STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK VOETBAL. DIOC. HAARL. BONT). R. K. S. V. „D. 0. S." Zondag speelde D. O. S. I een medaille- wedstrijd tegen een Lisse-combinatie. De Veenders waren flink in het offensief en wonnen met 6—2. D. O. 8. II speelde tegen V. V. B. I, de pas opgerichte vereeniging van Hazers- woude (Groenendijk) en speelde gelijk (1—1). Er was zeer veel belangstelling. A.s. Zondag speelt D. O. 8. I weder een zwaren wedstrijd tegen A. D. O. om 3 uur. Terwijl D. O. S. II naar Langeraar gaat om een medaillcwcdstrijd te spelen tegen Gezellen II. D. O. 8. III speelt tenslotte nog tegen V. V. B. II. (Zou het geen aanbeveling verdienen, den voetbal eens een tijdje op te bergen? *"t Is nu toch heuscli geon temperatuur voor voetbal. Bovendien, wanneer straks het competitieseizoen weer daar is, is men het voetballen beu en de reactie zal zich dan ongetwijfeld doen gevoelen. Sportred.). R. K. Sportvcreeniging A. V. V. Onder begunstiging van prachtig zomer weer (toch zeker wel te heet voor voetbal Sportred.), werden Zondag Avederom een 3-tal wedstrijden voor de Serie gespeeld. Junioren-afd.: Om 12 uur speelde A. V. V. 4 tegen Wilhelmus 5 voor de le ronde. Een groote 91 overwinning voor A. V. V. was het resultaat. Om 1.15 uur speelde Westlandia 2D. H. L. -I om den 3cn prijs in de 3e afdee- ling. Westlandia won met 31 en legde daardoor beslag op den 3den prijs. Hierop volgde dc wedstrijd V. A. P. I L. en 8. 2 voor dc le Afdeeling om le en 2e prijs. V. A. P. is volledig, terwijl L. en S. met 10 man verschijnt, doch is er voor de rust van eenig overwicht geen sprake en beide doelen verkeeren om beurten in gevaar, doch doelpunten worden er niet gemaakt, rust 00. Spoedig na de rust heeft V. A. P. suc ces en in korten tijd wordt de stand opge voerd tot 40. terwijl L. en S. het niet tot doelpunten brengen kan, ofschoon dikwijls mooie aanvallen worden opgezet; als scheidsrechter Verroen, die zeer correct •leidde, einde fluit, heeft V. A. P. met 4— 0 gewonnen en komt dus in het bezit van den len prijs. Het le elftal van A. V. Y., dat voor de Wilhelmus-Scrie te Voorburg tegen T. O. G. I speelde wist in een fair gespeelden wedstrijd met 10 te winnen. Het 2e elftal van A. V. Y. trok met «enige invallers naar Poeldijk om P. F. C. IV tc bekampen, voor welken wedstrijd door P. F. C. een medaille was uitgeloofd. P. F. C. won met 31, nadat A. V. V. met 10 had voorgestaan. LAWNTENNIS. Wedstrijden te Noordwijk. Van heden tot Zondag worden te Noord- wijk de jaarlijksche open wedstrijden ge houden. Evenals andere ja-ren is ook nu de belangstelling van de Nederlandschc spelers groot. Voor het heeren-enkelspel hebben ruim veertig deelnemers ingeschre ven, waaronder Timmer, Knottenbelt, Leem bruggen, Buys, Pennink, Hughan, Martens en verschillende andere jonge spelers. Voor het dames-enkelspel zijn dertig speelsters ingeschreven. Mej. Bollin Cou- querque, die verleden jaar den wisselbeker won. zal dezen komen verdedigen. Zij zal stellig veel tegenstand ontmoeten van mej. Canters, die op het oogenblik in zeer goeden vorm is en die weieens te sterk zou kunnen blijken voor de Haagsche speelster Voorts mevr. Furnee, mej. van der Heide, mej. Spit, mej. Belzer en mej. Groenewee- gen. In het heerendubbelspel speelt Timmer waarschijnlijk met een jong speler, verder treffen we PenninkKnottenbelt, Hughan —Martens, KarstenToussaint. In het gemend dubbelspel: mej. Bollin