SPORT EN WEDSTRIJDEN irordi ezoch besl( <JG D 7( Er Ingekomen alsnog een schrijven van •ed. Staten waarbij wordt toegestaan in 'atwijk aan den Rijn de gesplitste verkoop jveenfcn sterken drank, n. i. in tapperijen en 'rk va ijterijen. Dit omdat Katwijk uit twee orpsdeelen bestaat en de bebouwde kom an Katwijk aan den Rijn minder dan 5000 ïwoners heeft. Benoeming van een lid der ammissie van Toezicht op het Lager On derwijs. De Commissie had een voor- racht ingediend waarop stonden als no. de heer P. H. Castenmiller, hoofd der K. School, en no. 2 de heer W. van reen, hoofd der Gereformeerde School, eiden te Katwijk aan den Rijn. Uitgc- iracht worden op den heer Castenmiller st., op den heer v. Yeen 6 st. Gekozen heer Castenmiller. Voorstellen tot verkoop van grond. De -31 *{ieer A. Zwanenburg vraagt grond in koop lan de v. Meiskade, 350 M2. Wordt toege- ,taan a S.per M2. en op de gewone .•oorwaarden. De heer Leo Kruyt, arohi- ;ect te Den Haag vraagt aan de v. Mels- ade 1093 M2, alsvoren tegen S per M2. )e heer A. J. Ouwehand id. 260 M2. aan le Secretaris Varkevisserstraat. Idem te- V jen 4.50 per M2. Nog is ingekomen een schrijven van ba- i -on W. Boud, kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana, waarin te kennen gege- T ren wordt, dat het geven van den naam Julianalaan" aan den Aceasiaweg, hooge- wa he ei inger mei niet mdej s. De mede van arbij jlijk wordt, gewaardeerd. Van Ged. Staten ds op de Straatbelasting is goedgekeurd. Van de regeering dat als Rijksuitkeering aan de gemeente zal worden uitbetaald f21944. Van den keuringsdienst, van waren een rapport waarin o.m. blijkt dat op do 6000 gekeurde artikelen slechts 39 zijn af gekeurd. De Voorz. en de heer O. van Ton geren spreken hun voldoening uit over dit resultaat, waaruit blijkt de schitterende kwaliteit der Katwijksche artikelen. De heer J. v. Duyn zegt, dat zulks had moeten blijken voor den keuringsdienst, werd inge steld. Nu is het gedwongen en krijgt men bij afkeuring een proces-verbaal. Een mededeeling betreffende de opna- e der kas en boeken van den gemeente ontvanger. Alles in orde gevonden. Van Jen heer Meerburg dat hij zijn benoeming tot tijdelijk wethouder aanneemt. Voorstel tot het verpachten van de exploitatie van een terrein voor het parkeeren van auto mobielen. B. en W. stellen voor het ter rein rond de muziektent aan de Boulevard hiervoor beschikbaar te stellen. De hec: Hueting zegt, dat het terrein bij de Oude Kerk en bij de' Louwestraat hom bijzonder geschikt voorkomt en hoopt dat niet zulke draconische maatregelen zullen worden genomen als in een naburige badplaats, waar een medicus zelfs niet met een Efuto bij de patiënten langs de Boulevard kan komen omdat even stilstaan daar zelfs uit drukkelijk is verboden. D'e heer J. v. Duyn zegt ongelukken te vreezen bij het. uitrij den vanaf het terrein. De heer v. d. Bent acht het terrein veel te klein. Dr. Lodder en dr. Eijkelenboom blijken ook niet- gerust over de veiligheid op het trottoir langs de Boulevard. De heer Guyt wil het wandel pad om het terrein heen leggen, dan is alle gevaar opgeheven. De heer v. d. Zwan ver klaart zich er voor. De Voorz. en Wefch. Ouwehand lichten het voorstel nog toe en doen uitkomen dat een parkeerterrein noo- dig is. En buiten de kom der gemeente kan men heb niet maken. Als uit een autoga rage gereden wordt aan de openbare straat is er meer vrees