i tweede blad de leidsche courant woensdag 17 juli 1929 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto overreden en gedood. Op de Koninginnegracht, nabij de Laan Copes van Cattenburch, te Den Haag, heeft gisternamiddag omstreeks half zes een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De daar fietsende heer H. C. K. wonende in de Billitonstraat, is aangere den door een auto, waardoor hij tegen den grond is geworpen en zeer ernstig werd verwond. Door den Gemeentelijken Ge- I neeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, bleek hij bij aankomst rpeds overleden te zijn. De politic stelt een onderzoek naar de sohuldvraag in. Drie personen aangereden. 1 Bij het uitwijken van twee auto's te Gil- ze werden drie personen aangereden. H. G. kwam er met geheel verscheurde klee- ren af, mej. P. werd tegen den grond ge worpen en kwam met den schrik vrij. Mej. Groenendaal echter kwam geheel onder een auto te liggen en kreeg vrij ernstig! verwondingen aan beide beenen. Te water gereden en verdronken. De sigarenfabrikant F. E. is met zijn motorfiets door het afsluithek van de ge opende brug over het Wilhelminakanaal bij Terheijden gereden. Hij kwam in het water terecht en werd levenloos daaruit Botsing met paniek. 1 Doordat een chauffeur, die te Amster dam met zijn auto uit de Jacob van Cam- penstraat kwam aanrijden, een naderenden motorwagen van lijn 4A te laat opmerkte, kwam zijn auto met- dezen wagen in bot sing. Tengevolge hiervan kwam de auto onder het voorbalcon van den motorwagen terecht en ontstond er kortsluiting, waar door het voorbalcon in brand gbraakte. Tevens maakte zich vanhet publiek een lichte paniek meester, terwijl een autobe- stuurster met haar auto het trottoir op reed, waarbij een persoon werd aangere den. Auto omgeslagen. Bij Westerhoven is een auto door het springen van een achterband tegen een te lefoonpaal gereden, omgeslagen en totaal vernield. De inzittenden bekwamen eenige ontvellingen, doch de chauffeur J. B. was zoodanig gewond, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Van een steiger gevallen en gedood. In de wachtkamer le klasse te Amster dam is gistermorgen een schilder van een steiger gevallen. De jongeman, Van Some- ren genaamd, kwam met het achterhoofd tegen-den vloer en was onmiddellijk dood. Ernstige val. Gistermiddag is aan de Electrische Cen trale te Nijmegen, de arbeider A. A. van een zes meter hoogen muur gevallen. De man kreeg ernstige inwendige kneuzingen en een hoofdwonde. Zijn toestand is ernstig doch niet levensgevaarlijk. Door een zonnesteek getroffen. Men meldt uit Nieuiwer-Amstel aan de „M-sbd.": Dinsdagmiddag werd in een wei land in den Noorder Legimecrpolder een landarbeider bewusteloos aangetroffen. Bij onderzoek bleek hij door een zonnesteek te zijn getroffen. Hij is naar een ziekeninrich ting overgebracht. INGEZONDEN MEDE DEELING. rjt Kind door kokende koffie verbrand. Maandag trok een ongeveer 1-jarig kind van de familie K. te Dordrecht een ketel met kokende koffie omver, waardoor het hevige brandwonden kreeg en in het B. K. Ziekenhuis moest worden opgenomen. Gis termorgen ih het kind aan de gevolgen overleden. Verdronken. Het 5-jarig jongetje van den arbeider v. M. te Zevenbergen viel bij het bessen-pluk ken in een vliet en verdronk. Pogingen om alsnog de levensgeesten op te wekken faalden. Te Amstelveen ^is een twee en een half-jarig meisje spelend te water geraakt. Buren haalden het kindje kort daarna le venloos op. Te