HAARLEMMERMEER. Geboren: Christiaan Leondert, z. van W. v. d. Putten-en D. West-maas. Char lotte Jacoba, d. van P. A. de Koning en A. M. Bartolomeus. Alida, d. van P. J. Stui ver en A. Dragtsma. Anton Jacobus Ally, z. van R. C. van Nieuwkoop en M. Eijkon. Marinus Johan, z. van M. v. d. Heuvel en J. van Wijk. Jan Gerrit, z. van J. Doets en A. C. Sprangers. Iïcina Johan na, d. van J. Vorst en 11.' van Dijlc. Aren, z van H. van 't Hof en D. C. Schippers. Jacobus Roelof, z. van A. v. d. Vliet en K. Buis. Haartje, d. van L. G. de Koter on R. Bochoven. Antonia Maria, d. van P. v. d. Post en E. Verhoeven. Ondertrouwd: A. Snaterse 23 j. en A. Spruitenburg 26 j. öehu w d: M. H. de Jong 25 j. en C. C. Jeurisscn 26 j. B. P. Duwel 25 j. en J. M. Janssen 24 j. J. den Dekker 59 j. en J. B. Wolfrom 61 j. A. Krijtsnberg 15 j. en D. Verwey 10 j. J. Oomen 30 j. en J. Hofstede 30 j. Overleden: J. P. Clement, 8 rand., d. van P. Clement en J. Uijthoven. C. van Oostrum 66 j., wedr. van J. Verburg. J. Dikstaal GO j., eclitgen. van J. W. Wijs man. HILLEGOM. Personalia. Tot. tijdelijk ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier is benoemd de heer F. H. Repelius te Amsterdam. Gebrek aan schoolruimte. De R. K. Jongensschool aan de Brouwerlaan is te klein en zal verbouwd worden: het ge meentebestuur verleent de gevraagde me dewerking. Tijdelijk wordt nu één klasse der school gehuisvest in de Gemeente school, waar een lokaal over is. Kostelooze rijwielplaatjes. Ten einde hen, die daarvoor in aanmerking komen, in de gelegenheid te stellen een kosteloos rijwielbelastingmerk te verkrijgen, zal de Rijksontvanger alhier extra zittingen hou den op Maandag 22, Donderdag 25 en Maandag 29 dezer, telkens des avonds' van 79 uur. We vertrouwen dat gegadigden van deze extra gelegenheid gebruik zullen maken. Zilveren zaken-jubileum. Op 4 Augus tus zal het 25 jaar geleden zijn, dat de kunstzandsteenfabriek „Amoud" alhier werd opgericht. Deze gebeurtenis zal met grooten luister -worden gevierd. Zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag werden in de Gemeentelijke zweminrichting diverse wedstrijden gehouden door de Hil- legomsche Zwemvërceniging (H.Z.V.) waar voor mooie prijzen waren uitgeloofd. De be langstelling was groot, waartoe het schit terende weer meewerkte. Ook van Haarlem en Leiden werd aan de feesten deelgeno men. Gewetensgeld. Aan den ontvanger dei- directe belastingen alhier is 219.17 ont vangen, wegens te weinig betaalde belas ting. LISSE. Tram tegen een auto gebotst. Zater dagnamiddag stond de knecht van den voerman P. F. Scheepmaker zijn Ford vrachtwagen aan te slaan naast de tram rails. De machinist van de naderende tram had dat misschien niet tijdig in de gaten of kon niet meer stoppen en reeds derhalve met een flinke vaart tegen de auto. Deze werd zwaar beschadigd en moest met een kraanwagen van C. en Co. worden wegge sleept. Geboren: Christiaan Hendrikus, z. van Ch. H. Steenwinkel on G. Veenstra. Adriana. d. van W. v. Groen en Ch. C. Riettveld. Adrianus Antonius, z. van L. H. v. Stein, en E. Stet. Mijntje, d. van G. A. Kamerman en M. Djekker. Ondertrouwd: T. M. v. Iperen en M. Wesseloo. H. Vcrduvn en J. M. v. d. Zaal. GehuwdP. A. Arrichart en M. v. Oosten. C. v. Leeuwen en M. Th. van Stein. J. v. Hoven en I. v. d. Horst. N00RDWIJK. Brandalarm. Zondagmorgen te even elf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een boschbrandje achter „De Hoeve" aan den Gooweg. De brandweer, welke spoedig verscheen, kon echter onverrichter zake weer huiswaarts keeren, daar men in middels hel weinig beduidende brandje gelukkig in den aanvang had overmeesterd. Honderden