CouquerqueRuys, mevr. FurneeKnot tenbelt, mej. BelzerPennink, terwijl mej. Canters waarschijnlijk een dubbel spel vormt met Sigmond. ZWEMMEN. De volkswedstrijden van „De Zijl". Naar men ons mededeelt, zullen de in schrijvingen voor de volkswedstrijdcn van „De Zijl", die op 25 Juli a.s. worden gehou den, morgenavond om 8 uur worden ge sloten. WATERPOLO. De competitie Gisteravond speelden te Haarlem voor de competitie Haarlem Ide Zijl I, welke wedstrijd door Haarlem met 52 werd ge ronnen. Morgenavond zal wederom voor de com petitie deze wedstrijd worden gespeeld in dc zweminrichting „De Zijl". Aanvang 8.15 uur. Vooraf zal dan worden gespeeld de [wedstrijd: De Zijl IIIL.C.Z. V. DE LEIDSCHE GEMEENTERAAD. Men overdrijft, gauw en graag. En daarom zullen er ook nu wel weer Scribenten en praatlustige» zijn, die naar aanleiding van de Raadszitting van j.l. Maandag beweren, dat de Leidsche Baad op een zeer laag peil staat, in ver houding tot de gemeenteraden in andere steden als Leiden. Dat is niet waar. Maar maar, dat de Leidsche Baad, evenals ook wel gemeenteraden elders, meermalen daalt beneden het peil, waar op zij behoorde te staan, dat is wel waar! Zoo ook Maandag. Door het vele geschreeuw en de weinige wol in meerdere van de gevoerde discus sies. Door het opstapelen van dik hout, waar vanniemand planken kon zagen. Door het sabotteeren van een regelma- tigen gang van zaken, waardoor 't werkelijk Hoen van zaken werd belemmerd en yerhinderd. Dat laatste is geschied; dit willen wij hier nog even vastleggen. Toen n.l. te kwart voor twaalf Maandag avond van uit de rechterzijde het voorstel naar voren kwam, om de discussies te schorsen of te sluiten (de heer Wilbrink sprak over „schorsen" en de lieer Huur man over „sluiten"), toen verklaarde het sociaal-democratische Raadslid, de heer Kooistra triumphantelijk rondziende als een kolonel over zijn troepen „Als er zoo'n voorstel komt, dan ga ik over dat voorstel praten". Dit beteekende: „Een voorstel om nu de Raadszitting tc oin- digen zal ik sabotteeren". En dat terwijl er al zooveel was gepraat dat terwijl het haast middernacht was. Als men geen voorstel van sluiting der discussies had gewild, dan had de leider der S.D.A.P. kunnen verklaren, dat zijn partij zich met een schorsing der beraadslagingen zou vereenigen. De Baad zou zich hiermede dan wel hebben neer gelegd, hoewel cle meerderheid verlangde naar een p u n t achter de bespreking van het- befaamd geworden goval-v. Schaik (welke bespreking te kwart voor twaalf nog aan het „rollen" was) Den leden die vonden dat het nu om 11.45 uur welletjes was, schoot dus niets over, dan de Raadszaal te verlaten, wilden zij zich niet scharen on der het commando van den heer Kooistra. Velen gingen dan ook heen, met, 'het ge volg, dat de Raad onvoltallig werd en de voorzitter cle zitting sloot. Vanuit de Katholieke Raadsfractie was de vorige Raadszitting gewaarschuwd: Maak toch dat geval-v.Schaik niet tot een middenpunt van bespreking; behandel de kwestie van vrijheid, die het gemeen te-personeel heeft om zijn meening te uiten, in het algemeen, en gebruik dan het geval-v. Schaik als illustratie. Maandag liep het, helaas, juist anders om. Men sprak over het geval-v. Schaik en hing daaraan vast de hier aangeduide algemeene kwestie. Dat was jammer, ook al omdat er nu werd gedebatteerd ten slotte over een door het schoolhoofd v. Schaik ingez. stuk in een der plaatselijke .bladen, dat, de meeste Raadsleden niet hadden gelezen nf al lang waren vergeten. Of dit, stuk als behoorlijk of onbehoor lijk moest worden gekwalificeerd, stond daardoor buiten de competente beoordee- deeling veler Raadsleden. (Ons schijnt het stuk werkelijk onbe hoorlijk. Een andere kwestie is, of wij het raadzaam zouden hebben geacht, om er, zooals B. en W., op te reageeren. Dit terloops opgemerkt). Jammer was deze manier van behan delen ook voor het genoemde schoolhoofd zelf. 