Werkendam is de 15-jarige zoon van schipper J. Potters over boord gesla gen en verdronken. Gistermiddag is de 13-jarige G. W. van Stigt uit de Oranjcboomstraat te Rot terdam bij het zwemmen in de Kreek ver dronken. Nadat geruimen tijd was gedregd is liet lijk gevonden en naar de begraaf plaats Crooswiik overgebracht. Gisteravond te ruim 8 uur is bij het baden in den Rijn bij Wageningeu verdron ken de 20-jarige H. Domna uit Rotterdam, sergeant van het 22e regiment infanterie, in garnizoen te Ede. Het lijk is niet gevon den. Paard op hol. Te Made geraakte de landbouwer A. D., door het op hol slaan van het paard, tus- schen de messen van zijn maaimachinc. Hij bekwam zware verwondingen aan hoofd en armen en brak een dijbeen en werd naar het St. Ignatius-gasthuis te Breda overgebracht. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer A. Pol. te VooTst, die onlangs na een va] van een hooiwagen ern stig gekwetst naar het St. Josepbgcstichi te Deventer moest worden overgebracht, is aan de gevolgen van dien val overle den. BRANDEN. Een onbereikbare brand. Een brand die voor de Amsterdamsehc brandweer onbereikbaar is, behoort tot de zeldzaamheden. Gisteravond is zulk een brand uitgebroken in de loods van den tuinder C. Harte, in den Sloterpolder. Het alarm meldde dat brand was uitgebroken in de Warmondstraat, een der nieuwe stra ten bij den Sloterpolder. Toen de brandweer daar verscheen met twee motorspuiten en de polderspuit, bleek haar dat noch met deze voertuigen, noch te voet de brand kon worden bereikt. De brandende loods bevond zich in den polder en was omgeven door water van de Slo- t er va art. In roeibootjes, waamiedè burgers spoe dig te hulp kwamen, werden de brandweer lieden naar de plaats van den brand ge bracht. Zij konden echter geen voldoende materiaal meenemen, zoodat zij zich slechts van emmers water konden bedienen. De loods waarin zich slechts broeiramen en rietmatten bevonden, brandde echter fel en het vuur viel niet te beperken. De brandweer, geholpen door tuinders, be paalde zich ertoe het belendende huis te beschermen, wat gelukte. De brandende loods werd omvergehaald, waarna men het vuur kon blusschen. Huis en schuur afgebrand. Te Terheijden brandden het huis en de schuur af van de kindoren van O. in de Bergen. Inboedel, landbouwgereedschap pen,' wagens, alles werd door het vuur ver nield. Een en ander was laag verzekerd. Boschbrancl te Kaatsheuvel. Zondagmiddag heeft onder de gemeen te Kaatsheuvel een groote bosehbrand ge woed, waarbij zeer veel mooie jonge mast verloren is gegaan. Omstreeks 1 uur in den middag werd de Tilburgsche brandweer gewaarschuwd voor een bosehbrand in de gemeentebosschen, nabij Loon op Zand. Terstond werd met den boschbrandauto uitgereden. Bij aan komst bleek de brand onder Kaatsheuvel te woeden. Op verzoek van den burge meester heeft het Tilburgsch brandweer corps daar hulp verleend. Alleen dóór h,et hakken van brandstrooken en door tegen- branden kon men er in slagen het vuur te stuiten. Voor zoover er nog eenige leiding geno men kon worden, stond het blusschings- werk onder leiding van den commandant te Tilburg, den hoofdinspecteur van de Nederl. Heide-Maatschappij. Door burgers Rijks- en gemeentepolitie en de brandweer te Tilburg is zeer hard gewerkt en aan hen komt groote lof toe voor de verleende hulp waardoor een groote ramp kon worden voorkomen. De roofmoord te Breda. De voorloopige hechtenis van den ver dachte van den roofmoord aan de N. Bcsoh- straal