nieuwsgierigen hadden zich in middels op den Gooweg verzameld, maar keerden onverrichter zake huiswaarts. Geboren: Hendrik, z. van .T. Klin kenberg en J. Plug. Cornelia Wilhclmi- na, d. van J. J. de Mooij en J. Nieuwen- huizen. Ondertrouwd: P. L. L. E. Kempe- neers 34 j. gesch. van N. J. Nice tc Brussel en B. H. Beunink 39 j. alhier. Overleden: L. Spaanderman S3 j., gehuwd met W. v. Rhoon. OEGSTGEEST. Pater Fr. Wesselingh. De weleerw. pater Wesselingh, die gis teren zijn eerste Plechtige H. Mis ie Ila- zerswoude opdroeg, (zie 2e blad) kwam gisterenavond te halfacht in de parochie kerk alhier een plechtig Lof celebreeren. Diaken was de weleerw. pater Zoetmulder (oud-missionaris) en subdiaken de weleerw. lieer J. Verbley kapelaan te Stompwijk. Op het priesterkoor baden plaats genomen Pastoor de Vetten en Pater Sloots. Het zangkoor voerde, versterkt door eenige zangers van elders, op zeer ver dienstelijke wijze de kerkelijke gezangen uit. Na het Lof werd een sluitingslied ge zongen. De R. K. Harmonie „Triumph" bracht onder leiding van den directeur Pater "Wesselingh een serenade aan de pastorie. De voorzitter sprak den Pater eenige woorden toe, waarop een dankwoord volgde. Met de Harmonie voorop ging men daarna naar 't vereenigings-gebouw, waar men gezellig bijeen bleef. Van de gele genheid om pater Wesselingh geluk te wcnschen werd zeer druk gebruik ge maakt. INGEZONDEN MEDEDEELING, Meisje onder een auto. Zaterdagmiddag stond de 7-jarige P. H. Zwanenburg te Oegstgeest op den Leid- schen Straatweg nalsij Duinzicht met een paar vriendinnetjes te praten, waarna zij plotseling de straat overstak zonder er op te letten, dat er een auto aankwam. De bestuurder van den auto, de heer Th. v. D. uit Den Haag, die zeer kalm reed, kon een aanrijding niet voorkomen. Het meisje werd zeer ernstig gowond: zij bekwam een schedelbreuk en een breuk aan het linkerbeen. Zij is naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Men vreest voor haar leven. Personalia. Voor het eindexamen H. B. S. 5-j. cursus is geslaagd de heer L. Creyghton, leerling aan de R. K. H.B.S. Oostduinlaan te Den Haag. Autotocht ouden van dagen. Naar wij vernemen staat het vast, dat met me dewerking der autobezitters, dit jaar wederom een autotocht voor ouden van dagen zal worden georganiseerd. Het co mité zal onder leiding van den heer J. Kamsteeg en mevr. Dr. Timmermans spoe dig de werkzaamheden aanvangen. We komen hierop nog wel nader terug. Neutrale Winkeliersvereenigirg. In café „Centraal"' hield genoemde vereeui- ging, onder voorzitterschap van den heer M. C. v. d. Burg. een algemeen© ledenver gadering. De belangstelling was uiterst ge ring. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de R.-K. Middenstandsver- eeniging de Hanze, waarin, naai aanlei ding van een schrijven van het Winkel weekcomité 1928, werd medegedeeld, dat het bestuur der Hanze tot bespreking be reid was op nader te bepalen datum. De voorzitter deelt daarop mede. dat het be stuur heeft geantwoord wel besprekingen te willen houden met leden winkeliers uit de Hanze, doch niet met het bestuur der Hanze als zoodanig. Ook werd te kennen gegeven, dat die winkeliers lid der neutrale winkeHersvereeniging kunnen worden (Geen breed standpunt) Wegens de geringe belangstelling werd besloten het benoemen van een commissie voor de reclameweek tot een volgende ver gadering uit te stellen. Bij de rondvraag vestigde de heer O ver vliet er nogmaals de aandacht op, dai op hej schrijven de Hanze nog niet heeft ge antwoord. Geitenkeuring. Onder vrij groote belangstelling had Zaterdagavond de jaar- lijksche geiten- en lammerenkeuring plaats op het