't Is voor het hoofd eener school aan genaam te krijgen een vermaardheid, door dat zijn school goed is; wij wenschen den heer v. Schaik toe, dat hij deze reputatie zal verwerven. Maar minder aangenaam is het voor hem, een vermaardheid te verkrij gen, doordat er rondom hem wordt ge vormd nu juist niet Jn relletje, maar iets, wat er toch bedenkelijk veel op gaaf gelijken. Een schoolhoofd, dat niet zoo „democratisch" is. dat hij niets gevoelt voor geestelijke „standing", moet. dat- wel heel onaangenaam vinden; wij hopen, dat den heer v. Schaik niet een dergelijke „democratie" eigen is, dat hij voor de door ons bedoelde „standing" on gevoelig zou zijn. De gemeente-secretaris, de heer mr. dr. van Strijen, is bij het geval betrokken geworden! Toen de gemeenteraad zoo ver liep, dat de zitting, als er nog een lid zou heengaan onvoltallig zou worden, maakte hij daarop een der leden opmerk zaam, die toen heenging. De voorzitter sloot, toen de vergadering. En de leden der S.D.A.P. morden en bromden op den partijdigen secretaris! Natuurlijk ten on rechte. Leidsche Schouwburgvereeniging. Gistermiddag, te 4 uur werd in den Leid- schen Schouwburg de jaarlijksche alge meene ledenvergadering gehouden van de Leidsche Schouwburgvereeniging onder voorzitterschap van prof. riir. E. M. Meyers. Deze sprak in zijn openingswoord waar deering uit over het besluit van den ge meenteraad, waardoor het mogelijk is ge worden de noodige verbeteringen aan het gebouw aan te brengen Spr. sprak daar bij *lc hoop uit. dal de kosten der noodza kelijke veranderingen dc exploitatie yau 't gebouw niet te zwaar zullen belasten, ter wijl hij den wensoh uitsprak, dat het nog rinodige bedrag van ƒ6000 thans spoedig- bij elkaar gebracht zou zijn. Het jaarverslag en de rekening en ver antwoording over 1928—1929 werden goed gekeurd. rvaar de vermen en de bosschen. De Nederlandschc Spoorwegen laten op Donderdag 25 Juli oen goedkoope trein loopen naar Breda en» Oisterwijk en terug vanaf de stations Amsterdam, Haarlem, Hillegom, Lisse. Noordwjjkexhout en Lei den, en vanaf het, station Woerden (rich ting Utreoht). Voor prijzen en verdere bij zonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Recollectie. Morgenavond te 8 uur zal in de Harte- brugskerk een recollectie-avond voor oud- retraitanten worden gehouden. Waarschuwing. De Commissaris van Politie alhier waar schuwt tegen den persoon genaamd W. v. Lente, oud 56 jaar, is een weinig mis maakt. gepensionneerd oud-Indisch mili tair, die er een gewoonte van maakt-, om bij meer gegoeden om onderstand aan te kloppen. Ten einde zijn doel beter ie bereiken, toont hij veelal aanbevelingsbrieven van hooggeplaatste personen, welke hem inder tijd werden gegeven om hem voort te hel pen, doc-h welke hij gebruikt voor een doel, waarvoor zij niet werden gegeven. Van het geld, dat Van Lente op die wijze ontvangt, wordt door hem een zeer slecht gebruik gemaakt. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5303. W. de Haas, Leiden, Burgstceg 10a. Electro-technisch en radio-bureau (geen winkel). E.: W. de Haas, Leiden. Nieuwe inschrijving 5302. N.V. „Het- Bloemenhuis", Rijnsburg. Sandtlaan 22. Dir.: P. van Iterson, Rijnsburg. Comm.: G. Messchendorp, Hoogezand. Ma a toch. kap.: 5.000— gehel geplaatst en gestort. Examen nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen zijn geslaagd de dames S. M. Mechelse, Zoeterwoude, E. Raadsen, Leiden, N. H. Triny6, Boskoop en A. Visser te Lisse. Geslaagd zijn voor Nederlandsche Han delscorrespondentie: Mej. N. Plug, Gr. Koers, Tr. van Leeuwen en N. van Leeu wen, leerlingen der Zusters Mariaschool, Haarlemmerstraat. Geslaagd is voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in Talen en Handelscorrespondentie (L. I. T. E. H.) te Amsterdapi, de heer E. Kooreman, alhier. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames M, V. Henny, A J. Leget en M. H. S. van Ewijck. allen alhier. Aan de R.-K. Industrie- en Huishoud school te Haarlem is geslaagd voor het practisch gedeelte examen leerares akte N a, lingerie- en costuumnaaien, mej. B. r. Beukering, alhier. Als de heer H. J. Baart, vrijgestelde van den Metaalbewerkersbond, September Leiden gaat verlaten om een gelijke func tie te 's-Gravenhage te vervullen, is zijn opvolger op de lijst der S. D. A. P. de heer G.' de Meij, broodbakker. Te Lfeiden gevestigd. M. A. Beek, dienstbode, Oegstgeester- laa-n 10. J. C. van den Berg, cand.-nota- ris, H. Rijndijk 116. F. A. Bieckmann en afm., kapper, H. Morsohweg 25. J. M. BonFrank en fam., de Genestetstraat 19. K. F. de Bree, reclamesohildei. Noord einde 31, J. P. Dommissie, ingenieur, Warmonderweg 29. A. van Dijkhuizen, dienstbode. Rapenburg 45. A. M. Ei bers. Boerhaavestr. 33 W. van-Fruch- ten, timmerman. Pr. Wilhelminastraat 1. H. Ginjaar en fam.. fabrikant, Fagelstraat 45. M. de GraafPurgar, Roodborst- stra-at 6. Wed A. GrafféWeber, J. de Witt straat 14. A. M. W. Haak, Maresin- gel 29a. E. Hangjas, musicus. Apothe kers dijk 11a. Wed. B. HangjasPiller. id. A. E. van der Heide, Hoogl. Iverk- graoht 29. G. ter Heide, dienstbode, Breestraat 57. L. J. Kamp-Heinemeijer. Haverzaklaan 10. J. J. He^se. hulp huis houding, Breestraat 105. L. H. van den Heuvel en fam., colporteur, Schoolsteeg 6b C. Hockx, dienstbode, Levendaal 175. J. W. van der Horst, kant.bed., Hooigracht 75. J. Jansen, aan boord woonschuit. W. van Kampen, Horlogemaker, Oude Rijn 13. J. S. T. Kamsteeg en fam., koop man, Nieuwe Rijn 6. E. Kerpershoek, v. Speykstraat 31. K. Kikkert en fam., kalkbrander, Pr. Frederikslraat 15. J. Kremef. koopman, aan boord woonschuit. C. van Egmond, bakker, van der Heim at ra at 10. J. W. de Man en fam., filiaal houder, Galgewater 18. J. Mulder en fam., koopman, Levendaal 85. C. W. Pouw, Lcvendaal 97. D. J. van der Put- ten, slager. Vliet 27. M. A. Smits, dienst bode, Plantsoen 27. J. F. Spiering, koop man. Aloëlaan 2. Wed. T. Stuurman— Bogtman. Noordeindsplein 8a. A. L. Tromp. Rijnsburgerweg 47. E. Verboog, kunstschilder.. Oude Vest 107a. J. Verduijn, kantoorbed., Papengracht 7. A. J. Ver hagen, dienstbode, Hoogewoerd 30. H. Wouda. los-werlcman, Janvossensteeg 44. E. M. van Wijk, kinderjuffr.. Hoogl. Kerkohoorsteeg 5, T. Rensink—'Zaalberg, da Costastraat 20. Uit Leiden vertrokken. J. M. M. Asztalos, Noordwijk. St. Mar ia- gesticht. E. G. M. A. ten Braak. Win schoten, Visschersdijk 11. E. Croiset. Den