te Breda J. P. v. d. E.. is wederom met een maand verlengd. Ernstige twist in een café. Gisteravond is in .het café K. aan het Gedempte Zuiderdiep te Groningen, voor al door den invloed van sterken drank, twist ontsthan. De ruzie liep zóó hoog, dat do 35-jarige J. N. door zijn tegenstanders het raam werd uitgesmeten, waarbij de glasruit totaal vernield werd. J. N. werd opgenomen met 'n bveuk van zijn polsslag ader, en andere verwondingen, waaronder een aderlijke bloeding in de dij. Tv.ec doktoren verleenden geneeskundi ge hulp, waarna de man haar het Aca demisch Ziekenhuis v.erd overgebracht. Zijn toestand is ernstig. Intusschen had zijn kameraad H. H. bij wijze van demonstratie, een andere spie gelruit in hetzelfde café van den buiten kant af ingeslagen. Ook deze ruit werd totaal verbrijzeld. De man werd gearres teerd. Verduistering? Te Poortvliet (Tholcn) is de brievenbe steller J. G. geschorst omdat hij verdacht wordt van verduistering van een aangetee- ker.d stuk. Diefstal van bollen. Te Heemstede is ingebroken in de bol lenschuur van J. B. Bij onderzeek bleek, dat voor een waarde van 1200 aan cro- cusbollen was gestolen. INGEZONDEN MEDEDEELING. 1 sri-i&"fariki Een rijke oplichter. In Mei jl. kwam bij den autohandelaar J. U. in de Kuivenstraat tc Rotterdam, de 21-jarige koopman C'. W. v. C. die een auto van 2000 gulden wilde koopen. Hij had niet genoeg geld om den wagen direct te betalen, doch dit was geen bezwaar. De autohandelaar die zijn klant blijk baar vertrouwde vond het goed wanneer eerst 700 gulden op den wagen betaald werd en dat de overige 1300 gulden- met rente in termijnen zou worden voldaan. Tot zoover is deze koop dus geenszins vermeldenswaard, haast iedereen kan te genwoordig op deze wijze een auto koopen. v. C. echter had, naar de ..Msb." meldt, dezen koop niet gesloten omdat hij een auto noodig had, doch alleen daar hij con tant geld wilde hebben, om met pen vriend naar Duitschland te gaan en daar een han del in cocaïne te beginnen, waarmede hij schatten hoopte te verdienen. Hij verkocht daarom den auto zoo spoe dig mogelijk in Voorburg voor 1(100 gulden, voldeed de direct verschuldigde 700 gulden met dit geld en ging met de rest op reis. De handel in cocaïne ging echter niet voor den wind, zoodat hij de verdere ter mijnen niet. kon voldoen en na ruzie te hebben gekregen met zijn vriend, naar Rotterdam terugkwam, zinnend op een ander middel om zijn verplichtingen te genover den autohandelaar niet in den steek te laten. Daarom wendde hij zich tot de nieiiwo Rotterdamschc Auto-Mij. aan den Coolsin- gel, die ook automobielen op afbetaling le vert en kocht daar een duren nieuwenWa gen. Ook deze werd zoo spoedig mogelijk te gelde gemaakt, het eerst bcnoodigdc geld werd betaald en. met dc rest, onge veer 16fi0 gulden ging van C. een vroolijk leventje beginnen, eerst in Antwerpen, toen in Frankrijk en Duitschland en ten slotte zelfs in Noord-Italië. Nu is 1600 gulden een aardige duit, maar die toch voor een royalen toerist als van C. al te spoedig opraakte. De man wist, toen hij aan zijn laatste honderd gulden toekwam, niets beters te doen dan naar Holland terug te reizen en' heeft zich tenslotte platzak bij de politie te Rotterdam gemeld. Hij is natuurlijk opgesloten, maar de auto-leveranciers zullen van hun geld ver moedelijk weinig terugzien. Bovendien zijn de wagens voor zulk een redelijken prijs verkocht, 'dat ferugkoopen voor de leveranciers geen voordeel zal opleveren. Opium gevonden. Terzake van het voorhanden hebben van opium, hééft een kommies der invoerrech ten en accijnzen op een stoomschip aan de Handelskade te Amsterdam een Cliinee- schen stoker aangehouden. NEEM ZOQjJrHEER LIJK S^JK ZEEP MEpr ALS U OP REIS GAAT OP GOEDE ZEEP STAAT: D^BBELM^NN BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. 