UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING Van kleinigheden gesproken BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. OVERSTROOMINGEN IN PERZIë. Honderden slachtoffers. Te Tabriz is Dondercb tengevolge van hevige onweders groote schade aange richt. Er hadden overstroomingen plaats en men meldt dat er slachtoffers zijn. Bij zonderheden ontbreken echter nog. Tijdens het onweder zou een groote me teoorsteen gevallen zijn. Een Reuter-telegram over de overstroo mingen te Tabriz meldt nog. dat talrijke ■wegen en twee duizend huizen vernield zijn. Verscheiden dorpen zijn totaal weg gevaagd. Tot dusverre zijn 375 lijken ge vonden. De oogst heeft ernstige schade ge leden. Veerboot gezonken. Uit Moskou wordt gemeld dat bij Ir- koetsk in .Siberië een veerboot is gezonken, aan boord waarvan zich 220 personen be vonden. Tot nu toe zijn 11 lijken geborgen. Ongeveer 40 personen worden nog vermist. Trambotsing te Bergen. Naar een B. T. A.-telegram ineldt zijn te Bergen in België gisteren twee stoomtram men tegen elkaar gebotst. Twaalf personen zijn min of meer ernstig gewond. Auto-ongelukken. Zaterdagnacht heeft te Berlijn Liehter- felde een ernstige botsing tusschen een auto en een motorrijwiel plaats gehad. Het ongeluk geschiedde op den weg „Unt-er den Eichen", toen de auto wilde uitwijken. De chauffeur van de auto viel door de voorruit en bleef op den koeler liggen, terwijl de naast hem zittende dame, met haar hoofd tegen het ijzeren raam van de voorruit werd geslagen. Beiden waren op slag dood. De twee andere inzittenden van de auto kwamen er met lichtere verwondingen af, doch de bestuurder van het motorrijwiel liep ernstige verwondingen op. Alle gewonden zijn in het Lichterfeldsche zikenhuis opgenomen. NOODLOTTIGE BRAND TE DANTZIG. 5 dooden. Naar uit Dantzig wordt gemeld is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag brand uit gebroken in een huis in de voorstad Lang- fuhr, welke vijf slachtoffers heeft geëischt. De brand ontstond op de bovenste ver dieping welke door twee huisgezinnen werd bewoond. Er ontwikkelde zich een zóó sterke rook. dat het de brandweer niet mogelijk was, langs de trap tot de wonin gen door te dringen. Alle lien leden van de twee huisgezinnen moesten derhalve met ladders van buiten af uit de woningen worden gehaald. Het bleek dat zij reeds bewusteloos waren. De 36-jarige vrouw Lehrke en haar 3 dochtertjes' van 5. 9 en 17 jaar, evenals het 7-jarige meisje Edith Kutzka. dat bij de familie logeerde, bleken reeds te zijn overleden. Bij de overige 6 geredden hadden de po gingen om de levensgeesten weder op te wekken succes. Deze zijn naar een zieken huis overgebracht. INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEELING. Stoomschip in brand geraakt bij Durban. Het 5000 ton metende stoomschip King Cadwallon, dat met een lading steenkool naar Australië onderweg was. werd 500 mijl ten Zuidwesten van Durban door de bemanning verlaten, omdat de lading in brand was geraakt en niet meer gebluscht kon worden. Het stoomschip Ardenhall heeft de bemanning van de King Cadwal lon opgepikt. Groote boschbrartd in Marokko. Uit Casablanca wo reft gemeld, dat ten Noorden van Fez eenige honderden hecta ren hosch in brand geraakten. Het vuur bereikte een aantal inboorlingendorpen en veel vee kwam in de vlammen om. De troepen en de inboorlingen zijn thans be zig met de bestrijding van liet vuur, dat op sommige plaatsen reeds den weg Fez Taza nadert. De