Haag, Weimarstraat 165. M. I, J. Dee. Alphen aan den Rijn, Conradstraat 7. C. Deegienears. Leiderdorp, v. d. Does- straat 21. B. A, Donk, Haarlem^ iVer- spronckwcg 100. H. A. J. Drieman, Zoe terwoude, Reinegcmaners'tvaat F.G. 102. J. Eikerbout, Oegstgeest. Endegeest. A. J. M. Esser. Prdnsenhage. bij notaris Es- ser. M. Gaal, Debreczen (Hongarije), M. van Geld oren-, Amsterdam, R. Claaszcn- straal 56 III. A. van Gent, Oegstgeest, Leidsche straatweg 14. G. Verhagen Gerritsen, Beverwijk. Jan Vermijden straat C. F. Hageman, Den Haag, Hoefkade 1314. W. G. E. Tlamann, Oegstgeest, Tcr- weeweg 82. F. Hartsteen, Haarlem, Thomsonlaan 41. A. J. Hensen. Rotter dam, Avenue Concordia. 103. D. J. Hof- sommer, Haarlem. Versprinckweg 2lD. J. P. Hoogeboom. Warmond, Warmunda 43. J. P Kaltihoff, Amsterdam, Foeliestraat 17. J. J. Kerkvliet. Hilversum. Leeu.wen- hoekstraa4 172. J. van Kints. Lisse, Woonwagen H53. A. van der Klein. Bus- sum, Bijlstraat 47. J. P. en P. de Klerk, Dordrecht. Mauritsstraat. 12 zwart. A. Krooni, Leirnuiden, Nieuwe weg 182 B. D. Laan, Overveen, Kweekduinweg 2. W. de Loos, Weltevreden N.OJ., Menteng 15. J. A. de Looze, Rotterdam, Rottostraat 21. H. dc Mooij, Katwijk, Noorstraat 46. J. J. Nederlof, Den Haag, Westeinde 35. O. D. Offringa, Boskoop, Biezen bij Veer man. J. Pelder, Wassenaar, L. Kerk- dani 53. A. J. Rombout, Den Haag, Tas manstraat 527. C. II. Sabee, Leiderdorp, Dorpstraat 96. J. Scheijgrond. Oegst geest, Endegecsterstraatwcg 7. L. Schlie, Georgsmarienhütte (Dl.) Würstenweg 10. P. Sjardijn, Leiderdorp, Tielemanslaan 29 J. Spiller, Wassenaar, Rijksstraat weg 318 J. C. Spruit. Amsterdam, Vro lijkst raat 371 hs. M. Klavervan Steen bergen, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F103 M. C. van der Ster, Alphen. aan den Rijn, Nieuwsloot 6 W. Stolz, Den Haag, Frankenstraat 19 A. J. Teunissen, Ylaar dingen, v. d. Driftstraat 17 A. M. L. Vlekké, Dinteloord, Stampersgat J. Wesselman, Warmond, Staat ter Leede J. van Woudenberg, Den Haag, Beets- straat 159. Geboren: Hendrikus Joh. Ger. z. van G. J. v. d. Slnijs en P. A. Splinter Arie z. van H. J. van Haarlem C. W. Oost veen Hendrika- Maria d. van 'N. B. M. Vreeburg en W. B. M. Engels Willem z. van A. F. Moseman en H. Volk Johan nes Jacobus z. van J. J. van Koperen en J. C. Orth Petronella Maria d. van C. N. Trap en C. J. Zitman Willem z. van A. Molenaar en B. Versteeg Gieltje d. van C. Korswagen en G. M. Wendt Christianus Josephus z. van J. P. Stikkel- man en A. H. M. Beurzo Johanna d. van W. Wassink en J. Petit Cornelis z. van M. C. Kamsteeg en H. Hoogendoorn Petronella Maria d. van T. J. Brugman en M. G. den Boestert Eugene Jacques Maria z. van E. J. L. Plouvicr en P. A. M. Leijtens Johannes z. van L. B. Noorten G. van de Goede Gustaaf Adolf z. van B. A. Harteveld en C. Teljeur Hetty Nicoline d. van P. den Hertog en J. M. van der Linden Catharina Petronella d. van A. de Groot en P. J. Angevare Hen- riette Johanna d. van P. du Buy en L. M. van Amerongen Maart je Hendrika d. van P. H. J. Schlagwein en G. Wallaart Petrus Jac. Maria z. van A. J. Pegt en E. J. Brugman Jacobus z. van A. J. Lagas en J. Zoutendijk Petrus Jacobus z. van S. Gordijn en J. H. M. de Groot Johan nes Hendrikus z. van A. Goedmans en A. M. Rietmcijer Eitje d. van R. van Heus en A. M. van Valkenburg Antoon Petrus z. van W. Aangeenbrug en A. M. Tibboel Theresia Maria d. van A. G. Rijkelijk- huizen en H. M. E. Meijer