sportterrein. Voor den aanvang der keuring was gelegenheid tot aankoop van beste lammeren en fokvee, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De jury voor de keuring bestond uit de keeren Marbus, Clemens, en den Rijks veeteelt-Consulent Verhoeven. Na de uitspraak van iederen groep gaf de heer Verhoeven eenige practische wenken voor do geitenhouders. Na afloop werden de prijzen door den heer C. van Dijk, voorzitter der vereeniging, met een toepasselijk woord uitgereikt. Bonte geiten: le pr. H. v. d. Hoeven, 2e pr. W. Zandvliet, 3e pr. J. Vet. Ongehoornde (eenmaal gekimd): Bonds- medaille C. v. Dijk, le pr. H. Schrama, 2e pr. T. Reyers'bergen. Witte oudere geitenle pr. T. Bevers- bergen, 2e pr. J. de Groot, 3e pr. L. v. Abswoude, le pr. J. v. d. Mey. Lammeren: le pr. T. Beyersbergen, 2e pr. W. Walraven, 3e pr. Th. cle Hollander. TER AAR. Voetbal-Vereeniging S.D.O. Donder dagavond hield de R. IC. Voetbal-ver. S.D. O. een vergadering in het Patronaatsge bouw. Ondanks de drukte in den tuinbouw was de opkomst toch goed. De voorz. opende de vergadering met den Chr. groet, heette allen welkom, bizonder den Kapelaan. De secr. las de notulen welke werden goedge keurd. Volgend punt der agenda was be spreking van het houclen van Nederlaag- of Seriewedstrijden. De voorz. licht dit nader toe; ook met het oog op de financiën vond hij Seriewedstrijden wel beter. Hierover werd eenigen tijd gediscussieerd en beslo ten werd seriewedstrijden te houden. De secr. zal zooveel mogelijk vereenigingen aanschrijven; de wedstrijden zullen begin nen 28 Juli en verschillende mooie prijzen zullen worden uitgeloofd. De voorz. drong er ook nogmaals op aan, dat de Ver. op haar leden kan rekenen met een wedstrijd, zoodat zij niet som» met een onvolledige ploeg in het veld staat. Bij de rondvraag deelde de voorz. mede, dat Zondag a.s. S.D.O. I naar Bovenkerk gaat. Zondag 21 Juli zal een vriendschap pelijke wedstrijd worden gespeeld tegen Gezellen I uit Amsterdam, tegen S.D.O. I en daarna D.O.S. II tegen Gezellen II. Bei de wedstrijden om een medaille. De voorz. hoopte, dat het dan niet aan belangstel ling zal ontbreken. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer J. A. van Lammeren, is geslaagd voor het candidaats-examen Wis- en Natuurkunde C. „Ons. Hollandsch Lied". Het aangekon digde openluchtconcert van de vereeniging „Ons Hollandsch Lied", leider de heer J. D. van Ranishovst, heeft gisteravond in de Voorstraat alhier nabij Hotel Deurloo plaats gehad, onder begunstiging van schoon zomerweer. De belangstelling was tamelijk groot. Verschillende Hollandsche liederen werden door den leider met bege leiding gezongen, waarbij het publiek zich ook niet onbetuigd liet, maar dapper de liederen medezong. WOUBRUGGE. Gevestigd: W. de Boon van Schie- broek C'. A. Rijkelijkhuizen van Lisse B. Kattenstaart van Vlaardingen K. van Helden van Vledden A. Lingen van Rijn- saterwoude P. Groot van Alphen a. d. Rijn J. H. Overdevest van Stompwijk K. van Helden van Noordwolde. Vertrokken: A. J. van Leeuwen naar Wassenaar J. M. Hoogenboom naar Sassenheim F. P. Huigsloot naar Alke made Tj. van der Zee en gezin naar Bo degraven W. M. Kinkel naar Hazers- woude E. II. G. Schuurman naar Alphen a. d. Rijn P. M. Moorcn naar Leimuiden II. C. Lindhout naar den Haag J. M. Witteman naar Alkemade J. van der Zee naar Bodegraven. STADSNIEUWS HET LEIDSCHE STADHUIS. Bespreking in den Bond van Nederl, Architecten. Voor het behoud van den gevel. In de vergadering van den Bond van Nederlandsche Architecten, Zaterdag alhier gehouden, werd het Leidsche stadhuis vraagstuk behandeld. De voorzitter, ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk hield een openingsrede, waarin hij nog eens uitvoerig schetste wat was gedaan na den rampzaligen nacht van den brand. Spr. stelde vervolgens de vraag, wat moet worden gedaan, nu blijkens het advies van „Monumentenzorg" de gevel „kan" worden hersteld. Waar de praeadviezen waren op gesteld voordat, het rapport van de Monu mentencommissie in zijn geheel bekend was, achtte spr. het gewenscht, den ter ver gadering aanwezigen praeadviseurs gele genheid te geven hun meening nader toe te lichten. De heer Blauw meent dat het vraagstuk van herstel van den gevel buiten beschou wing kan blijven, daar na het rapport van „Monumentenzorg" geen twijfel bestaat aan de mogelijkheid van restauratie. Z. i. vol doet trouwens de gevel aan de Breestraat volkomen in de omgeving. Het grootste deel van het terrein zal door laagbouw in beslag worden genomen, gezien de beslis sing van Monumentenzorg. De vraag is dus nu alleen, of voldoende ruimte gevonden kan worden voor den bouw van een goed raadhuis met behoud van den gevel. Dit vraagstuk zal bestudeerd dienen te worden. De heer ir. Jan Gratama is van meening. dat het stadhuis in zijn hoofdvorm her bouwd kan worden. Spr. kan zich voorstel len, dat de Leidsche burgerij herstel eischt. Wil men daarenboven een flink raadhuis dan zal dit door onteigening van panden aan- Vischmarkt en de stegen zeer goed mo gelijk zijn. Het nieuwe deel zal zich pas send moeten aansluiten bij het oude deel. Heb nieuwe mag niet indringen in het oude. Daarom mag de architect niet geheel vrij worden gelaten. Het zal echter zaak zijn, het geheel zeer ruim op te vatten. Moet het benepen gebeuren, dan doet men beter alles af te breken. Uit het stadhuis straal de een geest, een weelde, tal van andere eigenschappen en hoewel spr. het geheel niet. mooi vond hij meent, dat wij niet- zonder meer mogen afbreken. Spr. meent, dat de architect volkomen vrij moet. zijn in de restauratie van de topgevels. Het is niet juist nu reeds te bepalen, dat de heeren Van Heeswijk en prof. Odé den gevel zul len restaureeren. De lieer Van der Kloot Meyburg, is na zijn bezoek aan de ruïne, gesterkt in zijn meening, dat de gevel kan, neen moet wor den- gerestaureerd. Ook de topgevels zijn naar sprekers meening zeer goed te her stellen. Daarvoor zijn meer dan voldoende gegevens. Het ornament levert moeilijkhe den op. Zijn er geen overblijfselen, dan kan men of het ornament weglaten of anders den kunstenaar zijn eigen richting laten volgen. Ornamenten nabootsen acht spr. niet mogelijk. Hoofdzaak is. dat de nieuwe topgevels den zelfden geest- ademen als de oude. De heer Albert Otten is het eens met de hoofdpunten van het advies van Monumen.- tenzorg en sluit zich aan bij den vorigen spreker. Spr. wilde weten of de architecten die het nieuwe uitbreidingsplan van Leiden ontwerpen, het eens zijn met de plaats, waar tot dusver het raadhuis was. Prof. Slothouwer, meent dat wij archi tecten moeten eischen, dat dit karakteris tieke bouwwerk zal worden gerestaureerd. Het is spr. meegevallen hoeveel nog is overgebleven van de topgevels. Restauratie daarvan past. volkomen in de begrippen van moderne restauratie. Dil behoud van het fragment bedoelt natuurlijk geenszins een slaafsche nabootsing van het verwoeste stadhuis. De heer Buurman had graag kennis ge nomen van dc meening van dr. Berlage. die eigenlijk de eenige is, die zich sterk verzet tegen bouw van een nieuw raadhuis achter den ouden gevel. De heer Betting, wenscht voor alles be houd van het oude. Om een passend kader te scheppen, zal echter uitbreiding van het terrein noodig zijn. De voorzitter meent, dat uit de toelich tingen en de praeadviezen tot uiting is ge komen, dat de architecten vrij moeten blij ven. Spr. wil dan ook zich niet uitspreken over herstel van gevel of toppen, uitbrei ding van terrein enz. Na uitvoerige besprekingen werden ten slotte de volgende conclusies met- vrij wel algemeene stemmen aangenomen: 1. Het is gewenscht. dat in overeen stemming met het rapport van de Rijksmo numentencommissie de gevel aan de Breestraat met het dakschild zooveel mo gelijk te behouden. 