BINNENLAND GEMENGDE BERICHTEN TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 15 JULI 1929 0, J'S" DE AFGETREDEN VOORZITTER DER EERSTE KAMER. der Waardigheid en? onpartijdigheid. De „Standaard" schrijft, dat de heer Kink, die, als oudste lid der Eerste Kamer, baron van Voorst tot Voorst, bij'diens af treden als voorzitter van den Senaat toe sprak, er wonderwel in slaagde uitdrukking te geven aan de gevoelens der leden jegens hun president. Geen woord te veel en ook geen enkel te weinig. De nadruk viel op de twee domineerende eigenschappen van den scheidenden voorzitter. Waardigheid en onpartijdigheid! Men weet haast niet welke van die twee het meest te roemen valt. De goede toon, die in onzen Senaat pleegt te heerschen, is ongetwijfeld voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de waardige houding, die deze krasse grijsaard van nagenoeg 83 jaar altijd zelf in acht nam, maar toch ook weer niet daaraan alleen. Ook zijne volstrekte on partijdigheid had daarin haar aandeel. Men wist, men wist met volkomen zeker heid, dat het soldatenhart van den voor zitter hem ontoegankelijk maakte voor elke intrige, van welken kant ook ccn poging daartoe zou worden gewaagd. Een karakter zoo zuiver als gelouterd goud. Die eigenschappen dwingen eerbied af. Onder alle omstandigheden en bij ieder een, van wat rang of positie ook. Zijn heengaan is voor de Eerste Kamer daarom een verlies. De 15 jaren, dat hij het voorzitterschap heeft bekleed, zullen bij de leden der Kamer in even welwillen de herinnering blijven, als de herinnering aan zijne nimmer falende welwillendheid blijvend zal zijn. Het beleid der Katholieke Kamerfractie. Een stem v Onden tde Katholieke jzerswereld, Mr. J. R. H. van Schaik, lid van de Tweede Kamer, zou, volgens het verslag van „de Tijd", op de openluchtbijeenkomst te 's Gravenhage na de Kamerverkiezing het volgende gezegd hebben: „Bovendien bewijst de uitslag dat het katholieke volk het beleid der R. K. Ka merfractie van de laatste vier jaar goed gekeurd heeft". In „De Katholieke School" gaat de re dacteur F. S(arneel) op deze conclusie in en s-chrijft dan als volgt: „Wij voor ons zien in het stemmen op de katholieke lijst nog volstrekt geen goed keuring van het door de Katholieke Kamer fractie gevoerde beleid. En ik voeg er openhartig bij, dat de katholieke Staatspartij mijn stem niet zou gekregen hebben, als ik door het geven van die stem het gevoerde beleid zou heb ben goedgekeurd. Ja,.ik wil nog duidelijker zijn en ik meen hier te spreken namens zeer velenWij hebben onze stem gegeven, aan de katholieke Staatspartij ondanks het gevoerde beleid van de katholieke Ka merfractie in de afgeloopen vierjarige pe riode. Het kan goed zijn dat dit maar eens dui delijk gezegd wordt. Wc verwachten an ders en beter in de nu komende periode van die fractie. We verwachten 'n daad van eenvoudige rechtvaardigheid. Er zijn ontroofden, die wachtten op her stel van wat ze hoe langer hoe grievender voelen als noodeloos onrecht. En de redacteur, de heer Teyssen voegt hieraan toe, dat hij het standpunt van college Sarneel volkomen deelt. Duitsch invoerrecht op sprot en haring. De Nederlandsche Kamer van Koophan del voor Duitschland, te Frankfort a. d. M., deelde mee: In het Duitsch Estnische handelsverdrag, dat Zaterdag in Duitschland wet is gewor den, is het invoerrecht in Duitschland voor sprot en haring (lengte'der levende visch niet over 16 c.M.) met zout,- laurier, suiker en specerijen toebereid in luchtdicht ge sloten verpakking, vastgelegd op R. M. 45 per 100 Iv.G., hetgeen voor Nederland met zijn mcestbegunstiging niet zonder be lang is. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Noodlottig auto-ongeluk. Tegen boom en in brand. Drie doo- den; de vierde levensgevaarlijk gewond. In den nacht, van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur heeft onder de gemeente Dubbeldam, op den Rijksstraatweg bij den zoogenaamden Tol, een vreeselijk ongeluk plaats gehad, dat zeer treurige gevolgen had, daar het aan 4 nog jeugdige perso nen het leven kostte. Op genoemd tijdstip keerden namelijk in een nieuwe Ford met als bestuurder den 22-jarigen Leidschen student Ant. Uhl, wonend aan de Vest te Dordrecht, terwijl de verdere inzittenden waren de 22-jarige G. de Knoop, waterklerk bij de cargadoor- firma van Gerard Maurits en wonend aan het Bleekersdijk te Dordrecht, en de 30-jarige A. Ahaus, werkzaam bij de Ar beidsinspectie, wonend aan den Riedijk, 'n gezelschap en eveneens wonend te Dordrecht aan den Eigenhaard, van Wil lemsdorp waar het vermoedelijk vroo- lijk is toegegaan huiswaarts. Hoe het zich precies heeft toegedra gen weet niemand en zal ook altijd wel een raadsel blijven, maar feit is het-, dat op den Rijksstraatweg welke de verbinding vormt met Dordrecht. on der de gemeente Dubbeldam, namelijk daar waar de weg een bocht maakt, de auto met groote vaart tegen een zich daar bevindenden afgezaagden boom is gereden. De motor werd totaal ingedrukt, waar door in een minimum van tijd de geheele duto met benzine werd overgoten en een geweldige vuurzee ontstond, welke het motorrijtuig, dat een halven slag om maakte, onmiddellijk in lichte laaie zette. Van de vier inzittenden werd mej. Prins uit den wagen geslingerd en later in be- wusteloozen en uiterst zorgwekkenden toe stand naar het gemeente-ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. De heer De Knoop werd eveneens weg geslingerd en was op slag dood. De beide anderen, de heeren Uhl en Ahaus, wien het door de vlammen onmo gelijk geweest zal zijn, den vernielden auto te verlaten, werden levend ver brand.. De Dubbeldamsche politie, welke spoe dig ter plaatse was, heeft de lijken der slachtoffers naar de Dubbeldamsche be graafplaats gebracht, waar gisterenmorgen te 12 uur dr. Romijn uit Èordrocht den dood vaststelde. Het bericht van dit ontzettend ongeluk heeft in het anders zoo stille Dordrecht waar de betrokken families algemeen be kend zijn, diepe onroering gewekt. Naar wij vernemen was mej. Prins, die onder aan den weg werd gevonden, en een zware hersenschudding had bekomen, gisterenavond 11 uur nog buiten kennis. Men vreest voor haar leven. Nader meldt- men aan de „Mndmrg.": Het was buitengewoon lastig de slacht offers van het vreeselijk ongeluk te her kennen. De auto behoorde thuis tc Rot terdam. De auto werd gebruikt door den vader van het slachtoffer Uhl, die in dienst- is bij een stofzuiger-fabriek. Doordat men heb nummer van den zwaar beschadigden wagen nog kon her kennen, is men te weten gekomen, dat de jonge Uhl bij het ongeluk betrokken was. Toen men eenmaal dit houvast had, is men, dank zij de hulp van vrienden van dezen jongen en dank zij den be kenden dansmeester Boer erin geslaagd, de identiteit vast te stellen. De zwaar verkoolde lijken van Ahaus en van Uhl konden alleen aan het „gebit 'hetkend worden. - Achteraf is gebleken, dat G. de Knoop toevallig in gezelschap is geraakt van de overige jongelui. De Dubbeldamsche politie, terzijde ge staan door de politie te Dordrecht, stelt een- uitgebreid onderzoek in. De tooneelen, die zich ten huize dei- betrokken families hebben afgespeeld, zijn niet te beschrijven. Men merkte nog op, dat de afgezaagde boom, waartegen de auto met een vaart van ongeveer 90 kilometer terecht is ge komen, is wit geverfd en vormt des avonds een baken voor de automobilisten. De weg vertoont daar ter plaatse een zeer gevaar