voor gevaar dan langs de Boulevard, waar men alles kan bezien. En iedereen kan men het niet naar den zin maken. Er komen thans legio klachten bij de politie. Op de plaats die er nu voor is, aan den Sluisweg, weigert men eenvoudig de auto's te zetten, omdat men ze niet wil overleveren aan de Katwijk- aan-Zeesche jeugd. En het gaat niet op om er politie bij te zetten, Na een uitvoerige toelichting wordt het voorstel aangenomen met 3 st. tegen, die van de heeren J. v. Duyn, D. de Jong en M. v. d. Bent. Punt 9: Voorstel tot verbouw van het hulp-post- en telegraafkantoor te Katwijk a. d. Rijn. Dit gebouw voldoet niet meer aan te stellen eischen voor woonhuis met kantoor. B. en W. stellen mitsdien voor het gebouw te restaureeren, waarvan de kosten worden geraamd op 1500 a 2000 De huur zal in gelijke mate worden ver hoogd en gebracht van 300 op 450. De volgende kantoorhouder zal hiervoor van het Rijk een hoogere kantoorhuur ontvan gen, waardoor heb hem ook mogelijk is dit pand te betrekken. Het ligt midden in het dorp, dus is het zeer in het belang der ge meente dat het kantoor daar gevestigd blijft. Een en ander is met den' Hoofdin specteur der Posterijen besproken. Dr. Hueting stelt enkele vragen in verband met de ligging van het perceel, voornamelijk wat betreft de achterzijde en betreffende den grond, waar nog anderen overpad over hebben. De heer v. d. Bent spreekt er zijn af keuring over uit, dat geen teekening aan wezig is, hetgeen gemakkelijk had gekund. De hoofdopzichter schijnt steeds geen tijd te hebben, niettegenstaande drie man per soneel. De Voorz. zegt, dat er den laatsten tijd veel werk is. De heer v. d. Bent zegt hiermede niet be vredigd te zijn. Altijd is men te laat. Wet houder Ouwehand is van meening dat de teekening ongeveer klaar zal zijn, omdat is afgesproken dat direct na het raadsbe sluit zal kunnen worden begonnen. Heb voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Voorstel tot verbetering der verlichting hij de brug aan den Noordwijkerweg. De Voorz. licht toe, dat de verlichting thans geheel onvoldoende is, waardoor soms groot gevaar bestaat voor auto's, omdat men het onveilig sein te laat ziet. Enkele gevallen, worden genoemd; bij toeval zijn toen ongelukken voorkomen. B. en W. stel len voor de eléctrische kabel aan den Noordwijkerweg door te trekken tot aan de brug en een electrische boogverlickting aan. te brengen bijna in het midden der brug, waardoor de geheele brug bestreken wordt door middel van een schijnwerper. Kosten pl.m. ƒ600. Na enkele opmerkin gen en bewijzen van instemming van de heeren J. v. Duyn en dr. Hueting wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. Aan de agenda- is nog een punt toege voegd, n.l voorstel van B. en W. om over te gaan tot het instellen van een wel standscommissie voor woningbouw. B. en W. zeggen in hun voorstel o.m. dat „bouw plannen die bij B. en W. inkomen moeten worden onderworpen aan 'b oordeel van den gem.