2. Van wederopbouw van den toren in den ouden vorm kan helaas geen sprake zijn. 3. In de compositie van den gevel kun nen toppen op de plaats van de oude niet worden gemist. In welken vorm zij worden gemaakt is een zaak. welke aan het inzicht van den ontwerper der restauratie moet worden overgelaten. 4. Aannemende, dat het nieuwe raad huis zal komen op het oude terrein, even tueel uitgebreid, is het beste resultaat te verwachten, wanneer aan eenige der be kwaamste architecten wordt opgedragen schetsontwerpen te maken van het nieuwe stadhuis, waarbij hun zooveel mogelijk' vrij heid worde gelaten ten opzichte van het oude fragment. 5. De doelmatigheid en de architectoni sche eenheid en gaafheid van het nieuwe stadhuis mogen niet lijden onder het be houd van het oude fragment. 6. Mocht het na nauwkeurige studie on mogelijk blijken het. nieuwe raadhuis op het oude terrein te doen verrijzen zonder schade voor het oude fragment dan zal voor het. nieuwe stadhuis een andere plaats gezocht moeten worden en zal aan het oude fragment een andero bestemming moeten worden gegeven. OVER HET HOOFDSCHAP EN EEN MOTIE. Indertijd is in den Raad besproken ge worden het feit, dat bij eenige vacatures van schoolhoofden (wij meenten, dat 't over 5n tweetal ging) geen sollicitanten uit het Leidsche onderwijzerscorps waren aange steld. De wethouder van Onderwijs, rar. Tepe. heeft toen dit ..pas se eren." van Leid sche onderwijzers verdedigd in een gedocu menteerd betoog, dat indruk maakte. Daarna is over deze kwestie nog ver schenen een ingez. stuk in het „Leid-sch Dagblad" van het schoolhoofd v. Schaik, af keurend de houding van B. en W. en van den wethouder van Onderwijs in het bij zonder. Wij weten niet, of we dit ingez. stuk al of niet hebben gelezen in ieder ge val zijn we den inhoud ervan vergeten. Wij merken dit laatste op, omdat wij daardoor geen meening kunnen vormen over wat daarna door B. en W. is gedaan. B. en W. hebben daarna den heer van Schaik een berisping over zijn schrijven in de pers toegediend. Of deze berisping gemotiveerd was, kunnen wij, zooals ge zegd, niet beoorde-elen. In de vorige Raadszitting heeft de heer Sijtsma B. en W. hierover willen interpel- leeren. Dat is echter niet doorgegaan. De meerderheid in den Raad, gedreven door redenen van verschillenden aard, was niet voor de inwilligng van het interpellatie- verzoek waartegenover B. en W. afwijzend stonden, omdat zij naar hun meening in dc-v niet interpellabel zijn. En nu zijn we weer een bedrijf verder. Naar aanleiding van cleze zaak is in het Nutsgebouw een openbare vergadering ge houden, uitgeschreven door het bestuur van hel „Comité ter behartiging van de al gemeene belangen van Overheidsperso neel." Op deze vergadering werd een rede ge houden door den heer Lamers, voorzitter van den Bond van Ned. Onderwijzers. Deze sprak eerst over de taak van het schoolhoofd. „De taak van een schoolhoofd is per slot geen andere, dan dat hij de .administratie ve kwesties in orde brengt en er voor zorgt, dat de schoolwetten worden nage leefd", aldus de heer Lamers. Als zóó de taak vaneen schoolhoofd wordt opgevat, dan is 't inderdaad niet moeilijk, geschikte