lijke S-bocht an dc boom daar ter plaatse, is reeds eenige jaren geleden, toen daar eveneens een auto-ongeluk plaats had, ge sneuveld. Wij hebben geinformeerd, waar om deze boom niet verwijderd wordt, doch kregen hierop ten antwoord, dat in dat geval het gevaar zou bestaan, dat de auto's den weg zouden afrijden. Jongetje doodgereden. Zaterdagmorgen te ongeveer 11 uur heeft op den Nieuwen Binnenweg ter hoogte van den 's-Gravendijkwal te Rotterdam, 'n ontzettend ongeluk plaats gehad. Het tien jarig zoontje van den heer R. Metz wilde van het trottoir aan de Noordelijke zijde van den Binnenweg oversteken naar de zijde van het land van Hoboken. De jon gen, liep vrij vlug en zag op den rijweg komende, uit de richting der stad een klei ne vrachtauto aankomen. Eerst week het ventje nog even achter uit doch nam toen het besluit toch voor den auto om te passeeren en holde. De chauffeur van den auto, een wagen van de radiohandel van Kroon trachtte nog door naar links uit te wijken den jongen voorbij •te komen, doch hij liep te hard en kwam, hoewel de chauffeur uit alle macht remde, onder den auto. Het kind werd lievig bloe dend opgenomen en bleek een doodeiijke schedelbreuk te hebben bekomen. De vader-was spoedig ter plaatse. Het ventje werd door een anfo van den Geneeskundigen Dienst naar liet zieken huis aan den Coolsingel overgebracht, waar het- kort na aankomst is overleden. Doodelijk verkeersongeval. Zaterdagmiddag werd op den Alkmaar- der straatweg in Beverwijk het vijfjarig dochtertje van den heer Van t Hooff door een luxe auto aangereden, afkomstig uit Schagen. Met ernstige hersenschudding moest de kleine naar het Roode Kruis- ziekenhuis overgebracht, alwaar het kind eenigen tijd later aan de gevolgen is over leden. Meisje doodgereden. Ia de Vinkensteynstraat- te Den Haag. is de 21/2-jarige C'. E. B., wonende in die straat, door het plotseling oversteken van den rijweg aangereden door een motorrij der. De kleine werd zeer ernstig ge wond en is door den Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge bracht, alwaar zij enkele uren later over leden is. Den motorrijder treft geen schuld aan het droevig ongeval. Autobotsing. Zaterdagmiddag om 4 uur zijn op den Botterdamschen weg bij Delft even rooi de Haspelfabriek twee auto's tegen elkaar gebotst. Van den eenen auto werd het ach terwiel versplinterd. De chauffeur kwam er zonder letsel af. In den anderen auto zaten twee bejaarde dames, die ook niet het minste letsel bekwamen. Ernstiger botsing. Bij Micrlo haalde een luxe auto een vrachtauto, beide uit de richting Geldrop komende, in en raakte hem bij het passee ren zoodanig, dat dc vrachtauto in een sloot terecht kwam. Deze auto werd totaal ontredderd, alle -4 de wielen werden cr afge slagen. De luxe auto N. 813, reed door, zon der zich van het geval iets aan te trekken. Dc vrachtwagen behoorde toe aan den heer M. Langenberg te Valkenswaard, die zelf chauffeerde en ernstig aan 't hoofd gewond werd. Een naast hem zittende jon gen bekwam oveneens verwondingen. Tegen de tram opgeloopen. Nabij de tramhalte Elleeom, kwam de 70-jarige heer L. Latte, blijkbaar in ge dachten verdiept, een bosehlaan uit. Hij bemerkte de naderende tram niet en liep er tegenop. Met een schedelbreuk en an dere verwondingen werd hij naar het Velp- sche ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. DE NEDERL. TRAWLER „GERARD" GEZONKEN. De tien opvarenden gered. Reuter seint uit- Londen: De Nederl. trawler „Gerard", uit IJmui- den, is tijdens dikken mist in de Firt-h of Clyde op de rotsen geloopen en daarna gezonken. De tien opvarenden, die zich in de scheepsboot wisten te redden, zijn na vier uur roeien opgepikt door het te Glas gow thuisbehoorende