-adviseur H. J. Jesse, te Leiden, die advies geeft over de vraag of het perceel voldoet aan een zekere welstandseisch en esthetica. Doordat het oordeel gegeven wordt door één persoon, zijn reeds moei lijkheden ondervonden en daarom achten B. en W. heb wenschelijk om over te gaan tot het instellen van een welstandscommis sie, waarin b.v. drie bekwame architecten zitting zullen kunnen nemen. B. en W. vragen daarom een c-redieb aan den Raad om tot instelling van die commissie te kun nen overgaan. Vooral nu te Katwijk zoo veel wordt gebouwd, achten B. en W. zoo'n commissie zeer noodig. Meerdere heeren vragen nog inlichtingen over dit punt. Op de vraag hoe groot dit crediet zijn moet, antwoordt de voorz. aan den heer v. Duyn, dat zulks nu moeilijk is te zeggen. Het gaat echter slechts over de voorloopige kosten. Als de commissie is geconsitueerd zullen B. en W. met een regeling komen bij den Raad. Het voorstel wordt aange nomen. De heer J. Vreeburg heeft gereclameerd tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht doch mede omdat de heer Vreeburg wei gert de gegevens te verstrekken, die noo dig zijn om zijn reclame te beoordeelen gegevens waarom ook vroeger reeds is ver zocht adviseeren B. en W. aan de hand van het rapport van den schatter, het ver zoek af te wijzen. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer J. v. Duyn vraagt waarom de huizen aan de Annastraat en aan den Wassenaarschen weg niet zijn aan gesloten aan het gemeenteriool. Voorts waarom hij geen convocaab heeft ontvan gen van de laatstgehouden vergadering van de Commissie voor de Bedrijven, in welke vergadering belangrijke besluiten zijn genomen, waarvan het gewenscht was dat alle leden dier commissie tegenwoor dig waren. Vraag 3: wanneer de Raad het verzoek van de Harmonie Katwijk in den Raad kan terug verwachten. Dr. Eikelenboom wijst B. en W. op het gevaarlijke punt bij de Annastraat en zou daar een éénrichtings-systeem ingevoerd willen zien. De heer v. Eiessen heeft eenzelfde klacht over het gevaarlijke punt Kerk straat'hoek Achterweg. De Voorz. zegt, dab daar moeilijk verandering in is te brengen, voordat de Bewaarschool daar weg is. De heer Grimbergen heeft in deze droge periode geregeld de sproeiwagen gemist- De Voorz. wijst-op het verzoek der Leid- sche Duinwaterniaatschappij, waarin ge vraagd werd de zuinigheid te betrachten inzake gebruik van duinwater. De heer Grimbergen zegt, dat als het eenigen tijd niet geregend heeft er juist- behoefte is aan den sproeiwagen. Gevraagd wordt, of deze wagen geen dienst kan doen met water uit den Rijn, hetgeen volgens wet houder niet mogelijk is, omdat een sproei wagen dan direct verstopt is. De heer J. v. Duyn zegt dat voor zulk een doel wel water, b.v. een Nortonpomp gebruikt kan worden. Op de andere vragen zal in vol gende zitting geantwoord worden. De heer Guyt vraagt of er van hem geen schriftelijke vraag is binnengekomen. Zulks blijkt niet het geval te zijn, niette genstaande de heer Guyt de brief zelf bezorgd heeft. Het blijkt nu echter dat de heer Guyt deze brief bij de concierge, aan diens particulier adres, bezorgd heeft. Een volgende zitting zal de brief dus wel ter bestemder plaatse zijn. Hierna sluiting met gebed. Bloembollenteelt. Donderdagavond zal de veree-niging „Bloembollenteelt", een ledenvergadering houden in „De Roskr/n". Op deze belangrijke vergadering is o.m. aan de orde rekening en verantwoording over 1928 met rapport der administratie van de gehouden veilingenBestuursver kiezing, vaststellen der contributie, vast stellen van den datum, dat met veilen zal worden begonnen. Het bestuur zal voor stellen de eerste veiling te doen houden op 27 Juli, hetgeen per advertentie in dit blad nog nader zal worden bekend ge maakt. HILLEGOM. Geboren: d. van J. J. van der Aar- Jas-perse. d. van >S. J. Bakker-Stassen. z. van B. van Andel-De Jong. d. van M. C. Kleijn-Kra-mer. d. van M. H. S. Busman-Roeien. d. van B. Bootsma-Roos. Ondertrouwd: H.'A. Rijnbeek en L. J. M. Willemse. Getrouwd: J. Wittekoek en J. Smit. V/ASSENAAR. Geboren: Cornelis Gerardus, z. van R W. Laarman en J. van der Kr oft, Leonardos Adrianus, z. van L. A. Vogels en A. W. G. Schneider. Hendrik AVladi- mir Albrecht Eernst, z. van H. W. A. E. Jongkind en M. Terzenbach. Rudolf, z. van H. van Wort en Ch. J. J. M. A. Simon. Margaretha Maria Anna, d. van L. J. Zonneveld en M. J. Lefeber Aaltje, d. van C. Nout en B. Men km an. Ondertrouwd: A. J. J. le Roy en J. C. Meijer. J. Groeninkcn E. van Baarsel. E. G. Borowansky en M. Micha- lek. W. van Elclen en A. F. L. Richter. P. B. van Eeden en H. de Vos. R. Zijl stra en H. Loonstra. J. de Kier en F. H. F. Jansen. K. J. Oosthoek en C. van Straten. A. de Hoog en F. M. F. Kuiper. Overleden: C. van Veen, ongeh. S3 j. H. A. van Berkel 7 j. - C. van Egmond man van A. Binnendijk 59 j. LETTEREN EN KUNST De Domprijs voor poëzie. Uitgereikt aan Anthonie Donker. Vrijdagmiddag is aan de Utrechtsche Universiteit cum laude gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift „De Episode van de Vernieu wing onze Poëzie" (1880'94) Nicolaas An thonie Donkersloot, geboren te Rotterdam. Nadat de promotie had plaat-s gehad, is in een bijeenkomst van letterkundigen, vrien den en belangstellenden in Hotel des Pays Bas door den burgemeester van Utrecht, Dr. J. P. Fockema Andreae, aan den heer Donkersloot (wiens schrijversnaam is An thonie Donker) uitgereikt de Domprijs voor Poëzie, ingesteld door de redactie van heb tijdschrift „De Gemeenschap" te Utrecht. De dichter verblijft, om gezond heidsredenen gewoonlijk in Zwitserland. Daarom had men zijn overkomst, in verband met zijne promotie, benut, om hem op eenigszins plechtige wijze den prijs voor zijn bekroonden bundel „Kruistochten", te doen overhandigen. De bijeenkomst werd geopend door den heer Jan Engelman, een der redacteuren van „De Gemeenschap", die een toespraak hield tot den gelauwerden dichter. Daarop overhandigde de heer Engelman zoowel aan den dichter als aan den bur gemeester van Utrecht, de eerste, op Kei zerlijk Japansch gedrukte en in leer ge bonden exemplaren van den bekroonden bundel. Vervolgens sprak de burgemeester van LTtrecht, dr. J. P. Fockema Andreae. en bood met den wensch, dat de dichter nog vele werken van een rijk kunstenaarschap zal geven, Anthonie Donker den Domprijs aan. De heer Donkersloot herinnerde er aan, dat Engelman had gezegd, dab de Neder lander zich afvraagt wat de zin is van zulke bekroningen en bijeenkomsten. Ik vraag mij dat, aldus spr„ ook af. Maar nu gaan mijn gedachten het eerst uit naar mijn leermeester Leopold. En ik vraag mij af of ik niet rijkelijk te veel krijg van wat hij te weinig heeft ontvangen. Maar nu ben ik toch zeer verheugd. Ik kan zeggen dat ik alles, wat ik heb geschreven, door en door heb gemeend en het verheugt mij dat veel menschen dit bemerkt hebben. Tenslotte bracht mr. J. C. Bloem namens de jury (behalve mr. Bloem bestaande uit mr. ,H. Marsman, dr. Goris, Marnix Gijsen) heb rapport uit. De heer S. Hyma-n (van de fa. Hyman, Stenfert Kroese en v. d. Sande), bood den dichter een luxueus exemplaar aan van zijn bundel „Grenzen", die bij die uitgeverij te Arnhem verscheen en met den prijs van de Mij. voor Ned. Letterkunde