candidaten bij bosjes te vinden. Maar wij hopen, dat het schoolhoofd v. Schaik toch van zijn taak wel 'n iets hoo- gere, ernstiger opvatting heeft. Zeker, een schoolhoofd is ook naar onze opvatting geen gestrenge kapitein of zoo iets. Als deze opvatting ooit gegolden heeft, dan is ze nu toch wel uit den tijd. Maar hij moet toch meer en véél meer zijn. dan een onderwijzer-administrateur Na zijn uiteenzettine van de beteekenis van het schoolhoofd kwam de spreker op de straf (berisping) aan het schoolhoofd v'. Schaik door B. en W. toegediend; het op treden van B. en W. werd door spr. scherp afgekeurd. Hpt slot van de vergadering was. dat de volgende motie met alg. stemmen werd aangenomen. „De openbare vergadering, gebonden op Vrijdag 12 Juli 1929 in het Nutsgebouw te Leiden, gehoord, de inleiding van den heer J. J. Lamers te Amsterdam, spreekt als haar rfifeening uit. dat de straf, aan den heer J. C. van Schaik opgelegd, volkomen onrecht matig is, wijl alle burgers, dus ook die wel ke in overheidsdienst zijn, het recht van vrije meeningsuiting bezitten, behoudens ieders veranwoordelijkheid voor de wet, dat door een optreden als van B. en "W. van Leiden het vertrouwen, dat allen, die in dienst der overheid zijn, in hun autori teiten dienen te hebben, ten zeerst wordt geschaad, verzoekt het bestuur van het A. C. O. P. te Leiden voort te gaan met voor zijn leden de vrijheid van meeningsuiting te verdedi gen en te protesteeren zoo vaak door B. eh W. van Leiden daarop inbreuk mocht wor den gemaakt, en doet een beroep op den Leidscncn Raad om tc waarborgen de rechten als staatsburger van het Overheidspersoneel." „Herwonen Levenskracht". 'Zondag 21 juli a.s., wordt alhier een Bloemendag gehouden ten bate van de R.K. Vereeniging tot Bestrijding van Tu berculose „Herwonnen Levenskracht". Wij twijfelen niet, of alle weidenkenden zullen gaarne medewerken om deze nut tige en voor zoovclcn onmisbare vereeni ging metterdaad te steunen. Jonge dames welke bereid zijn alsdan als verkoopsters van bloempjes of speldjes mede te werken, worden dringend verzocht; zich "Woensdag avond aan te melden bij den heer P. van Berge Henegouwen, Beestenmarkt 32, Se cretaris van genoemde vereeniging. Jonge dames, weer een prachtig werkje voor u! Geeft u dus in grooten getale op, zoodat een rijke oogst worde binnenge haald voor de asm© lijders aan tuberculose Pater H. MULDER, O.F.M. Algem. Adviseur. Agenda LEIDEN. Vrijdag. Bond voor Groote Gezinnen. „Den Burcht", S.15 uur. tot en ïiiet Zondag 21 Juli a.s. waar genomen door de apotheek van den heer: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. apotheken wordt van Maandag 15 .rap (jsuaipSupiro^ tra cpjow 'puoAt? 9(j INGEZONDEN MEDEDEELING. Dagelijks étalages bewilligen en koopjes yen Grootenp^oiy^-Uitverkoop WiSBRUH&llFFMAHMaarl.str.HS-120 St. Joseph Gezellenvereeniging. Symphonie Frans Schweitzer. Gisteren vierde de symphonie „Frans Schweitzer" haar tweejarig bestaan, 's Morgens om 8 uur werd er een H. Mis opgedragen tot intentie van bestuur en leden? waaronder allen tot de H. Tafel naderden. Daarna had in 't Gezellenhuis een gemeenschappelijk ontbijt plaats, waar 't erg gezellig toeging, zoo 't algemeen gaat in de Kolping-famüie. j De voorz. der onderafdeeling, de beer M. Roelandse, opende den feestelijken maaltijd met den Kolpingsgroet: „God ze- gene het eerzame handwerk" en gebed en heette allen hartelijk welkom, bijzonder de genoodigden. Onder 't ontbijt nam de Se nior, de heer P. Brouwer, het woord. Hij zeide, dat hij sprak na-mens den weleerw. Vice-Praeses, Kap. H. v. d. Ven, die tot zijn spijt deze viering niet kon bij wonen. Spr. feliciteerde 