koning der Belgen bestolen. T ij d e n s het baden te Mariakerke. Naar de Belgische bladen melden, zijn de koning van België en zijn ordonnance- officier. toen zij te Mariakerke bij Ostende een bad namen, bestolen. Toen zij in hun cabines terugkeerden, constateerden zij, dat een gouden horloge ter waarde van 10.000 francs met ketting, een gouden zakmes en een portefeuille met 500 francs verdwenen waren. De koning en de officier waren beiden in burgerkleeding naar Mariakerke gekomen, om te baden. Een onderzoek wordt ingesteld. Een rooverskamp door gendarmen overvallen. Zaterdag werd een zestig man sterke rooversbende, die haar kamp in het moe rasgebied bij Constantza in Roemenië ge vestigd had, door gendarmen overvallen. Er 'ontstond een formeel gevecht, waarbij de bandieten, die hun aanvallers met ge weervuur en handgranaten ontvingen, de overwinnaars bleven. De gendarmen haalden versterking en hervatten het offensief, doch ook thans slaagden zij er niet in de bandieten in han den te krijgen. Al vechtende trok de bende zich terug en wist tenslotte aan haar vijan den te ontkomen. Aan de zijde der gendarmen bedragen de verliezen een doode, een gewonde, een vermiste. Deze laatste is waarschijnlijk door de roovers gevangen genomen. In het kamp vond men een grooten voorraad munitie, voedingsmiddelen en wapenen. JL BODEGRAVEN. Ondertrouwd: W. Vink 30 j. en M. C'. H. B. Walrabenstein 32 j. R. van Beek 25 j. en A. Kortlever 23 j. Overleden: H. J. Blazer, geh. met G. Krook 80 j. A. Oosterora 21 j. Vertrokken: W. Lommers naar Gouda. G. Kap naar Nieuw Helvoet. ZOETERWOUDE. Geboren: Wilhelmina Josephina Ma ria, d. van J. van Leeuwen en M. A. van Nierop. Johannes Laurentius, z. van L. J v. cl. Kroft en J. E. Bronsgeest. Gerar- dus Wilhelmus Petrus, z. van J. P. de Boer en M. J. van Velzen. Hubertus Adrianus, z. van J. van cler Post en M. C. Kleijn. Ondertrouwd: J. M. A. van Haas teren 23 j. en M. C. Pieterse 29 j. Getrouwd: W. Oosterlee en E W. J. Verstcegen. A. Oosterlee en M. Verstee- gen. Overleden: H. C. v. d. Meij 19 j. HAZERSWOUDE (GROENENDIJK). EERSTE PLECHTIGE II. MTS. Oorspronkelijk een zoon der parochie, en daarom gehecht aan den grond, waar niet alleen zijn kindsheid, maar ook zijn gees telijke vorming een aanvang nam, was de weleerwaarde Pater Fr, Wesseling van de Witte Paters (Ivard. Lavigerie)* gistermor gen in de parochie van St. Bernardus ge komen om zijn eerste plechtige II. Mis aan Gocl op te dragen. Sinds enkele jaren nu wonen de ouders van dezen neomyst in Oegstgeest en bij het verlaten der parochie had de vader van den reomyst, die als dirigent aan het koor aldaar verbonden is, beloofd, dat zijn zoon na zijn II. Priesterwijding, zijn Eerste Plechtige H. Mis nog in de parochie van St. Bernardus zou opdragen. En nu was het de dag, waar deze de belofte van zijn vader vervulde. Gistermorgen tegen half negen uur (zonnetijd) arriveerde de neomyst per auto in de parochie en stapte uit bij de boerenwoning ..Oud Groenestein". waar een groot aantal bruidjes onder leiding van de eerw. Zusters met de familieleden gereed stonden om den neomyst te ontvangen. Daar werd de neomyst toegesproken door den pastoor der parochie, den Zecr- eérw. Pater J. Keulers O.Carm., die den neomyst als den tweeden priester uit deze parochie na de reformatie welkom heette en geluk wenschte. Priester zijt gij in alle eeuwigheid, aldus de pastoor, en met dit merkteeken zullen uw schreden voortaan door dit leven