werd bekroond. Onder de a-anwezigen waren o.m. de pro fessoren De Vooys, Ovink en Gerrelson, A. Roland Holst, mr. M. Nijhoff, Friis Hop man. mr. Bloem, mr. Marsman, redactie en directie van ..De Gemeenschap". Roel Hou- wink, D. A. M. Binnendijk, dr. Menno ter Braak, Chr. de Graaff, A. den Doolaard e.a. INGEZONDEN STUKKEN Leidsche Reddingsbrigade. Geachte Lezers en Lezeressen. Zooals u allen wellicht bekend zal zijn, bestaat hier ter stede de vereeniging „De Leidsche Reddingsbrigade". Deze vereeniging stelt zich o.a. ten doel, in alle declen der stad, waar zulks noodig zou kunnen zijn, materiaal te plaatsen, zoo als redidingsladders, enz., voor het red den van drenkelingen. De inkomsten dezer vereeniging bestaan in een subsidie van de Gemeente, van slechts 100 p. jaar en de contributie der leden. Dit is echter nog lang niet genoeg om overal voldoende reddingsmateriaal te plaatsen. Hoe vele menschenlevens zouden er bij auto-ongelukken minder verloren zijn gegaan indien er reddingshaken en hak bijlen (om den kap stuk te kunnen slaan) aanwezig zouden geweest zijn? Hoe vele menschenlevens zouden er bij ongelukken met bootjes minder verlo ren zijn gegaan, indien reddingslijnen aan wezig zouden geweest zijn? Hoe vele menschenlevens zouden er bij IJs-ongelukken minder verloren zijn ge gaan, indien reddingsladders aanwezig zouden geweest zijn? Hoe vele menschenlevens zouden door verdrinking, door welke oorzaak ook, min der verloren zijn gegaan, indien reddings materiaal aanwezig zou geweest zijn? Heb kan U zelf, Uwe naaste- familie leden, ja, vooral Uwe kinderen overkomen, dat zij door het geplaatste reddingsmate riaal gered kunnen worden. Steeds nog wordt het redclingsmateriaal door baldadigheid vernield, zelfs medege nomen. Zien deze personen de gevolgen van hun 'laffe daden wel in? Redclingsmateriaal kost echter geld, en veel geld. Men kan reeds lid worden van bovenge noemde vereeniging voor slechts 1.p. jaar. Voor het aanschaffen van meer reddings materiaal en heb onderhoud daarvan, is thans een loterij georganiseerd, waaraan mooie prijzen zijn verbonden. Deze prijzen zijn te bezichtigen bij de firma van Ros- sum du Chatel, Rrcestraat, en cle firma Meycraan, Hoogewoerd. De loten kosten slechts 10 cent. Moeten wij onze lezers en lezeressen nog aansporen lid te worden van deze vereeni ging, of om één of meerdere loten te koo- pen? Wij vertrouwen van nee n, daar in het bovenstaande het maatsch appel ij k n u t toch voldoende is uiteengezet. De contributie is niet hoog, cle loten kos ten niet veel, doch vele kleinen maken één groote. Voor lid kan men zich opgeven bij den heer B. Planjer, Mare. De' lot»^i zijn verkrijgbaar bij de leden der Reddingsbrigade, de Zweminrichtin gen aan den Hooge Rijndijk, De Zijl, en het Poelmeer en bij de heeren: H. Zirk- zee, Nieuwe Rijn 63, hoek Hooigracht. B. A. Devilé, Nieuwe Rijn 26. J. E. Zirkzee, Nieuwe Rijn 6 bij de Vischbrug. Valuta- huis, Breestraat, hoek Korenbrugsteeg. Ya- lutat-huis, Haarlemmerstraat 249, t/o. Pieck. Valuta-huis, Steenstraat 10a. Gaarne hadden wij nog eenige dames en heeren, die zich zouden willen belasten met den verkoop der lotem voor dit zoo nuttig doelzij gelieven zich clan te ver voegen bij den heer AA7. F. v. d. Reyden Jr., Nieuwe Rijn 43. Namens de Loterij-Commissie, P. J BERGERS, Secretaris. DIOC. HAARL. BOND. HAAGSCH DISTRICT XI—N. HOLL. DISTRICT XI 1—3. Onder matige belangstelling werd op het Noordwijksche Sportpark de f'ina-le der District-wedstrijden van vorig seizoen verspeeld tussc'hen het Hangsche en N.