90 ton zwaar rotsblok gespleten. Twee arbeiders gedood. In de granietbedrijven der gemeente Weenon bij Mauthausen spleet gisterna middag bij het bewerken van een 90 ton zitaar rotsblok dit onvoorziens in drie dee len. Eén hiervan wegende 25 ton, rolde te gen de werkplaats aan. Twee der daar werkzame 4 arbeiders begroef liet onder zich en verpletterde hen volkomen. Den beiden anderen arbeiders gelukte het. zic-h op het laatste oogerblik door vlug opzij te springen in veiligheid te stellen. Ongeluk, dat nog goed is afgeloopen. De huisinstorting te Montgomery. Uit Montgomery (Alobama) wordt ge meld: Ofschoon de'puirihoopen van de in gestorte kantoorgebouwen nog niet geheel zijn opgeruimd, is het wel zeker, dat het verlies aan menschenlevens lang niet zoo groot is als men eerst vreesde. Er waren naar schatting ongeveer 75 personen in de gebouwen op het moment van de instorting der bovenste étages, doch daar er snel hulp aanwezig was, konden bijna allen ge red worden voor de gebouwen geheel in stortten. UIT DE RADIO-WERELD. Programmals voor Donderdag 18 Juli. Hi! versu m, 1070 M. (V oorfi uur 298 M.) Ui tel. N.C.R.Y.-uitzendingen. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.30—1.45 Solistcnconcert. 5.006.30 Solistenconcert. 6.307.00 Declamaties. 7.008.30 Concert. Kinderkoor met pia- nobegel. 8.3U—9.00 Lezing ovor: Javaansch ge zinsleven. 9.00 Concert. Solisten. Daarna persber. H uizon, 1S75 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het A.Y.R.O.- Kwintet. 2.00—2.30 Lezing door E. J.Ludding over: Eozencultuur. 2.30—1.00 Aansl. van het City-Tlieater te Den Haag. 4.005.00 Ziekenuürtje. 5.005.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 6.017.15 Concert d'oor 't Omroeporkest. Lea Zweers (zang). 7.1517.45 Lezing door W. Tolsma over: Bescherming van onze inlandsche zangvo gels. 8.018.15 Gramofoonmuziek. S.15 Kurhaus Schcveningen. Concert door de Kon. Mil. Kapel. Na afloop: Persber. Daarna: 11.00 Dansmuziek. 12.00 Sluiting. Da ventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sensiclc-kwartet, 1.20 Orgelconcert. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Piano- en celloconcert. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Berichten. 7.05 Oude clave-cimbel muziek. 7.20 Lezing. 7.45 Lozing. 8.05 Kamermuziek. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Balletmuziek uit de vorige eeuw, van het Alhambra. 10.5512.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1744 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.35 Kinderhalfuurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.25—11.10 Concert. Langen berg, 462.2 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert. 10.35 en 12.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkestconcert. 5.55 Orkestconcert. 6.20 Pianoconcert. 8.20 „Ergens in West-Duitschland. 9.05 Concert. Werag-orkest. Moderne dansen. Z c c s e n, 1651 M. 6.10—11.05 Berichten cn lezingen. 12.201.15 Gramofoonmuziek. 1.15—5.20 Berichten en lezingen. 5.206.20 Concert. 6.208.15 Berichten en lezingen. S.20 Uitzending uit het Berlijnsche le- 9.20 Concert. Bariton, viool en piano. Daarna: Persber. cn dansmuziek. Als In termezzo: Uitzonding vanaf het vliegveld. Tempelhof. Hamburg, 372 M 4.35 Voordracht en concert. 