muckermann S.J. eenige beschouwingen in verband met He jongste verkiezingen in ons land. Hij deelt allereex-st mode, dat het toeral hem jöist op dexx verkiezingsdag naar Amsterdam had gevoerd waar, hij een vergadering der vereeniging van Duitsch- sprekende Katholieken bijwoonde, die een huldigingsfeest ter eere van den Paus had georganiseerd. Tegen het einde der vergadering werd onder stormachtige toejuichingen de ge deeltelijke uitslag der verkiezingen be kend gemaakt. Pater Muckermann stelt zich ,dan dc vraag, waaraan het succes der Katholieken is toe to schrijven. Op dé eerste plaats aan hun eenheid. Men weet, dat het thans voor alles om de belangen van den godsdienst gaat. De schrijver acht zulks beschamend voor den Duitschen Katholiek, die in zijn eigen land het moest aanzien hoe zelfs in de coxicordaatskwestie zijn geloofsgenoo- ten niet tot eenheid waren te brengen. Deze eenheid vindt haar waarborg in het algemeen geachte en erkende gezag der bisschoppen. Schrijver herinnert in dit vex-band aan het bekende herderlijk schrijven, dat do De heer Los is van oordeel dal een en ander te groote kosten voor de gemeente medebrengt en dat met een auto niet zoo economisch kan gewerkt worden als wel met een aschwagen en aschschuit. Hij is daarom tegen het. eerste gedeelte van het voorstel en zou er zich wel mee kunnen vereenigen dat er een vierde wegwerker bijkomt die dan belast zal worden xnet het ophalen van asch en vuilnis cn voor den verderen tijd te werk zal gesteld worden op de wegen. De heer Stadhouder bestrijdt dc mee ning van den heer Los die niet opgaat voor het gedeelte Hooge Rijndijk, hetwelk niet per aschschuit tc bereiken is. Deze spre ker is ook voor bezuiniging doch waar het nuttig is voor de gemeente kan hij zich met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer De Groot voelt wel voor d?n aankoop van een auto doch hij is tegen- uitbreiding van het personeel, aangezien de wegwerkers gemakkelijk ook dien auto kunnen bedienen. Dc heer De Graaf is tegen het voorstel van B. en W., aangezien de gemeente met hare vele wateren is aangewezen op ver- voer per water. Wil men den auto gebrui ken voor gx-indvei*voer dan zal er een ter rein gekocht moeten worden voor opslag plaats van grind, terwijl dan ook een weg aangelegd moet worden om over dat ter rein te kunnen rijden. De aankoop van een vrachtaxxto beschouwt spreker als hot be gin van veel ellende. De lieer Starrenburg zegt dat een eisclx des tij da is dat moxx tot aanschaffing vaix een ojuto over gaaf. Mochten B. en W. er echter gehoord de discussies niet meer vcor voelen om het voorstel te handhaven dan zou hij er zich ook mee kunnen ver eenigen dat er eene aanbesteding werd ge houden voor het vervoer van asch en vuil nis, 'want dan is xnen van alle zorgen af. De heer Jac. van Leeuwen denkt dat er wel eenig voox-deel in gelegen zou zijn bij den aankoop van eeix vrachtauto, mits de gemeente eigenaresse was van een terrein voor opslagplaats van grind, waardoor dan verschillende grindbakkeix, alsmede het uitvletten van het grind kon vervallen. Hij verzoekt dei-halve in overweging te nemen om de beslissing omtrent het voorstel aan tc houden. Na nog eexxige discussies brengt de voorzitter in. stemming het eerste gedeelte van het voorstel nl. om over te gaan tot aankoop van een vrachtauto. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen Tegen d© heeren Jac. van Leeuwen, Los, G. van Leeuwen en de Graaf. De voorzitter zegt dan dat er 2 offertes zijn, nl. van een Ford en vaix een Chevrolet, waarvan de kosten bedragen resp. 4081.60 en -1310. Met algemeen© stemmen wordt besloten om een Chevrolet te koopen. Hierna opent de voorzitter dp discussies over tweede gedeelte van' het voorstel nl. het verleenen gaxx een cx-ediet voor een wegwerker-chauffeur. De heer do Groot persisteert dat het in dienst zijnde perso neel daarvoor geschikt is. Dc voorzitter betoogt dat een vierde wegwerker toch reeds dringend noodig is in vex-band met het vele werk dat de wegen thans opleve ren. De heer Los zou het goed vinden dat er een resei-ve chauffeur is en zou derhal ve het tegenwooi'dig personeel ook willen instrueeren en mitsdien nog pven tc wach ten met de aanstelling van een vierden wegwex-ker totdat er een proef in dezen geest is genomen. De heer Noordman zegt dat dc wegwer kers reeds overladen zijn met werk en waar er derhalve toch eene nieuwe moet lcomen het beter is om een jonge kracht te nemen als wegwerker chauffeur. Na nog eenige discussie wordt daxx tot stemming overgegaan en wordt het voorstel aange nomen met 8 tegen 3 stemmen. Bij de rondvraag deelt de voorzitter dan mede dat het onderzoek naar het aanbren gen van verbeteringen in deh toestand van de sloot bij het postkantoor nog wordt voortgezet. Aan van der H. was vergun ning verleend tot het dempen van een ge deelte er van onder bepaling dat eene rioleering gemaakt moest worden; hierna heeft van der H. ontheffing gevraagd, wel ke geweigerd is. Nog deelt de voorzitter mede, dat een automatischen waterkraan is aangebracht op het Dorp, alwaar nu gratis drinkwater