s.s. „Findhorn". LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Zaterdagmiddag is een losse machine met tender, die trein 662 om 14.42 uur bij het Weesperpoortstation tc Amsterdam bad binnengebracht en daarna naar de lo- comotievenloods bij de Overamstelstraat zou terugkeeren, ontspoord, doordat de wisselwachter den wissel te vroeg omhaal de, juist tusschen locomotief en tender in. De tender kwam gedeeltelijk op den over weg van de Oosterparkstraat naast de rails te staan, waardoor de treinenloop in beide, richtingen vertraging ondervond. Enkele binnenkomende treinen zijn direct né. den overweg der Overamstelstraat via de z.g. „verbinding" naar het Centraal station gereden, terwijl de meeste treinen, tot laat in den middag met ruim een half uur oponthoud, over één zijlijn in beide richtingen het Weesperpoortstation kon den aandoen. Het verkeer in de Oosterparkstraat on dervond van het ongeval geen hinder. Door den electrischen stroom getroffen. Tc Geertruidenberg greep een arbeider van de Bossche aannemersfirma K., bij werkzaamheden aan de muren der R. K. kerk een der electrische geleidingen vast. Bewusteloos viel hij van het- dak der Sa cristie. Uit zijn benedenarm brandde een groot stuk vleesch, terwijl de slagader ge raakt werd, waarvan hevig bloedverlies het gevolg was. Na voorzien tc zijn van de laatste II. H. Sacramenten werd hij naar het R- K. gasthuis vervoerd, waar het be wustzijn terugkeerde. Een noodlottige klap. Te Capelle had een 5-jarig kind van v. Z. een ruit stuk gegooid. Als straf zond de moeder het. kind naar bed. Toen de vader thuiskwam, begaf hij zich naar de slaapka mer en gaf het kind een klap met de blootc hand, die zoo ongelukkig aankwam, dat de kleine er van overleed. De justitie uit Den Bosch stelt een onderzoek in. Van een hooiwagen gevallen. Zaterdagmiddag is te Rumpt (Geld.) de 25-jarige C'. van der H. bij het hooiladcn van een wagen gevallen, waarbij hij een scheuring in de hersenen bekwam. Hij is enkele uren daarna- aan dc bekomen ver wondingen overleden. Uit een kersenboom gevallen. De arbeider J. E. viel te Puth, gem. heltinnen, uit een kersenboom. De man be kwam een zware hersenschudding. Zijn toestand is zorgwekkend. Bij het baden verdronken. De 11-jarige Jan Heedeman uil Schoon hoven is Zaterdagmiddag te half vijf bij het zwemmen in de Lek op de Zandplaat onder Berg-Ambaeht verdronken. Hij was met een aantal jongens gaan baden, doch geraakte bij den kop van een krib in het diepe water, waar men hem, zonder hulp te kuunen bieden, zag verdrinken. Zijn lijkje is nog niet gevonden. De 6-jaxjge A. W. Stekclenburg ge woond hebben de in de Snellemanstraat is gisteren bij het Nooidjïlein in de Rotte gevallen. Hoewel het kind reeds na 10 mi nuten op het droge kon worden gebracht, heeft toepassing van kunstmatige adem haling niet mogeu baten. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan den Bergweg overge bracht. Te Maasland is het vijfjarige zoontje van den heer A. van D. in den Duifpoldcr van een schuit- gevallen en v -onken. Gistermiddag te ongevcei vaalf uur is te Ammerzoden de 24-jarige W. K. bij het baden in de Maas verdronken. Lijkje opgehaald. Zaterdagmiddag om 4 uur is uit dc gracht aan de Zaadmarkt te Alkmaar het lijkje opgehaald van het kindje Teer huis, dat sinds Donderdagavond werd ver mist- GROOTE BOSCHBRANDEN OP DE VELUWE. 