gaan als van een gezant Gocls. Namens de gchcele parochie heet ik u welkom; wij allen verheugen ons op dit oogen'olik en wij zullen onze gebeden met de uwe vereenigen vooral in het H. Mis offer, dat gij straks zult. opdragen. Priester is het hoogste ambt, waartoe God een mersch kan roepen. En gij zijl Priester om God te brengen aan de hei denen. Toen boden den vrede brachten van koning Cyrus met de tijding, dat men den tempel werler mocht opbouwen, riep men uit: Hoe kostbaar zijn de voeten van hen, die de vrede verkondigen. In Afrika wachten zielen op U, die God en Zijn wet nog niet kennen en die, als gij zult zijn gekomen, zullen zingen: Hoe kostbaar zijn de voeten van hen. die de vrede verkon digen. Gij zijt niet alleen priester en mis sionaris, maar ook Witte Pater. Dit komt zoozeer de Orde der Carmelieten nabij, die voor zes eeuwen Witte Broeders werden genoemd. Gij zijt uitgekozen voor de mis sie van Afrika, aldus de pastoor, wat voor mij een bijzondere vreugde is, daar 40 jaar geleden mijn gedachten uitgingen naar Afrika en< ik verheug mij er over, dat gij nu gaat in mijn plaats. Afrika is voor U geen vreemd land, daar reeds vier .Uwer fami lieleden daar voor God arbeiden, Uw tan te, Uw oudste zuster' en twee van Uwe nichten. Daarom ook zal het voor U zijn een nieuw vaderland en de geheele paro chie zal met U bidden, opdat ge daar zeer lang zult mogen werken voor de bekeering der heidenen. Door de bruidjes werd na deze toespraak tweestemmig een welkomstlied gezongen, waarvan de tekst mooi gecalligrafeercl door een van barer aan den neomyst was overhandigd. Nadat de neomyst den pastoor voor diens woorden had dank gebracht, waarbij bij de hoop uitsprak, dat meerderen uit de parochie hem zouden mogen volgen, gaf hij aan allen zijn priesterlijken zegen. Voorafgegaan door de bruidjes, die bloe men droegen of strooiden, werd de neomyst daarna, vergezeld van eenige ordegenoo- ten, onder het gelui der klokken naar de kerk geleid. De ingang der kerk was met vlaggen en bloemen versierd en een schild, dat te midden daarvan was aangebracht, ver meldde de welkomstwooi'den.,Ik heb U aangesteld tot een licht der heidenen." Met den weleerwaarden Pater Zoetmulder en Frè.rc Cladien- (Broeder Kors van der Poel) beiden van de orde der Witte Pa ters nam de neomyst voor het altaar plaats, waar hem ook door do parochianen een welkomstlied werd toegezongen. De kerk was inmiddels geheel gevuld met geloovigen en wel zoo, dat er in de paden stoelen moesten worden bijgezet, om allen te kunnen plaatsen. Daarna werd het II. Misoffer door den neomyst opgedragen. Hierbij assisteerden als presbyter-assistens de zeereerw. heer Pastoor Pater J. Keulers (O. Carm.) als diaken de weleerw. Pater J. Zoetemulder uit Schiedam en als sub-diaken de kape laan der parochie Pater Fr. Meckina. Op het altaar had de eerw. Broeder Claudien plaats genomen. Het zangkoor voerde onder, leiding van den heer Wesseling, vader van den neo myst, de driestemmige Missa Dominicatis van Winnubst uit. De feestpredicatie werd gehouden door den weleerw. heer J. Verkley, kapelaan te Stompwijk en neef van den neomyst, naar aanleiding van de woorden van den psalmist: Toen sprak men onder de heide nen: groot-dadig heeft de Heer gehandeld met hen. Grootdadig heeft <le Heer gehan deld met ons':jv ij zijn blijmoedig gewor den. De gewijde redenaar zeide. dal het nu feest was voor de parochie, feest voor de familie van den jongen priester en voor de