verkrijgbaar is. Hierna Nederlandsclxe bisschoppen ter gelegenheid van de verkiezingen aan hun onderhoorige geloovigen gericht, hebben en schrijft daar aan een belangrijk deel van het succes der verkiezingen toe. Pater Muokermann wijst er op, dat daarentegen de Duitsche Katholieken nicer en nxecr hxxn politieke aaneengeslotcnhcid verliezen. Op de mogelijke opwex-ping, dat zulk een politiek Katholicisme niet genoeg religieus zou zijn, antwoordt de Duitsche Jesuiet, dat juist het Ncderlandsche Ka tholicisme uitgesproken religieus is. Men kan ook zeggen, dat liet in een bijzonde ren zin streng kerkelijk is. Pater Muckermann wijst vervolgens op de buiten alle vei'houding staande sterkte der Katholieke pers In Nedex-land, op de nederlaag van het socialisme in Limburg, op do Katholieke prestaties op bioscoop- en radiogebied, op den Huizenschen zen dei-, op het feit, dat groep Katholieke luis teraars in Nederland het stex-kste is. Geeffc dit alles niet te denken? vraagt de schrijver. Zou ook niet in een land met 20 rnil- lioen Katholieken dat ten zegen kunnen zijn, wat in een land xnet slechts 2 millioen Katholieken zulke vruchten draagt? Wij zijn beslist niet politiek meer on- eenig geworden, omdat wij politiek wijzer geworden zijn, maar alleen daarom wijl wij religieus en kerkelijk achteruitgegaan zijn. Het Nederlandsclxe Katholicisme put vol gens Pater Muckermann zijn bewonderens waardige kracht, die ook op missiegebied zooveel tpfc stand brengt, uit zijn gods dienstig leven, dat geestelijken en leeken tot vertrouwvolle samen werking brengt. Nederland, zoo besluit schrijver, is een Eucharistisch land. Ook bij ons moet het nieuwe leven en de nieuwe gemeenschap op de treden der altaren groeien. leest de voorzitter een antwoord voor van een hoofd der school, naar aanleiding van een ingesteld onderzoek omtx-ent school verzuimen, hetwelk werd ingesteld op ver zoek van den heer Los. De heer Los is met dit antwoord echter niet bevredigd. De heer Stadhouder vraagt verbetering van den hoek bij Van Velsen in de Wei poort. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer De Graaf vraagt bijplaatsing van een brievenbus aan den Hooge Rijn dijk in de buurt van „Ik leer nog". De voorzitter zal een verzoek richten tot het hoofdbestuur der posterijen. De heer Stadhouder dringt aan op ont ruiming van dc onbewoonbaar verklaarde woning van Sierra aan den Hooge Rijndijk De. voorzitter zal er in de vergadering van B. en W. over spreken. Verder zegt de heer Starrenburg dat de Vrouwenbrug op sommige plaatsen is ge- scheux-d en doorzakt. Er mQcton maatrege len genomen worden anders zullen er groo te kosten aan komen. De voorzitter zal een onderzoek doen instellen. Hierna sluiting der vergadex-ing. SPORT ATHLETIEK. De R. K. Nationale Kampioenschappen. Dezer dagen vergaderde te Nijmegen het voorloopig R. K. Nationaal Atbletiek- comité. Uit de ingekomen stukken block, dat men in alle diocesen gaarno bereid is, bot voorloopig comité te steunen, ten einde een nationaal contact voor te bereiden, terwijl ook overal belangstelling bleek te bestaan voor de te houden wedstrijden, waarop voor het eerst nationale kampioen schappen zullen gevestigd worden. Overal is men gaarne bereid, de beste athleten van de te houden voorwedstrij- den naar de nationale wedstrijden te zen den. Alleen in liet Aartsbisdom Utrecht is nog geenerlei organisatievorm voor de katholieke athleten uit dat diocees; de pogingen van den R. K. Voetbalbond in het Aartsbisdom om een kring voor de R. K. athleten te stichten, zijn door de geringe medewerking der athleten uit dat diocees zelf op niets uitgeloopen. Met Hat al zal het nationaal comité moeten vasthouden aan liet principe, dat alleen diocesaan georganiseerde athleten aan de nationale atletiekwedstrijden kun nen deelnemen. Besloten werd, deze eerste maal dc wed strijden te houden in een centraal gelegen plaats en wel te Arnhem of Nijmegen. Voor volgende jaren kan dan desgewonsclxt een andere regeling getroffen worden en wellicht zoo, dat ieder diocees eens in aanmerking komt. Het voorloopig programma werd bepaald als volgt: Loopen: 100 meter, 400 metex-, 800 meter, 1500 meter, 2 x 100 nieter estafette. Springen: hoogspringen, verspringen, polsstokhoogspi-ingen, al deze nummers met, aanloop. Werpen: discuswerpen, kogclstooten, speerwerpen. Het voorloopig comité meende, dat heb wenschelijk was vooral dit eerste jaar niet met een uitgebreider programma te komen, vooral ook om een gocdo en snelle afwerking van het programma tc kunnen verzekeren. LAWNTENNIS. Om den Davis Cup. Duitschlan dA m c r i k a. Blijkens een bericht uit Berlijn zullen Tilden en Hunter in den inter-zone-wed- strijd DuitschlandAmerika de beide en kelspelen spelen, Allison en van Rijn het dubbelspel. Dc Amerikanen volgen dus ook het stel sel om voor de enkelspelen andere spelers te nemen dan voor het dubbelspel. Troxi- wens in Wimbledon hebben Allison en van Rijn niet alleen het kampioenschap ge wonnen, zij hebben ook Tilden en Hunter geslagen in drie sets.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7