- Hollandsche district, waarbij o.a. tegen woordig waren cle Hoofdbestuurders G. Kruijver en A. Ilubaty. Deze wedstrijd, welke werd beëindigd met den gelijken (1l) stand, bracht in dc verlenging de overwinning aan Noord-Holland, met een tweetal min of meer gelukkige doelpunten in de eerste vijf minuten der verlenging. De gelijke stand bij het einde gaf tamelijk wel de verhouding weer tusschen beide teams. De overwinning van N.-Holland is voor een groot -gedeelte -te danken aan den zeer bekwamen doelverdedigcr v. El- burg en het over den geheelen wedstrijd genomen, meer enthousiaste spel van hun elftal, waartoe Beerepoot (V.Ar.Z.) niet weinig heeft bijgedragen. Te even half drie kondigt scheidsrechter v. Haasteren, welke, op kleine uitzonde ringen na, correct leidde, begin aan en zien wij spoedig, niettegenstaande het warme weer, een zeer vlug en open spel, waarbij de Haagschen flink beginnen aan te vallen, zoodat zij de N.-Holl. achter hoede veel werk bezorgen, maar waar wij dan ook al spoedig de goede keepers- talenten van v. Elburg kunnen bewonde ren. Het taaie vasthouden van Noord- Holland werd na een half uur beloond, als Steur (Volendam) op de rechtsbuiten plaats snel opbrengt en cle Haagsche kee per, welke zich verkeerd had opgesteld, 'het nakijken geeft (10). Bij den aftrap tracht Den Haag dezen achterstand direct te niet te doen, doch het N.-H. doel ont- komt °P z®©r fortuinlijke wijze aan door boring, terwijl in het verdere gedeelte voor rust v. Elburg steecis tijdig wist in te grijpen. Juist voor rust dachten wij aan een tweede succes voor N.-Holland, als Beerepoot een harden schuiver onver wachts op dóel lost, doch cle bal gaat juist naast en er komt rust met 10 voor de Noordelijken. Na cle thee komt nu direct N.-Holl. in het offensief en een der spelers weet spoedig 'te doelpunten, echter in buiten spel-positie, zoodat cle scheidsrechter te recht annuleerde. Zagen wij voor rust somwijlen een zeer aantrekkelijk spel, meer en meer zakt het peil en ontstaan er soms saaie momenten, totdat 10 minuten voor einde Da Silva (Ria) op deels han dige en deels gelukkige wijze v. Elburg wist te passeeren (1—1). Flink wordt er nu weer aangepakt en v. d. Broek c.s. moedigen hun mannetjes aan. doch eincle komt met den 1—1 stand. Er w-r-dt weer getost voor de verlenging en N.-Holl. •brengt den bal weer aan het rollen en binnen een minuut weet J. de Lange (A^.V.Z.) met een vinnig, doch houdbaar schot de leiding voor Noord-Holland te veroveren (21). Twee minid-en iair-er tel den wij reeds den gelijkmaker, doch bijna onverklaarbaar kunnen de Hagenaars don 'bal niet over de doellijn heen krijgen. Er wordt nu vurig gestreden en als er 5 minuten zijn gespeeld weet weer J. de Lange den voorsprong te vergrooten (3—1). In de tweede verlengings-periode kwam in dezen stand geen verandering meer, zoo dat Noord-Hollancl als overwinnaar uit het strijdperk trad. Uitblinkers in dezen wedstrijd waren G. v. Elburg, doel (Purmerend), J. Beere poot, midhalf (V.AAZ.), en B. Hooglander, rechtsbinnen (Gr. Floris). AVaar het Leidsche District XI over eenige weken moet spelen tegen het Haagsche XI, kunnen zij er op rekenen een goed en geoefepd elftal tegenover zich te krijgen, waarvan