priesters van de parochie, maar vooral voor den neomyst zelf, die nu zijn hoogdag beleefde, in de kerk waar hij gedoopt werd en zijn eerste II. Communie ontving. Het is dc grootheid van diet priester schap, dat hij vandaag beleeft als pries ter-offeraar. Want iederen dag begint de priester met het opdragen van het H. Misoffer. Er is zoo ontzettend veel kwaad op de wereld, maar daar tegenover is God zoo lankmoedig, omdat de H. Mis wordt opgedragen, omdat er een priester is, die de blanke hostie heft boven de schuldige hoofden der ruenschen, die het Lam Gods opnieuw slachtoffert voor hun zonden. Vervolgens is de priester de man. die zegent, vooral in de biechtstoel, waar hij is de plaatsbekleeder van Hem. Die ook wel doende en zegenend, rondtrok door de we reld. Om die verantwoordelijkheid is het ook. noodig, dat de geloovigen veel voor de pr/'sters bidden. De priester is de bestuurder, de leider, c'e voorganger van het volk Gods om de offermacht en de bijzondere aanstelling hem door Gocl gegeven. Heerlijk is daarom het apostolaat, de roeping van den priester, maar heerlijker en verhevener nog is de roeping van den missionaris, omdat hij is een pionier in Gods Kerk. Hij brengt Christus midden in heb land van clen duivel. De eerwaarde re denaar ziet dan in het feit, dat reeds vier familieleden van den jongen priester daar in Afrika arbeiden voor God, het bewijs dat de roeping van een priester haar begin punt vormt in het Christelijk huisgezin, de kiemcel van alle goeds. De eerwaarde re denaar besluit dan met de vaders en m<je- ders op te wekken tot het vormen van een echt degelijk en Christelijk gezin, opdat zij waardig zullen worden, dat ook hun zo nen de wijde wereld intrekken om te pre diken en te doopen. Grootmoedig heeft de Heer met ons ge handeld en wij zijn blijmoedig geworden. Daarvoor loven en danken wij Gocl, nu en in alle eeuwigheid. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet, waaronder de familieleden uit de handen van den neomyst de H. Communie ontvin gen. Na de H. Mis werd door het koor het ..Exsultate Deo" van Palestrina gezongen. Des middags van half twee tot half drie werd er in huize „Dank en Hoop" en van Half vijf Lot half zes in het WiliibrordJ gebouw te Oegstgeest een druk bezochj receptie gehouden. Des avonds om half acht celebreer! de neomyst een plechtig Lof in de kerk vj den H. Willibrordus te Oegstgeest, mede tevens dezen feestelijken dag beslj 1 ten werd. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Beleedigirgen ingetrokken - heer Dubbeldam wethouder Ze venhonderd handteekeningen t gen een nieuw raadhuis hoofdopzichter heeft het druk Welstandsbepalingen Vragei. staat vrij. De raad dezer gemeente kwam Zater dagmiddag te half vier in openbare verga dering bijeen! Aanwezig alle leden. Er een vacature. Voorzitter Burgemeester Schokking. Na de opening met gebed vraagt de hee J. Dubbeldam het woord en verklaart dr woorden door hem gebezigd in een cler vo rige. vergaderingen en welke grievend w; ren voor de heeren J. Hueting en Eijkelenboom, in te trekken. De hee: E ij kelenboom. vraagt of de heer Dubbeldam' hiermede ook bedoelt zijn opmerkinger gedaan in de laatstgehouden vergadering als zouden hij en Dr. Hueting het mei de door hun afgelegde eed zoo nauw niel nemen. Dc heer Dubbeldam zegt hierondei alles op te nemen wat beleedigencl was. De' voorzitter verklaart dit incident hiermede als afgedaan. De voorz. doet- vervolgens voorlezing van de