't bestuur en le den met 't tweejarig bestaan der club en sprak den wensch uit, dat de Symphonie moge groeien en bloeien. Daarna nam de heer S. Theelen, diri gent der club, 't- woord, en bracht hulde aan den huismeester eh zijn helpers voor 't feestelijk ontbijt, waarna hij de leden aanspoorde zooveel mogelijk m.et ernst eb ijver te studeeren, opdat een iecer kon zeg gen: dat is je ware, zoo moet t wezen. Aan 't eind gekomen sprak de ass. Se nior, de heer Th. Kriek, en herdacht in enkele woorden hetgeen Kapelaan Kem perman z.g., voor dc Symphonie had ge daan. Spr. zeide, dat de overledene de groote stuwkracht is geweest. Veel heeft hij er aan gedaan en spr. hoopte, dat de Symphonie zoo mocht worden dat 't aan het doel van Adolf Kolping en Praeses Kemperman z.g. zou beantwoorden en in de toekomst een van de beste onderafdee- lingen der Vereeniging zou zijn door de propaganda der leden. Hierna werd deze sclioone morgen met gebed gesloten. 's Avonds werd de bijeenkomst geopend door den Zeereerw. Praeses Pastoor Beu kers roet gebruikelijk gebed, waarna de ass. Senior het woord nam en in 't kort de aanwezigen welkom heette, o.a. Kape laan v. Schaik niet zijn gezelleïi uit Oegst geest, waarna de voorzitter der onderaf deeling, de heer M. Roelandse, 't "woord nam. Spr. herinnerde nog even aan de tombola, die door de Symphonie voor de zen avond op touw gezet was, waarna de heer Meuken 't woord verkreeg. Deze vestigde de aandacht op de a.s. verloting van het Kempermanfonds, herinnerde aan Voorschoten, hoe de gezellen daar hun eigen tehuis bouwen, en hoe ook wij dat moeten doen door zooveel mogelijk loten te plaatsen. Verder werden door de Symphonie ver schillende nummers ten gehoore gebracht. Ondertusschen vond de verkoop plaats van de loten voor de tombola, wat een zeer vlot verloop had, waarna de trekking plaats vond. Hierna werd de bijeenkomst door den Senior, den heer P. Brouwer, gesloten, waarna tot slot van dezen feestavond nog een extra nummer gegeven werd. Zilveren jubileum J. L. F. Buningh. Heden herdacht dc heer J. L. F. Bu ningh den dag, dat hij voor 25 jaar in betrekking trad ten kantore van notaris Vijgh alhier. Hedenmorgen werd de jubilaris met diens eohtgenoote per auto van huis afge haald en ten kantore van zijn patroon ontvangen. De jubilaris ontving aldaar een bloemenhulde van het personeel, waarbij hij in een hartelijke toespraak werd gecomplimenteerd en hulde werd ge bracht voor zijn toewijding' in de afgeloo- pen 25 jaar als notarisklerk betoond. Van zijn patroon ontving de jubilaris als blijk van waardeering een Jaarsma- vulhaard en een rooktafel met garnituur. Vele bloemstukken, telegrammen en ver dere blijken van belangstelling mocht de jubilaris ontvangen, waaronder een waar- deerend schrijven van den heer L. Dries- sen. penningm. van de Maa-tsch. voor Toon kunst voor zijn groote verdiensten als boekhouder der Maatschappij, welke be trekking door hem sedert ruim 13 jaar wordt vervuld. De feestdag werd verder in huiselijken kring doorgebracht. Examens Nuttige Hardwerken. Aan de Gem. Kweekschool zijn geslaagd de dames: Leny Dirkse, Leiden; Truus Duyvetter, Leiden Annie van Egmond, Rijnsburg: Jet Koolhaas, Leiden en Cor- ric Hoope. Leiden. Afgewezen geen. De examens zijn afgeloopen. Bij de te VGravenhage gehouden exa mens van de Federatie „Groote" behaal den het diploma voor Stenografie de da mes A. M. Cattel en M. C. van den Berg te Leiden en V. M. Hartelt te Rijnsburg en voor Steno-typiste mej. I. Laan te L e i d e n, allen leerlingen van de Handelsavondschool „Kennis is Macht" alhier.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2