ons elftal lang nog niet gewonnen heeft. R. K. S. V. Teijlingen. Het schoon© zomerweer lokte uit om een reisje te maken op de fiets naar het Hoorn park (Den Haag). Met 2 elftallen werd de reis ondernomen om tegen Geel Zwart een medaille wed strijd te spelen. Ook het Junio- renelftal heeft een medaillewedstrijd ge speeld tegen dito Valkeniers. Om 2 uur floot scheidsrechter Moeselaar beide elftallen binnen de lijnen. Teijlingen heeft het voordeel van den wind en onder neemt al dadelijk een paar gevaarlijke aan vallen, waaruit eens naast wordt gescho ten, terwijl de tweeclo maal in veilige han den van den keeper wordt geplaatst, Ook Geel Zwart brengt een bezoek bij keeper Schoo. maar het kalme schot is voor hem gemakkelijk te stoppen. Wanneer 10 mi nuten is gespeeld gaat de voorhoede van Teijlingen mooi combineerend op het Geel Zwart-doel af, de linksback wordt gepas seerd en 't is de midvoor, die keurig het. leder langs den keeper jaagt (0—1). A7ele aanvallen worden nog ondernomen maar voor geen van beide partijen komt er in de eerste helft meer verandering in den stand. Na een 20 minuten rust werd weer be gonnen. Het is aan Geel Zwart te zien dat zij den wedstrijd zoo maar niet gewonnen geeft. Als er een kwartier is gespeeld komt Geel Zwart tot dicht bij het Teijl.-doel en door het te langzaam en onkundig wegwer ken door den linkshalf van ïgijl. benut Geel Zwart deze kans. Het schot was voor Schoo onhoudbaar (11). Nog eenmaal wordt er door den kiemen linksbuiten ge doelpunt, zoodat Teijlingen de leiding weer had (21). Daarna was Geel Zwart er hee- lemaal uit, zoodat een overwicht van Teij lingen volgt, Een penalty wordt niet door Teijlingen benut. Kort hierop is het einde en heeft Teijlingen een prachtig vergulde medaille in ontvangst te nemen. Om 2 uur hadden de Junioren op het 2e terrein den strijd aangebonden met de Aralkeniers Junioren. Deze wedstrijd ein digde in 't voordeel voor de Valkeniers met 4—0. Dc kleine Teijlingers waren tegen die stoere Aralkeniers niet opgewassen, hoewel zij tot de rust den stand op 00 hielden maar na de rust speelde Teijl. tegen wind en had niets meer in te brengen. Na afloop hadden de Aralkeniers een zilveren medail le in ontvangst, te nemen welke was uitge loofd door Teijlingen. NEDEBLAXDSCHE VOETBALBOND. De promotiecompetitie in het Zuiden. Gisteren is de extra promotie-competitie in het Zuiden voortgezet. De eerste klasser AArilhehnina kon het tegen de A7alk slechts tot een gelijk spel brengen. Wilhelmina moet nu den laatsten wedstrijd van Staats mijn Emma winnen, om het eerste klasse- schap te behouden. De stand is nu: Emma 1 1 2—1 2 AVilhelmina 1 1 11 I De Aralk 2—11 2—3 1 KORFBAL. Alg. Vergadering Nederl. Korfbalbond. Onder voorzitterschap van den heer X. Broekhuysen, werd gisteren te Amersfoort in de sociëteit „Amicitia", de ja&rlijksche algemèene vergadering van den N. K. B. gehouden welke zich in groote belangstel ling mocht verheugen. In zijn openingswoord wijdde dc voorzit ter o.m. enkele ivoor den aan dc nagedach tenis van den heer A. C. van den Hoek, welke staande door de vergadering wer den aangehoord. De kampioensmedaille's werden uïlgo- i-eikt door den heer Heyboer, het jaarver slag van den Secr.