beslissingen van Ged. Staten, waarbij do verkiezing van den heer L. v. d. Zwj als lid van den Raad geldig wordt ve klaard. De heer v. d. Zwan wordt door den s cretaris binnengeleid en legt in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. Volgt, benoeming van een wethouder, eerste stemming worden uitgebracht 5 st. op de. heer J. van Duijn, 0 st. op de heer J Dubbeldam, 2 st. op de heer P. Meerburg en 1 st. op de heer v. Riesen. Tweede stem ming: J. van Duijn 6 st., J. Dubbeldam 6 st. P. Meerburg 2 st., 1 blanco. Derde stem ming (herstemming tusschen de heeren J. v, Duyn en J. Dubbeldam (die beiden niet meestemmen). J. v. Duijn 5 st., J. Dubbel dam 7 st. en 1 blanco. Gekozen de heer Dubbeldam die de benoeming aanneemt. De voorzitter dankt de heer Meerburg die zoo welwillend was het. tijdelijk wethou derschap te willen waarnemen. Punt 4. Benoeming ambtenaar van clen Burgerlijken Stand. B. en W. hebben aan de hand van de verordening op clen Bur gerlijken Stand waarin staat dat ten over staan van een der wethouders de huwelij ken zullen worden voltrokken, een voorstel om te benoemen tof. lid van hun vergade ring dat heden tot wethouder wordt geko zen. Op deze voordracht slaat, als no. 1 nog geen naam omdat het B. en W. niet bekend kon zijn wie als wethouder zou worden verkozen, en als plaatsvervanger de heer D. C. O. Boekhoven, waarnemend gemeentesecretaris. Enkele leden zijn het met deze voordracht en deze wijze van voordragen niet eens, doch aan d, hand van de desbetreffende verordening blijft zij bestendigd. Gekozen wordt met 8 st. cle heer J. Dubbeldam, die cle benoeming aanvaart. Nog waren uitgebracht 5 stem men blanco, 1 op R. Ouwehand en 1 was ongeldig. Volgt mededeeling van ingeko men stukken. Ingekomen is een adres van Dr. Ouwe- hand en 70 anderen met- eenige adhaesie- betuigingen waarop 700 handteekeningen in welk adres gevraagd wordt het raads besluit- waarbij tot den bouw van het nieu we gemeentehuis wordt besloten, in te trekken. B. en W. stellen voor dit adres te renvoyeeren naar hun College ter fine van advies. Aldus besloten. FEUILLETON. door J. S. Een zonnige lentedag, die de aarcle als een paradijs maakte. De Wezel kwam het perron van het klei ne stadion opgestapt en was niet weinig verbaasd opeens een gezicht voor zich te zien, waarover een duivelsche glimlach speelde. Op hetzelfde moment, wist hij dat het gedaan was met zijn goed geluk. Mijnheer Bert Harrap, geloof ik? sprak een ironische stem, op rustigen, bij na luchtigen toon. Heb ik je laten schrik ken, vriend Wezel? Ik zal je maar niet ver tellen waar je van beschuldigd wordt, want je hebt de zaak heel netjes meegeljracht in dat koffertje. Maar denk er om: alles wat je me vertelt is een officieele bekente nis. De Wezel keek eens naar het keurig glad geschoren gezicht van zijn ondervrager. Dus u bent belast met mijn arres tatie 0 Ge raadt het. Ge hebt me de heele week al aardig wat moeile gegeven. Maar je ziet het: tenslotte vindt men elkaar wel, al is het in een gat zooals hier. Hoe ik eigenlijk heel AVel verduiveld achterdoch tig van je! Dooli hier heb je mijn kaartje! Bert Harrap wiens twijfelachtige vrienden hein alleen maar kenden onder den bijnaam van de Wezel nam het visitekaartje aan, en stopte het, na het be keken te hebben in z'n vestzak. „Inspec teur Douglas Drew C. I. D." las hij, en in een hoekje aan den linkerkant: Scotland Va-rd. Bert Harrap, die bookmaker was ge weest, keek met belangstelling