5.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. - 9.50 Over den Oceaan. Groeten aan het s.s. Bremen. Concert door de scheepsknpol. 6.20 Concert. Brussel, hl'2 M. 5.206.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20—10.35 Concert in hel Kurhaus van Ostende. feuilleton. ANTHONY MARSTON DE DOLENDE RIDDER Een verhaal uit den tijd van den Spaanschen Successie-oorlog. Naar het Engelsch van MORICE GERARD. 1) HOOFDSTUK I. In de Herberg van Sehr. Anthony stond van tafel op. Blut Verdraaid, nog maar één guinea over! en hij klopte op zijn zak. V aag die er aan. dan heb je kans al les terug te winnen, stelde de vreemde ling, die bij hem zat, voor. Hij leunde met zijn allebogcn op de tafel en keek met zijn kleine, flikkerende oogen den Engelsch- man aan. Er was een sluwe uitdrukking van voldoening op zijn gezicht. - Dank je feestelijk, antwoordde Antho ny. Ik ben wel eens meer in dien toestand geweest, maar van mijn laatste guinea heb ik nooit kunnen scheiden en dat zal ook nooit gobt-.urpn, behalve wanneer ik op het pun; .-.'A te verhongeren. Op dit oogenblik kwam Marston's die nas n Mark Fagan, binnen en raakte den arm van rijn. meestci. -- Zal ik de paarden klaar maken, Sir? Er was geen grooter contrast denkbaar dan dat tusschen Anthony en zijn knecht de eerste was groot en kradhtig gebouwd, een reusde andere was klein en ver schrompeld als eer verdroogde winterap pel. vlug, taai en slim, het soort dat Mar ston uitstekend gebruiken kon bij zijn hon derd-en-een avonturen. Ze hadden iii den tuin van de herberg van Sehr aan een klein tafeltje onder een moerbezieboom gedobbeld. Zoover' het oog reikte strekte zich hel jonge, frissche loof van de bosschen uit hier en daar zag men heuvels, eveneens bedekt met jong lente groen. Wat was het dat die twee mannen hier gebracht had. in die afgelegen herberg in het Rijnland, Anthony Marston, een van de beste vechtersbazen in Europa, een Ier mei net voldoende inkomen om een leven van avontuur te kunnen leiden en dien vreem deling met zijn sluwe oogen en slechte ma nieren. die zoo listig wist tc dobbelen. Anthony had er de lucht van gekiegen dat er groote dingen gingen gebeuren, dat de brand in het verdeelde Europa zou wor den gestoken en dat die tweeling-vechters bazen Marlborough en Eu,genius van Sa- voye op marsch waren met een doel, dat iedereen wel kon raden. Anthony war, op weg om den Hertog zijn dier,sten aan te bieden in de herberg van Sehr, waar zijn weg langs voerde, had hij gerust. Later zul len we hooren, wat den ander op deze plaats had gebracht. Anthony gaf orders om de paarden voor te brengen en dronk een beker lichten landwijn, terwijl hij den man, dj_c de een zaamheid, van de herberg met hem gedeeld had, eens goed opnam. Hij vroeg zich af wat deze hiér deed en van welke nationali teit de man was, die hém in zoo'n korten tijd twintig goede harde guinea's lichter had weten te maken. Hij was als burger gekleed, als een koopman, maar toen hij zijn jaB openmaakte om het geld op te bergen, dat hij zoo makkelijk verkregen had, zag Anthony 'n hemd met kanten lub ben en een dolk die aan 's mans zijde hing. Anthony Marston was vele talen mees ter. Hij had heel Europa door gezworven en sprak Fransch, Duilsoh. Italiaansch, Magyaarsch en voldoende Spaansc'u om zich verstaanbaar te maken. De vreemde ling had Duitsch gesproken, met een nau welijks