Helena d. van P. van den Bosch en S. la Lau Maria Ther. Elis. d. van G. C. Mank en M. E. Hilgersom Cornelia Hendrika d. van N. H. Breedeveld en H. Koevoet Johannes z. van J. Sierat en M. W. Dubbelaar. Overleden: N. v. d. Walle wedr. 73 j. M. Spruijt d. 59 j. J. A. den Boer- Rond vr. 30 j. P. N. v. Leeuwen z. 5 mnd. A. v. d. Meijde z. 5 mnd. G. W. de Graaf m. 82 j. A. Broekhof z, 15 j. W. H. v. d. Nat m. 64 j. P. Bongers z. 26 j. C. Annokkee-Schouten vr. 54 j. W. Neuteboom z. 22 mnd. J. Gordijn m. 67 j. Th. W. Brecdewold-Reinke wede. 79 j. M. C. DiebenBiesjot wede. 71 j. J. Bosch z. 74 j. J. Arbouw-Bink wede. 76 j. II. Devilée wedr. 83 j. A. Hobo wedr. 52 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjefeest. We maakten er reeds melding van, dat de Oranje vereeniging te gen 2 en 3 September, de dagen dat de feesten zullen gehouden worden, een etalage-wedstrijd zou organiseeren en dien tengevolge waren de winkeliers, die zich hiervan in principe uitgesproken hadden met het bestuur bijeen ter bespreking eener nadere regeling. In deze vergadering dan werd besloten deze wedstrijd te doen 'houden van Vrijdag 30 Augustus tot. en met Dinsdag 3 September. Op Vrijdag avond zal de jury, bestaande uit 5 heeren, welke op geenerlei wijze op gebied van zaken met de winkeliers in betrekking staan, de etalages beoordeelen en de prij zen toekennen. Voor het publiek zal er een attractie zijn, b.v. verscholen letters in de etalages opzoeken, of fouten consta teer en. Het publiek kan hiermede ook prijzen winnen. Getracht zal worden ver schillende medailles te krijgen. Enkele medailles zijn trouwens reeds toegezegd. Dan zal een z.g. feestkrant worden uit gegeven, die op allerlei wijze aantrekkelijk zal worden gemaakt en waarin ook het geheele feestprogramma staat vermeld. De winkeliers zullen gelegenheid krijgen, tegen zeer billijke voorwaarden, hun arti kelen in dit feestnummer aan te kondigen. Dit feestnummer, dat, alleen dan voor de winkeliers te Katwijk aan den Rijn is bestemd, zal echter ook in de geheele omgeving, Valkenburg, Katwijk aan Zee, Rijnsburg, verspreid worden. Waar het bestuur als met werkzaamhe den wordt overladen, is het zeker nuttig zich zoo spoedig mogelijk met het bestuur in verbinding^ te stellen. Deze zullen alle mogelijke inlichtingen verstrekken. Dit LEIDEN. Woensdag, Concert Orpheus, tuin van 2 merzorg, 8.15 uur. Vrijdag. Bond voor Groote Gezinnen. „Df Burcht", 8.15 uur. Donderdag. Recollectie oud-Retraitantei Hartebrugskerk, 8 uur. De avond, nacht en Zondagdienst de tot en met Zondag 21 Juli a.s. waai genomen dodr de apotheek van den heet P. du Croix, Rapenburg n, telefoon 807. apotheken wordt van Maandag l INGEZONDEN MEDEDEELING. Donderdag: ETfLAGES BEZICHTIGEI en qeo ZO MER IA PON koopen in onze Grofï&n- Zpriïfer-Uitverkoo WISBfUR LIMN hut*. 116—121 la nummer van het Oranjefeest moet. slagen Doch dan, ook allen meegewerkt. Over de u verdere bijzonderheden en over de feeste- fc< lijkheden op 3 en 4 September later. d LEI DSCHENDAM. Ernstig motor-ongeval. Gisterenmid dag is de motorrijder A. v. G. van hier tegen een paal aangereden en omgeval 'len. Met een verbrijzeld been werd hi opgenomen. Dr. De Leeuw verleende de j eerste hulp. Zijn toestand is zeer ernstig, Hedenochtend zou het 'been geamputeerd i worden. VOORSCHOTEN. Geboren: Tjerkje Lucie, dochter van J. van Santbrink en J. Dokkum Her- man, zoon van D. N. Beker en A. Colpa.' Ondertrouwd: A. Westphale 241, jaar en E. Schuier 22 jaar A. Brij 24 jaar en H. v. d. Vos 27 jaar L. J. J. van Willigen 21 jaar en J. M. v. d. Peet 22 jaar. WASSENAAR. Personalia, Voor het eind-examen H. B. S. is aan de 2e Chr. H. B. S. te Den Haag geslaagd A. v. d. Helm, alhier. LEIDERDORP. Aardewerk-fabriek afgebrand. Omstreeks 1 uur hedennacht ontdekten buren, da-t in cle, langs den Rijn gelegen, aardewerk-fabriek „De Rijn", v.h. Zaalborg, brand was uitgebroken. De vlammen sloe gen reeds boven het dak van het kleine fabrieksgebouw uit. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd, maar toen de motorspuit ter plaatse arriveerde, had het vuur zoodanig om zich heen gegrepen, dat aan behoud niet meer viel te denken. Het fabriekje brandde tot den grond toe af. Een belendend huis, bewoond door den heer R. Wigges, bleek eveneens door het vuur te zijn aangetast. De bewoners kon den zich nog in veiligheid stellen, maar van den inboedel werd niets gered. Verzekering dekt de schade, zoowel voor de fabriek als voor den huisbewoner. De ovens stonden met aardewerk gevuld, ter wijl in het pakhuis een paar bestellingen gereed lagen, ter u-aarde van ongeveer 800. De totale schade is echter nog niet bekend. Wanneer in de ovens water is binnengedrongen, kunnen ook deze als verloren worden beschouwd. De brandkast in het kantoor, welke alleen boeken in- hiold, bleek bij opening haar taak goed vol bracht te hebben; de inhoud was weinig beschadigd. Toen de Leiderdorpsche motorspuit, die voor de eerste maal dienst deed, begon te spuiten, was het vuur weldra gedoofd. Waarschijnlijk had het reeds lang ge smeuld, want te ongeveer 12 uur zag een voorbijganger vuur, doch meende dat er in de fabriek gestookt werd. Bij heb blus'Schingswerk liep de brandweerman G. Verbeek een tamelijk ernstige schouder- wond op. De bevolking van de geheele buurt was op de been gekomen, om den brand gade te slaan. GROENENDIJK. Ongeval. Maandagavond, toen de groentenhanclelaa-r H., van Alplien aan den Rijn, uit Leiden kwam op weg naar huis, met een brik, geladen met groenten, knapten nabij de li. K. Kerk plotseling van het onderstel der wagen eenige moe ren af, met het gevolg, dat de wagen de vracht niet meer kon houden en de lading- op de straat terecht kwam. Spoedig wa ren er rappe handen bij, om de groenten een aardappels, waarvan een en ander was beschadigd, wederom in de kisten te rapen.. Nadat bij een inwoner alhier een andere wagen was geleend, kon de groentenman huiswaarts rijden. VAN M'N BOEKENTAFEL Motorkampioen. Juli 1929. Zomernummer. In den 23en jaargang van de Motorkam pioen" is een Zomer nummer verschenen, dat er prettig en aantrekkelijk uitziet. Het bevat n.l. een serie interessante artikelen, die geheel in overeenstemming zijn met het doel van 'het blad, mitsgaders een groot aantal interessante en typogra fisch zeer goed verzorgde foto's. De redactie opent met een artikel „Zo mer" gevolgd door een artikel van Henri Meyer „De ware bestemming van den auto", waarin deze de angstwekkende toe name van liet aantal automobielen be spreekt. De zesde zomertocht wordt ér in beschreven en een reis „dwars door de Dolomieten". Een mooie serie foto's van de Dolomieten, van het. autoleven in Pa rijs. de sportstad bij uitnemendheid enz. verlichten het geheel en een fraai, ge kleurde omslag geeft dit nummer ook uiterlijk een prettig aanzien. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2