naar clen niet opzichtig, maar keurig gckleeden in specteur der geheime politie. Tegenslagen bij de wedrennen hadden van hem een be- röepszakkenroller en een juweelendief ge maakt. Zonder opzien te baren overhandig de hij den detective zijn leeren koffertje en luisterde naar cle bevelen welke deze hem onopvallend maar met gezag mededeelde. Je gaat natuurlijk met me mee naar Scotland Yard. Wanneer de B-trein voor Londen binnenkomt nemen we een leege coupé, als we die vinden kunnen. Want ik ken die trucs om er aan clen eenen kant in te springen, en door het gedrang aan clen anderen kant weer te verdwijnen, be grepen. Probeer dat dus maar liever niet-.. Rooken De Wezel nam een sigaret uit den prach- tigen koker, welke hem werd voorgehou den. Dank u wel, mijnheer! U handelt als een gentleman, zei hij dankbaar, terwijl hij intusschcn met groote oogen naar heb glinsterende voorwerp keek. dat na ren moment weer in den keurig getaillecrden overjas van den inspecteur verdween. Verduiveldbromde hij tusschen de tanden, de oogen nog steeds op de plaats gericht, waar de gouden sigaretten koker was verdwenen. Wat zegt tivroeg Drew snel. Dat ik meega, hernam de Wezel, zijn fout weer goedpratend. Daar komt de trein al Inderdaad, de trein kwam binnen, en zooals de inspecteur verwacht had, bevond er zich 'n leege coupé in, waarin ze plaats namen in clen tegenovergestelden hoek. De Wezel deqfl z'n besl om zich op z'n gemak te gevoelen, maar slaagde daarin niet- al te best. Je denkt zeker over het noodlot- na, is 't niet, Bert? vroeg de man van Scotland Yard. Zoo is het, mijnheer, sprak de Wezel droog. Je bent zeker nogal philosophisoh aangelegd? ging de ander voort, terwijl hij behagelijk de rookwolkjes uit z'n sigaret nastaarde. Zijn lach was raadselachtig. De Wezel keek hem scherp en onder zoekend aan: 't Is koddig met jullie, politie menschen. 't Zijn altijd kleinigheden, waar jelui op letten. Je zegt- het. Ik heb eens een oplic-ht- sler gearresteerd, die ik herkende, doordat ze twee zijden kousen droeg, waarvan de een slechts 'n minimum van tint met de andere verschilde. Dat was de fout in den diamant. Zoo is het met- jelui, bandieten, precies hetzelfde. Met een bijna theatralen zucht nam hij het koffertje op zijn knie. Gesloten, natuurlijk. Geef me even den sleutel. De inhoud van het lederen koffertje de den de oogen van clen inspecteur van ver bazing glinsteren. Een aardigen slag geslagen, moet ik "zeggen! meende cle detective. Tk geloof wel dat barones Innisfail blij zal zijn als ze deze dingetjes terug ziet. Zulk ecu paarlen collier mist men niet graag. En hij hield een prachtige paarlenket- ting in het tintelende zonlicht. Kijk, we zijn hier in Horsham geloof ik! We sloppen hier. Met eenige haast liet hij de kostbaarhe den, spelden, ringen en oorhangers, weer in het koffertje glijden en klapte het kof fertje dicht. Doch toen bemerkte hij blijkbaar dat hij het paarlencollier op cle kussen naast zich had laten liggen. Wel heb ik!riep hij uit. Die zal ik maar even in mijn zak steken tot we weer gaan rijden. Weinig passagiers hier voor Londen, merkte den Scotland-Yard agent op, terwijl hij opstond, naar het coupéraam stapte, en z n hoofd er buiten stak. Alle spieren van de Wezel waren gespannen. Douglas Drew bleef gedurende eenige oogenblikken staren naar dc kruiers, cle passagiers en cle. wagons van een trein die juist van clen anderen kant onder de per- ronkap binnenreed. Toen draaide hij zich