hoorbaar accent, dat Anthony in het onzekere liet of het echt of voorge wend was. Mark bracht de paarden: Anthony sprong in het zadel van den grooten ruin Moonstone. Hij gooide het bedrag wat hij schuldig was voor zijn verblijf den herber gier tce hij h^d hier zijn middagmaal gebruikt boog met een verachtelijke uit drukking tegen den vreemdeling en reed het hek uit, gevolgd door zijn knecht. Ze waren op weg naar Arnhem, waar Ma :°,ton een geldzending uit Ierland in ont varen! gire nemen cn nadere berichten over Marlborough kon krijgen. Hun route ging over den top van den hoogsten heu vel. Nadat zij eenige minuten gegalop peerd hadden, werd de weg steil en slecht; Atnhony hield zijiï paard in, Mark Fagan kwam schuin achter hem rijden. Wat voert die kerel in de herberg eigenlijk uit? vroog Marsion met eén ach- terwaartsehe beweging. Vliegen vangen Sir, antwoordde Fa gan met een oolijken trek om zijn ooghoe ken. Denk je dat hij eea spion is 1 Ik d e n k het niet alleen Sir. Marston wist dat Fagan's indruk van zijn medcmenschen zelden onjuist was. Nogal een afgelegen plaats om een web te spinnen. Niet veel vliegen, zou ik denken tenminste geen vette, die het vangen waard zijn. Hij heeft U gepakt Sir. Ja. ongelukkig genoeg. U had ook niet bepaald veel kans. zei Fagan. Ik heb niet veel ervaring op dat ge bied het geluk was niet aan mijn zijde, dat is alles. En de dobbelsteenen waren van hem Hij verslaat de kunst zessen te gookn als hij dat wil. Denk je dat er lood aan zat Tk ben er van overtuigd. Wat deksels, waarom heb je me dat niet gezegd Ik kon het niet bewijzen. Daarbij dacht ik dat U oud genoeg was om op U zelf té passen, Sir. Dus je dacht dat ik wel een lesje noo dig had, jou rakker Mark lachte, tenminste er kwam een ce- luid uit zijn keel dat op lachen leek. Mar ston draaide zich om in zijn zadel cn hield Moonstone in. Ik heb grooten zin om terug te gaan en dien vent zijn nek om te draaien De herberg waar hij gerust had was nog zichtbaar, beschenen door dc middagzon. In een hoek stond een tuinhuis, uit stevige dennenplanken opgetrokken met een rieten dak. togen den stam van een geweldigen plantaan. Als we tijd hadden niets beters had den te doen, zou het wel amusant zijn om eens op te letten wat voor bezoek er in de herberg kwam. Hoe zoo? Meester Spion wacht op zijn prooi, antwoordde Fagan. Hij had mij immers al le pakken. Die prooi was niet groot genoeg, zei hij. Wat Is twintig guinea's nicl genoeg! Niet bepaald. Hij nam ze omdat ze altijd tc gebruiken zijn. Een havik neemt wel eens een niuseh, terwijl hij bezig is op een duif te loeren. En een arend neemt een konijn, als hij geen lammetje kan krijgen. Je bent vandaag niet bepaald compli menteus, lachte Anthony goedmoedig. De „Spin"' is met een bepaal le be doeling naar Sè'ur gekomen, verduidelijk le Fagan. Hij had niet zoo heel veel aan dacht voor die dobbelsteenen hij luister de telkens. De paarden stonden naast elkaar op den top van den heuvel. Langzaam gingen zc verder. Van hier uit hadden zij een uitge strekt vergezicht op de omgeving. Een vruchtbaar landschap lag voor hen een land vol korenvelden en wijngaarden aan den oever van den Rijn, een land „vloeien de van melk en honing". Anthony's gedachten gingen, naar zijn eigen bezitting heide en moeras met hier en daar een armelijke boerderij. Hij vergat eeri oogenblik het doel van zijn tnclït en de vermoedens die zijn knecht uitgesproken had. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5