-Penningmeester werd onder applaus goedgekeurd. Meer tijd vorderde een schrijven van het aftredend bestuurslid mr. Vliegen, waarin deze verklaarde niet meer voor her benoeming in aanmerking te willen komen, aangezien er een tegencandidaat was ge steld. Een verzoek van eenige vereenigin- gen om ter vergadering een anderen candi- daat te mogen stellen, werd afgewezen, en na langdurige discussie werd vastgesteld dat de heer AUiegen na den bepaalden ter mijn had bedankt en dat hij dus in stem ming zou worden gebracht. Ook de behandeling der ingekomen vra gen bleek een tijdroovende kwestie. Al leen de begrooting, het financieel verslag en rapport kas-commissie werden met be kwamen spoed afgehandeld. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de heeren Heyboer, Aliegen en AArubs de meeste stemmen verwierven, terwijl de heeren Wilson en Letterboer bij enkele candidaatstelling werden gekozen. CRICKET. De uitslagen. Eerste klasse. A. C. C.Quick. Gewonnen door A. C. C. met SO runs op dc le innings. V. V. V.V. 0. C. Gewonnen door V. Y. Y. met 73 runs op de le innings. Haarlem—R. en D. Draw. H. C. C. IP. W. Gewonnen door IT. C. C. I met innings en 27 runs. H. D. V. S.—H. C. C. II. Gewonnen door H. C. C. II met innings en 3 runs. PhoenixAjax. Gewonnen door Phoe nix met 78 runs op de le innings. Tweedeklasse O. V. 0. C. II—H. D. V. S. II. Gewon nen door H. D. V. S. met 7 runs op de le innings. Ajax II—Phoenix II. Gewonnen door Ajax met 5 wickets. Ajax 74 en 61 voor 5. Phoenix 54 en 76. QuickL. C. C. Gewonnen door Quick met innings en 10 runs. Quick 102. L. C. C. 25 en 67. ATHLETIEK. NEDERLAND—WEST-DUITSCHLAND. De wedstrijden in Amsterdam. De West-Duitschers winnen op fraaie wijze. Een nieuw Necl. record 5000 M. haiwJIoopen. Gisteren vond bij prachtig zomerweer in het Olympisch Stadion te Amsterdam de a thl etiekw edstrij d NederlandAVest- Duitschland plaats. Om half drie ving de wedstrijd voor een niet zeer talrijk publiek aan. AVest-Duitschland bleek het sterkst en v. ist den wedstrijd met 30 punten voor sprong te winnen. De 5000 M. liardloopen bracht voor Ne derland in zooverre een teleurstelling om dat Klaasse, die de vorige week het record van Jan Zeegers van 15 min. 51.7 sec. op 1b min. 47 sec, wist tc brengen, heden niet zoo goed liep als men had verwacht. Baars daarentegen liep uitstekend en volgde Ivilp (D.) op den voet, doch kon den eindspurt van Kilp niet bijhouden cn werd tweede in 15 min. 29 sec,, zoodat hij het Xedcrland- sche record met 10 seconden wist te ver beteren. 100 Meter Hardloop en: 1Boï'g- maister (AAr.-D.) 11 sec.; 2. Kremer (AV.-D.) 111/5 sec.; 3. C. Berger (Holl.) 11 1/5 sec.; 4. Schoonhein (Holl.) AArest-Duitschland 7 punten, Holland 3 punten. Hoogspringen met aanloop: 1. Kamstra (Nederland 1 M. 83. (Na name ting bleek dat cle lat 1.81 -hoog was, zoodat geen nieuw Nederlandsch record werd ge vestigd. (Oud record: 1.81 M.); 2. Busch (AV.-D.) 1.80 M.; 3. Krath (W.-D.) 1.80 M.; 4. Lümann (Ned.) 1.70 M. AVest-Duitschland 5 punten; Nederland: 5 punten. Discuswerpen: l. Hofmeister (AV.- D.) 12.78 M.; 2. Goittsch (AV.-D)' 40.653. Posfcma (Ned.) 38.76; 4, Eyskor (Ned.) 38.57 M. AVest-Duitschland 7 punten; Nederland 3 punten. 1500 M. h a r dl o o p e n: 1. Neu (A\7.-D.) 4 min. 10 5/10 sec.; 2. A7erbeck (W.-D.) 4 min. 10 9/10 sec. 3. J. Zeeers (Ned.) 4 min. 12 4/10 sec.; 4. Wink (Ned.) Geen tijd. AVest-Duitschland 7 punten; Nederland; 3 punten. Verspringen met aanloop: 1. Dobemiunn (AV.-D.) 7.30 M.; 2. Aran AVcl-

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7