met een eigenaardigon glimlach om. De Wezel was geruischloos verdwenen en mèt hem de handkoffer vol juweelen. De coupédeur stond wijd open. Douglas Drew bleef opmerkelijk kalm. Hij'trok de coupédeur dicht, en liet zich tevreden in z'n hoekje glijden. Dat is weer eens gelukt, mompelde hij. Vriend Wezel heeft hot me al heel ge makkelijk gemaaktWat een prachtig colliertje En hij haalde het halssieraad voor clen clag en begon het opnieuw te bewonderen. Even later verdween bet- in den borstzak van zijn overjas naast den sigarettenkoker 'n Pracht-uitvinding van me. zoo re deneerde hij luid bij zichzelf, om me voor te doen als de detective, belast met het zaakje. Wel gewaagd overigens, om staat te durven maken op de onkunde van den misdadiger omtrent liet uiterlijk van een Scotland-Yark beambte. Maar hij schijnt niet het minste te hebben bemerkt, 't Sys teem werkt uitstekend Geen foutje er in Ik heb het prachtigste stuk uit de collec tie, en onze vriend Wezel loopt met zijn leeren koffertje, waar het grootste deel van clen buit in zit. het meeste kans. te worden gegrepen En Ralph Furnall, alias Inspecteur Drew, alias een groot aantal andere namen lachte tevreden, toen de trein langzaam het Victoria-station bin nenrolde. Hij keek dan ook niet weinig verbaasd toen bij den ingang hem een hand op clen schouder werd gelegd. Hij meende een zijner vrienden, die hij minder gaarne ont moette, te herkennen, .toen hij zich om draaide, maar hij staarde in een hem vol komen vreemd gezicht. Wel verduiveldmompelde Fur nall onthutst en korzelig. Ik ben Drew, inspecteur Douglas Drew van Scotland Yard, zei cle groote man vriendelijk. Ik moet u arresleeren, Fur nall. verdacht te zijn betrokken bij den diefstal van barones Innisfail in Sussex. Ik moet u waarschuwen Maar de rest van zijn woorden ging ver loren in een heftig protest van de zijde van Furnall. Laat me los. Ik moet u eerlijk be kennen dat ik niet eens weetriep de booswicht woedend uit. Maar hij zweeg opeens, doodelijk bleek, want cle delectievc had met een snel ge baar het paarlencollier uit clen borstzak van Furnall's overjas gehaald en liet het met een handige beweging in een zijner binnenzakken verdwijnen. Tegen dat argument valt. wel niet te praten vriend, zei inspecteur Drew lachend Maar we- hadden je trouwens al langer in de gaten. Daarom hebben we ook gelóóf gehecht'aan de inlichtingen van een on bekende. Maar zeg, heb je misschien ook 'n sigaret- voor me Werktuigelijk haalde de oplichter zijn gouden sigarettenkoker voor den dag. Inlichtingen beet hij den man toe. Wat bedoelt U Ha riep de forsche beambte met een tevreden glimlach, terwijl hij den ko ker in de hand van den bandiet scherp bekeek. Dus hij heeft me toch cle waarheid gezegdGek hoe jelui bandieten soms kun nen struikelen over een kleinigheid. Op schepperij. denk ik, hoogmoed Ik zal het je zeggen, 'n Uur geleden werd ik opge beld door iemand uit Horsham. Die advi seerde me, je aan den trein op te pik ken, want hij was zeker dat jij het paar.- lencollier van barones Innisfail in je borst zak had, en een naam had opgegeven, die niet klopte met de initialen van je siga rettenkoker. Moet ik je de handboeien nog aan doen, Furnall? De bandiet keek eens nijdig naar de ini tialen R. F. op zijn gouden sigarettenetui en stak het met een woedend gebaar weer in den zak. Ik zal rustig meegaan, inspecteur! zei hij onderdanig. ..Geld." 2-8

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6