400 Hectaren bosch verbrand. In de nabijheid van Apeldoorn heeft Zondagmiddag een zware bosclibrand ge woed. Omstreeks 3 tour in den middag ste gen plotseling in de richting Arnhem zware rookkolommen op. Het bleek al spoedig dat in de buurtschap Iveienberg, liggendo pl.m. 12 K.M. van Apeldoorn, uitgestrekt o bosschen een prooi der alles verwoestende vlammen werd. Ook omtrent de oorzaak tast men weer volkomen in het duister. Duizenden be langstellenden sloegen den brand gade. De brand woedde tusschen de Keien- berg en Iloenderlo. De vlammen vonden gretig voedsel in de Pi-jarige dennen. Er is ongeveer 400 hectoren bosch verbrand. De brand is ontstaan aan T fietspad van Mechelen, bij Beekberoggen naar Hocn- derloo. De verbrande bosschen waren van dr J. Ooster te Beekbergen, mevrouw Van Schayk, Den Haag en het Leesten van ba ron Van den Borg van Terwclde te Eesde. Dc brandweercorpsen van Uchelcn De Eendracht. Apeldoorn, Eesde en Loenen waren uitgerukt. Een 50-tal militairen U't De Harskamp, die bij het corps grenadiers behoorden, hie pen eveneens mee. Behalve de rijks- en gemeente-politic- vas ook de hoofdopzichter van dc Heide Maatschappij aanwezig. Groot «as de me dewerking der pension-gasten uit de omge ving. Ook in de buurt van het Uddelerraeer zijn vele hectaren bosch verbrand. Deze brand is gebluscht. door de manschappen van dc remonte-depot Milb'ngen. Heidebrand. Vrijdagmiddag had te Bussum, bij den watertoren, een nogal belangrijke heide brand plaats, zeer waarschijnlijk ontstaan door het uitwerpen van vonken door een voorbijgaande locomotief op de thans zeer droge. hei. Door de politie-brandwcer en met behulp van burgers werd de brand gestuit. Een moordenaar, die geen moordenaar was. l'it Tilburg meldt de „Mndmrg.": Gistermorgen meldde zich bij dc politie aan een zekere J. Z., oud 29 jaar, wonende in de Oerlesche straat, die zeide in een vlaag van drift zijn vrouw te hebben ver moord. Oorzaak van het echtelijk drama is dc ontrouw van de vrouw van Z., die haai man eenigen tijd geleden kwaadwillig had verlaten. Ofschoon Z. alle pogingen in heb werk stelde om zijn vrouw weer terug te krijgen, bleef de schoone onverbiddelijk en weigerde beslist ieder verzoek van haar echtelijk genoot, om weer naar de woning terug te keeren. Ook gisterenmorgen waagde Z. nog zulk een poging, maar ook ditmaal ondervond zijn echtelijke liefde geen wederliefde bij de kwaadwillige cchtgenoote. Z. werd daarop driftig, pakte het voorwerp zijner aanbidding stevig bij de keel en hield haar zoo eenigen tijd vast. Toen viel het slacht offer bewusteloos neer en verroerde geen vin meer. Z. is zich daarop bij de politie gaan aan melden. Intusschen had een dienstdoende politicagent de wouw bewusteloos gevon den; terstond werd de geneeskundige dienst opgebeld, die in het onderhavige geval slechts bewusteloosheid constateerde. Toch achtte men heb raadzaam de vrouw naar het gasthuis over te brengen. Er bestaat niet het minste levensgevaar. Z. wordt in tusschen door de politie in bewaring ge houden. Inbraak. Door P., in de Rivierslraat tc Eindho ven is bij de recherche aangifte gedaan, dat gedurende zijn afwezigheid tusschen 9 en 11 Juli oen gesloten kast van zijn slaap kamer een geldlrommeltje, inhoudende 1000 is ontvreemd. Een onderzoek is in gesteld. Aangehouden. De politie te Schipluiden heeft inge houden den werkman G. J. den B., die ten nadecle van den landbouwer C. van Min den aldaar des nachts van het erf een paard en wagen had gestolen. Zooals wc reeds hebben gemeld was de B. met hel. gespan naar Rotterdam gere den, waar het paard aan het abattoir werd opgespoord. Oplichting. Een 45-jarige reclame-adviseur-zaakwaar nemer te Rotterdam is gearresteerd, daar hij zich schuldig had gemaakt- aan oplich ting en verduistering. Hij heeft, zonder daartoe opdracht tc hebben gekregen, uit naam van een vrouw geld gevraagd van een man, die met deze vrouw connecties bad onderhouden. Hij gaf zich daarbij uil ah voogd van deze vrouw en op deze wijze heeft hij ruim 100 be taald gekregen. Het geld heeft hij gedeel telijk aan de vrouw afgedragen, dc rest heeft hij \erduisterd. Aanvankelijk had dc recherche den man op het politiebureau ontboden, maar toen hij de boodschap gaf, dat hij wel zou komen wanneer het hem paste, zijn re chercheurs hem gaan halen. Bij hun komst aan de woning werd hun de toegang ge weigerd. Daarna zijn zij met een bevel van binnentreding van den officier van justitie do woning binnengegaan en hebben zij den man gearresteerd. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 16 Juli. Hilversum, 1070 M. (Vóór 6 uur 2Ü5 M.) Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 1-2.151.15 Concert door het K. R. O.- Trio. I.152.00 Gramofoonplatenconcert. 2.002.20 Kniples. 2.-203.20 Voor de vrouw. 5.007.00 Gramofoonplatenconcert. 7.007.25 Cursus Kerklatijn, beginners. 7.35—8.00 Cursus Kerklatijn, gevordei'- den. 8.00S.25 Causerie. 8.25 „Eon faillissement", tooncelspel in 4 bedrijven van Björnstjerne Björnson. Nu het 2e bedrijf: Persberichten. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert döor het A. V. Kwintet. 2.002.45 Kookpraatje. 2.453.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Maak het-zelf-cursus. 4.305.30 Microfoon-debutanten. Zang, en piano. 5.307.00 Concert door het A. V. R. .0.- Kwintet. 7.007.45 Lezing door A. deu Hartog over: De militaire dienst vóór 100 jaar. 8.01—8.30 A. V. R. O.-Boekenhalfuurtje. D. Th. Jaarsma bespreekt Heinrich H;u(- ser's „Brak Water". S.309.15 Wagncr-conccrt door het Om roeporkest. 9.1510.00 Solisten-concert N. J. van der Stad (cello), Kees Hccrkcns (pia-no). 10.00 Persberichten. 10.10 Concert door het Omroeporkest. Daarna: Concert door de Hong. Zigeuner kapel uit Hotel „Brittannia" te Vlissingen. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. II.05 Lezing. 11.-20 Gramofoonmuziek. 1120 Orgelconcert I.20 Orkestconcert. 4.-20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Clave-cimbalc concex-t. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Licht orkestprogramma. 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 Vaudeville. Dans-orkest en solisten II.00 Dansmuziek. 11.5012.20 Northern Command search light taptoe. „R a d'i o-'P a ri s". 17-25- M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.5511.10 Concert. Langenberg, 473 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert. 10.35 en 12.40 Gramofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.207.20 Afvaart van het s.s. „Bremen" 8.35 Concert, Werag-orkcst. 9.20 „Acrger breitet sich nicht aus, hast du Radio im Haus", hoorspel. Daarna Haydnconcert door het Peterkwartct. Z o e s e n, 1635 M. 6.10—12.45 Berichten en lezingen. 12.501.15 Gramofoonmuziek. 1.155.20 Berichteu en lezingen. 5.206.20 Vertrek van het s.s. „Bremen" naar Amerika. Uitzending uil Hamburg. 6.208.15 Berichten en lezingen. 7.50 Opera-uitzending: „André Chenicr" van Giordano. Hamburg, 372 M. 5.20 Uitzending van het vertrek van het s.s. „Bremen" op zijn eerste reis naar Nrv York. 7.50 Orkestconcert. 9.00 Orkestconcert m. m. van solisten. Brussel, 512 M. 5.206.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert in de Antwerpsche dieren tuin. Orkest o. 1. v. F. Alpaerts. Onrustig en Overspa|TMj Gebruik lii<-ru de Zenuwstille n <1 en ii w sterkende Zakkenrollers. Ten nadecle van vrouw Th. te Zr I is op de kermis Aldaar een poricmor niet. -200 gerold. De leege portemor is teruggevonden. Gistermiddag is te Nijmegen d< jarige B., die met eenige .kameraden Waal aan het baden was, verdronken, wijl hij niet kon zwemmen, lmd li ij buiten de kribben gewaagd. II n dween jilotseling in de diepte, zonder de andere jongens bij machte waren te redden.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5